Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 843 541
49 online
35 406 VIPy

Czy wiesz, że na świecie skończy się omega-3?

Ludzkie ciało może wytworzyć większość rodzajów niezbędnych mu tłuszczów z użyciem innych tłuszczów i surowej materii. Niestety w przypadku kwasów tłuszczowych omega-3 sytuacja jest z goła inna. Kwasy EPA i DHA wytwarzane są w niewielkich ilościach wynoszących maksymalnie 8% zapotrzebowania. Z kolei kwas ALA w ogóle nie może być produkowany w organizmie ludzkim. Kwasy tłuszczowe omega-3 to niezbędne kwasy tłuszczowe, które ciało musi przyjąć z zewnątrz aby prawidłowo funkcjonować. Ich głównym źródłem w diecie są tłuste ryby morskie i ich tłuszcz, czyli tran, ale także owoce morza, algi, orzechy włoskie i niektóre oleje.

Dlaczego omega-3 jest ważna?

Kwasy tłuszczowe omega-3 są integralną częścią błon komórkowych w całym ciele i wpływają na funkcję receptorów komórkowych w tych błonach. Stanowią punkt wyjściowy do produkcji hormonów regulujących krzepnięcie krwi, skurcze i rozluźnienie ścian tętnic. Wiążą się także z receptorami w komórkach, które regulują funkcje genetyczne. Prawdopodobnie z powodu tych właściwości, tłuszcze omega-3 okazały się pomocne w zapobieganiu chorobom serca i udarom. Mogą też pomóc w kontrolowaniu tocznia, egzemy i reumatoidalnego zapalenia stawów. Co więcej, odgrywają rolę ochronną w licznych stanach chorobowych, w tym w nowotworach.


Zmiany klimatu mogą prowadzić do zmniejszenia dostępności kwasów tłuszczowych omega-3

Jak przypuszczają autorzy badania opublikowanego w magazynie Ambio, do 2100 roku nawet 96% populacji może nie mieć dostępu do niezbędnego dla zdrowia mózgu kwasu tłuszczowego omega-3, a konkretnie do kwasu dokozaheksaenowego, czyli DHA. DHA wykazuje działanie neuroprotekcyjne i jest niezbędny dla przetrwania komórek i zarządzania stanami zapalnymi. Nie wytwarzamy go sami, a więc musi pochodzić z diety. DHA jest bardzo wrażliwy na zmiany temperatury, dlatego zagrożony jest przez globalne ocieplenie. Grupa naukowców stworzyła matematyczny model mający określić potencjalny spadek ilości DHA w zależności od różnych scenariuszy rozwoju globalnego ocieplenia. Zakładając, że będzie ono postępowało w takim tempie jak obecnie, bez inicjatyw mających na celu zmniejszenie śladu węglowego, ilość DHA jaką uzyskamy z hodowli ryb nie będzie wystarczająca aby zapewnić wymagania znakomitej większości populacji świata.

Jak mówi autorka badania, dr Stephanie Colombo:

„Zgodnie z naszym badaniem globalne ocieplenie może skutkować utratą od 10% do 58% globalnie dostępnych zasobów DHA w przeciągu najbliższych 80 lat. Ten spadek będzie miał wpływ przede wszystkim na płody i niemowlęta, może też oddziaływać na drapieżne ssaki, przede wszystkim w strefie polarnej.” Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla rozwoju funkcji poznawczych i dla efektywnego uczenia się. To kluczowe szczególnie dla zdrowia wrażliwych elementów populacji jak niemowlęta i dzieci, których mózgi się rozwijają.


Zanim postanowisz się poddać i założysz, że jesteśmy straceni jako cywilizacja, warto jednak dostrzec światełko na końcu tunelu. Ochrona środowiska, w tym wodnych ekosystemów, pomoże nam przedłużyć sposobność uzupełniania tych niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Co możemy zrobić teraz?

Przyjmować omegę-3 ze sprawdzonych źródeł, które dbają o jej pochodzenie i zrównoważone łowiectwo. Sprawdzaj skład produktów i zwracaj uwagę na metody obróbki. Wybieraj te, które pozwalają pozbyć się metali ciężkich przy jednoczesnym zachowaniu właściwości naturalnych surowca. Jakie? Najlepsza jest molekularna destylacja. Dzięki nim usuwane są z surowca metale ciężkie, PCB i inne toksyny do niewykrywalnego poziomu. Oznacza to nie tylko, że produkt jest 100% bezpieczny dla zdrowia użytkowników w każdym wieku. To także gwarancja, że ogromne partie nie zostaną zutylizowane, kiedy w testach laboratoryjnych zostanie wykazane zanieczyszczenie. Tu zanieczyszczeń po prostu nie ma prawa być. Cieszmy się też dobrocią dla zdrowia płynącą z tych niezwykłych kwasów i pozwólmy im działać na nasz mózg. Mózg wykorzystajmy do tworzenia inicjatyw i zmian, które pomogą nam pożegnać się z widmem zmian. Tu zajrzyj aby znaleźć więcej informacji o kwasach tłuszczowych omega-3.

uściski:)

Źródła: link.springer.com/article/10.1007%2Fs13280-019-01234-6

(Visited 2 668 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar carolina 14 września 2019 o 12:36

    Hej Pepsi, kupiłam dziś u Ciebie Omega Kids i Vitek Kids. Czy jedna kapsułka dla 8latka jest wystarczająco czy podawać wiecej?

    1. avatar Jarmush 14 września 2019 o 19:08

      Nie, po 2 jednego i drugiego.

      1. avatar Carolina 15 września 2019 o 17:56

        Super, dzięki za podpowiedź.

  2. avatar Jagna 15 września 2019 o 05:36

    Witam …

    1. avatar Jarmush 15 września 2019 o 08:54

      Odpowiedź na Twoje zapytanie dostaniesz na mejla, pozdrawiam

  3. avatar dzieckoszatana 16 września 2019 o 18:42

    Boże nie straszcie mnie! Ale jeszcze ta Omega 3 będzie?

  4. avatar Kam 27 grudnia 2019 o 20:57

    Witam, Pani Stephanie Colombo pisze o ograniczeniu zasobów DHA spowodowanych globalnym ociepleniem, przecież to zmiany klimatu a globalne ocieplenie to ubrane w słowa podstawa do wyciągania z Państw pieniędzy. Proszę się do tego odnieść

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum