Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 821 440
146 online
42 347 VIPy

Detoks układu limfatycznego, kup skakankę i paski pH

Ludzie interesują się głównie swoim układem krwionośnym z pompą, od której wszystko zależy, czyli sercem.

Mało kto zapobiegawczo myśli o drugim poważnym systemie w naszym organizmie, czyli układzie limfatycznym.Tymczasem gdy Twój system limfatyczny nie działa prawidłowo, organizm nie może usunąć toksyn, nie może  walczyć z wirusami, zakażeniami grzybiczymi i innymi chorobami wywołanymi przez bakterie.

Zastany układ limfatyczny nie jest w stanie regulować ilości płynów w Twoich tkankach.

System limfatyczny jest elementem złożonym i obejmuje organy, węzły i naczynia wykonujące 3 podstawowe funkcje:

1. Bilans płynów

2. Wchłanianie tłuszczu

3. Obrona immunologiczna

Na gałkę widać, że jest to bardzo ważny system dla naszego zdrowia. Gdy krew płynie do kapilar, przez cienkie ścianki naczyń włosowatych uwalniany jest płyn, który dociera do wszystkich tkanek organizmu. Jest to tak zwany płyn śródmiąższowy, który kąpie tkanki w składnikach odżywczych i gazach, dosłownie przemywa komórki.Komórki dzięki temu absorbują składniki odżywcze i tlen, jednocześnie uwalniając własne produkty, czyli odpady przemiany materii z powrotem do płynu śródmiąższowego.90% płynu śródmiąższowego wchłaniane jest przez żylne naczynka włosowate, miesza się z krwią i płynie z powrotem do serca.Pozostałe 10% płynu śródmiąższowego, zwanego obecnie chłonnym, przepływa przez układ limfatyczny i przesącza się przez węzły chłonne przed ostatecznym powrotem do krwiobiegu. Jeśli układ limfatyczny nie działa prawidłowo, płyn śródmiąższowy gromadzi się w tkankach, a węzły chłonne nie są odpowiednio filtrowane i oczyszczane.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Detoks układu limfatycznego

Krążenie limfy

System chłonny nie ma ogromnej pompy w postaci serca, aby wymusić przepływ płynu przez naczynia.

Zamiast tego, cały przepływ płynu chłonnego zależy od pracy naszych mięśni.

Cały przepływ płynu chłonnego zależy od pracy Twoich mięśni

Oczywiście nasze naturalne membrany i klatka piersiowa przyczyniają się do przepływu limfy, jednak aktywność ciała i ćwiczenia fizyczne są podstawą ruchu limfy.

Gdy jeszcze mamy jakieś wolty do tego, że może by tak ograniczyć się tylko do diety przy dbaniu o zdrowie, to mam info działające jak uderzenie starca siedzącego na furtce.

Bęc go w łeb maczugą, bo siedzący tryb życia zmniejsza przepływ limfy o yyy … 94%.

Siedzący tryb życia zmniejsza przepływ limfy o yyy … 94%

Ale dlaczego to jest takie ważne, żeby płyn chłonny krążył? Limfa zawiera limfocyty, (białe krwinki: limfocyty T, limfocyty B i komórki NK), które poszukują i zabijają patogeny. Płyn przefiltrowany przez węzły chłonne oczyszcza się, zanim powróci do krwi.

Detoks układu limfatycznego

Jeśli płyn nie płynie prawidłowo staje się lepki

Gęstnieje, aż do konsystencji twarogu. Ciecze i odpady przestają być wyprowadzane z komórek, bakterie i inni obcy najeźdźcy nie są już przefiltrowywane i niszczone, co może i najczęściej przyczynia się do poważnych chorób, w tym raka.Podstawową metodą poruszania się limfy w organizmie jest jakikolwiek rodzaj ruchu. Chodzenie, skłony, rozciąganie, przykucanie, czyli wszelki ruch sprawi przepływ limfy.

Najlepszy rodzaj ruchu dla przepływów limfy

Zdecydowanie najlepszą formą ruchu dla limfy, jest odbicie w górę i w dół, czyli bieganie naturalne, batuta, skakanka.

Biegać trzeba dłużej (30 do 40 minut), ale na skakance, czy trampolinie wystarczy 15 do 20-tu minut dziennie i będzie git.

Oczywiście możesz również skorzystać z masażu limfatycznego, jak znajdziesz dobrego terapeutę wyspecjalizowanego w takim masowaniu

Limfa to zasada

Oprócz tego nawilżaj się czystą wodą, a codzienne 4 Szklanki™ będą działały do tego dotleniając komórki i alkalizując, a jak wiesz limfa to zasada.

Jeśli wciąż są spory, czy alkalizować ciało, czy też nie, bo to absurd, w przypadku limfy nie ma żadnych wątpliwości: limfa musi być zasadowa.

W razie jakiejkolwiek awarii systemu limfatycznego należy zrobić przerwę i przez 2 do 3 godzin dożywiać ciało wyłącznie pokarmami zasadowymi.

Taka jest opinia Borysa Bołotowa „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie” str 214

Detoks układu limfatycznego

Jakie pokarmy najlepiej alkalizują limfę?

Jedz buraki, jagody i wiśnie, czyli świetne stymulatory układu limfatycznego, potężnie alkalizujące.

Jak wiemy sok z wiśni przy okazji bardzo obniża stężenie kwasu moczowego.

Jeden z najpopularniejszych Ayurvedystów Manjistha, poleca astragalus, echinacea, goldenseal, pokeroot lub herbatę z korzenia dzikiego indygo, które to rośliny odtruwają krew i tonizują limfę.

Zalecana też jest przez niego ciepła i zimna hydroterapia. Oczyść się, zlikwiduj przerosty candidy i odtruj limfę.

Dlatego tak ważny jest pomiar moczu w południe (na czczo, z rana powinien być lekko kwaśny 6-6.5), ale właśnie w południe zasadowy pH 7 – 8.

Tutaj dobre paseczki do pomiaru pH

(Visited 63 145 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Aga 8 grudnia 2019 o 13:50

  Super, że o tym piszesz, ale dodam też, że wodniste owoce bardzo ruszają limfą. Szczególnie arbuzy i cytrusy. Do tego stopnia, że niektórym jest po nich chłodniej i mają gęsią skórkę.

 2. avatar Chudzik 8 grudnia 2019 o 13:57

  Droga Pepsi, suplementuję się witaminą D3 z Tiba, bez witaminy K, jako że jestem nattożercą. I moje pytanie brzmi…czy D3 połykać po tym jak zjem natto, czy w trakcie? Oraz..skoro K i D są odpowiedzialne za gospodarkę związaną z wapniem, to czy najpierw jeść rzeczy bogate w wapn, a dopiero potem te witaminy? Czy to nie ma aż takiego znaczenia. Ps uwielbiam ten blog <3

  1. avatar Jarmush 8 grudnia 2019 o 18:39

   w trakcie, lub w okolicach, po natto bierz D3 i Omega 3 TiB. Jesz pokarmy z wapniem normalnie jak pokarm. <3

 3. avatar Agata 8 grudnia 2019 o 15:37

  Witaj Peps, mam problem i byłabym wdzięczna jakbyś mi podpowiedziała co zacząć robić aby się lepiej poczuć ….. Od paru miesięcy mam wykwity na twarzy są to plamki które podchodza ropa po czym stają się koloru brązowym i są do dzisiaj, nic mi się nie poprawia zaznaczam ze te plamki znajdują się tylko na twarzy zrobiłam badania a takze wymaz z tego wykwitu na twarzy i o to wyniki:
  Z wymazu wyszło ze mam bakterie klebsilla pneumoniae ktora jest praktycznie odporna na wszystkie antybiotyki. Z wyników badań jedynie takie badania wyszły mi nieprawidłowo:
  Morfologia krwi:
  WBC- 2.75 x10^3/uL
  RDW-SD – 50.1 fL
  Neutrofile- 1.41 x10^3/uL
  OB:
  ASPAT(119) 60 U/L
  ALAT(117) 72 U/L
  TSH 7.590
  Cholesterol całkowity 272
  Trójglicerydy 172
  Cholesterol HDL 76.6
  Cholesterol LDL 158
  Lekarze przepisują mi cały czas nowe antybiotyki które nie pomagają. W tym tygodniu mam iść na naświetlanie tych zmian. Jestem bezradna tyle czasu minęło a nic ani nikt mi nie może pomoc. Co mi może dolegać…..

  1. avatar Jarmush 8 grudnia 2019 o 18:38

   jaki poziom 25(OH)D?

   1. avatar Agata 8 grudnia 2019 o 22:49

    We wtorek będę robiła kolejne badania to zrobie także na poziom witaminy D, a co oprócz tej witaminy powinnam jeszcze zbadać droga Peps?

  2. avatar adonidol 9 grudnia 2019 o 10:38

   Agata bardzo wysokie tsh ! Wykwity na twarzy mogą być wynikiem złe funkcjonującej tarczycy. Zapytaj endokrynologa

   1. avatar Jarmush 9 grudnia 2019 o 15:39

    Przede wszystkim zła dieta, alergeny, i braki metabolitu D3, czyli też niedoczynność

    1. avatar Agata 9 grudnia 2019 o 18:10

     Badanie wit D dopiero będę robić wiec z pewnością może być niskie, nie przyjmuje żadnych witamin od lipca chodzę do lekarzy wydaje majątek a jedynie przepisywali mi antybiotyki, przez 5 miesięcy brałam je ale nic nie pomogło, dopiero jak po antybiotykach badania na wątrobę wyszły złe kazali zaprzestać brania tych leków i przepisali naświetlanie tych zmian skórnych. Diagnoza postawiona mam bakterie „ klebsilla pneumoniae” która odporna jest na większość antybiotyków i jest trudna do wyleczenia, jestem załamana ta bezsilnością

    2. avatar Agata 11 grudnia 2019 o 14:07

     Droga Peps, a poleciła byś mi jakaś osobę która mogła by mnie poprowadzić i wyjsc z tych moich dolegliwości?? I chciałabym jeszcze zapytać gdzie najlepiej zrobić biorezonans ?
     Pozdrawiam

     1. avatar Jarmush 11 grudnia 2019 o 19:58

      Droga Agato, nie znam nikogo takiego, a biorezonans najlepiej zrobić na jakimś bardzo drogim i nowoczesnym urządzeniu, wybierz jakiś dobry gabinet < 3

    3. avatar Agata 14 grudnia 2019 o 14:39

     Droga Peps, czekam jeszcze na wyniki badań, ale nie mogę siedzieć bezczynnie, czytam w internecie o bakterii klebsilla pneumoniae i wychodzi na to ze jest to niewyleczalna bakteria żadne antybiotyki na mnie nie działają, osłabiłam przez to organizm, Prosze Pepsi co już mogę zacząć przyjmować, pic aby odrazu poprawiać swoją odporność, jakie produkty zamówić u Ciebie na stronie, ta bezczynność naprawdę mnie już dobija….

    4. avatar Agata 29 grudnia 2019 o 23:38

     Witaj Pepsi, tu są moje wyniki badań które zrobiłam niedawno:
     Wit D3- 29.1 ng/ml
     Glukoza(L43)- 101 mg/dl
     Homocysteina- 14,8 umol/l
     Fibrynogen- 358 mg/dl
     Kwas foliowy 7,16 ng/ml
     Wit B12- 559 pq/ml
     TSH- 1.270 ulU/ml
     FT3- 2.59 pq/ml
     FT4- 1.15 ng/dl
     Cholesterol całkowity- 186 mg/dL
     Trójglicerydy- 138 mg/dL
     Cholesterol HDL- 78.8 mg/dL
     Cholesterol LDL- 80 mg/dL
     Mocznik(N13)- 34 mg/dL
     ASPAT- 57 U/L
     ALAT- 93 U/L
     CRP- 5.4 mg/L
     Żelazo- 92 ug/dL
     Odczyn Biernackiego po 1godz- 44
     W badaniu ogólnym moczu jedynie bilirubina w moczu wyszła 0.5 mg/dL nieprawidłowe a w morfologii krwi WBC- 3.83 x10^3/uL
     Bardzo proszę Pepsi o jakieś wskazówki, plamy nadal występują na twarzy i już nie wiem co mam robić
     Pozdrawiam

     1. avatar Jarmush 30 grudnia 2019 o 06:21

      Jest stan zapalny i trochę przewlekły i wynika z OB, że też ostry, bardzo niski metabolit D, o wiele za wysoka homocysteina, niski kwas foliowy
      Mogę zrobić Ci wstępną rozpiskę suplemntacji, a za 2 miesiące należy powtórzyć badanie kwasu, B12, homocysteiny, moczu i oczywiście 25 (OH)D jesli chcesz, nie jestem lekarzem.
      Trzeba już zbadać insulinę na czczo, szczególmnie, że masz cukier podwyższony.
      I jeszcze jedna ważna uwaga jak sądzę: bilirubina w moczu zdrowej osoby nie występuje. U chorego może być sygnałem żółtaczki lub innych chorób wątroby, trzustki oraz dróg żółciowych. Obecność bilirubiny w moczu zawsze wymaga rozszerzonej diagnostyki i interpretacji badania przez lekarza.

     2. avatar Agata 2 stycznia 2020 o 10:25

      Nie, zażółcona nie jestem, brałam antybiotyk tetralysal, maści chyba sa ze sterydami: bedicort g mupirox i detreomycyna

    5. avatar Agata 30 grudnia 2019 o 07:47

     Byłabym bardzo wdzięczna za ta rozpiskę jak suplementowac i co brać aby wzmocnić chociaż moja odporność, wyniki jak nie brałam antybiotyków były w normie a po braniu antybiotyków przez 4 miesiące tak drastycznie się zmieniły

     1. avatar Jarmush 30 grudnia 2019 o 10:13

      Bo wybiłaś mikroflorę bakteryjną, która ma ogromny wpływ na zdrowie, w tym psychiczne. Zaraz Ci rozpiszę, ale jeszcze pytanie, czy brałaś ostatnio
      leki moczopędne
      pigułki antykoncepcyjne
      sterydy
      barbiturany
      sulfonamidy

      Jesteś zażółcona na twarzy? A białka ?

 4. avatar Dorota 8 grudnia 2019 o 17:03

  Mam z układem limfatycznym poważny problem, masywne obrzęki.. tylko co zrobić jak kolana zupełnie rozwalone i żadne skakanie nie wchodzi w grę?

  1. avatar Jarmush 8 grudnia 2019 o 18:36

   w wodzie też nie?

 5. avatar Okoń 8 grudnia 2019 o 19:55

  A co z tymi 90% brudnego płynu śródmiąższowego który z powrotem trafił do krwioobiegu ?

  1. avatar Lamat 9 grudnia 2019 o 11:36

   Przy właściwie działającym układzie limfatycznym do krwiobiegu nie trafia żaden „brud”. Limfa odprowadza wszelkie toksyny, bakterie itp. do węzłów chłonnych. Tam układ odpornościowy rozpoznaje „wroga” i zwalcza go za pomocą białych krwinek. Zanim ostatecznie płyn limfatyczny trafi do krwiobiegu, to przechodzi przez śledzionę i grasicę. Śledziona także pracuje jako filtr, usuwając niebezpieczną dla nas zawartość limfy. Wytwarza białe krwinki (makrofagi i limfocyty B i T, które niszczą bakterie, usuwają martwe komórki z krwi i eliminują obce ciała z organizmu). Rola grasicy jest bardzo podobna. Dlatego jak napisała Pepsi, dbałość o prawidłową pracę układu limfatycznego jest dla nas bardzo ważną sprawą, jeśli chcemy zachować zdrowie.

 6. avatar Zbych 8 grudnia 2019 o 21:54

  Mam propozycje dla Doroty. Mysle, ze Wibrogimnastyka Mikulina Ci pomoze. Kazde stukniecie na piety ruszy limfe z nog do gory. Podnies sie na palcach nog i umiesc piety na wys. ok. 1-2 cm nad podloge i opusc gwaltownie. Takich stukniec pietami w podloge wykonaj 30, przerwa ok. 10-15 sek i znow 30 stukniec. Naczynia krwionosne maja zastawki a limfatyczne takie trabki, ktore przez ruch konczyn i ciala sa napelniane limfa i przekazuja ja dalej. Takich cwiczen wykonaj dziennie ok. 5.
  Dlatego ci wszyscy co duzo siedza, wysiedza sobie na blank chorobe.

 7. avatar Agata 3 stycznia 2020 o 23:52

  Droga Pepsi, czy mogłabyś napisać mi rozpiskę co mam brać i jak abym mogła zamówić już wszystko co potrzebne u Ciebie na stronie TiB. Z góry dziękuje za odpowiedz i czas poświęcony mojej osobie <3

  1. avatar Jarmush 4 stycznia 2020 o 10:23

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE (co właśnie się okazało po badaniach)
   Wraz z drugą szklanką 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji G&F TiB i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementację.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 1-2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu bierz 8 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 2 kapsułki K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html

   chodzi o to, abyś osiągnęła szybko jak najwyższy poziom metabolitu D, 25(OH)D, a na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Bierz probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   nie jestem lekarzem, <3

   1. avatar Agata 5 stycznia 2020 o 13:57

    Bardzo dziękuje droga Peps za te wszystkie informacje<3 kiedy już dostanę zamówione wszystkie rzeczy będę brała według zaleceń. Mam jeszcze jedno pytanie a tą bakterie Klebsiella pneumoniae da się jakoś wyleczyć? antybiotyki mi nie pomogły, ta bakteria jest odporna na wszystkie antybiotyki i cały czas mam zmiany na twarzy które utrzymują się już pół roku

    1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 14:05

     W „Kuracji życia” dr Clark są podane częstotliwości dla Klebsiella pneumoniae, może dobry biorezonans i załatwić ją częstotliwością, rodzaj patogenu bakteria : częstotliwość niska 398.45 wysoka 404.65, oraz drugie pasmo analogicznie, niska 416.90 i wysoka 421.90 , nie jestem lekarzem

 8. avatar TESTY 18 stycznia 2020 o 20:17

  AGATA
  JA BYM SPRAWDZIŁ PASOŻYTY. POZBYŁ SIĘ ICH ,A POTEM WYCZYŚCIŁ WĄTROBE NERKI ŚLEDZIONĘ A NAWET PŁUCA DOBRE RADY DAJE AJA ISKRA ,SKORO ZA STAN SKÓRY ODPOWIADAJĄ PŁUCA I WĄTROBA…..TO NA PEWNO NIE ZASZKODZI
  NO I ZMIEŃ JADŁOSPIS NA MNIEJ GROZNY

 9. avatar Dominika 17 lutego 2020 o 08:49

  Pepsi co do moczu. To czy na wynik pH moczu ma wpływ uprzednie wypicie pierwszych 2 szklanek ?

  1. avatar Jarmush 17 lutego 2020 o 10:47

   może mieć woda z cytryną i kwas askorbinowy, generalnie kwasy owocowe

 10. avatar MapkA 28 czerwca 2023 o 18:11

  Czy platforma wibracyjna też może działać, co myślisz?

  1. avatar Pepsi Eliot 29 czerwca 2023 o 11:38

   dla limfy może, po to powstała, ale to jakby dla leniwych, lub niemogących się ruszać, bo platforma nie sprawi, że przy okazji przepompujesz tlen

 11. avatar Monika 30 czerwca 2023 o 11:07

  Dzień dobry
  Jak mozna pozbyć się bakterii helikobaktr w sposób naturalny ,czy antybiotyk jest konieczny.

  1. avatar Pepsi Eliot 30 czerwca 2023 o 12:12

   można próbować naturalnie, gwarancji nie ma, ale z `antybiotykiem też bywa różnie, nie mówiąc o skutkach ubocznych. Daj sobie trochę czasu u spróbuj uzdrowić system trawienny https://www.pepsieliot.com/domowe-metody-na-wrzody-nadzerki-wraz-z-helicobacter-pylori/

 12. avatar Monika 30 czerwca 2023 o 20:24

  Pepsi ! bardzo dziękuję. Uwielbiam Twoje mądre porady

 13. avatar Iza 11 marca 2024 o 19:27

  Zakupiłam paseczki Tib. Badam PH moczu rano 4,5 – 5,00. Czy to też jest dobrze ? Po południu zazwyczaj 6,5.

  1. avatar Pepsi Eliot 12 marca 2024 o 06:03

   no niezbyt, jesteś zakwaszona. Czy może specjalnie zakwaszałaś mocz np wodą z dużą ilością soku z cytryny?

   1. avatar Iza 17 marca 2024 o 09:51

    nie zakwaszam. rano piłam jedynie wodę z solą kłodawską. To było do tamtego momentu teraz piję jeszcze jabłczan magnezu tib i chlorellę. W ciągu dnia młody jęczmień i spirulina. co jeszcze mogę zrobić, skoro taki kwaśny?

 14. avatar Iza 15 marca 2024 o 09:39

  nie zakwaszam. rano piłam jedynie wodę z solą kłodawską. To było do tamtego momentu teraz piję jeszcze jabłczan magnezu tib i chlorellę. W ciągu dnia młody jęczmień i spirulina. co jeszcze mogę zrobić, skoro taki kwaśny?

 15. avatar Pepsi Eliot 17 marca 2024 o 11:29

  zamiast szklanki z solą wprowadź przez 2 tygodnie szklankę z łyżeczką sody oczyszczonej TiB i badaj codziennie pH moczu

 16. avatar Natalia 26 maja 2024 o 11:30

  Ja zauważyłam że np nawet przy kąpieli pod prysznicem jak sobie taką rękawicą bądź gąbką szorstką masuję ciało to łydki od kolan do kostek (kostki chyba nie) są obrzęknięte. Nagle nogi robią się takie napompowane jak poduszki i czuć mrowienie. Najgorzej to wygląda pod kolanami od wewnętrznej strony bardziej. Tak jakby pod skórą się płyn zbierał. Ja myślałam że właśnie masaż to będzie lepsze krążenie i nie będą mi puchły nogi. A tu właśnie robią się jak takie balony.

  1. avatar Pepsi Eliot 26 maja 2024 o 11:37

   jaka homocysteina? B12, kwas foliowy i pełny panel nerkowy: kwas moczowy, mocznik, badanie moczu (szczególnie, czy nie ma białka w moczu), kreatynina, cukier i insulina na czczo, oraz jak zwykle elektrolity (sód potas, wapń i magnez) oraz 25(OH)D.
   No i przy okazji USG brzucha wraz z nerkami.

   1. avatar Natalia 26 maja 2024 o 12:04

    Mocznik 24,8 normy 16,6-48,5
    Kreatynina 0,52 normy 0,5-0,9
    Glukoza 5,1 mmol normy 3,9-5,5
    Ostatnio w moczu coś powychodzilo ale wcześniej było czysto a ten problem to mam już bardzo długo.
    Mocz: wykryto leukocyty, erytrocyty, bakterie a tak poza tym to nic. Ph 6.
    USG brzucha to niby nie ma się do czego przyczepić oprócz torbieli na nerce. Co roku sprawdzam i nie wiem czy to wina sprzętu czy coś się zadziało ale zawsze miałam około 5 cm torbiel nerki lewej a ostatnio niecałe 4 cm. Ale badanie robił inny lekarz. W pachwinie powiększony trochę węzeł -stan zapalny. To już też jakiś czas i lekarze twierdzą że nic takiego i że to od depilacji podobno. Ale ja tam nie widzę wrośniętego włoska.
    B12 – 253 wynik miałam ale ostatnio suplementuje
    Kwas moczowy 3,7 normy 2,4-5,7
    Homocysteina 11
    Insulina 5,24 normy 2,34-11,25

    1. avatar Pepsi Eliot 27 maja 2024 o 15:44

     niski potas, niski sód – ODWODNIENIE! niski metabolit D,niskie B12, i pewnie kwas foliowy też, dlatego wysoka homocysteina. Zrób kurację 3 miesięczną Greens & Fruits TiB (wystarcza 1 opakowanie) po 1 do śniadania i 1 opakowanie Folianów TiB po 1 też do śniadania, 2 D3+K2 TiB po śniadaniu wraz z 1 Omegą 3 TiB, oraz wejdź na 4 szklanki, będą Cię bezszokowo oczyszczać i NAWADNIAĆ i dostarczą na bieżąco C i magnezu, oraz przeciwzapalnych składników.
     Nie jestem lekarzem, pozdrawiam Cię

     a co mniej więcej jesz?

   2. avatar Natalia 26 maja 2024 o 12:09

    Sód 136 normy 136-145
    Potas 3,9 normy 3,5-5,1
    Wapń 2,32 normy 2,18-2,53
    Magnez 1,97 normy 1,6-2,6
    D3 24,4 miałam ale potem suplementacja była i dopiero będę robić badania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała NAJWIĘCEJ WITAMINY C! Dodaj więc Camu Camu This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Camu Camu This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum