logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
73 976 743
186 online
30 068 VIPy
Reklama

ORGANICZNY SZPINAK
SPINACH This is BIO
idealny do
KURACJI 4 SZKLANEK

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Czy znasz dietę, która uchroni Cię przed chorobami płuc?

  brokuł, dieta, choroby płuc, zdrowie

  Amerykański lekarz, mówca i autor zajmujący się kwestiami zdrowia, Michael Heschel Greger, autor książki „Jak nie umrzeć” mówi, że roślinna dieta może nie tylko uchronić przed chorobami płuc, ale także ją cofnąć.

  Powołując się na badania przytoczone przez doktora Gregera, już badania sprzed 50 lat wykazały, że wysokie spożycie warzyw i owoców powiązane jest z odpowiednim funkcjonowaniem płuc.

  Właściwie każda dodatkowa porcja warzyw i/lub owoców powyżej tak zwanej „zalecanego dziennego spożycia”, zmniejsza szansę na chorobę płuc (w tym na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc) o 24%.

  Istnieje badanie z 2012 roku, w którym ustanowiono, że starsze osoby spożywające 5 i więcej porcji owoców i warzyw dziennie, mają o 82% większą odpowiedź przeciwciał na szczepionkę przeciwko zapaleniu płuc niż osoby, które jadły mniej porcji roślin.

  Co więcej, badanie przeprowadzone na ponad 100 000 dorosłych w Indiach wykazało, że osoby, które spożywają mięso nie tylko codziennie, ale nawet kilka razy w tygodniu, mają większe szanse zachorowania na astmę od tych, którzy mięsa nie jedzą.

  Jeśli drzesz faje, doktor Greger (i my wszyscy) mówi „rzuć teraz”.

  Najważniejszym krokiem jaki możesz podjąć jest zatrzymanie się. Już teraz. Jak tylko rzucisz palenie Twoje ciało zacznie odzyskiwać swoją cudowną moc samoleczenia na tak długo, jak długo nie będziesz do tego wracać.

  Już na 20 minut po odstawieniu papierosa poprawia się ciśnienie krwi i praca serca.

  Po kilku tygodniach cyrkulacja krwi i praca serca się poprawiają. Po kilku miesiącach oczyszczają się płuca, znika śluz a ryzyko infekcji znacząco spada.

  Najistotniejsze jednak są zmiany w sposobie szamania, które mogą oczyścić organizm z substancji kancerogennych, wzmocnić go i naprawić. Moc jego zwiększyć.

  Z grupy palaczy z długim stażem Ci, którzy jedli 25 razy więcej brokułów niż Ci jedzący średnio jeden kwiat dziennie, cierpieli rzadziej o 41% na mutację DNA w krwiobiegu i to już po 10 dniach.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ IDEALNE BROKUŁY, 100% organiczne i sproszkowane This is BIO, idealne do 4 szklanki w KURACJI 4 SZKLANEK


  Brokuł, cudowne warzywo

  Tak, znów pean na cześć brokułu. Brokuł może bowiem cofnąć uszkodzenia DNA i zapobiegać nowotworom. Zwiększa on także produkcję enzymu, który leczy wątrobę, eliminuje komórki nowotworowe odpowiedzialne za nowotwory piersi i zmniejsza ryzyko rozwoju raka prostaty.

  Enzym ów nazywa się sulforafan. Odpowiada on także za zdrowie Twoich oczu, zwalczanie cukrzycy typu 2 i zmniejszenie stanów zapalnych odpowiedzialnych za alergie i choroby płuc oraz zdrowie jelit.

  Jakie są inne sposoby na poprawę pracy płuc?

  Niezbędna dla zdrowia płuc jest witamina A. Znajdziesz ją między innymi w jarmużu, szpinaku, batatach, dyni, marchwi, buraku, boćwinie, pomidorach, morelach, śliwkach i pietruszce. Jeśli  w wyizolowanym suplemencie, to lepiej jako Beta-karoten, czyli prowitamina witaminy A.

  Zgodnie z badaniami Office of Dietary Supplements, osoby, które spożywają odpowiednią dawkę witaminy C, chronią się dzięki temu między innymi przed nowotworem płuc. Bogate w witaminę C są między innymi acerola, dzika róża, cytrusy, kiełki brukselki, papryka, kiwi i truskawki.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 2 354 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Dodaj komentarz