Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 981 349
112 online
35 456 VIPy

Dużo owoców w diecie? Czyli kontrowersje z tłuszczem, candidą i cukrzycą

Paskuda Candida zużywa cukier, który konsumujesz

Ponieważ cukier zwyczajowo jest w Twojej krwi, nie mówię o ludziach chorych, to zawsze jest też jakieś pożywienie dla Candidy. Candida zżera sobie cukier, a jej ilość we krwi jest związana z ilością cukru. Im więcej cukru, tym bardziej namnaża się drożdżak w formie kolonii, bowiem potrafi rosnąć szybko. Gdy poziom cukru we krwi spada, zmniejsza się też liczba owych drobnoustrojów.

Ten przypływ i odpływ jest normalnym elementem fizjologii człowieka i nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych, lub nieprzyjemnych objawów. Jeżeli jednak poziom tłuszczu we krwi jest przewlekle podwyższony z powodu diety bogatej w tłuszcz, cukier pozostaje w krwiobiegu, a to powoduje powstawanie bilionowych kolonii drożdży. Organizm staje się zagłodzony, bowiem komórki nie otrzymują paliwa w postaci cukru, czyli nie mogą metabolizować energii. Jesteś teraz zmęczona i czujesz się niezdrowa.


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Ważne jest, aby zrozumieć konsekwencje wzrostu poziomu cukru we krwi

Jeśli organizm nie jest w stanie sam przywrócić normalnego poziomu cukru we krwi, zachodzi bardzo niebezpieczna sytuacja. W tym momencie jedynym mechanizmem, który może pomóc Ci doprowadzić do równowagi cukru jest właśnie ten ohydny mikrob.

Twoja Candida staje się na pewien czas zapasowym zaworem bezpieczeństwa, który może przyczynić się i przyczynia, do obniżenia poziomu cukru we krwi, gdy trzustka i nadnercza nie dają rady. Bo większość ludzi stwarza idealne warunki, żeby i nadnercza i trzustka były zmęczone. Do tego constans cały dzień i przy każdym posiłku.

Nie jest zatem zaskoczeniem, że takie problemy nękają ludzi, zanim zdecydują się rzeczywiście zmienić swoje nawyki żywieniowe i centralnie styl życia. Duże ogniska Candidy są tak naprawdę ostrzeżeniem, że należy szybko wziąć się za siebie, bo cukrzyca już puka do drzwi.

No to jaką usłyszysz standardową poradę? Zacznij unikać cukru, w tym owoców.

Tyle, że konsumpcja owoców nie powoduje problemu Candida, dlatego unikanie owoców nie rozwiąże rzeczywistego problemu.

Owszem, gdy zmniejszysz ilość spożywanego cukru, to zmniejszy się ilość drożdżaków, bo tak działa ten mechanizm.

Lecz

Przy wysokim spożyciu tłuszczu NAWET MAŁE ILOŚCI CUKRU z jakiegokolwiek źródła, mogą spowodować i spowodują nadmierny poziom cukru we krwi

A może jednak odniesiesz sukces i obniżysz w ten sposób poziom cukru we krwi, ale poczujesz się bardzo zmęczona.

Tysiące ludzi na świecie próbuje wyeliminować narastanie Candidy kontrolując przez lata cukier. I czują się nieuchronnie zawiedzeni. Gdzie jest sukces?

Wystarczy jednak, że spadnie poziom tłuszczu we krwi, a cukier zaczyna z powrotem kursować do komórek, a kolonie drożdży automatycznie zaczynają się zmniejszać.

Mikrob Candida ma bardzo krótki żywot, gdy tylko ludzie z przerostem Candidy zaczynają jeść mało tłuszczu, czyli 10% kalorii z tłuszczu w diecie, ich problemy z drożdżycą giną dosłownie w ciągu kilku dni.

Oczywiście może pozostać nadal problem zmęczonej trzustki i nadnerczy i trzeba go zacząć rozwiązywać.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Zdrowie wynika ze zdrowego życia i tu napotkasz potężne kontrowersje, temat owoce i cukrzyca!

Częstość występowania cukrzycy wzrośnie ponad dwukrotnie do roku 2050. Takie są prognozy. Do tego ta lawina już ruszyła, a mówimy tutaj tylko o cukrzycy typu II. Stężenie glukozy pozostaje uwięzione w krwiobiegu, a komórki nie otrzymują swojego paliwa, ponieważ glukoza wymaga insuliny, aby wydostać się z krwiobiegu.

Komórki bez paliwa szybko dają pierwszy objaw cukrzycy, czyli zmęczenie i złe samopoczucie

Około 5% diabetyków cierpi na cukrzycę typu I od urodzenia, a pozostałe 95% chorych na cukrzycę są klasyfikowani jako cukrzycy typu II.

W większości tych przypadków, trzustka wytwarza odpowiednie ilości insuliny, nawet do nadmiernych poziomów cukru, ale glukoza nadal nie jest jednak w stanie dostać się do komórek.

To przede wszystkim wynik nadmiernej ilości tłuszczu w diecie, który utrudnia prawidłowe działanie zarówno insuliny naturalnej, jak i tej wstrzykiwanej.

Chorzy na cukrzycę obu typów muszą znosić szereg objawów coraz bardziej wyniszczających

  • Od ciągłego łaknienia i częstego oddawania moczu
  • Do stale niezaspokojonego głodu
  • Od nagłej utraty wagi
  • Do nadmiernego tycia
  • Ciągłego osłabienia i zmęczenia
  • Zmniejszenia koncentracji i koordynacji
  • Zaburzenia widzenia
  • Drażliwości
  • Nawracających infekcji
  • Drętwienia kończyn
  • Wolnego gojenia się ran i powstawania siniaków

Niestety, spustoszenia cukrzycy nie mają końca, i jest to awaria zdrowia na zasadzie równi pochyłej.

Diabetycy muszą się także liczyć się z wyższym ryzykiem chorób serca, udaru mózgu, nadciśnienia, chorób nerek, amputacji kończyn, zgorzeli i ślepoty, między innymi.

Wszystko co w organizmie pełni funkcje komórkowe wymaga działania, ale w RYTMIE POZYSKIWANIA I BEZCZYNNOŚCI.

Tak jak można przetrenować mięśnie i nie będą rosnąć, to samo odnosi się do każdego organu.

Trzustka nie może być stale przepracowana, bo oznacza to ostatecznie totalną porażkę

Niekiedy scenariusz wygląda w ten sposób, że pojawia się wciąż wysoki poziom insuliny na czczo, co jest zwiastunem insulinooporności, czyli stanu przedcukrzycowego, a w końcu trzustka przestanie produkować insulinę.

Cukrzyca jest naturalną koleją rzeczy na ścieżce żywienia się dużą ilością tłuszczu

Chociaż nie wszyscy diabetycy doświadczają chronicznego zmęczenia i kandydozy, to i tak cukrzyca jest przejawem za dużej ilości tłuszczu we krwi. Korelacje te są udokumentowane wieloma badaniami.

Lekarz medycyny konwencjonalnej zawsze powie:

Masz cukrzycę. Musisz do końca życia być z nią. I oh, byłbym zapomniał, nie możesz jeść owoców.

Owoce i cukrzyca

Oczywiście, jedzenie owoców podnosi poziom cukru we krwi, ale tak samo działają na nas węglowodany złożone. Wystarczy spojrzeć na top listę produktów o najwyższym obciążeniu glikemicznym. A to przecież oznacza, że najszybciej i najwyżej wybijają poziom glukozy we krwi.

Zdrowy człowiek, który je całe owoce przekonuje się szybko, że cukier w owocach łatwo przechodzi do i z krwiobiegu w ciągu kilku minut i nie powoduje nieprawidłowości w poziomie cukru we krwi.

To bardzo dziwne, bo spodziewamy się, że zabił denatkę owoc, a to węglowodan złożony i słodki deser może być skrytobójcą.

Jedząc lody bananowe z orzechami, polane surową czekoladą i ubitym mlekiem sojowym, to owszem nie znęcasz się nad większością zwierząt, za wyjątkiem człowieka, jesteś cool i spoko, ale szykujesz sobie taką samą cukrzycę, jak kolo wychodzący z Dużym Mackiem z frytkownicy.

Owoce i chroniczne zmęczenie

Jak jest? Owoce to energetyczne jedzenie, bo dzieci szaleją po cukrze? Czy też nie, wręcz przeciwnie, owoce prowadzą do apatii i zniechęcenia?

  • Gdy trzustka jest przemęczona, lub nadużywana, wówczas nadnercza służą jako mechanizm tworzenia kopii zapasowych.
  • Nadnercza produkują hormon zwany adrenaliną, która pobudza pracę trzustki i skutecznie zwiększa produkcję insuliny.
  • Tak się dzieje za każdym razem, gdy zjadasz posiłek o wysokiej zawartości tłuszczu we krwi, bo tłuszcz pływa we krwi przez kilka godzin.
  • Gdy poziom tłuszczu we krwi wzrasta, „normalny” poziom funkcjonowania trzustki przestaje być po prostu wystarczający.
  • No to w jaki sposób usunąć cukier z krwiobiegu, skoro trzustka ledwo zipie?
  • Jeśli dieta o dużej zawartości tłuszczu jest stosowana dostatecznie długi okres czasu, trzustka nie może wyprodukować wystarczającej ilości insuliny, aby utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.
  • Zamiast typowych łagodnych wahań cukru we krwi, zaczynasz doświadczać coraz wyższych szczytów i głębszych dolin.

Poziom cukru we krwi staje się niestabilny z powodu yyy… nadmiernej zawartości tłuszczu w diecie

Czy to jest jasne?

Jaką więc najczęściej mamy sytuację?

  1. Nadnercza muszą raz za razem wspomagać funkcję trzustki, i dochodzi do tego, że oba te narządy są przemęczone nadmiernymi wobec nich wymaganiami.
  2. Owa relacja „nadnercza – trzustka” została zaprojektowana dla naszego gatunku (i nie tylko) na wypadek groźnego otoczenia w okolicznościach przyrody. Atak lochy.
  3. Ale w dzisiejszym, jakże cywilizowanym świecie doświadczasz więcej odpowiedzi nadnerczy, niż Twój antenat w dziczy. Teraz co godzinę, a nie raz na tydzień uruchamiasz nadnercza.

Jesteśmy społeczeństwem nażartym adrenaliną

Szok przebudzenia budzikiem, kawusia, nagłówki gazet, tytuły w mediach, widowiska, szybcy i wściekli, seriale na Netflix, to wszystko powoduje wyrzuty adrenaliny. Od adrenaliny, przynajmniej od kiedy zmarł Gandhi, wydaje się, że wszyscy jesteśmy uzależnieni. Czy w takim razie naprawdę to tylko cukier jest wszystkiemu winny?

Owoce i trójglicerydy

Niektórzy uważają, że to właśnie trójglicerydy (rodzaj dość fatalnego tłuszczu we krwi) wzrosną w wyniku podwyższonego poziomu cukru we krwi, co się zdarzy, gdy zjemy owoce. To błędne przekonanie doprowadziło do tego, że ludzie zaczęli unikać owoców, swoich największych dobroczyńców, zamieniając je na węglowodany złożone, co jest zwykle podstawowym pożywieniem na dietach wegańskich.

Jednak należy zrozumieć i uprzytomnić sobie fakt, że jedzenie w całości surowych owoców może tylko wtedy spowodować trwałe podniesienie poziomu cukru we krwi, gdy znajduje się w niej również tłuszcz. Oznacza to, że zwiększone stężenie trójglicerydów nie może powstać z powodu zwiększonego poziomu cukru we krwi, który nie istnieje. W rzeczywistości wysoko owocowa dieta i nisko tłuszczowa ma tylko pozytywny wpływ na poziom trójglicerydów.

Nieporozumienie

Niestety dieta wysoko owocowa (80% węglowodanów), surowa i nisko tłuszczowa (10% tłuszczu), jest tak nieciekawa i niszowa dla naukowców, że raczej w ogóle nie przeprowadzają badań w temacie.

Słusznie potępiona dieta wysoko węglowodanowa, gdzie u stóp piramidy leżały zboża i ziarna, a na szczycie mało smalcu i oliwy, faktycznie nie ma nic wspólnego z wysoko węglowodanową, i niskotłuszczową dietą 80/10/10

Organizacje badawcze na całym świecie, dla każdego nowotworu popierają spożycie owoców (1,2,3 …)

Nie ma mowy, żeby rezygnować z soku z cytryny, d-limonenu, z melona kantalupy, z ananasa, z winogron, z pektyn jabłkowych, z obłędnego cynku w arbuzach, z potasu w bananach. To są wszystko wypasy, których rak nie znosi. W owocach jest najmniej min. A granaty? To przecież prawie drugie jajniki.

A antyoksydanty?

Owoce, szczególnie doskonałe są jagodowe i melony. Posty owocowe dla bardzo wymęczonego organizmu. Mają wielki wpływ na zdrowy układ odpornościowy. Powiedzmy sobie szczerze na alkalizację ciała, i zdrowy układ limfatyczny.

Bez uzdrowienia układu odpornościowego nie da się wyleczyć czegokolwiek. Ale ze zdrowym układem odpornościowym trudniej zachorować na cokolwiek.

W związku z tym owoce są w stanie nie tylko leczyć, ale przede wszystkim chronić przed chorobą. Wszystkie długowieczne kultury jedzą dużo węglowodanów, w tym owoców i mało tłuszczu

Pepsi Eliot

Badania

  • (1) progressreport.cancer.gov/prevention/fruit_vegetable

Cytat z powyższej publikacji:

Cel „Zdrowi ludzie” na rok 2030

  • Zwiększ spożycie owoców przez osoby w wieku 2 lat i starsze do 0,56 szklanki owoców na 1000 kalorii.
  • Zwiększ spożycie warzyw ogółem przez osoby w wieku 2 lat i starsze do 0,84 szklanki ekwiwalentu warzyw ogółem na 1000 kalorii.

Jest to zbiór celów określonych przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej.

  • (2) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8292326/

Cytat z powyższego badania: Na podstawie szacunków ryzyka pochodzących z 15 publikacji stwierdzono, że całkowite spożycie owoców zostało powiązane ze ZNACZNIE ZMNIEJSZONYM ryzykiem ogólnego raka piersi.

  • (3) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32717747/

Cytat z powyższej publikacji:

Liczba osób, które przeżyły raka, szybko rośnie na całym świecie, szczególnie wśród osób, które przeżyły długoterminowo. Chociaż zdrowa dieta, bogata w warzywa i owoce JEST KLUCZOWYM CZYNNIKIEM W PIERWOTNEJ PROFILAKTYCE nowotworów, brakuje konkretnych zaleceń żywieniowych dla osób, które wyzdrowiały z nowotworu, z wyjątkiem przypadku raka piersi [World Cancer Research Fund (WCRF)/American Institute raportu dotyczącego badań nad rakiem (AICR). W związku z tym przeprowadziliśmy systematyczny przegląd i metaanalizę badań kohortowych dotyczących związku między spożyciem warzyw i owoców a NAWROTAMI nowotworu oraz śmiertelnością i śmiertelnością z jakiejkolwiek przyczyny u pacjentów chorych na raka. Po kompleksowym przeszukaniu baz PubMed i Scopus przeanalizowano wyniki 28 wybranych artykułów. Wysokie spożycie warzyw przed rozpoznaniem było odwrotnie powiązane z ogólną śmiertelnością u osób, które przeżyły choroby głowy i szyi i raka jajnika (HR: 0,78; 95% CI: 0,66; 0,91). U pacjentek z rakiem jajnika spożycie owoców przed rozpoznaniem było również odwrotnie powiązane ze śmiertelnością z jakiejkolwiek przyczyny.

  • Takich badań można znaleźć WIELKĄ ILOŚĆ!

(Visited 20 939 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Ewelina 10 lutego 2021 o 17:13

    Witaj Pepsi.
    Próbuję usilnie zmienić przyzwyczajenia i tryb życia, idzie całkiem nieźle, natomiast mam problem, którego rozwiązać nie potrafię. Mój poziom glukozy na czczo jest podwyższony, wskazuje na stan przedcukrzycowy (bywa różnie najczęściej od 110 do 125 mg/dL), przy czym glikemia poposilkowa jest zawsze prawidłowa. Nie wiem w czym tkwi problem i co mogę zrobić żeby sobie pomóc, unormowac ten poziom glukozy na czczo? Dodam jeszcze, że 6 lat temu chorowalam na cukrzycę ciężarnych. Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki

    1. avatar Pepsi Eliot 10 lutego 2021 o 17:43

      a jaką masz insulinę na czczo? I co w ogóle jesz?

      1. avatar Ewelina 10 lutego 2021 o 18:21

        Insuliny nie badałam. Pomiary glukozy wykonuję glukometrem w domu. W poniedziałek badałam z krwi żylnej w laboratorium, pomiar wyniósł 111 mg/dL. Na ten moment dieta niskoweglowodanowa.

        1. avatar Pepsi Eliot 10 lutego 2021 o 19:57

          Czyli co jesz? Ile kalorii z węglowodanów?

  2. avatar Pauline 10 lutego 2021 o 17:49

    Witaj Pepsi! Czy aswaghanda wieczorem dodana do herbatki przerywa post?

    1. avatar Pepsi Eliot 10 lutego 2021 o 18:02

      nieee <3

  3. avatar Pani_P 10 lutego 2021 o 19:41

    Hej Pepsi, od dłuższego czasu śledzę Twój blog – dzięki za dzielenie się całą wiedzą! Od prawie 3 lat stosuję 4 szklanki, a od tej ostatniej, czyli owocowego koktajlu można się uzależnić (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu :). Od jakiegoś czasu przy okazji wpisu jak ten o diecie 80/10/10 i ważnym aspekcie proporcji pomiędzy owocami a tłuszczem, zastanawia mnie ile to właściwie jest „dużo owoców” w diecie? Czy przy moim jednym koktajle (mniej więcej 2 banany, ok. 150-200 g np. truskawek + 150-200 g ananasa), co daje jakieś ok. 400 kcal to już dużo? Poza tą poranną porcja dochodzi jeszcze max. 1 jabłko. Reszta to warzywa, kasze, makarony, czasami nabiał (bez mleka) i jajka. Mięsa nie jem od jakiś 19 lat, a mam ich „zaledwie” 32. Jestem wysoka (178 cm), z lekką nadwaga, ale sylwetka sportowa (ok. 83 kg) i w celu aktualnej spokojnej redukcji celuję w 1700 kcal dziennie. Staram się stosować PP, a okno żywieniowe zazwyczaj wypada 10-16. Czy przy takich parametrach-ilości owoców w porównaniu do ogólnego spożycia to już warto celować 10% czy jednak nieco większe spożycie (procentowo) tłuszczu nie wpływa jeszcze negatywnie na mechanizmy, zwłaszcza w kontekście planowanej redukcji? Licząc na odpowiedź, pozdrawiam serdecznie! 🙂

    1. avatar Pepsi Eliot 10 lutego 2021 o 19:56

      2 słodkie owoce na normalnej diecie, czyli gdy nie trzymasz 10% tłuszczu. Innych owoców możesz zjadać więcej, Ale przede wszystkim wskaźnikiem są badania, cukier, insulina, trójglicerydy, jak wszystko jest w porządku, czujesz się dobrze, jest ok <3

      1. avatar Pani_P 10 lutego 2021 o 20:39

        Dziękuję bardzo za odpowiedź. A jakie owoce i o jakiej mniej więcej gramaturze traktujesz jako „słodki owoc”? Co oprócz bananów? Czy taki przykładowy koktajl jak opisałam to już więcej niż „2 słodkie owoce”? Pozdrawiam

        1. avatar Pepsi Eliot 11 lutego 2021 o 07:04
          1. avatar Pani_P 11 lutego 2021 o 10:18

            Dziękuję, prześledzę zatem IG ulubionych owoców. 🙂 A zainteresowała mnie jeszcze kwestia badań o których wspomniałaś w pierwszej odpowiedzi. Czy cukier i insulina miała by być w takim przypadku mierzona przy okazji tych owocowych posiłków czy w ogólnych badaniach? Jakie powinny być prawidłowe wyniki-wartości, żeby wychwycić czy to już trzeba albo ograniczyć owoce albo wejście na 10% tłuszczu? Pozdrawiam

          2. avatar Pepsi Eliot 11 lutego 2021 o 11:40

            Piszę też o tym w mojej rewolucyjnej książce Leczenie dobrą dietą 🙂 Cukier ma być w normie, insulina maks 4, kwas moczowy w dolnej granicy, trójglicerydy w normie, homocysteina w dolnej normie, żelazo w dolnej normie, B12 w górnej, a nawet wyżej, TSH nie wyższe niż 2, góra 2,2 etc etc Nie jestem lekarzem. pozdro2

          3. avatar Pani_P 11 lutego 2021 o 18:08

            Chciałam odpowiedzieć bezpośrednio pod Twoją odpowiedzią dot. badań, ale nie było takiej opcji. Dziękuję!

          4. avatar Klaudia 11 lutego 2021 o 20:41

            Pepsi ja mam insulinę 7
            Glukoza 100 dodam że ostatnio właśnie próbowałam.keto diety więc może od zwiększenia tłuszczy w diecie ten cukier skoczył????
            Trójglicerydy 38
            Żelazo 88
            Co myslisz

          5. avatar Pepsi Eliot 12 lutego 2021 o 05:52

            No raczej nie od cukru na tej diecie 🙂

        2. avatar Przemko :-) 12 lutego 2021 o 11:32

          Patrz na ŁG, a nie IG. Tak jak napisała Pepsi: ładunek glikemiczny. Jak w arcie, który Ci zalinkowała 🙂

  4. avatar habor 11 lutego 2021 o 12:05

    Najpierw warzywka, później długo, długo nic i dopiero owoce …niektóre!

    1. avatar Pepsi Eliot 11 lutego 2021 o 16:27

      odwrotnie

  5. avatar Alis78 11 lutego 2021 o 12:54

    po pączkach temat idealny, dziękuję, a wyrzuty sumienia jeszcze większe

    1. avatar Pepsi Eliot 11 lutego 2021 o 16:27

      trzymaj się 😀

  6. avatar Małgosia 11 lutego 2021 o 16:46

    Witaj Pepsi.
    Mąż cukrzyca typ2.Łakomy na owoce.Potrafi zjeść 2 jabłka I pomarańczo na poczekaniu.
    Kupuję jagody,ale brak zainteredowania.On bardzo lubi owoce,a ja bez przerwy zwracam mu uwagę.Aaa jeszcze dodam ,że po tych owocach bardzo mu cukier wzrasta.Nie chcę Go bez owoców zostawiać,ale jakie owoce mam mu kupować.
    Pozdrawiam.

    1. avatar Pepsi Eliot 11 lutego 2021 o 19:41

      jeśli che jeść owoce musi DRASTYCZNIE ograniczyć tłuszcz w ciągu dnia, w innych posiłkach do 10%, owoce najpierw, pokarmy z tłuszczem na końcu. Tu są indeksy i ładunki glikemiczne https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/17167/masz-sie-bac-indeksu-glikemicznego-cukier-winny-czy-tluszcz-to-kiler.html <3

  7. avatar Darina 12 lutego 2021 o 15:37

    Pepsi mam infekcje mieszaną pochwy grzybica plus bakterie w pochwie i pęcherzu głównie e.coli. Do tego dochodzi silna niedokwasote bo robiłam Twój test. Poradz jeśli możesz od czego ruszyć wogóle. Stosuję dietę ale skutki zerowe. Infekcje głównie przed i po okresie straszliwe zapalenia pęcherza pomóż

    1. avatar Pepsi Eliot 12 lutego 2021 o 18:32
  8. avatar Darina 12 lutego 2021 o 19:39

    Dzięki Pepsi. Duży spadek odporności twierdzisz i chyba tak jest bo przed okresem właśnie łzawią mi oczy mam katar kicham i po okresie kilka dni to samo i właśnie w tym czasie dokucza mi straszna grzybica i zapalenia pęcherza. A co zrobić żeby podnieść te odporność? Wogóle skąd wynika aż taki duży spadek?

    1. avatar Pepsi Eliot 13 lutego 2021 o 06:52

      Podałam Ci DOKŁADNY przepis w podlinkowanym artykule

  9. avatar TommY 14 lutego 2021 o 13:18

    Świetny artykuł Pepsi ❤

    Od okolo 2 latach odzywiam się głównie na surowo, z przerwami na więcej veganskiego lecz zdrowego jedzenia. Czy da się na surowym przytyć, zbudować masę mięśniową bo ćwiczę 3x w tygodniu na siłowni, czy masz może jakieś rady co stosować i jeść, może artykuły. Dodatkowo co zrobić gdy często jestem senny po owocach? Dodatkowo od długiego czasu mam problem z opuchlizna na twarzy oraz oslabieniem, najczęściej rano? Dziękuję za odpowiedź z góry;))

    1. avatar Pepsi Eliot 14 lutego 2021 o 18:00

      A ile jesz białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała? Jaką masz budowę ciała, jesteś ektomorfikiem?

      1. avatar TommY 15 lutego 2021 o 08:36

        Nie licze ile zjem bialka dziennie, ostatnio bylem na diecie bardziej veganskiej (gotowanej), lecz chce spowrotem wrocic na surowa i zastanawiam sie ile jesc bialka oraz kalorii. Tak, jestem ektomorfikiem. Mam 184 wzrostu/71kg wagi ciala. Pepsi, dlaczego wieczorem mam duzo energii, checi do zycia, chce mi sie zyc, uczyc a rano po przebudzeniu jestem lekko opuchniety, zmeczony, objawy depresji i niecheci do dzialania. Mam to rowniez gdy jestem 100% na surowo.

        1. avatar Pepsi Eliot 15 lutego 2021 o 09:02

          Rozkmiń swoje nadnercza, mamy dobry e-book https://thisisbio.pl/e-book/4115-e-book-zmeczone-nadnercza-autorstwa-pepsi-eliot.html
          Jakie masz ciśnienie?

  10. avatar Ewa535 14 lutego 2021 o 23:11

    Hej Pepsi, bardzo Cię proszę o sprecyzowanie tych 10 % tłuszczu dziennie w diecie .Mam z tym klopot. Co to dokładnie może być. 1 awokado czy raczej tylko pół. Czy np makrela wedzona w ogóle wchodzi w grę? Jesli tak, to ile np. ? A jakis dobry sledż? CZY ryby takie to absolutnie nie i tylko pół łyżeczki kokosowego do omleta? Bardzo Cie proszę o pomoc. Z resztą owocowo zieloną daję radę i uwielbiam. Jestem ponoc zagrożona cukrzycą już i chciałabym rozsądnie podejść do sprawy tych tłuszczy

    1. avatar Pepsi Eliot 15 lutego 2021 o 06:24

      Te 10 % tłuszczu w diecie odnosi się tylko do diety wysokowęglowodanowej, surowej, pełnej owoców. Wysokoenergetycznej, gdzie musisz jeść bardzo dużo prostych węglowodanów. Ale też 20 dkg zieleniny. To jest dieta dla ludzi aktywnych. Nie da się tego utrzymać na „normalnej” diecie. Na tak zwanej normalnej diecie, nie wysoko tłuszczowej, masz około 30% tłuszczu w diecie i to uznaje się, za niskotłuszczową. Dieta o której mówię jest praktycznie roślinna, surowa, organiczna, z dużą ilością owoców, wysokoenergetyczna, to ogromne wyzwanie. Jeśli chcesz jeść makrelę, to dla Ciebie dieta środziemnomorska, z dużą ilością warzyw, ale bez słodkich owoców. Jaki masz poziom 25(OH)D, cukier, insulina na czczo, trójglicerydy, B12, kwas foliowy, bardzo ważna homocysteina, sód, potas, mocz, pH moczu?
      Miej na uwadze że 811, to dokładne przeciwieństwo ketodiety, w której ilość węglowodanów waga się koło 7%

  11. avatar Chora 16 września 2022 o 22:05

    Witaj. Choruje na niedoczynnosc tarczycy tsh 16, trójglicerydy 350. Witamina d na dolnej granicy , B 12 w górnej – suplementuje. Mój lekarz mnie ignoruje. Tyje mimo, iż nie jem. Cukier na czczo 100 po jedzeniu czegokolwiek 140, po 1 h zasypiam na stojąco po 2 h jest Ok. Dieta x niskim indeksem nie pomaga, nie chudnę. Mam wstręt do jedzenia rano , jem tylko 2 posiłki , ponieważ nie jedtem głodna. Nie mam pomocy z nikąd!!!, co mogę zrobic więcej?

    1. avatar Pepsi Eliot 17 września 2022 o 22:24

      wklej ten komentarz na mesendżera Pepsi Eliot na Facebooku, jeśli go nie masz, odpowiem Ci tutaj, ale na FB jest wygodniej, jest też ciągłość korespondencji

  12. avatar adagio 2 stycznia 2024 o 19:32

    Pepsi, jesz jajka surowe czy ugotowane? Od kilku lat jem praktycznie same owoce, ale czuję, że jest jakiś brakujący element w tym stylu odżywiania .. Co sądzisz o wprowadzeniu surowej wątroby wołowej do diety aby dożywić organizm, który wciąż ma kiepska absotpcje i wchłanianie?

    1. avatar Pepsi Eliot 2 stycznia 2024 o 19:35

      jajek nie można jeść surowych, a na pewno nie białek, to trucizna.
      W terapii Gersona, która właściwie jest 80/10/10 podają w suplemtach wyciąg z wątroby cielęcej.
      Ale ja się nie wypowiadam, ile, co , etc, bo nie siedzę w temacie.

      1. avatar adagio 4 stycznia 2024 o 18:10

        Dziękuję za podzielenie się Twoja opinią. Tak, białka mają awidyne, która wiąże biotyne, ale żółtka są już ok. A mogłabyś podzielić się jak Ty się odzywasz obecnie po latach frutarianizmu? Czy i ile jajek jesz dziennie? Wyglądasz świetnie, masz siłę, a u mnie jakoś pod górkę cały czas…

        1. avatar Pepsi Eliot 4 stycznia 2024 o 19:43

          Nie jem jajek, czasami mam napad i zjem 10 białek, ale rzadko, w zeszłym roku tylko 1 raz. Jem KOlagen TiB,Hemp Protein This is BIO,Omegę 3 TiB z oleju rybiego,jem tempeh i natto

    2. avatar Przemko :-) 4 stycznia 2024 o 22:31

      Może sprawdź jelita. Czy by od nich nie zacząć?

  13. avatar Adagio 4 stycznia 2024 o 18:04

    Pepsi co sądzisz o włączeniu niektórych produktów odzwierzecych jak np surowe organy jak wątroba wołowa dla odbudowy dla osoby z brakiem wchłaniania i słabą trzustką, która od kilku lat odżywia się frutariańsko i nie może przybrać na zdrowej masie i nabrać sił. Wiem, że masz zdrowe podejście, nie dogmatyczne jam wielu frutarian… bo… chyba też jesz jajka? Surowe czy gotowane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała NAJWIĘCEJ WITAMINY C! Dodaj więc Camu Camu This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Camu Camu This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum