logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 287 595
187 online
32 891 VIPy
Reklama

KRÓLOWA HERBAT
MATCHA This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy Twoja dieta zawiera bioflawonoidy? Powinna!

Co to są bioflawonoidy?

Bioflawonoidy, a.k.a flawonoidy lub „witamina P”, naturalnie występują w praktycznie wszystkich owocach, warzywach i ziołach. Czekolada, herbata i wino, ale także fasole i kiełki, również zawierają tę witaminę.

Flawonoidy są rodziną ponad 5000 związków polifenolowych, które pełnią w biologii roślin kluczowe role takie jak ochrona przed insektami, zwalczanie stresów środowiskowych i modulowanie wzrostu komórki.

U ludzi ich bioprzystępność i biologiczna aktywność jest silnie powiązana z chemiczną naturą tych substancji.

Bioflawonoidy można podzielić na kilka kategorii. Mimo, że jednolity podział nie jest powszechnie uzgodniony, najbardziej spopularyzowana klasyfikacja obejmuje izoflawony, antocyjanidyny, flawony, flawonole i flawanony. Niektóre z najbardziej znanych flawonoidów, takich jak kwercetyna, która znajduje się w cebuli i genisteina znajdująca się w soi, można uznać za podkategorie tych kategorii. Flawonoidy obejmują również rutynę, flawonoidy cytrusowe i hesperydynę.

Im bardziej intensywnie produkt jest kolorowy (patrz: czerwona papryka), tym więcej flawonoidów zawiera.

Zdolność flawonoidów do pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki (i to na wiele różnych sposobów) wydaje się być związana z ich zdolnością regulowania sygnalizacji komórkowej.

Wykazano, że flawonoidy działają przeciwzapalnie, przeciwcukrzycowo, przeciwnowotworowo, neuroprotekcyjnie i przeciwzakrzepowo.

Co jeszcze potrafią bioflawonoidy?

Redukują i zapobiegają powstawaniu żylaków

Żylaki częściej niż u mężczyzn pojawiają się u kobiet, jednak ogólnie są one problemem niemal połowy społeczeństwa.

Rozwijają się, gdy twoje żyły się rozciągają, a ich zastawki, które powstrzymują przepływ krwi od wstecznego przepływu, nie działają już poprawnie i krew gromadzi się w twoich żyłach.

Rutyna jest typem bioflawonoidu, który może wesprzeć ściany Twoich żył i pomóc im lepiej pracować. Badania wykazały, że flawonoidy z rutyny łagodzą obrzęk i ból spowodowany żylakami.

Rutynę znajdziesz między innymi w owocach, przede wszystkim cytrusach, gryce i szparagach.

Hemoroidy

Nawet 75% ludzi na pewnym etapie swojego życia doświadcza hemoroidów. Do ich powstania przyczynia się zwiększone ciśnienie w żyłach odbytu. Hemoroidy mogą być niekomfortowe, a nawet bardzo bolesne, ale bioflawonoidy są naturalnym sposobem by im zapobiec i je wyleczyć.

Badania wykazały, że bioflawonoidy mogą poprawić mikrocyrkulację, przepływ kapilarny i napięcie naczyniowe, co jest kluczem do naturalnego leczenia hemoroidów.

Zdrowie serca

Kilka badań kohortowych przeprowadzonych w Europie i Stanach Zjednoczonych zbadało relację pomiędzy spożyciem flawoanoidów w diecie a zdrowiem serca. Meta-analiza złożona z 14 badań poglądowych opublikowanych pomiędzy 1996 rokiem a rokiem 2012 odnotowała, że wyższe spożycie flawonoidów jest bezpośrednio połączone z redukcją ryzyka chorób serca.

Reklama

Tu znajdziesz naturalne źródło witaminy C idealne dla dzieci, źródło flawonoidów, czyli 100% organiczną ACEROLĘ This is BIO®


Zapalenie Wątroby

Zapalenie wątroby to grupa chorób wątroby o różnej etiologii, które charakteryzuje stan zapalny tego organu. Flawonoidy nazywane kachainami, zawarte między innymi w zielonej herbacie, wykazały w badaniach zdolność zwalczania zapaleń wątroby, także tych chronicznych. W udanych próbach wykorzystywano 500 do 750 miligramów flawonoidu trzy razy dziennie.

Siniaki

Siniaki pojawiają się gdy żyły lub naczynka pękną pod wpływem uszkodzenia mechanicznego, a krew rozleje się na uszkodzonym obszarze pod skórą.

Głównymi objawami siniaków są ból skóry, zmiana jej koloru i obrzęk. Osobom, u których często pojawiają się siniaki, zaleca się spożywanie witaminy C z bioflawonoidami.

Bioflawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i wspierają gojenie się ran, a także podnoszą skuteczność i wchłanianie witaminy C.

Opryszczka

Opryszczki wywoływane są przez wirus opryszczki pospolitej, infekcję, która może powodować pojedyncze „zimno” lub skomasowaną opryszczkę w wielu miejscach. Dopóki opryszczka nie zmieni się w strupki lub zrogowacenia, jest niezwykle zaraźliwa. Może nawet rozprzestrzenić się na inne części ciała, w tym na oczy i narządy płciowe. Bioflawonoidy w połączeniu z witaminą C mogą pomóc w przyspieszeniu gojenia się ran opryszczkowych.

Według badań przeprowadzonych na dwóch grupach kontrolnych, witamina C z bioflawonoidami skraca okres leczenia opryszczki o 57%.

Alergie

Bioflawonoid zwany kwercytyną, który można znaleźć w cebuli, cytrusach i ananasie, jest bardzo skutecznym lekarstwem na alergie wszelkiej maści. Kwercytyna jest naturalną substancją antyhistaminową i środkiem przeciwzapalnym, który może obniżyć symptomy alergii sezonowych i uczuleń pokarmowych, a także zredukować astmę i wyeliminować objawy skórne alergii.

Może pomóc w stabilizacji uwalniania histaminy z niektórych komórek odpornościowych, co powoduje zmniejszenie nieprzyjemnych objawów alergii, takich jak kaszel, łzawienie oczu, katar, pokrzywka i niestrawność.

Nadciśnienie

Wiele badań wykazało, że konsumpcja owoców, warzyw, zielonej herbaty i wina może chronić przed zawałem. Największym czynnikiem ryzyka zawału jest nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.

Istnieje hipoteza, że ludzie z nadciśnieniem mają obniżony poziom spożycia żywności bogatej we flawanoidy. Oznacza to, że podwyższenie ich spożycia obniżyłoby ciśnienie, co może także zmniejszyć częstość uszkodzeń narządowych, które są drugorzędne w stosunku do nadciśnienia.

uściski:)

Źródła: draxe.com/bioflavonoids/
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11000057

(Visited 2 537 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. gusia 9 kwietnia 2019 o 03:45

    Tzw. „zimno” wg. totalnej biologi robi się, gdy żebrzemy o pocałunki. Czy wierzysz w teorię dr Hammera?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *