Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 979 858
102 online
39 050 VIPy

Czy znasz ten przedłużający życie, pobudzający owoc?

Lubię poranki. Te długie i leniwe, kiedy wstaję odpowiednio wcześnie żeby móc wylegiwać się w łóżku, a później znaleźć chwilę na prasówkę na balkonie i zrobienie kilku asan. Poranki ze wszystkimi małymi rytuałami i codzienną pielęgnacją. Tylko że poranki nie zawsze takie są. Czasem budzik dzwoni zbyt głośno, dzień mieni się wszystkimi odcieniami smutku, a ciało odmawia posłuszeństwa. I wtedy pojawia się mój ulubiony pobudzający owoc: guarana. Guarana to jeden z moich porannych numerów jeden. Szczególnie na takie dni, kiedy już po przebudzeniu człowiekowi zdaje się, że wszystko dziś będzie nie tak jeśli opuści się łóżko choćby na 10 minut. Niezwykle istotną zaletą tego owocu jest oczywiście zdolność do pobudzania. Guarana jest gatunkiem o najwyższej wśród roślin zdolności syntezy kofeiny! Ma cztery razy więcej kofeiny niż ziarna kawowca, a jej działanie utrzymuje się połowę dłużej niż działanie kawy. Dodatkowo zawiera teobrominę i teofilinę oraz liczne przeciwutleniacze. Słowem: cymes. Guarana z łóżka zerwałaby nawet martwego.

Co guarana może zrobić dobrego dla Ciebie?

Guarana reguluje układ trawienny: już w starożytności stosowano ją w problemach z układem pokarmowym. Do tego poprawia samopoczucie, pomaga się skupić i oczyścić umysł oraz energetyzuje napędzając do działania, dzięki czemu pomaga zredukować poziom stresu. Właściwie badania na ludziach wykazały, że przyjęcie dawki 75 mg suszonej, sproszkowanej guarany przez 6 godzin pozwala skuteczniej wykonywać powierzone zadania i znacznie lepiej się skupić. Inne badania dowodzą, że dodanie guarany do kompleksu witamin może pomóc starszym nastolatkom i tak zwanym młodym dorosłym pomóc lepiej wykonywać zadania umysłowe zmniejszając jednocześnie zmęczenie związane z długotrwałą pracą umysłową, jak nauka do egzaminów. Wykazano, że nasz pobudzający owoc dodatkowo wspomaga odchudzanie, wspiera zdrowie układu sercowo-naczyniowego, rozrzedza krew, działa przeciwbólowo, łagodzi objawy PMS i poprawia stan skóry.


Pobudzający owoc to również przedłużający życie owoc?

W lipcu zeszłego roku opublikowano w Brasil Journal of Medical and Biological Research badanie wskazujące na silnie odmładzające właściwości guarany! To odkrycie pozwalające rozwinąć medyczny potencjał jaki ma ten pobudzający owoc. Na dłuższą metę może on być pomocny w zapobieganiu chorobom związanym z wiekiem, a także mieć terapeutyczne znaczenie dla ich leczenia. Przedłużenie życia wśród ludzi z regionu Maues w stanie Amazonas w Brazylii uważa się za powiązane z amazońską dietą. Jej istotnym, codziennym elementem jest spożycie guarany. Co więcej, epidemiologiczne badanie wiąże trawienie guarany z niskim rozpowszechnieniem chorób związanych z wiekiem wśród amazońskiej populacji.

Czy trzeba na coś uważać przyjmując guaranę?

Guarana nie jest szkodliwa. Może jednak mieć skutki uboczne. Konkretnie skutki uboczne przyjęcia dużej ilości kofeiny, które mogą obejmować problemy ze snem, zniecierpliwienie i odczuwalny niepokój. Kobiety w ciąży i dzieci nie mogą przyjmować guarany. Osoby mające problemy z sercem powinny skonsultować się z zaufanym lekarzem lub naturopatą.

Dlatego lubię poranki

Nawet wtedy kiedy wstanę później, budzik dzwoni zbyt głośno, dzień mieni się wszystkimi odcieniami smutku, a ciało odmawia posłuszeństwa. Lubię, bo wtedy do 4 szklanki wjeżdża mój ulubiony, pobudzający owoc. Włączam energiczną muzykę i tanecznym krokiem przemierzam dom, jedną ręką karmiąc kota, a drugą ubierając skarpetki. Chwytam się tego ranka i znów wracam do tu i teraz, bo wiem, że mam jeszcze czas żeby zdecydować jak się czuję. A dzięki guaranie czuję się wyśmienicie.

uściski:)

Źródła:  ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6040867/ ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4399916/ ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4399916/

(Visited 3 050 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum