Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 840 103
68 online
42 351 VIPy

Czy surowa dieta roślinna jest w stanie wyleczyć kogokolwiek? Przykładowo z boreliozy?

Ludzie modlą się, chleba powszedniego daj nam dzisiaj, ale nie zastanawiają się nad tymi słowami. Nie chodzi teraz o chleb, celiakię, czy inne sprawy powiązane z glutenem. Istotą mądrości tego przesłania jest dzisiaj. Słowa modlitwy nie dotyczą czerstwego chleba z wczoraj, ani zamartwiania się, czy plon będzie urodzajny i nie zabraknie chleba jutro. Ważny jest tylko ten krok, żeby chleb był dzisiaj. To ma działać jak śluza na statku odcinająca Cię zarówno od wczoraj, jak i od jutra.

Dieta keto pomocna dzisiaj, bo mamy nie troszczyć się o jutro? Wręcz przeciwnie, mamy nie bać się jutra, ale zatroszczyć się jak najbardziej. OK., że użyję najbardziej popularnego amerykańskiego zwrotu eksportowego na świecie, w porządku, jest git, w porządalu.

A w temacie diety nie tak modnej jak keto (praktycznie niemodnej), dla wielu również niepociągającej smakowo (zadu nie urywa), a dla innych do tego wszystkiego wybitnie nieporęcznej (gdzie to to kupować?), obcej mentalnie (nie ma z kim zasiąść do stołu), no i brrrr zimnej w nasze mrozy?

Tiaaa, mamy te mrozy na polskiej Syberii, niedźwiedzie na ulicach, ba, na miedzy, pod płotem z żerdzi, bo ulic ze świczką szukać. Grule tu robią z musu wałek w pasie, bo wilki wyżarły sznycle i pasztety.

Nie zawsze dzieje się tak, że gryzie kogoś kleszcz, wyjmuje się nieboszczyka, obserwuje przez 2 miesiące wkłucie, a gdy pojawia się charakterystyczny dla boreliozy rumień w postaci pierścienia, bierze się przez 10 dni dedykowany antybiotyk.

Następnie otacza się opieką układ trawienny wprowadzając odpowiednią ilość probiotyków, przy okazji robiąc 4 szklanki na dobre podkarmienie właściwej flory bakteryjnej w jelitach. Oraz będąc kobietą, zabezpiecza się dodatkowo pochwę przed grzybicą zewnętrznie bio jogurtem, i kremem antygrzybiczym. I po 2 tygodniach może być po sprawie.Ale nie zawsze tak jest.

Borelioza bywa przeoczona, niezauważona, nierozpoznana na czas, a nawet nie wynikła z powodu ugryzienia kleszcza. I nagle pojawiają się bóle stawów, intensywne zmęczenie, napady utraty pamięci i silne bóle głowy.

Wówczas medycy zapisują szereg antybiotyków, bo nie działa poprzedni, trwa to może nawet kilka miesięcy, poprawy nie ma, a się zdrowie wali. Antybiotyki wyjaławiają ciało, które staje się bezbronne, i prawie nie może trawić.

Protokół z solą i witaminą C, pewnie komuś pomógł, osobiście jeszcze nie znam. Znam natomiast dziewczynę z przechodzoną boreliozą (w zeszłym roku) i wędrującym rumieniem, która zawzięła się.

Kupiła urządzenie do biorezonansu (można też wypożyczać) i konsekwentnie dostarczała sobie dzień w dzień w godzinach porannych, prądów o częstotliwościach zgodnych z zaleceniami Huldy Clark. Po drodze doświadczając bardzo nieprzyjemnego herxa, czyli silnej reakcji na zatrucie ciała toksynami patogenów, w jej przypadku wszystko skończyło się dobrze.

Dlaczego wiele naturalnych porad pomaga mało, a właściwie nie działa? Dlaczego ziarno nie kiełkuje? Brakuje bowiem dobrze użyźnionej i spulchnionej gleby. Brakuje Ci odporności, regularnie oczyszczanego i nawadnianego ciała, dotlenionych komórek, oraz co najważniejsze antyzapalnej diety.

Jaka dieta działa przeciwko borelii?

Tak, dieta powinna być antyzapalna, czyli bez alergenów i toksyn, jak najmniej przetworzona, jak najbardziej organiczna. Złom na złomowisku, nie na talerzu.

O dziwo, działa paleo, keto, byle wyciąć w pień wszelkie rafinady. Przykład to historia Lindsay Wrinn (1), która odkryła u siebie „przechodzoną” boreliozę będąc w liceum. Ale co dalej, co dalej panie?

O dziwo działa też dieta jak najbardziej organiczna, roślinna i surowa. Też, ma się rozumieć, bez rafinady. Przykład to Veronica (2), ktora wyszła z Lime Disease, o której historii przypadku przypomina dr Serge Gregoire dietetyk kliniczny z kanadyjskiej uczelni McGill University.

Do tego witaminy i minerały, żeby niczego nie zabrakło, gdyby pokarm nie był idealny, było za mało słońca, albo tylko szwankowało wchłanianie. Często szwankuje.

Ma się rozumieć codzienne spokojne oczyszczanie, nawadnianie ciała i dotlenianie komórek medytacyjnymi 4 szklankami,

Suplementacja

 • Witaminy C, B complex, D3 w protokole z K2
 • Magnez
 • Dobre zakwaszenie żołądka
 • Kwasy antyzpalne Omega 3,
 • 4 szklanki,
 • Do tego zioła, a wśród nich koci pazur, venus flytrap, czyli muchołówka i inne

Jaka energia idzie z kotleta?

Ów zawiły splot rur i pojemników w zakładach chemicznych produkujących nawozy, huczące żelazne potwory, brzęczące traktory i kombajny, do tego mnóstwo pośrednich zakładów produkcyjnych, które pozwoliły złożyć owe żelazne monstra. Dalej są pola uprawne i pastwiska, które trzeba zaorać, zasiać i zebrać plony. No i przede wszystkim fermy mięsne, na których hoduje się zwierzęta w dosłownie bydlęcych warunkach. OMD rzeźnie! Jednym słowem, konglomerat zakładów produkcyjnych, zależnych wzajemnie od siebie, pracuje nad stworzeniem skromnej kanapki z kiełbaską?

A nad każdą jednostką produkcyjną wisi wahadło jako nadbudowa spijająca energetycznie z przedsięwzięcia.

Na poziomie fizycznym obserwujemy ruch materialnych przedmiotów, a w sensie metafizycznym zachodzą niewidoczne, lecz równie obiektywne procesy wymiany energetycznej.

Sądzisz, że energia wahadeł, wypita z powodu wyprodukowania kotleta, ginie bez śladu? Ona wzmacnia wahadła, nie Ciebie.

Za postać fizyczną kotleta, czy steku, płacisz pieniądze, a za wzmocnienie matriksu przyjdzie Ci zapłacić własną swobodną energią. Każdy sztucznie wytworzony produkt, nawet zwyczajnie ugotowany, a co tu mówić o syntetycznych dodatkach, wywołuje uzależnienie. Wpędza w uzależnienie, pogrąża we śnie, w którym nie jesteś panią swojego losu, a tylko baterią nierozumiejącą, że ją wykorzystują.

Postaraj się może spożywać jak najmniej nienaturalnych produktów. I tutaj rzecz nie tylko w tym, że są one „szkodliwe dla zdrowia”, ale chodzi przede wszystkim o swobodną energię, a więc, i o Twoją osobistą wolność.

Staraj się unikać jedzenia, które wywołuje uzależnienie.

Ludzkość składa się ze „spożywczych narkomanów”, i to nie jest metafora. Dużym błędem byłoby uważać, że uzależnienie powstaje jedynie w rezultacie działania alko, faj, czy, narko. Produkty stworzone przez wahadła, to zaciągnięcie kredytu energetycznego.

Jedząc go, doznajesz tymczasowego przyrostu energii. Stopień tego przyrostu, w zależności od wielkości kredytu, oscyluje, zaczynając od poczucia komfortu i kończąc na euforii. Po wzroście bezwarunkowo następuje spadek, przy czym zapłata zawsze następuje z procentami.

W czasie wypłaty wahadło wysysa z człowieka swobodną energię.

Niedobór swobodnej energii powoduje uczucie znacznego dyskomfortu i paraliżuje wolną wolę, ponieważ wola właściwie odżywia się energią.

Wahadło stawia warunki, albo trzeba zjeść jeszcze jednego kotleta, albo tortury będą trwać nadal.

Ciągnie Cię nie do banana, czy kilograma śliwek, ale do tortu, a zaraz potem do kiełbasy. Tortu jesteś w stanie nie zjeść, gdy w zamian pozwolą Ci zjeść pęto kiełbasy.

I to jest cała tajemnica sukcesu diety ketogenicznej, w tym (podobno) jakże syberyjskim kraju Polsza.

Właśnie ta wysoka cena, którą płacisz za kredyt, jest głównym czynnikiem powodującym uzależnienie narkotyczne. Dlatego, gdy mówią Ci, to jest dobre, a to jest dobre i modne, to wybierzesz raczej keto dietę.

owocek

Źródła:

 • (1) mindbodygreen.com/0-7005/how-i-healed-from-lyme-disease-naturally.html
 • (2) naturalnewsblogs.com/how-a-young-girl-recovered-from-lyme-disease/
 • Parafraza fragmentów wywiadu wydawnictwa „AST” z Vadimem Zelandem
 • „Leczenie dobrą dietą”Katarzyna Lewko

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO

Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 4 446 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Niki 12 maja 2019 o 16:13

  Znajoma wiekowo młoda od lat chorująca na boreliozę wyśmiała mnie, kiedy jej powiedziałam co mogłaby dla siebie zrobić surowym odżywianiem, choć od lat też pozostaje wierna weganizmowi. Z mięsem żadnym się nie utożsamia, jednak zawierzyła lekarzowi, a przy tym jest tak irytująca swoim egzaltowaniem i emocjonalnymi reakcjami odpierającymi, bo wszelką wiedzę w temacie zdrowia utraconego posiadła, lecz wszystko podważa niejako w sabotażu, uparta jak wół. Którego nie je.
  Obserwuję czasami różne gazetki internetowe głównego nurtu ogólnopolskie, temat witarianizmu – w kontekście odmładzania i odchudzania poparty autorytetem gwiazd ekranu – znów na łamy jednej z nich powrócił i tak co pół roku sprawdzają, ile masowy odbiorca gotowy jest przyjąć niepopularnych treści. Przy czym wprowadzają też pierwiastek strachu pisząc, że witarianie mogą mieć zbyt niski cholesterol oraz szybciej się przeziębiać, częściej chorować i dłużej leczyć infekcje. Można się dziko uśmiać.

  1. avatar Jarmush 12 maja 2019 o 18:14

   dziko 🙂

 2. avatar Ju ju 12 maja 2019 o 19:01

  A ja nie wyrobiłam z owocami w Polsze w marcu i kwietniu. Co prawda już się pojawiły mniszki i pokrzywy na eko surówki ale te owoce powinny były być też eko, a nie były. Cera wcale niewypiękniała. I te z listy parszywej dwunastki nie brałam. Ale zamiast robić krok na przód i zacząć kupować eko owocki zrobiłam krok w tył.
  Coś w tym spożywczym narkomaństwie jest – siedzi to w ludziach.
  Nie wiem czy w mojej sytuacji nie jest właśnie ważniejsze jeść bardziej świadomie – zwracając uwagę na to jak się czuje ciało.

 3. avatar MH 12 maja 2019 o 19:06

  Troche na temat troche nie.
  Pepsi dzieki ze jestes. Twoje 4 szklanki (4ta przerywa mi pozniej post i jest moja wersja bo tak mi smakuje – sam mlody jeczmien plus chlorella w tabsach), na sniadanie sok z marchewki i selera, bo uwielbiam lub z buraka i jablka bo tez uwielbiam :).
  Plus post przerwany 11-16/17, ale nie jakos rygorystycznie, np zjem ze znajomymi salatke wieczorem z kieliszkiem wina, choc nastepnego dnia przeciagam wtedy przerwanie postu do 12/13.
  Kawe pije bo lubie i dobrze mi z tym narazie.
  Pizze raz na rok ale z dobrej pizzeri gdzie wiem ze ciasto rosnie odpowiednio a nie w moim zoladku.
  Gotowane rzadko ale zdazy mi sie w zime.
  A normalnym moim jedzeniem jest pyszna surowizna. Slalaty, banany, papaje, ananasy, mango, jablka , borowki.

  I czuje sie lepiej niz 20 lat temu. Niesamowite ze przez ostatnie 20 lat czlowiek zyje na pol gwizdka i mysli ze to normalne czuc sie czasami dobrze czasami tak sobie.
  Energia na prawie wszystko, klarownosc umyslu, skonczyly sie napady histerii.

  Gre i awatary z przyjemnoscia rozkminiam.

  A wizualnie – lsniace wloasy ktore nigdy nie byly tak dlugie, skora gladka jasna ale taka brzoskwiniowa choc cale zycie wczesniej bylam bledziuchem i wszyscy mowili – taka uroda…
  A co zauwazylam dzis i w sumie stad ten post :), takie troche swiadectwo 😉 -pojedyncze siwe wlosy zniknely. A pojawilo sie mnostwo swiezych nowych wloskow.

  A cwiczenia – mam duzo malych dzieci wiec biegam wokol i z nimi. Trampolina i te sprawy.
  Raz w tyg hot joga.
  Raz w tyg silka w zime.

  Wiec nie jest jakos super rygorystycznie i nierealnie.

  A efekty fajne.

  Taka troche inna wersja paretto – 80% nakladu daje 80% efektu.

  Bo wiem i czuje ze kiedys na spokojnie dojde do 100%.

  Pepsi. Bez Ciebie byloby mi ciezko dojsc do tego, posklejac brakujace watki. A u Ciebie wszystko na tacy. Tylko wdrazac. Wiec dzieki.
  Buziaki.

  1. avatar Jarmush 12 maja 2019 o 20:35

   bardzo fajny komć, z miłością

  2. avatar Julia Lem 9 lutego 2021 o 19:19

   Kochana, a mieszkasz w Polsce? Podziwiam! I to przy dzieciakach, one też na surowo?
   Mi w lecie wchodzą owocki na 100%, zimą już gorzej.

 4. avatar Aniela 13 maja 2019 o 08:03

  Droga Pepsi?proszę podpowiedz bo sama juz nie wiem?jestem po dwoch porodach, mam Hashi 6 lat biore Letrox 150 na zmiane z 175 ogromna dawke. Nie chce go brac. Jestem bez glutenu, bez nabiału. Nie jem cukru. Co robię nie tak. Ludzie ktorym wycieto tarczyce biora nizsze dawki. O co kaman??

  1. avatar Jarmush 13 maja 2019 o 13:25

   Ten artykuł warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować 2 D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu. Zwykle wskazane jest jeszcze dobieranie D3 TiB, szczególnie w naszej szerokości geograficznej jesienią i zimą, a nawet wiosną.
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html 
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem
   <3

   Nom i teraz próbuj schodzić w dół z letroxa, powoli

 5. avatar Tess 13 maja 2019 o 15:08

  Kochana Pepsi, proszę podpowiedz jak i o której h zażywać suplementy: teraz rano stosuję kurację 4 szklanki, w tym do 4 dodaję sproszkowane: 4 greens, kolagen tib 2 łyżeczki, brokuł, maca, jarmuz, białko z konopii. Po 1 śniadaniu 1 tabletka geens fruits i omega 3.
  Dziś przyszło reishi ashwaganda (bo mi jeszcze smutno, mam zamglony umysł i nie mogę się skoncentrować i trochę jeszcze napady lęku), chlorella This is bio, witamina d3 i k2 do ssania i tu już się zastanawiam co dalej.
  ?

  1. avatar Jarmush 13 maja 2019 o 16:16

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz łyżeczkę kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html?search_query=kolagen&results=27 i ok 2 gramy MSM TiB (mniej niż połowa płaskiej łyżeczki od herbaty) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html?search_query=MSM&results=9

   łyżeczka kale naprzemiennie też z 1 kopiatą łyeczką brokułow, hemp dodaje się 1 dużą kobpiatą łyżką stołową.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-

   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   <3

 6. avatar drefet 13 maja 2019 o 16:44

  na dzis moim problemem jest wysokie tetno ok 100 przy moim normalnym 55/60
  po sniadaniu
  tzn wstaje rano wypluta strasznie, slabo mi, cisnienie tez kiepskie a po zjedzeniu skacze tetno do 100 serce wali a ja czuje sie koszmarnie, pozniej jakos w ciagu dnia to sie normuje, po 3 kawach na wieczor tak jak w tej chwili jest 118/72 tetno 60
  ale rano koszmar nie wiem co to powoduje , martwi mnie to nie wiem jak sie z tym ogarnac, moze cos nakierujesz?

  1. avatar drefet 16 maja 2019 o 08:29

   peps cos ?

  2. avatar drefet 17 maja 2019 o 12:04

   masz jakis pomysl jak sobie pomoc? jestem ciagle senna /ospala bez energii i sily i podwyzszone tetno

   1. avatar Jarmush 17 maja 2019 o 18:50

    no a co teraz robisz? Ty nie jesteś nowicjuszką, napisz czy coś łykasz, jak tam noga?

    1. avatar drefet 18 maja 2019 o 12:05

     odstawilam wszystko lacznie z kurkuma itp co rano , zauwazylam ze mam bardzo jasna i jakby rozwodniona krew, ale zadnych krwotokow czy czegos takiego nie mam, nawet z zeba/dziasla jak prawie co dnia krew leciala , teraz nie leci, ale nie wiem czyto wynik anemii czy czegos innego, cos z hormonami na pewno bo cycki sa nabrzmiale obolale i grudy w srodku, a juz dawno pms nie mialam, po porcji wapnia tetno maleje i ogolnie lepeij , mnie sie wydaje ze moze byc nadmiar mg ale skad? skoro odstawiony lub tezyczka ale to chyba tylko jesli wahania cukru to by tlumaczylo spory glod, ogolnie tylko ten ca teraz biore jak czuje sie bardzo zle, jak czuje sie dobrze to nawet jak tetno skacze nic nie robie, przyjmujac ze samo przejdzie

     1. avatar Jarmush 18 maja 2019 o 15:51

      że cycki urosły to dobrze 😀

     2. avatar drefet 20 maja 2019 o 08:16

      🙂 smaruje rycynowym, zobaczymy
      minie, wszystko mija, kiedys…

 7. avatar da-kota 14 maja 2019 o 05:08

  Pepsi, synek latem jedzie na kolonie, pierwszy samodzielny wyjazd. Przyroda, natura, las… Bolerioza… Zabraknie czujnego oka mamusi… Wiadomo… Co robić, by zapobiec? Zaszczepić czy to szit, jak inne szczepionki? Czy jednak może trochę ochronić?

 8. avatar Mruno 7 lutego 2021 o 13:37

  No tak, Eskimosami to my nie jesteśmy, a białko można również przyjmować z roślin i syci tak samo dobrze jak kotlet, przy okazji nie ma piekących bąków 😀

 9. avatar Ewelina 7 lutego 2021 o 17:07

  Hej! Pepsi, mój mąż miał kleszcza, poszedł do przychodni, wyciągnęli. Działo się to latem, na wsi. Zaraz po tym źle się poczuł, miał temperaturę i został w łóżku. Na nodze zobaczyłam obwódkę dookoła miejsca ukąszenia. Mąż twierdzi, że to mogło byc od urządzenia do wyciągania kleszcza.. poszedł do lekarza, nic nie dostał. Ani antybiotyku, o ziołach nie wspominając. Parę dni czuł się bardzo słabo i bolały kości. Chłopak duży jak dąb 43lata. Jak mogłabym zaradzić (oprócz zaleceń w Twoim artukule) aby chłopak żył długo i spokojnie? On zapomniał a ja na samą myśl dostaję skurczu żołądka.. I twój artykuł wpada! Więc napisałam.

  1. avatar Pepsi Eliot 7 lutego 2021 o 22:18

   Trzeba zrobić badanie krwi. Jeśli placek jest przy wkłuciu, to zwykle jest podrażnienie, ale jak taki czerwony pierścień to mogło być zakażenie. Lekarz od chorób zakaźnych powinien zrobić rozpoznanie . Rozumiem że teraz czuje się dobrze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum