Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
62 online
30 215 VIPy

Czym jest chlamydia i jak ją u siebie rozpoznać? (cz 1)

Tyle, że bez cienia krotochwili. Chlamydia to choroba przenoszona drogą płciową. Nie znamy dokładnej liczby zarażonych co roku osób, jednak uważa się, że chlamydia jest najczęściej występującą chorobą tego typu. Najczęściej można zarazić się, bez względu na płeć, w trakcie stosunku seksualnego, zarówno oralnego, waginalnego, jak i analnego. Choroba może być przenoszona także podczas porodu, z matki na dziecko. Chlamydia to choroba przenoszona drogą płciową przez bakterie chlamydia trachomatis. Z greckiego chlamydia (χλαμύδα) oznacza „płaszcz”, co wynika z faktu, że chorobę w wielu przypadkach przechodzi się bezobjawowo. Występuje ona wyłącznie u ludzi. Może być przyczyną infekcji genitaliów, oczu i gardła oraz stanów zapalnych. Nie leczona prawidłowo chlamydia może prowadzić do bezpłodności, infekcji prostaty i stanów zapalnych stawów.

Najczęstsze przyczyny chlamydii

Przyczyną choroby są bakterie chlamydia trachomatis. Chlamydia zwykle infekuje układ płciowy. Bakterie mogą również zakażać odbytnicę i gardło oraz infekować oczy. Zarazić można się wyłącznie poprzez stosunek seksualny z zainfekowaną osobą lub, w przypadku noworodków, w trakcie porodu. Zakażenie chlamydią rozprzestrzenia się we wszystkich formach aktywności seksualnej. Nie można natomiast zarazić się poprzez zwyczajny kontakt, ubrania, zakażoną wodę ani jedzenie. Bakterie chlamydii żyją wyłącznie w ludzkich komórkach. Nie mogą być przekazywane przez dzielenie deski w toalecie, ręcznika ani sztućców. Organizm nie uodparnia się na chlamydię. Co więcej, po przejściu leczenia można zarazić się kolejny raz.

Jakie komplikacje zdrowotne wywołuje chlamydia?

– bezpłodność, – zapalenie narządów miednicy mniejszej, – cysty, – zapalenie prostaty, – zespół Reitera, – inne infekcje: zapalenie błony śluzowej cewki moczowej u mężczyzn, zapalenie błony śluzowej odbytu lub oczu.


Jakie są symptomy chlamydii?

Choroba we wczesnym stadium zazwyczaj nie wywołuje żadnych objawów. Najczęściej wykrywa się ją w trakcie badania. Może się jednak zdarzyć, że po 1-3 tygodni od zakażenia wystąpią objawy takie jak: – lekka gorączka, – opuchlizna w okolicy waginy lub jąder, – ból lub pieczenie w trakcie oddawania moczu, – ból podbrzusza, – upławy o nieprzyjemnym zapachu, – ból podczas stosunku płciowego, – u kobiet intensywne krwawienie w trakcie miesiączki i po stosunki płciowym, – ból jąder, – ból lub twarde jądra, – nabrzmiała moszna.

Kto jest w grupie ryzyka?

W grupie ryzyka są osoby aktywne seksualnie, które nie używają zabezpieczenia w postaci prezerwatyw, lub u których prezerwatywa uległa uszkodzeniu.

Kiedy udać się na badania?

Jeśli zauważysz u siebie objawy chlamydi lub Twój partner seksualny poinformuje Cię, że jest zainfekowany, udaj się do lekarza, który wykona wszelkie badania.

Leczenie

Jedynym konwencjonalnym lekarstwem na chlamydię, poza prewencją, jest antybiotyk. W trakcie antybiotykoterapii pamiętaj o koniecznych środkach zaradczych! Już w następnej części dowiesz się jakie są naturalne sposoby na chlamydię. Tutaj część druga, o naturalnych metodach wspierających leczenie chlamydii, również bez krotochwili.

owocek

Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2094865/

(Visited 4 451 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Ewa 30 kwietnia 2022 o 07:56

  Nie wiem dlaczego nie mogę otworzyć drugiej części o chlamydii.
  Leczę się z niej antybiotykiem i zapperem
  Niestety chyba weszła w fazę przewlekła.
  Dolegliwości jelitowe nieustannie
  Biorezonans pokazuje obecność chlamydii.
  Dodatkowo …mam nieprzyjemny zapach w kącikach nosa .
  To jakiś dziwny objaw .
  Gdy chlamydia odpuszcza zapach znika ..gdy wmagają się objawy ..zapach się nasila
  Głównie to objawy jelitowe.

  1. Pepsi Eliot 30 kwietnia 2022 o 12:30

   Na chlamydii mam bardzo hardcorowy przepis więc nie wrzucam

 2. Ewa 30 kwietnia 2022 o 19:53

  Co w takim razie robić 😢
  Chyba wiele jestem w stanie zrobić żeby tego dziadostwa się pozbyć
  Tylko nie mam pojęcia jak
  A na maila ten…jak piszesz hardcorowy przepis….

  1. Pepsi Eliot 1 maja 2022 o 08:23

   to nie chodzi o to, on po prostu jest hardcorowy, to nie mój zresztą przepis:
   ==Chlamydia
   ale też ziarnica, ziarnica złośliwa, zapalenie spojówek, jaglica (egipskie zapalenie oczu), zapalenie stawów, zapalenie cewki moczowej, poronienia, bezpłodność, dysplazja szyjki macicy, zawały, ropiejące oczy, cukrzyca.==
   Hardkorowa metoda na cały organizm to łyżeczka dobrej nafty oświetleniowej wypita rano i wieczorem, najlepiej zagryźć jabłkiem lub nawet popić odrobiną alkoholu (?)
   Oczyszcza krew chyba najsolidniej, zabija pasożyty i robaki kompleksowo.

   Nie biorę żadnej odpowiedzialności za ten przepis, NIKOGO NIE NAMAWIAM !!!

 3. Ewa 1 maja 2022 o 09:09

  Rozumiem oczywiście.
  Dziękuję .
  Od 5 miesięcy Biorezonans ciągle „słyszy,” chlamydie s organizm czuje
  Zapper nie daje rady
  Antybiotyki nie pomogły .
  Za pierwszym razem tak, ale się odrodziło i nie chodzi o styl życia.
  Po prostu chyba nie było dobite do końca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum