Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 310 043
9 online
35 519 VIPy

Dietetyka kliniczna, czyli co zrobić, aby NIGDY NIE doświadczyć autofagii?

Autofagia co jeść.

Poproszono mnie o opinię, wyrażam ją szczerze, nikogo nie chcąc urazić ani zasmucić. Jestem jedynie Picasso, Modigliani, Renoir, muszę malować:-)

Dowiedziono, że elektron jednocześnie jest i materią i falą, czyli energią. Ponieważ my również składamy się z elektronów, oznacza to, że JESTEŚMY ZARÓWNO TRANSCENDENTNI, JAK I MATERIALNI.

Uśpieni dietetycy, ale też uśpieni naturopaci, jak większość ludzi głęboko uśpionych, ma swoją naukę, doświadczenia, przekonania, ego. I sobie przez sen działają w tej grze.

A ponieważ nie wiedzą, że śpią, są przekonani, że to jest prawda obiektywna.

Komentarz

Pepsi, proszę wyjaśnij mi trochę.

Robię online taki kurs dietetyka klinicznego (dla siebie). Czytam Ciebie od kilku lat, ufam Tobie, kupuję tylko Twoje suple i karmię nimi całą familię.

Do meritum: ten kurs jest racjonalny, poglądy pokrywają się z Twoimi, tylko podstawowa rzecz się nie zgadza.

Te dietetyczki proponują 3 posiłki: śniadania i obiady białkowo tłuszczowe (mięso, ryba, jajka+warzywa), a kolacje węglowodanową (chleb, warzywa), tłumacząc to tym, że takie śniadanie długo syci (racja jak zjem np jajka, to nie jestem po 2 h głodna jak po zjedzeniu żytniego chleba z warzywami i nie ma takich skoków insuliny), a kolacja węglowodanowa zapewni dobry sen ze względu na tryptofan.

One wyglądają zdrowo, wyciągają taką „dietą” swoich pacjentów, ale kurde, taka ilość mięsa (polecają też wieprzowinę) nie spowoduje kiedyś raka itd?

Kurdę, mam taki mętlik w głowie bo w mojej rodzinie też są młodzi mężczyźni, którzy jedzą dużo mięsa, prawie codziennie (eko i z warzywami) i są zdrowi, silni, wyniki wzorowe.

A ja jedząc np. śniadanie: owsianka, kanapki, to po 2 h znowu jem i tak w kółko…

Mięso eko jem raz na tydzień, czy dwa.

Jestem zdrowa, ale te węglę mnie nie sycą. Dodatkowo po takich posiłkach węglowodanowych ciężko się nie skoncentrować.

Co robię źle? Czy możesz napisać jak wyglądają posiłki Twojego G.?

Proszę napisz cokolwiek co otworzy mi oczy…

Owszem dieta dietetyczek klinicznych obowiązuje w tej grze, jest niejako PRAWORZĄDNA

Może też przynieść najpierw poprawę sytuacji, eliminując fast food, czyli złom. Jednak w dalszej perspektywie to zwykła przebiałkowana rozpiska ze sporą ilością tłuszczu.

Dodatkowo okraszona najmniej zdrowym melanżem węgli z tłuszczem. Pełna glutenu, i mięsa o kodzie genetycznym zbyt blisko kodu człowieka. Faktycznie idealnie pasująca do opcji dietetyka klinicznego.

Dieta traktująca człowieka tylko, jak ciało, gdy tymczasem człowiek to świadomość grająca ciałem z  umysłem.

Pokarm nie tylko ma karmić umysł i ciało, jelita, wątrobę, nerki, pęcherz, nadnercza, a nawet szyszynkę.

Ale jednocześnie NIE MOŻE blokować ewolucji świadomości. Nieśmiertelnego ja nie może hamować.

W przeciwnym razie wykonamy milowy krok do tyłu, gdyż znowu zanurzymy się w chaosie wieków pradawnych.

Ponownie zaczniemy karmić energoinformacyjnego pasożyta: przeżyć, wyżywić się, przeżyć, wyżywić się.

Autofagia co jeść – dieta nie powinna cofać Cię ku maczudze

Nastawienie psychiczne, myśli niewzmacniające i podważające, to wszystko sprawia, że ludzie nie zmierzają do własnego celu.

Wyobraź sobie, że ktoś przychodzi do Modiglianiego i mówi, panie Picasso, paru nauczycieli akademickich powiedziało, że pędzel się trzyma tak a tak, a pan panie Renoir trzyma go od dupy strony.

Niedobrze – myślisz – jestem młodym adeptem i nie wiem już komu ufać. Jestem chorągiewką.

Oni tak bardzo ładnie, zdrowo wyglądają, a pan Panie Manet by tylko to śniadanie na trawie polecał. Niech mi pan to wyjaśni, i doda, jak trzyma szpadelek pańska żona? A propos, która to? Która?

Czy ja się uważam za Pabla? Owszem tak, codziennie pokazuję sobie coraz lepszą jakość siebie i staram się dzielić nową jakością z innymi, oddawać ją radośnie światu. Jedzenie Jamiego Olivera służy nie tylko karmieniu, ale nade wszystko ekspresji kreatora i bardzo dobrze, tajski bulion z kurczaka, skwierczące przegrzebki, czy krewetki z mango (ostatnio wydał solo wegetariaństwo w przepisach) to mogą być wyskoki, varius, a nie constans. Gdyż constans jak najwięcej w krótkim oknie pokarmów prostych proszę jeść, naturalnie prostych, sparowanych zaledwie, a jak się da i ile się da, surowych, pokrojonych, podartych, czy zmiksowanych, enzymatycznych i to wszystko. No i picie 4 Szklanek™ z rana, to najprostsza potęga świadomości.

Autofagia co jeść – psychika  i uśpienie

Ludzie chcą długo, coraz dłużej żyć, ale nie wiedzą po co, najczęściej ze strachu przed śmiercią.

I boją się nie jeść mięsa, nie jeść dietetyki klinicznej się lękają, skoro tak zachęcająco i zdrowo brzmi. Kliniczna, hospitalizacyjna, śliczna.

Jak przez 10 dni oczyścić ciało surową dietą roślinną?

Wygodny e-book detoks hormonalny z tygodniowymi przepisami na każdą (polską!) porę roku

i z listami zakupów może być również dla Ciebie wstępem do nowego stylu życia!


Bardzo ważne jest mieć w życiu jakiś cel, cele cząstkowe, oraz jakąś  strategię, mówiącą, jak działać, aby przybliżać się do swoich celów. One mogą się zmieniać oczywiście, byle nie codziennie. Strategia jednak jest po to, aby NIE ZACHOWYWAĆ SIĘ jak chorągiewka na wietrze, nie być wciąż w reakcji na otoczenie.

Jeśli ktoś W TEN SPOSÓB, klinicznie, odżywia się w Polsce, może mieć problemy zdrowotne, jak prawie każdy tutaj, bo jesteśmy sfrustrowani. Mamy lęki, huśtając się ZE STRACHU w rytm wahadeł destrukcji, do tego Z ZA MAŁĄ ILOŚCIĄ SŁOŃCA.

Gdy ktoś w ten sposób odżywia się na południu Francji, tyle, że obiad doda do śniadania, a kolację zje wcześniej, ograniczając się do 2 posiłków, będzie żył długo, z powodu beztroski finansowej i słońca.

Lecz

Samo słońce bez beztroski finansowej nie przedłuża życia

Włosi do pizzowego chleba na wieczór dodadzą jeszcze parmeńskiej szyny, czym skrócą sobie życie. Ale trzeba przyznać, że w sposób radosny, wyluzowany, i podlany dobrym Chianti (resvertrol)

Autofagia co jeść – dla kogo jest dieta dietetyczek klinicznych?

Dieta kliniczna z punktu widzenia transcendentnej, nieśmiertelnej istoty człowieka (prawie jak w obwieszczeniach parafialnych: weganie zagrażają kościołowi), owszem, jej się po prostu nie je.

Ryba, owoce morza, jedzone w niewielkich ilościach, oczywiście nie, że smażone w tempurze, mają wystarczająco dużo aminokwasów, żelaza i B12.

Dzięki temu ze swoim odległym (od ssaka – człowieka) kodem genetycznym może zastąpić smutne krowie oczy.

Czy nawet nieładne świńskie (inteligentne) oczka w otoczce białych rzęs.

Ludzie jedzą też piękne oczy konia, uparte osła, wzruszające cielęcia, owcy. Owszem baran się barańsko boczy, oraz niezbyt inteligentne oczy kurczaka.

Co do ryb trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że też mają rybie oczy, ale bardzo odległe od Ciebie i mnie genetycznie.

Im bardziej rozwinięte zwierzę, zwłaszcza ssaki, tym bardziej jego oprogramowanie jest wyspecjalizowane. Coś jak silnik do pokonywania pierwszej prędkości kosmicznej.

Właściwie to jest tak, że im jesz więcej białka zwierzęcego, tym większą ilość kwasu żołądkowego potrzebujesz

Tak właśnie działa ocet jabłkowy, kwas cytrynowy – coś kwaśnego oszukuje niejako żołądek i stymuluje wydzielanie większej ilości kwasu.

Podobnie jak białko zwierzęce, które jest kwaśne (wyjątek stanowi izolat serwatki, który nie zakwasza ciała).

Zwierzęta mięsożerne, jak tygrys, zresztą większość zwierząt mięsożernych też nie, a więc nie pożywiają się codziennie. A co dopiero mówić o jedzeniu dwóch czy trzech posiłków mięsnych dziennie. Gdy taki zje 25 kilogramów mięsa, przez następne 6 dni musi jedynie spać, odpoczywać, nawadniać się. Ewentualnie pod koniec postu zaczyna przechadzać się leniwie.

Zmierzam do tego, że Twoje ciało ma pewne priorytety, a bycie mięsnym smakoszem niekoniecznie oznacza, że ciało będzie z tego powodu szczęśliwe.

Mięso obfituje w białko, ale tylko niewielka część zostaje zużyta przez Twoje ciało.

Pozostałe białko będzie przemieszczało się powoli przez układ trawienny, wywołując problemy, jak:

 • nadmierna aktywność bakteryjna,
 • zwiększenie zapotrzebowania na sen,
 • osłabienie regeneracji komórek
 • i podniesienie poziomu tamas, czyli inercji

To wszystko prowadzi do obniżenia wrażliwości percepcji.

 

sorki, to ja, jeszcze przed makijażem

Właśnie z tych przyczyn mięso zostało uznane za DUCHOWO NIEKORZYSTNE.

Ponieważ proces duchowy zasadniczo polega na poszerzeniu postrzegania poza granice fizyczności.

Oprogramowanie organizmu sprawia, że gdy zjesz owoc, zamieni się on w Twoje ciało, a nie w małpę, mysz, lub zająca.

Ciało łatwo wykasowuje inny kod, który przekształcił ziemię w owoc, i narzuca swój własny, który zmienia owoc w ludzką tkankę.

Dobra, a teraz wróćmy z kwantowych zaświatów i udajmy się do naszej zwyczajnej fizyki newtonowskiej 

Słyszałaś o autofagii?

Dzień 3 października 2016 roku zapewne był dość ważny dla Yoshinori Ohsumi’ego, gdyż otrzymał właśnie Nagrodę Nobla.

Nobel w dziedzinie  medycyny za odkrycie MECHANIZMÓW AUTOFAGII, który to termin nie ma na celu nikogo obrazić, ale przekłada się na self-eat, czyli samo-zjadanie się ciała.

W skrócie autofagia jest mechanizmem, dzięki któremu komórki pozbywają się odpadów tego co się w nich, czyli organellach komórkowych, białkach, też błonach komórkowych wyprawia.

Jest to uporządkowany, czyli o niskiej entropii, harmonijny sposób degradacji i recyklingu składników komórkowych.

Gdy nie działasz, aby sprzyjać autofagii, po pewnym czasie z komórek poleci siwy dym.

Za to w trakcie włączonej autofagii beznadziejne odpady komórek wysyłane są do specjalnych komór, pakamerek o nazwie lizosomy.

Lizosomy zamieszkują enzymy rozkładające owe stare zanieczyszczenia, rozłamując je na jeszcze mniejsze kawałeczki, aby mogły być ponownie użyte przez komórki, ale.

jem i chudnę

3 opcje skutecznego odchudzania do wyboru – z treningiem rano, wieczorem, albo BEZ TRENINGU! Hurra!

Jak zmusić przejedzoną komórkę do samo-zjedzenia się?

Żeby pomimo sytości wyjadała okruszki spod szuflady?

Autofagia co jeść – jedynym sposobem jest przegłodzenie

12 godzin postu, to minimum, żeby włączył się proces autofagii. Ciało zaczyna się samo-zjadać, oczyszczając z toksycznych odpadów.

Tak naprawdę chodzi właśnie o równowagę, o homeostazę. Lecz na diecie rozpisanej przez dietetyka klinicznego, też znanych naturopatów, zwykłych dietetyków, i zwykłej samowolki żywieniowej, którą uprawia większość, przenigdy w życiu się autofagii nie doświadcza.

Dlatego zalecam codzienne posty, nie posiadają wad postów długich (niedożywienie), za to wszystkie ich zalety (autofagia, czy FALA UCISKOWA, już tłumaczę).

Tak, czy siak, wszyscy powyżsi mogliby żyć znacznie dłużej, gdyby mogli skorzystać z dobrodziejstwa autofagii.

Tyle tylko, że na takich (bez postów i z dużą ilością białka zwierzęcego) dietach się jej NIGDY W ŻYCIU nie przeżywa!

Autofagia co jeść – wspierasz falę Jagienki?

Na koniec jeszcze jedna sprawa poruszana tym razem przez Emerana Mayer’a w jego „Jelita twój drugi mózg”.

 • Pomiędzy posiłkami pojawia się inna, OGROMNA FALA UCISKOWA.

O sile pośladków Jagienki („Krzyżacy” się znów kłaniają), potrafiąca rozłupać orzech brazylijski.

 • Ta fala to WĘDRUJĄCY KOMPLEKS MIOELEKTRYCZNY

Niczym woźny wymiata z jelit wszystko, czego żołądek nie był w stanie dostatecznie rozdrobnić, czy rozłożyć. Na przykład nierozpuszczone leki, czy nieprzeżute ziarna kukurydzy.

 • Fala ta bardzo powoli, co półtorej godziny wędruje od przełyku do odbytnicy i wyprasza wszelkich niepożądanych gości z jelita cienkiego do grubego.

W odróżnieniu do odruchów perystaltyki jelit, fala ta pojawia się TYLKO WÓWCZAS, gdy w przewodzie pokarmowym NIE MA jedzenia!

Na przykład w trakcie snu, czy po dłuższym czasie okna postu, gdy jesteś na przerywanym poście.

Trzeba też wiedzieć, że fala ta zatrzymuje się wraz z pierwszym kęsem.

Na diecie dietetyczek klinicznych praktycznie ZAWSZE COŚ siedzi w przewodzie pokarmowym. Tak, że ten.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Konkluzja

I z czym tu do Modiglianiego, gdy nigdy NIE DOŚWIADCZASZ w tej technice malarskiej tego co potrzeba?

I nie chodzi mi teraz o światłocień, (z włoska – chiaroscuro), lecz mówię o AUTOFAGII.

Ani nawet fali Jagienki nie doświadczasz!

Oj może być z tego dietetycznie klinicznie, hospitalizacyjnie, ślicznie.

Zalecam wprowadzić 4 szklankiALKALIZUJĄ już od rana i potrafią dużo naprawić.

 

PS

G. przestał jeść mięso ponad 10 lat temu. Je ryby i owoce morza. Nadal pozostaje atletą.

(Visited 25 661 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar dominika31 25 stycznia 2020 o 16:09

  Pepsi ratuj,
  Nie wiem co robić, jestem bardzo słaba, ciągle zmęczona. Byłam wczoraj u lekarza i odesłał mnie do domu z receptą na żelazo. Moje wyniki:
  Ferrytyna 5,94 ng/ml
  Żelazo 33 ug/dl
  morfologia w normie, ale MCV i MCH nieznacznie niżej.
  Mam problem z tarczycą od lat (podobnie z żelazem, często mam anemię). Wole guzowate, tarczyca ok 70ml, TSH na granicy, obecnie 0,37 antyTPO 256,8 (norma <8,0) antyTG 84 (norma <18)
  Zastanawiam się czy problem z wchłanianiem żelaza wynika z nieprawidłowości związanych z tarczycy. Czy może być to celiaklia? Jeśli tak to czy, jakie badania zrobić? Uważasz, że testy DNA w kierunku celiaklii są w tym przypadku dobrym rozwiązaniem?

  1. avatar Jarmush 25 stycznia 2020 o 16:40

   A jesz gluten? Odstaw na 6 tygodni i zobacz. Zrób dobry biorezonans, mozesz mieć pasozyty. Bierzesz glukonian żelaza? Algi? Jaki masz poziom 25(OH), B12, kwasu foliowego i homocysteiny?

   1. avatar dominika31 25 stycznia 2020 o 17:20

    Dziękuję. Gluten jem. Wynik 25 (OH) 65,1 ng/ml, homocysteina 10,9 umol/L Więcej badań nie mam. Żelazo, które biorę to siarczan żelaza

    1. avatar Jarmush 25 stycznia 2020 o 17:55

     nie bierz siarczanu, tylko glukonian, tamto odstaw, bierz do tego 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html, mamy doskonałe a homocysteinę masz za wysoką. Wielkość krwinki świadczy, że raczej nie chodzi o braki B12, ale o kwas foliowy właśnie i ewentualnie jeszcze B6, dlatego przy okazji zbadaj jeszcze B12

     1. avatar dominika31 25 stycznia 2020 o 18:15

      Dziękuje <3 Za odpowiedź i za wszystko, co dajesz.

     2. avatar Jarmush 25 stycznia 2020 o 20:34

      <3

  2. avatar Sofi 28 stycznia 2020 o 06:55

   ja też byłam ciągle zmęczona i anemiczna, pierwszy szok energetyczny przeżyłam gdy odstawiłam gluten, ale nadal usiłowałam się doładować różnymi yerba mate, lukrecją, guaraną, do czasu aż spróbowałam… ziółek nasennych, tak się głęboko wyspałam! byłam taka wypoczęta, że tryskałam energią 🙂 szłam w złym kierunku

 2. avatar Ma 25 stycznia 2020 o 17:32

  Ludzie!! Jaki wspaniały tekst!!
  Od roku doświadczam dobrodziejstw 4 szklanek, surowego jedzenia, postu przerywanego. Tak dobrze nie czułam się nawet mając 20 lat ( teraz mam 47) 🙂

 3. avatar Nat 25 stycznia 2020 o 22:34

  Czy można stosować post przerywany w ciąży? Lub planując ciążę?
  Uściski dla wszystkich ?

  1. avatar Jarmush 25 stycznia 2020 o 22:46

   planując ciążę tak, w ciąży raczej tylko kolacji nie jeść, bo i tak nikt się dobrzze nie czuje najedzony na noc, ale jakieś inne posty w ciąży odradzam.

 4. avatar yellowfin38 26 stycznia 2020 o 11:28

  W poniedziałek miałam laparotomię, podczas której usunięto mi macicę ze wg na bardzo duże mięśniaki (niestety inne opcje nie były możliwe); szyjka macicy i jajniki pozostały. Cięcie na 15cm, szwy zdejmuję za 3-4 dni. Co polecacie na szybkie gojenie się rany? Rana goi się ładnie, lecz w jednym miejscu lekko sączy (wysięk surowiczy lekko zabarwiony krwią); trochę mnie to martwi.

  1. avatar Jarmush 26 stycznia 2020 o 12:55

   Daj sobie czas, zobaczą za 3 /4 dni i powiedzą. To zapewne nic takiego. Wkrótce 4 szklnki, (teraz nie bo jednak rozrzedzaja krew) kuracja wzmacniając Green& Fruits TiB, D3+K2 TiB, Omega 3 TiB (omega też póxnije, bo rozrzedza) zdrowiej <3

 5. avatar yellowfin38 26 stycznia 2020 o 18:20

  Dziękuję Pepsi ❤ tak też uczynię.

  Protokół fizjoterapii jest słaby w Polsce po tym zabiegu usunięcia macicy. Czuję, że powinnam po zdjęciu szwów zacząć ćwiczyć (medium level) mięśnie brzucha, co myślisz Pepsi? wiele Kobiet po tym zabiegu przez wiele tygodni i nawet miesięcy ma „wydęty /opuchnięty” brzuch (pobrałam opinie z forum), wydaje mi się, że to z powodu braku dynamiki mięśni, tkanek i wiązadeł. Co myślicie? ❤

  1. avatar Jarmush 26 stycznia 2020 o 18:43

   Nie możesz zadawać pytań w stylu co myślicie? To są poważne rzeczy, żeby odpowiedzieć Ci na to pytanie trzeba wiedzieć, mieć doświadczenie, lekarz Ci powie co jest najlepsze, co się teraz robi w takich sytuacjach. Aktywność zapewne wskazana bo takie asą trendy na szczęście, marsze, etc, ale jaka forsowność, co można, zeby teraz nie zaszkodzić powie Cię rehabilitant, który otrzyma instrukcje od lekarza. <3 <3

   1. avatar yellowfin38 27 stycznia 2020 o 10:41

    Pytanie „co myślicie” kierowałam do osób z doświadczeniem i/lub wiedzą w tym obszarze ?

    1. avatar Jarmush 27 stycznia 2020 o 10:47

     Z jakim doświadczeniem? Nikt nie widzi Twoich szwów Kochana, nie wiem w jakiej jesteś kondycji, naprawdę kilka dni Cię nie zbawi <3

     1. avatar yellowfin38 27 stycznia 2020 o 10:58

      z doświadczeniem „usunięcie macicy przez laparotomię” ? jasne, że mnie nie zbawi kilka dni (dlatego czekam?), ale jednocześnie zbieram info z różnych kanałów, bo warto i tak lubię ? spoko, miłego dnia! ❤?

     2. avatar Jarmush 27 stycznia 2020 o 11:02

      Kochana to tylko dlatego, że się martwię, żebyś nie zrobiła czegoś głupiego, bo w Necie napisali. Ale teraz wiem,że nie mam się co martwić, kocham Cię

 6. avatar Trini 27 stycznia 2020 o 07:48

  Pepsi, co za super tekst, dziękuję, jesteś cudowna, kocham Cię!! <3 <3 <3

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2020 o 10:52

   <3 <3

 7. avatar yellowfin38 27 stycznia 2020 o 11:06

  ❤❤❤

 8. avatar Aga 27 stycznia 2020 o 20:48

  Dominika31, czułam się bardzo słabo, gdy szkodzil mi gluten i miałam niedokrwistosc, do tego nerwowość, wybuchowosc i bóle stawowo-kostne nóg w nocy. Wiem, że przy nietolerancji glutenu można mieć różne objawy, niekoniecznie wszystkie możliwe. Pozdrawiam

 9. avatar Sofi 28 stycznia 2020 o 07:22

  A ja mam pytanie o dietę dla bardzo silnego faceta, który pracuje fizycznie na zewnątrz, niezależnie od pogody, często szpadlem wykopuje drzewka w gliniastej glebie od świtu do zmierzchu, w sezonie codziennie. Ma mięśnie jak ze stali, bardzo wytrwały, taki robocop. Zużywa chyba z 4000 kalori dziennie albo więcej. Je dość dużo tłustego mięsiwa, i niestety dużo białego chleba z wędlinami typu boczek, ale jest szczupły. Myślałam, że nigdy go nie przekonam do zdrowszej diety, bo nie ukrywajmy wszystko co zdrowsze jest mniej kaloryczne i mniej tłuste, i droższe. Ale… ostatnio zaczął mnie podpytywać o coś zdrowszego bo boi się, że straci siły, że straci zdrowie. I nie wiem co mu zaproponować, żeby miał te 4tyś kalori dziennie w zdrowym (chociaż trochę zdrowszym) wydaniu. Jak na razie zamieniłam chleb z wędliną na rizotto z kawałkami mięsa, tylko muszę wieczorem poświęcić czas na przygotowanie, i rano on zje to na śniadanie. Jak zrobię smoothie owocowe z jarmużem i np szpinakiem to wypije chętnie, ale to tylko dodatek, to za mało. Jesteśmy udanym małżeństwem, on o mnie dba i ja też chcę o niego dbać, ale jeszcze nie stać nas na codzienną baraninę lub sarninę. Od razu założyłam, że mięso to mniejsze zło dla zdrowia niż nabiał. O, może fasola?

  1. avatar Sofi 28 stycznia 2020 o 11:54

   Wiem, w sumie głupie pytanie, o co ja pytam. Kilka tyś postów napisałaś na ten temat. Na kolację zrobię mu gigantyczny smoothie z 5 bananów i 1 awokado, w tym będzie kilka liści jarmużu i szpinaku, i nawet owoc dzikiej róży, i może pomarańcza, i seler naciowy, na koniec dodam dużo suszonych owoców i orzechów, ze 3 garści, może 5. TA DAM! posypię to surowym kakao i dam listek mięty 🙂 ej mam przecież jeszcze maliny zamrożone. Może znajdę przepisy na blogach dla sportowców-wyczynowców.

   1. avatar Jarmush 28 stycznia 2020 o 12:43

    <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy C

Ale nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!

Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Gonisz, robisz interwały?

Badanie!

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum