Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 866 554
53 online
38 287 VIPy

Czy znasz ten pyszny, niedoceniany przeciwutleniacz?

Zdjęcia brazylijskich palm zatrzymują czas i na zawsze noszą w sobie słoneczne lato. Czas zatrzymują także pochodzące z doliny Amazonki jagody acai, tyle że zatrzymują go na Twojej twarzy! Mimo że w ostatnich latach zdobyły popularność, ich właściwości odmładzające wciąż są wysoce niedoceniane. Niesłusznie, bo to genialny przeciwutleniacz i źródło pierwszorzędnych substancji odżywczych. Powinna Cię rozgrzać sama myśl o tym! Szczególnie w ten szarawy, deszczowy niemal dzień. Jagoda acai nie brzmi jednak seksi, a jej nazwa opatrzyła nam się i spowszedniała. Zmienimy to?

Dlaczego jagody acai są genialne?

Jagody acai zawierają antocyjany i przeciwutleniacze – elementy związane ze spowolnieniem procesu starzenia się organizmu. Badania wykazały, że mają 10 razy więcej przeciwutleniaczy niż winogrona i dwa razy więcej witamin niż borówki, co czyni ją ekstremalnie korzystnymi, szczególnie dla tych, którzy chcą jak najdłużej zachować młodość fizis i doskonałe samopoczucie ciała.

Potrzebujesz zastrzyku energii?

Dopada Cię zmęczenie każdego dnia, niezależnie od tego co robisz? Jagody acai mają zdolność podwyższenia Twojego poziomu energii, a to jest ogromny plus, biorąc pod uwagę fakt, że gorączkowe tempo życia jest na porządku dziennym. Badania pokazują, że suplementacja jagodami acai może zwiększyć poziom energii w ciele i wpłynąć na poprawę produktywności!


Utrzymuj swoje serce w dobrej kondycji!

Te pyszne jagody, z lekka smakujące kakao, poprawiają ogólny stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego, przepływ krwi i substancji odżywczych do serca i innych narządów. Co więcej, są one źródłem bogactwa kwasów tłuszczowych omega-6 oraz omega-9, które słyną ze swoich zbawiennych korzyści równoważenia poziomu „złego” i „dobrego” cholesterolu w Ciele.

Jagoda jak wino uderza do głowy?

Zarówno wino jak i jagody acai zawierają substancje zwane antocyjanami, które wykazują właściwości poprawiające przepływ i funkcje układu sercowo-naczyniowego. Po kilku miskach brazylijskich jagód nie obudzisz się jednak z bólem głowy, ale z dzikimi pokładami energii.

Nie denerwuj się

Dane pokazują, że jagoda acai jest dobra zarówno dla ciała, jak i dla umysłu, ponieważ dzięki swojemu bogatemu profilowi odżywczemu równoważy pracę układu nerwowego. Cytując za AcaiBerryBenefits.orgWiększość problemów neuro-psychiatrycznych wynika z zaburzeń układu nerwowego. Możemy zapobiegać depresji poprzez utrzymywanie stabilności pomiędzy ciałem, a umysłem. Kiedy fizyczne ciało jest stabilne oraz wszystkie funkcje organizmu działają prawidłowo, umysł jest również w harmonii z organizmem zapobiegając tym samym problemom ze zdrowiem.”


Odchudzanie z dala od efektu jojo

Ten cudowny przeciwutleniacz, w połączeniu ze zbilansowaną dietą, może przyczynić się one do utraty wagi poprzez zwiększenie zarówno metabolizmu, jak i poziomu energii. Schudłaś już i osiągnęłaś swoją wymarzoną wagę, ale boisz się z powrotem przytyć? Jagody te okażą się w tym wypadku bardzo pomocne, ponieważ podkręcają metabolizm w zdrowy sposób i przeciwdziałają jego zahamowaniu. Podkręcenie metabolizmu oznacza, że jedzenie szybciej się trawi. Dzwoni Ci już dzwoneczek? „Jagody acai są tak zwanymi superfoods, pomocnymi w wielu problemach zdrowotnych jak między innymi zapalenie stawów, nowotwory, wysoki poziom cholesterolu i zaburzenia erekcji. Dzięki nim możliwa jest bardziej skuteczna detoksykacja, utrata masy ciała i ogólna poprawa zdrowia”. – mówi dietetyczka Katherine Zeratsky.

Skąd wziąć jagody acai?

Aby zajadać się świeżymi owocami musisz mieszkać w rejonie gdzie rosną. Wszystko dlatego, że bardzo łatwo się psują, w zaledwie 24 godziny od zebrania. Jest jednak szczęśliwe wyjście z tej sytuacji, gdyż możesz dostać je w formie sproszkowanej, bądź w postaci suplementu. Dostępna są także owoce mrożone, ale to wciąż rarytas zarezerwowany dla wyspecjalizowanych sklepów ze zdrową żywnością.

Które miejsce na liście superfoodsów zajmują jagody acai?

Ten przeciwutleniacz jest numerem 1 – potwierdza to dr Nicholas Perricone, dermatolog i dietetyk.  „Zbierane w lasach tropikalnych w Brazylii, acai smakują jak żywa mieszanka jagód i czekolady. Ukryty jest w ich purpurowym pigmencie magiczny aspekt, który czyni je doskonałym energetycznym owocem. Acai jest pełna antyoksydantów, aminokwasów i niezbędnych kwasów tłuszczowych. „ Tu znajdziesz 5 przepisów na super lecznicze jagody acai!

uściski:)

Źródła: mayoclinic.com/health/acai/AN01836 acai.dietpillsnow.us/ oprah.com/health/Acai-Dr-Perricones-No-1-Superfood truthwiki.org/Acai_Berry

(Visited 3 252 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum