logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 350 809
153 online
32 894 VIPy
Reklama

obsesja/ pepsieliot.com

MACA This is BIO
NATURALNIE REGULUJE HORMONY

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dieta kontra rak. Jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie?

 

apples/ pepsieliot.com

I co z tą glutaminą?!

Jest taka rymowanka, co to mówi, że jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie. Rymowanka ta, chociaż stara jak świat szeroki, ma w sobie dużo prawdy. Entuzjaści jabłek nie są oczywiście gołosłowni, bo właściwości owocu potwierdzają liczne badania.

Okazało się na przykład, że skórka jabłka, tak samo jak jagody, czerwone winogrona i kurkuma, zawiera naturalne substancje, które powstrzymują rozwój nowotworu niszcząc jego komórki.

Od lat 60 wiele badań wykazało, że naturalne substancje, takie jak na przykład resweratrol, mogą niszczyć komórki nowotworowe. Pokarmy, które zawierają dużo określonych substancji, w warunkach klinicznych wykazywały nawet zdolność zmniejszenia rozmiaru lub redukcji guza bez potrzeby przeprowadzenia operacji lub chemioterapii.

Oczywiście zarówno w zachorowaniu jak i w wyzdrowieniu udział ma znacznie więcej czynników niż dieta. Zdrowie to złożony mechanizm, w którym ciało należy traktować holistycznie. W końcu leczenie, tak samo holistyczne jak i naturalne, nie powinno być uniwersalne, a stworzone ze zwróceniem uwagi na leczoną osobę jako całość. Istotny jest jej styl życia, zwyczaje i środowisko, w jakim przebywa. Dopiero wówczas możemy mówić o substancjach, które mają szczególne działanie.

Reklama

Tu znajdziesz super antyoksydant i źródło resveratrolu JAGODA ACAI 100 % organic This is BIO® dodatek do zielonych szejków, ORAC 102 700 (sic!)


Naturalne substancje przeciwnowotworowe

Na Uniwersytecie Teksańskim w Austin przebadano 142 naturalne substancje, które mogły potencjalnie wpłynąć na rozwój komórek raka prostaty. Trzy z testowanych substancji okazały się być bardzo skuteczne w niszczeniu komórek nowotworowych poprzez ich wygłodzenie. Naukowcy ustalili, że kurkumina z kurkumy, resweratrol z jagód i czerwonych winogron oraz kwas ursulowy z jabłek mają najwyższą skuteczność przeciwnowotworową, szczególnie kiedy przyjmowane są razem.

Efekt synergii był widoczny w szczególności w połączeniu substancji ze skórką jabłka. Ta zawiera szczególne substancje, które wspierają przeciwnowotworowe działanie innych pokarmów. W połączeniu z kurkuminą i/lub resweratrolem może ona na przykład powstrzymać komórki raka prostaty przed dostępem do ważnego aminokwasu: glutaminy.

Komórki nowotworowe mogą rosną w obecności wystarczających ilości glutaminy. Jeśli nie mają dostępu do tego aminokwasu, będą głodować i umierać, co zaobserwowano w eksperymencie.

Co istotne, leczenie z wykorzystaniem tych substancji jest bezpieczne, ponieważ nie są one toksyczne. Żadna z substancji nie wywołała w badaniu toksycznych efektów ubocznych.

Jakieś wnioski?

Teksańscy naukowcy wykorzystali w badaniu dawki znacznie większe niż można otrzymać bezpośrednio z diety. Z tego powodu warto korzystać z ekstraktów i stosować te substancje profilaktycznie, a nie wyłącznie leczniczo. Wyniki sugerują silny potencjał przeciwnowotworowy tych substancji, szczególnie w przypadku wsparcia leczenia i zapobiegania nowotworów prostaty. Niosą one jednak mnóstwo innych korzyści zdrowotnych, z których obfitości można czerpać.

uściski:)

Źródła: 
superfood.news/2019-03-27-natural-compounds-in-apple-peel-berries-red-grapes-and-turmeric-prostate-cancer.html
foodsforbetterhealth.com/turmeric-red-grapes-apple-peels-berries-prostate-cancer-35697

(Visited 3 280 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Sylwia 30 marca 2019 o 08:48

  Peps, mam nieszczęsną tężyczkę utajoną. Nikt nie chce mi dać wlewów, choć żołądek boli od mg, który przestałam brać od lekarza i piję Twój jabłczanu z sokiem z cytryny rano, jako jedną z 4 szklanek, a wieczorem moczenie nóg w chlorku. Powiedz, jak w tej sytuacji najlepiej uzupełnić mg, poza kroplówkami i gdzie w ciągu dnia wrzucić Wit. B6, bo bez tej podobno mg się słabo wchłania. Pomóż!

  1. Pepsi Eliot 30 marca 2019 o 09:04

   Wieczorem, jak moczysz stopy, możesz też dodawać pół szklanki chlorku magnezu do kąpieli całego ciała bierz jeszcze 1 B6 complex G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2524-vitamin-b6-complex-30kaps-gg-5060040820223.html
   oprócz tego z chlorku magnezu TiB i wody rób oliwę magnezową i smaruj się raz, lub 2 razy dziennie, serce, kostki, łydki, może trochę szczypać, możesz posmarować olejem kokosowym.

 2. Jagna 31 marca 2019 o 15:58

  Witam Pepsi jakie mam zrobić badania i jakie suplementy kupić u Ciebie? Corka 10 lat alergia na roztocza kurzu domowego .,wypadaja jej teraz wlosy łamią się paznokcie od czego zacząć.

  1. Pepsi Eliot 31 marca 2019 o 16:31

   może wiesz jaki ma poziom 25(OH)D? zrób jej test sody, nie jest absolutnie miarodajny, ale już coś powie. Dziecku zrób zwykłą morfologię, B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytynę, cukier i insulinę na czczo, sód, potas i 25(OH)D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *