Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 348 655
online
35 524 VIPy

Jak pomóc sobie uregulować hormony już z samego rana?

Uwielbiam długie poranki. Nie to, że nie lubię się wysypiać po sam korek i zaklejone oczka, ale nie ma nic lepszego niż letni poranek sączący się w misce dnia znanym tylko sobie tempem. Długi poranek to taki, w którym można krzątać się po mieszkaniu powoli budząc mięśnie i popijając w międzyczasie zieloną herbatę. To taki poranek, kiedy nie szczędzi się czasu ani na długą kąpiel, ani na czytanie książki czy magazynu, ani na muzykę sączącą się z głośników. To taki poranek, kiedy 4 szklanki wypija się mimowolnie gdzieś pomiędzy porannymi zajęciami, a później przygotowuje się śniadanie. Ten typ poranka pozwala przepłynąć przez resztę dnia w dobrym humorze i poczuć się świetnie.

Niestety nie działa to w ten sposób u wszystkich

Kobiety, których dotykają problemy hormonalne często już z samego rana nie mają energii, są przytłoczone i zmęczone. Nie ma wówczas lepszej doraźnej pomocy niż śniadanie, które pomoże uregulować gospodarkę hormonalną, pomoże unormować poziom cukru we krwi i poprawi nastrój. Do tego to śniadanie, które możesz zabrać na wynos, idealne gdy jesteś na poście przerywanym.

Mowa o regulującym hormony smoothie

Oczywiście, możesz teraz przewracać oczami, że ot, kolejny przepis na koktajl, nic wielkiego. Rzecz w tym, że to nie jest zwyczajny koktajl, tylko bomba pełna błonnika, oczyszczających zielonek i regulującego jelita białka. Łatwo go przygotować, a jeszcze łatwiej wypić.

Co znajdę w regulującym hormony smoothie?

Zmieszaj razem poniższe pokarmy aby stworzyć pyszne, balansujące hormony śniadanie. Spróbuj go, a nie będziesz wyobrażać sobie bez niego życia. Jakie funkcjonalne działanie ma każdy z jego składników?

Białko grochu

Nabiał może być ciężki do strawienia, wspierać rozwój kandydozy i zakwaszać organizm. Okazuje się, że kandydoza może łączyć się bezpośrednio z wieloma przypadkami zespołu policystycznych jajników (PCOS). Do tego zwierzęce mleko zawiera sporo hormonów, które mogą wytrącać z równowagi Twoje własne. Z tego powodu warto zastępować nabiał białkiem z roślinnych źródeł. Białko grochu ma wysoką zawartość aminokwasów rozgałęzionych (BCAA). Jest naturalnie wolne od nabiału, glutenu i orzechów. Idealnie nadaje się dla osób z wrażliwymi jelitami, alergików i osób z restrykcjami dietetycznymi. Jest ono także najzwyczajniej lżejsze dla organizmu niż nabiałowe źródła białka. Istnieje jeszcze jeden doskonały powód by stosować białko grochu: roślinne białka są lepsze także dla środowiska! Ich produkcja wymaga mniej wody i mniejszego nakładu energii niż produkcja białek mlecznych, a dodatkowo wzmacniają one glebę.


Jagody acai

Są one bogate w przeciwutleniacze, które zwalczają stres oksydacyjny i pomagają podnieść nastrój. Przede wszystkim jednak stanowią one źródło błonnika. Hormony potrzebują błonnika aby mogły być prawidłowo metabolizowane. Bez niego konwertują do formy, która jest dla ciała trudna do przetworzenia, co może prowadzić do problemów hormonalnych, włączając w to nadmiar estrogenu, niedomiar androgenów, wysoką insulinę i rozregulowaną tarczycę. Dla zachowania równowagi hormonalnej niezbędna jest duża dawka żywności bogatej w przeciwutleniacze, witaminę C i resweratrol.

Liściaste zielonki

Choćby nie wiem co, zawsze dodawaj do koktajlu garstkę świeżych lub czubatą łyżkę stołową sproszkowanych liściastych, zielonek. Działają nie tylko detoksyfikująco. Zielone listowie wspiera wątrobę, wspomaga regulację hormonów i reguluje nadmierny estrogen.

Babka płesznik

Świetne źródło błonnika, pomaga ciału ogarnąć rozregulowane estrogeny i testosteron. Łyżka stołowa dodana do smoothie to także kwasy tłuszczowe omega-3.

Kolagen

Kolagen to doskonałe źródło białka, które sprawia, że napój jest sycący, poziom cukru we krwi uregulowany, a włosy, paznokcie i wszelkie tkanki silniejsze. Najważniejsze jednak, że pomaga on odbudować jelita i zapobiec ich przeciekaniu. Jelita, tak jak wątroba, są niezbędne przy przetwarzaniu hormonów. Połączenie tych pokarmów reguluje hormony. To właściwie recepta na energię, szczęście i dobry dzień.

Przepis

– szklanka wody, – łyżeczka białka grochu, – garść świeżego lub czubata łyżka sproszkowanego szpinaku, – łyżeczka sproszkowanych jagód acai, – ½ banana, – łyżeczka kolagenu, – łyżeczka babki płesznik. Zmieszaj wszystkie składniki i zblenduj do połączenia.

uściski:)

Źródła: mindbodygreen.com/articles/doctor-taz-bhatia-shares-her-hormone-balancing-breakfast-smoothie-recipe

(Visited 12 290 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar basiak 28 kwietnia 2019 o 09:08

    czy mozna i ile podawac białka z grochu dziecku (17 kg) któremu z powodu alergii na jajko pewnie troche brakuje

    1. avatar Jarmush 28 kwietnia 2019 o 10:39

      podaj pół zalecanej miarki, nasze białko z groszku jest w 100% organiczne, bez żadnych dodatków

  2. avatar Basiek 28 kwietnia 2019 o 09:55

    witam, babka płesznik stosować nasiona czy ziarno?

  3. avatar Łucja 29 kwietnia 2019 o 06:16

    Emanuelo, walczę od pewnego czasu z zapaleniem dziąseł i zgodnie z tym co kiedyś napisałaś w jednym z artykułów postanowiłam sobie zrobić naturalny płyn do płukania jamy ustnej, to był przepis z dwiema szklankami wody mineralnej i kilkoma kroplami olejków miętowego, goździkowego i z drzewa herbacianego. Zakupiłam dobrej jakości olejki w aptece, ale w domu jak się wczytałam w instrukcję to okazało się, że one nie są do użytku wewnętrznego, że ich zastosowanie to masaż, aromaterapia, kąpiel… I teraz mam pytanie czy są jakieś inne rodzaje olejków, którymi mogę płukać jamę ustną czy jednak mogę używać tych eterycznych, bo bardziej chodzi o to, żeby ich nie połykać? W końcu olejki eteryczne są dodawane do past, płukanek, więc teraz już trochę zgłupiałam…

    1. avatar Emanuela Urtica 6 maja 2019 o 07:38

      Cytując dr Różańskiego „Olejki eteryczne od dawna były stosowane doustnie. Wywierają wówczas silne działanie farmakologicznie. W dawkach leczniczych są bezpiecznymi i cenionymi lekami, efektywnie działającymi.”

      W spożyciu doustnym należy unikać żywic, olejków w formie absolutów (olejki rozpusczone min. w alkoholu, stosowane głównie w perfumerii), olejków standaryzowanych np. dla przemysłu perfumiarskiego. Olejki spożywa się zawsze w postaci rozcieńczonej, najlepiej alkoholem lub olejem, nigdy nie same. Olejki są zresztą wykorzystywane masowo w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym (np. znane gorzkie krople żołądkowe zawierają olejek z mięty pieprzowej”.

      Olejki eteryczne to tak naprawdę mocno skoncentrowane esencje roślin. I chociaż ze względu na wysoką koncentrację w nadmiarze mogą być szkodliwe, nie ma ich co demonizować. Należy jednak uważać na skład. Olejki mogą być rozcieńczane np. alkoholem benzylowym, parafiną czy całym szeregiem innych substancji, których spożywanie nie jest polecane i może być szkodliwe dla zdrowia. Inną sprawą jest fakt, że niektóre olejki zalecane w aromaterapii potrafią być toksyczne przy spożyciu, szczególnie w nadmiernych dawkach (np. wrotyczowy, piołunowy). Jeszcze jedna rzecz, o której nie napisałam w przepisie, a którą zaraz zaktualizuję, bo niedawno ją rozkminiłam: przed zmieszaniem płynu olejki rozprowadź w łyżeczce oleju (np. oliwa, sezamowy) albo alkoholu. Inaczej mogą delikatnie parzyć w przewód pokarmowy.

      Generalnie przy płukaniu ust ryzyko toksycznego działania jest absolutnie minimalne, nawet gdybyś połknęła przypadkiem porcję płynu, to luz. Sprawdziłam na sobie. 🙂 A jak nie czujesz się pewnie, na początek dodaj 1/2 mniej kropli albo zaczynaj od mniejszej porcji płynu na 1 płukanie.

  4. avatar Tellia 2 maja 2019 o 17:38

    Czy można dla smaku, bez szkody dla właściwości, dodać miód albo sok z cytrusów?

    1. avatar Jarmush 2 maja 2019 o 20:55

      można

  5. avatar Krokus 24 maja 2019 o 10:59

    Pepsi A jak stosować ten koktajl z 4 szkl przy PP i gdzie dodać macę? Czy macę można dawać trenujacemu dziecku w wieku 14 lat? I przed czy po treningu?????

    1. avatar Jarmush 24 maja 2019 o 11:29

      nie, maca nie jest dla dzieci, ale Shape Shake możesz dać, Hemp Protein też

      1. avatar Krokus 24 maja 2019 o 11:34

        Shape sheik podaję mu po treningu w koktajlu z bananem szpinakiem i truskawką
        Pepsi A co do pierwszej części pytania o koktajl na regulację hormonów a 4 szkl ? I do której macę?????.

        1. avatar Jarmush 24 maja 2019 o 12:09

          do 4, ale tylko dla mamusi, ew tatusia 🙂

          1. avatar Krokus 24 maja 2019 o 12:21

            Ma się rozumieć ???mamusia lub tatuś??
            Reasumując: 4 szkl z macą a później koktajl na regulację hormonów ???.
            A zamiast białka z grochu może być konopne?? uff wyczerpała ja już limit pytań w tym temacie?

          2. avatar Jarmush 24 maja 2019 o 19:17

            tak, zmieniaj białko, ale konopne ma mniej białka niż zeilony groszek, gdyż konopne ma dużo Omega 3 w idealnej proporcji z 6, ale o to chcodzi, że ma te kwasy tłuszczowe w swojej objętości kosztem białka

  6. avatar Krokus 7 czerwca 2019 o 18:46

    Jeszcze jedno pytanie? przez jaki czas należy pić ten koktajl i czy robić przerwy?

    1. avatar Jarmush 7 czerwca 2019 o 18:49

      na ile Ci przyjdzie ochota, przecież i tak się znudzisz, albo skończy Ci się składnik, po prostu masz opakowanie, wypijasz, potem trochę przerwy, i znowu. Tena skład tak naprawdę może być pity codziennie.

  7. avatar Monikac 15 lipca 2021 o 18:16

    Pepsi, co podawać córce 18 letniej na mocne okresy ( skrzepy) morfologia ok hormonu tarczycy ok..córka ma 166 cm.wazy 55 kg.

    1. avatar Pepsi Eliot 15 lipca 2021 o 19:39

      Takie okresy nazywają się już krwotokami miesięcznymi, i mogą doprowadzić do niedokrwistości. Są bardzo męczące i lekarz powinien ustalić przyczynę.
      Niech robi 4 szklanki, imbir This is BIO do 4 szklanki. Zaleca się ciepłe kompresy pozwalają złagodzić skurcze, ale moim zdaniem mogą jeszcze zwiększyć krwawienie.
      Na jakiej jest diecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum