logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
81 606 850
164 online
31 095 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Dlaczego lekarz nie potrafi Ci pomóc przy endometriozie, a stary Chińczyk tak?

  rp_tumblr_kxsoqfnceb1qzogms.jpgDlaczego lekarz nie potrafi Ci pomóc przy endometriozie, a stary Chińczyk tak?

  Jolanta,

  Trzy rzeczy najbardziej determinują nasze szczęśliwe życie, mianowicie zdrowie, pieniądze i miłość. Przy czym hierarchia ich ważności ulega zmianie, w zależności od potrzeb. Zwykle to, czego nam w danym momencie najbardziej brakuje wypływa na samą górę tej listy.

  A więc zdrowie

  Co dziesiąta kobieta w wieku rozrodczym zachoruje na endometriozę, czyli gruczolistość zewnętrzną. Tak przynajmniej mówią statystyki.

  Endometrioza występuje wtedy, gdy tkanka która normalnie rozwija się wewnątrz macicy zaczyna rosnąć w innych miejscach.

  Chlorella 100% Organik This is Bio

  Chlorella 100% Organik This is Bio

  Jest notorycznie bolesny stan, który wiele kobiet opisuje, jako bardziej intensywny niż rodzenie dziecka. Mogą też powstawać wewnętrzne blizny, które przyczyniają się do bezpłodności.
  Książki medyczne dają nam w temacie endometriozy różnorodne wyjaśnienia, dlaczego jest tak niesamowicie bolesna, jednak są tylko teoriami, gdyż tak naprawdę endometrioza wcale nie jest dobrze poznana.

  Jak zwykle alopaci najczęściej leczą tę chorobę poprzez hamowanie objawów, czyli waląc leki przeciwbólowe, lub zapisują jeszcze leki antykoncepcyjne, pozwalające na pominięcie okresu. Tego nie można inaczej nazwać, jak tylko poważnym zaniedbaniem, w wyniku którego endometrioza jest najczęstszą przyczyną niepłodności w cywilizowanym świecie.

  Bowiem.

  Metody hamowaniu endometriozy przez główny nurt medycyny są zwykle daremne. Usiłuje się leczyć ją chirurgicznie, ale zwykle są to błędne decyzje. Stosuje się najczęściej laparoskopię, aby usunąć nadmiar tkanki, ale rzecz ma bardzo wysoki wskaźnik nawrotów, pomimo interwencji chirurgicznych.

  Niektóre kobiety decydują się na niezwykle desperacki krok, czyli histerektomię, czyli usunięcie macicy, aby tylko wyeliminować endometriozę, jednak nawet w tych przypadkach gruczolistość często powraca w innych miejscach.

  Ciąża to jedyna strategia, która w wiarygodny sposób pomaga w tym chorobowym stanie, albo przynosi prawdziwą ulgę, jednak po ciąży w bardzo wielu wypadkach endometrioza ponownie wraca. Niektóre kobiety zgłaszają wręcz, że mają jeszcze silniejsze objawy.

  Endometrioza natomiast zawsze stopuje, gdy tylko zaczyna się menopauza.

  Jak się Możni domyślają choroba ta ma ogromny wpływ na jakość życia. Kobiety z endometriozą mają aż o 87% więcej szans na depresję, oraz o 88% zwiększone ryzyko wystąpienia łagodnego/umiarkowanego niepokoju. 63% kobiet z endometrium ma poważne problemy lękowe. Osoby cierpiące na endometriozę mają 4 razy częściej problemy alergiczne, oraz są również 4 razy bardziej narażone na migreny.

  Wiele kobiet z ciężką endometriozą ma tak poważne objawy, że stają się niepełnosprawne.

  Internet jest najeżony opowieściami grozy o kobietach, które popełniły samobójstwo z powodu bólu związanego z endometriozą.

  Objawy endometriozy

  Bolesne okresy
  Bolesny seks
  Bezpłodność
  Ciężkie lub nieregularne krwawienia
  Bolesne wypróżnienia, lub oddawanie moczu
  Brązowa krew miesiączkowa
  Zmęczenie
  Depresja
  Nadmierne wahania nastroju
  Ból w dole pleców
  Duże skrzepy krwi podczas okresu
  Obrzęk brzucha

  Jakie mogą być przyczyny endometriozy?

  Tradycyjna Medycyna Chińska łączy endometriozę z zaburzeniami yyy … czynności wątroby. Na pierwszy rzut gałki wydaje się, że TMC się myli, ale to tylko na pierwszy rzut.

  Bowiem.

  Na Uniwersytecie w Southampton przeprowadzono badania, które wykazały, że chińska medycyna jest zdecydowanie bardziej skuteczna w leczeniu endometriozy niż zabiegi głównego nurtu. Do tego bez skutków ubocznych.

  Gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi, albo o pieniądze, albo yyy … o wątrobę?

  Wątroba jest głównym narządem odpowiedzialnym za eliminowanie toksyn.

  Gdy wątroba ma problem z przepłukiwaniem toksyn, zdarza się, że są w niej utkwione zawsze. Te toksyny stanowią najczęstszą przyczynę niewydolności wątroby.

  Wiemy też, że wątroba jest odpowiedzialna za regulację hormonów płciowych, w tym estrogenów, progesteronu i testosteronu. Wzrost estrogenów sprawia, że endometrioza staje się bardziej dotkliwa, co stanowi oczywisty wskaźnik, że zachodzą relacje między zdrowiem wątroby, a tą chorobą.

  Kobiety, które decydują się na zabiegi głównego nurtu, czyli na to co im zaleci dohtore, w końcu są w gorszej kondycji niż były wcześniej.

  Bowiem to co im się ordynuje jeszcze bardziej pogarsza stan ich wątroby.

  Endometrioza Association zrobiła ogromne ilości badań na temat związku pomiędzy endometriozą, a ekspozycją na dioksyny.

  Dioksyny to jest produkt uboczny zabiegu chlorowania, stosowanego do bielenia podpasek i tamponów. Proces bielenia jest znany z tego, że uwalnia dioksyny co szczególnie w przypadku tamponów może powodować endometriozę, lub jej nasilenie.

  Kobiety, które lubią drinki, również są bardziej narażone na tę chorobę, bowiem alkohol ogromnie obciąża wątrobę.

  Liczne badania wykazały, że ryzyko endometriozy rośnie u kobiet, które są na dietach o niskiej zawartości antyoksydantów, lub, które mają w swoich ciałach o wiele za dużo wolnych rodników tlenowych, stanowiących o oksydacyjnym uszkodzeniu. Za mało w diecie owoców i warzyw jest centralnie przyczyną zła.

  Jeżeli chcemy ugruntować naszą endometriozę, długo i konsekwentnie stosujmy typowe metody farmaceutyczne, zażywajmy silne środki przeciwbólowe i dajmy sobie laparoskopować to i owo. Oczywiście bierzmy też doustne środki antykoncepcyjne. Bowiem wszystkie te działania są bardzo szkodliwe dla wątroby.

  Obszary, w których tkanka endometrium rośnie w ciele stają się bardzo „gorące”, a długotrwałe zapalenie chroni organizm przed prawidłowym, czyli naturalnym uzdrowieniem. Dlatego też, jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy zrobić, jest zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie.

  Aktywność fizyczna jest wysoce wskazana, a ćwiczenia w tygodniu poprzedzającym menstruację są wręcz konieczne.

  Pocenie się, jest najlepszym sposobem, aby oczyścić węzły chłonne, a należy pamiętać, że endometrioza jest chorobą, która często jest wynikiem zatrucia toksynami.

  Kobiety, które uprawiają coitus regularnie, a szczególnie w tygodniu poprzedzającym okres mogą drastycznie zmniejszyć objawy endometrium. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy męskie hormony bezpośrednio są wstrzykiwane pacjentce (może powiedzmy sobie szczerze, że chodzi o ejakulację bez gumki), tym bardziej, że zajście w ciążę w tym okresie jest mało prawdopodobne.

  Nowa dieta i suplementy

  Nawet, gdy jesteś mięsożercą, nie możesz jeść nieorganicznego mięsa, czyli od zwierząt niekarmionych trawą. Zostań jednak roślinożercą.

  Żelazo jest niezbędne, ale nie przyjmuj suplementów żelaza, pozostań przy chlorelli, albo spirulinie.

  Unikaj rafinad. Wybielona mąka, czy cukier mają w sobie resztki dioksyn.

  Nie używaj żadnych węglowodanów nieekologicznych, do tego przetworzonych w fabryce. To jest najbardziej zapalna żywność, do tego stopnia, że można mieć wolty, aby nazywać ją żywnością.

  Nie jedz glutenu.

  Nie jedz nabiału, chyba, że masz do dyspozycji organiczne mleko kozie, niepasteryzowane i naturalnie fermentowane.

  Miód jedz.

  Soja to nie jest rzecz do jedzenia, cokolwiek powie Ci w temacie Twój znajomy weganin. Unikaj wszystkich produktów sojowych. Soja zawiera fitoestrogeny, które są związkami naśladującymi estrogeny w organizmie. Mogą one spowodować poważną niestabilność hormonalną, która pogorszy endometriozę.

  Dioksyny można również znaleźć w miejskiej wodzie pitnej. Nie pij innej wody, niż czystą i nie z kranu. Najlepiej na wodzie w łazience mieć filtr, oczyszczający ją z chloru. Bierz prysznic wodą bez chloru. Jeżeli nie masz filtra przepłukuj ciało czystą wodą.

  Oczyszczenie wątroby z toksyn, często wiąże się z pozbyciem endometriozy

  Wszystkie witaminy z grupy B wzmacniają wątrobę i bezpośrednio wspomagają organizm w utylizacji nadmiaru estrogenu.

  Dandelion, czyli mniszek, którego jest teraz pełno wokół, wzmacnia wątrobę i nerki.

  Ostropest znany jest z tego, że wzmocni wątrobę.

  Selen jest historycznie używany przez rolników, do ochrony swoich krów przed endometriozą.

  Endometrioza oczywiście utrudnia płodność krów, ale też prowadzi do rodzenia się mniejszej cieląt.
  Witamina E od dawien dawna (1930) była używana przez rolników/hodowców, aby ich zwierzęta miały zdrową okładzinę macicy. Witamina E i selen współpracują ze sobą w zapobieganiu uszkodzeń komórek błony.

  Ze względu na związek pomiędzy endometriozą i dioksynami, byłoby mądre, aby uzupełnić chlorofil.

  Świetnie się do tego nadać może chlorella, tym bardziej, że niezbędny będzie również kwas foliowy.

  Zbyt mało kwasu foliowego może być przyczyną niedokrwistości megaloblastycznej (oczywiście też braki B12), a duże czerwone krwinki mogą mieć problemy z dobrym transportem tlenu. Wiadomo, że ta sprawność pomaga w regulacji i równowadze hormonów.

  Granat chroni przed przeciążeniem agresywnymi estrogenami.

  Alkohol zmniejsza wchłanianie kwasu foliowego, dodatkowo zwiększając wydalanie go przez nerki. Kwas foliowy pomaga w chelatacji ołowiu i pomaga organizmowi prawidłowo wykorzystywać cynk. Istnieją silne relacje pomiędzy kwasem foliowym, a zdrowiem wątroby. Choroba wątroby zwiększa straty kwasu foliowego.

  Rzodkiewki były stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej do leczenia endometriozy i naprawiania problemów z wątrobą, w tym żółtaczki. Byłoby niegłupie zacząć jeść rzodkiewki.

  Należy unikać alkoholu, z wyjątkiem od czasu do czasu kieliszka czerwonego wina. Jak lubisz. Większe ilości osłabią już i tak mniej sprawną wątrobę.

  Żelatyna jest jedynym wspólnym składnikiem wszystkich leków związanych z endometriozą. Mimo, że jest to rzekomo nieaktywny składnik wszystkich leków, właśnie spożywanie żywności o wysokiej zawartości żelatyny w czasie cyklu miesiączkowego jest korzystne. Wreszcie możecie pożreć do woli wielką ilość gumisi. Żartuję.

  W USA, w niektórych postępowych stanach, zaleca się marihuanę przy endometriozie. Zresztą nie tylko, bowiem oprócz uśmierzania bólu Maria zmniejsza problemy zapalne.

  Najlepiej używać tylko niechlorowanych podpasek i zrezygnować z tamponów.

  Ref:1

  No i na koniec akcja z olejem rycynowym, który kupisz w sklepach ze zdrową żywnością

  Oto procedura:

  Moczysz myjkę w czystym, tłoczonym na zimno oleju rycynowym.
  Następnie kładziesz ją na nagiej skórze w dolnej części żołądka.
  Umieszczasz kawałek plastiku, czyli siatki z hipermarketu na wierzchu myjki.
  Niech to leży na Możnej przez pół godziny.
  Powyższa procedura może być wielokrotnie wykonywana w trakcie cyklu miesiączkowego, aby przynieść ulgę.

  Jednak wystarczy nawet jeden zabieg, aby zapewnić ogromną poprawę samopoczucia.


  czego serdecznie Możnym życzy
  peps

  Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką na to:

  Co nasze antenatki robiły, gdy piekły, swędziały i bolały je waginy?

  6 naturalnych sposobów rozbrojenia tykającej bomby zegarowej

  Polecam sprawdzone suple w naszym Wellness Sklepie


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 69 601 times, 3 visits today)

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Karla 16 maja 2017 o 19:41

   Witam serdecznie! Pierwsze to chciałam zapytać empiryczna26 czy udało Ci sie pozbyć torbieli i tym samym uniknąć operacji? Ja od 3,5 roku zmagam sie z endometrioza, nie daje żadnych objawów poza wzdetym brzuchem i bólami migrenowymi głowy. Miałam jedna operacje (laparotomie) usunięta torbiel endometrialna która pół roku po operacji zaczęła odrastać obecnie ma aż 9cm! Co mnie przeraża… 24 maja mam wizytę u gin. W celu ustalenia terminu operacji, oczywiście bardzo chciałabym uniknąć operacji, lecz obawiam sie, ze przy takim rozmiarze torbieli nie będzie to możliwe ☹️ Od 2tyg. Pije zioła, pije siemię lniane oraz płyn lugola, biorę chlorelle, omega3, zaczęłam robić okłady z olejku rycynowego. Chce również zacząć stosować ostropest plamisty. Co jeszcze polecacie? Bardzo proszę o porady… wciąż gdzieś tli sie we mnie nadzieja, ze uda mi sie uniknąć kolejnej operacji, która leczy tylko skutek a przyczyna pozostaje i stad nawroty… Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  2. Karla 17 maja 2017 o 07:49

   Mam jeszcze pytanie: czy słyszeliście, lub znacie osoby którym torbiel endometrialna sie wchłonęła? Lekarze oczywiście mówią ze to nie możliwe, ze takie sie nie wchłaniają, tylko zwykle czynnościowe. Zapomniałam również dopisać, ze od kad mam endometriozę to również łupież skory głowy, czasami wrecz „skorupa” na głowie, to zapewne ma związek z obniżona odpornością , Pepsi Eliot może coś polecisz? Z góry dziękuje!

   1. Pepsi Eliot 17 maja 2017 o 08:17
   2. grzegorzadam 17 maja 2017 o 08:57

    Jod, selen:
    http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

    Tarczyca, endometrioza:
    – choroby tarczycy zawsze związane są z niedoborem jodu
    – stany zapalne można trwale wyleczyć, ale nie jest to łatwe
    – poziom TSH to bardzo mało wiarygodne badanie
    – ważniejsze są ft4 i ft3 (powstaje po oderwaniu 1 atomu jodu z ft4)
    – powinno się oznaczać również poziom rT3, czyli revers-T3, „odwrotna” trójjodorytonina ”
    – alternatywą dla euthyroxu jest naturalny hormon ze świni: Armour Thyroid
    – Hashimoto: przyczyną jest odwodnienie tarczycy
    – nadnercza są największym zbiornikiem witaminy C w organizmie
    – nie wyleczysz tarczycy przy źle funkcjonujących nadnerczach
    – jak naprawić nadnercza: usunąć stres
    – jak sprawdzić stan nadnerczy domowymi sposobami (4 testy):
    – rano zaraz po obudzeniu badać temperaturę (najlepiej termometrem rtęciowym) i gdy poniżej 36 stopni C, to źle
    – położyć się na plecach i leżeć nieruchomo 3 minuty i szybko wstać, i gdy kręci się w głowie, to źle
    – zrobić tępym narzędziem kreskę na skórze, jeśli pozostanie biała, to źle
    – w ciemnym pokoju świecimy latarką prosto w źrenice przez 2 minuty i jeś źrenica kurczy się i rozszerza, to źle
    – negatywne wyniki wszystkich 4 testów oznaczają zły stan nadnerczy
    – suplementować w pierwszej kolejności witaminą C, A 10 tys.IU, cynkiem 50mg, magnezem, selenem
    – magnez najlepiej transdermalnie kąpiele – szklanka chlorku magnezu + szklanka sody oczyszczonej – kąpiel 45 minut
    – selen 100-200mcg dla zdrowego, 400-600mcg dla chorego (np. Selenometionina)
    – dopiero po uzupełnieniu poziomów powyższych składników brać się za lugolę: 1 kropelka to 1-1,5mg jodu czyli brać 2-3 krople do 5mg jodu
    – przedawkowanie to metaliczny smak w ustach i ciemny język – znika natychmiast po odstawieniu
    ============================================================================

    Oraz to:
    Metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) wg. dr Clark powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, szczególnie przywr jelitowych.
    Dorosłe przywry (każda z czterech odmian) w ścianie macicy powodują skurcze i krwawienia poza okresem menstruacji.
    Jeśli przedostaną się jajowodami do jamy brzusznej, wraz z fragmentami śluzówki macicy, prawdopodobnym rezultatem będzie
    endometrioza – gruczolistość.

    Mogą też być przyczyną mięśniaków. Niekiedy znajdzie się tam owcza motylica wątrobowa, przywra przewodów żółciowych, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa. ”

  3. Karla 17 maja 2017 o 09:24

   Dziękuje za odpowiedzi, spróbuje metody Saula, dziś zakupie selen, wit. E oraz kwas foliowy. Co do wyników fr3,ft4 to miałam robione i sa dobre , jedynie Ca125 podwyższone ale przy endo to normalne niestety i podwyzszony trochę również miałam testosteron, lekarz to oczywiście zbagatelizował… Muszę działać by pomoc mojemu cialu wyzdrowieć i nie dać sie lekarzom pokroić.

  4. aga13 24 maja 2017 o 23:48

   Hej. Jestem po wizycie kontrolnej u ginka. Załamana. Po usunięciu, niestety prawych przydatków, nawrót po lewej stronie. Oczywiście wg gina i tak skończę pod nożem 🙁 Ślędze posty, czytam i czytam i im więcej przeczytam tym mniej wiem co zrobić. Od czego zacząć. proszęęęę o pomoc!!! Nawet biegać mi zabrania 🙁 w sobotę mam zawody i tak pobiegnę!

   1. grzegorzadam 25 maja 2017 o 07:59

    Oczywiście wg gina i tak skończę pod nożem”

    Co on taki pewny?

    Dostarcz sobie wit D (jaki poziom?) , jodu , selenu, krzemu i więcej do niego nie wrócisz:
    http://www.pepsieliot.com/download/s273efv743d/Wszystko%20o%20Witaminie%20D%20by%20Pepsi%20Eliot.pdf
    http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

    1. aga13 25 maja 2017 o 23:34

     Dziekuje za tak szybka odpowiedz!!! Herbatkę juz pije, smakuje mi. Gdyby nie wizyta u ginka to nie wiedziałabym ze mam nawrot tegoż dziadostwa. Żadnych objawów. Ech….

     1. aga13 28 maja 2017 o 22:30

      Mam pytanie, czy w takim razie mogę zakupić tu i stosowac Macę, selen z witaminą E i do tego chlorella i jeszcze rojnik? Czy to tak w sam raz czy za dużo 🙂 a i jeszcze lugola. z góry dziękuje za poświęcenie mi uwagi 🙂

      1. Pepsi Eliot 29 maja 2017 o 07:04

       oczywiście, że tak, do tego Chlorella i Maca to tak naprawdę pokarmy, nie suplementy

      2. Aga13 29 maja 2017 o 23:12

       Pepsi a po zakupie rozpiszesz co i jak brać? Czy sama bede wiedzieć? A czy oprócz tego mogę cos jeść

      3. Pepsi Eliot 30 maja 2017 o 06:48

       oczywiście, że wszyscy, którzy chcą dostaną rozpiski

      4. aga13 30 maja 2017 o 08:33

       Zamówiłam, napisałam ze poproszę o rozpiskę ale nie dodałam ze mam endo,może to bez znaczenia?

  5. Karla 25 maja 2017 o 13:21

   aga123 – nie słuchaj lekarzy!!! ja wczoraj byłam u gina i torbiel endometrialna na jajniku zmniejszyła mi się o 2cm!!!! od 3ech tyg. biorę jod, wit. C1000, chlorelle, omega3, olej z wiesiołka, kwas foliowy, magnez, wapń i robię okłady z olejku rycynowego. A od tygodnia stosuję również selen z wit. E, ostropest i cynk. Trochę tego jest, ale pomaga! Mnie gin. powiedział, że poczekamy jeszcze i jak się nie wchłonie ( wg. niego się nie wchłonie całkiem bo torbiele endo się nie wchłaniają) to laparoskopia pod koniec września. Ja natomiast wierzę, że nie będzie operacji, bo wzmacniam organizm i wierzę, że sam sobie z tym poradzi… Dlatego walczę dalej i się nie poddaję!!! 😉
   Pepsi mam pytanie odnośnie tarczycy, od 3ech lat miałam wyniki w granicach 2,3 lub 2,5 teraz wynik 3,2 ft3 i ft4 dobre, anty tpo i anty tg również Ok, gin. przepisał mi hormony ale nie chcę ich brać (jestem ich wrogiem) czy coś jeszcze dodała byś do tego co biorę aby wspomóc tarczycę? Z góry dziękuję za odp.

    1. aga13 28 maja 2017 o 22:23

     Karla dzięki. Mam pytanie-chlorelle w jakich dawkach przyjmujesz:profilaktycznie czy odtruwająco, i pozostałe suplementy? Gubię się 🙁

     1. Karla 29 maja 2017 o 17:35

      Wiesz co wszystko zależy jakiej firmy chlorella itd. Bo mg mogą sie różnić, np. Cynk mam teraz innej firmy i różnią sie mg od tych które poprzednio miałam, ale jesli zakupisz w sklepie u Pepsi to na pewno napisze Ci jakie dawki masz przyjmować

   1. grzegorzadam 25 maja 2017 o 13:55

    Mnie gin. powiedział, że poczekamy jeszcze i jak się nie wchłonie ( wg. niego się nie wchłonie całkiem bo torbiele endo się nie wchłaniają) to laparoskopia pod koniec września. Ja natomiast wierzę, że nie będzie operacji,”

    Krótko mówiąc, z jakichś powodów się pojawił, i z jakichś zniknie.
    Na końcu powie, że placebo 😀

    1. Karla 25 maja 2017 o 14:42

     Dokładnie, pewnie tak powie 😉 już widzę jego zdziwioną minę heh.

   2. grzegorzadam 26 maja 2017 o 08:06

    od 3ech lat miałam wyniki w granicach 2,3 lub 2,5 teraz wynik 3,2 ft3 i ft4 dobre, anty tpo i anty tg również Ok”

    Po uzupełnieniu jodu, pozbyciu się obciążeń, to się wyreguluje.

    ”“Umieściliśmy 83-letnią kobietę na orto-jodo suplementacji na 6 miesięcy po 50 mg jodu dziennie. Rezultaty były następujące: ogromny wzrost energii, wytrzymałości, dobrego samopoczucia, pamięci. Po sześciu miesiącach jej skóra zaczęła się złuszczać, a nowa warstwa wyglądała młodziej. Kobieta była zdumiona swoim nowym wyglądem. Dr Guy Abraham napisał:
    „Z naszego doświadczenia wynika, że starsze kobiety (szczególnie po 65 roku życia) zauważyły większe zmiany, zarówno fizyczne jak i mentalne.”

    ”Orto-jodo-suplementacja powinna być częścią pełnego programu odżywiania, kładącego nacisk na magnez zamiast wapnia. – Dr. Guy Abraham”

    ”Orto-jodo-suplementacja polega na spożywaniu podstawowych suplementów z jodem, aż gruczoł tarczycy i inne wrażliwe na jod części naszego ciała osiągną niezbędny poziom tego minerału. W rzeczywistości nie ma powodu aby obawiać się jodu przy podejściu do jego stosowania z rozsądkiem i odrobiną ostrożności, wtedy będzie on stymulował proces detoksyfikacji z metali ciężkich, szczególnie halogenów (chlorowców). Sto lat temu każdy lekarz używał jodu, a ci lepsi używają go nadal.

    Co 17 minut, każda kroplą naszego ciała przepłynie przez nasz gruczoł tarczycy i jeśli ma ona wystarczający poziom jodu, bakterie i wirusy w naszej krwi są zabijane podczas gdy krew przepływa przez tarczycę.”

    ”Według dra D. Brownsteina podwyższone stężenie TSH (5-30mU/l) powraca do normalnego poziomu po 6 miesiącach terapii jodem. Hormon TSG reguluje pracę symportera sodowo-jodowego, który pośredniczy w wychwycie jodu przez gruczoł tarczycowy. U niektórych osób z niedoborem jodu stężenie TSH zwiększa się właśnie po to, by pobudzić aktywność wspomnianego symportera.”

    pozdrawiam 😉

    1. Karla 26 maja 2017 o 11:33

     Dziękuje Obecnie wypiłam 3-4 krople płynu lugola dziennie, dodaje go do pół szklanki przegotowanej wody, czy powinnam zwiększyć dawkę?

     1. grzegorzadam 26 maja 2017 o 12:56

      Możesz stopniowo zwiększać – wg Lasta- do 6 kropli 4x dziennie lub 8 kropli 3x dziennie.
      Czas ? Nie podają. Wg pewnych źródeł od 3 do 9 miesięcy.
      Ale trzeba badać poziom.

   3. Tysia 1 września 2017 o 14:43

    Grzegorzuadamie, Karlo – czy te okłady z oleju rycynowego można stosować w trakcie miesiączki?

    1. grzegorzadam 1 września 2017 o 22:55

     Rycynowy nie ma przeciwwskazań, poza ciążą.

     1. Anja 10 grudnia 2018 o 12:15

      Podczas miesiączki nie stosuje się okładów z rycyny

   4. Aga13 19 września 2017 o 20:51

    Po 3 m-ch torbiel zmalała o 2 cm!!! To działa!!! Pozdrawiam Pepsi i Ekipe Pepsi ?

  6. To jest to co ja znalezałam po internetach ;) 30 maja 2017 o 17:24

   Byłam dziś u gin….stosowałam przez 3 mc mniej więcej to co karla, Vit.C, Vit, E, Ostropest, olej z wiesiołka, i pełno innych różności typu selen, olej z czarnuszki, herbata z krwawnika, lecytyne,(okłady tez ale nieregularnie, jod itp….wszsytko to co przeczytałam o zdrowym zwalczaniu endometriozy, nawet jogę ;)) i to co gin zapisał czyli tabsy hormonalne… Nie wiem co przez te 3 mc zadziałało ale torbiel jest o połowę mniejsza,,,,,więc jest swiatełko w tunelu.Dostałam kolejne 3 opakowania hormonów,ale nie poddaje się, jednocześnie dalej będe się suplementować i dbać o siebie….Gin twierdzi że trzeba wzmocnić 0rganizm,bo endometrioza jest chorobą autoimmunologiczną. Pozdrawiam wszystkie endo kobietki, nie dajcie się !!!

   1. grzegorzadam 30 maja 2017 o 20:23

    bo endometrioza jest chorobą autoimmunologiczną. ”

    organizm sam siebie nie atakuje:
    http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

    1. Pepsi Eliot 30 maja 2017 o 20:30

     atakuje przez pomyłkę, przecież na tym polega istota stawiania baniek, robisz siniec, ciało myśli, że to obcy najeźdźca, zbiera siły na wyleczenie, a tu okazuje się, że najeźdźcą była własna podbiegła krew, autoagresja to podobny mechanizm, tyle, że bardziej na poważnie

     1. grzegorzadam 30 maja 2017 o 20:34

      Ciekawe.

      Bardziej pasuje mi teoria Williama 😉
      jest logiczna i prawdziwa, tylko wszystko skłąnia na karb EBV, a to nie tylko
      ten wirus,,
      aparatura nie kłamie.

   2. Karla 30 maja 2017 o 23:39

    To super wiadomość ze aż o polowe sie zmniejszyła! U mnie 2cm w 3tyg. Z tym, ze ja nie brałam i nie biorę żadnych chormonow. Gin twierdzi ze od chormonow torbiele nie znikną.. a jakie Ty bierzesz te tabletki? Już wcześniej na torbiel Ci pomogły? Kurczę ja uważam ze choron na jedno pomoże a na co innego zaszkodzi… ale oczywiście każdy ma prawo myśleć inaczej. W każdym razie zycze nam aby nasze tobiele sie wchłonęły . Pozdrawiam

   3. Karla 30 maja 2017 o 23:43

    To super wiadomość ze aż o polowe sie zmniejszyła! U mnie 2cm w 3tyg. Z tym, ze ja nie brałam i nie biorę żadnych hormonów. Gin twierdzi ze od hormonow torbiele nie znikną.. a jakie Ty bierzesz te tabletki? Już wcześniej na torbiel Ci pomogły? Kurczę ja uważam ze hormon na jedno pomoże a na co innego zaszkodzi… ale oczywiście każdy ma prawo myśleć inaczej. W każdym razie zycze nam aby nasze tobiele sie wchłonęły Pozdrawiam

  7. Karla 31 maja 2017 o 11:59

   Mam jeszcze pytanie odnośnie selenu – wyczytałam, że nie powinno się go łączyć z innymi suplementami, czyli razem nie zażywać tak? Bo ja go biorę razem z chlorella, olejem z wiesiołka, omega3 itd. Czyli Selen z wit. E brać osobno np. pół godziny wcześniej niż wszystko pozostałe? A czy godzina ma też jakiś wpływ? Zauważyłam od kilku dni, że jak wezmę suplementy ok 21-szej, to później o 24-tej mam problem żeby zasnąć… Tylko nie wiem, czy dobrze łączę akurat to z zażywaniem supli 😉 Pozdrawiam serdecznie!

   1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 12:05

    selen należy brać z witaminą E i C i nie łączyć z innymi suplami. W tym czasie można też dawkować sobie jod pierwiastkowy (płyn Lugola z apteki) przez skórę

  8. Karla 1 czerwca 2017 o 13:21

   Tak patrzę na to wszytko co biorę i nie wiem czy coś jeszcze powinnam dodać? A mianowicie : jod, chlorella, ostropest, selen, wit. E, wit. C1000, cynk, kwas foliowy, omega3, olej z wiesiołka, magnez i wapń. Może dołożyć Maca i D3+K2? Co sądzicie? Nigdy tyle wszystkiego nie brałam i nie chce tez przesadzić… mam czas do końca września aby doprowadzić ciało do zdrowia, by żadnej laparoskopii torbieli jajnika nie było

   1. Pepsi Eliot 1 czerwca 2017 o 23:32

    nie ma w tym żadnej przesady, D3 + K2 to właściwie obowiązek, najlepiej zbadaj 25(OH)D

    1. Karla 2 czerwca 2017 o 12:48

     Oki, dzięki. Czytałam o mace, widzę ze tez jest teraz tutaj na nią promocja, ale nie można jej łączyć z niektórymi suplemantami np. z Olejem z wiesiołka tak? I z czymś jeszcze?

     1. Pepsi Eliot 2 czerwca 2017 o 14:00

      fitohormonami przy endometriozie

      1. Karla 2 czerwca 2017 o 15:26

       Czyli jesli zdecyduje sie na mace wtedy odstawić olej z wiesiołka? a reszta z tego co biorę jest Ok i nie ma przeciwskazań 😉

     2. Aga13 2 czerwca 2017 o 15:57

      Podpisuje sie pod pytaniami Karli!!! Otrzymałam juz ze sklepu Pepsi maca, selen, wit E. Wit D 3, miałam, ale nie brałam. Piękne jest to ze okłady z olejku pomagają!!! Pepsi Dzieki , ze nam pomagasz

      1. Pepsi Eliot 2 czerwca 2017 o 18:00

       <3

      2. Karla 2 czerwca 2017 o 18:32

       Czyli trzeba maca zamówić , odstawić wiesiołka i brać wszystko jak do tej pory 😉 jesli maca pomaga w płodności to tym bardziej… oj sie rozmarzyłam, ze we wrześniu mógłby być pozytywny test ciążowy zamiast laparoskopii 😉

  9. Karla 1 czerwca 2017 o 15:34

   Przepraszam napisałam 2 te same komentarze, bo coś z tel. mi się dzieje i pierwszy zniknął…

   1. Emanuela Urtica 1 czerwca 2017 o 16:07

    Nie zniknął, wszystkie komentarze przechodzą przez moderację i dopiero po zatwierdzeniu są publikowane. 🙂

    1. Karla 1 czerwca 2017 o 16:37

     tak, ale widzę, że poprzedni który pisałam, to go nie ma…

     1. Emanuela Urtica 1 czerwca 2017 o 17:33

      Widocznie jeszcze nie został zatwierdzony. Pewnie pojawi się razem z odpowiedzią. 🙂

  10. ChziołaNaEndoTAK 7 czerwca 2017 o 14:43

   Witam, Od ponad pół roku piję chińskie zioła. Wraz z rozpoczęciem ich brania ”rzuciłam” hormony, które brałam od 10 lat na endo właśnie (umiejscowione z tyłu macicy, prawdopodobnie co cesarce również w otrzewnej), przy których średnio co kwartał czułam się coraz gorzej. W tym momencie okres prawie bezbolesny, inne samopoczucie i bez hormonów. Nie wiem co będzie dalej jak na razie mi się podoba i polecam.

  11. magda 12 czerwca 2017 o 14:37

   a jakie to są chińskie zioła na endometriozę?

   1. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 14:58

    Najpierw, pH, nawodnienie (przezroczysty mocz), magnez, HCO3.

  12. Karla 22 czerwca 2017 o 19:18

   Coś mnie zaniepokoiło.. a mianowicie od Ok 1,5tygodnia wypadają mi włosy, nie garściami ale sporo zwłaszcza podczas mycia i zastanawiam sie czy to tarczyca sie regeneruje i chormony tak działają na włosy, czy co innego??? Dodam ze oprócz tego co pisałam biorę również skrzyp polny. A tak ogólnie dobrze sie czuje Pod koniec lipca mam wizytę u gin, dam znać jak sprawa z torbielą, mam nadzieje ze zmaleje o kolejne kilka cm.

   1. Pepsi Eliot 22 czerwca 2017 o 21:49

    niedoczynność tarczycy, albo braki aminokwasów, albo żelaza, albo razem te czynniki

    1. Karolina 22 czerwca 2017 o 22:58

     Tarczyca na pograniczu : TSH 3,2 miałam w maju. A żelazo kilka dni temu zaczęłam brać.. w lipcu chce ponownie zbadać tarczyce.

     1. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 11:33

      Nie brałbym żelaza.
      Najpierw żołądek.

    2. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 06:18

     ”braki aminokwasów, albo żelaza, albo razem te czynniki”

     Niedokwaśność zołądka.
     Test sody?

    3. Sylwia 23 czerwca 2017 o 08:02

     Pepsi a jakie to aminokwasy? I jak je uzupełnić?

     1. Pepsi Eliot 23 czerwca 2017 o 08:14

      np. porcja Shape Shake TiB dziennie wszystkie aminokwasy, albo Hemp Protein This is BIO, albo Chlorellę This is BIO, możesz też jeść kasze szczególnie quinoa, strąki, ale w odżywkach masz gwarancje ilościowe

     2. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 08:16

      Kwas żołądkowy= aminokwasy.

      1. Pepsi Eliot 23 czerwca 2017 o 08:20

       nie równa się, tylko dobrze trawione,czyli znak wynikania >, ale nie dostarczanie esencjonalnych, człowiek nie umie ich wyprodukować

      2. Sylwia 23 czerwca 2017 o 08:33

       Dzieki Pepsi. Odnośnie tematu posta: czy takie samo działanie będzie przy rozroscie prostym endometrium? Wycięto mi polip i stwierdzono co powyżej. Oczywiście mam do wyboru hormony albo ciąża. Nie ma opcji hormonów brać nie będę. Czekam na omega 3 aż będzie u Was na stanie. Co jeszcze polecasz?
       Oprócz tego biorę d3+k2, jod, Wit c, magnez, przymierzam się do WU.

      3. Pepsi Eliot 23 czerwca 2017 o 08:50

       omega wkrótce będzie, do tego dołóż witaminę C 1000+ TiB o przedłużonym działaniu,jeśli jej nie bierzesz, witaminę E G&G (mamy 2 super naturalne firmy G&G, wybierz jedną z nich) selen G&G , i jakiś B complex G&G, może być też ten nasz wypas Greens & Fruits TiB, przeczytaj to http://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-endometrize-wedlug-andrew-w-saula/,

  13. Aga13 24 czerwca 2017 o 00:30

   A ja dzis miałam zakończenie roku, wypiłam całe!!! sic wino czerwone, po całym roku szkolnym rzec jasna, i przy diecie i suplementacji Dzieki Pepsi i sklepowi nie wpłynie negatywnie na mnie.

   1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2017 o 08:56

    <3

  14. Aga13 27 czerwca 2017 o 21:46

   Peeeepsiiii!!!! Jestem po wizycie u ginka, jako ze od niecałego miesiąca stosuje sie do rad Waszych to optymistyczne jest to, ze nie rośnie mi to ?. Acha wyniki laboratoryjne mam książkowe ! A i tak ginek chce mnie wysłać na tomograf ?. Nie chce!!! Juz raz w życiu zostałam porządnie naświetlona. Tomograf to chyba nic dobrego? Pozdrawiam. Stronka piekna!!! Gratuluje ?

   1. grzegorzadam 27 czerwca 2017 o 22:31

    optymistyczne jest to, ze nie rośnie mi to”

    Co stosujesz?

    1. Aga13 27 czerwca 2017 o 22:59

     Selen, wit E, omega3, maca, wit C, wit D i k2, kwas foliowy. Nie jem nabiału i mięsa i cukru.Jem warzywa, owoce, kasze jaglana, herbaty ziołowe . I biegam ?

     1. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 10:00

      A i tak ginek chce mnie wysłać na tomograf ?. Nie chce!!! ”

      Tylko pacjent decyduje i jego zgoda jest decydująca.

      ”Tomograf to chyba nic dobrego?”

      W sytuacjach nadzwyczajnych tylko:

      ”Tomografia komputerowa głowy – TK.

      Jest to jedno z najczęściej stosowanych badań na Izbach Przyjęć i nie tylko. Jest to tak naprawdę zupełnie bezwartościowe badanie. Analiza badań przeprowadzonych w 2007 roku wykazała, że tomografia komputerowa głowy wykryła zmiany nowotworowe tylko w 0.4% wszystkich nowotworów. Tomografia komputerowa głowy to jest zwykły rentgen, w dawce przekraczającej dopuszczane napromieniowanie promieniowaniem jonizującym; dawkę taką może otrzymać człowiek w okresie pięcioletnim.

      Dlatego nadzorcy tego Wesołego Baraku nad Wisłą [Janek Pietrzak] zredukowali do minimum liczbę godzin z zakresy nauk teoretycznych, w tym biofizyki: z 220 do 45. TK coraz częściej jest stosowane przez onkologów. Wykonując tylko TK co dwa miesiące, czyli 2 RAZY W ROKU przekraczają dopuszczalną dawkę 10-letnia. Promieniowanie jonizujące jest znanym środkiem indukującym raka.

      Do badań mózgu i rdzenia kręgowego powinno się wykorzystywać Rezonans Magnetyczny.”

     2. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 10:00

      ”Ale każdy lekarz, szczególnie specjalista, zleca kolonoskopię, gastroskopię, rezonans, czy tomografię komputerową. Znalazłem już prace mówiące o konieczności stosowania tomografii komputerowej w przypadku podejrzenia zapalenia wyrostka robaczkowego. Czyli ten „specjalista” naraża pacjenta na 5-letnią dopuszczalną dawkę promieniowania jonizującego, zamiast przyłożyć rękę do brzucha i sprawdzić. No tak, ale NFZ za przyłożenie ręki nie płaci, a za tomografię tak i to dużo. Czyli już chyba wytłumaczyłem wystarczająco jasno, dlaczego tak się dzieje. Po prostu musisz chorować. Tylko jako chory, jesteś kimś w przemyśle medycznym.

      Potwierdzeniem powyższego jest całkowity brak polskich prac naukowych, oceniających stosowane metody leczenia w poszczególnych klinikach, czy szpitalach. Obecnie Roboty Biologiczne robią wg zaleceń, czyli procedur urzędniczych, i nie wykazują zupełnie zainteresowania, jaki jest efekt ich pracy.”
      Dr n. med. J. Jaśkowski

    2. Aga13 27 czerwca 2017 o 23:13

     A i jeszcze herbatkę na 60 chorób pije i nie jem nic co ma gluten.

  15. Karla 29 czerwca 2017 o 07:34

   Pepsi a co myślisz w moim przypadku o zakwaszeniu żołądka octem jabłkowym ?

   1. Pepsi Eliot 29 czerwca 2017 o 07:37

    próbuj, w wielu przypadkach to zbyt słaby środek, ale w przypadku uszkodzonej śluzówki i tak podrażnia.

  16. Sylwia 7 lipca 2017 o 21:16

   Witam serdecznie, mnie również dotyczy problem torbieli endometrialnej-4,5 cm w związku z czym dostałam skierowanie na laparoskopie za 3 miesiące i zalecono mi teraz kuracje lekiem visanne… Wolalabym tegi uniknac, sporo ciekawych informacji tu wyczytałam, ale niestety troszkę się w tym wszystkim pogubiłam… Byłabym bardzo wdzięczna za radę od czego mogę zacząć… Juz od jakiegoś czasu staram się unikać cukru, nabiału, pszenicy, jedynie nie dam rady jeśli chodzi o mięso, ale staram się wybierac to lepszej jakości…

  17. Nie dajcie się propagandzie lekarzy rzeźników! 14 lipca 2017 o 19:06

   Drążę temat endo już od kilku lat i jestem na etapie terapii u osteopaty (przynajmniej ustąpił ból) który mi ostatnio zaczął mówić o biologii totalnej……..Do wszystkich kobiet, które chcą poznać przyczynę – polecam zagłębić temat biologii totalnej – w sieci jest dużo informacji na ten temat.
   Ps. Do wszystkich kobiet które mają zaleconą laparoskopię, nie róbcie tego!!!!!!!Mi to nie pomogło, endo wraca!Trzeba pozna przyczynę! Ps. okłady z oleju rycynowego i suplementy plus dieta epiej pomoga niż laparoskopia!
   Może komuś pomogłam, pozdrawiam endo kobietki

  18. Megi 16 lipca 2017 o 21:28

   Witam. Ja z endometriozą walczę od ponad 10ciu lat. Mialam juz 2 laparoskopie, a w zeszlym roku w marcu laparotomie, gdzie oprocz usuniecia torbieli, usunieto mi lewy jajnik, ogolono jelito i moczowody zalane endometriozą i zrobiono shaving odbytu. W moim przypadku endo ma bardzo agresywną postac. Lekarz zalecil dietę weganską i unikanie glutenu, zeby wyeliminowac hormony. Niestety po pol roku od operacji wrocily torbiele a ja wrocilam do hormonów. Lekarz twierdzi, ze bede na nie skazana do momentu menopauzy i jest to mniejsze zło, bo inaczej znowu trafię pod noz. Ca125 zawsze mam powyzej 100.
   W zeszlym tygodniu dowiedzialam sie, ze mam oponiaka w mózgu. Jestem juz po konsultacji z neurochirurgiem i okazuje sie, ze wg satystyk 35% tego typu guzów, to efekt stymulacji hormonalnej.
   Czyli w moim przypadku to bledne kolo, poniewaz musze stosować hormony przy tak rozleglej endometriozie, a mogą one dawac skutek uboczny w postaci guzów. Tu juz naprawde nie ma zartow.
   Szukam wszedzie rozwiazan, bo widze, ze moje problemy kręcą sie wokol endometriozy.
   Czy faktycznie ziola i dieta pozwolą pozbyc sie tabletek hormonalnych, czy tak agresywana postac endo da sie poskromic metodami niekonwencjonalnymi, zapobiegając jej rozlewaniu na caly brzuch. Pomozcie proszę, bo jedynie moje malutkie blizniaczki motywują mnie do tego by mi sie chcialo walczyc……

   1. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 00:19

    Ja z endometriozą walczę od ponad 10ciu lat.”

    poszukaj przyczyny a nie chirurga:

    1. ”Rtęć w amalgamatowych plombach wywołuje 10 przewlekłych problemów zdrowotnych
    Choroba autoimmunologiczna
    Sprawy autoimmunologiczne wiążące się z plombami rtęciowymi obejmują: artretyzm, stwardnienie rozsiane, choroby: Lou Gehriga, Parkinsona, Alzheimera, drżenie mięśni, ból stawów i mięśni, fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba Crohna, toczeń [lupus], endometrioza i cukrzyca.”

   2. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 00:22

    2. ”Substancje chemiczne zawarte w produktach do pielęgnacji ciała mogą mieć związek ze schorzeniami układu rozrodczego u kobiet (np. endometrioza, zbyt wczesne pokwitanie u dziewcząt) i mężczyzn (np. zmniejszona ilość plemników i wrodzone wady narządów rozrodczych). Substancje te mogą również przyczyniać się do powstawania nowotworów.”

    3. Niedobory jodu i selenu przy jednoczesnym zatruciu chlorowcami:
    http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   3. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 00:24

    4. ”Jeżeli w naszym organizmie znajdzie się ksylen lub toluen, każda z czterech odmian przywry, do swojego rozwoju wykorzystuje mózg jako żywiciela pośredniego. Powoduje to zaburzenia w pracy mózgu oraz choroby neurologiczne np. epilepsję, schizofrenię, zapalenie opon mózgowych lub może powodować wzmożone uzależnienie alkoholowe.
    Metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) wg. dr Clark powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, szczególnie przywr jelitowych.
    Dorosłe przywry (każda z czterech odmian) w ścianie macicy powodują skurcze i krwawienia poza okresem menstruacji. Jeśli przedostaną się jajowodami do jamy brzusznej, wraz z fragmentami śluzówki macicy, prawdopodobnym rezultatem będzie endometrioza – gruczolistość. Mogą też być przyczyną mięśniaków. Niekiedy znajdzie się tam owcza motylica wątrobowa, przywra przewodów żółciowych, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa. ”

    1. Megi 22 sierpnia 2017 o 22:50

     Przepraszam, ze odpowiadam dopiero teraz. Dziękuję za tak szczegółowe odpowiedzi.
     Jakie badanie może zweryfikować występowanie tego rodzaju pasożytów? Biorezonans?

     1. grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 08:14

      tak, dobrze wykonany ze wskazaniem na wirusy i pozostałe, nie alergie pokarmowe
      i inne niepotrzebne w tym momencie pozycje, owszem.

      1. Megi 24 sierpnia 2017 o 21:36

       Czy ktoś z Was może polecić kogoś, kto poprowadziłby mnie za rękę od A do Z w walce z endometriozą.
       Wszystko co robię do tej pory (oprócz terapii hormonalnej zapisanej przez ginekologa), to chodzenie po omacku.
       Na wlasną rękę idę do dietetyka, korzystam z akupunktury, szukam ziół i innych alternatywnych metod, aby tylko odstawić terapię hormonalną.
       Nie wiem jednak do czego doprowadzą moje działania, bo się na tym tak naprawdę nie znam. Blog jest fantastycznym źródłem wiedzy, ale znowu w moim przypadku to działania po omacku.
       Może macie kogoś do polecania z doświadczeniem, kto faktycznie umie zając się chorobą od samego początku do końca, zlecając badania i wprowadzając alternatywne leczenie.
       Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.