logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 818 775
290 online
32 311 VIPy
Reklama

PRAWIE JAKBY SIĘ NAJADŁ
KWASU ASKORBINOWEGO TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy witamina C może przyczynić się do powstawiania szczawianów, oraz co z tym autyzmem?

Czy witamina C połknięta oznacza wkrótce kamienie nerkowe?

A co z autyzmem?

Dzwony w którymś kościele biją, tylko nie wiadomo w którym? Jest coś na rzeczy?

Doktor Witamina, czyli Saul (człowiek od leczenia dużymi dawkami witamin) w filmie „Jedzenie ma znaczenie” („Widelce ponad noże” jest kontynuacją) zarzeka się, że pomimo iż wielokrotnie słyszał niepokojące opinie o związkach witaminy C z kamicą nerkową, to w ciągu ponad dwudziestoletniej (wtedy) praktyki, nikt nie zgłosił się do niego z konkretnym przypadkiem takich korelacji.

Dzisiaj zajawka w temacie kościoła w którym jednak dzwoniono

Wykazano, że witamina C jest bardzo pomocna osobom z autyzmem, jednak rodzice i dochtore obawiajo się (teoretycznie), że witamina C może tworzyć szczawiany. Teoretycznie, witamina C może zwiększyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych, jeśli pacjent przyjmuje bardzo wysokie dawki w zakresie 100 gramów (100 000 mg) na dobę. Podkreślam, teoretycznie.

TU KUPISZ WITAMINĘ C 1000+ TiB w dużej dozie o przedłużonym działaniu z dodatkiem bioflawonoidów z cytrusów, kwercetyny, etckwercetyny, etc

A co z objawami autystycznymi?

Przeprowadzono podwójnie ślepe badania wykazując, że bardzo wysokie dawki witaminy C są jednocześnie bardzo skuteczne w łagodzeniu objawów autystycznych. Badanie wykazało, że dawkowanie 2000 mg (2 g) witaminy C na dzień przez dziewięćdziesiąt dni nie spowodowało żadnego istotnego wpływu na poziom szczawianów.

W innym badaniu oceniano 45000 mężczyzn przyjmujących witaminy C, oraz B 6 przez ponad 6 lat. Badano wpływ tej suplementacji na ich nerki. W ciągu 6 lat obserwacji tych ludzi, wykryto 751 przypadków kamicy nerkowej. Jednakże nie stwierdzono związku pomiędzy suplementacją witaminami C lub B 6 z kamieniami nerkowymi. W rzeczywistości ci, którzy brali więcej witaminy C wykazywali mniejsze ryzyko kamieni nerkowych niż mężczyźni, którzy przyjmowali mniej niż 250 mg (o,25 g) witaminy C dziennie.

Jednak w którymś kościele dzwonią

Prawdziwy problem z witaminą C to metale, które dana osoba może przyjmować (wystarczy, że w diecie), albo mieć już ich wysoki poziom. Jeśli ktoś przyjmuje duże ilości miedzi lub żelaza, wówczas może dojść do przyspieszania rozpadu witaminy C i tworzenia się szczawianów.

Miedź i żelazo

Osoby z wysokimi poziomami miedzi i żelaza, mogą być narażone na ryzyko powstawania zwiększonej ilości szczawianów w połączeniu z suplementacją witaminy C. Ponieważ witamina C może ulec rozpadowi tworząc dehydroascorbate a następnie szczawiany. Dlatego parametry ilościowe miedzi i żelaza mogą być mega ważne.

Mamy też tutaj do czynienia z pewnym paradoksem, bo właśnie witamina C ułatwia wchłanianie żelaza z pokarmów i suplementów diety, a więc przyjmując ją często automatycznie podnosi się żelazo.

Z drugiej strony znany nam dobrze autorytet alternatywnych sposobów leczenia  biochemik Walter Last twierdzi, że powyższe dotyczy tylko małych dawek witaminy C, gdyż potężne dawkowanie witaminy C (10 gram dziennie) już nie powoduje wzrostu poziomu żelaza. To oczywiście dobra wiadomość dla ludzi starszych, którzy często mają wysoki poziom prozapalnego żelaza, a jeszcze na nieświadomce biorą preparaty kupowane im pod choinkę (przykry zwyczaj obdarowywania dzieci skarpetami i szalikami, dla staruszków zamienia się w matrixowy Dobelherz z żelazem).

Jednak jaka będzie odpowiedź ciała (nerek) na żelazo i witaminę C, w sumie yyy … niewiadomo.

A co do miedzi, to jak wiemy jej antagonistą jest cynk, dlatego suplementacja cynku najczęściej załatwia problem z miedzią, chyba, że już doszło do zatrucia, które jest bardzo nieprzyjemne.

I odwrotnie, miedzią możesz kontrolować poziom cynku, którego nadmiar (przede wszystkim braki miedzi) może też prowadzić do zwiększonego poziomu fosfotazy alkalicznej. Markeru zdrowia wątroby, albo kości (rzadziej nerek).

Jeśli  na przykład gotujesz pokarmy w miedzianych garnkach, a w kranie masz kwaśną wodę, taka woda rozpuści trochę Twoje miedziane garnki, tak że w zupie, czy gulaszu będziesz dostarczać sobie sporo miedzi, a to z kolei może doprowadzić do degradacji Twojej witaminy C i może powstać dodatkowy problem (miedź w nadmiarze sama z siebie jest dla nas toksyczna), tym razem ze szczawianami.

Miedź wiąże się z białkiem we krwi zwanym ceruloplazminami. Możesz to bardzo prosto udowodnić, gdy staniesz się wolontariuszką Czerwonego Krzyża, gdyż będziesz też miała do czynienia z surowicą krwi, której skończyła się niejako ważność. Należy wtedy popatrzeć na kolor takiego serum w zamrażarce. Wystarczy wybrać próbki z serum w kolorze zielonym, bowiem właśnie tam będzie najwięcej miedzi.

Podczas dalszych badań okaże się, że te zielone próbki zwykle należą do kobiet biorących pigułki antykoncepcyjne. Estrogen powoduje, że organizm ma więcej tego białka. W laboratorium Great Plains Laboratory, gdzie testuje się profil miedzi i cynku, najważniejszą wartością jest wolna miedź.

Osoba z autyzmem może mieć 10 razy więcej wolnej miedzi w porównaniu do osób zdrowych. U niektórych osób z autyzmem może to być to głównym wyznacznikiem choroby, ale w rzeczywistości ten brak równowagi pomiędzy miedzią i cynkiem jest bardzo ważny w prawie każdej przewlekłej chorobie. W tym tych najpoważniejszych, jak schizofrenii, zapaleniu stawów, czy też przewlekłym zmęczeniu.

Konklużyn

Konklużyn jest taki, że gdy masz za dużo miedzi, a nie dość cynku, witamina C nie zostanie wykorzystana, zostanie zniszczona.

Z kolei udowodniono, że bardzo wysokie dawki witaminy C są jednocześnie bardzo skuteczne w łagodzeniu objawów autystycznych. 

Zadbaj więc, aby wyrównać poziom wolnej miedzi za pomocą cynku.

No i nie bój się szczawianów w kontekście matrixu i witaminy C.

Żródło: 1

owocek:)

(Visited 6 517 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Lu 29 grudnia 2017 o 15:21

  Pepsi,kiedy następna część o poziomach świadomości?
  Pozdrawiam :*

  1. Pepsi Eliot 29 grudnia 2017 o 16:35

   oj zapomniałam, będzie 🙂

 2. Sylwia 29 grudnia 2017 o 15:33

  Czy tekst ten dotyczy kwasu l-askorbinowego jako witaminy C?

  1. Pepsi Eliot 29 grudnia 2017 o 16:35

   jak najbardziej

 3. Malinella 29 grudnia 2017 o 17:07

  czym jeszcze suplementowac malego autyste? Kwasy Omega 3, probiotyki z kefiru? Jaka dawka wit c Dla 7-latka?

  1. Pepsi Eliot 29 grudnia 2017 o 19:46

   podawaj mu 1 gram liposomalu C TiB, czyli 1 miarkę, nie będzie efektu progu jelitowego, albo malutki

  2. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 21:09

   Zbadałaś skutecznie najpierw poziomy aluminium i rtęci?
   Od tego trzeba zacząć.

  3. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 21:12

   I właśnie poziom szczawianów?

   czy odczuwa ból przy oddawaniu moczu? Jak często siusia?
   Czy strumień jest normalny, czy dziecko celowo go ogranicza?

   1. malinella 30 grudnia 2017 o 20:39

    dziekuje za odpowiedzi. mocz normalny, strumien prawidlowy, bolu nie czuje, jest w stanie to powiedziec, komunikuje sie z nami normalnie. to co musze kontrolowac to picie, nie czuje pragnienia albo juz w ostatecznosci

    1. grzegorzadam 31 grudnia 2017 o 12:25

     A poziomy metali, szczawianów?
     Dieta?

    2. grzegorzadam 31 grudnia 2017 o 12:39

     Nie wiem gdzie mieszkasz, ale warto by pojechać do dr Czerniaka, przyjmuje pod Wrocławiem,
     albo umówić się w okolicy Łodzi, już stosuje z sukcesem chelatacje i suplementacje dzieci autystycznych.
     Trzeba próbować.

     1. malinella 31 grudnia 2017 o 14:16

      dziekuje, jestesmy dopiero na poczatku tej drogi, do pojscia do szkoly nie wiedzielismy ze syn jest autystykiem, tzn pewne delikatne symptomy obserwowalismy juz od urodzenia a wlasciwie juz w ciazy ale nie laczylismy tego z autyzmem, myslelismy ze taki po prostu jest. wszystko zaczelo sie w szkole czyli rok temu. do tej pory suplementuje wit d3, probiotykami i omega 3. do diety sie przymierzamy, pewnie cala rodzina bedzie musiala przejsc na nia. mieszkamy za odra.

   2. mamamagda 6 stycznia 2018 o 20:52

    Pracuję z dziećmi z autyzmem, rzeczywiści wielu z nich ma problem z oddawaniem moczu. Grzegorzuadamie możesz podpowiedzieć jakie badania sugerować rodzicom?
    Zwykle polecamy dietę bezglutenową i bezmleczną, choć w wielu przypadkach to bardzo trudne (wybiórczość dzieci i nastawienie rodziców). Coś jeszcze?

    1. grzegorzadam 7 stycznia 2018 o 17:56

     Wg mnie kwas moczowy, obciążenie rtęcią i aluminium …

   3. Monika 4 września 2018 o 22:31

    Wspomniany Pan Doktor przyjmuje niemal w całej Polsce 🙂 Byłam u niego z moim maluchem. Wyszły mu kiedyś podczas zabkowania szczawiany w moczu gdy po zjedzeniu buraka miał rozowy mocz. Mój syn mial/ma problem z moczem. Od urodzenia nadwrażliwość na mokrego pampersa. Siku robił bardzo często, po trochę, krzyk za każdym razem gdy miał mokro. Autyzm nie był stwierdzony ale kto wie co by było, mam nadzieję że nie będzie.

 4. figa 31 grudnia 2017 o 12:31

  Witam. Mam pytanie, zaczęłam używać wód butelkowanych zamiast wody kranowej, po gotowaniu (wody z butelki) na dnie zostaje bardzo dużo osadu. Czy to normalne zjawisko ? Dzięki 🙂

  1. Pepsi Eliot 31 grudnia 2017 o 13:30

   tak, gdy pijesz wysoko zmineralizowane, to dobry osad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *