Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 541 015
113 online
35 300 VIPy

Czy Twój poziom witaminy D ma coś wspólnego z przeciekaniem jelit?

Przy odzyskiwaniu zdrowia śluzówki jelit, normalizacja zmian w dwunastnicy u osób dorosłych jest, powiedzmy sobie szczerze, rzadka. Okazuje się, że u ponad 60% dorosłych osób po odstawieniu glutenu nie udało się wyleczyć choroby trzewnej i nadal czują się chorzy. Świadczy o tym wiele badań, między innymi https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20145607 to.

Czy w takim razie nie jesteś w stanie odwrócić choroby trzewnej, i jakiekolwiek choroby autoimmunologicznej?

Naukowiec, badacz dr. Alessio Fasano opublikował w 2011 roku wybitną pracę na temat nieszczelnego jelita i chorób autoimmunologicznych “Leaky Gut and Autoimmune Diseases”, w której twierdzi, że zapobieganie i odwrócenie chorób autoimmunologicznych jest oczywiście możliwe. Celiakia, jak wiele innych chorób autoimmunologicznych rozpoczyna się w nieszczelnym jelicie i może być cofnięta. Oczywiście złe trawienie aminokwasów z powodu zbyt małej ilości kwasów żołądkowych, zaburzona równowaga flory bakteryjnej w jelicie, dysbioza jelitowa spowodowana stresem, pasożyty, przerost grzybów, to wszystko są naczynia połączone.

Aby zachorować na chorobę autoimmunologiczną zwykle są spełnione te 3 warunki naraz:

Raz, że powinnaś mieć genetyczną skłonność do autoagresji, a w przypadku celiakii odpowiadają za to geny HLA-DQ2 i DQ8 Dwa, że eksponujesz się na to co Ci szkodzi, a w przypadku celiakii jest to oczywiście gluten Oraz trzy, masz zwiększoną przepuszczalność jelit, czyli nieszczelne jelito Czy w takim razie wiadomo już, dlaczego nie wszyscy, którzy zachorują, wyzdrowieją, gdy tylko zaprzestaną jedzenia glutenu? Owszem wiadomo. Może przy zwykłej nadwrażliwości na gluten tak, wystarczy odstawić gluten, jednak bez uszczelnienia jelit nie cofnie się żadna choroba autoimmunologiczna, w tym oczywiście Hashimoto.

Przydatne wpisy: L-glutamina, czyli protokół testowania glutaminy przy nieszczelnym jelicie Pyszny szejk z l-glutaminą, czyli odbudowa jelit, kości, mięśni i jak ktoś chce – mega odchudzanie

Wyniki badań są ewidentne, że niski poziom witaminy D (tak naprawdę hormonu) będzie miał wpływ również na nieszczelność jelit. Niedobór witaminy D ostatecznie prowadzi do uszkodzenia bariery śluzówki, a co za tym idzie zwiększa ryzyko IBD (ang. Inflammatory Bowel Diseases), czyli nieswoistego zapalenia jelit. O tym mówi sporo badań między innymi to.

Ciekawe dlaczego tak się dzieje?

Wszystko dzieje się w jelicie cienkim, gdzie krzyżują się jakby gumki przyczepności komórek. To oczywiście nie są gumki, ale tak nazwał owe skrzyżowania Dr. Tom O’Bryan, specjalista w tym temacie. Chodzi o to, że te gumki muszą być elastyczne i wtedy przyczepność komórek wyściółki jelita jest prawidłowa. Wtedy komórki trzymają się ciasno jedna przy drugiej. Z kolei kluczową rolę w kwestii elastyczności tych gumek odgrywa witamina D. Jeśli masz niedobór (a z tego co wiemy obecnie siedzenie nawet w dolnej granicy normy uznaje się faktycznie za niedobór) witaminy D, elastyczna taśma trzymająca komórki razem, zaczyna być mniej elastyczna, co pozwala na przedostanie się do ciała obcego materiału, który powinien nie opuszczać jelit co powoduje stan zapalny.

Dlatego nie można wyleczyć przeciekającego jelita, a co za tym idzie celiakii, ani żadnej choroby autoimmunologicznej, i nie tylko, gdy będziesz miała braki witaminy D. Oczywiście witaminę D przyjmujesz zawsze w protokole z K2. Szczególnie przy większych dawkach witaminy D, niezwykle ważna okazuje się również witamina A (bezpiecznie jest stosować roślinny Beta-caroten, najbardziej aktywny prekursor witaminy A, gdyż trudno go przedawkować w przeciwieństwie do witaminy A pochodzenia zwierzęcego).

Ostatnie prace badacza Chrisa Masterjohna sugerują, że szkodliwe skutki toksyczności witaminy D są spowodowane przez równoległy niedobór witamin A i K2.

Należy dążyć, aby poziom 25(OH)D wynosił 60-70 ng/ml, a poważnie chorzy 80 – 100 ng/ml

owocek

(Visited 16 469 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Sylwia 4 lutego 2019 o 08:47

  Witaj Pepsi, bardzo proszę o radę i dobranie dobrych suplementów. U 20-letniej córki mojej przyjaciółki zdiagnozowano guza na śledzionie oraz powiększone węzły chłonne w okolicy wnęki śledziony/ogona trzustki. Jeden lekarz sugeruje pobranie wycinka z guza inny na oddzielnej konsultacji sugeruje usunięcie śledziony, jako że guz jest duży 59x50x45mm.
  Co możemy robić, jak wspomóc leczenie? Dziewczyna ma coraz słabszy apetyt a wszystkie posiłki powodują mdłości. Proszę doradz co brać, jaką dietę najlepiej stosować?

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 09:16

   w przypadku śledziony bardzo ważna jest ciepłota ciała. Czyli żaden witarianizm, jak jakieś surowe koktajle to zawsze podgrzewane do 41 stopni, co nie niszczy naturalnych enzymów, a nie wychładza ciała. Tymczasem zimna woda, banan i ananas (najgorsze) i wiele innych owoców, szczególnie tropikalnych ma z założenia naturalne właściwości schładzające.

   Owoce miały być jedzone w lecie, gdy dojrzewają i jest ich dużo i wtedy miały być remedium na upały. Banan nawet podobno pieczony nadal schładza organizm, natomiast pieczone jabłko już mniej, gdyż zamienia się w pokarm ogrzewający.

   Ale najlepsze na zimę są warzywne i ciepłe zupy z imbirem. Tak twierdzi tradycyjna medycyna chińska. Niech unika soi, pszenicy i nabiału, oraz czerwonego mięsa.

   Śledziona jest sprzężona z pracą wątroby, więc codzienna kuracja oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanki, to dla zdrowego, ale w tym przypadku lepiej włączyć ten protokół https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/, oraz D3 z K2 TiB, Omega 3 TiB, Greens & Fruits TiB.

   Wycięcie całej śledziony pozbawi jej potężnej ochrony organizmu na przyszłość, ale w każdym przypadku należy postępować indywidualnie. Niech wejdzie na 2 tygodnie na ten protokół i niech zrobi USG, czy się nie zmniejszył.

   Liposomal Kurkuminy TiB bym jeszcze poleciła, jakbym miała takie uprawnienia i liposomal glutation TiB, żeby ją dobrze oczyszczać z wolnych rodników.

   Chyba, że są ponaglenia. Nie jestem lekarzem.

 2. avatar Syllwia 4 lutego 2019 o 09:03

  Witaj Pepsi nie wiem czy mój poprzedni komentarz dotarł, więc piszę jeszcze raz. Bardzo proszę o radę i dobranie dobrych suplementów. U córki mojej przyjaciółki zdiagnozowano guza śledziony oraz powiększone węzły chłonne w okolicy wnęki śledziony/ogona trzustki. Jeden lekarz zaleca pobranie wycinka guza, na innej niezależnej konsultacji lekarka sugeruje, ze lepiej będzie usunąć śledzionę ponieważ guz jest duży 59x50x45mm.
  Dziewczyna ma słaby apetyt, po jedzeniu mdłości. Proszę doradz co brać, jakie suplementy będą najlepsze???

 3. avatar Syllwia 4 lutego 2019 o 09:39

  Bardzo dziękuję ci za szybką odpowiedz! Myślałyśmy nad zakupieniem wyciskarki wolnoobrotowej i kuracji sokami jabłko ,marchewka, burak. Ale może faktycznie będzie ją to jeszcze bardziej wychładzało i lepiej odłożyć to na wiosnę i lato?

 4. avatar werka 4 lutego 2019 o 12:01

  Kochana Pepsi,
  co jeść, napisz proszę, mam ból żołądka po zjedzeniu. Dzisiaj to była jaglanka z owocami, jak jedzenie pójdzie dalej odczuwam ulgę, ale krótko po jedzeniu mam spory dyskomfort i podrażnienie śluzówki jak mniemam…
  Pije siemie lniane rano i wieczorem, wydaje mi się, że łagodzi trochę ten stan. Generalnie jak nie jem jest dobrze,
  ten stan utrzymuje się od około tygodnia i już mnie niepokoi, jak to załagodzić ??? Odstawić suplementy?
  Pomóż proszę, uściski.

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 17:21

   jaki masz poziom kwasu w żołądku, zrób test https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   1. avatar werka 4 lutego 2019 o 17:37

    Wychodzi na to, że mam nadkwasotę, ostatnio bek nastąpił szybciej niż 40 sek.
    Jak ten stan załagodzić ??? Dziękuję i ściskam <3

 5. avatar dragon44 4 lutego 2019 o 13:36

  Witam, pierwszy raz wrzucam wyniki badań w sieć i trafiło to na Pani blog 🙂 – problem to częstomocz w nocy ( co godzinę) do 3-4 rano, uczucie odwodnienia i nadciśnienie, poniżej wklejam wyniki krwi i moczu:
  cholesterol 156
  trójglicerydy 102
  żelazo 115
  LDL 79
  Sód 138
  Potas 4.5
  Amyllaza 78
  ASAT 38.1 !!!
  Kreatynina 0.94
  Glukoza 82.7 za dwa dni wynik hemoglobiny
  CRP 0.00
  HdL 58
  kwas moczowy 6.73
  bilubiryna 0.077
  gGTP 26.1
  Homocysteina 13.23
  TPSA 2.02

  RBC – podwyższone 5.95
  HCT – podwyższone 52.3
  PDW – podwyższone 21.6
  OB – 4
  Ketony ++
  Prosiłbym o małą analizę moich wyników 🙂

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 17:08

   no chyba wiesz, że masz prawdopodobnie przewlekłą niewydolność nerek. Bardzo gęstą krew, totalne odwodnienie. Za wysoką homocysteinę. Koniecznie badanie 25(OH)D, B12, kwas foliowy. Bierzesz Omega 3 ?Badanie moczu konieczne, jaki poziom pH rano na czczo?

   Bierzesz jakieś leki? Na jakiej jesteś diecie?

   1. avatar dragon44 4 lutego 2019 o 17:12

    badania były robione po 30 dniowej diecie … biorę leki na nadciśnienie, Od 10 lat systematycznie magnez z B-6 i Witamina B-12

    1. avatar dragon44 4 lutego 2019 o 17:15

     Muszę znowu iść na krew spisałem Pani wytyczne na witaminę D i Pan przy badaniu mi wykreślił . powiedział że to nie ma sensu

     1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 17:17

      Yyy … bo to jest nie tanie badanie, i jednocześnie bardzo istotne dla przemysłu farmacyjno-medycznego

    2. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 17:19

     powinieneś wziąć też kwas foliowy G&G

     1. avatar dragon44 4 lutego 2019 o 17:22

      dziękuję, zrobię te badania. Kwas foliowy odstawiłem rok temu pewnych artykułach o syntetycznym kawsie

     2. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 17:26
 6. avatar dragon44 4 lutego 2019 o 13:39

  wiek 46 lat

  1. avatar dragon44 4 lutego 2019 o 17:56

   Po jakim czasie zrobić następne badanie ? ( jutro zamawiam ten kwas foliowy i kupuje omega 3 )

   1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 20:34

    2 miesiące, na 5 dni przed odstaw, powinna już zejść homocysteina, a Omegi 3 bierz 2 gramy, 2 razy dziennie po 1 (przyleciała już do nas, ale na stan magazynu wejdzie dopiero jutro już pojutrze) . Chyba, że bierzesz coś mocnego na rozcieńczenie krwi, to pozostań przy jednej, ale przy takim fibrynogenie (chyba,że to jakaś inna jednostka) powinna być 2 gramy. Jeśli jesteś mocno odwodniony nie za bardzo można po prostu zacząć dużo pić. Tu masz sposób na powolnie nawodnienie ciała: https://www.pepsieliot.com/woda-wielka-nadzieja-dla-alergikow/

 7. avatar dragon44 4 lutego 2019 o 13:40

  fibrynogen 434

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 17:04

   to nie żart?

   1. avatar dragon44 4 lutego 2019 o 17:09

    Fibrynogen 434

 8. avatar Makana 4 lutego 2019 o 16:22

  Pepsi a jak się ma 1.25 OH do 25 OH?
  Bo pompowalam Wit. D i 25 wychodzi powyżej 50 ale 1.25 tylko 30.
  To jakby nisko.
  Skąd takie różnice?

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 16:50

   liczy się tylko 25(OH)D

 9. avatar Gosialavenda 4 lutego 2019 o 18:33

  Pepsi Twoje teksty są niezgłębioną skarbnicą wiedzy. Z komentarzy i odpowiedzi na nie też można się wiele nauczyć. Ciekawa jestem ilu osobom już pomógł Twój blog? Ja na ten przykład nie mogę nadziwić się temu jak cudownie działa na mnie post przerywany. Dzisiaj w pracy moja koleżanka mówi.. Gosia, ale powinno się jeśc siedem malutkich posiłków dziennie, a ja do niej.. no to jedz, nawet piętnaście i każdy po trzy łyżki zupy, ale czy widzisz w tym sens? A ona na to, że teraz to już nie wie. Ale ja Pepsi to wiem, nawet mój mózg lepiej mi pracuje, lęki gdzieś znikają i chce się żyć.

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 20:28

   człowiek musi mieć poczucie, że się może w końcu najeść, nie wszyscy są na etapie mnichów bretarian 🙂

 10. avatar Juli 4 lutego 2019 o 18:42

  Mam kochana pytanko jak naturalnie pozbyć się polipu w nosie . Jest jakiś sposób. Proszę o odpowiedź. Julita

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 20:26

   dzisiaj wpis o zatokach i też o polipach pośrednio

 11. avatar Iga 4 lutego 2019 o 20:40

  Pepsi od lat mam problemy jelitowe tzw. drażliwe jelito. Choruję na SM i jestem leczona. Jestem na diecie bezglutenowej od kilku miesiecy alebrak efektów. Zbadałam poziom witaminy D i wyszło 25 OH zazywalam nawet 32 tys. D a obecnie 2000 jednostek. Właściwie po wszystkim mam biegunkę. Możesz mi pomóc ? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 20:48

   Na stronie masz darmowy e-book o różnych roślinach, o metodzie z witaminą D3 przy SM, trzeba się tylko zapisać do strefy VIP https://www.pepsieliot.com/strefa-vip/, może Ci się przyda.
   Czyli ile masz teraz? 25?

 12. avatar Iga 4 lutego 2019 o 20:47

  Pepsi od lat mam problemy jelitowe tzw. drażliwe jelito. Choruję na SM i jestem leczona. Jestem na diecie bezglutenowej od kilku miesiecy alebrak efektów. Zbadałam poziom witaminy D i wyszło 48 OH zazywalam nawet 32 tys. D a obecnie 2000 jednostek. Właściwie po wszystkim mam biegunkę. Możesz mi pomóc ? Pozdrawiam

 13. avatar Maria 4 lutego 2019 o 22:15

  Witaj Pepsi. Proszę o Twoją wypowiedź na temat autoimmunologicznego zapalenia wątroby. Wszędzie tylko hashimoto, toczeń itd., a o AZW nikt nic nie mówi. Choruję na to od 11 roku życia, czyli już od 16 lat. Lekarze oczywiście nie widzą innej drogi niż ładowanie w człowieka leków immunosupresyjnych i sterydów, co i tak ostatecznie zakończy się wg nich przeszczepem. Nie mówię już o skutkach ubocznych tych „leków” …
  Większość wyników cały czas jest w normie. Problemem są tylko próby wątrobowe. Samopoczucie idealne, praktycznie zero dolegliwości. Choć w ostatnim czasie zauważyłam problemy z jelitami. Od kiedy zaczęłam interesować się medycyną naturalną i alternatywnymi metodami leczenia – próbowałam wielu sposobów, jednak jak dotąd bez większych rezultatów. Jakie masz zdanie na ten temat? Do lekarzy nienawidzę chodzić, ponieważ po każdej wizycie psychicznie wysiadam i dopiero wtedy czuję się naprawdę chora. Proszę o Twoją opinię na ten temat. Czy spotkałaś się kiedyś z taką choroba?

  1. avatar Jarmush 5 lutego 2019 o 11:00

   to samo co przy każdej chorobie autoimmunologicznej, zakwaszanie żołądka , oczyszczanie ciała 4 szklankami, regularnie, dieta antyzapalna, wsparcie produkcji żółci, zaleczenie wyściółki jelit.

 14. avatar Iza 5 lutego 2019 o 10:51

  Witaj Pepsi,
  we IX.2018 badałam wit. D ( przyjmując dawkę 4000j.) miałam poziom 37,17. Zwiększyłam dawkę na 10 000j i wczoraj robiłam wyniki i było 70,07.
  Moje pytanie: czy brać nadal te 10 000j czy zmniejszyć dawkę? I na ile?
  Pozdrawiam
  Iza

  1. avatar Jarmush 5 lutego 2019 o 11:07

   a ile chcesz mieć docelowo? jesteś zdrowa?

 15. avatar Maria 5 lutego 2019 o 11:42

  Dziękuję. Da się to wyleczyć czy chorobę można tylko wprowadzić w remisję? Co w przypadku, gdy wątroba jest już bardzo uszkodzona? Czy uszkodzenia wątroby mogą się cofnąć? Czy przyjmowanie sterydów nie robi więcej szkody niż pożytku? Tak mówią lekarze holistyczni, jednak każda próba powolnego odejścia od sterydów przy jednoczesnym trzymaniu diety, oczyszczaniu organizmu i braniu suplementów kończy się ogromnym skokiem wyników transaminaz.

 16. avatar Ulla29 5 lutego 2019 o 17:01

  Droga Papsi
  Odebralam.dzisiaj wyniki Tsh 6,681,
  CRP 0,01mg/l, biore eythyrox 100 przez 5 dni i 50 przez 2. Ostatni wynik Tsh 3,56, co robie nie tak?
  Dodam ze biorę spiruline TiB , D3+K 2,B -complex,witC, magnez.

  1. avatar Jarmush 5 lutego 2019 o 17:53

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 2 tabletki D3 +K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

 17. avatar Ulla29 5 lutego 2019 o 20:13

  Kochana moja.?? Baaaardzo Ci dziękuję za wyczerpująca odpowiedz,zastosuje sie do wszystkiego, tylko z tymi nerwani nie obiecuje?,ale nad tym pracuje.
  Wszystkie suplementy mam tylko plynu Lugola mi brakuje i startuje od jutra.?
  Ratujesz mi zycie ?

  1. avatar Jarmush 6 lutego 2019 o 13:47

   <3 zdrówka

 18. avatar hiacynth 9 lutego 2019 o 22:13

  a ja wreszcie zrobiłem biorezaonans i jestem w szoku trochę bo wyszło mi
  stan zapalnu wątroby i woreczka, słabe enzymy trzystkowe, nadaktywność nadnerczy pisaek w lewej nerce, zylaki jąder (WTF), stan zapalny tarczycy
  z pasozytów to glistam motylica watrobowa, przywra kocia i jakaś włosogłówka

  robiłem też badanie krwi i tam o dziwo całkiem dobre te wyniki jedynie Wit D- 27
  jak to wszystko prawda to trzeba działać jakoś

  1. avatar Jarmush 10 lutego 2019 o 11:24

   nie wiem, urządzenia są różne,niesprawne, przestarzałe, odtruć się z pasożytów możesz, jesli rzeczywisćie masz stan zapalny tarczycy to przecież USG, oraz TSH i pozostałe hormony tarczycy, oraz podwyższone CRP dałyby temu świadectwo, podobnie jak USG brzucha wraz z prostatą.

 19. avatar dragon44 4 marca 2019 o 15:58

  Żona lat 45, ostatnio wyższe ciśnienie, zrobiła badania.
  Wklejam wyniki i proszę o radę od czego ma zacząć zbijanie.

  CRP 9,62
  magnez 0,78
  Homocysteina 10.91
  cholesterol 243
  Trójglicerydy 342!!!
  cholesterol HDL w surowicy 82
  Cholesterol LDL w surowicy wyliczony 92
  nie HDL 161

  reszta wyników w normie D3 nie robiła.
  dziękuję i proszę o radę.

  1. avatar Jarmush 4 marca 2019 o 20:35

   odpowiem później

   1. avatar dragon44 5 marca 2019 o 22:48

    Dziękuję i czekam

    1. avatar dragon44 12 marca 2019 o 08:23

     Podepnę się jeszcze raz tutaj moim postem pod wynikami żony i wkleję dla przypomnienia. i mam dwa pytania:
     1. Od czego mam zacząć naprawę nerek według Pani wiedzy.
     2. I chcielibyśmy razem z żoną zamówić ewentualne suplementy na nasze wyniki badań. Proszę aby pani przy chwili czasu zrobiła nam analizę co należy zakupić.
     3. Napisała Pani że strasznie wysoki Fibrynogen mam 434 norma piszą 200-500 mg/dl

     „Witam, pierwszy raz wrzucam wyniki badań w sieć i trafiło to na Pani blog ? – problem to częstomocz w nocy ( co godzinę) do 3-4 rano, uczucie odwodnienia i nadciśnienie, poniżej wklejam wyniki krwi i moczu:
     cholesterol 156
     trójglicerydy 102
     żelazo 115
     LDL 79
     Sód 138
     Potas 4.5
     Amyllaza 78
     ASAT 38.1 !!!
     Kreatynina 0.94
     Glukoza 82.7 za dwa dni wynik hemoglobiny
     CRP 0.00
     HdL 58
     kwas moczowy 6.73
     bilubiryna 0.077
     gGTP 26.1
     Homocysteina 13.23
     TPSA 2.02

     RBC – podwyższone 5.95
     HCT – podwyższone 52.3
     PDW – podwyższone 21.6
     OB – 4
     Ketony ++”

     Pepsi Eliot 4 lutego 2019 o 18:08

     no chyba wiesz, że masz prawdopodobnie przewlekłą niewydolność nerek. Bardzo gęstą krew, totalne odwodnienie. Za wysoką homocysteinę.

     1. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 11:43

      No to fibrynogen w górnej granicy, ale w normie, po prostu fibrynogen podaje się w dwojakich jednostkach, nie podając za pierwszym razem zakresu laboratorium, wprowadziłam się w błąd.

      Jeżeli chodzi o nerki, to naprawę należy zacząć od dobrego nawadniania ciała, do czego zalecam:
      Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/.

      Wcześniej przez tydzień pij herbatkę oczyszczającą nerki https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze-zaczynaj-detoks-diy1/

      Ten częstomocz nocny i odwodnienie to początek niewydolności nerek, a wszystkie porady, wraz z zaleceniami suplemntacyjnymi zawarłam w tym wpisie: https://www.pepsieliot.com/nerki-i-wszystko-jasne-czyli-o-naturalnych-terapiach-odwracajacych-niewydolnosc-nerek/

      Przysłane wyniki również wskazują na odwodnienie ciała, szczególnie podwyższone RBC i HTC, należy jak najszybciej nawodnić ciało. Czy w czasie badania ASAT ktoś może był bardzo zmęczony jakąś pracą fizyczną? Bo wtedy może być ASAT sztucznie przekłamane w górę.
      Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 2 szklanki z magnezem należy dodać 1 kwas foliowy G&G https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-5-mth-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html
      Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
      po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
      oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

      Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

      Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

      Wieczorem 1 B6 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2524-vitamin-b6-complex-30kaps-gg-5060040820223.html oraz do kąpieli pół szklanki soli Epsom TiB.

      Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

      Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
      Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

     2. avatar dragon44 12 marca 2019 o 12:15

      I jeszcze poproszę o suplementy na te wyniki wyżej żony
      Żona lat 45, ostatnio wyższe ciśnienie, zrobiła badania.
      Wklejam wyniki i proszę o radę od czego ma zacząć zbijanie.

      CRP 9,62
      magnez 0,78
      Homocysteina 10.91
      cholesterol 243
      Trójglicerydy 342!!!
      cholesterol HDL w surowicy 82
      Cholesterol LDL w surowicy wyliczony 92
      nie HDL 161

      reszta wyników w normie D3 nie robiła.

     3. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 12:17

      CRP bardzo wysokie. Przy takich trójglicerydach konieczne jest zbadanie cukru i insuliny na czczo, jaki wynik?

 20. avatar dragon44 12 marca 2019 o 12:20

  Cukier w normie 89 insulina bez pomiaru

  1. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 13:15

   Niech zaczyna dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Do drugiej szklanki 1 kwas foliowy G&G, ten sam co zaleciłam s]dla Ciebie.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html – ta Omega jest bardzo ważna, jakby okazało się, że trójglicerydy nie spadają, trzeba dołożyć jeszcze jedną.

   Wynik badania 25(OH)D bardzo potrzebny, gdyż dobrałabym witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstawić należy D3 i G&F TiB.

   Jakie ma pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Ponieważ CRP jest wysokie, szczególnie należałoby zrobić USG tarczycy i USG narządów rodnych.

   Na jakiej jest żona diecie? Są podejrzenia dlaczego trójglicerydy są tak wysokie?
   Nie jestem lekarzem. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum