Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 889 746
10 online
33 558 VIPy

Czym bogaty różni się od biednego w 3 zdaniach?

Dobra, co w takim razie się stało? To znaczy wiem, że coś tam we mnie siedzi, ale jak to znaleźć?

Dokopałam sie do jakichś wykładów o prawdziwej biologii, gdzie mówią o programach powstających na wiele miesięcy przed naszym poczęciem … Nie neguję, nie potwierdzam, choć pachnie podobnie jak Konstelacje Hellingerowskie, a tych doświadczyłam z pozytywnymi skutkami. Zawsze.

Nie chcę jednak grzebać tu i tam, przeżywać na nowo, wypisywałam traumy z życia i słabo mi się zrobiło. Przecież musi być na to prosty sposób. Przerabiałam już to wielokrotnie, niby już rozwiązane, ale gdzie kurde jest guzik?

Porozmawiałam sobie dzisiaj z podświadomością, by zaczęła współpracować w końcu, bo tak dalej być nie może. O co kur..a kaman? Niby człek wie to i tamto, a tu jeb – siedzisz we więźniu, ba – w izolatce metr na metr. Takie mam uczucie.

Masz jakąś opinię na ten subject?

De Mello nie miał delikatności Tolle, nie patyczkował się, pojechałby więc pewnie z grubej rury. Ha ha ha, a na co Ty liczyłaś?

Abstrahując, łatwiej jest podzielić się ostatnim groszem, niż uszczknąć z okrągłej kupy. Ostatni grosz nie powinien być rozdany, tylko powinien posłużyć do ruszenia ze skrzyżowania i zrobienia więcej, aby zapewnić swojemu ciału i umysłowi dobre warunki do życia, i faktycznie mieć się czym dzielić z innymi. Raczej nikogo nie uzdrowisz, gdy nie potrafisz uzdrowić siebie. Twój ostatni grosz nie przyniesie energii wzrostu nikomu.

Nie mówię o sytuacjach dramatycznych, jak wojna, czy kataklizm. Nie mówię o Kolbe, którego śmierć sprawiła, że absolutnie wszyscy wzrośliśmy, a matriks się natenczas skurczył. Nie mówię też o baśniowej dziewczynce z zapałkami, którą uratowałby nawet czyjś ostatni grosz. Ale mówimy przecież o Twoim wzrastaniu w dzisiejszej rzeczywistości.

A więc De Mello nie miał delikatności Tolle, powiedziałby Ci w takim razie, że liczenie na wzajemność, gdy popełni się dobry uczynek odbiera moc temu uczynkowi.

Sytuacja, w której się znalazłaś stała się blokadą, murem, właśnie izolatką metr na metr. A powinna być stopniem do wzrośnięcia. Skończ z poszukiwaniem. Dopóki będziesz poszukującą będziesz cierpieć. Puść to, co było. Olej Konstelacje Hellingerowskie, to zmyła do grzebania w przeszłości, gdzie Cię nie ma.

Cokolwiek w sobie postrzegasz, nie przyjmuj tego w sposób osobisty, bo to nie jesteś Ty.

Już zadecydowałaś, że sytuacja jest zła i niesprawiedliwa, nie dając tym zdarzeniom szansy, żeby zamieniły się w dobry, solidny, kamienny schód, stopień do Twojego wzrostu.

Nie ma po co rozmawiać z podświadomością, bo rozmawia z nią własne ego, czyli fałszywa Ty, stale będąc w strumieniu danych z tej gry. Podświadomość można za to świadomie kształtować, powtarzając i ucząc ją. Jak wyszkolona noga, która podświadomie naciśnie hamulec wcześniej niż pomyślisz.

Nie przerabiaj już przeszłości. Z tego nie ma wysokich wibracji, nie ma pomysłów na zrobienie kasy, nie spotyka się wtedy pomocnych ludzi. Przyjmij po prostu do wiadomości to co jest, aby potraktować to jak trampolinę, i ruszyć z tego skrzyżowania.

Pamiętasz z lektury Zosię z „Dziadów”? Unosiła się nad ziemią, nie uziemiała się, to dlatego tak naprawdę miała najbardziej przechlapane.Czym bogaty różni się od biednego w 3 zdaniach?

Raz

Bogaty wie, że to on jest siłą sprawczą tego, co się dzieje w jego sprawach. Biedny wyrzuca całą siłę sprawczą własnej rzeczywistości na zewnątrz, poza siebie.

Bogaty potrafi być wdzięczny za porażkę, dzięki czemu błąd zamienia się w stopień do wzrastania. Biedny obwinia za swoją sytuację rząd, polityków, społeczeństwo, urodę, lub jej brak, męża, rodzinę, antenatów, w tym głównie ojca i matkę, rodzeństwo, aurę, zdolności, pochodzenie, własną hojność, ilość nasłonecznienia, centralnie wszystko i wszyscy są winni jego biedy. Biedny mimowolnie przybiera postawę roszczeniową.

Dwa

Bogaty nie wizualizuje celu, tylko drogę. Biedny wręcz przeciwnie.

Bogaty jara się działaniem, produkcją, drogą, tworzeniem, kreacją. Czytając Vadima Zelanda rozumie, że to są książki o byciu we własnej drodze, o popełnianiu błędów i cieszeniu się z nich, jak z nowej nauki. Biedny czytając Zelanda, chce położyć się na kanapie i wizualizować cel, i to jest wielka zmyłka.

Bogaty nie gra w totolotka, nie myśli o wygranej, jest po prostu w drodze. Jeśli grasz w totka, to znaczy, że chcesz mieć cel bez drogi, że interesujesz się głównie konsumpcją, a nie tworzeniem, kreacją wyższej jakości siebie.

w didaskaliach

Prawdopodobieństwo wygranej w totka jest setki razy mniejsze od wyjścia za mąż po 45, czy nawet trafienia przez piorun kulisty. Nie jest to więc dobry pomysł na biznes, bez historii jego stworzenia.

Trzy

Bogaty ceni i rozumie, czym jest sprzedaż. Wie, że wszystko jest sprzedażą, że bycie dobrym sprzedawcą zapewnia dobrobyt nie tylko sprzedawcy, ale wszystkim wokół. Dobry sprzedawca potrafi sprawić, że jego dziecko wyjdzie w zimowej czapce z domu i nie zdejmie jej za rogiem. Dobry sprzedawca szanuje sprzedaż, bo rozumie, że wszystko jest sprzedażą. Każdy biznes również, szczęśliwe życie małżeńskie tak samo.

Biedny nienawidzi sprzedaży, a zalicza do sprzedaży oszustwo domokrążcy, co wciska staruszkowi na kredyt kołdrę, czy odkurzacz za 6 tysięcy. Biedny człowiek nie rozumie, że dopóki nie zostanie sprzedawcą, będzie biedny.

Nie rozumie, że prawy człowiek biedny ma mniejsze możliwości czynieniu dobra dla wszystkich wokół, niż prawy człowiek bogaty. I że człowieka głęboko nieprzebudzonego, niemoralnego można spotkać po obu stronach portfela.

love

44

(Visited 154 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Reszka 12 grudnia 2020 o 12:58

  Tego dziś potrzebowalam.

 2. avatar Joanna Anna 15 grudnia 2020 o 10:20

  A ile bylo bogatych za komuny? Ja znam tylko tych, ktorzy wdrapywali sie na wysokie stolki i chyba dobrze wiemy, kim byli… Ale mimo wszystko rozumiem co chcesz powiedziec Pepsi i to twoja dobra intencje. Jednak tak sie zastanawiam co by sie stalo z naszym bogactwem gdyby ta czesc ludzkosci, ktora nie jest w klubie powiedziala „pierdole” i przestalo zasuwac. W ilu fabrykach zapieprzaja ludzie od rana do wieczora w bardzo toksycznych warunakach za grosze, zeby produkowac miliony ton plastyku czy jakichkolwiek produktow, ktore my urzywamy codziennie bez sekundy zastanowienia, czy chodzby muzyni na farmach foliowkach w Hiszpani zeby zaobatrzyc sklepik LIDL owocami jakze BIO? Kolezanka szyje ciuchy na dalekim wschodzie, firma outdoor super, tylko co robia tam te nastolatki w ogromnych halach od rana do wieczora przy maszynach do szycia? Takich przykladow jest masa, a ci ktorzy uciekaja od biedy do innych panstw sa jeszcze traktowani jak najgorsze syf i nikt ich nie chce. Ja mysle, ze tak w naszym klubie mozemy zostac bogaci i jesli nie jestesmy to nasza wina, ale te cale bogactwo opiera sie na reszcie, ktora naprawde zasuwa i nic z tego niema poza przetrwaniem.

  1. avatar Pepsi Eliot 15 grudnia 2020 o 14:26

   Skoro tak myślisz, to taką kreujesz rzeczywistość w swojej grze

  2. avatar Przemko :-) 15 grudnia 2020 o 23:18

   Co proponujesz?

  3. avatar Przemko :-) 18 grudnia 2020 o 20:14

   A gdyby się zabawić w taką szaradę umysłową, że pewnego dnia, to ci bogaci stwierdzają … . Kurczę. Świat ma rację. Już się dosyć nachapaliśmy. Mamy tyle bogactw, że jeszcze nasze wnuki będą żyły w ogromnym dostatku. A my niepotrzebnie wykorzystujemy tych wszystkich naszych pracowników. Od dziś koniec z tym. Od dziś już tylko medytujemy!
   I wszyscy miliarderzy i milionerzy jednego dnia wycofują całą kasę ze środków produkcji, z handlu, z tych plantacji, z całego przemysłu. Z całej ekonomii. Odtąd nie ma niczego co kojarzyłoby się z zarabianiem pieniędzy. Nie ma żadnych zarobków, bo nie ma fabryk, sklepów, kopalń, banków, mediów. Nawet fundacji, bo nie ma żadnych dostępnych funduszy. Nie ma zasiłków i zapomóg, bo rządy nie mają skąd brać podatków.
   Co wtedy z tymi wszystkimi ludźmi? Co z nimi?

   1. avatar Pepsi Eliot 19 maja 2023 o 12:01

    😀 no właśnie

 3. avatar Goethe 16 grudnia 2020 o 07:51

  punkt 3 – tak, tak i jeszcze raz TAK
  a tak w PS, dzisiaj snilo mi sie, ze mialas sklep z ubraniami vintage i poszlam do Ciebie kupic odjazdowe, ekstrawaganckie okulary przeciwsloneczne

  1. avatar Pepsi Eliot 16 grudnia 2020 o 07:56

   😀 <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum