Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 364 306
16 online
42 277 VIPy

Na keto diecie masz więcej żółci w stolcu. Źle to, czy dobrze?

Dieta keto i jelito grube

Ryzyko nowotworu jelita grubego zależy głównie od czynników środowiskowych, w szczególności diety. Mówi się też o skłonnościach genetycznych, ale w sumie nie zbadano, czy skłonności genetyczne nie przenoszą się na upodobania kulinarne i stylu życia.

Uważa się, że wysokie spożycie tłuszczu w diecie jest czynnikiem ryzyka powodującym powstawanie zmian przednowotworowych (przykładowo polipów gruczolakowatych) mocno zaostrzającym prawdopodobieństwo nowotworów okrężnicy.

Jak zawsze chodzi o mikroflorę jelitową

Odpowiedz wydaje się prosta: Przestać jeść tłuszcz zwierzęcy i zacząć jeść błonnik

Najnowsze dane przypisują działanie diet wysokotłuszczowych sprzyjających nowotworom ich wpływowi na skład i metabolizm mikroflory jelitowej , zwłaszcza w odniesieniu do KWASÓW ŻÓŁCIOWYCH.

Kwasy żółciowe są syntetyzowane w wątrobie w odpowiedzi na tłuszcze zawarte w diecie i ułatwiają wchłanianie lipidów w jelicie cienkim.

Większość kwasów żółciowych jest PONOWNIE WCHŁANIANA podczas pasażu (podczas przechodzenia) jelita cienkiego i trafia do krążenia jelitowo-wątrobowego.

Kwasy żółciowe dostające się do okrężnicy podlegają złożonej biotransformacji przeprowadzanej przez bakterie jelitowe, w wyniku czego powstają WTÓRNE KWASY ŻÓŁCIOWE. I to jest meritum tego zagadnienia.

Bo właśnie te wtórne kwasy żółciowe wykazują DZIAŁANIE SPRZYJAJĄCE nowotworowi.

Dieta keto i jelito grube

Nadmiar tłuszczu w diecie prowadzi do wysokiego poziomu wtórnych kwasów żółciowych w kale

I właściwie już wszystko wiemy, bo właśnie ten nadmiar tłuszczu pobudza mikroflorę jelitową do metabolizmu kwasów żółciowych

Teraz będzie coś bardzo uczonego, prosto z podlinkowanego na dole badania, i zupełnie nie musisz tego pamiętać, ale przeczytać możesz:

Nadmiar tłuszczu w diecie sprzyja zmianie ogólnej puli kwasów żółciowych. Pula ta aktywuje lub ogranicza jelitową i wątrobową sygnalizację krzyżową receptora kwasu żółciowego.

Receptora farnezydu X (FXR). 

Niedawne badania dostarczyły dowodów, że FXR jest GŁÓWNYM REGULATOREM WPŁYWU KWASÓW ŻÓŁCIOWYCH NA POWSTAWANIE NOWOTWORÓW JELIT.

Receptor fernezydu obejmuje dietetyczne, mikrobiologiczne i GENETYCZNE czynniki ryzyka nowotworu elita grubego.

Selektywna aktywność tego agonisty (aktywuje) lub antagonisty (ogranicza) FXR przez określone kwasy żółciowe zależy od dodatkowych czynników.

Należą do nich stężenia kwasów żółciowych, skład puli kwasów żółciowych, niestabilność genetyczna komórki i pewnie jeszcze jakieś inne, mniej ważne czynniki.

Zatem ten receptor może bardzo różnić się selektywną jakością w jelitach zdrowych i nowotworowych. (1)

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Dlatego codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wspierające dotlenianie, oczyszczanie,


Dieta keto i jelito grube

Podsumowując, keto dieta może okazać się zagrożeniem

Nikt nie da gwarancji, że wegetarianizm gwarantuje zdrowie jelita grubego, mamy nie jeden przykład, że nie. Przychodzi mi na myśl Małgosia Braunek, aktorka (piękna osoba, co niegodna była całować ran Olbrychskiego  w Potopie, czy czymś w tym stylu), wegetarianka, a jednak.

Jednak, jeśli twarde badania mówią o probalistycznym rachunku (prawdopodobieństwa), no to rezolutnie weźmy to pod uwagę. Tym bardziej, że jest to bardzo popularny nowotwór.

W moim ważnym starszym wpisie (4) możesz przeczytać cytat z badania (2):

Biorąc pod uwagę związek między zmienionym pH kału a WYSOKĄ ŚMIERTELNOŚCIĄ, chcieliśmy ustalić, dlaczego pH kału zostało zmienione u pacjentów W STANIE KRYTYCZNYM.

Zmierzyliśmy kałowe kwasy organiczne w celu zbadania relacji między kwasami organicznymi kału a poziomem pH kału. Ponieważ NIENORMALNIE KWAŚNE LUB ALKALICZNE pH odzwierciedla nieprawidłowości w produkcji kwasu lub jego absorpcji.

A co z ludźmi, którzy nie jedzą tłuszczów zwierzęcych?

Na diecie roślinnej masz mniej żółci w stolcu

Od ponad 40 lat wiemy, że ROŚLINOŻERCY PRODUKUJĄ MNIEJ KWASÓW żółciowych (3), a co za tym idzie, również MNIEJ WTÓRNYCH kwasów żółciowych. (3)

Mają mniej żółci w stolcu, o co właśnie się rozchodzi. No i przez to, o mniejsze prawdopodobieństwo zmutowania sobie DNA.

Jak zmniejszyć produkcję rakotwórczych kwasów żółciowych?

Aby ruszyć ze skrzyżowania trzeba zaakceptować to, co jest i rozpocząć świadomą drogę ku zdrowiu

Dieta roślinna, alkaliczna, 4 szklanki, ruch.

Już po 2 tygodniach jedzenia pokarmów z błonnikiem zmienia się skład mikroflory jelitowej!

Nazwijmy to SZTUKĄ BUDOWANIA ZDROWIA.

Badania:

(Visited 2 052 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Pepsi Eliot 22 stycznia 2024 o 18:07

  Cześć, zwracam się do wszystkich filoketowców. Macie miliony stron do modlenia się do własnej diety. Dajcie innomyślicielom trochę spokoju. Przytoczone przeze mnie badania są niepodważalne. Idźcie siać gdzie indziej. Pozdrawiam.

 2. avatar Olga 23 stycznia 2024 o 02:11

  Bardzo dziękuję za ten pakiet wiedzy Pepsi, masz chyba trzecie oko co do mojej osoby.
  Od niespełna mięsiąca zdiagnozowano złośliwy rak odbytu z naciekami.
  Zrobiła się karuzela w okol, a ja w środku i nie widziałam jak z tej karuzeli zejść , lekarze jedno radiochemia terapia, szpitalna dietetyczka doprowadziła mnie do łez, kazać jeść mi mięso od któregoś mnie mdli i śmierdzi mi to zdechłym kotem, bo ona musi mnie na cito przygotować do leczenia.
  A ja ani wyników dobrych ani głowy do tego, doszło do niedrożności jelit – stomia.
  I co teraz jeść? w sumie mogę jeść wszystko z wyjątkiem chodzi o stomię.
  I tu zaczyna się na tej karuzeli atrakcja, zjem mdli nie zjem jeszcze gorzej, to nie jest takie proste, nagotować buraki i być w tydzień odżywiona, po miesiącu głodowania i przesiąknięcie organizmu całą tablicą Mendelejewa.
  Wszyscy Keto, inni Głodówka, i to i tamto, czytam edukuje się, podjadam z żadnym apetytem, i tak oby leki nie brać na czo.
  CHLORELLA i trawa Jęczmienna smakuje mi ale coś muszę jeść. I wpada mi mail!
  Kasza gryczana aż ślina mi cieknie! Organizm sam się domaga!
  Dziękuję, bardzo dziękuję ☺️

  1. avatar Przemko :-) 23 stycznia 2024 o 22:24

   ❤️❤️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała NAJWIĘCEJ WITAMINY C! Dodaj więc Camu Camu This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Camu Camu This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum