Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 478 378
196 online
35 542 VIPy

Czy to prawda, że grejpfrut może wpływać na ryzyko piersi?

Jednak wyniki są niejednoznaczne, ograniczone, i raczej domniemane.

Naturalne związki unikalne dla grejpfruta (jak się pije sok dejmy na to:) mogą hamować rozpad niektórych leków. Co może skutkować „podbiciem” leku (lub odwrotnie, obniżeniem jego działania), albo mogą się pojawić jakieś niepożądane skutki. Dlatego, gdy chcesz odchudzać się grapefruitami, czy po prostu lubisz wyrafinowaną goryczkę, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli jesteś pacjentem i przyjmujesz leki. (1)

Swoją drogą, dzisiejsze grapefruity to hybrydy, i już nie są takie gorzkie jak kiedyś. Wszyscy chcą poprawiać naturę.

A więc istnieje DOMNIEMANIE, że te unikalne dla grapefruita związki mogą działać w ten sam sposób na estrogeny, podnosząc ich poziom we krwi. Z kolei wysoki poziom estrogenów może pobudzić rozwój hormonozależnych nowotworów piersi. Szczególnie przy zmęczonych nadnerczach i zmniejszonej produkcji progesteronu.

Są trzy główne badania populacji w temacie grapefruita i podwyższonego ryzyka hormonozależnego raka piersi:

  1. Jedno wykazujące zwiększone ryzyko. Badanie populacji kobiet z 2007 roku wykazało, że kobiety po menopauzie, jedzące średnio 1/4 grejpfruta dziennie miały wyższe ryzyko raka piersi niż te, które nie jadły.
  2. Drugie NIE wykazujące zwiększonego ryzyka. W 2008 i 2009, dwa inne główne badania wykazały, że NIE MA ZWIĄZKU między taką samą ilością jak wyżej spożycia grejpfruta i ryzykiem raka piersi lub wzrostem poziomu estrogenów.
  3. Z kolei w jednym z ostatnich badań interwencyjnych przetestowano, jak sok grejpfrutowy i grejpfruty wpływają na poziom estrogenów. Jednak wyniki były niespójne, z różnicami obserwowanymi między różnymi owocami, również między specyficznymi formami estrogenów u poszczególnych kobiet.

Grejpfrut ma wiele do zaoferowania pod względem odżywczym. Jest dobrym źródłem witaminy C, zawiera też kilka fitochemikaliów, o działaniu PROzdrowotnym.

I teraz Cię zadziwię:

W badaniach laboratoryjnych, jeden z fitochemikaliów w grapefruicie, o nazwie naringenin może HAMOWAĆ wzrost raka piersi i kilku innych komórek nowotworowych. Hamuje także wczesne stadia rozwoju raka jelita grubego.

Tak naprawdę nie ma wystarczających badań, aby zniechęcać kobiety do jedzenia grejpfrutów.

Kobiety ze skłonnościami do hipochondrii, lub biorące konkretne leki, może będą zainteresowane unikaniem, lub ograniczaniem cieszenia się goryczką (cieszmy się resztkami goryczki teraz, bo mogą wkrótce całkowicie ją zniknąć) grejpfruta i soku grejpfrutowego, aż dodatkowe badania dadzą jednoznaczną odpowiedź.

Na razie całkiem rozsądnym jest smakowanie grejpfruta jako jednego z wielu pysznych owoców.

owocek

Źródła:

  • (1) aicr.org/cancer-prevention/food-facts/grapefruit/#ask-the-expert
  • aicr.org/resources/blog/healthtalk-is-it-true-that-grapefruit-could-affect-breast-cancer-risk/

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO

Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 1 017 times, 3 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Przemko :-) 6 lutego 2021 o 10:39

    Ja robię obecnie dietę antycandida i grapefruit to mój podstawowy owoc. Jem jednego codziennie od 4 miesięcy. Bardzo smaczny. Zresztą od zawsze uwielbiałem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum