Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 711 835
129 online
42 332 VIPy

Da się to pogodzić? Doświadczać magicznej autofagii i jeść białko zwierzęce?

3 października 2016 roku zapewne był dość ważny dla Yoshinori Ohsumi’ego, gdyż właśnie tego dnia łyknął Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie mechanizmów autofagii, który to termin nie ma na celu nikogo obrazić, ale przekłada się na self-eat , czyli samo-zjadanie się ciała.

w didaskaliach

Autofagia jest mechanizmem, dzięki któremu komórki pozbywają się odpadów tego co się w nich, czyli organellach komórkowych, białkach, też błonach komórkowych wyprawia. Jest to uporządkowany, czyli o niskiej entropii, harmonijny sposób degradacji i recyklingu składników komórkowych.

Gdy nie działasz, aby sprzyjać autofagii, po pewnym czasie z komórek poleci siwy dym. Za to w trakcie włączonej autofagii beznadziejne odpady komórek wysyłane są do specjalnych komór, pakamerek o nazwie lizosomy. Lizosomy zamieszkują enzymy rozkładające owe stare zanieczyszczenia, rozłamując je na jeszcze mniejsze kawałeczki, aby mogły być ponownie użyte przez komórki, ale.

Jak zmusić dobrze nażartą komórkę do autofagii?

Jak zmusisz dobrze nażartą komórkę, żeby wyjadała okruszki spod szuflady? Jedynym sposobem jest przegłodzenie. 12 godzin postu, to minimum, żeby włączył się proces autofagii. Ciało zaczyna się samo-zjadać, oczyszczając z toksycznych odpadów.

Tak naprawdę chodzi właśnie o równowagę, o homeostazę, której na diecie rozpisanej przez dietetyka klinicznego, też znanych naturopatów, zwykłych dietetyków, i zwykłej samowolki żywieniowej, którą uprawia większość, jedząc białko zwierzęce, trawiące się godzinami, a nawet dobami, NIGDY W ŻYCIU SIĘ JEJ NIE DOŚWIADCZA!

Wspierasz falę Jagienki?

Na koniec jeszcze jedna sprawa poruszana tym razem przez Emerana Mayer’a w jego „Jelita twój drugi mózg”. Pomiędzy posiłkami pojawia się inna, ogromna fala uciskowa, o sile pośladków Jagienki („Krzyżacy” się znów kłaniają), potrafiąca rozłupać orzech włoski.

Ta fala to wędrujący kompleks mioelektryczny, niczym woźny wymiata z jelit wszystko, czego żołądek nie był w stanie dostatecznie rozdrobnić, czy rozłożyć, na przykład nierozpuszczone leki, czy nieprzeżute ziarna kukurydzy. Fala ta bardzo powoli, co półtorej godziny wędruje od przełyku do odbytnicy i wyprasza wszelkich niepożądanych gości z jelita cienkiego do grubego.

W odróżnieniu do odruchów perystaltyki jelit, fala ta pojawia się tylko wówczas, gdy w przewodzie pokarmowym NIE MA jedzenia! Trzeba też wiedzieć, że fala ta zatrzymuje się wraz z pierwszym kęsem. Na diecie dietetyczek klinicznych praktycznie zawsze coś siedzi w przewodzie pokarmowym. Tak, że ten.

Co z tego, ale ja chcę i autofagię i białko zwierzęce!

No dobra, cienką aluzję pojęłaś, ale i tak uparłaś się. Chcesz i ozdrowieńczą autofagię i białko zwierzęce dla rozrostu suchej masy mięśniowej własnej i narzeczonego, i do działań antykatabolicznych również.

Tylko jedno białko zwierzęce nie zakwasza i ma pełną pulę aminokwasów esencjonalnych, i jest szybkie jak strzała. Co znaczy, że trawi się w przeciwieństwie do innych białek zwierzęcych bardzo szybko, dzięki czemu możesz każdego dnia, stosując post przerywany, doświadczać magii autofagii.

Uwaga, wkrótce pojawi się lokowanie produktu (dobrego)!

To szybki, jak błyskawica, 100% izolat serwatki CFM o najwyższej biodostępności

Różnica między formami białka serwatkowego (obok izolatu, jest jeszcze koncentrat i hydrolizat) polega na składzie produktu, w szczególności na zawartości białka. Izolaty serwatkowe zawierają wyższy procent czystego białka (90%) i mogą być wystarczająco czyste, aby być praktycznie wolne od laktozy (ponad 98% uważa się za idealne), wolne od węglowodanów, bez tłuszczu i cholesterolu.

w didaskaliach

Niedobór protein jest jedną z głównych przyczyn choroby zwyrodnieniowej dysku. Ciało będzie wyciągać aminokwasy z naszego grzbietu poszukując ich do spełniania innych funkcji organizmu.

Jeszcze innym problemem ludzi, którzy owszem jedzą pokarmy wysokobiałkowe w odpowiednich ilościach jest to, że zwykle te pokarmy zawierają również dużo tłuszczu. Tymczasem cząsteczki tłuszczu czasowo zakłócają produkcję tlenku azotu, przez co ogranicza się przepływ krwi przez tętnice (rośnie ciśnienie krwi). Im wyższa zawartość tłuszczu w posiłku, tym reakcja zapalna jest wyższa.

w didaskaliach

CFM oznacza metodę niskotemperaturowej mikro, oraz ultrafiltracji przepływu krzyżowego. Ten sposób pozyskiwania daje najwyższe stężenie aminokwasów, przy najniższym tłuszczu. Pomimo, że jest to najdroższy sposób pozyskiwania izolatu, to jego zalety są nieporównywalne do innych izolatów.

Dlatego tak dobrym rozwiązaniem jest 100% izolat serwatki CFM, pozbawiony tłuszczu. Dodatkowo jest to jedyne białko zwierzęce, które nie zakwasza ciała.

Szybkie, dzięki czemu autofagia jest możliwa, nie zakwaszające, z pełną pulą niezbędnych aminokwasów, nie wegańskie owszem, ale chociaż wegetariańskie, praktycznie bez laktozy, kazeiny i tłuszczu. Do tego z naturalnie dużą zawartością glutaminy, co wiadomo, dodatkowo przydaje się przy uszczelnianiu jelit.

owocek

(Visited 814 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Paulina 12 grudnia 2020 o 20:17

  Super post!
  Pepsi, mam pytanko co do kontentu: „Niedobór protein jest jedną z głównych przyczyn choroby zwyrodnieniowej dysku” – jak ma się to do np 911 lub diety roślinnej, niskotłuszczowej i niskobiałkowej?

  1. avatar Pepsi Eliot 13 grudnia 2020 o 08:13

   Odpowiedziałam Ci właśnie na FB 🙂 811 nie jest niskobiałkowa, jest niskotłuszczowa, ale NORMALNIE BIAŁKOWA. To dieta wysoko kaloryczna, na 811 jesz aż 10 gramów węglowodanów na kilogram ciała, (jest to dieta dla ludzi bardzo aktywnych, a także ma miejsce duża termogeneza posiłkowa po zjedzeniu surowych węglowodanów https://www.pepsieliot.com/diety/raw-food-811/17850/dlaczego-wchlanianie-kalorii-na-surowej-diecie-moze-ksztaltowac-sie-na-poziomie-46-a-nawet-50.html), co daje mniej więcej 1 gram białka na kilogram ciała, czyli IDEALNIE.

 2. avatar ONA12345 13 grudnia 2020 o 13:12

  Jeśli chodzi o proces autofagii to noblista robił badania na komórkach drożdży … wiec w sumie resztę można sobie dopowiedzieć i w to wierzyć, bo co do nowotworów i autofagii badania są tak samo optymistyczne co pesymistyczne. Trochę poszczenia zawsze będzie na plus ale cudów nie oczekujmy.

  1. avatar Pepsi Eliot 13 grudnia 2020 o 15:52

   Jestem absolutnie pewna, że jesteś chętną zjadaczką mięsa i to co napisałaś stworzyło Twoje ego. Powołuję się na opinię profesorów, lekarzy etc, jak dr Colin Champ, certyfikowany onkolog radiacyjny i profesor nadzwyczajny Centrum Medycznego Universytetu Pittsburgh wyjaśnia: pomyślmy o tym jak o wrodzonym programie recyklingu naszego ciała. Autofagia czyni nas bardziej wydajnymi maszynami pozbywając się wadliwych części, stopując rozwój nowotworów i zatrzymując dysfunkcje metaboliczne, takie jak otyłość i cukrzyca. Jednym z najlepszych sposobów na detoksykację Twojego organizmu i spowolnienie procesów starzenia (a tym samym znaczne zmniejszenie ryzyka różnych chorób związanych z wiekiem) jest wspomaganie twojego ciała w procesie autofagii.
   Nobla w dziedzinie medycyny tez nie przyznaje się byle komu, to nie Nobel pokojowy, czyli koniunkturalny. Znam dziesiątki przypadków na przestrzeni moich działań z ludźmi, gdy post przerywany ratuje. Ale oczywiście eliminacja złomu, czyli żywności prozapalnej również temu towarzyszy. <3

   1. avatar Ziggy 2 lutego 2021 o 01:34

    Pije 4 szklanki juz ponad dwa lata do czwartej juz dodaje, 1/2 lyzeczki kelp, 1/2 spirulina, 1/4lyzeczki MSM, czubata lyzeczka hemp protein, lyzeczka kolagen, 1/2 miarki izolatu serwatki, jeszcze mam zamiar dodawac lyzeczke L-GLUTAMINE 🙂 Czy to nie duzo tych dodatkow do tej jednej szklanki czy mam cos brac oddzielnie ?
    Czy izolat serwatki przerywa post?
    Ziggy

    1. avatar Pepsi Eliot 2 lutego 2021 o 06:46

     Moim zdaniem jest ok, są podobne mieszanki na rynku amerykańskim dla sportowców, dla ludzi wzmacniających mięśnie. Tyle, że w izolacie masz sporo glutaminy naturalnie, bo taki jest ten nasz izolat. Dlatego jeśli chcesz robić protokół glutaminowy, to np na czczo przed treningiem. Glutaminy już bym tam nie dodawała, bo masz ją w szejku. Podobnie jak nie trzeba już brać osobno BCAA, czyli izoleucyny, leucyny i waliny bo też już je masz w szejku.

     1. avatar Ziggy 2 lutego 2021 o 16:31

      Czy izolat serwatki przerywa post?
      Ziggy

     2. avatar Pepsi Eliot 2 lutego 2021 o 16:48

      tak przerwie, ale w sytuacji awaryjnej można dopuścić, szczególnie jak ktoś zrobi trening wieczorem, więc w oknie anabolicznym. To jest szybkie białko zwierzęce, najszybsze, dlatego nie zakwasza ciała.

  2. avatar Przemko :-) 13 grudnia 2020 o 17:36

   Pomijając autofagię i badania ale pozostając przy nowotworach, wierze, optymizmie i cudach to warto przeczytać książkę Sylwii Pogorzelskiej.

  3. avatar Kita 14 grudnia 2020 o 11:04

   A kogo interesuje co noblista odkrył? 😉
   Ludzie chorzy będą chorzy, bo bazują na tzw. autorytetach czyli noblistach, specjalistach, lekarzach, profesorach itp. Póki nie spróbujesz na sobie, to się nie dowiesz co działa, a co nie. Bądź autorytetem dla samej siebie. Różnimy się od siebie – na każdego działa co innego, bo każdy ma inny stan zdrowia, niedoborów, skłonności genetyczne, tryb życia, poziom stresu itp. Tylko dzięki osobistym doświadczeniom możesz dowiedzieć się co działa na Ciebie a co nie i żaden autorytet tego nie jest w stanie ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.

   1. avatar ONA12345 14 grudnia 2020 o 20:32

    Nie wiem , kogo obchodzi co odkrył noblista … po prostu odnoszę się do artykuły j.w.

 3. avatar Entropy as a measure of order 31 grudnia 2020 o 00:59

  Takie i inne produkty odzwierzęce mają nawet więcej niskich wibracji i niskiej energii niż sam trup zwierzęcia. „W szklance mleka jest więcej okrucieństwa niż w steku”.

  1. avatar Pepsi Eliot 31 grudnia 2020 o 06:51

   aleś wymyśliła

 4. avatar Paulina87 13 stycznia 2021 o 13:52

  hejjjj

  1. avatar Paulina87 13 stycznia 2021 o 13:53

   mój chłopak dzięki Tobie i moich opowieściach o dobrodziejstwach tego bloga rzucił mięso jakiś czas temu, wcześniej jadał go bardzo dużo- kilka razy dziennie. Ćwiczy ostro i solidnie – pije 4 szklanki, bierze Wasze suple – greens&fruits, witamine d z k2, cynk, – ta 4 szklankę ma bardzo obfitą 🙂 nie ma pomysłu czym zaspokajać zapotrzebowania na białko – co sądzisz o tofu, warzywach typu soczewica czy rybach – co Twoim zdaniem będzie najlepsze dla ćwiczącego dużego facia, wyniki badań ma ok – testosteron chyba dość niski – 361 , jeśli norma jest w zakresie 47-980 . Ostatnio ma taki spadek sił witalnych właśnie – być może za mało je ? yyy śpi? za dużo ćwiczy?

   1. avatar Pepsi Eliot 13 stycznia 2021 o 15:27

    wszystko tak, tofu raczej nie, ale fermentowana soja tak, Hemp Protein, białko groszku This is BIO, rice protein This is BIO, no i właśnie ryby z eko hodowli, lub dzikie. Nie je bio jaj? <3

    1. avatar Paulina87 13 stycznia 2021 o 16:40

     je bio jajeczka, zapomniałam o tych waszych fajnych hemp protein, rice protein 🙂 dziękuję za przypominajke

   2. avatar Przemko :-) 13 stycznia 2021 o 15:53

    Paulinko! Na zwalczanie candidy polecany jest fermentowany łubin. Ale oprócz tego jest to ogromna ilość białka. Ponad dwa razy więcej niż soja i soczewica. Chociaż jest dość ciężki i za dużo nie można go zjeść na raz. Trzeba niestety samemu fermentować i koniecznie kupić słodki. Ten popularny (jest, yyy… dla ryb!?!) się nie nadaje.
    Dodatkowo orzechy, nasiona i pestki są też pełne białka. Również komosa ryżowa i kasza gryczana mają podobną zawartość co soja.
    Testosteron lepiej gdy jest przynajmniej powyżej połowy normy. Ja od Pepsi stosuję to:
    https://thisisbio.pl/tribulus-terrestris/3290-tribulus-terrestris-buzdyganek-naziemny-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040482.html
    Wpisz w szukałkę. Są artykuły dla facetów o testo.
    🙂

    1. avatar Paulina87 13 stycznia 2021 o 16:42

     szukałka to moje ulubione „miejsce” i okno na świat 😉 też mamy buzdyganek od Pepsi + mace 😉 dziękuję za Twoje rady

   3. avatar Przemko :-) 13 stycznia 2021 o 15:55

    Acha. I oczywiście shape shake!!!

 5. avatar Dakoota 16 września 2021 o 13:27

  Pepsi, kiedy jeść koktajl przy 2 posiłkach: jeden owoce i jeden wita, trening wieczorem i PP?

  1. avatar Pepsi Eliot 16 września 2021 o 15:46

   mój szejk?

   1. avatar Dakoota 20 września 2021 o 08:27

    Tak, ale czy codziennie przerwać post? czy lepiej do tego śniadania owocowego, a po treningu już nic?

    1. avatar Pepsi Eliot 20 września 2021 o 15:50

     jeśli cokolwiek po treningu, to szklanka shape shake TiB na wodzie. Szybkie białko serwatkowa na wodzie, nie zakwasza, ale możesz też nic, wszystko zeleży od indywidualnych predyspozycji i celu treningu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum