logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 397 616
288 online
32 384 VIPy
Reklama

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy wiesz, że witamina K2 zwalcza groźne stany zapalne w Twoim ciele?

Według najnowszych badań szczególny rodzaj witaminy K2 (MK-7) może zapobiegać stanom zapalnym!

Zwłaszcza ten rodzaj witaminy K2 był ostatnimi czasy przedmiotem szeroko zakrojonych badań, ponieważ to ta witamina zostaje aktywna w ciele na długo, bo nawet na 72h (w porównaniu do krótkiego działania i 9-godzinnego okresu półtrwania MK-4). W ten sposób pozwala ciału czerpać korzyści z jej zasobów, nawet gdy jej poziom jest niski.

Witamina K2 działa synergicznie z wieloma innymi substancjami odżywczymi, przede wszystkim z  witaminą D3, wapniem i magnezem (więcej info tutaj)

Jedną z jej ról biologicznych jest pomaganie w przeniesieniu wapnia we właściwe miejsca w organizmie, takie jak kości i zęby.

Dlaczego stany zapalne są tak groźne?

Chroniczne zapalenie ma charakter systematyczny, często dyskretnie przez długi okres czasu uszkadza tkanki. Ten proces może trwać przez wiele lat i być niezauważalny. Jednak kiedy dostrzeżesz pierwsze objawy to nie bagatelizuj ich, gdyż mogą powstać nieodwracalne uszkodzenia!

Chroniczne zapalenie jest źródłem wielu chorób:

nowotworów

otyłości

ataków serca, które to są jedną z wiodących przyczyn śmierci mieszkańców zachodu.

k2, pepsi eliot, this is bio

Dwa podstawowe typy witaminy K: K1 i K2

1. Witamina K1: Możesz ją znaleźć w zielonych warzywach, K1 dociera bezpośrednio do Twojej wątroby i pomaga Ci utrzymać zdrową krzepliwość krwi (jest to ten rodzaj witaminy K, który zapobiega poważnym zaburzeniom układu dokrwiennego u niemowląt). Jej właściwości nie mają nic wspólnego z właściwościami witaminy K2, obalono także, że organizm konwertuje K1 na K2.

Ta witamina K również utrzymuje Twoje naczynia krwionośne zwapnione, pomaga utrzymać wapń w Twoich kościach i rozwija ich właściwą strukturę krystaliczną.

2. Witamina K2: Ten typ witaminy K jest produkowany przez szczególny szczep bakterii i – dla zachodniego świata – jest trudno dostępna. Znajduje się ją w organicznym mięsie i niektórych rodzajach nabiału (ale tylko od zwierząt karmionych trawą) i specjalnie fermentowanej soi – natto. K2 idzie prosto do ścian naczyń, kości oraz tkanek innych niż wątroba.

Sprawa się jeszcze nieco bardziej komplikuje, gdy wspominamy o bardziej złożonych formach witaminy K2. MK-8 i MK-9 pochodzą głównie z produktów mleczarskich. MK-4 i MK-7 są to dwie najważniejsze formy witaminy K2 i odgrywają różne role w organizmie:

MK-4 jest syntetycznych produktem, bardzo podobnym do witaminy K1 i Twoje ciało jest zdolne przekształcić K1 w MK-4 (w bardzo małą ilość). Jednakże, MK-4 ma bardzo krótki okres rozkładu biologicznego, około godziny i 9-godzinny okres półtrwania (kiedy witamina oddziałuje na organizm), co czyni go kiepskim kandydatem jako suplement diety.

Po dotarciu do jelit,pozostaje ona głównie w wątrobie, gdzie jest przydatna w syntezie krzepnięcia krwi.

MK-7 jest nowym agentem z większą ilością praktycznych zastosowań, ponieważ zostaje w Twoim ciele dłużej; jej czas połowicznego rozkładu wynosi trzy dni, co znaczy, że masz większą szansę na zbudowanie jej stałego poziomu we krwi, w porównaniu z MK-4 lub K1.

MK-7 możesz pozyskać przede wszystkim z japońskiej fermentowanej soi, zwanej natto. O tym jak pozyskuje się MK-7 i jak wybrać najlepszą witaminę K2 przeczytasz tutaj.


TU ZNAJDZIESZ ŚWIETNY PAKIET WITAMIN D3 TiB CHOLEKALCYFEROL, ORAZ 
WITAMINĘ K2 TiB Z NAJBARDZIEJ RENOMOWANEGO NA ŚWIECIE LABORATORIUM W GNOSIS

Witamina K2 pomaga zapobiegać zaparciom w ciele

Badania przeprowadzone w Czechach oceniły rolę MK-7 przy zapaleniach i okazało się, że zapobiega zapaleniu przez zahamowanie markerów prozapalnych wytwarzanych przez białe krwinki, zwane monocytami.

NattoPharma donosi:

Nowe odkrycie w naszym badaniu uzupełnia nasze trzyletnie badanie kliniczne wskazujące na zdolność MK-7 do spowolnienia starzenia się i osteoporozy, a także powinien dalej służyć jako katalizator powodujący pilną potrzebę codziennego spożycia MK-7. Wiemy, że w populacjach zachodnich większość ludzi ma niedobory tej witaminy.”

Nasze jedzenie jest coraz to bardziej ubogie w witaminę K2 i aż 98% zdrowej populacji może mieć niewystarczającą ilość witaminy K2 z długoterminowym szkodliwym wpływem na kości oraz zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Ważne jest, abyś zdała sobie sprawę, że składniki dietetyczne mogą powodować lub zapobiegać zapaleniu, które ma źródło w twoim organizmie. Na przykład, mając na uwadze, że syntetyczne tłuszcze trans i cukier, zwłaszcza fruktoza, zwiększają stan zapalny. Spożywając zdrowe tłuszcze, takie jak tłuszcze omega-3 pochodzenia zwierzęcego, które znajdują się w oleju rybim lub zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe gamma linolenowe (GLA) pomożesz je zredukować.

Wygląda na to, że MK-7 jest jedną z najbardziej zdrowych substancji, która może być dodana do anty-zapalnej listy ratunkowej

Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest najlepszym źródłem, które działa tak szybko i tak skutecznie.

Jeśli mówimy o stanie zapalnym w ogóle, to tak czy siak musimy zaczepić o Twoją dietę. To jest pierwszy i bardzo podstawowy krok, niezależnie od tego czy występuje już jakieś zapalenie, czy też nie. Bez tego ani rusz, bo w trakcie złapiesz gumę (organizm sam Cię wtedy zatrzyma).

Na początek wprowadź codzienną oczyszczającą terapię 4 szklanek!
pepsi eliot, this is bio, k2

Na co jeszcze korzystny wpływ ma witamina K2?

Dr Kate Rheaume-Bleue, lekarz neuropatyczny, szacuje, że około 80% Amerykanów nie dostarcza wystarczającej ilości witaminy K2 w swojej diecie, aby aktywować ich białko K2 do transportacji wapnia w miejsca, w których powinno i nie powinno być. Wyniki te można przełożyć właściwie na całą populację zachodnią.

Niedobór witaminy K2 powoduje podatność na takie choroby przewlekłe, jak:

osteoporoza

choroby serca

zawał serca i udar

niewłaściwe zwapnienie, od pięty osłrogi do kamieni nerkowych

choroby mózgu

nowotworu.

„Mówiłam o witaminie K2, która przenosi wapń w organizmie. Drugą jej główną rolą jest aktywowanie białek, które kontrolują wzrost komórek. To znaczy, że K2 odgrywa bardzo istotną rolę w ochronie przez rakiem” – mówi Rheaume-Bleue.

„Kiedy brakuje K2, stajemy się dużo bardziej podatni na osteoporozę, choroby serca i raka. W przeszłości zachorowanie na którąkolwiek z tych trzech przypadłości było bardzo rzadkie. W ciągu ostatnich 100 lat od kiedy zmieniliśmy sposób produkowania naszej żywności i sposób jedzenia, stały się one bardzo popularne.”

Naukowcy poszukują również innych korzyści zdrowotnych, i to z pozytywnym skutkiem

Na przykład jedno z badań opublikowanych w czasopiśmie Modern Rheumatology wykazało, że witamina K2 może zmniejszyć aktywność choroby, za wyjątkiem osteoporozy, u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RA).

Inne, opublikowane w czasopiśmie Science, mówi, że witamina K2 służy jako mitochondrialny elektron, tym samym pomaga utrzymać normalną produkcję trifosforanu adenozyny (ATP) w zaburzeniach produkcji mitochondriów, takich jak te, które występują w przypadku choroby Parkinsona.

Ponadto, zgodnie z holenderskimi badaniami z roku 2006, podtypy MK-7, MK-8 i MK-9 w szczególności są związane ze zmniejszeniem zwapnienia naczyń w nawet przyjmowane w bardzo małej ilości (nawet od 1 do 2 mcg dziennie).

Jakie są najlepsze źródła witamina K2, włączając MK-7?

Możesz zaspokoić cała potrzebną dawkę witaminy K2 (około 200mg) spożywając 15g natto dziennie. Jednak natto nie jest atrakcyjne dla podniebienia rozszalałych kubków smakowych Kowalskiego, w dodatku trudno je u nas dostać, więc można przyjmować witaminę K2 w formie dobrej jakości suplementu.

Należy pamiętać, że nie każdy szczep bakterii potrafi stworzyć K2!

Dla przykładu, kiszone warzywa czy jogurty nie będą miały K2, którą wytwarzają dwa szczepy bakterii – najlepszy bacterius subtilis natto oraz bacillus licheniformis. Należy pamiętać, że na rynku znajdują się też zupełnie nieskuteczne syntetyczne zamienniki!

k2, pepsi eliot, this is bio

Jak dużo witaminy K2 potrzebujesz?

Choć dokładne dawkowanie nie zostało jeszcze określone, Dr. Cees Vermeer, jeden z wiodących światowych badaczy właściwości witaminy K,

zaleca od 45mcg – 180 mcg dziennie dla dorosłych

Jeśli pacjent stosuje leki przeciwzakrzepowe, powinien zachować szczególną ostrożność przy większych dawkach. Doktor natomiast zaleca spożywanie około 150 mcg dziennie zdrowej osobie.

O żadne „przedawkowanie” nie zaprzątaj sobie głowy! Tysiące ludzi dostawało „nadmierne” dawki i żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowano.

Jeśli cierpisz na jakiś problem zdrowotny, który widnieje poniżej, prawdopodobnie masz niedobór K2

– Czy masz osteoporozę?

– Czy cierpisz na chorobę serca?

– Zmagasz się z cukrzycą?

Ważne!

Jeśli zdecydujesz się na zażywanie doustnej witaminy D3 (która także jest dla Ciebie niezwykle ważna), musisz w swoim jadłospisie uwzględnić codzienną dawkę witaminy K2 lub podjąć jej uzupełnienie w innej formie, za pomocą suplementu.

Działają ze sobą synergicznie, a brak równowagi może okazać się szkodliwy!

Jeśli nie występują u Ciebie podobne objawy, ale nie jesz regularnie produktów bogatych w witaminę K2, Twoje prawdopodobieństwo niedoboru jest nadal bardzo wysokie!

Wzbogać swoją dietę w te produkty:

produkty od zwierząt karmionych trawą (np. jaja, nabiał, masło)

– niektóre sfermentowane produkty, takie jak natto

– niektóre sery, takie jak szczególne sery pleśniowe oraz niektóre organiczne sery żółte

Jeśli rozważasz zakup suplementu

Na ten moment nie ma sposobu zbadania niedoboru witaminy K2. Oceniając dietę i styl życia, o których mowa powyżej, możesz dowiedzieć się, jak bardzo brakuje Ci tego składnika odżywczego. Wskaźnikiem może być poziom witaminy D3 (badanie 25(OH)D), gdyż obie te witaminy działają synergicznie. Nie masz już z pewnością wątpliwości, który suplement jest dla Ciebie najlepszy! Zawsze wybieraj ten z zawartością MK-7 wytwarzany przez szczep bakterii Bacillus subtilis natto.

Źródła: 1

Uściski:)

(Visited 13 943 times, 3 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. howlit 10 stycznia 2018 o 20:36

  Okazuje się, że można zbadać poziom witaminy K2, badając poziom osteokalcyny niekarboksylowanej. Im więcej osteokalcyny niekarboksylowanej we krwi, tym większy jest niedobór witaminy K2MK7 w organizmie. Niestety nie wiem, jakie laboratoria takie badanie wykonują? Zapewne musi to być laboratorium przy akademii medycznej. Laboratoria przy szpitalach wykonują badanie, ale wyłącznie poziomu osteokalcyny. To badanie nie da odpowiedzi, na pytanie ile jest witaminy K2MK7 we krwi. Może ktoś pomóc?

  1. grzegorzadam 11 stycznia 2018 o 08:41

   Okazuje się, że można zbadać poziom witaminy K2, badając poziom osteokalcyny niekarboksylowanej. Im więcej osteokalcyny niekarboksylowanej we krwi, tym większy jest niedobór witaminy K2MK7 w organizmie. ”

   Ciekawe, możesz podać źródła?

   1. howlit 11 stycznia 2018 o 19:00

    O tym, że badając poziom osteokalcyny niekarboksylowanej można określić poziom witaminy K2 przeczytałam w książce Kate Rheaume-Bleue „Witamina K2 i paradoks wapnia”

    1. grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 07:37

     Dziękuję, trzeba poczytać 🙂

    2. grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 07:52

     Dr Kate Rheaume-Bleue – naturopatka mówi o tym, jak ważną rolę w organizmie pełni witamina K2. Tłumaczy paradoks wapnia oraz związek między witaminą K2 i D.

     https://youtu.be/8a7fA9Tbd58

     1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2018 o 08:34

      śmiało możecie się powoływać na mój artykuł,napisałam go w 2012 roku i był polecany na zamkniętych forach farmaceutycznych, dostałam takiego skrina (jest gdzieś na blogu)
      http://www.pepsieliot.com/paradoks-wapnia-i-niepozorna-witamina-k2/

 2. Gabi 10 stycznia 2018 o 21:29

  Mam K2 TiB i zastanawiam się czy mogę podać osobie, która ma spory kamień nazębny? Chodzi mi o samą k2 bez D3. 1 tabletka dziennie pomoże, jest sens czy lepiej z d3, jak myślicie?

  1. Pepsi Eliot 10 stycznia 2018 o 22:02

   oczywiście możesz podać samo K2, kapsułkę. A jaki ma poziom 25(OH)D?

   1. Gabi 12 stycznia 2018 o 12:37

    Niestety nie wiem, nie badaliśmy się z mężem. Ja biorę 4 tab D3 i 1 K2, bo na pewno mam braki. Dziękuje, za odp.

    1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2018 o 12:44

     na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy bo będzie przekłamany wynik

  2. grzegorzadam 11 stycznia 2018 o 08:38

   czy osoba ta ma problemy z insuliną?

   1. Gabi 12 stycznia 2018 o 12:38

    Nie, nie ma. Jesteśmy po biorezonansie i nic nie wyszło z insuliną (tak mi się wydaję.)

  3. grzegorzadam 11 stycznia 2018 o 08:40

   ”MK-4 jest syntetycznych produktem, bardzo podobnym do witaminy K1 i Twoje ciało jest zdolne przekształcić K1 w MK-4 (w bardzo małą ilość). Jednakże, MK-4 ma bardzo krótki okres rozkładu biologicznego, około godziny i 9-godzinny okres półtrwania (kiedy witamina oddziałuje na organizm), co czyni go kiepskim kandydatem jako suplement diety.”

   MK4 syntetyczna?
   to jest jedyne badanie jak na razie odnośnie wchłanialności K2..

 3. viola111 10 stycznia 2018 o 22:03

  Dobry wieczór.
  Od dłuższego już czasu namawiam bliską mi osobę,aby zabrała się za suplementację dodatkowo wit K2.Choruje na osteoporoze Lekarz pakuje w nią mega dawki wapnia.Osoba ta zażywa po 4 tyś D3.Wiadomości moje o wit K2 postanowiła skonsultować ze swoim lekarzem….Lekarz w poradni,absolutnie zabronił słuchać jej moich „bredni”.Wg niego nie ma żadnych badań,które wskazywały by na istnienie,działanie i leczenie owej witaminy.Wmówił jej stanowczo,że to reklama i wyciąganie pieniędzy przez firmy farmaceutyczne. Szlak mnie trafił….bo ten sam typ ,kierownik poradni,zalecił osobie tej, kurację wapniem ,za 800zł/3mc z NFZ( osoba ma sobie zapłacić 240zł za te 3 mce) Ile kosztuje wit k2 wszyscy wiemy.Osoba ta przestała się do mnie odzywać,bo jest przekonana,że nie życzę jej dobrze…Lekarz PAN .Co zrobić w tej sytuacji…??mam zamiar wysłać jakieś materiały dla tego lekarza,bo to nie może tak być …kuracja kuracją a wyniki wcale się nie poprawiają…

  1. grzegorzadam 11 stycznia 2018 o 08:58

   ”Choruje na osteoporoze Lekarz pakuje w nią mega dawki wapnia.Osoba ta zażywa po 4 tyś D3.”

   Zmieńcie lekarza, niedouczony szkodnik.
   Jaki poziom wit.D?

   1. viola111 12 stycznia 2018 o 21:17

    Lekarza ta osoba nie zmieni,bo mu ufa.Raczej mojego gadania się pozbyła.Poziom D3 przez pół roku suplementacji z 22 wzrósł do 56.

    1. grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 23:32

     przez pół roku suplementacji z 22 wzrósł do 56.”

     To można uzupełnić w tydzień, dosłownie, nawet do dużo wyższych poziomów..
     Jak ufa lekarzowi, każdy ma prawo wybrać.
     Dodawanie wapnia w tej sytuacji nie jest rozsądne, magnezu owszem:
     http://drsircus.com/magnesium/calcification-and-its-treatment-with-magnesium-and-sodium-thiosulfate/
     ”Amerykańskie kobiety spożywają średnio dwa funty mleka dziennie przez całe życie, a trzydzieści milionów amerykańskich kobiet ma osteoporozę. Picie mleka nie zapobiega utracie wapnia z kości. Utrata z kości jest przyspieszana przez spożywanie zbyt dużej ilości białka, a mleko nazywa się „płynnym mięsem”.
     Aby wchłonąć wapń, organizm potrzebuje porównywalnych ilości magnezu.

     Kraje o najwyższym wskaźniku osteoporozy, takie jak Stany Zjednoczone, Anglia i Szwecja, spożywają najwięcej mleka. Chiny i Japonia, gdzie ludzie jedzą dużo mniej białka i nabiał, mają niskie wskaźniki osteoporozy. [7]
     Białko dietetyczne zwiększa wytwarzanie kwasu we krwi, które może być neutralizowane przez wapń mobilizowany ze szkieletu. [8]Około 50 000 Amerykanów każdego roku umiera z powodu problemów związanych z osteoporozą. [9]”

     ”William R. Quesnell, autor książki „Minerals: The Essential Link to Health”, powiedział: „Większość ludzi uważa, że ​​odżywianie jest podzielne i że jedna substancja zachowa żywe zdrowie.
     Reklamowanie wapnia w chorobie degeneracyjnej osteoporozy stanowi doskonały przykład. Każdego dnia media, działając jako pośrednik dla lobby mleka, sprzedają wapno jako magiczną kulę. Czy to zadziałało?
     Zdecydowanie na sprzedaż mleka; ale dla amerykańskiego zdrowia była to katastrofa. Kiedy ładujesz swój system nadmiarem wapnia, zamykasz zdolność magnezu do aktywowania tyrokalcytoniny, hormonu, który w normalnych warunkach wysyłałby wapń do twoich kości. ”

     ”Bez magnezu wapń nie jest w pełni wykorzystywany, a pod wpływem wchłaniania mogą wystąpić problemy prowadzące do zapalenia stawów, osteoporozy, skurczów menstruacyjnych i niektórych objawów przedmiesiączkowych.”

     ”Władze medyczne twierdzą, że dzięki wysokiej zawartości wapnia można zapobiec rozprzestrzenianiu się osteoporozy i próchnicy zębów w krajach zachodnich.

     Jednak jest odwrotnie. Populacje azjatyckie i afrykańskie o bardzo niskim spożyciu około 300 mg wapnia mają bardzo mało osteoporozy. Kobiety Bantu, które spożywają codziennie od 200 do 300 mg wapnia, mają najniższy wskaźnik występowania osteoporozy na świecie.
     W krajach zachodnich o wysokim spożyciu produktów mleczarskich średnie spożycie wapnia wynosi około 1000 mg.
     Przy niskim spożyciu magnezu wapń wydostaje się z kości w celu zwiększenia poziomu tkanki, podczas gdy wysokie spożycie magnezu powoduje, że wapń wydostaje się z tkanek do kości.
     Tak wysoki poziom magnezu prowadzi do mineralizacji kości.

     Niektórzy ginekolodzy uważają, że jednym z pierwszych narządów do zwapnienia są jajniki, co prowadzi do napięcia przedmiesiączkowego.”

     Można tak bez końca, a lekarze (w PL) nie wiedzą.

 4. Okoń 11 stycznia 2018 o 06:55

  Czy tempeh też zawiera k2 ? Czy w ogóle warto się nad nim pochylić?

  1. Emanuela Urtica 11 stycznia 2018 o 08:42

   Natto owszem, tempeh już nie, używa się innych bakterii w procesie fermentacji. Tempeh ma za to wysoki poziom B5, B6, B3 i B2, manganu, miedzi, magnezu, żelaza i potasu, no i b. pozytywnie wpływa na mikroflorę jelit. 😉

 5. mamuka 11 stycznia 2018 o 09:44

  a co z zanieczyszczeniami i alergenami z modyfikowanej genetycznie soi?

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2018 o 09:56

   zasada jest taka, że nie jemy soi, jak już to organiczną i fermentowaną

 6. Aneta Stasinska 11 stycznia 2018 o 12:28

  wielkie dzieki ze jestescie, dajecie swiatelko w tunelu, prosze o jakies wskazowki dla 10 letniego dziecka z atyzmem.

 7. Carli 11 stycznia 2018 o 13:32

  Cześć.
  Mam pytanie trochę z innej beczki a mianowicie zapalenia pęcherza. Od tygodnia walczę z pęcherzem. Na początku było pieczenie i uczucie nie oddania moczu do końca od razu wprowadziłam do diety olej kokosowy i lniany oraz piłam wodę z sodą oczyszczoną, oczywiście też biorąc vit. C TIB.
  Objawy zaczęły łagodnieć ale od 3 dni mam bóle w podbrzuszu, które potrafią trwać pare godzin, i odbierają mi całą energię, powodując nudności, dreszcze i uczucie zimna. Uczucie pieczenia jest już prawie nie wyczuwalne przy oddawaniu moczu ale ten ból jest koszmarny, promieniuje również na odcinek dolny kręgosłupa. Zrobiłam wczoraj badanie ogólne moczu, z którego wynikają nieprawidłowości w postaci:
  Erytrocyty[a13] 1+
  PH 8
  Białko 1+
  Białko ilościowo 0.23
  Azotyny dodatni
  Leoukocyty 1+
  Erytrocyty 37
  Leukocyty 85
  Nabłonki płaskie 35
  Bakterie 8521
  Kryształy 1

  Dzisiaj mam wizytę u urologa ale czuje potrzebę poradzić się Was co to może oznaczać oraz jak leczyć i zapobiegać tego typu infekcjom. Wcześniej tez miewałam zapalenia pęcherza ale nie tak ostre oraz od wielu lat mam problem z oddaniem moczu kiedy bardzo mi się chce, odczuwam wtedy swojego rodzaju blokadę. Mam również pytanie dotyczące białka, ponieważ pije Shape shake od jakiś dwóch miesięcy, od jakiś 3 miesięcy nie jem mięsa i moja aktywność fizyczna znacznie wzrosła czy to również może być przyczyną tych objawów? Czy mogę dalej spożywać białko? Dodam, że przy 57 kg i 163cm wzrostu spisywałam 1 miarkę białka dziennie, stosując przy tym również suplementy diety z TIB.
  Proszę Was o radę i ściskam ?

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2018 o 14:44

   wizyta urologa gdy jesteś kobietą nie jest trafiona, jak już to z pęcherzem do ginekologa, jak najszybciej zrób badanie moczu z posiewem i podaj wyniki tutaj, jak jest już białko w moczu trzeba działać bardzo szybko, póki nie można próbować docisnąć metody naturalne, są super, ale gdy jeszcze nie jest wszystko rozhulane. tak czy siak trzeba wzmocnić odporność, aby dolegliwość nie stała się normą co 3 mies^iące

   Teraz jak najszybciej zakwaś mocz pomarańcze, kalibracja kwasem askorbinowym, MSM, , 8 nie może być przy tej infekcji

   nie widzę białka

 8. Zyraffa 11 stycznia 2018 o 13:48

  Ale jak to sery pleśniowe?? Pleśń to pleśń , fuj ?

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2018 o 14:41

   jeszcze nigdy w życiu nie miałam w ustach sera pleśniowego 🙂 a od 30 lat nie miałam w ustach też zwykłego :)))

  2. grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 07:34

   Tak, pleśniowe, poza tym doskonałe źródło MK4.

 9. Zija 11 stycznia 2018 o 14:35

  Sorki, ze może nie na temat. Mam takie pytanie. Czy DMSO w posataci płynnej nie powinno zamarzać? Odebrałam w paczkomacie dmso i było całkowicie zamarznięte, a temperatura było może z -1 stopni.

  1. anna J. 11 stycznia 2018 o 20:14

   droga „Ziju”,
   DMSO zamarza juz w temperaturze 18,5 stopni. Dlatego najlepiej trzymac go w cieple.

   1. Zija 11 stycznia 2018 o 21:09

    anno J. czyli wszystko z nim w porzadku, nie stracilo na wlasciwosciach? Teraz stoi w kuchni i od wczoraj jeszcze nie odmarzlo do konca, plywa w nim spory kawalek „lodu”. A wydaje mi sie ze w kuchni jest ponad 20 stopni.

    1. grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 07:53

     Odmarznie, potem przy połączeniu z wodą np, mocno się nagrzewa- naturalna reakcja.

  2. anna J. 11 stycznia 2018 o 20:29

   Swoja droga moglibysmy zaczac rozkminiac MMS, ktory odzyskuje powoli nalezne sobie zainteresowanie. W internecie niemieckojezycznym jest bardzo duzo pozytywnych swiadectw leczniczego dzialania tego mineralu. Warto przeczytac ksiazke Antje Oswald „MMS mineralne panaceum”, ktora jest swoista kopalnia wiedzy na temat leczniczych dzialan tego niesamowitego mineralu. Przymierzam sie sama do zastosowania jego w postaci DCL (wodny roztwor MMS), mam mianowicie biorezonansem wykryty EBV (EBstein Barr Virus), ktory jest uznawany za wspoludzial we wszystkich chorobach autoimunologicznych (Hashimoto i Co.). Wszystko brzmi bardzo obiecujaco. Panaceum na prawie wszystkie choroby lacznie z rakiem, autyzmem, stwardnieniem rozsianym cukrzyca i wiele innych. Big Pharma wychodzi z siebie oczernia gdzie moze (Wikipedia) i hejtuje w mediach.

   1. Zija 12 stycznia 2018 o 13:13

    Faktycznie, tak się stało:) dzięki

 10. aliali33 11 stycznia 2018 o 16:10

  2. Witamina K2: Ten typ witaminy K jest produkowany przez szczególny szczep bakterii i – dla zachodniego świata – jest trudno dostępna. Znajduje się ją w organicznym mięsie i niektórych rodzajach nabiału (ale tylko od zwierząt karmionych trawą)

  Czy nie powinno się dodawać że po obróbce termicznej każdego mięsa witaminy K2 już tam nie będzie i występuje ona jedynie w surowym.

 11. Jane 14 stycznia 2018 o 18:00

  Droga Pepsi,Grzegorzu i wszyscy tu wspierajacy-zycze nam wszystkim by Rok 2018 dobry i szczesliwy!:)
  Mam prosbe glownie do Pepsi,ale i Grzegorza i innych-chodzi o dobor suplementow dla mamy,ktora podobnie jak ktos tu pisal leczona jest wapniem,a ostatnio na rtg wyszlo,ze kregoslup gorszy:4kregi zlamane:(Zapakowali Ja w gorset,nawet poziomu D3 nie zbadali:(Co Jej podawac?Ile D3,bo K2 rozumiem,ze 200mg starczy?Pepsi-masz tyle dobrych rzeczy w sklepie,please,zalec!Spirulina czy maca tez moglaby pomoc?Mamu jest b.obolala,ten gorset bol lagodzi.Please!Ile magnezu w takiej juz sytuacji?Mama chyba w koncu posluchala i odlozyla nabial,a do wszystkiego dodaje zmielony bio sezam i pije wit.C-chcialabym Jej pomoc!Moze tez krzem z kolagenem?Please,podpowiedzcie-musi pilnie juz sie ratowac!Z gory dzieki!

  1. Pepsi Eliot 15 stycznia 2018 o 08:09

   6 tabletek D3 TiB, 2 K2 TiB (mega ważny suplement w tej sytuacji) i 1 Omega TiB po śniadaniu, za 2 miesiące badanie, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstawić D3.
   Do tego codziennie kuracja 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, oczyści ciało z toksyn, dostarczy magnezu, zabezpieczy wapń, w tej kuracji są linki do zuplemntów, teraz nie ma 4 Greensa akurat, czekamy na surowiec, ale mamy chlorellę, jarmuż, brokuł, spirulinę, trawy jęczmienna i pszeniczna This is BIO, to wszystko można użyć do 4 szklanki. I dodać jeszcze kolagen TiB.Jak je produkty mięsne, to jeszcze zalecam wywar z kości z dodatkiem witaminy C po przestygnięciu do temperatury 41 stopni.
   Jod pierwiastkowy (pŻyn Lugola z apteki przez skórę)
   Mamy też glukozaminę z chondroityną G&G, ale to nie jest wymóg.

  2. grzegorzadam 15 stycznia 2018 o 09:41

   Zapakowali Ja w gorset,nawet poziomu D3 nie zbadal”

   to zbadajcie, trzeba wyliczyć dawkę.
   Krzem, bor, kolagen niezbędny i wit.D

 12. Hashimotka 14 stycznia 2018 o 18:12

  Witam,
  mam pewien problem, dla mnie bardzo istotny i szukam wszelkich informacji, których niestety od lekarzy nie uzyskałam. Od jakiegoś czasu (koło roku) zauważyłam że zaczęły mi zanikać dziąsła, zęby i ich kieszonki są coraz bardziej odsłonięte. Nie wiem czy to nie początek choroby, którą jest paradontoza??? Dentyści których o to pytałam, każdy mówi co innego. Jeden zwala na wiek (mam 33 lata), drugi że to przez niewłaściwą higienę (bzdura), inny że to genetycznie, ect. A ja się martwię że zaraz mi się zaczną chwiać wszystkie zęby. Chciałabym coś zrobić żeby się przed tm uchronić? Ale co? Czy te problemy mogą wynikać z niedoboru wapnia? Od roku (od kiedy wiem o moim Hashimoto) jestem na diecie bezmlecznej, bezglutenowej, ogólnie większość mojego pożywienia to warzywa, jaja i mięso (co widzę że chyba jednak nie jest najlepsze), ale tak zostałam powiedzmy nakierowana przez dwóch dietetyków. Co mam robić? Z jakiego powodu zanikają mi dziąsła? Czy ktoś coś na ten temat może…?
  Bardzo proszę o radę, laik ze mnie, dopiero wszystkiego się uczę. Widzę że sama muszę sobie pomóc, bo na „lekarzy specjalistów” nie mam co liczyć.
  Suplementuję D3 i K2, selen cynk, Mg, probiotyk, wit C.

  1. grzegorzadam 15 stycznia 2018 o 09:39

   ”Nie wiem czy to nie początek choroby, którą jest paradontoza???”

   Możliwe, powszechna ”choroba” wynikła z braków witaminowo-mineralnych:
   http://www.pepsieliot.com/jak-samemu-leczyc-ubytki-czyli-bez-uzycia-dentysty/
   http://www.pepsieliot.com/jak-naturalnie-leczyc-prochnice-i-choroby-dziasel/
   Poczytaj dokładnie z komentami i zsatosuj.

   Poziom witaminy D?

 13. Jane 15 stycznia 2018 o 12:10

  Dzieki Peps i Grzegorz,kochani jestescie!
  Pepsi,to wieczorem zamawiam-och,moze moja Mum sie teraz juz opamieta i poslucha w 100%!Dzieki!

 14. Jane 15 stycznia 2018 o 16:29

  aha,jeszcze po job mam pyt.o ten wywar z wit.C,bo tego nie wiedzialam-ugotowalismy ost.taki wywar,ze 2dni gotowania,piekna galareta i teraz gdy po podgrzaniu temp.ok.40st.dodac np.lyzeczke wit.C na szklanke takiego rosolu i wypic?Super!1dziennie?To ulatwia wchlanianie?Dzieki!

 15. Jabolpan 16 stycznia 2018 o 22:30

  coraz więcej ludzi w moim otoczeniu narzeka na kręgosłup, mam znajomą która w wieku 35 lat nie może się czasami ruszyć i wyje z bólu, lekarze nie widzą nic fizjoterapeuci po kulku sesjach musieli przestać bo w pewnym momencie było gorzej niż na początku. Kiedyś pracowała cięzej ale od kilku lat jest kierowniczką więc praca siedząca, wyniki w miarę wit D około 60 martwi mnie jedynie białko CRP okolo 100 możliwe że to od zatok które ma przewlekle. Trzeba dodać że nie za bardzo jest zdyscyplinowana jeżeli chodzi o metody pozamedyczne np boraks dmso. Chciałbym właśnie zrobić jej taki płyn do smarowania boraks z dmso plus oliwka magnezowa i tym samorwać co myślicie?

  1. Pepsi Eliot 16 stycznia 2018 o 22:39

   to ogromny stan zapalny, niech zbada tarczycę, to może być zapalenie tarczycy.

  2. grzegorzadam 16 stycznia 2018 o 22:52

   poziom D zwiększyłbym dwukrotnie/

   ”Chciałbym właśnie zrobić jej taki płyn do smarowania boraks z dmso plus oliwka magnezowa i tym samorwać co myślicie?”
   śmiało.
   http://www.pepsieliot.com/5-domowych-srodkow-a-nawet-8-na-bol-kolan-przynoszacych-natychmiastowa-ulge/

 16. Jabolpan 17 stycznia 2018 o 10:36

  ciężko tak komuś sceptycznemu doradzić coś czy polecić, zwłaszcza że trzeba czasu na poprawę.
  Czasami ręce opadają jak się chce pomóc ale tych zmian jest tyle że osoba machnie ręką i woli zjeść przeciwbóla drakońskiego.
  Znam osoby które mają w domu wiele dobrych rzeczy jak płatki magnezowe, h202, boraks i wieeele innych ale po prostu się im nie chce doyspać do kąpieli, nie chce się im płukać nosa wodą z solą i tak dalej. Nie zawsze pieniądze są przeszkodą w wyzdrowieniu, często ludzie się przyzwyczajają bo tak musi być bo wiek bo to bo tamto.

  Wyłudze od niej więcej info na temat badań krwi to napiszę jeszcze

 17. Marta H-j 14 lutego 2018 o 00:24

  Witam serdecznie . Bardzo proszę o rade . Mam dziecko 9 miesiecy , wykryto zwapnienie nerek. Wstrzymano wit d3 . Badania narazie wszystkie w normie. Poziom wit d3 -29. Jak można spowolnić zwapnienie nerek? Czy mam odstawić wit d3 ? Obecnie Podaje dziecku krople wit k2. Jak moge pomoc dziecku ? Czy przy nefrokalcynozie podawanie wit k2 moze Spowolnić wapnienie nerek ?

  1. grzegorzadam 14 lutego 2018 o 06:25

   wykryto zwapnienie nerek. Wstrzymano wit d3 ”

   D3 jest winna ?!
   nigdy nie pojmę tych ”diagnoz”.

   Poczytaj dokładnie i zastosuj: cytrynian wapnia, cytrynian magnezu, B6
   http://drsircus.com/magnesium/calcification-and-its-treatment-with-magnesium-and-sodium-thiosulfate/
   http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

   Jakie jest pH moczu dziecka, poczytaj dokładnie te wątki z komentami:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   herbatka nerkowa:
   http://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze-zaczynaj-detoks-diy1/

   To jest do opanowania w krótkim czasie, bez cudactw szpitalnych.

 18. Marta H-j 14 lutego 2018 o 10:49

  Dziękuję za odpowiedź . Wstrzymano d3 bo podobno powoduje przyrastanie zwapnien. Dziecko ma ph 7 . A co z wit k2 ?

   1. Marta H-j 14 lutego 2018 o 15:04

    Czy takiemu niemowlakowi można podawac wapno i magnez oraz b 6 i k2 ? Jakie dawki jakie preparaty najlepiej ? Czy podawac d3 ?

  1. grzegorzadam 14 lutego 2018 o 18:52

   Wstrzymano d3 bo podobno powoduje przyrastanie zwapnien. ”

   Brak magnezu jest tego przyczyną nie D3.
   Przeczytaj te linki.

   k2 niekoniecznie przy tym poziomie D, powyżej 50 owszem.

   1. Marta H-j 14 lutego 2018 o 22:39

    Myslalam ze przy braniu samej wit k2 wapn bedzie kierowany do kosci a nie do naczyn i ze wystatczy suplementacja k2 . Nefrolog stwierdzil ze zwapniony miazsz juz sie nie odbuduje czy to prawda ?

    1. grzegorzadam 15 lutego 2018 o 09:54

     Nie sama K2. krzem, bor i magnez równie ważne.

     ”Nefrolog stwierdzil ze zwapniony miazsz juz sie nie odbuduje czy to prawda ?”

     A co ma powiedzieć jak żyją z dializ?
     Nie pyta się sprzedawcy czy ma dobry produkt, zawsze ma najlepszy..
     tu najbardziej obiektywna jest konkurencja 🙂

     Wszystko można rozpuścić, ścieżki ziołowo -mineralne masz w linkach.

     1. Marta H-j 15 lutego 2018 o 20:17

      A czy jest jakas skuteczna suplementacja dla niemowlaka z opoznionym rozowjem psycho spolecznym ?

     2. grzegorzadam 15 lutego 2018 o 23:44

      był szczepiony?

     3. Marta H-j 16 lutego 2018 o 12:17

      Byl szczepiony w 1 dobie zycia.

     4. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 18:06

      przeanalizuj to, zrób badanie włosa na metale, to może być punkt zwrotny!

 19. Marta H-j 14 lutego 2018 o 10:54

  Aha dziecko dostalo narazie citrolyt szczypte dziennie.

 20. Marta H-j 14 lutego 2018 o 16:13

  Czy takiemu niemowlakowi mozna podawac wapno magnez b6 d3 i k2 ? Jesli tak jalie preparaty najlepiej i jakie dawki ? Czy jest szansa ze zwpamnienia w miazszu sie cofna ?

  1. Pepsi Eliot 14 lutego 2018 o 16:39

   nie wiem ostatecznie ile można podawać takiemu niemowlakowi, wiem tylko, że zwapnienia się cofają, zadzwoń do naszej pediatry 604534002
   pisz do noemidemi.com prowadzi dobrego bloga parentingowego,też redaktorka na naszym blogu, sama jest mamą dwójki małych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *