logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 347 097
194 online
32 715 VIPy
Reklama

 

UREGULUJ HORMONY
MACA This is BIO®


TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czym jest chlamydia i jak ją u siebie rozpoznać? (cz 1)

Tyle, że bez cienia krotochwili.

Chlamydia to choroba przenoszona drogą płciową. Nie znamy dokładnej liczby zarażonych co roku osób, jednak uważa się, że chlamydia jest najczęściej występującą chorobą tego typu. Najczęściej można zarazić się, bez względu na płeć, w trakcie stosunku seksualnego, zarówno oralnego, waginalnego, jak i analnego. Choroba może być przenoszona także podczas porodu, z matki na dziecko.

Czym jest chlamydia?

Chlamydia to choroba przenoszona drogą płciową przez bakterie chlamydia trachomatis. Z greckiego chlamydia (χλαμύδα) oznacza „płaszcz”, co wynika z faktu, że chorobę w wielu przypadkach przechodzi się bezobjawowo. Występuje ona wyłącznie u ludzi. Może być przyczyną infekcji genitaliów, oczu i gardła oraz stanów zapalnych.

Nie leczona prawidłowo chlamydia może prowadzić do bezpłodności, infekcji prostaty i stanów zapalnych stawów.

Najczęstsze przyczyny chlamydii

Przyczyną choroby są bakterie chlamydia trachomatis. Chlamydia zwykle infekuje układ płciowy. Bakterie mogą również zakażać odbytnicę i gardło oraz infekować oczy.

Zarazić można się wyłącznie poprzez stosunek seksualny z zainfekowaną osobą lub, w przypadku noworodków, w trakcie porodu. Zakażenie chlamydią rozprzestrzenia się we wszystkich formach aktywności seksualnej. Nie można natomiast zarazić się poprzez zwyczajny kontakt, ubrania, zakażoną wodę ani jedzenie. Bakterie chlamydii żyją wyłącznie w ludzkich komórkach. Nie mogą być przekazywane przez dzielenie deski w toalecie, ręcznika ani sztućców. Organizm nie uodparnia się na chlamydię.

Co więcej, po przejściu leczenia można zarazić się kolejny raz.

Jakie komplikacje zdrowotne wywołuje chlamydia?

– bezpłodność,

– zapalenie narządów miednicy mniejszej,

– cysty,

– zapalenie prostaty,

– zespół Reitera,

– inne infekcje: zapalenie błony śluzowej cewki moczowej u mężczyzn, zapalenie błony śluzowej odbytu lub oczu.

Reklama

Idealna kuracja uodporniająca i silne odżywianie GREENS & FRUITS TIB® minerałowo-witaminowy, w tym bogate źródło B COMPLEX plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Jakie są symptomy chlamydii?

Choroba we wczesnym stadium zazwyczaj nie wywołuje żadnych objawów. Najczęściej wykrywa się ją w trakcie badania. Może się jednak zdarzyć, że po 1-3 tygodni od zakażenia wystąpią objawy takie jak:

– lekka gorączka,
– opuchlizna w okolicy waginy lub jąder,
– ból lub pieczenie w trakcie oddawania moczu,
– ból podbrzusza,
– upławy o nieprzyjemnym zapachu,
– ból podczas stosunku płciowego,
– u kobiet intensywne krwawienie w trakcie miesiączki i po stosunki płciowym,
– ból jąder,
– ból lub twarde jądra,
– nabrzmiała moszna.

Kto jest w grupie ryzyka?

W grupie ryzyka są osoby aktywne seksualnie, które nie używają zabezpieczenia w postaci prezerwatyw, lub u których prezerwatywa uległa uszkodzeniu.

Kiedy udać się na badania?

Jeśli zauważysz u siebie objawy chlamydi lub Twój partner seksualny poinformuje Cię, że jest zainfekowany, udaj się do lekarza, który wykona wszelkie badania.

Leczenie

Jedynym konwencjonalnym lekarstwem na chlamydię, poza prewencją, jest antybiotyk. W trakcie antybiotykoterapii pamiętaj o koniecznych środkach zaradczych! Już w następnej części dowiesz się jakie są naturalne sposoby na chlamydię.

Tutaj część druga, o naturalnych metodach wspierających leczenie chlamydii, również bez krotochwili.

owocek

Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2094865/

(Visited 3 649 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *