logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
72 700 810
149 online
29 885 VIPy
Reklama

 

ORGANICZNA
BABKA PŁESZNIK
PSYLLIUM HUSK
This is BIO

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Czy wiesz jak szybko i bezboleśnie poradzić sobie z zatruciem pokarmowym?

  zatrucie pokarmowe

  Lato jest coraz bardziej odczuwalne, latem zaś, w sezonie wszelakich wyjazdów i wojaży, częściej niż zwykle lubią się przytrafiać zatrucia pokarmowe.

  Zazwyczaj uderzają one szybko i intensywnie i mogą wyjąć z życia, czy to w ramach wyjazdu czy zupełnie na co dzień, co najmniej kilka godzin. Na szczęście istnieją naturalne sposoby aby temu zaradzić!

  Symptomy zatrucia pokarmowego obejmują bóle brzucha, przelewanie się w żołądku, skurcze, wymioty, biegunkę, dreszcze, podniesioną temperaturę, zawroty głowy i ból głowy.

  Jak poradzić sobie z zatruciem pokarmowym?

  1. Od samego początku odpowiednio się nawadniaj

  Skutki zatrucia pokarmowego takie jak wymioty i biegunka mogą prowadzić do odwodnienia, dlatego obowiązkowo pij dużo wody, możesz dodać do niej odrobinę kurkumy, sok z cytryny i niewielką szczyptę pieprzu aby zmniejszyć stany zapalne. Możesz też wybrać bogatą w elektrolity wodę kokosową.

  2. Ocet jabłkowy

  Działa szybko i skutecznie nawet przy potężnym zatruciu. Ocet jabłkowy niszczy bakterie, zarazki, pleśń i wirusy, odtruwa komórki i narządy ciała ze szkodliwych produktów odpadowych, pomaga w walce z zakażeniami, wspomaga trawienie, zmniejsza stany zapalne i wiele więcej!

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ POLECANĄ PRZEZ NAS 100% ORGANICZNĄ KURKUMĘ This is BIO


  3. Węgiel aktywowany

  Aktywowany węgiel przyciąga trucizny i wiąże się z nimi, czyniąc je nieaktywnymi. Można spożywać go w formie proszku zmieszanego z wodą albo w formie tabletek. Zwyczajowa dawka to 1-4 tabletek będąca równowartością ¼ – 1 łyżeczki proszku. Tę dawkę możesz bezpiecznie przyjąć raz jeszcze po 30 minutach jeśli symptomy zatrucia nie ustąpią.
  Aby uniknąć zatwardzeń przyjmując węgiel pij dużo wody.

  4. Kurkuma

  Kurkuma przeciwdziała wielu typom bakterii, działa silnie przeciwzapalnie, a także stanowi najprawdziwsze remedium na biegunkę. Możesz zmieszać łyżeczkę ze szczyptą pieprzu i letnią wodą, herbatą lub mlekiem roślinnym.

  5. Czosnek

  Czosnek to silnie przeciwbakteryjna roślina, która czyni cuda. Zmieszaj zmiażdżony ząbek z miodem (to pomoże Ci go przełknąć i wzmocni przeciwzapalne działanie) zatkaj nos i zjedz. Możesz przyjąć kolejną porcję za godzinę jeśli zajdzie taka potrzeba.

  Reklama

  IDEALNA KURACJA UODPORNIAJĄCA I SILNE ODŻYWIANIE GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


  6. Probiotyki

  Przyjmowanie naturalnych probiotyków w delikatnej postaci (dobrej jakości suplementy, kefir, kombucha) pomogą Twojemu układowi pokarmowemu odzyskać równowagę po zatruciu pokarmowym.

  7. Srebro koloidalne

  Łyżeczka srebra koloidalnego jest prostym sposobem na zatrucie wywołane przeróżnymi bakteriami. Można przyjmować łyżeczkę w soku lub wodzie nie częściej niż co godzinę.

  Z tymi sposobami z pewnością bezboleśnie i skutecznie pozbędziesz się nagłych dolegliwości żołądkowych.

  Źródło: 1

  uściski:)

  (Visited 3 569 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Aneta D Falkiewicz 17 maja 2018 o 21:31

   Czosnek na zatrucie?.. A mi odradzali, bo ciężki…

   1. Pepsi Eliot 17 maja 2018 o 21:38

    ja też bym nie brała

   2. Emanuela Urtica 18 maja 2018 o 08:46

    Odradzają, ale to „babcina metoda”, z gatunku tych całkiem skutecznych, szczególnie jak się zatruło czymś surowym, bo czosnek ma związek, który zwalcza bakterie wywołujące niektóre zatrucia. Zresztą jest to poparte bardzo fajnymi badaniami:

    https://news.wsu.edu/2012/05/01/garlic-compound-fights-source-of-food-borne-illness/

    https://www.researchgate.net/publication/224879301_Antimicrobial_effect_of_diallyl_sulphide_on_Campylobacter_jejuni_biofilms

  2. Kat 17 maja 2018 o 21:52

   No to conajmniej dziwny komentarz. Sama proponujeszzeby brac, a potem ze raczej nie?

   1. Pepsi Eliot 17 maja 2018 o 22:30

    ja? przecież to nie mój artykuł, raczej unikam czosnku, jestem witarianką, co nie znaczy,że inni go z powodzeniem stosują.

  3. Paulina 17 maja 2018 o 22:58

   Ta no dzięki, jak rzutem na taśmę, najpierw wypiję swój zakwas z buraka a później zasięgnę wszystkich wymienionych porad 😀 także dzięki, a tak poważnie to na prawdę fajny krótki i przydatny post

  4. H 18 maja 2018 o 17:39

   A czosnek nie jest witarianski?

   1. Pepsi Eliot 18 maja 2018 o 18:46

    jest, ale to antybiotyk, owszem naturalny, ale antybiotyk, więc nie pokarm

  5. H 18 maja 2018 o 23:12

   Czyli tylko w czasie choroby jakiejs?
   A co ze smakiem? Np w hummusie czy sosie pesto? Szkodzi?

  Dodaj komentarz