logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 339 553
171 online
32 894 VIPy
Reklama

 

 

 

PRZECIWZAPALNE KWASY
TŁUSZCZOWE OMEGA 3 TiB
W DUŻEJ DOZIE
ZERO TRANSÓW
I METALI CIĘŻKICH

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy wysoki cholesterol spowodował atak serca? I czy powinno się ćwiczyć po zawale?

Oto są pytania, a wpis bardzo na serio, bo.

Choroby serca są główną przyczyną śmierci zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Badania wykazują, że istnieje odwrotna zależność między wysiłkiem a ryzykiem wystąpienia niewydolności serca i że można zmniejszyć ryzyko niewydolności serca nawet przy niewielkim wzroście aktywności fizycznej.

Badania przedstawione na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w 2018 roku wykazały, że zwiększenie aktywności po zawale serca zmniejsza ryzyko śmierci w ciągu najbliższych czterech lat o połowę

Trzy główne przyczyny zawałów serca to:

dysfunkcja mitochondrialna,
upośledzone mikrokrążenie w sercu
i chronicznie tłumione działanie przywspółczulnego układu nerwowego

Dieta, oczywiście, odgrywa znaczącą rolę w chorobach serca. Stres i aktywność fizyczna również są ważnymi czynnikami, a badania konsekwentnie pokazują, że ćwiczenia to świetny sposób na obniżenie ryzyka. Ćwiczenie służy podwójnie naszym ciałom, będąc również skuteczną formą odprężenia.

Ludzie zaczynają biegać i nagle znika wieloletnia nerwica lękowa, nerwice wegetatywne serca, żołądka, też oczywiści powiązane z lękami.

Aktywność fizyczna obniża ryzyko niewydolności serca

Badania opublikowane w 2015 roku dowiodły, że osoby, które wprowadziły co najmniej 150 minut umiarkowanego wysiłku fizycznego lub 75 minut energicznych ćwiczeń tygodniowo, były o 33% rzadziej narażone na wystąpienie niewydolności serca niż osoby nieaktywne fizycznie. To kolosalna różnica.

Ci, którzy przeszli z nieaktywnego do późnych lat trybu życia i zdecydowali się jednak na chodzenie po 30 minut 4 razy w tygodniu, zmniejszyli swoje ryzyko o 12%. Wiele innych badań potwierdziło, że nawet niewielka ilość ćwiczeń jest lepsza niż nic. Naukowcy doszli również do wniosku, że ćwiczenia fizyczne są najlepszym lekarstwem zapobiegającym chorobom serca.

Rzeczywiście, w badaniu naukowym z 2013 roku na temat śmiertelności, w którym porównano skuteczność ćwiczeń z interwencjami lekowymi, stwierdzono „brak statystycznie wykrywalnych różnic” pomiędzy aktywnością fizyczną a lekami na choroby serca.

Co to oznacza dla przemysłu farmaceutycznego? Że ich przemysł oparty na paradygmatach lekowych jest w przypadku serca równie wynaciągany jak stare kalesony.

W Meksyku są kliniki, które w 3 miesiące leczą (tylko dietą roślinną i suplementami diety) pacjentów z poważnej choroby serca, którą medycyna alopatyczna zakwalifikowała do operacji tak zwanych bajpasów. Operacja ta jest niezwykle opłacalna dla farmacji i przemysłu medycznego, ponieważ rozpoczyna ciąg absolutnego uzależnienia pacjenta od tej chorej struktury. Jest droga, popularna, wymaga kontynuacji leczenia farmakologicznego i zwykle należy ją powtórzyć za 10 lat.

Tak czy siak.

Ćwiczenie po zawale serca obniża ryzyko śmierci

Wielu z tych, którzy doświadczyli zawalu serca, zazwyczaj martwi się o to, że później będą musieli się poddać, sądząc, że ich serce nie wytrzyma wysiłku. W przeszłości ćwiczenia uznawano za źródło ataków serca, a lekarze zwykle zalecali odpoczynek.

Dr. Mercola pamięta to bardzo wyraźnie, że nawet w latach 60. standardem po ataku serca było 6 tygodni leżenia w łóżku.

Teoria ta została obalona.

Ostatnie badania przeprowadzone na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w 2018 roku, tak jak już napisałam wykazały, że wzrost aktywności fizycznej po zawale serca zmniejsza o połowę ryzyko śmierci w ciągu najbliższych czterech lat.

Co do tego, jak szybko można wdrożyć program ćwiczeń? Sądząc po odpowiedziach pacjentów po zawale i ich wynikach, wydaje się, że uruchomienie programu ćwiczeń już w 4 do 5 tygodni po ataku serca może być zdecydowanie korzystne.

Twój Cholesterol nie ma nic wspólnego z ryzykiem ataku serca.

Podczas gdy medycyna konwencjonalna nadal koncentruje się na cholesterolu i gromadzeniu się złogów w Twoich tętnicach, przekonujące dowody sugerują, że dotychczasowa teoria zawału serca jest znacząco wadliwa. Wiele badań wykazało, że wyższy poziom cholesterolu jest faktycznie związany ze zwiększoną długością życia i że nie ma związku między wysokim poziomem cholesterolu a śmiercią.

Jak zauważył dr Thomas Cowan, członek zarządu fundacji Weston A. Price Foundation i autor „Human Heart, Cosmic Heart”, rozproszona choroba układowa powodująca zablokowanie tętnic NIE JEST SPOWODOWANA WYSOKIM POZIOMEM CHOLESTEROLU.

Podobnie, w swojej książce z 2004 roku „Etiopatogeneza choroby niedokrwiennej serca” zmarły dr Giorgio Baroldi napisał, że największe badania przeprowadzone dla oszacowania częstości występowania zawałów serca wykazały, że tylko 41 % osób z zawałem serca ma rzeczywiście zablokowaną tętnicę, a 50% zatorów występuje po zawale serca, a nie przed nim!

Oznacza to, że co najmniej 80 % ataków serca nie jest w ogóle związanych z zablokowanymi tętnicami.

Co więc powoduje zawał serca?

Według Cowana, trzema najważniejszymi czynnikami i przejawami są:

1.

Nierównowaga autonomicznego układu nerwowego

W szczególności chronicznie hamowana aktywność układu przywspółczulnego (funkcja „odpoczynku i trawienia” organizmu), wywołana czynnikami takimi jak stres, zły sen, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, dieta wysokocukrowa i palenie tytoniu, z których wszystkie mają również szkodliwy wpływ na Twoje funkcje mitochondrialne.

Post przerywany będzie tutaj bardzo wskazany.

2.

Brak mikrokrążenia w Twoim sercu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, przepływ krwi do serca nie ogranicza się tylko do tętnic wieńcowych. W rzeczywistości masz wiele mniejszych naczyń krwionośnych, naczyń włosowatych, zasilających serce w krew i jeśli jedna lub więcej Twoich głównych tętnic zostanie zablokowana, ciało automatycznie wykiełkuje nowe naczynia krwionośne, aby nadrobić zredukowany przepływ. Innymi słowy, Twoje ciało wykonuje własne obejście.

Według Cowana, ciało jest „doskonale zdolne do doprowadzenia krwi do jakiejś części serca, której potrzebuje, i tak długo, jak Twoja sieć naczyń włosowatych jest nienaruszona, będziesz chroniony przed atakiem serca.”

Te same czynniki, które powodują niski poziom napięcia współczulnego, prowadzą również do utraty mikrokrążenia, w tym palenie tytoniu, dieta wysokotłuszczowa (prowadzona bez zrozumienia), o niskiej zawartości tłuszczu (prowadzona bez zrozumienia), cukrzycy, przewlekłego stanu zapalnego i braku aktywności.

W rzeczywistości ruch fizyczny jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby zachęcić i poprawić mikrokrążenie w sercu, co pomaga wyjaśnić, dlaczego jest tak skuteczny w zmniejszaniu ryzyka zawału serca i obniżeniu ryzyka zgonu po zawale serca.

3.

Nagromadzanie kwasu mlekowego z powodu upośledzenia funkcji mitochondriów.

Słaba funkcja mitochondrialna powoduje nagromadzenie kwasu mlekowego, który wywołuje skurcze i ból. Kiedy ten ból i skurcze pojawiają się w Twoim sercu, nazywa się to dławicą. Nagromadzenie kwasu mlekowego ogranicza również przepływ krwi i powoduje, że tkanka jest bardziej toksyczna. Kiedy w nodze pojawia się skurcz, przestajesz jej używać, działasz, co pozwala spłynąć pewnej ilości kwasu mlekowego.

Twoje serce nie może jednak przestać działać, więc fermentacja glikolityczna trwa, a kwas mlekowy się jeszcze tworzy, ostatecznie zakłócając zdolność wapnia do dostania się do mięśnia sercowego. To z kolei staje na przeszkodzie prawidłowemu skurczowi serca, co widać na echo serca lub badaniu jądrowym z użyciem talu.

Innymi słowy, mięsień sercowy nie jest w stanie skurczyć się z powodu nagromadzenia kwasu, co zapobiega dostawaniu się wapnia do komórek. W miarę trwania kwasicy tkanka zamienia się w nekrotyczną, powodując zawał serca.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ WYJĄTKOWY REGULATOR HORMONÓW MACA 100% ORGANIC THIS IS BIO


Niestety kobiety muszą być też świadome ryzyka zawału serca

Istnieje także rzadki wyzwalacz ataku serca, skierowany przede wszystkim do młodych i zdrowych kobiet. Znany jako spontaniczne rozwarstwienie tętnic wieńcowych (SCAD , ten czynnik wyzwalający jest niebezpiecznie łatwy do przeoczenia, ponieważ niewielu pacjentów z SCAD zna czynniki ryzyka chorób serca. SCAD jest główną przyczyną zawałów serca u zdrowych kobiet poniżej 55 lat. Średni wiek pacjentów z SCAD wynosi 42 lata.

Chociaż przyczyna SCAD jest nieznana, eksperci medyczni mają teorię, że może mieć coś wspólnego z wahaniami hormonalnymi. Do typowych czynników ryzyka dla SCAD należą:

Bycie kobietą (80 % pacjentów z SCAD to kobiety)

Bycie młodą matką (20 %  pacjentek SCAD urodziło niedawno dziecko)

Warunki leżące u podstaw zdrowia naczyń krwionośnych, takie jak dysplazja włókniako-mięśniowa (stan, który powoduje nieprawidłowy wzrost komórek w tętnicach)

Ekstremalne ćwiczenia fizyczne

Ciężki stres emocjonalny

Do często zgłaszanych objawów SCAD należą:

zawroty głowy
promieniujący ból w szyi, plecach, lub szczęce
nadmierna potliwość
duszności
bóle brzucha
ból, ucisk, lub uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej (jakby stanik stał się zbyt ciasny, chociaż tak nie jest)
zmęczenie
promieniujący ból w dole ręki, lub obu rąk

Jeśli wystąpią te objawy, wezwij natychmiastową pomoc medyczną. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wiele osób, u których rozwinęło się SCAD, jest całkiem zdrowych i większość z nich nie ma czynników ryzyka chorób serca. Z tego powodu ważne jest, aby szybko zwrócić się o pomoc lekarską, jeśli wystąpią objawy SCAD, aby uniknąć śmiertelnego zawału serca.

Co więc możesz zrobić, aby nie dopuścić do żadnego zawału?

Dieta?

Na dwoje babka wróżyła, surowa, roślinna i wysokowęglowodanowa 80% węglowodanów, 10 % białka i 10 % tłuszczu (taką stosują w klinikach leczenia dietą w Meksyku, tutaj mój wpis w obronie diety wysoko węglowodanowej i niskotłuszczowej), albo wręcz przeciwnie dieta ketogeniczna, nisko węglowodanowa (nie więcej niż 10% w diecie) i wysoko tłuszczowa. Jest to dieta dla wszystko jedzących.

Aktywność?

Pozostań aktywny. Każdego dnia rób mnóstwo pożytecznego ruchu, chodź więcej i włączaj ćwiczenia o większej intensywności, takie na jakie pozwala Twoje zdrowie. Jak możesz to biegaj.

Wzmocniona kontrpulsacja zewnętrzna ECP?

Jeśli masz już chorobę serca, spójrz na ECP, wysoce skuteczną i nieinwazyjną opcję leczenia, która poprawia mikrokrążenie w sercu.

Strofantyna?

Tu masz bardzo pomocny wpis w temacie: Co naprawdę wywołuje zawał serca, czyli obalenie kolejnego mitu

Reklama

TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3 Z LANOLINY (cholekalcyferol) TiB


Poziom witaminy D?

Koniecznie zoptymalizuj poziom witaminy D, czyli 25(OH)D. Korzystaj rozsądnie z ekspozycji na słońce, aby zoptymalizować stan witaminy D i / lub weź doustny suplement witaminy D3 w protokole z witaminą K2.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ K2 TiB, POZBĄDŹ SIĘ SKAMIENIAŁOŚCI ZE SWOJEGO CIAŁA Z WITAMINĄ K2 TiB (mk7 z natto) z renomowanego laboratorium z Gnosis


Magnez?

Zoptymalizuj swój poziom magnezu

Brak magnezu utrudni komórkową funkcję metaboliczną i pogorszy funkcję mitochondrialną, co z kolei może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, w tym problemów z sercem. Magnez pomaga również rozluźnić naczynia krwionośne i normalizuje ciśnienie krwi, które jest podstawowym czynnikiem wyzwalającym zawał serca.

Gdyż

Nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo-naczyniowe, arytmie i nagła śmierć sercowa to wszystkie patologie związane z niedoborem magnezu.

Wapń też jest bardzo ważny, szczególnie przy nadciśnieniu.

Najlepszym wyjściem jest wykonanie badania magnezu RBC, który mierzy ilość magnezu w czerwonych ciałkach krwi. W surowicy krwi zwykle wyjdzie, że wszystko jest ok, bowiem ciało zrobi wszystko, aby we krwi był magnez.

Możesz także oceniać i śledzić oznaki niedoboru magnezu, a także spożywać pokarmy bogate w magnez, oraz suplementować magnez, równoważąc ten fakt niezbędnymi witaminami D3, K2 i wapniem.

Możesz też kontrolować poziom potasu i wapnia, ponieważ niski poziom potasu i wapnia jest powszechnym laboratoryjnym objawem niedoboru magnezu.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do KURACJI 4 SZKLANEK wskazanej również przy problemach z sercem, ze względu między innymi na potas, magnez i żelazo.


Przy suplementacji większą ilością D3 z K2, nie zapominaj też o witaminie A, a gdy chcesz brać ją w formie wyizolowanej, dla własnego bezpieczeństwa najlepiej bierz ją w postaci prowitaminy witaminy A czyli Beta-karotenu.

Miłość i wdzięczność?

Nie karm matrixu własnym strachem i zamartwianiem się, otwórz się na siebie, nie bój się, jesteś idealny.

Żródła: 1, Leczenie Dobrą Dietą

Zdrówka

(Visited 4 662 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Agnieszka 15 maja 2018 o 09:22

  Dzieki pepsi za swietny artykul. chcialam zapytac o ten kwas mlekowy – 3 lata temu w analizie wlosa wyszlo by ze mam wysoki poziom, od tamtej pory nie wiem. Skad sie on bierze i odklada? Czym go potraktowac?

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2018 o 12:19

   Do codziennych 4 szklanek oczyszczających z rana https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   wprowadzić szklankę zero z sodą gaszoną, no i jeść antyoksydanty

   1. Agnieszka 15 maja 2018 o 16:43

    Dziekuje, staram sie cztery szkolanki choc czesciej udaje mi sie trzy. Wprowadze tez szklanke zero z soda. Czy czekac pol godziny z wypiciem nastepnych szklanek?

    1. Pepsi Eliot 15 maja 2018 o 21:28

     kwadrans

     1. Agnieszka 17 maja 2018 o 13:43

      Super, dzieki, dodalam od razu i juz drugo dzien pije. jeszcze dwa pytanka, czy cos dodawac do sody czy sama sode pic i jak dlugo dodawac te szklanke zero, czy wprowadzac jakies przerwy, czy ciagle tak pic?

 2. Carolina 15 maja 2018 o 11:26

  Peps, chce Ci tylko napisać, że bardzo Cię kocham. I zapytać czy będzie jeszcze w ofercie cynk g&g?
  Buziak

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2018 o 11:51

   Został wycofany w całej Europie, bo był według komisji (donosik:) już lekiem, gdyż miał za dużą dawkę wg nich. Więc z pewnością się pojawi u nas, ale w mniejszej dawce w 1 kapsułce.

   1. Carolina 15 maja 2018 o 13:01

    No masz, a to był taki dobry produkt. Czekam w takim razie na następcę. Peps jeszcze coś, apw wyszedł za wysoki wapń. Zwiększyłam dawkę magnezu: biorę Twój jabłczan i chlorek, A także dodatkowo cytrynian- takie 3 strzały w ciągu dnia. Ale czy powinnam też brać mimo wszystko ten wapń? W zaleceniach po apw było żeby brać razem z magnezem. Ale kurczę mam jakieś wątpliwości co do tego, skoro mam taki nadmiar . Co myślisz?

    1. Pepsi Eliot 15 maja 2018 o 15:13

     to odstaw na miesiąc, jak masz wątpliwości i jedz spisrulinę This is BIO i chlorellę This is BIO, a najlepiej stosuj kuracj∆ę 4 szklanek, żelazo jest antagonistą wapnia.

 3. Jack 27 grudnia 2019 o 19:23

  Witam Pepsi, jestem nowy i chciałbym powiedzieć że 4 lata temu miałem zawał. Mam dwa stenty i leki do końca życia,a chciałbym odłożyć je i zastàpić czymś naturalnym.
  Pozdrawiam*

  1. Pepsi Eliot 27 grudnia 2019 o 20:57

   Bezszokowy? Ile masz lat? Na jakiej diecie byłeś przed zawałem, a na jakiej jesteś teraz? Jaki masz poziom B12, kwasu foliowego, i homocysteiny, sód, potas, oraz 25(OH)D, cukier i insulinę na czczo? Jakie ciśnienie krwi? Palisz/paliłeś papierosy? Bierzesz magnez, czy jakieś suplementy? Ćwiczysz? Masz otyłość brzuszną?

 4. Jack 31 grudnia 2019 o 03:10

  Mam 55lat,przed zawałem nie byłem na diecie,a obecnie tabletki na nadciśnienie, cholesterol trójglicerydy i dné moczanowà. W przeszłości paliłem papierosy ,ale rzuciłem i uprawiam sport do 1/2godz jak tylko czas pozwoli , bo jestem kierowcà i mam otyłość brzuszną . Badania krwi zrobié po nowym środku.
  Pozdrawiam

 5. Annasofi 21 stycznia 2020 o 13:29

  Kochana Pepsi, znów chciałabym się zwrócić do ciebie z prośbą o interpretację wynikow badań. Ostatniego lata miałam problemy tarczycowe, caly profil tarczycowy wyszedł nieciekawie, przytylam w tym Tsh bylo wowczas na poziomie około blisko 4, homocysteina byla 11,4 , cholesterol całkowity 173, Hdl 47, ldl 109,trojglicerydy 84, – to tak po krotce latem wyglądalo, dieta- co warto wspomnieć byla wowczas-raczej fatalna tj. Bez zadnych ograniczeń , taka typowo polska w tym duzo słodkiego i co ciekawe cholesterol nie wyglądal az tak zle..po okolo 40 dniach ścislej diety w kierunku zapobiegania Hashimoto gdzie moje posilki skladaly sie glownie z organicznego chudego mięsa i rosolu z niego oraz dozwolonych warzyw 2 razy dziennie i tyle plus suplementy u Ciebie zakupione wctym kierunku tj. Szejki bialkowe 4greens, chlorella, płyn lugola, Wit. E, selen, cynk, magnez, greens and fruits Wit, D3 i K 2..nie wiem może cos pominęlam ale generalnie po 40 dniach wyniki badań bardzo na plus tj tsh spadlo do 2,30 , homocysteina również zaczela spadac-10,8 natomiast co ciekawe cholesterol wzrosnął 236 calkowity, hdl 61, ldl 157, D3 96 ( choc mysle że wynik mogl byc zafauszowany bo jedynie 4 dni przed badaniem odstawilam)…ale pisze dzis po kolejnych 4 misiacach z prośbą o interpretacje aktualbych wyniko. Bo jestem zaskoczona strasznie wysokim cholesterolem..W ostatnich miesiącach nie bylam na diecie jakiejs szczegolnej ale slodycze i ciasta generalnie byly glownie przez okres świąteczno- noworoczny i generalnie nieco więcej „niezdrowego ” jedzenie a ogolnie to zazwyczaj jadam dwa do 3 posilkow dziennie wiec tak trochę post przerywany..zaczynam okolo 11:00a konczę 19:00 czasem 20:00 , spozywam jedynie organiczne mięso bez widocznego tluszczu prawie codziennie do obiadu plus jakis ryz , kasza, ziemnieki i porcja warzyw – spora z oliwą z oliwek-łyzka i to tyle jesli chodzi o obiad, kolacja zazwyczaj 4 male kanapki z chleba bez masla bo od lat nie uzywam, cukru rowniez plus plaster chudej wedliny i ser zolty plus pomidor awokado tudziez ketchup, śniadanie podobne jedynie pol tej porcji czyli dwie male kanapki..poza tym kawa z mlekiem dwa razy dziennie i tyle i teraz móje wyniki badań po 4 miesiacach to: TSH spadlo do 1,03 ( czy to dobrze?), Ft3 3,20, ft4 1,13 , anty tg0,9, anty tpo- 6,3, witamina D3 po 10dniach od odstąpienia-58 ( biorę 6 tyś. Jednostek dziennie), , Crp 0,5, homocysteina 8, 4 – czyli spadek od ostatniego badania, ferrytyna 63,2 i teraz to co najbardziej niepokojące dla mnie to cholesterol całkowity 322, LDL 227, HDL 80, trojglicerydy 74…od czego takie wyniki i co moge zrobić bo to chyba nie jest ok z tym cholesterolem..- jakbym tylko sernik na margarynie jadla albo tluste mięcho..A nie ma tego w moim menu ..co z tym zrobić? Czy to niebezpieczne i jak interpretujesz pozostałe wyniki z profilu tarczycowego i resztę..Bardzo prosze Pepsi o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie ❤

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2020 o 15:18

   Ile schudłaś podczas tej diety?

 6. Annachicko 21 stycznia 2020 o 18:13

  Około 7-8 kg ale to od razu na początku tej diety tj.w pierwszych 3 miesiącach a wiec przez od lipca do konca września 2019 roku te nadprogramowe kilogramy zniknęly..od pazdziernika 2019r waga utrzymuje się na stalym poziomie ok 57/58 kg. Te moje drugie badania byly robione właśnie we wrześniu po okolo 1,5 miesiącu diety malowęglowodanowej bardziej opartej na swojskim bulionie i mięsie i wowczas już cholesterol calkowity wzrosl do 236 ..potem nie bylam juz na takiej diecie tylko tak wszystko po trochu ale niewiele tluszczy..trochę mnie przerazila ta wartość 322 cholesterolu calkowitego bo nie wiem czemu to przypisać i jak poprawic zeby nie bylo az tak wysoko..zawsze tak podobnie jadlam ale moj cholesterol zawsze byl w widelkach 170-190 maksymalnie. Czy przyczyną moze byc utrata wagi? Wage tę stracilam okolo 4 miesiecy temu juz. Czy to sie samo wyreguluje czy całkiem odrzucic mięso?

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2020 o 18:16

   może wysłuchaj tego https://youtu.be/j5JmWOL2NXI

 7. Annasofi 21 stycznia 2020 o 23:02

  Dziękuję ci Pepsi kochana…jak zwykle bardzo pomocna. Wysłuchalam od A do Z..juz kiedys sluchalam tylko zapomnialam. Uspokoilas mnie bardzo..myślę że skupię się na razie na mojej homocysteinie i complexie Wit.B i zobaczymy za kilka miesięcy co z moim cholesterolem..postaram się tez włączyć ruch w zycie bo tutaj leń jestem okrutny..pomyslę co jeszcze..jestes cudowna, uwielbiam..wspaniale sie slucha..dziękuję serdecznie za odpowiedź 😊

  1. Pepsi Eliot 22 stycznia 2020 o 06:41

   z miłością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *