Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 879
69 online
42 339 VIPy

Czy wiesz jak zwiększyć poziom kolagenu jedząc lody?

Kiedy myślę o lecie zawsze nasuwa mi się na myśl sielski obrazek ludzi leniwie spacerujących i z wyrazem błogości na twarzy jedzących lody. Nad rzekami i w wąskich uliczkach miast, na plaży, na wsi i w górach, po męczącej wędrówce na szczyt, wprost do schroniska. Lato to czas, do którego lody pasują jak ulał! Tak samo jak kolagen, bo lato to także czas zwiększonej aktywności fizycznej, narażenia skóry na najróżniejsze warunki atmosferyczne i czas wakacyjnych grzechów i grzeszków żywieniowych.

Postaw na kolagen nie tylko latem

Kolagen, chociaż nie mówi się o nim tak często jakby na to zasługiwał, ma bardzo specjalne miejsce w świecie superpokarmów. I to nie bez powodu, bo i jelita wyleczy i skórę odmłodzi, paznokcie i włosy wzmocni, a przy okazji dobrze zrobi na wszelakie więzadła, stawy i kości. Gra on dużą rolę w zachowaniu elastyczności skóry i tkanki łącznej. Do tego posiada glicynę, aminokwas, który zapewnia przeciwzapalne i immunostymulujące działanie.

Kolagen jest jednym z najliczniej występujących w ciele białek

W zasadzie to trzecim pod względem liczebności. Czyni go to jednym z naczelnych budulców i prekursorów zdrowia całego organizmu. Uszczelnia jelita, a odpowiednio wcześnie zjedzony jest nawet w stanie zapobiec chorobie autoimmunologicznej, która wynika z przeciekających/chorych jelit. Jelita natomiast, jak wszyscy wiemy, są Twoim drugim mózgiem. Braki kolagenu to braki w składzie tkanki łącznej – w układzie krwionośnym, w organach, w mięśniach, stawach i w skórze. Gdy skóra traci swoją elastyczność w wyniku zmniejszonej ilości kolagenu, pojawia się jeszcze jeden efekt uboczny, mianowicie cellulit staje się bardziej widoczny. Ponieważ skóra jest coraz cieńsza, niekiedy jak papier pergamin, cellulit staje się coraz bardziej oczywisty. Poprawa elastyczności skóry za pomocą kolagenu pomoże wyrównać wgłębienia na skórze i pozbyć się skórki pomarańczowej. Kolagen centralnie sprawia, że ciało jest elastyczne i silne, a bez niego wiotczeje – osłabiają się tętnice, naczynia krwionośne i serce. Kolagen koniecznie przyjmuj w towarzystwie MSM i witaminy C!


Dlaczego warto spożywać kolagen rybi?

Kolagen rybi Peptan F, to to peptydy kolagenu rybiego charakteryzujące się ponad 90% biodostępnością i wysokim na tle innych białek stężeniem kluczowych aminokwasów: glicyny, proliny oraz unikalnej dla kolagenu hydroksyproliny. Aminokwasy te są identyczne z tymi znajdującymi się w skórze, stawach i kościach. Peptydy to po prostu mniejsze jednostki białka uzyskane w procesie hydrolizy. Dzięki temu rozpuszczają się one w ciepłych i zimnych cieczach. Co jednak czyni kolagen morski dobrym wyborem? Poza tym, że jest źródłem wysokiej jakości białka, jest to typ kolagenu powszechny w naszych ciałach: kolagen typu I. Chociaż w ludzkim ciele można znaleźć aż 28 „typów” kolagenu, tylko trzy pierwsze stanowią 90% całości. Kolagen typu I znajduje się w niemal całym ciele, z największą koncentracją w kościach, więzadłach, ścięgnach, skórze, włosach, paznokciach i wyściółce jelita. Tak jak w przypadku innych źródeł kolagenu, ciało nie absorbuje po prostu morskiego kolagenu dostarczając go tam gdzie jest potrzebny. Zamiast tego organizm rozbija kolagen na poszczególne aminokwasy, które są następnie absorbowane i wykorzystywane. Unikalny profil aminokwasowy kolagenu morskiego czyni go naprawdę korzystnym źródłem białka. Zawierający 18 aminokwasów, kolagen morski charakteryzuje się przede wszystkim wysokim poziomem glicyny, proliny i hydroksyproliny. Te aminokwasy, które trudno znaleźć w znaczących ilościach w innych źródłach, są kluczowymi elementami budulcowymi kolagenu, ścięgien i więzadeł skóry. Wykazano, że zwiększają zdrowie na wiele innych sposobów, takich jak zmniejszenie stanu zapalnego i wzmocnienie układu odpornościowego. Warto wspomnieć, że kolagen morski zawiera tylko osiem z dziewięciu niezbędnych aminokwasów, więc nie jest uważany za kompletne białko. Chociaż zawiera aminokwasy, których często brakuje w diecie, nadal ważnym jest, aby spożywać białko z różnych źródeł.

Czym kolagen morski różni się od znanego kolagenu bydlęcego?

Badanie sugeruje, że kolagen typu I pochodzący z ryb może być około 1,5 razy bardziej biodostępny (lub łatwiejszy do rozbicia i wchłonięcia) niż kolagen bydlęcy ze względu na mniejszy rozmiar cząstek białka. Tak więc, jeśli masz problemy z trawieniem i zastanawiasz się czy wybrać kolagen morski i bydlęcy, morski może być mądrzejszym wyborem.

Zrób sobie lody kolagenowe

Potrzebujesz:

– 2 łyżeczek (10g) sproszkowanego, rybiego kolagenu, – 1/2 łyżeczki MSM, – 1/2 szklanki świeżych borówek lub jagód, – banana, – 1/2 szklanki świeżego, pokrojonego w kostkę ananasa, – 3/4 szklanki wody kokosowej. Teraz wystarczy tylko połączyć w blenderze składniki na gładką masę. Następnie po prostu wlewasz płyn do specjalnych foremek na lody na patyku. Możesz użyć też kubeczka, w którym za patyczek posłuży np. łyżeczka. Tak przygotowane lody wkładasz na parę godzin do zamrażarki. Super schłodzenie i zastrzyk kolagenu gwarantowane.

uściski:)

(Visited 4 067 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ania 12 lipca 2019 o 16:29

  Pepsi proszę Cię o interpretacje wyników badań
  OB-8
  kwas foliowy 18,5
  ferrytyna 62,40
  homocysteina 8,10
  kortyzol 11,79
  insulina 14,0
  fibrynogen 3,34
  TIBC 52,90
  żelazo 17,8
  % saturacji 33,7
  witamina D 25(OH) 91
  mocznik 2,20
  keratynina 66,00
  eGFR 88,9
  glukoza 6,06
  cholesterol całkowity 5,72
  ALT 12
  AST 12
  fosfataza zasadowa 51
  GGTP 11
  amylaza 39
  CK 65
  sód 140
  potas 4
  wapń całkowity 2,43
  chlorki 103
  fosfor nieorganiczny 0,88
  magnez 0,84
  bilirbilina całkowita 11,80
  kwas moczowy 277
  białko całkowite 72
  CRP 0,73
  TSH 1,6
  FT3 3,11
  FT4 1,15
  prolaktyna 17
  testosteron 42
  leukocyty 6
  erytrocyty 4,8
  hemoglobina 14,3
  hematokryt 41
  MCV 85
  MCH 30
  MCHC 35
  płytki krwi 268
  limfocyty% 36
  neutrofile% 61
  RDW-CV 13
  PDW 10
  MPV 9,10
  P-LCR 18

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2019 o 16:34

   chcesz zakupić suplementy w naszym sklepie? Z prawej mają być zakresy laboratorium, nie wszystko pamiętam

 2. avatar Ewa 12 lipca 2019 o 18:04

  No właśnie kupiłam.Czy druga dzienna porcja kolagenu wraz z MSM i Rosehip może być dodana do koktajlu SHAPE SHAKE o 18.00 ?

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2019 o 19:11

   może

 3. avatar elorek 12 lipca 2019 o 19:04

  dlaczego również MSM ? chyba coś przegapiłam

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2019 o 19:08

   siarka, kolagen, witamina C, to trójca

   1. avatar Ania 13 lipca 2019 o 20:51

    Pepsi po warzywach z większą ilością siarki mam gazy czy po msm takie zjawisko też może się pojawić, bo to przecież siarka. Dodam, że nad naprawa jelit ciągle pracuje.

    1. avatar Jarmush 13 lipca 2019 o 21:10

     nie wiem, niekoniecznie

 4. avatar Ewa 12 lipca 2019 o 19:15

  A czy do 4 szklanki można dodać banana aby mieć lepszy smak ?

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2019 o 19:40

   można, czy jagody, tylko to już jest śniadanie 🙂

 5. avatar Ewa 12 lipca 2019 o 19:19

  Dzięki. I jeszcze jedno pytanie – czy chlorek magnezu rozpuszczony w misce wody można używać kilkakrotnie do moczenia nóg ?

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2019 o 19:39

   myślę, że tak, co mu się niby miało dziać, to przecież oliwa magnezowa 🙂

 6. avatar Keyt 13 lipca 2019 o 06:36

  Uwielbiam wasz kolagen, jeszcze gdybyście przysyłali w paczce systematyczność w jego przyjmowaniu to byłoby w ogóle super 😉

  1. avatar Jarmush 13 lipca 2019 o 07:34

   A nie przysłaliśmy? Muszę pogadać z Konradem i Miłoszem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum