Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 979 309
136 online
39 046 VIPy

Dlaczego akurat jedzenie mięsa zostało uznane za duchowo niekorzystne?

Proces duchowy zasadniczo polega na poszerzeniu postrzegania poza granice fizyczności.

Właściwie to jest tak, że im jesz więcej białka zwierzęcego, tym większą ilość kwasu żołądkowego potrzebujesz. Tak właśnie działa ocet jabłkowy, kwas cytrynowy, coś kwaśnego, oszukuje niejako żołądek i stymuluje wydzielanie większej ilości kwasu, podobnie jak białko zwierzęce, które jest kwaśne (wyjątek stanowi izolat serwatki, nie zakwasza ciała). A więc na nic spory, na nic krzyki małpki Fiki Miki, że rozwodniony sok z cytryny, czy woda z octem jabłkowym jest w stanie zakwasić żołądek, o znacznie niższym pH, a więc nie o to chodzi Najdrożsi, nie nerwujsja, nikt tego nie twiedzi, ale efekt zwykle jest właśnie taki, że po wodzie z cytryną, czy z octem jabłkowym zaraz polepsza się trawienie. No chyba, że są nadżerki, i taki kwas podrażnia je, co nie znaczy, że takie osoby mają wystarczające ilości kwasu żołądkowego, zwykle niestety również nie. Zwierzęta mięsożerne, które mam na myśli, zresztą większość zwierząt mięsożernych też nie, a więc nie pożywiają się codziennie, a co dopiero mówić o zassaniu trzech czy więcej posiłków dziennie. To się w pale tygrysa nie mieści, żeby, gdy zje 25 kilogramów mięsa przez następne 6 dni coś jadł, musi spać, odpoczywać, nawadniać się, ewentualnie pod koniec postu zaczyna przechadzać się leniwie.

Pigmeje ze środkowej Afryki polowali onegdaj na słonie, po czym zjadali na surowo jak leci, oczywiście mięso, ale również organy wewnętrzne, oraz chłeptali świeżą krew. Podobno spali po takim posiłku 40 godzin bez przerwy. Ale przy Twoim stylu życia, zaiwaniania do korpo, do sklepu, do klubu, po dziecko, z dzieckiem, do magla, nie możesz sobie pozwolić na tak roztropne postępowanie z dietą mięsną. Raczej musisz konsumować codziennie i odpoczywać w określonych porach, bo Twój przewód pokarmowy jest bardziej podobny do roślinożercy. Zwróć teraz uważkę jak cudownie logiczną i prozdrowotną wydaje się opcja z codziennym przerywanym postem, ale to na margi. Jeśli zsumujesz białko zawarte w mięśniach, ale też włosach i generalnie w całej tkance łącznej, to będzie ono stanowiło circa 20% masy ciała, reszta to trochę mniej tłuszczu (w teorii, praktyka często wizualizuje inne proporcje) i oczywiście w dużej przewadze woda. Prawie 99% masy ciała ludzkiego składa się z 6 pierwiastków, tlenu, węgla, wodoru, azotu, wapnia i fosforu. Tylko około 0,85% składa się z kolejnych elementów, czyli potasu, siarki, sodu, chloru i magnezu. Wszystkie 11 są niezbędne do życia. Pozostałe elementy to pierwiastki  tak zwane śladowe, których cała masa zebrana do jednej kupy stanowi, i tu się zdziwisz, nawet mniej niż 10 gramów dla Twojego ciała. Dlatego nie dziw się, że w suplemencie dajmy na to selenie muszą być jeszcze inne substancje, bowiem jakby był tylko selen, to, żeby przyjąć go, musiałabyś zaopatrzyć się w mikroskop. 

Zmierzam do tego, że Twoje ciało ma pewne priorytety, a bycie smakoszem niekoniecznie oznacza, że będzie z tego powodu szczęśliwe. Mięso obfituje w białko, ale tylko niewielka część zostaje zużyta przez Twoje ciało, pozostała będzie przemieszczała się powoli przez układ trawienny i wywołuje różne problemy, takie jak nadmierna aktywność bakteryjna, zwiększenie zapotrzebowania na sen, osłabienie regeneracji komórek i podniesienie poziomu tamas, czyli inercji. Dlatego o czystym izolacie białka serwatkowego CFM mówimy, że to szybkie białko, gdyż właśnie wchłania się bardzo szybko, nie obciążając nadmiernie układu pokarmowego. To wszystko prowadzi do obniżenia wrażliwości percepcji.

Właśnie z tych przyczyn mięso zostało uznane za duchowo niekorzystne, ponieważ proces duchowy zasadniczo polega na poszerzeniu postrzegania poza granice fizyczności


and

2. 2 razy dziennie medytacja

Na Twoją prośbę do tej samej medytacji dodałam wizualizacje, aby filmik mógł być ściągany z YouTube na komórę:)

„The Summit Lighthouse”

Wrócę jeszcze do tego tamasu, czyli inercji, a jest to nic innego, tylko podwyższenie entropii, czyli pogarsza się jakość tego kim jesteś, oraz kim możesz być. Inercja jest jakby przeciwieństwem medytacji, która podwyższa Twoje wibracje, obniża entropię i otwiera dostęp do bazy danych. Oprogramowanie organizmu sprawia, że gdy zjesz owoc, zamieni się on w Twoje ciało, a nie w małpę, mysz, lub zająca. Ciało łatwo wykasowuje inny kod, który przekształcił ziemię w owoc, i narzuca swój własny, który zmienia owoc w ludzką tkankę. Im bardziej rozwinięte zwierzę, zwłaszcza ssaki, tym bardziej to oprogramowanie jest wyspecjalizowane, jak silnik do pokonywania pierwszej prędkości kosmicznej. I nie ma już tak lekko, żaba w wodzie nie bodzie (rili?), teraz po zjedzeniu ssaka, Twój system usuwania jego kodu będzie miał trudniejszy orzech do zgryzienia, żeby go wymazać (oprogramowanie krowy, czy jeszcze trudniej, znacznie inteligentniejszej, świni) i zastąpić go nowym.


Jakby co, jedz ryby, a jakbyś chciała pozostać przy nabiale, to czysty izolat serwatki CFM nie obciąży Twojego układu trawiennego (chyba, że nie tolerujesz białka). I ciekawostka, że łyżeczka klarowanego masła, byle zjedzona solo, to oczywiście czysty tłuszcz prawie, nie obciąży Twojego układu pokarmowego, chociaż dobrze nawilży ciało od środka i rozjaśni, oraz oczyści cerę, gdyż w dużej mierze przejdzie przez ciało nieprzetrawione. Własne ciało dobrze jest rozumieć, podobnie jak podchodzi do tego ajurweda. Słowo ajuh oznacza długość życia, a weda to nauka, lub wiedza. A więc ajurweda jest nauką o przedłużaniu ludzkiego życia. Wykorzystuje rośliny i ziemskie żywioły do poprawy zdrowia, generalnie chodzi o przywrócenie równowagi, a więc superancko, lubimy ajurwedę.

owocek

Źródło: „Inżynieria wnętrza” Sadhguru

(Visited 4 004 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar viola 10 października 2019 o 10:03

  Pepsi, mam pytanie, biorę Green & fruits i mam od Ciebie ZMB6 – 60kaps. Mam zalecenia z różnych stron, że migrenicy powinni suplementować magnez w dawce 400-500mg dziennie. Czy można jednego dnia brać green & fruits i np. 2kapsułki ZMB6, czy to się nie skumuluje.
  Pytam, bo kiedyś wzięłam Bcomplex i Green & fruits i skutki nie były fajne.

  z góry dziękuję za wszelkie informacje.
  Viola

  1. avatar Jarmush 10 października 2019 o 10:55

   nigdy nie zalecam takiej petardy razem, bierz co drugi dzień, zdrowia

 2. avatar Olka 10 października 2019 o 11:49

  Pepsi, pomóż, bo nie wiem co robić.
  Mam zapalenie żołądka cz. przedodźwiernikowej tylko i probowałam to wyleczyć naturalnie (dużo wody, herbaty ziołowe, lukrecja dgl, sok z kapusty, olej z rokitnika itp.) po pół roku robiłam gastroskopię i nic – nadal stan zapalny..
  Doszły inne objawy czyli pieczenie języka, pieczenie jamy ustnej, gorzki posmak w ustach które nie mam pojęcia czym jest spowodowane (niedobór witamin?) Niby refluksu nie odczuwam. Do tego chudnięcie, nie przyswajają mi się witaminy, nie wiem jak reszta. ale na pewno mam niedobór b12. Po miesiącu suplementowania podskoczyło na poziom 320. Ale objawy zostały. Jakie witaminy/mikroelemnty jeszcze zbadać?
  Wiem, że lepiej się wchłaniają przy zakwaszonym żołądku, mam niedokwasotę, tylko nie mogę raczej zakwasić przy stanie zapalnym.. 🙁 Więc nie wiem też, jak zrobić żeby naturalnie witaminy zaczęły się wchłaniać. Poradź coś Pepsi.

  1. avatar Jarmush 10 października 2019 o 12:40

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, gdybyś nie mogłą przyjmować szklanki z octem jabłkowym, po prostu w to miejsce napij się wody, jak możesz to z cytryną.

   Do 4 szklanki dodatkowo łyżeczka Kolagenu TiB, i szczypta (ok 2 gramów) siarki MSM TiB.
   To przeczytaj:
   https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html, ale jakby się okazało po badaniu (na 5 dni orzed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB) 25(OH)D , że poziom metabolitu D jest niski,to jeszcze należy dobrać 2 lub 3 D3TiB solo czy tę https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   nie jestem lekarzem

   1. avatar Olka 10 października 2019 o 12:52

    Dziękuję Pepsi bardzo, do wszystkiego postaram się zastosować. 4 szklanki robiłam, ale miałam po nich biegunki
    Test z sodą – wyszła niedokwasota
    Mam jeszcze pytanie o to pieczenie języka, zauważyłam że bardzo się nasiliło. Głównie po zjedzeniu czegokolwiek, teraz to już pieczenie jamy ustnej, a nie tylko języka. Czy tak mogą też się objawiać jakieś niedobory, czy robić wymaz z jamy?

    1. avatar Jarmush 10 października 2019 o 15:34

     Nie miałaś po nich biegunek, tylko trzeba zastąpić chlorek magnezu 2 kapsami Cytrynianu magnezu TiB.<3

     1. avatar Olka 11 października 2019 o 06:49

      Dobrze Pepsi, dziękuję i spróbuję tak zamienić <3

 3. avatar Agw 10 października 2019 o 12:17

  Ale czy ajurweda nie kłóci się z 811?

  1. avatar Jarmush 10 października 2019 o 12:36

   A co, czy kto się ma niby kłócić? Ja stosuję swoją dietę i nikomu jej nie narzucam, a ludzie mogą sobie wybierać to co chcą dla siebie. Ten artykuł dotyczył wibracji pokarmu mięsnego, i na tym skupmy się, ale tego też nikomu nie narzucam, ja sobie od ponad 31 lat nie jem mięsa i luzik, ale każdy ma wolny wybór własnej drogi. Tradycyjna medycyna chińska zabrania jedzenia surowych pokarmów, twierdząc, że wychładzają ciało, a ja z całym szacunkiem dla TMC, mówię swoją prawdę, że tylko na początku to tak działa, potem człowiek jest tak naenergetyzowany surowym pokarmem, że biega całą zimę bez skarpetek i jest mu ciepło.

  2. avatar Niki 11 października 2019 o 21:29

   Wręcz łączy je wszystkie coś niezwykle istotnego – Równowaga. Dochodzenie do niej.

 4. avatar Natalia 10 października 2019 o 12:36

  „Mięso obfituje w białko, ale tylko niewielka część zostaje zużyta przez Twoje ciało, pozostała będzie przemieszczała się powoli przez układ trawienny i wywołuje różne problemy, takie jak nadmierna aktywność bakteryjna, zwiększenie zapotrzebowania na sen” – skąd takie informacje? Odkąd jem w przewadze mięso, śpię krócej i nie muszę robić drzemek w ciągu dnia, a moje trawienie jest nieporównywalne do czasów wysokobłonnikowego wegetarianizmu. 🙂 I z tego co wiem, większość ludzi tak ma.

  1. avatar Jarmush 10 października 2019 o 12:44

   Wysoko błonnikowy wegetarianizm gotowany/grillowany, pełen tłuszczu, to fatalna dieta, mogę nawet powiedzieć że prawie tak zła jak wege frytki z cc. Natalio, kiedyś być może zorientujesz się, że jesteś bardzo obok tematu. Wpis dotyczy duchowości, uderz w stół nożyce się odezwą <3

  2. avatar Niki 11 października 2019 o 21:48

   I jak długo jesteś, Natalia, na diecie w przewadze mięsnej? Raczej jesteś dość młoda, bez zaburzeń w komórkach, bez problemów zdrowotnych. Mięso wieprzowe, ogólnie czerwone, smażysz je w tłuszczu czy bez? czy białe, chude? Ekologiczne czy przemysłowe wiadomo jakie. Jesz je solo, czy łączysz „tradycyjnie” z ziemniakami albo innymi węglami skrobiowymi. Surowe czy przetworzone. Białko zwierzęce w każdym posiłku czy tylko w ostatnim. Te pytania i tak raczej nie dadzą odpowiedzi dlaczego tak się czujesz, Twój organizm może mieć jakąś osobliwą potrzebę, brakujący element, który zdobywa z mięsa. Oczywiście nie czuj się namawiana do zmiany. Dokwaszasz przy tej diecie żołądek jakoś specjalnie, czy samo przychodzi? Bo większość ludzi jest po tym białku zaśluzowana, z ogniskami zapalnymi, ociężała fizycznie i emocjonalnie z DNA zwierząt agresywnie naładowana, senna po takich posiłkach, częściej w ciągu dnia wymagają regeneracji i mają przekonanie, że to mięso buduje mięśnie, zapewnia wzrost ciała. Kiedy mięso od nich odpada stają się innymi ludźmi. Ale najpierw odpadają przekonania.

 5. avatar viola 10 października 2019 o 12:41

  dziękuję bardzo

 6. avatar Malena 10 października 2019 o 13:08

  Spoko Pepsi ? Właśnie wczoraj zamówiłam Inzynierie wnętrza Sadhguru ?

 7. avatar Nati 10 października 2019 o 13:53

  Mam problem i się zaczynam bać. Od roku ( sierpien) mam problem z gardłem i przelykiem tzn czuje tak jakby bol. Chodziłam po lekarzach, niestety lekarz ogólny jak i laryngolog nic nie stwierdzili. Od dawna mam problemy ze zgaga. W listopadzie gastroskopia nie wykazała zmian jedynie lekkie zarzucanie. Niestety wszystko nadal mi doskwieralo. Wiec na poczatku rokuemarz leczyl mnie ipp niestety nie pomogly. Wkoncu stwierdzilam ze leki nie pomagaja i zakonczylam kuracje. Niestety w kwietniu sie pogorszylo i doszlo do krwi w slinie i uczucia jakby cos pekalo w przelyku. Kolejna gastroskopie maju, wynik 2 nadzerki po 2 mm. Brałam jakieś ipp które wcześniej zapisał rodzinny. Z przerwami ale problem nawracal. Wkoncu miesiąc stosowalam mocniejsze ipp. Niestety nawet wtedy pieczenie występowało A po odstawieniu już wogole. I tak bol, problemy z lykaniem i pieczenie zostało. Czasem bol nie do zniesienia. Dlatego chciałam zacząć pić sok z selera ale minęło dopiero kilka dni. Z 2 tyg temu byłam przeziębiona i w efekcie to gardło i przełyk bolą jeszcze bardziej. I nie ma poprawy. Mam wrażenie że to piecze, coś boli, jakby zalega w gardle z jednej strony, szyja jest obolala i napuchniete wszystko oraz czuje węzły które lekko bolą. Od tygodnia biorę ipp bez recepty ale nie jest lepiej i tak piecze. Nie wiem już co robić. Dodam że rano zjadam gotowana marchew. Nawet jak nie lykam to czuje bol bo wszytko podrażnione. Regularnie robię badania i są raczej dobre w normie. Niestety teraz się przerazilam bo jak w czerwcu crp było raptem 0,02. To teraz mam podwyższone i wynosi ok 8. Natomiast ph moczu zawsze miałam 6,5 A teraz mam 5. Boję się i nie wiem co robić. Czy to crp może być od przełyku? Gardla? Wcześniej miałam też problem ale nigdy crp nie było wysokie. Czy to może być związane z przeziębieniem które miałam niecałe 2 tyg temu? Już mam najgorsze myśli. Zauważyłam też że im bardziej boli przełyk to blokują się stawy zuchwowe. Nie mam już siły co robić jak leki na zgage nie pomagają to jak zaleczyc przełyk jak nich stop piecze.

 8. avatar gosia 11 października 2019 o 18:21

  Pepsi poradź czy można brać Ornityne przy bezsenności nadmienie że ashwagandha źle na mnie działała i mam mięśniaka

  1. avatar Jarmush 11 października 2019 o 20:00

   wieczorem bierz ZMA, czyli B6, magnez TiB i cynk (B6 z cynkiem jest w kompleksie z B6 G&G)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum