Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 369 243
68 online
42 279 VIPy

Czy wiesz jak wielką moc ma najzwyklejszy magnez?

Zaleca się codzienne spożywanie magnezu z wieeeelu powodów. Magnez jest  najistotniejszym komponentem w  Naturalnym Alopatycznym Protokole. Naturalny i alopatyczny w jednym zdaniu, to tylko pozorna antylogia, bo da się to połączyć. Można pomagać ludziom dzięki połączeniu wysoko rozwiniętych technik medycznych i NATURY!

Magnez dla medycyny jest rzeczą nieocenioną

Zapewnia ochronę serca, ma ogromną wartość dla terapii cukrzyków i osób z syndromem metabolicznym oraz korzystny wpływ na leczenie osób z nowotworami.

Właściwie jest on jednym z podstawowych naturalnych lekarstw w terapii i zapobieganiu nowotworom.

Niech liczby przemówią same za siebie:

 • Wiele badań wykazała zwiększoną ilość zachorowań na raka w regionach z niskim poziomem magnezu w glebie i wodzie pitnej
 • W Egipcie na przykład całość zachorowań na nowotwory wynosi około 10% ilości zdiagnozowanych nowotworów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Główną różnicą między tymi miejscami jest ekstremalnie wysokie przyjęcie magnezu (średnio 2.5-3g dziennie) w tych populacjach i dziesięciokrotnie mniejsze spożycie pierwiastka w zachodnich państwach
 • Odwrotna relacja, jaka zachodzi między częstotliwością zachorowań na nowotwory i zawartością magnezu w wodzie i ziemi została szeroko odnotowana w badaniach już 50 lat temu
 • Rosyjski raport wykazał wówczas, że nowotwór żołądka jest na Ukrainie powszechny 4 razy bardziej niż w Armenii, gdzie zawartość magnezu w ziemi i wodzie pitnej jest dwukrotnie wyższa
 • Nieco bardziej współczesna analiza morfologiczna i statystyczna, wykonana zresztą w Polsce, wykazała niemal potrójnie wyższą ilość śmierci w społecznościach z niską zawartością magnezu w glebie w porównaniu do społeczności, gdzie gleba była bogata w ten pierwiastek (10%).
 • Nasycenie ciała magnezem nie tylko chroni przed zachorowaniem na nowotwór, ale także zwiększa szansę na wyzdrowienie z choroby
 • I dotyczy to nie tylko nowotworów: według doniesień, na amerykańskich oddziałach intensywnej terapii podaje się zastrzyki z magnezu podczas zatrzymania akcji serca, gdy inne farmaceutyki zawodzą

Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu.

Dlatego jabłczan magnezu może być idealnym składnikiem drugiej szklanki!

Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). 

Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w  ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.


Magnez jest niezbędny

 • Ten pierwiastek stabilizuje ATP pozwalając na transkrypcję i regenerację DNA i RNA

Nie istnieje substytut magnezu

 • Nic nie stoi nawet obok tego pierwiastka jeśli chodzi o jego działanie na ogólną fizjologię komórek
 • Bez magnezu w ciele kumulują się toksyny, a organizm degeneruje się szybko i starzeje przedwcześnie
 • Uzupełnienie magnezu powoduje zniknięcie kostniakomięsaków okostnowych
 • Profesor Julian Aleksandrowicz i inni naukowcy podkreślali, że niedobór magnezu i przeciwutleniaczy jest istotnym czynnikiem ryzyka w przypadku białaczki.
 • W innym badaniu stwierdzono, że 46% pacjentów przyjętych na oddział intensywnej terapii w ośrodku onkologicznym wykazywało hipomagnezemię (niedobór magnezu). Ustalono, że częstość występowania hipomagnezemii u krytycznie chorych pacjentów z rakiem jest krytycznie wysoka
 • Polski doceniany naukowiec, dr Andrzej Mazur, wykazał w eksperymentalnie wywołanym niedoborze magnezu u szczurów, że po zaledwie kilku dniach hipomagnezemii rozwija się kliniczny zespół zapalny charakteryzujący się aktywacją leukocytów (białych krwinek) i makrofagów, uwalnianiem cytokin zapalnych i nadmierną produkcją wolnych rodników.
 • Niedobór magnezu przyczynia się do nadmiernej odpowiedzi na stres immunologiczny, a niezwykle groźny stres oksydacyjny jest konsekwencją reakcji zapalnej powstałej w ciele.

Sproszkowany jarmuż  Kale This is BIO Twoje mięso roślinne, białko, magnez i inne niezbędne odżywianie ciała! Dodaj go do 4 szklanki:)


Konklużyn

Najbardziej rozpowszechniona informacja na temat nowotworów to fakt, że wywołują je czynniki środowiskowe, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, jak:

 • darcie faj,
 • robienie flaszek,
 • jedzenie złomu ze złomowiska
 • toksyczne chemikalia i temu podobne,

Niekoniecznie zaś czynniki brzmiące tak niepozornie jak MUTACJA KOMÓREK.

 • Niedobory magnezu źródło mają w sposobie odżywiania tak zwanego cywilizowanego świata, który to (sposób odżywiania) okazuje się nie być wcale taki cywilizowany
 • Nawet zdrowy pokarm, warzywa i owoce, nie są już tak zdrowe jak kiedyś
 • Rosną w pozbawionej minerałów ziemi, a nieekologiczne są dodatkowo traktowane tonami oprysków

Wychodzi na to, że ogromny wpływ na działanie wolnych rodników i proces utleniania mają niedobory magnezu

Niedobory te prowadzą natomiast to stanów zapalnych serca, wątroby, nerek, jelit, szkieletu i płytek krwi. Całego ciała właściwie.

Jak uzupełnić magnez?

 • Kąpiele w chlorku magnezu lub soli Epsom (która jest także świetnym źródłem organicznej siarki)
 • Moczenie stóp (patrz wyżej)
 • Picie jabłczanu magnezu lub, jeśli nie masz tendencji do rozwolnień, chlorku magnezu (druga szklanka!)
 • Nebulizacja
 • Kapsułki (na przykład w formie cytrynianu magnezu, który jest bardzo dobrą formą oralnej suplementacji ze względu na wysokie wchłanianie tej formy, wynoszące około 90%)
 • Bogaty w magnez pokarm (algi, trawy, jarmuż, czyli 4 szklanka!)

Chcesz wiedzieć jak zwiększyć wchłanianie magnezu? – przeczytaj artykuł Pepsi Eliot 

uściski:)

Emanuela Urtica

Kreatorka, pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna.
Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Wieloletnia 
autorka na blogu Pepsi Eliot


Źródło:

 • drsircus.com/magnesium/magnesium-is-basic-to-cancer-treatment/

(Visited 21 223 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar IJK 6 marca 2018 o 18:41

  Napiszcie o biszoficie. Na moją łuszczycę w stawie skokowym działa fajnie. Grzegorzadam, dziękuję za wzmiankę kiedyś, nie znałam – obchodzę się bez sterydów. 🙂

  1. avatar grzegorzadam 8 marca 2018 o 13:27

   Biszofit, to sól morska z dużą zawartością chlorku magnezu właśnie 😉

 2. avatar Aneta D Falkiewicz 6 marca 2018 o 19:16

  No, na wątrobę działa wyśmienicie! Całe życie jadałam D3 samą, i jakoś nie było efektów, a tu Pepsiowa D3+K2, plus chlorek magnezu plus cała reszta i wątroba przechodzi potężny, zauważalny BOOM !! Piszcie o tym w kółko i ryjcie ludziom do łbów, aż skumają i zaczną to wszystko stosować. Jaki świat się od razu lepszy robi <3

  1. avatar grzegorzadam 8 marca 2018 o 13:29

   udowodniono również, że duża zawartość magnezu we krwi poprawia działanie witaminy D3, więc działa to obustronnie.”

   Bez magnezu większe dawki D3 mogą spłatać nieprzyjemnego figla, np, z sercem.

 3. avatar Migotka 6 marca 2018 o 19:17

  W jaki sposób neubilizaje?rozpuścić sól Epsom w wodzie i to wlać do zbiornika?jak często stosować u dzieci kapile?dzieci 3 lata i 1,5 roku.ostatnio wsypuję sol epsomdo kąpiel i prawie codziennie,i nie wiem czy to nie za często skoro mowa o nerkach a nerki chyba jeszcze nie osiągnęły jeszcze dojrzałości??

  1. avatar grzegorzadam 8 marca 2018 o 13:31

   Nie siarczan, chlorek magnezu roztwór 7.5% do inhalacji.

   1. avatar jarek 11 marca 2018 o 01:12

    7,5% tj. 7,5g na 1litr wody (zwykłej? ) lub odpowiednio soli fizjologicznej?

    1. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 12:11

     Nie, 7.5% to 7.5 g na 92.5 ml dokładnie, jak dasz na 100 ml też będzie dobrze, aby nie więcej,
     chlorek potrafi poszczypać.

     Jakbyś miał 10%, to byłoby 10 g na 90 ml.

 4. avatar marsa 6 marca 2018 o 19:21

  Jakie suple przy nerwicy lękowej? Moja siostra znów ma nawrót, nie wiem jak jej pomóc 🙁 Bardzo mi jej szkoda, a czuję się w tym przypadku bezsilna. Chcę ją wspomóc w jakiś sposób, a kompletnie nie wiem jak.

  1. avatar Jarmush 6 marca 2018 o 21:29

   Nerwicę trzeba rozwiązać na poziomie teraz, a suple pomocne dla ciała, jak zwykle D3+K2 TiB, `Greens & Fruits TiB, Omega 3 TiB, magnez TiB, mega ważne oddychanie głębokie, i aktywność fizyczna, bieganie. Kup jej Potęgę teraźniejszości ToLLego.

   1. avatar marsa 6 marca 2018 o 21:32

    Dzięki za odpowiedź, nawet mam u siebie tą książkę to jej dam 🙂

 5. avatar Ja 7 marca 2018 o 12:42

  Pepsi, czy sode oczyszczone mozna pic przy nadcisnieniu? Sode mozna pic codzienie? Jak zalecasz?

  1. avatar grzegorzadam 8 marca 2018 o 13:33

   soda + magnez+ naturalna sól + potas regulują i zazwyczaj likwidują
   ten nieprzyjemny objaw odwodnienia.

 6. avatar Sylwia Huszcza 7 marca 2018 o 14:31

  Droga pepsi. Mam usunięta tarczyce i tezyczke mam problem najwiekszy z magnezem no i potas tez leci zaraz po magnezie…Należę do grupy zamkniętej tezyczka utajona gdzie ludzie glowia sie jak uzupełnić magnez w tkankach? 1,5 roku walczę i nic 🙁 od 8 mies dieta bezglutenowa(30letnia celiakia) Pomóż nam kochana jak ten magnez uzupełnić w komórkach i tkankach? To wogole możliwe?

  1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 14:53

   Magnez trzeba brać na kilka sposobów, chlorek magnezu TiB dodawaj do kąpieli pół szklanki i opcjonalnie pół szklanki szarej soli. Z chloreku magnezu z wodą rób oliwę magnezową i smaru łydki, kostki. Ocet jabłkowy, banany, sok z pomidorów

   1. avatar Ja 7 marca 2018 o 22:18

    Pepsi nie odpowiedzialas, czy picie sody mozna przy nadcisnieniu? jesli tak, to pol lyzeczki do cieplej szklanki wody?

    1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 22:28

     Moim zdaniem można pod warunkiem, że kontrolujesz potas, a także, że dobrze się nawadniasz. Badaj ciśnienie. Nie jestem lekarzem.

  2. avatar grzegorzadam 8 marca 2018 o 13:35

   Mocz stopy z magnezem przez 2-3 miesiące z sodą, solą (składniki wody morskiej naturalnej)
   Dodałbym jeszcze odrobinę jodku potasu.

 7. avatar Karola 7 marca 2018 o 21:05

  Grzegorzadam potrzebuje Twojej porady odnośnie ziemi Okrzemkowej i zwalczania grzybów i pasożytów.

 8. avatar Olga 7 marca 2018 o 21:45

  Emanuela, Pepsi co sądzicie o drgającej powiece? Mam tak kilka razy dziennie od jakichś 2-3 tygodni mimo że od pól roku dzień w dzień piję chlorek magnezu TiB 1 łyżeczke na pół szklanki wody. Za mało? Czy ta drgającą powieka to nie z niedoboru magnezu tylko czegoś innego?

  1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 22:30

   Może być potas. Zacznij pić wodę z octem jabłkowym bio. Jedz banany, pomidory.

   1. avatar Olga 8 marca 2018 o 09:10

    Dzięki Pepsi. Bananów jem sporo bo od 3 do 5 dziennie. Pomidory w sezonie zajadam na kilogramy. Teraz nie bo nawet te eko smakują jak papier. Ale spróbuje ten ocet bo póki co zawsze na czczo szła woda z cytryną

    1. avatar Jarmush 8 marca 2018 o 09:20

     ocet podnosi potas

 9. avatar elami 8 marca 2018 o 00:52

  Pepsi co byś poradziła?
  Ph moczu nie wychodziło poza 5,6 -6,5 cały dzień. Pomyślałam,że zakwaszona jestem i zaczęłam brać sodę (niecała łyżeczka zgaszona gorącą wodą +cytryna na czczo rano przez tydzień) Ph od rana 7-7,7 . Odstawiłam sodę i znowu Ph kwaśny cały dzień. Poza tym ciśnienie się podniosło. Jakaś spuchnięta jestem i zaflegmiona (Gdzieś kiedyś Aneta D Falkiewicz pisała że ona od bananów zaflegmiona. Może i ja też od tego).Powieka mi drga więc chyba nie przyswajam tego magnezu co piję. Pomyślałam, że nerki bo coś boli w dole pleców, to kupiłam jakieś tabletki ziołowe Himalaya -Cystone. Biorę od 3 dni.
  Od 1,5 roku rano olej kokosowy ssę,Szklanka wody z miedzianego dzbanka popijam letrox bo Hashi jestem. Potem 1 szklanka (woda cytryna kurkuma pieprz) 2 szkl (woda cytryna chlorek magnezu MSM l-askorbinowy) 3szkl – sok pomarańczowy kolagen peptan (tylko z sokiem mi przechodzi przez gardło). Więcej płynu w siebie już nie zdążam wlać bo do pracy na 9. Śniadanie często owocowe (banan + kiwi mango ananas pomarańcza- wymiennie 2 składniki).
  Po śniadaniu Omega, wit E, 3 tabl D3+K2 do ssania (bo poziom wit D w grudniu niecałe 30). Do obiadu G&F. Wieczorem Ashwagandha.Mam jeszcze Maca ale na razie odstawiłam,
  Co zmienić? To ph mnie niepokoi i cholesterol ponad 300.Czegoś za dużo, za mało? Nie jestem na surowo ale śmieci nie jem. Na obiad przeważnie zupa,kasza. Mięso: indyk, kaczka 1-2 w tygodniu,jajka od zaprzyjaźnionych kur. Bez mleka, sera , tylko masło. Nic smażonego.
  Dzięki za bloga. Czytam i się motywuję(a rano wstać się nie chce). Czekam na książkę dla Hashi. 🙂

  1. avatar Jarmush 8 marca 2018 o 09:01

   niekoniecznie, powieka to też braki potasu, ale potasu odradzam uzupełniać na własną rękę, najbezpieczniej w pożywieniu, no i dieta nioskosodowa

  2. avatar grzegorzadam 8 marca 2018 o 13:42

   Odstawiłam sodę i znowu Ph kwaśny cały dzień. Poza tym ciśnienie się podniosło. Jakaś spuchnięta jestem i zaflegmiona”

   Regulacja pH nie trwa tydzień, a miesiące niekiedy.
   Soda coś ruszyła, i są takie objawy.

   1. avatar elami 9 marca 2018 o 23:58

    Pepsi a jaka to dieta niskosodowa? Bez soli? Ja teraz też mało solę, ale popracuję nad tematem. Dzięki. Jak skończę obecne opakowanie D3+K2 to zrobię badania i poproszę o dalsze wskazówki.
    Grzegorzadamie dzięki za wsparcie. Znaczy popróbuje z tą sodą jeszcze. Myślisz, że mogę tak na zmianę tydzień brać a tydzień nie? Badać Ph i czekać aż się unormuje? Czy raczej ciągle bez przerw? 🙂 MOC DOBRYCH ŻYCZEŃ Z OKAZJI IMIENIN
    NA ŚWIĘTEGO GRZEGORZA IDZIE ZIMA DO MORZA 🙂 Już się cieszymy 🙂 🙂 🙂

    1. avatar grzegorzadam 10 marca 2018 o 07:54

     Miejmy nadzieję, że popłynie szybko 😉

     Badaj pH, brałem prawie rok codziennie, dalej biorę z krótkimi przerwami rano.

     Dieta niskosodowa nie jest dobrym rozwiązaniem.
     Dobra sól jest podstawą elektryczności organizmu.
     Musimy pilnować równowagi sodowo-potasowej.i magnezu.

 10. avatar Maw 9 marca 2018 o 14:53

  U mnie od tygodnia pojawiły się dziwne skurcze na linii górnych rzęs w jednym oku (a raczej powiece). Pojawiają się przy mruganiu okiem. Odżywiam się zdrowo, ale od miesiąca miewam nudności i bóle żołądka. Ostatni okres trwał jeden dzień. Jestem załamana. Nie mam pojęcia, co mi jest.
  Po weekendzie idę zrobić badania.

   1. avatar Maw 10 marca 2018 o 21:35

    Dzięki Pepsi. Jutro zamówię jeszcze Fruits&greens i jabłczan magnezu plus siarczan. Buźka.

 11. avatar kłębek 4 maja 2018 o 09:47

  A jeśli biorę już 3X100 mg magnezu+B6, do tego raz dziennie kąpiel stóp w chlorku i wsmarowuję oliwkę i nadal szczególnie z rana jestem roztrzęsiona, zalękniona i tak do wieczora? jak sobie z tym radzić? czuję się na granicy sił, czy to zadziała, nadal mam mało magnezu? nie wiem co robić. Na stany depresyjne biorę już niacynę 3×500 mg.

  1. avatar Jarmush 4 maja 2018 o 12:47

   nerwica lękowa, wpisz w szukałkę, czytaj bloga, najlepsze jest bieganie

  2. avatar grzegorzadam 5 maja 2018 o 06:03

   Kuracja niacyną, inne z ”B”.
   poziom kwasu żołądkowego- test sody?

   1. avatar kłębek ale już bardziej pozytywny 23 maja 2018 o 19:46

    Testu sody nie robiłam, w wynikach morfo mam nieco za wysoki kwas moczowy, a może to związane z moją chudzizną? 🙂 generalnie mało piję ale biorę się w karby, wróciłam do biegania i na rower, oby do przodu.

    1. avatar Jarmush 23 maja 2018 o 20:02

     nawodnij się, bo dostaniesz dny moczanowej, no i pij sok z wiśni bio

     1. avatar kłębek ale już bardziej pozytywny 23 maja 2018 o 21:06

      już do tego doszłam chociaż lekarz nic nie pisnęła na temat tego że powinnam więcej pić i że na pewno dna mocz.mi nie grozi bo jestem młoda, ale skądś też u mnie pojawiły się bóle typu ból stawu biodrowego

     2. avatar kłębek ale już bardziej pozytywny 6 czerwca 2018 o 08:04

      Pepsi zaczęłam więcej pić i więcej się ruszać (rower) aż do momentu kiedy miałam przerwę w sporcie i normalnie w dzień zaczęło mi się kręcić w głowie. Rano woda z cytryną, potem woda z kurkumą, w ciągu dnia pamiętałam żeby podpijać ciągle po szklance. Mocz zrobił się bezbarwny, ale mi jest teraz ciągle słabo, tzn. po jedzeniu, rano, po południu, mam uczucie odrealnienia, wrócił stres, robi mi się słabo i jestem b.śpiąca. Czytałam wpis „a jeśli wody jest za dużo” i jakoś mi pasuje, ciągle chce mi się sikać. Dziś pięć razy a jest 10 rano. Kołatanie serca też się pojawia i robi się nerwowo. Proszę poradź, bo ze względu na ten podwyższony kwas powinnam pić dużo ale jak tu potem funkcjonować?

     3. avatar Jarmush 6 czerwca 2018 o 11:14

      zmniejsz ilość płynów, i powolutku zwiększaj, czyli zacznij od 4 szklanek, ale malutkich etc. To Twoje ciało, Ty decydujesz

     4. avatar grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 05:19

      ciągle chce mi się sikać. Dziś pięć razy a jest 10 rano.”

      to przejściowe.
      Jest w wodzie dobra sól?

     5. avatar grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 05:16

      oby tylko.

      Dna to dowód kompletnego zakwaszenia organizmu i relokacji wapnia
      do tkanek miekkich.

     6. avatar kłębek 9 czerwca 2018 o 07:29

      Dobre pytanie z tą D3, biorę 4 000 plus K czasem dodatkowo kilka kropli. Już się w tym gubię – czy za dużo czy za mało piję, na pewno poniżej 1,2 l dziennie, chcę sobie pomóc czy robię krzywdę, znów budzę się bardzo wcześnie z lękiem, chcę spać i nie mogę. Czasem czuję odrealnienie, wieczorem tylko normalnie i wreszcie sobą.

     7. avatar Jarmush 9 czerwca 2018 o 08:41

      czytaj bloga, będziesz miała większe pojęcie o co chodzi, a suple kupuj u nas

    2. avatar grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 05:15

     lekarz nic nie pisnęła na temat tego że powinnam więcej pić i że na pewno dna mocz.mi nie grozi bo jestem młoda, ”

     bzdura na resorach.
     Jaki masz poziom wit. D- bezpośrednio zależne dla gospodarki wapniowej.

 12. avatar kłębek 4 maja 2018 o 18:10

  Kiedyś biegałam, ale przestałam bo bardzo schudłam ( choroby, problemy itp.) – może i na to jest rada? Tzn. co jeść zdrowego żeby przytyć? Bo w pewnym momencie organizm chyba już nie dawał rady biegać ( brak paliwa?)

 13. avatar Julita 17 maja 2018 o 13:40

  Droga Pepsi mam pytanie odnośnie jablczanu magnezu. Pije go w drugiej szklance, czy mogę go jeszcze pić w ciągu dnia żeby uzupełnić niedobory czy lepiej zamówić chlorek magnezu? Jeśli tak to ile dla osoby dorosłej a ile dla dziecka? Dzięki bardzo Julita

  1. avatar Jarmush 17 maja 2018 o 18:40

   jeśli sumujesz magnez to chlorek magnezu dodawałabym do kąpieli, oraz robiłabym z wodą oliwę magnezową i smarowała stawy, łydki etc.
   https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

 14. avatar Julita 17 maja 2018 o 18:52

  Droga Pepsi mam pytanie dotyczące jablczanu magnezu, Pije go w drugiej szklance. Żeby uzupełnić niedobory mogę go stosować jeszcze w ciągu dnia? Jeśli tak to w jakich ilościach dla dorosłych a ile dla dziecka? Czy może lepiej zamówić chlorek magnezu? Pozdrawiam Julita

 15. avatar Amelia 24 maja 2018 o 04:35

  Pepsi a czy smarowanie oliwa magnezowa okolic nerek jakoś na nie pozytywnie wpływa?

  1. avatar Jarmush 24 maja 2018 o 07:40

   nie wiem, ale na pewno dobrze wpłynie na stan kręgosłupa lędxwiowego

  2. avatar grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 05:18

   organizm sam przetransportuje magnez tam gdzie jest najbardziej potrzebny.

   1. avatar Anja 8 grudnia 2018 o 20:03

    Dzis pierwsza w moim zyciu kapiel stop w wodzie z chlorkiem magnezu (bez soli i sody), rezultat: przeguby rak, nog, ramion jak naoliwione, ruszac wszystkim latwo i lekko, no i nieznaczny „klik” w oku, jakby sie tam cos „prostowalo”…

    Ciekawe, co bedzie po tygodniu… Co po miesiacu…

 16. avatar Bluetopaz 16 września 2018 o 17:41

  Uslyszal am od kilku osób, że biora codziennie wieczorem lyzke Siarczanu magnezu albo Chlorku magnezu i po 12 h nastepuje wyproznienie. Czy to jest calkowicie bezpieczne. I czemu jedni biora to a drudzy tamto? Dziekuje.

  1. avatar Jarmush 16 września 2018 o 17:51

   siarczan magnezu jest zdecydowanie silniej przeczyszczający niż chlorek magnezu, i można go traktować bardziej jako źródło siarki niż magnezu i najlpeszy jest do kąpieli

 17. avatar Amelia 16 września 2018 o 21:17

  Pepsi kiedy będzie d3+k2?

  1. avatar Jarmush 16 września 2018 o 21:32

   lada moment, leci wraz z Omega 3 TiB, w tym tygodniu

 18. avatar Paulina 25 listopada 2018 o 22:26

  Ile dodac soli epson do stosowanej co 3 dzien kapieli 7 miesiecznej corci? Czy to ok jesli oprocz tego spryskuje jej nizki sprayem z soli epson, czy tez pryskac ja codziennie?

 19. avatar Agnieszka 24 kwietnia 2019 o 06:32

  Przepraszam za niefajne pytanie. Czy po piciu chlorku magnezu może pojawić się luźniejszy i taki bardziej ciemno brązowo-zielony stolec? I u mnie i u męża takie same objawy. Czy to oznacza żeby nie pić jednak?

  1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2019 o 06:35

   chlorek magnezu ma właściwości rozwalniające, przeczytaj co napisałam w 4 szklankach, kolor stolca pochodzi od alg i jest ok, natomiast jakby były rozwolnienia, to przechodzi się na jabłczan magnezu TiB, ale ten się tak dobrze nie rozpuszcza w wodzie, tworzy mieszaninę, a nie roztwór, dlatego miesza się i jak krąży w wodzie wtedy się pije, Natomiast sól epsom jeszcze bardziej rozwalnia, dlatego stosujemy ją wieczorem do kąpieli, albo przy wymuszonych rozwolnieniach, jak przy oczyszczaniu jelit z przerostu candidy

 20. avatar Alixja 6 czerwca 2023 o 00:26

  Hej, stary wpis co prawda, ale czy można np połączyć 5 form magnezu naraz? Albo chociaż 4? Np. cytrynian, jabłczan, mleczan, taurynian, chlorek ? Skoro to najlepsze formy to czemu by nie połączyć wszystkich? I dodawać np łyżeczkę

  1. avatar Pepsi Eliot 6 czerwca 2023 o 06:47

   hej, nie znam takich badań, natomiast sama z drugą szklanką biorę chlorek, lub jabłczan TiB, a wieczorem na regenerację i odkwaszenie mięśni 1 cytrynian TiB

   1. avatar Alixja 6 czerwca 2023 o 11:01

    O to też tak podzielę na rano i wieczór, dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama
 

Najbadziej upiększa dobrze nawodniona i odżywiona skóra!

Dodaj łyżeczkę doskonałego Kolagenu TiB do 4 szklanki!

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum