logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
106 115 695
186 online
32 999 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dlaczego lekarz nie potrafi Ci pomóc przy endometriozie, a stary Chińczyk tak?

rp_tumblr_kxsoqfnceb1qzogms.jpgDlaczego lekarz nie potrafi Ci pomóc przy endometriozie, a stary Chińczyk tak?

Jolanta,

Trzy rzeczy najbardziej determinują nasze szczęśliwe życie, mianowicie zdrowie, pieniądze i miłość. Przy czym hierarchia ich ważności ulega zmianie, w zależności od potrzeb. Zwykle to, czego nam w danym momencie najbardziej brakuje wypływa na samą górę tej listy.

A więc zdrowie

Co dziesiąta kobieta w wieku rozrodczym zachoruje na endometriozę, czyli gruczolistość zewnętrzną. Tak przynajmniej mówią statystyki.

Endometrioza występuje wtedy, gdy tkanka która normalnie rozwija się wewnątrz macicy zaczyna rosnąć w innych miejscach.

Chlorella 100% Organik This is Bio

Chlorella 100% Organik This is Bio

Jest notorycznie bolesny stan, który wiele kobiet opisuje, jako bardziej intensywny niż rodzenie dziecka. Mogą też powstawać wewnętrzne blizny, które przyczyniają się do bezpłodności.
Książki medyczne dają nam w temacie endometriozy różnorodne wyjaśnienia, dlaczego jest tak niesamowicie bolesna, jednak są tylko teoriami, gdyż tak naprawdę endometrioza wcale nie jest dobrze poznana.

Jak zwykle alopaci najczęściej leczą tę chorobę poprzez hamowanie objawów, czyli waląc leki przeciwbólowe, lub zapisują jeszcze leki antykoncepcyjne, pozwalające na pominięcie okresu. Tego nie można inaczej nazwać, jak tylko poważnym zaniedbaniem, w wyniku którego endometrioza jest najczęstszą przyczyną niepłodności w cywilizowanym świecie.

Bowiem.

Metody hamowaniu endometriozy przez główny nurt medycyny są zwykle daremne. Usiłuje się leczyć ją chirurgicznie, ale zwykle są to błędne decyzje. Stosuje się najczęściej laparoskopię, aby usunąć nadmiar tkanki, ale rzecz ma bardzo wysoki wskaźnik nawrotów, pomimo interwencji chirurgicznych.

Niektóre kobiety decydują się na niezwykle desperacki krok, czyli histerektomię, czyli usunięcie macicy, aby tylko wyeliminować endometriozę, jednak nawet w tych przypadkach gruczolistość często powraca w innych miejscach.

Ciąża to jedyna strategia, która w wiarygodny sposób pomaga w tym chorobowym stanie, albo przynosi prawdziwą ulgę, jednak po ciąży w bardzo wielu wypadkach endometrioza ponownie wraca. Niektóre kobiety zgłaszają wręcz, że mają jeszcze silniejsze objawy.

Endometrioza natomiast zawsze stopuje, gdy tylko zaczyna się menopauza.

Jak się Możni domyślają choroba ta ma ogromny wpływ na jakość życia. Kobiety z endometriozą mają aż o 87% więcej szans na depresję, oraz o 88% zwiększone ryzyko wystąpienia łagodnego/umiarkowanego niepokoju. 63% kobiet z endometrium ma poważne problemy lękowe. Osoby cierpiące na endometriozę mają 4 razy częściej problemy alergiczne, oraz są również 4 razy bardziej narażone na migreny.

Wiele kobiet z ciężką endometriozą ma tak poważne objawy, że stają się niepełnosprawne.

Internet jest najeżony opowieściami grozy o kobietach, które popełniły samobójstwo z powodu bólu związanego z endometriozą.

Objawy endometriozy

Bolesne okresy
Bolesny seks
Bezpłodność
Ciężkie lub nieregularne krwawienia
Bolesne wypróżnienia, lub oddawanie moczu
Brązowa krew miesiączkowa
Zmęczenie
Depresja
Nadmierne wahania nastroju
Ból w dole pleców
Duże skrzepy krwi podczas okresu
Obrzęk brzucha

Jakie mogą być przyczyny endometriozy?

Tradycyjna Medycyna Chińska łączy endometriozę z zaburzeniami yyy … czynności wątroby. Na pierwszy rzut gałki wydaje się, że TMC się myli, ale to tylko na pierwszy rzut.

Bowiem.

Na Uniwersytecie w Southampton przeprowadzono badania, które wykazały, że chińska medycyna jest zdecydowanie bardziej skuteczna w leczeniu endometriozy niż zabiegi głównego nurtu. Do tego bez skutków ubocznych.

Gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi, albo o pieniądze, albo yyy … o wątrobę?

Wątroba jest głównym narządem odpowiedzialnym za eliminowanie toksyn.

Gdy wątroba ma problem z przepłukiwaniem toksyn, zdarza się, że są w niej utkwione zawsze. Te toksyny stanowią najczęstszą przyczynę niewydolności wątroby.

Wiemy też, że wątroba jest odpowiedzialna za regulację hormonów płciowych, w tym estrogenów, progesteronu i testosteronu. Wzrost estrogenów sprawia, że endometrioza staje się bardziej dotkliwa, co stanowi oczywisty wskaźnik, że zachodzą relacje między zdrowiem wątroby, a tą chorobą.

Kobiety, które decydują się na zabiegi głównego nurtu, czyli na to co im zaleci dohtore, w końcu są w gorszej kondycji niż były wcześniej.

Bowiem to co im się ordynuje jeszcze bardziej pogarsza stan ich wątroby.

Endometrioza Association zrobiła ogromne ilości badań na temat związku pomiędzy endometriozą, a ekspozycją na dioksyny.

Dioksyny to jest produkt uboczny zabiegu chlorowania, stosowanego do bielenia podpasek i tamponów. Proces bielenia jest znany z tego, że uwalnia dioksyny co szczególnie w przypadku tamponów może powodować endometriozę, lub jej nasilenie.

Kobiety, które lubią drinki, również są bardziej narażone na tę chorobę, bowiem alkohol ogromnie obciąża wątrobę.

Liczne badania wykazały, że ryzyko endometriozy rośnie u kobiet, które są na dietach o niskiej zawartości antyoksydantów, lub, które mają w swoich ciałach o wiele za dużo wolnych rodników tlenowych, stanowiących o oksydacyjnym uszkodzeniu. Za mało w diecie owoców i warzyw jest centralnie przyczyną zła.

Jeżeli chcemy ugruntować naszą endometriozę, długo i konsekwentnie stosujmy typowe metody farmaceutyczne, zażywajmy silne środki przeciwbólowe i dajmy sobie laparoskopować to i owo. Oczywiście bierzmy też doustne środki antykoncepcyjne. Bowiem wszystkie te działania są bardzo szkodliwe dla wątroby.

Obszary, w których tkanka endometrium rośnie w ciele stają się bardzo „gorące”, a długotrwałe zapalenie chroni organizm przed prawidłowym, czyli naturalnym uzdrowieniem. Dlatego też, jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy zrobić, jest zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie.

Aktywność fizyczna jest wysoce wskazana, a ćwiczenia w tygodniu poprzedzającym menstruację są wręcz konieczne.

Pocenie się, jest najlepszym sposobem, aby oczyścić węzły chłonne, a należy pamiętać, że endometrioza jest chorobą, która często jest wynikiem zatrucia toksynami.

Kobiety, które uprawiają coitus regularnie, a szczególnie w tygodniu poprzedzającym okres mogą drastycznie zmniejszyć objawy endometrium. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy męskie hormony bezpośrednio są wstrzykiwane pacjentce (może powiedzmy sobie szczerze, że chodzi o ejakulację bez gumki), tym bardziej, że zajście w ciążę w tym okresie jest mało prawdopodobne.

Nowa dieta i suplementy

Nawet, gdy jesteś mięsożercą, nie możesz jeść nieorganicznego mięsa, czyli od zwierząt niekarmionych trawą. Zostań jednak roślinożercą.

Żelazo jest niezbędne, ale nie przyjmuj suplementów żelaza, pozostań przy chlorelli, albo spirulinie.

Unikaj rafinad. Wybielona mąka, czy cukier mają w sobie resztki dioksyn.

Nie używaj żadnych węglowodanów nieekologicznych, do tego przetworzonych w fabryce. To jest najbardziej zapalna żywność, do tego stopnia, że można mieć wolty, aby nazywać ją żywnością.

Nie jedz glutenu.

Nie jedz nabiału, chyba, że masz do dyspozycji organiczne mleko kozie, niepasteryzowane i naturalnie fermentowane.

Miód jedz.

Soja to nie jest rzecz do jedzenia, cokolwiek powie Ci w temacie Twój znajomy weganin. Unikaj wszystkich produktów sojowych. Soja zawiera fitoestrogeny, które są związkami naśladującymi estrogeny w organizmie. Mogą one spowodować poważną niestabilność hormonalną, która pogorszy endometriozę.

Dioksyny można również znaleźć w miejskiej wodzie pitnej. Nie pij innej wody, niż czystą i nie z kranu. Najlepiej na wodzie w łazience mieć filtr, oczyszczający ją z chloru. Bierz prysznic wodą bez chloru. Jeżeli nie masz filtra przepłukuj ciało czystą wodą.

Oczyszczenie wątroby z toksyn, często wiąże się z pozbyciem endometriozy

Wszystkie witaminy z grupy B wzmacniają wątrobę i bezpośrednio wspomagają organizm w utylizacji nadmiaru estrogenu.

Dandelion, czyli mniszek, którego jest teraz pełno wokół, wzmacnia wątrobę i nerki.

Ostropest znany jest z tego, że wzmocni wątrobę.

Selen jest historycznie używany przez rolników, do ochrony swoich krów przed endometriozą.

Endometrioza oczywiście utrudnia płodność krów, ale też prowadzi do rodzenia się mniejszej cieląt.
Witamina E od dawien dawna (1930) była używana przez rolników/hodowców, aby ich zwierzęta miały zdrową okładzinę macicy. Witamina E i selen współpracują ze sobą w zapobieganiu uszkodzeń komórek błony.

Ze względu na związek pomiędzy endometriozą i dioksynami, byłoby mądre, aby uzupełnić chlorofil.

Świetnie się do tego nadać może chlorella, tym bardziej, że niezbędny będzie również kwas foliowy.

Zbyt mało kwasu foliowego może być przyczyną niedokrwistości megaloblastycznej (oczywiście też braki B12), a duże czerwone krwinki mogą mieć problemy z dobrym transportem tlenu. Wiadomo, że ta sprawność pomaga w regulacji i równowadze hormonów.

Granat chroni przed przeciążeniem agresywnymi estrogenami.

Alkohol zmniejsza wchłanianie kwasu foliowego, dodatkowo zwiększając wydalanie go przez nerki. Kwas foliowy pomaga w chelatacji ołowiu i pomaga organizmowi prawidłowo wykorzystywać cynk. Istnieją silne relacje pomiędzy kwasem foliowym, a zdrowiem wątroby. Choroba wątroby zwiększa straty kwasu foliowego.

Rzodkiewki były stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej do leczenia endometriozy i naprawiania problemów z wątrobą, w tym żółtaczki. Byłoby niegłupie zacząć jeść rzodkiewki.

Należy unikać alkoholu, z wyjątkiem od czasu do czasu kieliszka czerwonego wina. Jak lubisz. Większe ilości osłabią już i tak mniej sprawną wątrobę.

Żelatyna jest jedynym wspólnym składnikiem wszystkich leków związanych z endometriozą. Mimo, że jest to rzekomo nieaktywny składnik wszystkich leków, właśnie spożywanie żywności o wysokiej zawartości żelatyny w czasie cyklu miesiączkowego jest korzystne. Wreszcie możecie pożreć do woli wielką ilość gumisi. Żartuję.

W USA, w niektórych postępowych stanach, zaleca się marihuanę przy endometriozie. Zresztą nie tylko, bowiem oprócz uśmierzania bólu Maria zmniejsza problemy zapalne.

Najlepiej używać tylko niechlorowanych podpasek i zrezygnować z tamponów.

Ref:1

No i na koniec akcja z olejem rycynowym, który kupisz w sklepach ze zdrową żywnością

Oto procedura:

Moczysz myjkę w czystym, tłoczonym na zimno oleju rycynowym.
Następnie kładziesz ją na nagiej skórze w dolnej części żołądka.
Umieszczasz kawałek plastiku, czyli siatki z hipermarketu na wierzchu myjki.
Niech to leży na Możnej przez pół godziny.
Powyższa procedura może być wielokrotnie wykonywana w trakcie cyklu miesiączkowego, aby przynieść ulgę.

Jednak wystarczy nawet jeden zabieg, aby zapewnić ogromną poprawę samopoczucia.


czego serdecznie Możnym życzy
peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

Co nasze antenatki robiły, gdy piekły, swędziały i bolały je waginy?

6 naturalnych sposobów rozbrojenia tykającej bomby zegarowej

Polecam sprawdzone suple w naszym Wellness Sklepie


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 80 868 times, 10 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Karla 16 maja 2017 o 19:41

  Witam serdecznie! Pierwsze to chciałam zapytać empiryczna26 czy udało Ci sie pozbyć torbieli i tym samym uniknąć operacji? Ja od 3,5 roku zmagam sie z endometrioza, nie daje żadnych objawów poza wzdetym brzuchem i bólami migrenowymi głowy. Miałam jedna operacje (laparotomie) usunięta torbiel endometrialna która pół roku po operacji zaczęła odrastać obecnie ma aż 9cm! Co mnie przeraża… 24 maja mam wizytę u gin. W celu ustalenia terminu operacji, oczywiście bardzo chciałabym uniknąć operacji, lecz obawiam sie, ze przy takim rozmiarze torbieli nie będzie to możliwe ☹️ Od 2tyg. Pije zioła, pije siemię lniane oraz płyn lugola, biorę chlorelle, omega3, zaczęłam robić okłady z olejku rycynowego. Chce również zacząć stosować ostropest plamisty. Co jeszcze polecacie? Bardzo proszę o porady… wciąż gdzieś tli sie we mnie nadzieja, ze uda mi sie uniknąć kolejnej operacji, która leczy tylko skutek a przyczyna pozostaje i stad nawroty… Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 2. Karla 17 maja 2017 o 07:49

  Mam jeszcze pytanie: czy słyszeliście, lub znacie osoby którym torbiel endometrialna sie wchłonęła? Lekarze oczywiście mówią ze to nie możliwe, ze takie sie nie wchłaniają, tylko zwykle czynnościowe. Zapomniałam również dopisać, ze od kad mam endometriozę to również łupież skory głowy, czasami wrecz „skorupa” na głowie, to zapewne ma związek z obniżona odpornością , Pepsi Eliot może coś polecisz? Z góry dziękuje!

  1. Pepsi Eliot 17 maja 2017 o 08:17
  2. grzegorzadam 17 maja 2017 o 08:57

   Jod, selen:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   Tarczyca, endometrioza:
   – choroby tarczycy zawsze związane są z niedoborem jodu
   – stany zapalne można trwale wyleczyć, ale nie jest to łatwe
   – poziom TSH to bardzo mało wiarygodne badanie
   – ważniejsze są ft4 i ft3 (powstaje po oderwaniu 1 atomu jodu z ft4)
   – powinno się oznaczać również poziom rT3, czyli revers-T3, „odwrotna” trójjodorytonina ”
   – alternatywą dla euthyroxu jest naturalny hormon ze świni: Armour Thyroid
   – Hashimoto: przyczyną jest odwodnienie tarczycy
   – nadnercza są największym zbiornikiem witaminy C w organizmie
   – nie wyleczysz tarczycy przy źle funkcjonujących nadnerczach
   – jak naprawić nadnercza: usunąć stres
   – jak sprawdzić stan nadnerczy domowymi sposobami (4 testy):
   – rano zaraz po obudzeniu badać temperaturę (najlepiej termometrem rtęciowym) i gdy poniżej 36 stopni C, to źle
   – położyć się na plecach i leżeć nieruchomo 3 minuty i szybko wstać, i gdy kręci się w głowie, to źle
   – zrobić tępym narzędziem kreskę na skórze, jeśli pozostanie biała, to źle
   – w ciemnym pokoju świecimy latarką prosto w źrenice przez 2 minuty i jeś źrenica kurczy się i rozszerza, to źle
   – negatywne wyniki wszystkich 4 testów oznaczają zły stan nadnerczy
   – suplementować w pierwszej kolejności witaminą C, A 10 tys.IU, cynkiem 50mg, magnezem, selenem
   – magnez najlepiej transdermalnie kąpiele – szklanka chlorku magnezu + szklanka sody oczyszczonej – kąpiel 45 minut
   – selen 100-200mcg dla zdrowego, 400-600mcg dla chorego (np. Selenometionina)
   – dopiero po uzupełnieniu poziomów powyższych składników brać się za lugolę: 1 kropelka to 1-1,5mg jodu czyli brać 2-3 krople do 5mg jodu
   – przedawkowanie to metaliczny smak w ustach i ciemny język – znika natychmiast po odstawieniu
   ============================================================================

   Oraz to:
   Metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) wg. dr Clark powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, szczególnie przywr jelitowych.
   Dorosłe przywry (każda z czterech odmian) w ścianie macicy powodują skurcze i krwawienia poza okresem menstruacji.
   Jeśli przedostaną się jajowodami do jamy brzusznej, wraz z fragmentami śluzówki macicy, prawdopodobnym rezultatem będzie
   endometrioza – gruczolistość.

   Mogą też być przyczyną mięśniaków. Niekiedy znajdzie się tam owcza motylica wątrobowa, przywra przewodów żółciowych, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa. ”

 3. Karla 17 maja 2017 o 09:24

  Dziękuje za odpowiedzi, spróbuje metody Saula, dziś zakupie selen, wit. E oraz kwas foliowy. Co do wyników fr3,ft4 to miałam robione i sa dobre , jedynie Ca125 podwyższone ale przy endo to normalne niestety i podwyzszony trochę również miałam testosteron, lekarz to oczywiście zbagatelizował… Muszę działać by pomoc mojemu cialu wyzdrowieć i nie dać sie lekarzom pokroić.

 4. aga13 24 maja 2017 o 23:48

  Hej. Jestem po wizycie kontrolnej u ginka. Załamana. Po usunięciu, niestety prawych przydatków, nawrót po lewej stronie. Oczywiście wg gina i tak skończę pod nożem 🙁 Ślędze posty, czytam i czytam i im więcej przeczytam tym mniej wiem co zrobić. Od czego zacząć. proszęęęę o pomoc!!! Nawet biegać mi zabrania 🙁 w sobotę mam zawody i tak pobiegnę!

  1. grzegorzadam 25 maja 2017 o 07:59

   Oczywiście wg gina i tak skończę pod nożem”

   Co on taki pewny?

   Dostarcz sobie wit D (jaki poziom?) , jodu , selenu, krzemu i więcej do niego nie wrócisz:
   http://www.pepsieliot.com/download/s273efv743d/Wszystko%20o%20Witaminie%20D%20by%20Pepsi%20Eliot.pdf
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   1. aga13 25 maja 2017 o 23:34

    Dziekuje za tak szybka odpowiedz!!! Herbatkę juz pije, smakuje mi. Gdyby nie wizyta u ginka to nie wiedziałabym ze mam nawrot tegoż dziadostwa. Żadnych objawów. Ech….

    1. aga13 28 maja 2017 o 22:30

     Mam pytanie, czy w takim razie mogę zakupić tu i stosowac Macę, selen z witaminą E i do tego chlorella i jeszcze rojnik? Czy to tak w sam raz czy za dużo 🙂 a i jeszcze lugola. z góry dziękuje za poświęcenie mi uwagi 🙂

     1. Pepsi Eliot 29 maja 2017 o 07:04

      oczywiście, że tak, do tego Chlorella i Maca to tak naprawdę pokarmy, nie suplementy

     2. Aga13 29 maja 2017 o 23:12

      Pepsi a po zakupie rozpiszesz co i jak brać? Czy sama bede wiedzieć? A czy oprócz tego mogę cos jeść

     3. Pepsi Eliot 30 maja 2017 o 06:48

      oczywiście, że wszyscy, którzy chcą dostaną rozpiski

     4. aga13 30 maja 2017 o 08:33

      Zamówiłam, napisałam ze poproszę o rozpiskę ale nie dodałam ze mam endo,może to bez znaczenia?

 5. Karla 25 maja 2017 o 13:21

  aga123 – nie słuchaj lekarzy!!! ja wczoraj byłam u gina i torbiel endometrialna na jajniku zmniejszyła mi się o 2cm!!!! od 3ech tyg. biorę jod, wit. C1000, chlorelle, omega3, olej z wiesiołka, kwas foliowy, magnez, wapń i robię okłady z olejku rycynowego. A od tygodnia stosuję również selen z wit. E, ostropest i cynk. Trochę tego jest, ale pomaga! Mnie gin. powiedział, że poczekamy jeszcze i jak się nie wchłonie ( wg. niego się nie wchłonie całkiem bo torbiele endo się nie wchłaniają) to laparoskopia pod koniec września. Ja natomiast wierzę, że nie będzie operacji, bo wzmacniam organizm i wierzę, że sam sobie z tym poradzi… Dlatego walczę dalej i się nie poddaję!!! 😉
  Pepsi mam pytanie odnośnie tarczycy, od 3ech lat miałam wyniki w granicach 2,3 lub 2,5 teraz wynik 3,2 ft3 i ft4 dobre, anty tpo i anty tg również Ok, gin. przepisał mi hormony ale nie chcę ich brać (jestem ich wrogiem) czy coś jeszcze dodała byś do tego co biorę aby wspomóc tarczycę? Z góry dziękuję za odp.

   1. aga13 28 maja 2017 o 22:23

    Karla dzięki. Mam pytanie-chlorelle w jakich dawkach przyjmujesz:profilaktycznie czy odtruwająco, i pozostałe suplementy? Gubię się 🙁

    1. Karla 29 maja 2017 o 17:35

     Wiesz co wszystko zależy jakiej firmy chlorella itd. Bo mg mogą sie różnić, np. Cynk mam teraz innej firmy i różnią sie mg od tych które poprzednio miałam, ale jesli zakupisz w sklepie u Pepsi to na pewno napisze Ci jakie dawki masz przyjmować

  1. grzegorzadam 25 maja 2017 o 13:55

   Mnie gin. powiedział, że poczekamy jeszcze i jak się nie wchłonie ( wg. niego się nie wchłonie całkiem bo torbiele endo się nie wchłaniają) to laparoskopia pod koniec września. Ja natomiast wierzę, że nie będzie operacji,”

   Krótko mówiąc, z jakichś powodów się pojawił, i z jakichś zniknie.
   Na końcu powie, że placebo 😀

   1. Karla 25 maja 2017 o 14:42

    Dokładnie, pewnie tak powie 😉 już widzę jego zdziwioną minę heh.

  2. grzegorzadam 26 maja 2017 o 08:06

   od 3ech lat miałam wyniki w granicach 2,3 lub 2,5 teraz wynik 3,2 ft3 i ft4 dobre, anty tpo i anty tg również Ok”

   Po uzupełnieniu jodu, pozbyciu się obciążeń, to się wyreguluje.

   ”“Umieściliśmy 83-letnią kobietę na orto-jodo suplementacji na 6 miesięcy po 50 mg jodu dziennie. Rezultaty były następujące: ogromny wzrost energii, wytrzymałości, dobrego samopoczucia, pamięci. Po sześciu miesiącach jej skóra zaczęła się złuszczać, a nowa warstwa wyglądała młodziej. Kobieta była zdumiona swoim nowym wyglądem. Dr Guy Abraham napisał:
   „Z naszego doświadczenia wynika, że starsze kobiety (szczególnie po 65 roku życia) zauważyły większe zmiany, zarówno fizyczne jak i mentalne.”

   ”Orto-jodo-suplementacja powinna być częścią pełnego programu odżywiania, kładącego nacisk na magnez zamiast wapnia. – Dr. Guy Abraham”

   ”Orto-jodo-suplementacja polega na spożywaniu podstawowych suplementów z jodem, aż gruczoł tarczycy i inne wrażliwe na jod części naszego ciała osiągną niezbędny poziom tego minerału. W rzeczywistości nie ma powodu aby obawiać się jodu przy podejściu do jego stosowania z rozsądkiem i odrobiną ostrożności, wtedy będzie on stymulował proces detoksyfikacji z metali ciężkich, szczególnie halogenów (chlorowców). Sto lat temu każdy lekarz używał jodu, a ci lepsi używają go nadal.

   Co 17 minut, każda kroplą naszego ciała przepłynie przez nasz gruczoł tarczycy i jeśli ma ona wystarczający poziom jodu, bakterie i wirusy w naszej krwi są zabijane podczas gdy krew przepływa przez tarczycę.”

   ”Według dra D. Brownsteina podwyższone stężenie TSH (5-30mU/l) powraca do normalnego poziomu po 6 miesiącach terapii jodem. Hormon TSG reguluje pracę symportera sodowo-jodowego, który pośredniczy w wychwycie jodu przez gruczoł tarczycowy. U niektórych osób z niedoborem jodu stężenie TSH zwiększa się właśnie po to, by pobudzić aktywność wspomnianego symportera.”

   pozdrawiam 😉

   1. Karla 26 maja 2017 o 11:33

    Dziękuje Obecnie wypiłam 3-4 krople płynu lugola dziennie, dodaje go do pół szklanki przegotowanej wody, czy powinnam zwiększyć dawkę?

    1. grzegorzadam 26 maja 2017 o 12:56

     Możesz stopniowo zwiększać – wg Lasta- do 6 kropli 4x dziennie lub 8 kropli 3x dziennie.
     Czas ? Nie podają. Wg pewnych źródeł od 3 do 9 miesięcy.
     Ale trzeba badać poziom.

  3. Tysia 1 września 2017 o 14:43

   Grzegorzuadamie, Karlo – czy te okłady z oleju rycynowego można stosować w trakcie miesiączki?

   1. grzegorzadam 1 września 2017 o 22:55

    Rycynowy nie ma przeciwwskazań, poza ciążą.

    1. Anja 10 grudnia 2018 o 12:15

     Podczas miesiączki nie stosuje się okładów z rycyny

  4. Aga13 19 września 2017 o 20:51

   Po 3 m-ch torbiel zmalała o 2 cm!!! To działa!!! Pozdrawiam Pepsi i Ekipe Pepsi ?

  5. Basia 21 listopada 2019 o 19:17

   Czy możesz się do mnie odezwać?
   Tydzień temu miałam operację, usunięto mi 5 cm torbiel endometrialną na prawym jajniku razem ze zrostami. Jestem w temacie bardzo świeża i potrzebuje pomocy…
   Wiem jedno – metody naturalne – to jest sens. Bardzo nie chce dopuścić do kolejnych operacji.

   basiatracz31@gmail.com

 6. To jest to co ja znalezałam po internetach ;) 30 maja 2017 o 17:24

  Byłam dziś u gin….stosowałam przez 3 mc mniej więcej to co karla, Vit.C, Vit, E, Ostropest, olej z wiesiołka, i pełno innych różności typu selen, olej z czarnuszki, herbata z krwawnika, lecytyne,(okłady tez ale nieregularnie, jod itp….wszsytko to co przeczytałam o zdrowym zwalczaniu endometriozy, nawet jogę ;)) i to co gin zapisał czyli tabsy hormonalne… Nie wiem co przez te 3 mc zadziałało ale torbiel jest o połowę mniejsza,,,,,więc jest swiatełko w tunelu.Dostałam kolejne 3 opakowania hormonów,ale nie poddaje się, jednocześnie dalej będe się suplementować i dbać o siebie….Gin twierdzi że trzeba wzmocnić 0rganizm,bo endometrioza jest chorobą autoimmunologiczną. Pozdrawiam wszystkie endo kobietki, nie dajcie się !!!

  1. grzegorzadam 30 maja 2017 o 20:23

   bo endometrioza jest chorobą autoimmunologiczną. ”

   organizm sam siebie nie atakuje:
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

   1. Pepsi Eliot 30 maja 2017 o 20:30

    atakuje przez pomyłkę, przecież na tym polega istota stawiania baniek, robisz siniec, ciało myśli, że to obcy najeźdźca, zbiera siły na wyleczenie, a tu okazuje się, że najeźdźcą była własna podbiegła krew, autoagresja to podobny mechanizm, tyle, że bardziej na poważnie

    1. grzegorzadam 30 maja 2017 o 20:34

     Ciekawe.

     Bardziej pasuje mi teoria Williama 😉
     jest logiczna i prawdziwa, tylko wszystko skłąnia na karb EBV, a to nie tylko
     ten wirus,,
     aparatura nie kłamie.

  2. Karla 30 maja 2017 o 23:39

   To super wiadomość ze aż o polowe sie zmniejszyła! U mnie 2cm w 3tyg. Z tym, ze ja nie brałam i nie biorę żadnych chormonow. Gin twierdzi ze od chormonow torbiele nie znikną.. a jakie Ty bierzesz te tabletki? Już wcześniej na torbiel Ci pomogły? Kurczę ja uważam ze choron na jedno pomoże a na co innego zaszkodzi… ale oczywiście każdy ma prawo myśleć inaczej. W każdym razie zycze nam aby nasze tobiele sie wchłonęły . Pozdrawiam

  3. Karla 30 maja 2017 o 23:43

   To super wiadomość ze aż o polowe sie zmniejszyła! U mnie 2cm w 3tyg. Z tym, ze ja nie brałam i nie biorę żadnych hormonów. Gin twierdzi ze od hormonow torbiele nie znikną.. a jakie Ty bierzesz te tabletki? Już wcześniej na torbiel Ci pomogły? Kurczę ja uważam ze hormon na jedno pomoże a na co innego zaszkodzi… ale oczywiście każdy ma prawo myśleć inaczej. W każdym razie zycze nam aby nasze tobiele sie wchłonęły Pozdrawiam

 7. Karla 31 maja 2017 o 11:59

  Mam jeszcze pytanie odnośnie selenu – wyczytałam, że nie powinno się go łączyć z innymi suplementami, czyli razem nie zażywać tak? Bo ja go biorę razem z chlorella, olejem z wiesiołka, omega3 itd. Czyli Selen z wit. E brać osobno np. pół godziny wcześniej niż wszystko pozostałe? A czy godzina ma też jakiś wpływ? Zauważyłam od kilku dni, że jak wezmę suplementy ok 21-szej, to później o 24-tej mam problem żeby zasnąć… Tylko nie wiem, czy dobrze łączę akurat to z zażywaniem supli 😉 Pozdrawiam serdecznie!

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 12:05

   selen należy brać z witaminą E i C i nie łączyć z innymi suplami. W tym czasie można też dawkować sobie jod pierwiastkowy (płyn Lugola z apteki) przez skórę

 8. Karla 1 czerwca 2017 o 13:21

  Tak patrzę na to wszytko co biorę i nie wiem czy coś jeszcze powinnam dodać? A mianowicie : jod, chlorella, ostropest, selen, wit. E, wit. C1000, cynk, kwas foliowy, omega3, olej z wiesiołka, magnez i wapń. Może dołożyć Maca i D3+K2? Co sądzicie? Nigdy tyle wszystkiego nie brałam i nie chce tez przesadzić… mam czas do końca września aby doprowadzić ciało do zdrowia, by żadnej laparoskopii torbieli jajnika nie było

  1. Pepsi Eliot 1 czerwca 2017 o 23:32

   nie ma w tym żadnej przesady, D3 + K2 to właściwie obowiązek, najlepiej zbadaj 25(OH)D

   1. Karla 2 czerwca 2017 o 12:48

    Oki, dzięki. Czytałam o mace, widzę ze tez jest teraz tutaj na nią promocja, ale nie można jej łączyć z niektórymi suplemantami np. z Olejem z wiesiołka tak? I z czymś jeszcze?

    1. Pepsi Eliot 2 czerwca 2017 o 14:00

     fitohormonami przy endometriozie

     1. Karla 2 czerwca 2017 o 15:26

      Czyli jesli zdecyduje sie na mace wtedy odstawić olej z wiesiołka? a reszta z tego co biorę jest Ok i nie ma przeciwskazań 😉

    2. Aga13 2 czerwca 2017 o 15:57

     Podpisuje sie pod pytaniami Karli!!! Otrzymałam juz ze sklepu Pepsi maca, selen, wit E. Wit D 3, miałam, ale nie brałam. Piękne jest to ze okłady z olejku pomagają!!! Pepsi Dzieki , ze nam pomagasz

     1. Pepsi Eliot 2 czerwca 2017 o 18:00

      <3

     2. Karla 2 czerwca 2017 o 18:32

      Czyli trzeba maca zamówić , odstawić wiesiołka i brać wszystko jak do tej pory 😉 jesli maca pomaga w płodności to tym bardziej… oj sie rozmarzyłam, ze we wrześniu mógłby być pozytywny test ciążowy zamiast laparoskopii 😉

  2. help please :) 1 kwietnia 2019 o 23:09

   Pepsi ! ” nie mieszać z innymi suplami „czyli? Co konkretnie nazywasz suplem 🙂 ? trochę się gubię w tym przekazie informacji…
   W sumie wszystkie suplementy można rozdzielić na podrzędne . Na witaminy , pokarmy , minrerały, etc.
   Co np. z Solami Mineralnymi Schusslera ? Czy to jest jakiś suplemnet ? Można to z selenem łączyć . Możesz się kochana jakoś do tego odnieść ?

   1. Pepsi Eliot 2 kwietnia 2019 o 10:49

    ja widzę to tak, że preparaty multiwitaminowe, lub wyizolowane witaminy, minerały to suple suple, a chlorella, trawy, baobab, acai, róża etc etc to suple pokarmy, i są jeszcze suple zioła, jak ashwagandha, i suple przyprawy jak kurkuma, imbir etc.

 9. Karla 1 czerwca 2017 o 15:34

  Przepraszam napisałam 2 te same komentarze, bo coś z tel. mi się dzieje i pierwszy zniknął…

  1. Emanuela Urtica 1 czerwca 2017 o 16:07

   Nie zniknął, wszystkie komentarze przechodzą przez moderację i dopiero po zatwierdzeniu są publikowane. 🙂

   1. Karla 1 czerwca 2017 o 16:37

    tak, ale widzę, że poprzedni który pisałam, to go nie ma…

    1. Emanuela Urtica 1 czerwca 2017 o 17:33

     Widocznie jeszcze nie został zatwierdzony. Pewnie pojawi się razem z odpowiedzią. 🙂

 10. ChziołaNaEndoTAK 7 czerwca 2017 o 14:43

  Witam, Od ponad pół roku piję chińskie zioła. Wraz z rozpoczęciem ich brania ”rzuciłam” hormony, które brałam od 10 lat na endo właśnie (umiejscowione z tyłu macicy, prawdopodobnie co cesarce również w otrzewnej), przy których średnio co kwartał czułam się coraz gorzej. W tym momencie okres prawie bezbolesny, inne samopoczucie i bez hormonów. Nie wiem co będzie dalej jak na razie mi się podoba i polecam.

 11. magda 12 czerwca 2017 o 14:37

  a jakie to są chińskie zioła na endometriozę?

  1. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 14:58

   Najpierw, pH, nawodnienie (przezroczysty mocz), magnez, HCO3.

 12. Karla 22 czerwca 2017 o 19:18

  Coś mnie zaniepokoiło.. a mianowicie od Ok 1,5tygodnia wypadają mi włosy, nie garściami ale sporo zwłaszcza podczas mycia i zastanawiam sie czy to tarczyca sie regeneruje i chormony tak działają na włosy, czy co innego??? Dodam ze oprócz tego co pisałam biorę również skrzyp polny. A tak ogólnie dobrze sie czuje Pod koniec lipca mam wizytę u gin, dam znać jak sprawa z torbielą, mam nadzieje ze zmaleje o kolejne kilka cm.

  1. Pepsi Eliot 22 czerwca 2017 o 21:49

   niedoczynność tarczycy, albo braki aminokwasów, albo żelaza, albo razem te czynniki

   1. Karolina 22 czerwca 2017 o 22:58

    Tarczyca na pograniczu : TSH 3,2 miałam w maju. A żelazo kilka dni temu zaczęłam brać.. w lipcu chce ponownie zbadać tarczyce.

    1. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 11:33

     Nie brałbym żelaza.
     Najpierw żołądek.

   2. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 06:18

    ”braki aminokwasów, albo żelaza, albo razem te czynniki”

    Niedokwaśność zołądka.
    Test sody?

   3. Sylwia 23 czerwca 2017 o 08:02

    Pepsi a jakie to aminokwasy? I jak je uzupełnić?

    1. Pepsi Eliot 23 czerwca 2017 o 08:14

     np. porcja Shape Shake TiB dziennie wszystkie aminokwasy, albo Hemp Protein This is BIO, albo Chlorellę This is BIO, możesz też jeść kasze szczególnie quinoa, strąki, ale w odżywkach masz gwarancje ilościowe

    2. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 08:16

     Kwas żołądkowy= aminokwasy.

     1. Pepsi Eliot 23 czerwca 2017 o 08:20

      nie równa się, tylko dobrze trawione,czyli znak wynikania >, ale nie dostarczanie esencjonalnych, człowiek nie umie ich wyprodukować

     2. Sylwia 23 czerwca 2017 o 08:33

      Dzieki Pepsi. Odnośnie tematu posta: czy takie samo działanie będzie przy rozroscie prostym endometrium? Wycięto mi polip i stwierdzono co powyżej. Oczywiście mam do wyboru hormony albo ciąża. Nie ma opcji hormonów brać nie będę. Czekam na omega 3 aż będzie u Was na stanie. Co jeszcze polecasz?
      Oprócz tego biorę d3+k2, jod, Wit c, magnez, przymierzam się do WU.

     3. Pepsi Eliot 23 czerwca 2017 o 08:50

      omega wkrótce będzie, do tego dołóż witaminę C 1000+ TiB o przedłużonym działaniu,jeśli jej nie bierzesz, witaminę E G&G (mamy 2 super naturalne firmy G&G, wybierz jedną z nich) selen G&G , i jakiś B complex G&G, może być też ten nasz wypas Greens & Fruits TiB, przeczytaj to http://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-endometrize-wedlug-andrew-w-saula/,

 13. Aga13 24 czerwca 2017 o 00:30

  A ja dzis miałam zakończenie roku, wypiłam całe!!! sic wino czerwone, po całym roku szkolnym rzec jasna, i przy diecie i suplementacji Dzieki Pepsi i sklepowi nie wpłynie negatywnie na mnie.

  1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2017 o 08:56

   <3

 14. Aga13 27 czerwca 2017 o 21:46

  Peeeepsiiii!!!! Jestem po wizycie u ginka, jako ze od niecałego miesiąca stosuje sie do rad Waszych to optymistyczne jest to, ze nie rośnie mi to ?. Acha wyniki laboratoryjne mam książkowe ! A i tak ginek chce mnie wysłać na tomograf ?. Nie chce!!! Juz raz w życiu zostałam porządnie naświetlona. Tomograf to chyba nic dobrego? Pozdrawiam. Stronka piekna!!! Gratuluje ?

  1. grzegorzadam 27 czerwca 2017 o 22:31

   optymistyczne jest to, ze nie rośnie mi to”

   Co stosujesz?

   1. Aga13 27 czerwca 2017 o 22:59

    Selen, wit E, omega3, maca, wit C, wit D i k2, kwas foliowy. Nie jem nabiału i mięsa i cukru.Jem warzywa, owoce, kasze jaglana, herbaty ziołowe . I biegam ?

    1. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 10:00

     A i tak ginek chce mnie wysłać na tomograf ?. Nie chce!!! ”

     Tylko pacjent decyduje i jego zgoda jest decydująca.

     ”Tomograf to chyba nic dobrego?”

     W sytuacjach nadzwyczajnych tylko:

     ”Tomografia komputerowa głowy – TK.

     Jest to jedno z najczęściej stosowanych badań na Izbach Przyjęć i nie tylko. Jest to tak naprawdę zupełnie bezwartościowe badanie. Analiza badań przeprowadzonych w 2007 roku wykazała, że tomografia komputerowa głowy wykryła zmiany nowotworowe tylko w 0.4% wszystkich nowotworów. Tomografia komputerowa głowy to jest zwykły rentgen, w dawce przekraczającej dopuszczane napromieniowanie promieniowaniem jonizującym; dawkę taką może otrzymać człowiek w okresie pięcioletnim.

     Dlatego nadzorcy tego Wesołego Baraku nad Wisłą [Janek Pietrzak] zredukowali do minimum liczbę godzin z zakresy nauk teoretycznych, w tym biofizyki: z 220 do 45. TK coraz częściej jest stosowane przez onkologów. Wykonując tylko TK co dwa miesiące, czyli 2 RAZY W ROKU przekraczają dopuszczalną dawkę 10-letnia. Promieniowanie jonizujące jest znanym środkiem indukującym raka.

     Do badań mózgu i rdzenia kręgowego powinno się wykorzystywać Rezonans Magnetyczny.”

    2. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 10:00

     ”Ale każdy lekarz, szczególnie specjalista, zleca kolonoskopię, gastroskopię, rezonans, czy tomografię komputerową. Znalazłem już prace mówiące o konieczności stosowania tomografii komputerowej w przypadku podejrzenia zapalenia wyrostka robaczkowego. Czyli ten „specjalista” naraża pacjenta na 5-letnią dopuszczalną dawkę promieniowania jonizującego, zamiast przyłożyć rękę do brzucha i sprawdzić. No tak, ale NFZ za przyłożenie ręki nie płaci, a za tomografię tak i to dużo. Czyli już chyba wytłumaczyłem wystarczająco jasno, dlaczego tak się dzieje. Po prostu musisz chorować. Tylko jako chory, jesteś kimś w przemyśle medycznym.

     Potwierdzeniem powyższego jest całkowity brak polskich prac naukowych, oceniających stosowane metody leczenia w poszczególnych klinikach, czy szpitalach. Obecnie Roboty Biologiczne robią wg zaleceń, czyli procedur urzędniczych, i nie wykazują zupełnie zainteresowania, jaki jest efekt ich pracy.”
     Dr n. med. J. Jaśkowski

   2. Aga13 27 czerwca 2017 o 23:13

    A i jeszcze herbatkę na 60 chorób pije i nie jem nic co ma gluten.

 15. Karla 29 czerwca 2017 o 07:34

  Pepsi a co myślisz w moim przypadku o zakwaszeniu żołądka octem jabłkowym ?

  1. Pepsi Eliot 29 czerwca 2017 o 07:37

   próbuj, w wielu przypadkach to zbyt słaby środek, ale w przypadku uszkodzonej śluzówki i tak podrażnia.

 16. Sylwia 7 lipca 2017 o 21:16

  Witam serdecznie, mnie również dotyczy problem torbieli endometrialnej-4,5 cm w związku z czym dostałam skierowanie na laparoskopie za 3 miesiące i zalecono mi teraz kuracje lekiem visanne… Wolalabym tegi uniknac, sporo ciekawych informacji tu wyczytałam, ale niestety troszkę się w tym wszystkim pogubiłam… Byłabym bardzo wdzięczna za radę od czego mogę zacząć… Juz od jakiegoś czasu staram się unikać cukru, nabiału, pszenicy, jedynie nie dam rady jeśli chodzi o mięso, ale staram się wybierac to lepszej jakości…

 17. Nie dajcie się propagandzie lekarzy rzeźników! 14 lipca 2017 o 19:06

  Drążę temat endo już od kilku lat i jestem na etapie terapii u osteopaty (przynajmniej ustąpił ból) który mi ostatnio zaczął mówić o biologii totalnej……..Do wszystkich kobiet, które chcą poznać przyczynę – polecam zagłębić temat biologii totalnej – w sieci jest dużo informacji na ten temat.
  Ps. Do wszystkich kobiet które mają zaleconą laparoskopię, nie róbcie tego!!!!!!!Mi to nie pomogło, endo wraca!Trzeba pozna przyczynę! Ps. okłady z oleju rycynowego i suplementy plus dieta epiej pomoga niż laparoskopia!
  Może komuś pomogłam, pozdrawiam endo kobietki

 18. Megi 16 lipca 2017 o 21:28

  Witam. Ja z endometriozą walczę od ponad 10ciu lat. Mialam juz 2 laparoskopie, a w zeszlym roku w marcu laparotomie, gdzie oprocz usuniecia torbieli, usunieto mi lewy jajnik, ogolono jelito i moczowody zalane endometriozą i zrobiono shaving odbytu. W moim przypadku endo ma bardzo agresywną postac. Lekarz zalecil dietę weganską i unikanie glutenu, zeby wyeliminowac hormony. Niestety po pol roku od operacji wrocily torbiele a ja wrocilam do hormonów. Lekarz twierdzi, ze bede na nie skazana do momentu menopauzy i jest to mniejsze zło, bo inaczej znowu trafię pod noz. Ca125 zawsze mam powyzej 100.
  W zeszlym tygodniu dowiedzialam sie, ze mam oponiaka w mózgu. Jestem juz po konsultacji z neurochirurgiem i okazuje sie, ze wg satystyk 35% tego typu guzów, to efekt stymulacji hormonalnej.
  Czyli w moim przypadku to bledne kolo, poniewaz musze stosować hormony przy tak rozleglej endometriozie, a mogą one dawac skutek uboczny w postaci guzów. Tu juz naprawde nie ma zartow.
  Szukam wszedzie rozwiazan, bo widze, ze moje problemy kręcą sie wokol endometriozy.
  Czy faktycznie ziola i dieta pozwolą pozbyc sie tabletek hormonalnych, czy tak agresywana postac endo da sie poskromic metodami niekonwencjonalnymi, zapobiegając jej rozlewaniu na caly brzuch. Pomozcie proszę, bo jedynie moje malutkie blizniaczki motywują mnie do tego by mi sie chcialo walczyc……

  1. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 00:19

   Ja z endometriozą walczę od ponad 10ciu lat.”

   poszukaj przyczyny a nie chirurga:

   1. ”Rtęć w amalgamatowych plombach wywołuje 10 przewlekłych problemów zdrowotnych
   Choroba autoimmunologiczna
   Sprawy autoimmunologiczne wiążące się z plombami rtęciowymi obejmują: artretyzm, stwardnienie rozsiane, choroby: Lou Gehriga, Parkinsona, Alzheimera, drżenie mięśni, ból stawów i mięśni, fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba Crohna, toczeń [lupus], endometrioza i cukrzyca.”

  2. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 00:22

   2. ”Substancje chemiczne zawarte w produktach do pielęgnacji ciała mogą mieć związek ze schorzeniami układu rozrodczego u kobiet (np. endometrioza, zbyt wczesne pokwitanie u dziewcząt) i mężczyzn (np. zmniejszona ilość plemników i wrodzone wady narządów rozrodczych). Substancje te mogą również przyczyniać się do powstawania nowotworów.”

   3. Niedobory jodu i selenu przy jednoczesnym zatruciu chlorowcami:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

  3. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 00:24

   4. ”Jeżeli w naszym organizmie znajdzie się ksylen lub toluen, każda z czterech odmian przywry, do swojego rozwoju wykorzystuje mózg jako żywiciela pośredniego. Powoduje to zaburzenia w pracy mózgu oraz choroby neurologiczne np. epilepsję, schizofrenię, zapalenie opon mózgowych lub może powodować wzmożone uzależnienie alkoholowe.
   Metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) wg. dr Clark powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, szczególnie przywr jelitowych.
   Dorosłe przywry (każda z czterech odmian) w ścianie macicy powodują skurcze i krwawienia poza okresem menstruacji. Jeśli przedostaną się jajowodami do jamy brzusznej, wraz z fragmentami śluzówki macicy, prawdopodobnym rezultatem będzie endometrioza – gruczolistość. Mogą też być przyczyną mięśniaków. Niekiedy znajdzie się tam owcza motylica wątrobowa, przywra przewodów żółciowych, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa. ”

   1. Megi 22 sierpnia 2017 o 22:50

    Przepraszam, ze odpowiadam dopiero teraz. Dziękuję za tak szczegółowe odpowiedzi.
    Jakie badanie może zweryfikować występowanie tego rodzaju pasożytów? Biorezonans?

    1. grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 08:14

     tak, dobrze wykonany ze wskazaniem na wirusy i pozostałe, nie alergie pokarmowe
     i inne niepotrzebne w tym momencie pozycje, owszem.

     1. Megi 24 sierpnia 2017 o 21:36

      Czy ktoś z Was może polecić kogoś, kto poprowadziłby mnie za rękę od A do Z w walce z endometriozą.
      Wszystko co robię do tej pory (oprócz terapii hormonalnej zapisanej przez ginekologa), to chodzenie po omacku.
      Na wlasną rękę idę do dietetyka, korzystam z akupunktury, szukam ziół i innych alternatywnych metod, aby tylko odstawić terapię hormonalną.
      Nie wiem jednak do czego doprowadzą moje działania, bo się na tym tak naprawdę nie znam. Blog jest fantastycznym źródłem wiedzy, ale znowu w moim przypadku to działania po omacku.
      Może macie kogoś do polecania z doświadczeniem, kto faktycznie umie zając się chorobą od samego początku do końca, zlecając badania i wprowadzając alternatywne leczenie.
      Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.

     2. grzegorzadam 25 sierpnia 2017 o 06:50

      kto poprowadziłby mnie za rękę od A do Z w walce z endometriozą.”

      to nie jest prosta recepta a proces:
      1. Oczyszczanie (jelit, nerek)
      2. Alkalizacja
      3. Nawodnienie (magnez, soda, sól)
      4. Suplementacja braków

      Boraks, jod i inne, ciekawe:
      http://www.health-science-spirit.com/diseasesummary2.html

     3. grzegorzadam 25 sierpnia 2017 o 06:54

      Najpierw wskazana diagnoza- biorezonans.

 19. Karla 25 lipca 2017 o 09:57

  Pepsi znalazłam przyczynę mojego stanu zdrowia mam przerost grzybów i stad problemy ze zdrowiem i z wypadającymi włosami. Ale niestety ostatnio wypada ich coraz więcej, przeraża mnie to i już nie daje rady.. Wprowadziłam dietę, ale dopiero kilka dni, nie wiem czy coś z supli nie powoduje rozrostu grzybów, ze zamiast lepiej jest gorzej? 🙁 Pepsi proszę o pomoc, co zrobić, aby zatrzymać to wypadanie? Za miesiąc idę do dr medycyny chińskiej, ale do tego czasu nie chce stracić włosów. Pomocy!!!

  1. Pepsi Eliot 25 lipca 2017 o 10:25

   to podstawowy objaw niedoczynności tarczycy, innym powodem mogą być braki aminokwasów, lub żelaza, lub wszystko razem.

  2. Agi 27 kwietnia 2019 o 15:34

   Karla nadmiar Selenu w organizmie objawia się między innymi łamliwością i utratą paznokci, a także intensywnym wypadaniem włosów. Spróbuj. odstawić Selen

   1. Pepsi Eliot 27 kwietnia 2019 o 19:44

    należy zbadać poziom selenu

 20. Karla 25 lipca 2017 o 10:50

  Tak, Wiem. Biorę płyn lugola 2 m-ce, mam zapisany hormon Letrox, ale nie chciałam go brać, teraz już sama nie wiem co robić???

  1. Pepsi Eliot 25 lipca 2017 o 11:17

   wprowadzić zmiany żywieniowe, stylu życia, obowiązkową suplementację, wykonać podstawowe badania, w tym biorezonans, a następnie kontrolować hormony, gdy okaże się, że trzeba brać letrox, bierz, zaakceptuj, i działaj, aby móc zniejszyć dawkę. Nie wyrządzaj sobie krzywdy.

   1. Karla 25 lipca 2017 o 14:33

    Dziękuje za rady. Dietę już zmieniam, badania miałam robione: krew, mocz, hormony, tarczyca, anty TPO, anty TG. Tarczyca wynik tak jak pisałam 3,2 i podwyższony testosteron, reszta dobre. Jestem szczupła wazę Ok 50kg ale zaczęłam biegać, bo wiem ze ruch tez jest ważny. Martwią mnie teraz te wypadające włosy, mam nadzieje, ze sie to uspokoi i obędzie sie bez Letroxu, natomiast na kontrolnej wizycie u gin. Torbiel nie zmalał…

    1. Pepsi Eliot 25 lipca 2017 o 17:40

     masz niedoczynność tarczycy, przeczytaj ten art, tam jest sporo podpowidezi dla Ciebie http://www.pepsieliot.com/czy-gdy-twoje-tsh-jest-w-normie-to-na-pewno-nie-masz-problemow-z-tarczyca/

     1. Karla 25 lipca 2017 o 21:45

      Dzięki, większość z tej listy już stosuje. Zapomniałam dodać, ze gin. Zapisał mi Naltrekson, czytałam Twoj wpis i widziałam ze jesteś mu przychylna 😉 jeszcze go nie wykupiłam, wiem ze nie każdy może go brać i naczytałam się również o skutkach ubocznych… gdy będę u dr zajmującej sie medycyna Chińska zapytam co sądzi o tym leku w moim przypadku…

     2. Aga13 25 lipca 2017 o 22:15

      Karla czekałam na Twój wynik z torbielą. Ja idę za miesiąc na kontrole. Byłam tez u lekarza med chińskiej na nakłuciu, powtórzę to, bo wkłucie było idealne! Tak odczułam. Trzymam za Ciebie kciuki!!!

     3. Ruda 25 lipca 2017 o 23:04

      ..o jakim nakuciu mówisz?

  2. grzegorzadam 25 lipca 2017 o 22:52
 21. Karla 25 lipca 2017 o 22:52

  Aga123 ale co miałaś nakłuwane? I Na czym to nakłuwanie polegało? Ja idę do dr medycyny chińskiej przede wszystkim po to by odgrzybić organizm, ogólnie oczyścić, bo myśle ze to podstawa w leczeniu endo, a wiem ze medycyna chińska bardzo w tym pomaga, no i oczywiście odpowiednia dieta. Będę dawała znać o dalszych postępach 😉 Również trzymam kciuki za Nas i dziękuje!!!! Pozdrawiam

  1. Aga13 26 lipca 2017 o 17:02

   Najpierw był wywiad, a potem nakłucie igły w jeden pkt, w moim przypadku był to palec u nogi ?. Ale czułam w brzuchu jakby powietrze przeszło. Stosuje dietę ( choć teraz jestem na wyjeździe, ale staram sie jak mogę),ziółka i suple od Pepsi. Za m-c pójdę do kontroli i dam znac. Pozdrawiam ?

   1. Karla 26 lipca 2017 o 19:11

    Aaa czyli akupunktura 😉 To udanych wakacji!! Ja tez za 3dni wyjeżdżam za granice i mam nadzieje ze dam radę z dieta, ale dla chcącego nic trudnego… wszystkie suple zabieram ze sobą 😉 daj znać po wizycie.

 22. Sylwia 1 sierpnia 2017 o 12:18

  Dzień dobry:) Mam pytanie apropo połączenia witamin… rano biorę razem zakupioną u Was bcomplex, molekin (apteczny zestaw wit d3,k2, wapnia) oraz foliq (kwas foliowy)… przez pierwsze 3 tyg brania było ok, ale po tym jak dwa razy dostałam jakiejś reakcji alergicznej (czerwone piękace plamy na skórze w szczególności w okolicach łokci, kolan) zrobiłam przerwę i po jakimś czasie ponownie wzielam ten zestaw i reakcja ta sama tylko obejmująca większą powierzchnię ciała… Po zażyciu tych wit z osobna takiej sytuacji nie było, ale tez zazywalam je po przerwie… Czy to może być objaw przedawkowania jakichs witamin, czy akurat to co sobie zestawiłam wchodzi w jakąś reakcje? Moze lepiej zaprzestać w ogóle brania tych witamin, bo za każdym razem to „uczulenie” obejmuje większą część ciała…

  1. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2017 o 16:14

   to może być reakcja na Niacynę, czyli B3 zawarte w B complex.

 23. Karla 22 sierpnia 2017 o 18:06

  Pepsi aplikuje jod przez skórę ok3-4krople, jak do tej pory plamka znikała po Ok 8-12h, dziś widzę jeszcze żółty ślad po 19h, czy to znaczy, ze mogę mniej kropli jodu dawać, czy to tylko znak ze podniósł mi sie poziom jodu? Zamierzam w przyszłym tyg. pójść na badanie TSH.

  1. Pepsi Eliot 22 sierpnia 2017 o 18:44

   Nie, tyle samo, tylko dopiero jak poprzednia palma zniknie

   1. Karla 22 sierpnia 2017 o 20:44

    Oki 😉 teraz mijają 22h i plamka nadal lekko widoczna jest. Pozdrawiam

   2. Karla 26 sierpnia 2017 o 22:52

    Już wiem dlaczego tamta porcja jodu tak długo sie utrzymywała – bo zaaplikowałam jod na brzuchu a tam skóra grubsza, wiec plama byla 24h 😀 , natomiast gdy teraz spowrotem robię na nadgarstku to jest 10-12h 😉

  2. grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 08:51

   Zamierzam w przyszłym tyg. pójść na badanie TSH.”

   Zrób to i napisz.

   1. Karla 19 września 2017 o 17:42

    Miałam napisać wyniki, a wiec TSH 2,02 po suplementacji jodu, selenu, cynku, magnezu, wyniki z 3,25 tak sie super poprawiły!! 😉 Zbadałam rozniez żelazo i wynik 65 norma 50-175 tak wiec myśle, ze mógłoby być lepiej.. Pije sok z buraka oraz jedna szklankę naparu z pokrzywy, biorę chlorrle, bo włosy mniej ale nadal wypadają niestety. Robiłam test sody i od kilku dni zakwaszam żołądek octem jabłkowym, czuje mega duża poprawę jesli chodzi o trawienie – zero wzdęć, uczucia ciężkości w brzuchu i tym podobnych rzeczy które występowały… Natomiast jesli chodzi o torbiel to na usg tydzień temu bez zmian 🙁 Termin laparoskopii coraz bliżej 31.10 i jesli nie będzie wyjścia, to sie zdecyduje, gdyż chciałabym w najbliższym czasie zajść w ciąże, a endometrioza od 3ech lat skutecznie mi to utrudnia…

    1. grzegorzadam 20 września 2017 o 22:50

     a endometrioza od 3ech lat skutecznie mi to utrudnia…”

     Poszukaj przyczyny, skalpel tego nie naprawi.

     1. Karla 21 września 2017 o 10:54

      jestem tego świadoma, dlatego cały czas mam dylemat z tą laparoskopią, bo wiem, że sprawy to nie załatwi… natomiast torbiel ma 7cm nie chcę aby urosła jeszcze większa i pękła, dlatego jeśli ta laparoskopia się odbędzie, to dalej będę szukać przyczyny, aby nie odrosła… znając przyczynę i ją eliminując skutek się już nie pojawi.

   2. Karla 22 września 2017 o 11:53

    obecnie plamka z jodem z nadgarstka znika po 24h, będę dalej suplementować jod do czasu aż TSH zejdzie poniżej 2,0 😉

    1. grzegorzadam 23 września 2017 o 00:03

     Com tu ma tsh do rzeczy?

     1. Karla 23 września 2017 o 15:21

      W maju stwierdzono, ze mam niedoczynnosc tarczycy mój wynik wtedy wynosił 3,25. Zaczęłam przyjmować jod, selen itd. Wynik z września 2,02 bez hormonu, który miałam zapisany, lecz nie wykupiłam, wyniki ft3 i 4 dobre, anty TPO i anty Tg równiez, z tego co czytałam to TSH prawidłowe powinno być poniżej 2, dlatego dalej wspomagam tarczyce.

     2. grzegorzadam 23 września 2017 o 18:01

      Krótkie pytanie:
      jak się czujesz, nie bacząc na te wyniczki?

     3. grzegorzadam 23 września 2017 o 18:06

      który miałam zapisany, lecz nie wykupiłam,”

      Zmierzasz w kierunku ”równowagi”..

     4. Karla 24 września 2017 o 17:11

      „jak się czujesz, nie bacząc na te wyniczki?” – czuje sie lepiej tzn. Od kad zaczęłam zakwaszac żołądek octem jabłkowym i pic zioła od tej dr jest znacząca poprawa w trawieniu. Czasami jest mi nadal zimno No i włosy wciąż wypadają ale wg. Med. Chińskiej kiedy układ trawienny będzie funkcjonował prawidłowo, organizm będzie dobrze odżywiany, to objawy takie jak: anemia, niedotlenienie, zle krążenie, wypadające włosy itd. Znikną. Co do endometriozy to powiedziała, ze jesli nie ma równowagi w organizmie, to układ hormonalny również nieprawidłowo funkcjonuje. Jem inaczej i wspomagam sie tez suplementami. 10 października mam kolejna wizytę u tej dr med. Chińskiej, a po 20tym ostatnia wizyta u gin. Przed laparoskopia, która wolałabym aby sie nie odbyła… Ehh

     5. grzegorzadam 24 września 2017 o 18:08

      Przed laparoskopia, która wolałabym aby sie nie odbyła”

      Wszystko tylko i wyłącznie w Twoich ”rękach”.
      Nie nakręcaj się wynikami, ta suplementacja i wspomaganie organizmu jest najlepsza.
      Wzmacniasz układ odpornościowy cały czas, czekaj efektów.
      Terminy zabiegów zawsze możesz przesuwać lub rezygnować.

      ”ale wg. Med. Chińskiej kiedy układ trawienny będzie funkcjonował prawidłowo, organizm będzie dobrze odżywiany, to objawy takie jak: anemia, niedotlenienie, zle krążenie, wypadające włosy itd.”

      Wg pepsowej też 🙂

 24. grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 11:10

  Niedobory jodu stwarzają ryzyko dodatkowego ryzyka reprodukcyjnego, w tym niedoczynności tarczycy i niepłodności.

  Niedoczynność tarczycy powoduje anowulację (brak owulacji), niepłodność, nadciśnienie ciążowe.

  Odpowiedni poziom jodu pomaga w odpowiedniej dystrybucji estrogenu, który jest niezbędny w odpowiednim funkcjonowaniu kobiecych hormonów płciowych. Jod przyczynia się do tworzenia testosteronu. U kobiet ten hormon odpowiada za popęd płciowy, a u mężczyzn niezbędny do funkcjonowania.”
  http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

 25. Kasia 1 września 2017 o 13:12

  Mnie po oleju rycynowym całą noc bolał brzuch, ze nie mogłam spac. Takze to nie jest jakis super środek dla wszystkich chorych.

  1. grzegorzadam 1 września 2017 o 22:54

   Jak ten środek stosowałaś?

  2. grzegorzadam 1 września 2017 o 23:02

   Nie ma ludzi chorych, są źle zdiagnozowani.

   1. bonazi554 2 września 2017 o 10:28

    dobrze mówisz grzegorzadam, mam do Ciebie pytanie : w jaki sposób wrócić do zdrowia po mocnym wychłodzeniu organizmu, byłem u kilkunastu lekarzy i zaden nie stwierdził choroby, chociaż wiem że moje wszystkie objawy to efekt mocnego wychłodzenia, lekarz TMC stwierdził słaba energię nerek i przepisal zenszen syberyjski i ciepłe kąpiele, w nocy spływam jakby woda, zimne i mokre ciało podczas snu, znasz na to sposób? będę wdzięczny za odpowiedź

    1. grzegorzadam 2 września 2017 o 16:21

     po mocnym wychłodzeniu organizmu,”

     Możesz to pełniej opisać?

     1. bonazi554 2 września 2017 o 17:49

      w marcu zasnąłem przy otwartym oknie nie przykryty, gdy sie obudziłem było mi zimno, ogrzalem się i od tego czasu zaczęła się masa różnych objawów, zimne ręce, uszy i nogi, kolana, uda, jakbym miał zaburzenia krążenia, lub jakas niewydolnosc serca chociaż echo i EKG prewidlowe, podczas snu mam zlewne poty i drętwienie rąk, muszę spać przykryty bo inaczej ręce zimne jak lod gdy się obudzę, była na poczatku opryszczka, zapalenie zatok na które lekarze dali mi duomox i biseptol, później było lepiej chociaż objawy pozostały,- drżenie mięśni rąk i nóg jakby mięśnie były twarde i przykurczone, skora blada chociaż wyniki mam w normie- żadnej anemii, krew i mocz badana kilka razy, biochemia w normie, jedynie poziom D3 -20, dobrze się czuje podczas upałów w zimne dni jest masakra, latem korzystałem że słońca i to mi trochę poprawiło, nie wiem jak z tego wyjść… każdy mówi że to nerwica ale ja wiem że to nie jest nerwica…

     2. grzegorzadam 5 września 2017 o 21:25

      ”była na poczatku opryszczka, zapalenie zatok na które lekarze dali mi duomox i biseptol”

      zrób biorezonans na wirusy i patogeny, ,nie każdy ma takie objawy po drobnym w sumie
      przechłodzeniu.
      D3 za mało zdecydowanie.

      ”każdy mówi że to nerwica ale ja wiem że to nie jest nerwica…”
      Masz rację.

     3. bonazi554 6 września 2017 o 12:49

      „nie każdy ma takie objawy po drobnym w sumie
      przechłodzeniu”
      moim zdaniem było mocne bo nie czulem zimna a mialem lodowate nogi i rece… w jaki sposob mozna „wyleczyc” te objawy ??

     4. grzegorzadam 6 września 2017 o 21:57

      Napisałem, co zrobiłbym na poczatek.

     5. bonazi554 8 września 2017 o 18:50

      to więc taka dawka K2 nie szkodzi?

     6. grzegorzadam 8 września 2017 o 21:44

      Nie znam takich doniesień.

    2. grzegorzadam 6 września 2017 o 21:59

     Pobierasz wit. D?

     1. bonazi554 6 września 2017 o 23:53

      pobieram dziennie 4x (D3 5000iu + K2MK7 100mcg), czy 400 mcg K2 to nie za duża dawka bo ostatnio przeczytałem że K2 podwyższa krzepliwosc?

     2. grzegorzadam 7 września 2017 o 21:23

      . bo ostatnio przeczytałem że K2 podwyższa krzepliwosc?”

      Gdzie to przeczytałeś?

     3. Pepsi Eliot 7 września 2017 o 21:33

      pewna grupa ludzi biorących Warfarynę (były badania, ale nie randomizowane), organiczny związek chemiczny, pochodną kumaryny, będącą antagonistą witaminy K, nie powinni przekraczać zalecanej dawki 45-50mcg K2.Pisałam o tym 2 lata temu http://www.pepsieliot.com/krotkie-przypomnienie-o-witaminie-k2-czyli-na-co-to-po-co-to-ile-tego/

     4. grzegorzadam 7 września 2017 o 21:59

      Tak, jasne, czytałem, tylko po kiego ta warfaryna ? 🙂
      Tylko i aż tyle, kolejna proteza ”ratująca” zdrowie 😀

     5. Pepsi Eliot 8 września 2017 o 07:29

      no właśnie 🙂

   2. Kasia 2 września 2017 o 13:14

    No jak jak, tak jak jest napisane w artykule

 26. Karla 20 września 2017 o 11:37

  Zapomniałam napisać, że byłam również u dr od medycyny chińskiej i ona po badaniu (puls, język, oczy) powiedziała mi, że nie mam chorej tarczycy i mam w to nie wierzyć i nie brać hormonów, tak więc letroxu nie wykupiłam i dalej suplementowałam jod i resztę i wynik tak jak pisałam z 3,25 zrobił się 2.02 😀 Natomiast powiedziała mi, że moje problemy zdrowotne to: anemia i niedotleniony organizm (rzeczywiście moja hemoglobina zawsze była 10, 11, w ciągu min. ostatnich 10-ciu lat nie miałam nigdy hemoglobiny na poziomie 12 i powyżej), mam od niej zioła itp. które też biorę, natomiast z torbielą powiedziała, że jest duża i na moim miejscu by ją usunęła, skoro myślę o dziecku… Naturalnie można podziałać, ale to może długo potrwać a 20-to latką to ja nie jestem 😛 Także robię nadal swoje, ale nastawiam się na tą laparoskopię i po robić wszystko aby nie odrosło…
  Pepsi, Grzegorzuadamie może polecicie coś na anemie? jak na razie piję sok z buraka i pokrzywy 😉
  dziękuję za wszystkie wskazówki i za ten blog!!!
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie! 🙂

   1. Karla 20 września 2017 o 14:10

    nie badałam poziomu B12 i kwasu foliowego, postaram się w najbliższym czasie sprawdzić

    1. Karla 20 września 2017 o 14:20

     wyczytałam właśnie u Ciebie jak sprawdzić z morfologii MCV czy anemia jest od niedoboru żelaza czy B12 , mam w domu wyniki ale z czerwca to sprawdzę jak wrócę i napiszę 😉

     1. Karla 20 września 2017 o 18:38

      A wiec MCV mialam 80 a norma 80-94 wiec moja anemia jest od niedoboru żelaza. Jeszcze MCH w krwinkach czerwonych mialam 26,3 a norma 26,5-33,5 to sa wyniknie sprzed 4rech m-cy, muszę zrobić nowe. Wczoraj zbadalam poziom Fe i wynosi 65 przy normie 55-175 Tak wiec muszę uzupełnić żelazo, czytałam kiedyś o Lukrecji, czy u Ciebie ją dostanę?

     2. Pepsi Eliot 20 września 2017 o 19:23

      nie musisz uzupełniać żelaza, masz w dolnej normie, tak jak powinno być, możesz oczywiście z wielu innych powodów podjadać chlorellę 1005 organik this is BIO. Badałaś ferrytynę? Zbadaj też dla spokoju B12, kwas foliowy i homocysteinę, no i zawsze ważne 25(OH)D

     3. grzegorzadam 20 września 2017 o 21:32

      wiec moja anemia jest od niedoboru żelaza. ”

      A skąd niedobór żelaza?
      Tak po prostu się objawił? Bez przyczyny?

      ”Podczas zarażenia zwierząt doświadczalnych urogenitalną postacią rzęsistka ludzkiego obserwuje się rozpad organów wewnętrznych i węzłów chłonnych.
      Jelitowa postać rzęsistka (odkryta w 1926 roku) powoduje takie choroby jak:
      krwawienie z jelita grubego, zapalenie śluzówki jelita grubego, zapalenie jelita cienkiego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, obrzmienia, nadżerki, polipy, wrzody. Bladość skóry, anemia i osłabienie mięśni to także objawy zarażenia rzęsistkiem jelitowym”

      Czy ktokolwiek zasugerował kiedykolwiek przyczynę pasożytniczą?
      To tylko jerden z pasożytów……

     4. grzegorzadam 20 września 2017 o 21:35

      ”Jeżeli w pokarmie dziecka występuje niedobór krzemu (dzisiaj ma to miejsce wszędzie, gdzie stosuje się kuchnię mleczną, która obowiązuje w okresie niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym), zaczyna się anemia. Objawia się w krzywicy, chorobach układu limfatycznego, skóry itd. Uszkodzone tkanki odnawiają się słabo.”

      A jaki masz poziom krzemu, nadmiar pasożytów i brak krzemu (żelaza) idą w parze.

     5. grzegorzadam 20 września 2017 o 21:28

      Anemia może być dowodem, że coś jeszcze ma na nasze żelazo ochotę!!
      I jest ZAWSZE SZYBSZY od nas:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     6. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 08:48

      niekoniecznie, wystarczą mięśniaki (ma je co 4 kobieta – braki jodu, E, C) i krwawienia comiesięczne są takie, że anemia murowana.
      z kolei u kobiet po okresie rozrodczym i u mężczyzn może sugerować coś poważniejszego w jelitach. Przynajmniej należy to zbadać. Lekarze bywają ciemni i wysyłają ludzi do hematologa, a sytuacja jest bardzo często oczywista.

  1. bonazi554 20 września 2017 o 13:09

   Polecisz jakiegoś dobrego dr medycyny chińskiej ?

   1. Karla 20 września 2017 o 14:12

    polecana jest z Warszawy lek. Enkhjargal Dovchin

 27. Karla 20 września 2017 o 22:11

  hmm jeśli anemia nie od niedoboru żelaza, to już sama nie wiem… zbadam ferrytynę, B12, kwas foliowy i homocysteinę i zobaczymy.. Cholrellę jeszcze mam, gdy skończę zakupię TiB. Tarczyca się wyregulowała, więc włosy nie wypadają mi z powodu tarczycy, tylko z jakiś niedoborów, ale jakich? wszędzie ich pełno, 1/3 już nie mam 🙁 wiem, że odrosną, ale to że wypadają i tak martwi…
  Ta dr medycyny chińskiej powiedziała, że na włosy wpływ ma zanieczyszczona krew i niedotleniony organizm…

  1. grzegorzadam 21 września 2017 o 20:40

   jeśli anemia nie od niedoboru żelaza,”

   Od niedoboru, ale skąd NIEDOBÓR ? 🙂

   I będziesz badać w kółko ferrytyny, kwasy foliowe, a przyczyna nieodkryta, przeczytałaś
   te linki z komentami?

   ”Ta dr medycyny chińskiej powiedziała, że na włosy wpływ ma zanieczyszczona krew i niedotleniony organizm…”

   Prawda, a co poleca w tej materii?

   1. Karla 21 września 2017 o 22:35

    Badanie żelaza wyszło dobre. Linki czytałam, cały czas czytam blog Pepsi. Ta Dr powiedziała mi, ze mam niedożywiony ogranizm i stad anemia, ze za mało warzyw jem, za mało zup i białka. Na poprawe pracy układu trawiennego dała mi zioła. Wspominała tez o słabym układzie odpornościowym i ze to wszystko ma związek z żywieniem. Tak wiec wprowadzam zmiany w dietę i biorę nadal tez suplementy czyli: jod, selen, cynk, magnez, D3+K2, wit. C, E, A, chlorella, pokrzywa. Teraz dołożę omega3 i kwas foliowy. No i wierze, ze poprawa zdrowia będzie… jedna już nadeszła: wyniki tarczycy 🙂

    1. grzegorzadam 23 września 2017 o 18:07

     Wspominała tez o słabym układzie odpornościowym i ze to wszystko ma związek z żywieniem. ”

     Mądry lekarz.

   2. Karla 21 września 2017 o 22:41

    No i zakwaszanie żołądka octem jabłkowym tez pomaga. Muszę jeszcze wypróbować herbatkę którą polecacie 😉

 28. Patrycja W 28 listopada 2017 o 15:27

  Witajcie, jestem po usunięciu 2 torbieli czekoladowych. Lekarz powiedział, że w polu widzenia nie było żadnych zrostów, ale dla zastopowania rozwoju choroby kazał brać Visanne. Jestem totalnie temu przeciwna. Jakiś czas temu zmieniłam dietę. Unikam glutenu, mięsa czerwonego, mleka. Biorę selen + vit.E, piję zioła – mieszanka na torbiele, wzmacian wątrobę Liv52 Himalaya, rano piję wodę z cytryną i kurkumą. Do tego od jakichś 2 tyg dołożyłam maca i Lukol Himalaya i nagle w USG wyszedł jakiś dziwny obraz macicy ? podczas histeroskopii zmian nie stwierdzono, ale zdrapka pobrana do badania… do tej pory macica była w stanie wzorowym ?Czy robię coś nie tak? Czy maca i Lukol mogły zmienić wygląd błony śluzowej macicy? Czy to dobrze, czy źle? Co powinnam robić, żeby nie brać tych cholernych hormonów?

 29. grzegorzadam 29 listopada 2017 o 08:31

  kazał brać Visanne.”

  KOlejny inhibitor- wytrych.
  Jak przyhamujemy estradiol, endometrioza zniknie…. Nie znika..

  zrób badania, poszukaj przyczyny:

  1. Zbadać poziom metabolitu witaminy D3 25(OH). Właściwa wartość u zdrowego>50 a przy chorobie>80 (cena badania krwi – 50zł)
  2. Zbadać poziom homocysteiny – powinien być > 4.5 u zdrowego 6-8 a powyżej 10 stan zapalny (cena badania krwi – 60zł)
  3. Zbadać poziom igG – są to przeciwciała na bakterię chlamydia pneumoniae (cena badania krwi – 55zł) borelioza, mykotoksyny. wykonac biorezonans dodatkowo.
  4. Wycofać z diety cukier i fruktozę – dopuszczalny jest ksylitol
  5. Zbadać tolerancję organizmu na gluten i ewentualnie go wyeliminować
  6. Flora bakteryjna odbudować m.in. poprzez fermentowane warzywa owoce
  7. Wycofać mleko z diety
  8. Usunąć plomby amalgamatowe i przeprowadzić chelatację organizmu
  9. Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)
  10. Włączyć do diety kurkumę (kurkumina) oraz ostre przyprawy (kapsaicyna)
  11. Usunąć pasożyty i pleśnie (np.metody Huldy Clark) lub przez stosowanie wrotyczu piołunu goździków i innych
  12. dokładny biorezonans
  13. Badanie pierwiastkowe włosa APW

 30. Niula 21 lutego 2018 o 10:20

  Hejka kochani ja z Endo męczę się 8 lat jedno usunięcie torbieli, endo IV stopnia- leczenie visane -masakra.Potem tabletki anty i Co???pogorszenie guz między szynką A pochwą -lekarz mówi że strach to wycinać więc 10 mies zastrzyki zoladex 3,6 w czasie tego zastrzyku brak miesiączki im powiem Wam wtedy dla mnie to był raj .Po tym okresie lekarz powiedział że starczy bo chcę starać się o dziecko aczkolwiek po pierwszej miesiaczce myślałam że umrę wylądowałem w szpitalu bo nic w domu nie pomagało. I wiecie co ja po prostu uważam jeżeli chodzi o mój przypadek to brak miesiączki to poprawa stanu całego ciała . Nie wiem co mam robić przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi i chciałabym spróbować … A tych ziół tyle że nie wiem od czego zacząć ??mogę prosić o pomoc

 31. Niula 22 lutego 2018 o 16:17

  Dziękuję ?

 32. Gosia 6 marca 2018 o 20:59

  Witam wszystkich 😉
  Na blog ten trafiłam całkiem przypadkiem zrozpaczona poszukiwaniami w sieci.. I chyba opatrzność mnie tu zesłała, albowiem blog uznaję za cudowny!!!
  Do rzeczy jednak 😀
  Od kilkunastu lat już choruję na endometriozę.. nie będę przynudzać bo nikt nie będzie czytał mego kilometrowego wpisu 😉
  Znalazłam się tu ponieważ poszukiwałam potwierdzenia na skuteczność zażywania ostropestu mając endo.
  W 10.2016 miałam drugą już w swoim życiu laparoskopię ( mam 35lat) tym razem jednak zgodziłam się na założenie spirali z hormonem jaką jest Mirena. Przez pierwsze <6 miesięcy bylo ciężko.. okresy, plamienia. Potem cud natury, zero z czego byłam bardzo rada.
  Niestety od 11.2017 jak zaczęłam swą przygodę z plamieniami, a nawet krwawieniami podczas lub po stosunku.. moje życie prywatne zmieniło się w koszmar..

  Zaczęłam szukać pomocy. Niestety służba zdrowia w UK nie jedt zbyt pomocna, dowiedziałam się nawet od Pani doc że taka ma uroda!! Że seriously???
  Postanowiłam już na pewno, iż pozbędę się Mireny, ale teraz mam mały mętlik w głowie odnośnie ziołolecznictwa przy endometriozie..
  Nie wiem czy zażywać ostropest plamisty, który jest tak zalecany przy endo czy selen w połączeniu z wit E???
  Może ktoś coś?

  Czekam z niecierpliwością bo juz nie dsję rady z tymi swymi plamiacymi dniami…
  Pozdrawiam :*

 33. Patrycja W 26 marca 2018 o 09:01

  niepokalanek przy endo? czy jest bezpieczny? ponoć jest estrogenny?!

  1. Pepsi Eliot 26 marca 2018 o 09:54
 34. monsi78 17 kwietnia 2018 o 12:21

  Hej, wykryto u mnie polipa macicy i wszyscy ginekolodzy bez zadnych wyjasnien od razu wysylaja mnie na operacje wyciecia za pomoca lyzeczkowania i histeroskopii, ktorych bardzo chce uniknac. Czy moglabym prosic o rade, czy jest sposob aby to wyleczyc ziolami albo jak wyzej opisywaliscie oczyszczeniem ciala i odpiowiednim odzywianiem? Czy rzeczywiscie konieczne jest wyciecie chirurgiczne tak jak twardo twierdza wszyscy ginekolodzy

  1. grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 06:22

   czy jest sposob aby to wyleczyc ziolami albo jak wyzej opisywaliscie oczyszczeniem ciala i odpiowiednim odzywianiem?”

   Próbuj, szukaj przyczyny.
   Wycinanie nie jest leczeniem.

 35. Iwo 23 maja 2018 o 16:16

  Iwo -witam drogie Panie czytam te wasze posty i nie wino co wybrać cierpię na endometrioze od 8lat jestem po 7 operacjach ostatnia była dwa lata temu wyjęte wszystko gin ale pół roku po operacji bóle w krzyżu i podbrzuszu wróciły mało tego wpadłam w menopauze zaczęłam brać sojowe i ból taj się nasilił ze nic nie pomaga następnej operacji juz km chyba nie przeżyła w
  Przy ostatniej juz było kiepsko kupę zrośtow i blizn w brzuchu doradźcie panie co robić pozdro

  1. Pepsi Eliot 23 maja 2018 o 18:08

   Kluczem do skutecznego leczenia endometriozy jest uznanie jej za to, czym naprawdę jest, czyli skutkiem mineralnego niedożywienia.
   Rolnicy doskonale widzą pewne prawdy, a lekarze wcale ich nie dostrzegają. Ciekawe dlaczego? (to z mojego arta:)

   Krowy to witarianki na surowej diecie roślinnej pozyskujące minerały z trawy, ziaren i suplementów (lizawki solne) dostarczanych przez inteligentnych mleczarzy. Mimo tak dobrych przykładów lekarze leczą endometriozę dopiero wtedy, gdy się pojawi, i używają do tego konwencjonalnych leków.

   Tymczasem endometrioza jak większość (wszystkie?) chorób nie bierze się z niedoborów lekarstw, za to może być skutkiem niedoboru selenu!

   Jednym z powodów dla którego selen może zatrzymać tę chorobę, jest fakt, że współpracuje on ściśle z witaminą E, która już w latach 30. ubiegłego wieku znana była ze zbawiennego wpływu na błonę śluzową macicy wielu zwierząt. Badawcza ścieżka jest w tym zakresie niezwykle długa (Bicknell and Prescott, The Vitamins in Medicine, wydanie trzecie), a biorąc pod uwagę owe badania/fakty, można słusznie wnioskować, że przyjmowanie przez kobiety 400 – 1000 jednostek międzynarodowych naturalnej witaminy E, oraz 200 mikrogramów selenu, to dobry ruch.

   Jest też jeszcze inny brak, który z pewnością też ma wpływ na endometriozę, a mianowicie folacyna, czyli kwas foliowy, mamy doskonały kwas foliowy wfirmy G&G

   Niedobór kwasu foliowego prowadzi do niedokrwistości megaloblastycznej (tej z brakami B12) skutkującymi zaburzeniami dojrzewania komórek krwi i szczególnie groźnej na etapie ciąży, niemowlęctwa i dzieciństwa, czyli w okresach związanych ze wzrostem.

   Wiemy też jak ważną rolę odgrywa kwas foliowy w mega ważnym cyklu metylacji (wysoka homocysteina i jej skutki, depresje, problemy psychiczne), ale to tylko dygresja.

   Dzięki diecie opartej na liściach i trawie, krowy nie narzekają na braki kwasu foliowego. Kobiety witarianki (szczególnie na diecie 811 – 20 dkg zielonych liści dziennie – też nie). Nie można rezygnować z kwasu foliowego i chlorofilu. To mega ozdrowieńcze!

   Inne składniki odżywcze, które mogą pomagać w zwalczaniu tej choroby, to duże ilości witaminy C, witaminy B Kompleks, nienasycone kwasy tłuszczowe (lecytyna, olej z wiesiołka), żelazo, jod, wapń i magnez. Suplementacja jest zwykle konieczna.

   Wszystkie te suple mamy, ale wcześniej należy dojść do praprzyczyny wszystkich chorób. Bo jak są braki, to właśnie tak wszystko nawala.
   Wyszłabym od tych badań: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Bardzo ważne badanie to 25(OH)D i poziom pH moczu rano na czczo i o 12 w południe.

   1. Iwo 23 maja 2018 o 19:31

    Dziękuję pięknie za wskazówki pozdrawiam i życzę zdrówka

  2. grzegorzadam 25 maja 2018 o 07:50

   jestem po 7 operacjach …”

   powinna się zapalić duża czerwona lampa.
   To nie jest metoda, szukamy przyczyn:
   https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

 36. Iwo 23 maja 2018 o 16:17

  Przepraszam za błędy

 37. Iwo 27 maja 2018 o 10:49

  Zrobiłam badania krwi ca 125 rcp badania wątrobowe , morfologia w normie ca 125 tez niestety mam stan zapalny w organizmie crp podwyższone i próby wątrobowe tez ,włączyłam kwasy omega 3 soki warzywne i owocowe odstawiam mleko nabiał ogólnie i cukier prosty zobaczę co będzie się działo dalej

 38. Patrycja W 30 lipca 2018 o 19:05

  Grzegorzadam. Znalazłam info że 1 kropla 3% płynu Lugola zawiera 6,5 mg jodu molekularnego, nie zaś 1-1,5mg… gdzie leży prawda?

  1. grzegorzadam 30 lipca 2018 o 22:19

   1 kropla 5% zawiera 6.25 mg wg wyliczeń.

 39. Karla 20 grudnia 2018 o 20:02

  Witajcie 🙂 dawno mnie tutaj nie było, a trochę sie u mnie pozmieniało… 😉 obecnie jestem w 36tyg. Ciąży i w styczniu spodziewam sie małego człowieczka, długą drogę przeszłam za nim stał sie „cud” ale było warto.. Natomiast mam pytanie do Pepsi, bo szukam na blogu i coś znaleźć nie mogę (?) jak do tej pory w ciąży miałam wszystkie wyniki dobre, nie zapominałam o witaminach, jodzie i zdrowym odżywianiu, natomiast dziś odebrałam wynik na paciorkowca GBS i niestety wynik jest dodatni :-/ wiem, ze dla mnie nie jest to zagrożeniem, ale dla noworodka już niestety tak, poinformowała mnie położna, ze gdy zacznie sie poród muszę odrazu jechać do szpitala aby podali mi antybiotyk „ochronę” 4h za nim dziecko sie urodzi, co oczywiście nie gwarantuje ze i u niego nie dojdzie do zakażenia a co za tym idzie przy niskiej odporności może w następstwie dojść do zapalenia płuc, opon mózgowych lub sepsy 🙁 strasznie mnie to martwi.. i zaczęłam szukać u Ciebie, gdyż znalazłam tu bardzo dużo mądrych i zdrowych rzeczy ,czy w moim przypadku mogę coś teraz zrobić? Jakoś zadziałać? Proszę o porady. Z góry bardzo dziękuje! I pozdrawiam świątecznie 😉

 40. małgosia 28 lutego 2019 o 09:31

  Pepsi, czy mogłabyś pokierować na temat oponiaka mózgu. Moja lekarka ma 1cm, jest ..
  bardzo otwarta … Wiele razy mi pomogła, chciałabym i ja jej …

  1. Pepsi Eliot 28 lutego 2019 o 09:44

   poleć jej książkę Antyrak Davida Servan-Schreibera, napisał ją lekarz chory na raka mózgu, który przedłużył sobie życie 20 lat dietą i suplementami. Podaj jej namiary na mojego bloga, na protokół https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/

 41. małgosia 28 lutego 2019 o 09:47

  dziękuję pięknie , zrobię jak mówisz. Pozdrawiam

 42. MM 20 marca 2019 o 17:47

  Witam Pepsi,

  Mam endemotriozę, torbiel na jajniki 15mmx15mm. Biorę spirulinę, chlorellę, selen, witaminę D+ k i reszte witamin o których piszesz. Nie mogę mimo tego zajść w ciąże, staramy sie juz 2 lata…Zastanawiam się nad in vitro, a jeśli ono nie wyjdzie nad laparoskopią- tak radzą lekarze… Ja jednak zaczęlam sie zastanawiać nad zrobieniem postu …. Co o tym myślisz? Czy może on pomóc w usunięciu endemotriozy? Bede wdzieczna za rade.

  1. Pepsi Eliot 20 marca 2019 o 20:44

   Nie sądzę, tu jest potrzebna systematyczność, a nie zryw, jak już, to post przerywany https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/, czytałaś ten wpis? tam też jest mój filmik, który zbiera moje informacje w temacie https://www.pepsieliot.com/jak-naturalnie-pozbyc-sie-torbieli-jajnikow-bez-operacji/

 43. Lola 27 maja 2019 o 13:02

  38 lat. Polip endometrialny 1.8mm. Kandydoza pochwy wyleczona w 2016r (?) Aktualnie spadek libido(nowość). Mięsożerna. OR-. Nie robiłam nigdy badań hormonalnych. Dzieci 0. Chęć na posiadanie -~`.
  Dasz linka do supli i dawkowania( tak by było skuteczne). 4 greens kiedyś miałam od Ciebie – co robić jak dla mnie to gorsze od gotowanych flaków. Orange dżus to dobry pomysł? Moj organizm lubi masło orzechowe, seler naciowy, orzechy wloskie, steki.

  1. Pepsi Eliot 27 maja 2019 o 13:30

   Oranżdzius to tragedia z tłuszczem, nie możesz takiej fruktozy jeść na swojej diecie. Wieczorem Ci napiszę co i jak

 44. Helia 18 sierpnia 2019 o 22:12

  Proszę o radę. O endometriozie wiem od 5 lat, nie zgodziłam się ani na operację ani na hormony. Próbowałam różnych naturalnych metod i chyba dzięki temu torbiel na lewym jajniku zniknęła, a na prawym zmalała. Jednak od jakiegoś roku nic nie stosuję, zrobiłam teraz MRI i wyszły 2 torbiele na lewym jajniku i 1 na prawym. Moje TSH waha się między 2,3, a 4. Raz miałam 7, gdy stosowałam kelp, ale po zaprzestaniu TSH spadło. Mam też podwyższone Anty-TG. Wit D wynosi 30-35 w każdym badaniu. Zawsze mam podwyższone limfocyty we krwi. Niska ferrytyna, podwyższona homocysteina, reszta parametrów w normie. W biorezonansie wyszła mi chlamydia, HPV i HSV, poza tym znacznie osłabiona wątroba. Chciałabym porządnie zająć się tematem, a czuję, że działam po omacku. W związku tym mam pytanie, czy dopóki nie wybiję tych bakterii, jest sens stosować jakiekolwiek suplementy ? Zamówiłam sobie w Waszym sklepie na początek chlorellę w tabletkach i w proszku. Co jeszcze na tym etapie warto stosować? I czy okładów z oleju rycynowego nie powinno się stosować w miejscu torbieli (tak czytałam, a tu jest informacja, że w okolicy żołądka). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i wszelkie rady.

  1. Pepsi Eliot 19 sierpnia 2019 o 07:57

   to przeczytaj i zobacz filmik w środku (ważne) https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/ , obok suplementów wprowadź też zupę solną

   1. Helia 19 sierpnia 2019 o 13:17

    Dziękuję. Obejrzałam filmik i spisałam sobie co należy wprowadzić, jednak nadal nie wiem, czy jest sens zaczynać suplementację zanim usunę chlamydię i wirusy ? Czy nie próbować najpierw oczyścić się tą chlorellą ?
    I czy endometrioza związana jest z wątrobą, tak jak napisane jest w tym artykule, czy jednak z nieszczelnym jelitem, jak mówi filmik ?

    1. Pepsi Eliot 19 sierpnia 2019 o 14:57

     nieszczelne jelito to jest ściśle powiązane z zanieczyszczoną wątrobą, ciało to synergia

     1. Helia 19 sierpnia 2019 o 15:09

      Proszę jeszcze o odpowiedź, czy zaczynać suplementację już teraz czy najpierw się oczyścić. Dziękuję

     2. Pepsi Eliot 19 sierpnia 2019 o 20:26

      oczyszczanie z odżywianiem, 4 szklanki na już

 45. Olcia 3 stycznia 2020 o 20:27

  Ja też miałam torbiele endometrialne, nie brałam żadnych hormonów ani żadnych ziółek, suplementów i zaczęły się one samoistnie wchłaniać z 5,5cm zmniejszyły się do 3,2cm i właśnie tej wielkości lekarz je usunął, powiedział że tak może być że one się zmniejszają samoistnie jak to było w moim przypadku. Dodatkowo jeszcze miałam sklejone jelito z macicą i nie wyobrażam sobie tak chodzić bez zabiegu, poza tym po zmianach zostają blizny i zrosty, no chyba że je też można usunąć ziółkami. Ja raczej bym miała takie podejście żeby operacyjnie wyczyścić interes i potem ziółka suple dietka ćwiczenia i jeśli nie byłoby nawrotów to by świadczyło o tym że to naprawdę działa, bo wchłanianie torbieli endometrialnych może wystąpić również bez jakiejkolwiek pomocy ze strony medycyny tradycyjnej i naturalnej jak to się stało u mnie. O dolegliwościach bólowych się nie wypowiadam bo mnie nic specjalnie nie bolało i nie boli. Niemniej jednak z części rad napewno skorzystam.

 46. Monka 29 stycznia 2020 o 10:04

  Dzień dobry,

  Jestem tu nowa, jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie endometriozę, dostałam proszki antykoncepcyjne w ramach „leczenia”, nie chciałabym ich brać. Chciałabym spróbować metody naturalnej. Od czego mogę zacząć? Jakie suplementy mogę ze sobą łączyć ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *