logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 004 739
161 online
32 620 VIPy
Reklama

MOC W ZIELONYM
GREEN COFFEE This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dieta po rozstaniu. Czego potrzebuje Twoja czakra serca?

Rozstania są trudnymi doświadczeniami. Nieistotne, czy odbywają się w zgodzie i po pełnej szacunku rozmowie, w wirze emocji zupełnie niespodziewanie i nagle, czy po długich miesiącach walki ze sobą. Na pewnym etapie kończymy wspólną lekcję i każdy idzie w swoim kierunku. Rozstania, jakie by nie były, wywracają wszystko do góry nogami. Pomóc może zwrócenie się w miejsce miłości. Pomóc może czakra serca.

Co ma do rozstania czakra serca?

Możesz wierzyć albo nie wierzyć w punkty energetyczne znajdujące się w Twoim ciele i wpływające na sposób w jaki funkcjonuje organizm i w jaki odczuwasz otaczający Cię świat. Czy nie jest jednak tak, że w momencie niepokoju, straty, smutku, ale też poczucia własnej niedoborowości, to właśnie na wysokości serca odczuwasz pełne niepokoju kłucie? Czy to nie to miejsce, w którym smutki lubią osiąść i ciążyć kamieniem niemal odbierając oddech?

Jak śpiewali Ramonesi, serce jest miejscem, w którym gromadzą się diabły. Nie bez powodu to właśnie ten organ wiążemy z odczuwaniem emocji. Nie tylko głową odczuwa się rozstanie, ale całym ciałem. I nie liczy się, czy to rozstanie z przyjacielem albo partnerem, czy odejście kogoś bliskiego. Chociaż odczuwamy je różnie, każdy na swój słuszny sposób, pewne czynniki cierpienia są wspólne.

Mimo że najbardziej pomaga przepracowywanie bólu w głowie, czakra serca i otwarcie się na jej energię może zmieniać grę. Czakra serca bowiem jest ściśle powiązana z relacjami, zarówno między ludźmi jak i z nami samymi. To miejsce, w którym znajduje się nasza energia miłości do świata i do siebie i zdolność kochania siebie i innych. Rozluźnienie więzów z inną osobą może wpłynąć na ten punkt energii przyczyniając się do zmian w ciele i samopoczuciu.

Jak czakry wpływają na zdrowie emocjonalne i fizyczne?

Istnieje siedem głównych centrów energetycznych ciała, które znamy pod nazwą czakr. Są one rozmieszczone od podstawy kręgosłupa do korony głowy. Stanowią połączenie między ciałem fizycznym i energetycznym będąc uniwersalnym źródłem siły życiowej.

Wierzy się, że każda czakra wibruje lub wiruje z określoną częstotliwością, która wpływa na określone procesy biologiczne i układy narządów w ciele. Cyrkulacja energii w każdej z naszych czakr wpływa na fizyczne i psychiczne samopoczucie poprzez stymulację lub zahamowanie. Uważa się na przykład, że energia czakry serca wpływa na zdrowie fizyczne serca, płuc, grasicy, układu odpornościowego i splotu sercowego.

Aby zapewnić sobie optymalne zdrowie należy zapewnić sobie ciągły przepływ energii przez czakry. Ciało wykorzystuje tę energię na poziomie komórkowym aby zapewnić homeostazę wszystkich narządów.

Dlaczego czakra serca przyczynia się do cierpienia?

Czakra serca to czwarta czakra i jedno z najsilniejszych centrów energetycznych ciała. Zlokalizowana w klatce piersiowej, czakra serca powiązana jest ze zdrowiem układu sercowo-naczyniowego i krążenia. Odpowiada także za emocjonalną zdolność do dawania i otrzymywania miłości i współczucia.

Tożsama jest z kolorem zielonym i stanowi pomost pomiędzy światem myśli i ducha. Jej dualizm może być siłą sprawczą do wprowadzenia do życia równowagi ze sobą i ze światem. W chińskiej filozofii duchowej nie uważa się czakry serca ani za yin, ani yang. Oznacza to, że utrzymanie jej otwartej i zbilansowanej jest niezbędne dla zdrowia.

Kiedy czakra serca jest zrównoważona, energia przepływa z wyższych czakr do ciała emocjonalnego poprzez serce. Aby emocje mogły płynąć swobodnie, czakra serca musi być w równowadze z innymi czakrami w ciele. Kiedy czakra serca jest zrównoważona i otwarta, doświadczasz przepływu, miłości, szczęścia, tolerancji, empatii, optymizmu, hojności, dobroci, pielęgnacji, przebaczenia i rozwoju. I odwrotnie, kiedy czakra serca jest zablokowana lub nie wiruje, jest w Tobie mniej współczucia, mniej spokoju i więcej niekontrolowanych emocji, takich jak smutek, strach, stres, gniew, chciwość, samotność, osąd, lęk, niepokój, panika i ogólne niezadowolenie.

Czakra serca a rozstanie

Kiedy przechodzisz przez rozstanie, Twoja czakra serca może być dotknięta na wiele sposobów. W zależności od tego jak silnie odczuwasz rozstanie, energia może przestać swobodnie płynąć lub zwrócić się w odwrotnym kierunku albo zaburzyć przepływ między innymi czakrami.

Dieta dla czakry serca

Pokarm jest energią, jest praną. Przez tysiące lat żywność była lekarstwem, a rośliny służyły do stabilizacji funkcji ciała. Często zapominamy o wyjątkowych właściwościach tego, co mamy na talerzu i tego, co jest prawdziwie życiodajne.

Różne grupy i rodzaje pokarmów mają wspierać poszczególne czakry. Kolorem tożsamym z czakrą serca jest zielony, więc to właśnie zielone pokarmy będą szczególnie pożądane dla jej zdrowia, manifestując swoją moc we właściwościach ziół, liści, owoców i warzyw.

Żywność ta zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B oraz witaminę C, potas, wapń, magnez, selen i inne minerały. Pomaga oczyszczać krew i dotleniać, poprawia krążenie i generalnie wspiera zdrowie serca na mnóstwo sposobów.

Dzięki żywności rezonującej z czwartą czakrą może być Ci łatwiej się doenergetyzować, wyciszyć i uregulować swój system energetyczny oraz podnieść wibracje.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO® idealny do codziennej kuracji 4 szklanek


Co jeść dla czakry serca?

Zielone warzywa

Wszystkie liściaste warzywa, szpinak, karczochy, szparagi, brokuły, seler, ogórki, zielona papryka, por, sałata, gorzki melon, jarmuż, rukiew wodna, fasolka szparagowa, cukinia, zielony groszek, fasola mung, bok choy, mniszek lekarski, brukselki, kapustę, koper włoski, pistacje, kapary, zieloną soczewicę i kiełki

Zielone owoce

Awokado, limonki, melony, kiwi, zielone winogrona, zielone jabłka, zielone gruszki, oliwki

Inne zielone pokarmy

Spirulina, kelp, chlorella, trawa pszeniczna, trawa jęczmienna, aloes, matcha

Zioła

Pietruszka, kolendra, szalotka, bazylia, szałwia, tymianek, rozmaryn, oregano, mięta, estragon, mięta pieprzowa, majeranek, chmiel, pokrzywa

Oleje

Oliwa z oliwek tłoczona na zimno, olej konopny, olej z awokado

Te pokarmy są również silnie alkalizujące. Dotleniają i oczyszczają ciało, co również tworzy lepsze środowisko do wchłaniania składników odżywczych na poziomie komórkowym. Ponieważ odżywiają nasze ciała fizyczne, stajemy się bardziej świadomi i bardziej związani z czakrą serca, która optymalizuje uzdrowienie i miłość. Być może nie zmienią w 100% tego jak się czujesz ani nie pomogą Ci przepracować rozstania, ale z pewnością poprawią Twoje samopoczucie i przyśpieszą proces wracania do równowagi.

uściski:)

Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2957070/

chakras.info/heart-chakra/

jordannalevin.com/foods-that-balance-your-heart-chakra/

(Visited 2 299 times, 2 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Agata 9 lipca 2019 o 22:01

  Ja teraz przezywam rozstanie po 4 latach zwiazku. Czesto sie lapie na tym co on teraz robi , co czuje . Czy teskni tez za mna ?
  Co je jak mu juz nie gotuje ? Nie czuje zlosci tylko tesknote. brakuje mi tez jego zapachu.
  To juz prawie 3 Tygodnie , albo dla niektorych tylko 3 .

 2. Carrie 9 lipca 2019 o 22:03

  Emanuelko poprosze o coś co można zrobić dla czakry 3 oka. Bo tam sie coś dzieje, czasem przycicha czasem szumi, trzeszczy i sprawdza zasięg.
  Dzięki z góry <3

  1. Niki 10 lipca 2019 o 10:38

   Carrie, zwapnień trzeba się pozbyć 🙂 szklaneczki poranne w tym celu są oczyszczającym nr 1 a w ciągu dnia ma być surrrrroooowoo 😀 soczyście odżywczo, gotowanego jak najmniej takie smakowe minimum, przemysłowo przetworzonego na wielką skalę masowego karmienia nic a nic, słodkie ulepki tylko raw i optymalnie beztłuszczowe, delektowanie owocami wedle zasad ich spożywania i detoksykującej roli ich kwasów owocowych i enzymów, odczyszczona i naenergetyzowana woda własnymi zasobami, szungitem i światłem słonecznym. Oraz wiele więcej. Czystość pokarmu, środków higienicznych i pielęgnacyjnych ponad wszystko <3 serdecznych myśli! 🙂

   1. Carrie 10 lipca 2019 o 17:12

    Niki
    to wiem 🙂 hmm chodzi mi o tak pi razy drzwi
    Nie mam problemu z paroma aspektami przypisanymi do 3 oka, tylko… że tam sie otwiera cos więcej. I ja bym chciala wiedziec po 1 dlaczego mi, po 2 po co mi to a jak juz jest jak z tego moge zrobic uzytek dla innych po 3 co jest na koncu skoro to kolejny etap 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *