Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 369 902
117 online
42 279 VIPy

Dlaczego lekarz nie potrafi Ci pomóc przy endometriozie, a stary Chińczyk tak?

Dlaczego lekarz nie potrafi Ci pomóc przy endometriozie, a stary Chińczyk tak?

Jolanta,

Trzy rzeczy najbardziej determinują nasze szczęśliwe życie, mianowicie zdrowie, pieniądze i miłość. Przy czym hierarchia ich ważności ulega zmianie, w zależności od potrzeb. Zwykle to, czego nam w danym momencie najbardziej brakuje wypływa na samą górę tej listy.

A więc zdrowie

Co dziesiąta kobieta w wieku rozrodczym zachoruje na endometriozę, czyli gruczolistość zewnętrzną. Tak przynajmniej mówią statystyki. Endometrioza występuje wtedy, gdy tkanka która normalnie rozwija się wewnątrz macicy zaczyna rosnąć w innych miejscach. Jest notorycznie bolesny stan, który wiele kobiet opisuje, jako bardziej intensywny niż rodzenie dziecka. Mogą też powstawać wewnętrzne blizny, które przyczyniają się do bezpłodności. Książki medyczne dają nam w temacie endometriozy różnorodne wyjaśnienia, dlaczego jest tak niesamowicie bolesna, jednak są tylko teoriami, gdyż tak naprawdę endometrioza wcale nie jest dobrze poznana. Jak zwykle alopaci najczęściej leczą tę chorobę poprzez hamowanie objawów, czyli waląc leki przeciwbólowe, lub zapisują jeszcze leki antykoncepcyjne, pozwalające na pominięcie okresu. Tego nie można inaczej nazwać, jak tylko poważnym zaniedbaniem, w wyniku którego endometrioza jest najczęstszą przyczyną niepłodności w cywilizowanym świecie. Bowiem. Metody hamowaniu endometriozy przez główny nurt medycyny są zwykle daremne. Usiłuje się leczyć ją chirurgicznie, ale zwykle są to błędne decyzje. Stosuje się najczęściej laparoskopię, aby usunąć nadmiar tkanki, ale rzecz ma bardzo wysoki wskaźnik nawrotów, pomimo interwencji chirurgicznych. Niektóre kobiety decydują się na niezwykle desperacki krok, czyli histerektomię, czyli usunięcie macicy, aby tylko wyeliminować endometriozę, jednak nawet w tych przypadkach gruczolistość często powraca w innych miejscach. Ciąża to jedyna strategia, która w wiarygodny sposób pomaga w tym chorobowym stanie, albo przynosi prawdziwą ulgę, jednak po ciąży w bardzo wielu wypadkach endometrioza ponownie wraca. Niektóre kobiety zgłaszają wręcz, że mają jeszcze silniejsze objawy. Endometrioza natomiast zawsze stopuje, gdy tylko zaczyna się menopauza.

Jak się Możni domyślają choroba ta ma ogromny wpływ na jakość życia. Kobiety z endometriozą mają aż o 87% więcej szans na depresję, oraz o 88% zwiększone ryzyko wystąpienia łagodnego/umiarkowanego niepokoju. 63% kobiet z endometrium ma poważne problemy lękowe. Osoby cierpiące na endometriozę mają 4 razy częściej problemy alergiczne, oraz są również 4 razy bardziej narażone na migreny. Wiele kobiet z ciężką endometriozą ma tak poważne objawy, że stają się niepełnosprawne. Internet jest najeżony opowieściami grozy o kobietach, które popełniły samobójstwo z powodu bólu związanego z endometriozą.

Objawy endometriozy

Bolesne okresy Bolesny seks Bezpłodność Ciężkie lub nieregularne krwawienia Bolesne wypróżnienia, lub oddawanie moczu Brązowa krew miesiączkowa Zmęczenie Depresja Nadmierne wahania nastroju Ból w dole pleców Duże skrzepy krwi podczas okresu Obrzęk brzucha

Jakie mogą być przyczyny endometriozy?

Tradycyjna Medycyna Chińska łączy endometriozę z zaburzeniami yyy … czynności wątroby. Na pierwszy rzut gałki wydaje się, że TMC się myli, ale to tylko na pierwszy rzut. Bowiem. Na Uniwersytecie w Southampton przeprowadzono badania, które wykazały, że chińska medycyna jest zdecydowanie bardziej skuteczna w leczeniu endometriozy niż zabiegi głównego nurtu. Do tego bez skutków ubocznych.

Gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi, albo o pieniądze, albo yyy … o wątrobę?

Wątroba jest głównym narządem odpowiedzialnym za eliminowanie toksyn. Gdy wątroba ma problem z przepłukiwaniem toksyn, zdarza się, że są w niej utkwione zawsze. Te toksyny stanowią najczęstszą przyczynę niewydolności wątroby. Wiemy też, że wątroba jest odpowiedzialna za regulację hormonów płciowych, w tym estrogenów, progesteronu i testosteronu. Wzrost estrogenów sprawia, że endometrioza staje się bardziej dotkliwa, co stanowi oczywisty wskaźnik, że zachodzą relacje między zdrowiem wątroby, a tą chorobą.

Kobiety, które decydują się na zabiegi głównego nurtu, czyli na to co im zaleci dohtore, w końcu są w gorszej kondycji niż były wcześniej. Bowiem to co im się ordynuje jeszcze bardziej pogarsza stan ich wątroby. Endometrioza Association zrobiła ogromne ilości badań na temat związku pomiędzy endometriozą, a ekspozycją na dioksyny. Dioksyny to jest produkt uboczny zabiegu chlorowania, stosowanego do bielenia podpasek i tamponów. Proces bielenia jest znany z tego, że uwalnia dioksyny co szczególnie w przypadku tamponów może powodować endometriozę, lub jej nasilenie. Kobiety, które lubią drinki, również są bardziej narażone na tę chorobę, bowiem alkohol ogromnie obciąża wątrobę. Liczne badania wykazały, że ryzyko endometriozy rośnie u kobiet, które są na dietach o niskiej zawartości antyoksydantów, lub, które mają w swoich ciałach o wiele za dużo wolnych rodników tlenowych, stanowiących o oksydacyjnym uszkodzeniu. Za mało w diecie owoców i warzyw jest centralnie przyczyną zła. Jeżeli chcemy ugruntować naszą endometriozę, długo i konsekwentnie stosujmy typowe metody farmaceutyczne, zażywajmy silne środki przeciwbólowe i dajmy sobie laparoskopować to i owo. Oczywiście bierzmy też doustne środki antykoncepcyjne. Bowiem wszystkie te działania są bardzo szkodliwe dla wątroby.

Obszary, w których tkanka endometrium rośnie w ciele stają się bardzo „gorące”, a długotrwałe zapalenie chroni organizm przed prawidłowym, czyli naturalnym uzdrowieniem. Dlatego też, jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy zrobić, jest zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie. Aktywność fizyczna jest wysoce wskazana, a ćwiczenia w tygodniu poprzedzającym menstruację są wręcz konieczne. Pocenie się, jest najlepszym sposobem, aby oczyścić węzły chłonne, a należy pamiętać, że endometrioza jest chorobą, która często jest wynikiem zatrucia toksynami. Kobiety, które uprawiają coitus regularnie, a szczególnie w tygodniu poprzedzającym okres mogą drastycznie zmniejszyć objawy endometrium. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy męskie hormony bezpośrednio są wstrzykiwane pacjentce (może powiedzmy sobie szczerze, że chodzi o ejakulację bez gumki), tym bardziej, że zajście w ciążę w tym okresie jest mało prawdopodobne.

Nowa dieta i suplementy

Nawet, gdy jesteś mięsożercą, nie możesz jeść nieorganicznego mięsa, czyli od zwierząt niekarmionych trawą. Zostań jednak roślinożercą. Żelazo jest niezbędne, ale nie przyjmuj suplementów żelaza, pozostań przy chlorelli, albo spirulinie. Unikaj rafinad. Wybielona mąka, czy cukier mają w sobie resztki dioksyn. Nie używaj żadnych węglowodanów nieekologicznych, do tego przetworzonych w fabryce. To jest najbardziej zapalna żywność, do tego stopnia, że można mieć wolty, aby nazywać ją żywnością. Nie jedz glutenu. Nie jedz nabiału, chyba, że masz do dyspozycji organiczne mleko kozie, niepasteryzowane i naturalnie fermentowane. Miód jedz. Soja to nie jest rzecz do jedzenia, cokolwiek powie Ci w temacie Twój znajomy weganin. Unikaj wszystkich produktów sojowych. Soja zawiera fitoestrogeny, które są związkami naśladującymi estrogeny w organizmie. Mogą one spowodować poważną niestabilność hormonalną, która pogorszy endometriozę. Dioksyny można również znaleźć w miejskiej wodzie pitnej. Nie pij innej wody, niż czystą i nie z kranu. Najlepiej na wodzie w łazience mieć filtr, oczyszczający ją z chloru. Bierz prysznic wodą bez chloru. Jeżeli nie masz filtra przepłukuj ciało czystą wodą.

Oczyszczenie wątroby z toksyn, często wiąże się z pozbyciem endometriozy

Wszystkie witaminy z grupy B wzmacniają wątrobę i bezpośrednio wspomagają organizm w utylizacji nadmiaru estrogenu. Dandelion, czyli mniszek, którego jest teraz pełno wokół, wzmacnia wątrobę i nerki. Ostropest znany jest z tego, że wzmocni wątrobę. Selen jest historycznie używany przez rolników, do ochrony swoich krów przed endometriozą. Endometrioza oczywiście utrudnia płodność krów, ale też prowadzi do rodzenia się mniejszej cieląt. Witamina E od dawien dawna (1930) była używana przez rolników/hodowców, aby ich zwierzęta miały zdrową okładzinę macicy. Witamina E i selen współpracują ze sobą w zapobieganiu uszkodzeń komórek błony. Ze względu na związek pomiędzy endometriozą i dioksynami, byłoby mądre, aby uzupełnić chlorofil. Świetnie się do tego nadać może chlorella, tym bardziej, że niezbędny będzie również kwas foliowy. Zbyt mało kwasu foliowego może być przyczyną niedokrwistości megaloblastycznej (oczywiście też braki B12), a duże czerwone krwinki mogą mieć problemy z dobrym transportem tlenu. Wiadomo, że ta sprawność pomaga w regulacji i równowadze hormonów. Granat chroni przed przeciążeniem agresywnymi estrogenami.

Alkohol zmniejsza wchłanianie kwasu foliowego, dodatkowo zwiększając wydalanie go przez nerki. Kwas foliowy pomaga w chelatacji ołowiu i pomaga organizmowi prawidłowo wykorzystywać cynk. Istnieją silne relacje pomiędzy kwasem foliowym, a zdrowiem wątroby. Choroba wątroby zwiększa straty kwasu foliowego.

Rzodkiewki były stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej do leczenia endometriozy i naprawiania problemów z wątrobą, w tym żółtaczki. Byłoby niegłupie zacząć jeść rzodkiewki. Należy unikać alkoholu, z wyjątkiem od czasu do czasu kieliszka czerwonego wina. Jak lubisz. Większe ilości osłabią już i tak mniej sprawną wątrobę. Żelatyna jest jedynym wspólnym składnikiem wszystkich leków związanych z endometriozą. Mimo, że jest to rzekomo nieaktywny składnik wszystkich leków, właśnie spożywanie żywności o wysokiej zawartości żelatyny w czasie cyklu miesiączkowego jest korzystne. Wreszcie możecie pożreć do woli wielką ilość gumisi. Żartuję. W USA, w niektórych postępowych stanach, zaleca się marihuanę przy endometriozie. Zresztą nie tylko, bowiem oprócz uśmierzania bólu Maria zmniejsza problemy zapalne. Najlepiej używać tylko niechlorowanych podpasek i zrezygnować z tamponów. Ref:1

No i na koniec akcja z olejem rycynowym, który kupisz w sklepach ze zdrową żywnością

Oto procedura: Moczysz myjkę w czystym, tłoczonym na zimno oleju rycynowym. Następnie kładziesz ją na nagiej skórze w dolnej części żołądka. Umieszczasz kawałek plastiku, czyli siatki z hipermarketu na wierzchu myjki. Niech to leży na Możnej przez pół godziny. Powyższa procedura może być wielokrotnie wykonywana w trakcie cyklu miesiączkowego, aby przynieść ulgę. Jednak wystarczy nawet jeden zabieg, aby zapewnić ogromną poprawę samopoczucia.

♣ czego serdecznie Możnym życzy peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Może rzuć też gałką na to: Co nasze antenatki robiły, gdy piekły, swędziały i bolały je waginy? 6 naturalnych sposobów rozbrojenia tykającej bomby zegarowej Polecam sprawdzone suple w naszym Wellness Sklepie


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 88 656 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar ANNA 3 maja 2015 o 15:05

  Pepsi Kochana, w medycynie chińskiej używane są notoryczne do leczenia problemów z macicą i endometriozą żelatyna ze skóry osła oraz żelatyna z poroża jelenia. Wiem, brzmi tragicznie, ale działa cuda. ściskam :*

 2. avatar izla 3 maja 2015 o 18:06

  Czy pod to podlegają też torbiele zwykłe i czekoladowa?

  1. avatar Marta 3 maja 2015 o 19:05

   czekoladowa jest objawem endo.Jestem jej posiadaczką niestety..

 3. avatar Marta 3 maja 2015 o 19:02

  Dziękuje za ten wpis!!!❤️ Prosiłam kiedyś o niego i się doczekałam.Zaczynam działać,część porad już stosuje i trzymam się z daleka od hormonów i laparoskopii.Dziekuje Pepsi!

 4. avatar Sylwia 3 maja 2015 o 19:13

  Bardzo dziekuje za ten artykul 🙂

  1. avatar marzena948 4 czerwca 2017 o 05:09

   A co z odrobaczaniem przy endometriozie?

   1. avatar Jarmush 4 czerwca 2017 o 05:26

    jak to co, pozbycie się wirusów, pasożytów, grzybów to podstawa ogólnego zdrowia, trzeba robić vegatest Volla/biorezonans

 5. avatar Anna 3 maja 2015 o 21:16

  O matko! To jednak mam powód, żeby leczyć się z endo!. Nie mam żadnych objawów bólowych, ani niedobrego krwawienia, o bezpłodności nic nie wiem, bo nie próbowałam zachodzić w ciążę. Dałam sobie zrobić laparoskopię, po to żeby po kilku tygodniach wszytko wróciło tam gdzie było. Stanowczo odmawiałam terapii hormonalnej (dawała koszmarne doły depresyjne) i ponownego zabiegu. I tak przestałam się w ogóle zajmować leczeniem endometriozy.
  I tylko nie rozumiałam, czemu tak gnębią mnie stany depresyjne i wahania nastroju. Nikt, nigdy mi nie powiedział, że to się wiąże! Nigdzie dotąd nie wyczytałam!
  Teraz wiem, że muszę się leczyć! Hurra!
  O dzięki Ci Pepsi, dzięki przeogormne!

 6. avatar olga 3 maja 2015 o 22:12

  „Soja to nie jest rzecz do jedzenia, cokolwiek powie Ci w temacie Twój znajomy weganin.” A natto – k2 ? To wypadałoby spożyć ..raczej 🙂

  1. avatar pepsieliot 4 maja 2015 o 07:25

   K2 jest witaminą,której postać mk7 właśnie jest najlepsza z natto,nie dostajesz wraz z nią porcji fitoestrogenów,

 7. avatar Ewa 4 maja 2015 o 07:48

  „Ciąża to jedyna strategia, która w wiarygodny sposób leczy ten chorobowy stan, albo przynosi prawdziwą ulgę nawet w tych rzadkich przypadkach, gdy endometrioza nie jest całkowicie ciążą wyleczona.”

  Nie leczy niestety, byłoby cudownie gdyby leczyła. Czasami wręcz po ciąży endometrioza wraca z dużo większą siłą. Nie zawsze też przynosi ulgę, czasami endo w ciąży potrafi podobno dawać się we znaki. Niestety ten mit powtarzają często nawet lekarze.

  W każdym razie dziękuję za bardzo wartościowy artykuł, wszystkie pozostałe informacje są naprawdę interesujące 🙂

 8. avatar Pati 4 maja 2015 o 08:02

  Pepsieliot, bardzo ciekawy artykuł, ciąża nie leczy endo! Nie wprowadzajmy czytelniczek w błąd, na czas ciązy i często karmienia znikają objawy, ale to nie ma nic wspólnego z leczeniem…

  1. avatar pepsieliot 4 maja 2015 o 09:39

   u wielu kobiet po ciąży już nie wraca endometrioza,napisałam zresztą, że może tak nie być,

  2. avatar Martade 29 maja 2017 o 12:03

   Kilka lat temu usłyszałam właśnie diagnozę – endometrioza. Początkowe okresy bywały bardzo nieregularne. Nigdy nie znałam dnia, ani godziny. Najgorsze były bóle brzucha, które dokuczały mi cały czas, Ciągle, nieustannie, codziennie. faszerowanie się przeciwbólowymi. Lekarz faktycznie powiedział, że powinnam z parterem rozważyć ciąże, rok z tymi myślami chodziłam. drugi rok staraliśmy się o ciąże. teraz jestem w ciąży 4 miesiąc i mam nadzieję, że endo nie wróci. Pozdrawiam, PS. WEGETARIANA od zawsze <3

   1. avatar Jarmush 29 maja 2017 o 13:15

    zdrówka <3

 9. avatar ziebicka 4 maja 2015 o 08:27

  Rewelacyjny artykul ja przez pare lat bralam leki.zaczely sie migreny,problemy z xoladkiem, wahania nastroju .po operacji lekarze zapisali mi hormony aby nie bylo nawrotu . Zaszkodzilo mi to. Tod 6 miesiecy pije sok z antyoksydantami tzn 18,owocow w tym najzdrowsza jagoda acai.czuje sie rewelacyjnie bole brzucha minely migreny rowniez.

 10. avatar Królik 4 maja 2015 o 10:07

  A co sądzisz Pepsi o kubeczkach menstruacyjnych? Nie koniecznie w konteście endometriozy. Słyszałam ostatnio o nich wiele dobrego.

  1. avatar pepsieliot 4 maja 2015 o 19:53

   ożeż, to jakiś koszmar, lepiej sobie uszyć podpaski http://shadesofgreen.pl/?p=188

   1. avatar Królik 5 maja 2015 o 08:56

    a dlaczego aż koszmar? że ciągły kontakt z silikonem? bo sama idea może niezła, tylko właśnie ten silikon mnie zastanawia.

    1. avatar pepsieliot 5 maja 2015 o 09:09

     kubeczkom mówię nie, ale to tylko subiektywna ocena, być może mocno krzywdząca kubeczki

     1. avatar Zotralinka 11 czerwca 2017 o 10:24

      Ale czemu nie?

  2. avatar KarolKa 6 maja 2015 o 08:53

   Mam pytanie do użytkownika Ziebicka – co to za sok z antyoksydantami? Gdzie mozna go kupić? Albo samemu przygotować?

 11. avatar Paula 4 maja 2015 o 13:40

  Tak, to jest temat do którego warto wracać i drążyć. Mnóstwo młodych kobiet cierpi na tę chorobę nawet o tym nie wiedząc. Ja od czasu wczesnej młodości słyszałam od kolejnych lekarzy,że bolesne długie miesiączki to niestety niektórym kobietom się trafiają, i minie, minie po dziecku….wiele lat minęło brałam kilogramy leków przeciwbólowych żeby funkcjonować w szkole a potem pracy. A potem kolejne lata walki o dziecko, utrzymanie ciąży…..zdiagnozowano endometriozę po ok trzech latach walki – 20 lat temu jeszcze mało kto o endometriozie słyszał a już na pewno nie na prowincji. Teraz z niepokojem patrzę na moją nastoletnią córkę, która zaczyna mieć podobne objawy a to chyba przypadłość dziedziczna. Może jej uda się bez interwencji chirurga i kuracji hormonalnej którą wspominam jak najgorzej chociaż efekt był pozytywny w postaci właśnie córki.

 12. avatar martade 4 maja 2015 o 20:25

  Dziękuję Ci za ten wpis. Zdiagnozowano u mnie endometriozę brałam ponad rok tabletki antykoncepcyjne. Dopiero niedawno powiedziałam – dość. Teraz nie ma ani tabletek ani miesiączek. Ale czekam jestem na diecie wege od kiedy tylko pamiętam. Ale dopiero niedawno zaczęłam suplementować b 12 i kupiłam chlorelle którą staram się używać. Lubię też moje surowe dni. Mam nadzieję, że wraz z Twoimi radami endometrioza będzie coraz dalej ode mnie. Pozdrawiam serdecznie – cicha czytelniczka

 13. avatar methe 12 lipca 2015 o 17:05

  A co gdy torbiele endometrialne już powstały? Dałam sobie zrobić laparoskopię, bo miałam dwie duże torbiele w obu jajnikach (8 cm i 4 cm) i lekarz powiedział, że ryzyko pęknięcia torbieli bądź skrętu jajnika jest bardzo duże. Co proponujesz robić w przypadku, gdy torbiele są tak duże?
  Teraz od ponad miesiąca jestem na antykoncepcji hormonalnej, ale słabo się z tym czuję: jestem ciągle zmęczona, głodna, mam fatalny nastrój i ciągle bym spała. Co robić Pepsi? Odstawić plastry i liczyć na to, że stosując się do Twoich rad torbiele nie odrosną?
  Naprawdę nie wiem, co z tym fantem zrobić 🙁

 14. avatar zatroskana 19 lipca 2015 o 18:04

  Witam,
  podbijam pytanie dotyczące leczenia chlorellą w przypadku gdy torbiel już jest? Mam taką 5cm na jednym jajniku, nie biorę żadnych hormonów, mam naznaczoną laparoskopię za jakieś 1,5mc. Czy da się przez ten czas oczyścić organizm naturalnie?
  Pozdrawiam

 15. avatar marti 4 grudnia 2015 o 20:08

  Hej Pepsi,
  muszę się wygadać:
  Od jakiegoś czasu (załóżmy 3 lata) mam bardzo bolesne i obfite okresy z bólem pleców i nawet nóg. W lutym tego roku byłam u ginekologa chwilę po tym jak pierwszego dnia okresu prawie zemdlałam na kiblu przy robieniu dwójki, oblały mnie zimne poty i mrowiły ręcę. Pan doktor stwierdził (ze stoickim spokojem), że możliwe że poroniłam pokazując mi skrzep krwi i polecił stosować antykoncepcję hormonalną, co też zrobiłam (przedtem zrobiłam badania krwi, wyniki były w normach).
  Faktycznie objawy w postaci uporczywego bólu, przeciągających się okresów minęły, ale za to pojawiły się grzybice, które nawracały co chwilę. Na przełomie października i września złapałam zapalenie zatok (z tym też mam wieczny problem) i w końcu wybrałam się do laryngologa, który przepisał mi antybiotyk, który z niechecią, ale postanowiłam wziąć. Co było oczywiste dostałam grzybicy, tym razem w jamie ustnej (po medykamentach od kretynki w kitlu nic się nie zmieniło, wiec zastosowałam dietę przeciwgrzybiczą i inne nieapteczne środki – przeszło).
  To był dzień, w którym stwierdziłam, że muszę przestać brać tabletki, bo te grzybice mnie wykończą. Przestałam więc brać hormony i po okresie odstawiennym zaczęłam brac spirulinę (pisałam Ci gdzieś w komentarzu), po której dostałam biegunki i bóli brzucha (które sygnalizowały 7kę w skali bristolskiej). Dopiero po jakimś czasie stwierdziłam, że to może być skutek odstawienia hormonów. W międzyczasie znowu niemal zaniemogłam w łazience, ale już wiem jak reagować (trzeba sobie powtarzać „nie zemdleję” i głęboko oddychać).
  Dzięki Twojemu wpisowi przypomniałam sobie, że mogę cierpieć własnie na to (pozostaje pytanie, dlaczego dwójka, a nawet trójka ginekologów nie mogła mnie zdiagnozować). Składa się to w logiczną całość (nawet ta spirulina, która wywołała lawinę dziwnych perturbacji w ukł pokarmowym). Skumulowane zatrucie wątroby po kilkumiesięcznym przyjmowaniu hormonów dało o sobie znać.
  Przez ostatni tydzień miałam mega rozkminę, czy iść do gastrologa czy ginekologa na usg, a teraz już wiem co robić 🙂
  Dzięki.
  ps. Ostropest czekał w szafce ponad rok i w końcu wiem, że mi się przyda.

  1. avatar pepsieliot 5 grudnia 2015 o 07:23

   Marti życzę zdrowia i rzuć gałką na dzisiejszy/wczorajszy wpis o Candidzie

   1. avatar Mar 4 grudnia 2016 o 19:40

    Ja przez pół roku byłam u 10 ginekologów, każdemu przedstawiałam wszystkie moje objawy, żeby niczego nie pominąć co mogłoby się okazać istotne, wszyscy mówili, że jestem zdrowa jak ryba, a to, że boli to oznaka płodności. Po pół roku bóle nie do wytrzymania. Gin stwierdziła zapalenie pęcherza. Nie uwierzyłam. Na izbie dr zasugerował endo. W usg, kilku przez te pół roku, nikt nie widział nic. W laparo mięśniak macicy i torbiel jajnika. Dokładnie tam gdzie bolało…

    1. avatar grzegorzadam 4 grudnia 2016 o 21:17

     Nigdy nie można lekceważyć bólu.
     To dowód na stan zapalny.
     Maskowanie środkami 'na ból’ kończy się zawsze różnymi już poważniejszymi
     diagnozami.

 16. avatar Weronka 14 grudnia 2015 o 11:52

  A czy można coś zdziałać, kiedy jest i ciąża (koniec pierwszego trymestru) i torbiel endometrialna, a strachy różniste i widma zabiegów ciągle gdzieś w tle?

 17. avatar Vi 6 marca 2016 o 21:11

  A o PRZYWRACH KRWI nikt nie słyszał. Zwłaszcza w kontekście endometriozy i raka – pasożyty. Poczytajcie.

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,33396,74230919,74230919,ZNALAZLAM_TAKI_ARTYKuL_JESTEM_ZSZOKOWANA.html

 18. avatar zdrowo365 22 kwietnia 2016 o 15:16

  Witajcie
  Nie mialam tyle szczescia endo zdiagnozowano juz dawno 10 lat bralam hormony rok po odstawieniu zaczely sie robic torbiele na lewym jajniku i znowu rozne leki i hormony. Niestety jak tylko je odstawie rosnie torbiel ktora po 3 miesiacach ma juz 10 cm i bol jest nie do wytrzymania to polaczenie mocnych bolow ojresowych z mrowieniem swedzeniem klociem i potwornymi bolami promieniujacymi na plecy i brzuch. Mam 31 lat nie mam dzieci a chcialabym ( przydalby sie jeszcze kandydat ktory nie jest w wiecznym stresie jak slyszy slowo dziecko). Teraz jestem po wizycie ktora slabo rokuje. 2 miechy temu bylam 4 tyg na poscie dabrowskiej ustapila mi czesc innych objawow ale najbardziej zalezalo mi aby torbiele zniknely niestety koszmar wrocil. Nie obzeram sie swinstwami jem zdrowo mieso ograniczone do minimum nabial i gluten tez a jednak te super specyfiki nic nie daja. Jestem zalamana bo zycie na hormonach jest straszne! 🙁

  1. avatar pepsieliot 22 kwietnia 2016 o 15:30

   przy 30 letnim facecie nie można wymawiać słowa dziecko, ani ślub, przy innych też nie. W szkole podstawowej można na te tematy żartować z nimi, potem nawet w żartach

   1. avatar pepsieliot 22 kwietnia 2016 o 15:31

    a brałąś rojnik? a jod, magnez. D3+K2, krzem, C?

 19. avatar zdrowo365 29 maja 2016 o 05:46

  Rojnika nie bralam d3 i kwas l-askorbinowy. W lutym bylam na poscie dabrowskiej 3,5 tyg myslalam ze zejdzie ale po 3 mies bylo to samo. Miesiac temu 2 tyg lezalam plackiem bo torbiel byla tak wielka ze nie dalo sie chodzic. Mam lekarza ktory jest przeciwnikiem krojenia jedyny taki ktory mi to zbil tabletkami ale jak tabletek nie biore to wraca…. a teraz jeszcze przy luteine spada mi cisnienie rosnie tetno i mam wrazenie ze sie przekrece…a te rojniki to sa takie kapustki? Hodowalam je na balkonie 🙂

 20. avatar zdówko 2 czerwca 2016 o 04:00

  Po wyczerpaniu środków farmakologicznych ,dostępnych na naszym rynku, po utracie tysięcy złotych u dr.hab ginekologii, zaczęłam się interesować zdrowym stylem życia, naturoterapia itp.w które nie wierzyłam kiedyś…. Zastanawiające jest to jak człowiek chętnie sięga np.po tabletki które wywołują menopauzę tylko dlatego że lekarz medycyny tak chce a już np. po pestki moreli, czy ostropest plamisty sięga na zasadzie ” i tak mi to nie pomoże przecież to ziółka, przecież to naturalne”… W każdym razie długo by pisać, ale ja jestem stałą klientka w sklepie z naturalną żywnością odkąd choruję . Poczytajcie sobie o wit.C w proszku ,o aloesie do picia, o wit.D, wit.K2, spirulnie -czyli tzw.chlorelli, o oleju lnianym, o oleju z kiełków pszenicy o cynku………Noż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę że pakują lekarze w kobiety masę chemii….we mnie też pakowali i co? i nic endometrioza się odnawiała. Na razie ją uspokoiłam naturą,,dlatego chętnie się dzielę tą „metodą”. Każda niech znajdzie swój sposób, ale błagam to co mówią lekarze przeanalizujcie zawsze dwa razy zanim np.będziecie brać tabletki hormonalne które masakrują wątrobę ,która jest odpowiedzialna za produkcję hormonów, estrogenów. Jak z chorą wątroba mamy marzyć później o dziecku lub o prawidłowej gospodarce hormonalnej?? może mi odpowie jakiś lek.med.??

  ps. Zapomnijcie chorując na endometriozę o kawie, papierosach, alkoholu, przetworzonym jedzeniu – tego też wam nie powie lekarz medycyny, ale już kobieta któa przeszła koszmar chętnie… Pozdrawiam Was dziewczyny TRZMAJCIE się!!

  1. avatar gonka 24 czerwca 2016 o 15:04

   Można się z Tobą jakoś skontaktować?

   1. avatar Ania 3 listopada 2016 o 10:40

    @zdówko napiszesz do mnie coś więcej: anturium2015@gmail.com. Zmagam się z tym samym…a bardzo chciałbym mieć dzieci

   2. avatar mamydwie 1 grudnia 2016 o 21:49

    Podobno palące kobiety rzadziej zapadają na endometriozę lub przechodza ja o wiele łagodniej.

    1. avatar Jarmush 2 grudnia 2016 o 05:38

     dlaczego?

    2. avatar grzegorzadam 2 grudnia 2016 o 06:15

     Palenie nie jest lekarstwem na nic.

 21. avatar bajabongo 21 lipca 2016 o 11:54

  Też jestem ciekawa, te same problemy.

 22. avatar Ruda 25 lipca 2016 o 09:18

  Mam pytanie, czy dobrze jest na początku sięgnąć po dietę dr Dąbrowskiej? Aby oczyścić organizm z toksyn?
  Mam Endo od ponad roku, i mam z miesiąca na miesiąc coraz większe bóle..oprócz tego w badaniu na hpv wyszedł mi typ45, podobno onkogenny, czy może zna ktoś metodę leczenia niekonwencjonalnego???
  Pepsi, proszę o więcej artykułów na temat hpv i Endo.. jesteś skarbnicą wiedzy!!

  Pozdrawiam

  1. avatar pepsieliot 25 lipca 2016 o 10:02

   thx, więc będą, Ruda pozdro

  2. avatar Gosia 25 lipca 2016 o 10:24

   Ruda tez mam problem z endo i torbielami na jajnikach. Peps podała mi kilka rozwiązań. Napisałam tez do dr. Dąrbwoskiej odpisala mi ze takowe problemy dzieja się z niedoboru jodu. kazała zrobic test jodyna na skóre, jesli sie wchłonie w przeciagu do 12 godzin znaczy, że sa duze niedobory jodu. Ja aktualnie zaczełam pic lugole. Na Dąbrowskiej tez byłam ustabilizowała mi tarczyce, miałam 25, a norma była do 5 a endokrynolog mnie słał do kolegi psychiatry… Ale… To co u siebie zaobserwowałam, że przy niedoborach jodu po za cystami i endo jest jeszcze nienaturalnie sucha skóra – mam od dawna i… człowiek sie nie poci. A ja sie nie pociłam nawet w saunie!. Jak chodzilismy ze znajomymi oni byli mokrzy a ja nic. Natomiast po piciu lugoli mam mega obsyp syfów za to teraz wiec nie wiem czy to źle czy poprostu skóra sie odblokowuje. Krok drugi pije hektolitry krwawnika, i niepokalanka i widze, że jest lepiej. Pierwszy raz od dawna nie boli mnie dramatycznie podbrzusze a zwykle umierałam. Te zioła i jod reguluja pracę hormonów, a to one sa odpowiedzialne za te babskie zmasakrowane sprawy. Np. jajniki sa drugim magazynem jodu po tarczycy, mnie endo trzymało własnie tam . Jednak ja przez 10 lat brałam hormony i endometrioza zniknła, ale pojawiły sie cysty. Jednak tez do końca pewnosci nie mam bo niby przy usg nic nie mowią, ale jajowody mnie czasem bolą 🙁 i boje sie czy znaowu tam sie coś nie zrobiło ;/ Pozdrawiam! A Na post zawsze warto isc bo to na pewno w jakims stopniu CI pomoze, bo moze byc tez inna przyczyna która tym usuniesz, lub zmniejszysz.

 23. avatar Ruda 25 lipca 2016 o 10:16

  Suuuuuuuuper!!! :-*

 24. avatar Ruda 25 lipca 2016 o 18:13

  Gosia, dziękuje za odpowiedź, kochana jesteś 🙂
  O płynie Lugola, czytałam u Pepsi i planuję zakupić. No i w ziółka się też zaopatrzę 🙂
  Jak na razie jestem w trakcie starań o dzidzi i zobaczymy. Mój lekarz chce mnie ciąć, i jeżeli chodzi o Endo i skracać szyjkę, jeżeli chodzi o HPV :/
  Gosiu, a Ty miałaś Endo operowane?

  Pozdrawiam

  1. avatar Gosia 25 lipca 2016 o 19:44

   Kochanie nie mialam nic operowane bo nie dalam sie pokroic. Endometrioze mialam na lewym jajniku na nim tez robi mi sie torbiel. Po roku brania antykoncepcji te nalecialosci zeszly calkiem pozniej jeszcze kilka lat bralam antykoncepcje i juz mi to nie wrocilo a przynajmniej nikt nie znalazl siedliska tego. Jak sie robi cysta, mowia ze to moze byc torbiel endometrialna ale nie widac zebym jakis osad miala na jajnikach. Jak mialam cyste prawie 10 cm i nie moglam sie ruszac to tez sie nie dalam pokroic zbilam ja kontraceptem niestety cos powoduje ze jak odstawialam tabletki to mi to wraca dlatego teraz probuje tych ziol na poprawe hormonow i jod zobaczymy. Generalnie niedobor jodu powoduje wiele duzych problemow a niestety zostal wyparty z wiekszosci miejsc gdzie go stosowano np. W piekarniach do odkazania itd a zastapily go jakies trutki brom chyba. Z jedzenia takich dawek nie uzupelnisz. Kiedys chcialam nawet zrobic taka ankiete do dziewczyn z endo odnosnie ich zywienia zeby porownac wyniki i sprobowac moze dojsc do jakichs wnioskow ale w kwestii bloga dopiero raczkuje w dodatku o modzie 😉 ale moze kiedys to dokoptuje. Wszyscy ginekolodzy u ktorych bylam to tylko slyszalam ze taka uroda &/ a bzdura! Konowaly i sprzedawczyki…. trzeba sluchac organizmu i szukac samemu. To co mi jeszcze pomaga bo odstawilam anty to w drugiej fazie cyklu mam luteine w ciazy tez ja kobiety biora. Przypomina mojemu pecherzykowi co trzeba zrobic. A propo skoro starasz sie o dzidzie to nie pij krwawnika tylko probuj niepokalanka albo najpierw powalcz z krwawnikiem a pozniej go odstaw bo on powoduje poronienia gdyz rozluznia miesnie. Tylko jak z kazdymi ziolkami efekty nie sa na juz tylko z min. 3 miesiace to popijaj. Natomiast niepokalanek podobno super jest wlasnie na zajscie w ciaze bo reguluje hormony estrogeny. A to one czesto robia problemy. Bedzie dobrze! Trzymam kciuki i nie daj sie kroic poki nie musisz.mnie kiedys lekarz troche bardziej ludzki powiedzial ze jak nie ma potrzeby i zagrozenia zycia to lepiej szukac innych rozwiazan bo operacja to zawsze operacja nikt Ci nie da 100% szansy ze cos sie nie stanie. Oczywiscie nie musi tak byc ale nasz organizm sam sie umie uzdrowic. Idz na dabrowska i stosuj ziola w trakcie daj sobie z min pol roku czasu i zbadaj stan wyjscowy i pozniej po swoich eksperymentach. Jesli cos drgnie to znaczy ze idziesz w dobra strone :). Zrob sobie tez test na nietolerancje pokarmowe endo tez moze byc efektem ze jesz cos co Ci szkodzi i zamula organizm. Postaraj sie tez kawy nie pic przerzuc sie na soki i wit c tez pobudzaja 🙂 i zbadaj tez tarczyce bo ona tez moze powodowac endonetrioze. pozdrawiam.

  2. avatar grzegorzadam 26 lipca 2016 o 06:15

   ==Mój lekarz chce mnie ciąć, i jeżeli chodzi o Endo i skracać szyjkę, jeżeli chodzi o HPV :/==

   Niech siebie potnie.
   HPV zlikwidujesz w krótkim czasie wodą utlenioną.
   Wit.C z MSM również wskazana.
   To jest WIRUS a nie potwór do wyrezania!

   1. avatar Ruda 26 lipca 2016 o 17:17

    grzegorzadam, dzięki za odzew :))))) .mogę prosić o instrukcję, co do stosowania wody utlenionej na hpv?

    Gosia, zdradź no tego bloga! 🙂
    Endo wskazywałam „palcem” nawet mojej gine i co? i dooopa! aż młody lekarz przy biopsji szyjki macicy „wymacał”:) jakieś zgrubienie..aż prawie krzyknęłam, że wreszcie ktoś wyczuł!” 🙂
    to niepokalanek trzeba zakupić:) Robiłam FoodProfil w jednym z labo i wszystko ok! nie mam żadnych nietolerancji.

    pozdrawiam

    1. avatar Gosia 26 lipca 2016 o 19:28

     Ruda nic sie nie martw poradzisz sobie bez zadnej operacji tylko troche cierpliwosci bo jak czasu bylo trzeba zeby to sie wszystko namnozylo to trzeba dac czas na leczenie. Przede wszystkim uklad immunologiczby trzeba odciazyc bo jak takie dolegliwosci sa znaczy ze zamula. Grzegorzadam bardzo dobre rady! Apropo mojego poprsedniego lekarza to wygladalo tak ja tam trafiam z mega bolem.ledwo stoje a on spokijnie mowi po badaniu cysta 7 cm usiadl i cos pisze ani me ani be a za chwike: Daje pani skierowanie do szpitala ja nic wiecej nie poradze. Moze pani jechac do szpitala x prywatnego i ja pania zoperuje albo do wojewodzkiego. Pojechalam do woj. A tam ordynator mi mowi ze jak chce to sie moge polozyc… na korytarzu bo sale zajete jak by cos peklo to mnie wtedy zoperuja! Heloł! Na szczescie mama znalazla jakiegos lekarza ktory nie zajmuje sie tylko lajtowymi porodami w prywacie tylko takimi jak moj. I wyleczyl wybil z glowy operacje ale do metod naturalbych nie podchodzi z entuzjazmem wiec ide tam awaryjnie jak juz jest kiepsko. Natomiast jak slysze ze biedne dziewczyny z takimi mniejszymi strasza juz operacja to jest glupota! Co do bloga to stronka jest jeszcze w budowie choc troche rzeczy tam jest na stronie http://www.touchoffashon.pl jest dzial poradniki i zaczynam tam sie dzielic roznymi informacjami 🙂 pozdrawiam 🙂

     1. avatar grzegorzadam 26 lipca 2016 o 20:50

      Operacje chirurgiczne maja swoje uzasadnienie tylko w przypadku urazów i kontuzji
      po wypadkach komunikacyjnych, oraz guzów uniemożliwiających krążenie krwi i limfy.

      Resztę próbujemy doprowadzić do równowagi detoksykacją, dehelmintyzacją i
      później odpowiednią suplementacją i odżywianiem.

      Bołotow- człowieka nie powinniśmy leczyć tylko odpowiednio ODŻYWIAĆ 😉

    2. avatar grzegorzadam 26 lipca 2016 o 21:19

     Ruda
     Poczytaj W. Lasta:
     Fragment translator:
     ==Opryszczka narządów płciowych i innych infekcji wirusowych skóry reaguje na miejscowe (i wewnętrznej) stosowanie witaminy C, na przykład, aby pasty kwas askorbinowy lub askorbinian wapnia, lub ich mieszaniny; można także spróbować askorbinian sodu. Miejscowa C pasty okazało się bardzo skuteczne w leczeniu opryszczki, a w mniejszym stopniu w leczeniu zmian niektóre Kaposiego. Półpaśca (półpasiec) reaguje również na terapię megawitaminowej C. HPV (ludzki brodawczak Virus), można być traktowani bardzo dobrze (i bardzo szybko) z miejscowego witaminy C pasty terapii. W trakcie użytkowania dodatkowo L-lizyna 3x 1g dziennie. Również użyć nieogrzewany krem kokosowy (zewnętrznie i wewnętrznie) wszystkich infekcji skórnych.==

     Pasta z wit. C moze być skuteczna.
     Dodatkowo askorbiniany z MSM, jako pary redox.

     Odnośnie WU bardzo skuteczne sa inhalacje (nebulizator np. ) albo inhalacje
     jodem , dr Sircus uważa, że są nawet skuteczniejsze od nadtlenku.

     O WU tu masz szerzej:
     http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
     http://www.pepsieliot.com/3-rzeczy-o-tlenie-atomowym-wodzie-utlenionej-o-ktorych-koniecznie-musisz-wiedziec/

     O jodzie tutaj:m.inn.:
     http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

     Prócz tego są na blogu inne skuteczne metody. 😉

     1. avatar Ruda 27 lipca 2016 o 06:00

      W takim razie biorę się za czytanie! dziękuje baaardzo grzegorzuadamie!
      Gosia, już lubię! bo tematyka interesująca
      Pozdrawiam

 25. avatar grzegorzadam 26 lipca 2016 o 06:13

  Dr Last poczynił swoje ustalenia w tym zakresie:
  http://www.health-science-spirit.com/menstrual.html

  Zamiast Jodyny, Lugola poleca również SSKI, poza tym zioła rózne.
  Do tego wit.C, MSM, maca, i czarne wiśnie m. inn.

 26. avatar Ruda 28 lipca 2016 o 08:12

  Czyli do inhalacji biorę wodę utlenioną taką z apteki? ..i jak myślę, trzeba rozcieńczyć??

  1. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 09:55

   Musi mieć gwint, żeby odkręcić, czasami są nie wymienne.

 27. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 09:55

  Może być z apteki, ale docelowo kup sobie Food Grade 35% perhydrol.
  W kosmetyce czasami efektywne są większe stężenia, które zrobisz sobie sama w domu.

  Tak, rozcieńcz do 0.5% , czyli na każdą dawkę 3% WU 5 cześci wody oczyszczonej.
  Max 1% czyli na każdą dawkę 3% WU 2 części wody oczyszczonej.

  Nawet nebulizator nie jest potrzebny, wystarczy aplikator:
  Tak jak tu, możesz podmienić zawartość, wlewasz 25 ml wody demineralizowanej i dolewasz 5 ml WU 3%.
  http://www.aptekagemini.pl/media/products/c_/1_/a_/c1a6521b5bed4fe1f85562b/images/thumbnail/large_1461660756apteka_internetowa_gemini_rhinoton_aerozol_do_nosa_30ml.jpg?updated_at=1461660756
  I psikaj do woli 😉

  1. avatar Ruda 28 lipca 2016 o 17:56

   I psikam do gardła ile wlezie?? Grzegorz, wypsikałabym wszystko od razu, aby mi hpv w końcu zniknęło! ..czyli kilka razy w ciągu dnia wystarczy?

 28. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 19:24

  Tak kilka, do 10 razy dziennie po 8-10 ”wziewów”.
  ustawisz sobie dawkę, obserwuj reakcję, to nie być katorga, róznimy się reakcjami.
  Czytałaś temat o WU, jest tam kilka wpisów.. 😉

  Metoda inhalacji jest porównywalna skutecznością z iniekcjami dożylnymi,
  a jest praktycznie bezkosztowa.
  Dotyczy roztworów WU, sody, jodyny-Lugola (wg Sircusa bardzo skuteczna)

  Kup też l-lizynę, jak radzi dr Walter.

  1. avatar Ruda 25 sierpnia 2016 o 14:23

   Witam.. Grzegorzu..l-lizynę zakupiłam … i biorę 1 tabl.dziennie, wystarczy? A z wodą oczyszczoną miałam problem z dostaniem..aż w końcu byłam u doktora po receptę i dostałam na Aqua pro inj.w ampułkach po 5ml.. I będę psikać!!

   1. avatar grzegorzadam 26 sierpnia 2016 o 05:05

    Woda oczyszczona może być nawet taka zwykła demineralizowana do żelazek.

 29. avatar grzegorzadam 26 sierpnia 2016 o 05:03

  Preparaty przeciwzapalne np. aminokwas L-lizyna 4 x 500 – 1000 mg do południa i 4 x po południu pobierane najlepiej co 55 minut do 5 – 6 dni. Bardzo dobra jest też Serrapeptaza. Oczywiście dużo wit. C,
  magnez i jodyna doustnie – przeczytaj w odpowiednich wątkach.
  (…)
  Mamy potężny wirusobójczy i popularny lek – aspirynę, silnie wirusobójcze są aminokwasy Lizyna, Cysteina w postaci N-Acetylcysteiny, Treonina, oraz magnez, cynk, srebro w koloidzie, ale na infekcje ślamazarne lub wolne, olej kokosowy i kilkanaście olejków i wyciągów roślinnych.
  (…)
  Zdecydowanie mocniej będzie działała wit. E, organiczny olej kokosowy, czy BHT. (…)

  HPV jest otorbione, czyli w cystach, , tu BHT byłoby bardzo dobre, ale cieżkodostępne, farmacja wycofuje to całkowicie..

  ==Opryszczka narządów płciowych i innych infekcji wirusowych skóry reaguje na miejscowe (i wewnętrznej) stosowanie witaminy C, na przykład, aby pasty kwas askorbinowy lub askorbinian wapnia, lub ich mieszaniny; można także spróbować askorbinian sodu. Miejscowa C pasty okazało się bardzo skuteczne w leczeniu opryszczki, a w mniejszym stopniu w leczeniu zmian niektóre Kaposiego. Półpaśca (półpasiec) reaguje również na terapię megawitaminowej C.
  HPV (ludzki brodawczak Virus), można być traktowani bardzo dobrze (i bardzo szybko) z miejscowego witaminy C pasty terapii. W trakcie użytkowania dodatkowo L-lizyna 3x 1g dziennie. Również użyć nieogrzewany krem kokosowy (zewnętrznie i wewnętrznie) wszystkich infekcji skórnych.==

  – Walter Last http://www.health-science-spirit.com/diseasesummary2.html

 30. avatar Ruda 26 sierpnia 2016 o 21:39

  „L-lizyna 4 x 500 – 1000 mg do południa i 4 x po południu pobierane najlepiej co 55 minut do 5 – 6 dni. ” – czyli brać takie większe dawki przez te 5-6dni, a potem przerwa, czy już zaprzestać??

  WU, mam przez jaki czas stosować?

  Dziękuje Grzegorzu, bardzo, bardzo!!!

  Pepsi

 31. avatar grzegorzadam 27 sierpnia 2016 o 11:27

  Tak, zrób po tym czasie przerwę.

  Nie ma terminu na WU..
  Obserwuj reakcje, brałem koło roku, teraz sporadycznie.

 32. avatar Ruda 27 sierpnia 2016 o 13:58

  Grzegorzu, dziękuje..

  A czy ktoś ma sprawdzone sposoby na tą okropną Endo?

 33. avatar hlibcia 21 września 2016 o 12:59

  Ło matko. A u mnie zdiagnozowali własnie mięśniaczka i endometriozę (przerost – 20 mm). Mam mega bolesne, długie i obfite miesiączki. Na dodatek jestem hashimotką (z niedoczynnością tarczycy). Dzisiaj gin powiedział mi, że łyżeczkowanie to jedyna skuteczna metoda i że musze brać hormonki. O osobistych rodzonych brzdącach mam zapomnieć, bo takowych się nie doczekam (opinia mojego gina).Mam 38 zim na karku.
  Nie mam zielonego co robić, żeby nie wnerwić Hashi (teraz jestem na euthyroxie 112 i wreszcie od ponad pół roku czuję się nieźle). Żrę na potęgę zielsko i owocowate, ale strasznie mnie ciągnie również do mięsa. Zastanawiam się nad dietą Dąbrowskiej, ale nie wiem czy na niej przezyję. I jak tu żyć … 🙁

  1. avatar pepsieliot 21 września 2016 o 14:39

   przy hasimoto u wielu osób nie sprawdza się weganizm, jak już to ostry witarianizm, ale Twój typ metaboliczny może mieć problemy

  2. avatar grzegorzadam 21 września 2016 o 18:39

   ==Dzisiaj gin powiedział mi, że łyżeczkowanie to jedyna skuteczna metoda i że musze brać hormonki. ==

   Na szczęście są skuteczne alternatywy,
   Zacznij od testu Volla (biorezonans) przy hashi.

   Poczytaj uwaznie uwagi z tych linków:
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/
   I ”kurację życia” H. Clark

   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/
   http://www.pepsieliot.com/czy-buleczka-pszenna-moze-byc-przyczyna-nieplodnosci/
   http://www.pepsieliot.com/dlaczego-lekarz-nie-potrafi-ci-pomoc-przy-endometriozie-a-stary-chinczyk-tak/

  3. avatar hlibcia 27 września 2016 o 13:29

   Dzięki serdeczne Pepsi i Grzegorzu. Zabieram się za lektury. Cmok cmok 🙂

 34. avatar Dorota33 28 września 2016 o 10:54

  Witajcie, ja niedawno przeszłam zabieg laparoskopii endometriozy ( jeszcze czekam na wynik histo, ale wstepna diagnoza lekarza),wycieto ogniska z 2 jajnikow po 7 cm, moczowody, lekko macica itd. odkąd pamietam ,mam bolesne miesiaczki, gdzie bez 6 tabletek przeciwbolowych w dzien nie dałam rady fuknkcjonowac, czyli jakies 10 lat, od tegoczasu tez mam guzka w prawej piersi, czy to moze miec zwiazek? Biore d3, biore chlorelle, kwas foliowy,wit c, selen, staram sie w miere zdrowo odzywiac, ale powiem szczerze ze jestem zagubiona? co zrobić? Jak pozbyc sie dokładnie torbieli w piersi i powalczyc aby endo nie wrociła? Błagam o konkretne wskazówki, bo recemi już opadaja…

 35. avatar małami 8 stycznia 2017 o 07:01

  Mam pytanie może pomożecie:) ok rok temu miałam przerost śluzówki w macicy nie był bardzo duży ,ale bolał brzuch i tył pleców przez ten czas było ok przeszłam post Dąbrowskiej i super samopoczucie ,mam hashi spadły hormony więc dawkę Letroxu zmniejszyła Pani doktor z 125 na 100,od grudnia stosuje jod … ,oraz chlorek magnezu ,selen ,askorbinian sodu,wit dik …i od 3 tygodni czuję nawrót prawdopodobnie przerostu śluzówki ból w podbrzuszu i dół pleców.Moje pytanie czy to od jodu mogła sie jakaś rewolucja tam zacząć?,a może nastąpiło oczyszczanie i wątroba nie daje rady z estrogenami i toksynami wyzwolonymi przez jod bo przerost endometrium jest m,innymi z niewydolnej wątroby.Doradzcie proszę.

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2017 o 08:13

   Małami bierzesz dużo suplementów, pytaj tam gdzie je kupujesz

  2. avatar grzegorzadam 8 stycznia 2017 o 10:50

   Zastosuj najpierw oczyszczanie jelit i nerek:
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   …a może nastąpiło oczyszczanie i wątroba ==

   Nie tylko wątroba

 36. avatar Qwertya 15 stycznia 2017 o 09:07

  Witam
  Potrzebuje pomocy!!
  Biorę wszystkie suplementy drugi miesiąc tak jak pisałaś Pepsi Twoja dietę stosuje od samej operacji pije olej lniany i sok z acai
  Ale nie wiem jak długi zażywać te suplementy by nie przesadzić ?????
  W październiku miałam wycięte trzy ogniska endometrialne z powłok nrzusznych wraz nie śmiem wszytko mi siatkę. Hispat. Przyszedł nieciekawy mianowicie endometrioza dochodzi do linii ciecia chirurgicznego Boję się by nie odrosla. Proszę o ponoć?!!

  1. avatar Jarmush 15 stycznia 2017 o 14:50

   Nie jestem lekarzem, nie ma czegoś takiego jak moja dieta dla endometriozy, to był artykuł, który znalazłam na temat, jeśli chodzi o olej lniany raczej go odradzam, tu masz porady dr. Saula http://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-endometrize-wedlug-andrew-w-saula/

  2. avatar grzegorzadam 15 stycznia 2017 o 16:22

   Endometriozy nie likwiduje sie skalpelem!

   ENDOMETRIOZA GRUCZOLISTOŚĆ – powodem są przywry jelitowe lub owcza motylica wątrobowa gnieżdżące się w macicy. Gdy te przetrą szlak do macicy za nimi podąża wiele innych pasożytów: glista ludzka, motylica wątrobowa, Eurytrema. Tam gdzie są duże pasożyty wkrótce pojawiają się mniejsze. Wszystkie wprowadzają bakterie i wirusy. Gruczolistości zawsze towarzyszy Gardenella.

   Znajdź przyczyne i ja usuń, nie daj się kaleczyć!

 37. avatar Qwertya 15 stycznia 2017 o 09:09

  Literówki tam były.. .
  Wycięto wraz z miesniem nie udało się zrobić marginesu zdrowej tkanki

  1. avatar grzegorzadam 15 stycznia 2017 o 17:37

   Last sugeruje że może to miec też związek z niedoborami boru:
   Tu masz cały artykuł:
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   To też ciekawe:
   http://www.health-science-spirit.com/urine.html

 38. avatar Nina 1 lutego 2017 o 22:55

  Znajomej znajomej chcą wyciąć macice bo ma.jakies polipy….koszmar…co komuś takiemu radzic:(

  1. avatar grzegorzadam 2 lutego 2017 o 07:50

   Te polipy powstały z jakiejś przyczyny!
   Trzeba ja znaleźć. Wycięcie nic nie da.
   Trzeba zrobić vegatest i analizę APW.
   Albo sa niedobory witaminowo-mineralne albo przyczyna pasożytnicza.
   Poziom OH25, jodu, selenu, metali ciężkich itd.
   Książki Clark, Siemionowej, Lasta, Saula lub Małachowa to wyjaśniają.
   Trzeba czytać.
   Nie ufać nikomu, konsultować badania w kilku miejscach…

 39. avatar Ruda 2 lutego 2017 o 09:02

  Jak czytam Grzegorza, to jestem pod wrażeniem.. Dlaczego lekarze nie idą w tym kierunku.. Nie czytają tychże książek.. Dlaczego jak idę do lekarza z endometeiozą, to albo mi mówią, że wymyślam sobie choroby..albo że mam problemy jelitowe.. A jak już zdiagnozowali endo w miejscu po cc, to tylko kwalifikuje się do operacji, bo się ona nie wchłonięcia.. A koszt w LuxMed 7tysi:-|

  1. avatar grzegorzadam 2 lutego 2017 o 12:04

   To jest naprawdę irytujące, ale oni inaczej nie mogą!
   To ma przynosić zysk!
   Biopsja, wycinka, wszystko zgodnie z cennikiem nfz.
   I ten pośpiech, już, teraz, natychmiast.. !
   Jeżeli robią coś inaczej, to w ciszy i tajemnicy, każdy chce żyć.

 40. avatar Nina 2 lutego 2017 o 09:28

  Już 2 ginow powiedziało ze wyciac..ja jej nie poradzę bo nie mamy żadnej relacji żeby miała mnie słuchać..
  Czy ktoś to czyta z możnych i poleci dobrego kogoś od biorezonansu w wawa??

  1. avatar grzegorzadam 2 lutego 2017 o 12:29

   Vegatest, szukamy przyczyn, KUp sobie książke Siemionowej lub Clark free, niech przeczyta.

 41. avatar Monika 4 lutego 2017 o 21:51

  63% kobiet z endometrium ma poważne problemy lękowe. Masz błąd w tekście. Endometrium to nie endometrioza.
  Pozdrawiam Monika

 42. avatar empiryczna26 3 marca 2017 o 11:58

  Witam 🙂 Znalazłam pani bloga , bo ja z tych poszukujących wyjścia z mojej patowej sytuacji.
  Cieszę się ,że tu trafiłam, choć przysporzyło mi to więcej wątpliwości i trochę zburzyło już poukładane w głowie informacje.
  Otóż , do sedna .., tez mam endometriozę, torbiel w zależności od lekarza raz słyszę czekoladowa ,raz endometrialna.. zwał jak zwał, fakt jest ,że jest wielka 5cm; wiem,wiem mam nie dramatyzować , kobiety mają większe (stwierdzenie ginekologa z uniwersyteckiego szpitala w Krk).
  Objawów tez nie daje jakiś takich dramatycznych, przed zdiagnozowaniem tylko przed miesiączką zwijałam się z pół godziny z bólu, wymiotując ..i nie tylko, ale takie szczegóły lepiej pominąć. To mnie zmusiło do wizyty po 5 latach u ginekologa, i bach ..zaczęło się w krótkim czasie odwiedziłam z 10 ginekologów, każdy mnie odsyłał mówiąc na to nie ma lekarstwa (całe szczęście, że mnie nie faszerowali tym świństwem) , jedynie laparoskopia. Na którą się wybrałam tym razem do Katowic , tam w szpitalu po przyjęciu , doktor i doktorka oznajmili mi ” wie pani co , przyznam się , ale nie wiem co mamy z panią zrobić. Jest pani młoda [mam 26 lat] , jeszcze pani nie rodziła. Proszę samemu zadecydować , spróbować zajść w ciąże [teraz wiem,że z ciąży nici, na nic próby, bezowocne], i wrócić do nas za pół roku”. Z kołowana, wypisałam się. Minął rok , prawie zapomniałam ,o tym ,ze muszę z tym coś zrobić, a że lubię (chociaż to chyba nie kwestia lubienia, raczej przezorności) skontrolować się samemu, zrobiłam badanie Ca 125 wynik 142,9;zamarłam .. 🙁 jeszcze doktor rodzinny dobił mnie mówiąc, nie można wykluczyć zmian nowotworowych, dodając do tego lecące garściami moje włosy i chorująca na raka piersi moja siostrę , przed oczami przeleciało mi całe życie. Ale również myśl wziąć kredyt i umrzeć gdzieś na Karaibach 😛
  wybrałam się do ginekologa kolejnego już, wypisał mi skierowanie do Kielc, a tam dostałam termin na laparoskopie na 20 kwietnia. 🙁
  Jeżeli by nie ta myśl ,że może to się przekształcić w raka, nigdy bym się nie zdecydowała na laparoskopie, nigdy.
  A gdy mój mąż usłyszał, od tego konowała ,że jedyną możliwością zajścia w ciąże, jest usuniecie torbiela, to żyć mi nie da.
  hmm.. i tu od razu zapytam jakie jest pani zdanie o płynie przeciwzrostowym???, ginekolodzy nie informują o takiej możliwości , kupuje się go osobiście aby po laparoskopii nie pojawiły się zrosty, które poźniej zyć nie dają i trzeba znowu laparoskopować i tak w kółko.. tak miała moja siostra tak, tez oprócz przebytej choroby nowotworowej, dostała endometrioze , juz jej pousuwali wszystko, od pierwszej laparo ..posypało się jak domino. A ile się wycierpiała, moje bóle przy jej to pikuś , mnie czasem coś tam zakuje, jak mam miesiączkę wystarczy jedna nospa. Boje się ,że po tej laparoskopi pojawi się kolejny torbiel, dający objawy nie do wytrzymania. Dlatego tez rozpoczęłam walke:)

  Postanowiłam zwalczyć go , ziołami.
  –>krwawnik, przewrotnik, niepokalanek, wrotycz, rumianek wg.Hildegardy
  –>teraz zamówiłam liść brzozy, kwiat nagietka, kwiat kocanki, kore kaliny koralowej, siemie lniane, ziele bylicy , krwawnik, skrzyp polny, przywrotnik, kłącza perzu (ta mieszanka jest polecona przez internautki, zwalcza torbiela, nie chorobe, ale to juz coś)
  Do tego olej lniany (pani go nie poleca) , z twarogiem ( tez go pani odradza) ja przez całe życie nie jadłam twarogu , ale tylko w takiej formie wtłocze w siebie ten olej , robie paste wg. Buldwig. + czosnek, sałata,cebula.
  imbir, kurkuma, cynamon.., owsianka, akurat ona dobrze wpływa na żołądek.
  i tyle..
  objawy jakie mam to kłucie, nieraz mnie mdli, włosy wypadają, mam nadmierne owłosienie, a i chuda jestem.
  ostatnio zauważyłam że waga mi się podniosła z 48 do 53, w krótkim czasie, ale akurat to mnie cieszy , bo wygladanie jak wieszak na ubrania nie jest fajne..:(
  byłam dwa razy hospitalizowana zapalenie płuc i zapalenie trzustki.
  obciążenia rodzinne : tata- leśniewski crohn, siostra -rak, endometrioza, mama- nadcisnienie , choroby serca, tarczyca, 🙁
  tak naświetliłam , prosząc o rade!!!!
  Głównie to chodzi mi o opinie na temat tego płynu przeciwzrostowego.
  iii.. mam chęć kupić chlorelle , tylko czy nie wejdzie w reakcje z ziołami?? Uważam ,ze ma wszystko co mi potrzebne. Czas ucieka ,
  musze wszystko zrobić , aby na USG okazało sie ,ze torbiel znikła, a chocby nie to nie zarzuce sobie ,ze nic nie zrobiłam.
  aaaa …oczywiście okłady z rycyny (mam z apteki) tez w planie..:)

  przepraszam za elaborat, ale starałam się jak najkrócej ! pozdrawiam:) i czekam na odpowiedź, jakieś rady,!

 43. avatar grzegorzadam 3 marca 2017 o 17:26
  1. avatar empiryczna26 4 marca 2017 o 07:57

   Dziękuje za odpowiedz 🙂 nie spodziewałam się tak szybkiej reakcji 🙂
   hmm.., my jesteśmy takimi przypadkami ,że te nasze choroby obchodzą się z nami naprawdę łaskawie.
   Nie wpływają w żaden sposób na funkcjonowanie, objawy są delikatne, prawie niezauważalne.
   Kilka operacji , ale po ..wszyscy wrócili do normy. Nawet siostra , która w trakcie chemii , normalnie pracowała, a tata po resekcji jelita cienkiego (dokładnie dwie operacje w przeciągu 2 lat, dwie resekcje,pierwsza bo guz zapalny pękł, druga bo zrobiła się przepuklina, i jelita się źle zrosły,popętliły.. ponoć ..i tak ..oczywiście nie mogę się wściekać na lekarzy, bo pierwsza operacja to było ratowanie życia).., zażywa już 6 lat sulfasalazine, czy to Crohn histopatologia wyszła niejednoznaczna, a i badanie przeciwciał tez nie dały żadnego wyjaśnienia..dziwne!
   szybko wrócił do siebie,po miesiącu był w pracy {utrzymać w domu nierealne} a i przytył, on zawsze był dość szczupły. Częstotliwość wizyt w toalecie też się unormowała, do 3 czasem nawet 2 🙂 Dziękować Bogu.
   Ja ich podziwiam , nie załamać się, nie poddać .., jednak nastawienie psychiczne to połowa sukcesu ..:)
   ***
   podejrzewam , że tutaj nieproszeni goście , odgrywają jakąś dość istotną rolę, dobrze ,ze tutaj trafiłam , to i dowiedziałam się o vega teście ,:)
   Co do mnie magnez mam ok, nie palę , nie pije alko ani kawy, nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych.
   Nigdy nie badałam poziomu D3(25OH), jodu ani selenu… zanotowałam , będę mieć to na uwadze;choć przyznam się ,że na uwadze to ja mam, tylko realizacja się odwleka. Ale D3 to muszę mieć na krytycznym poziomie..takie przeczucia.
   Alkalizacja .., zakwaszenie to też podejrzewałam, tylko nie wiem jak się mam za to zabrać .., 🙁
   dziękuje za linki na pewno je skrupulatnie przestudiuje 🙂
   Czy w moim przypadku chlorella będzie dobrym rozwiązaniem ?? 🙂
   ***
   Wczoraj rozpoczęłam kuracje olejem rycynowym 1,5 godz, głowa mnie rozbolała po 20 minutach, ale to taki detal jest, mam cały czas nadzieje ,że ta torbiel zniknie, wszystko uczynie co w mojej mocy , aby zobaczyć zdziwiony pysk ordynatora ginekologii , ten moment bezcenny, nawet już wizualizuje sobie tą scenę ,i od razu na duszy jest mi lepiej 🙂 🙂 🙂

 44. avatar grzegorzadam 4 marca 2017 o 11:59

  Kilka operacji , ale po ..wszyscy wrócili do normy. Nawet siostra , która w trakcie chemii , normalnie pracowała, a tata po resekcji jelita cienkiego”

  Sztuką jest nie dopuszczać do tych imnterwencji i jest to w 100% osiągalne.
  Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych linkach i pokrewnych, poczytaj spokojnie, potem będziemy rozkminiac 🙂
  Choroby to takie ciekawe zagadki, naprawdę.

  Te też polecam:

  http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/
  http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
  http://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/

  Spróbuj odnaleźć objawy..

  Zróbcie testy domowe:
  http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

  1. avatar empiryczna26 6 marca 2017 o 06:54

   Mam pytanie odnośnie okładów z rycyny, robiłam je już trzy dni, teraz zalecają trzy dni przerwy.
   Niestety nigdzie nie jest jasno napisane czy robić te przerwy ,czy nie, są różne opinie.
   Czy dla mnie z tą torbielą lepiej zrobić przerwę czy kontynuować ?????
   oczywiście linki będą przestudiowane 🙂

   1. avatar Jarmush 6 marca 2017 o 07:23

    wpisz więc w google

   2. avatar grzegorzadam 6 marca 2017 o 07:59

    Możesz zrobić przerwę, po tygodniu, jest wiele przepisów, bać się nie ma czego.

    1. avatar empiryczna26 6 marca 2017 o 11:48

     „Wykonujemy go non stop przez 3 dni, następnie robimy 2, 3 dni przerwy, aby organizm mógł się zregenerować, gdyż układ limfatyczny będzie w tym czasie wydalał toksyny” – to chyba będzie najrozsądniejsze.

     Znalazłam pana wpis o tym ,że skrzyp polny trzeba gotować. ?!
     i takie pytanie mieszanka ziół :liść brzozy, kwiat nagietka, kwiat kocanki, kora kaliny koralowej , siemię lniane ( len), ziele bylicy,krwawnika, skrzypu polnego, przywrotnika, kłącze perzu …,
     robimy napar czy wywar ?????

     1. avatar grzegorzadam 6 marca 2017 o 13:11

      Skrzyp trzeba zmiażdżyć zmielić, wygotować i zostawić do naciągnięcia, są równe szkoły.
      Napar to zaparzenie, wywar podgotowanie.

      przykładowo:

      ”Zbierać zioła należy w jasny słoneczny dzień do godziny 15:00. Rośliny rano się budzą, myją się rosą i zaczynają pobierać Bożą energię. Po 15-tej zbierać nie należy. Rośliny przetwarzają energię. Korzenie kopać należy wczesną wiosną lub jesienią, następnie zbierać liście (do Św. Trójcy, majowe) przed kwitnieniem, potem kwiaty, owoce, nasiona. Ziół co najmniej 8-9, 14-15 i do 20-tu rodzajów zmieszać, w zasadzie całą roślinę (wysuszoną).

      20 rodzajów ziół rozdrabniamy garściami, mieszamy i 2 łyżki stołowe całej mieszaniny zalewamy 2 szklankami wrzątku. Nie do naczynia metalowego. Gotować nie wolno, zaparzać 30-45 minut i pić po pół szklanki na 15-30 minut przed posiłkiem. Aby krew wchłonęła i rozprowadziła do wszystkich narządów. Minie 2-3 miesiące i chory zapomina o swojej chorobie.

      Suche zioła mogą być przechowywane przez rok czasu (od kwitnienia do kwitnienia – najskuteczniejsze), można do 1,5 roku. Owoce przechowuje się 3 lata. Owoce dzikiej róży – do 5 lat.
      Przechowywać w szczelnych, gęstych torbach (odizolowanych od powietrza). Do kąpieli używa się: 3 litry naparu + 1 łyżeczka od herbaty pierzgi (pyłku kwiatowego) + 1 łyżka stołowa miodu. Suszone zioła przechowywać w całości, rozdrabniać tylko tuż przed użyciem.

      Korzenie. Jedną łyżkę stołową suchych rozdrobnionych korzeni zalać dwoma szklankami wrzącej wody. Gotować przez dziesięć minut. Zostawić na dwie godziny do naciągnięcia. Odcedzić i pić po pół szklanki trzy razy dziennie na 15-30 minut przed posiłkiem. Przechowywać do 5 lat.

      Nalewki przygotowuje się w następujący sposób: daną ilość surowców (korzeni, ziół, owoców itp., na ogół 50 gramów) rozdrobnić i zalać (zwykle 0,5 litra) wódką lub spirytusem. Odstawić do ciemnego, chłodnego miejsca (najlepiej w naczyniu też ciemnym) na co najmniej 14 dni. Następnie przecedzić i brać według recepty. Bardzo toksyczne nalewki pije się kroplami, ściśle przestrzegając dawki !!! Pić łyżkę stołową z wodą 2-3 razy dziennie na 15-30 minut przed jedzeniem (przed użyciem wstrząsnąć). Przechowywać 2-3 lata.”

     2. avatar empiryczna26 7 marca 2017 o 12:32

      „20 rodzajów ziół rozdrabniamy garściami, mieszamy i 2 łyżki stołowe całej mieszaniny zalewamy 2 szklankami wrzątku. Nie do naczynia metalowego. Gotować nie wolno, zaparzać 30-45 minut i pić po pół szklanki na 15-30 minut przed posiłkiem. Aby krew wchłonęła i rozprowadziła do wszystkich narządów..”
      czyli reasumując te zioła, które wypisałam mam wymieszać (w odpowiednich dawkach)i zaparzyć; tak myślałam ,ale szukałam potwierdzenia. Akurat ja poprzednią mieszankę zaparzałam łyżkę ziół na szklankę wody i piłam po posiłkach.
      Trochę mnie zbiły z tropu te posty o skrzypie, bo jakby on solo miał być pity to ok, ale w mieszance 10 ziół, to jak osobno go podgotowywać.
      ach to moje błądzenie i szukanie rozwiązań, to jest leczenie metodą prób i błędów, oby poniesiony trud przyniósł jakieś skutki.
      póki co to chyba najbardziej jestem zadowolona z tej rycyny, to jest chyba dobra droga..

     3. avatar grzegorzadam 7 marca 2017 o 15:28

      Tych metod jest wiele, np. herbatę nerkową, najpierw zaparzasz, odlewasz,
      potem dolewasz wody i podgotowujesz, oba napary-wywary maja inne właściwości , razem korzystne,
      , poczytaj:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     4. avatar grzegorzadam 7 marca 2017 o 15:30

      póki co to chyba najbardziej jestem zadowolona z tej rycyny, to jest chyba dobra droga..”

      To ładnie, nie wszystko na wszystkich działa.
      Odparzyłem sobie pachwinę swego czasu, jedno smarowanie i przeszło.
      Córka oparzyło się w paluszek, 2 smarowania i po bólu.

 45. avatar Ania 6 marca 2017 o 18:16

  Witam! Mam podobny problem – torbiel, 4 cm., skierowanie do szpitala na jej usunięcie. Jednak postanowiłam spróbować innego rozwiązania. Na wiele pytań znalazłam odpowiedzi, jednak nadal nie wiem, czy płyn lugola (chcę suplementować jod) mogę rozpuszczać np. w zielonej herbacie. Kilka kropel w czystej wodzie wywołuje u mnie niestety odruch wymiotny, w herbacie prawie go nie wyczuwam.

  1. avatar grzegorzadam 6 marca 2017 o 20:05

   Smaczne to nie jest, fakt, ostatnio po dłuższej przerwie, zadałem sobie 10 kropli lugola home made z wodą.
   Zaznałem takiego 'dotlenienia’ aż w głowie mi zaszumialo, nie było niemiłe 😉

   Lugola może neutralizować antyutleniające własciwości herbaty, rumianek lub inne ziółko 'lekkie’ byłoby może lepsze.

  2. avatar grzegorzadam 6 marca 2017 o 20:07

   ”Nieorganiczne preparaty jodu należy przyjmować rozpuszczone w substancjach neutralizujących soki żołądkowe, jak substancje zawierające glicerynę, ocet jabłkowy, mleko i kefir.
   Przy obróbce cieplnej większość jodu ulatnia się. ”

   LECZNICZY JOD
   Na podstawie: Irina Filippowa „Jod isceliajuszczyj”, wyd. „Wies`”, St. Petersburg, 2001

 46. avatar Ania 6 marca 2017 o 21:04

  Dzięki. Czytałam ten fragment o jodzie. Jestem weganką, więc mleko i kefir odpadają. Glicerynowe substancje słabo brzmią, więc może ten ocet jabłkowy? Zapomniałam jaki ma smak, mam nadzieję, że nieoctowy, bo zapachu samego octu nie znoszę 😉 Najlepiej brzmią jednak te ziółka, ale może z jakiegoś ważnego powodu Filippowa o nich nie wspomniała.. Dobra, jutro kupię ten ocet.

 47. avatar To jest to co ja zebrałam po internetach ;) 18 marca 2017 o 06:15

  Sławomir Gromadzki proponuje taki zestaw suplementów: – olej z wiesiołka lub ogórecznika lekarskiego – łyżeczka dziennie (można wmieszać do dressingu naszej sałatki – Lecytyna 1-2 łyż. dziennie – Cynk (najlepiej chelat) – po jedzeniu (łącznie nie więcej cynku niż 100 mg dziennie). – Magnez (koniecznie z witaminą B6, która jest też niezbędna do wchłaniania cynku, chelat lub cytrynian) – 1000 mg dziennie (najlepiej po kolacji). Dodatkowo, oddzielnie witaminą B6 – 100 mg dziennie. Wit. E – ok. 500 do 1000 jednostek dziennie, powoli zwiększając dawki. Kelp, Spirulina lub lucerna w tabletkach – 3 razy dziennie po 3 tabletki po posiłkach. Żelazo w większych ilościach należy zażywać tylko wówczas, jeśli stwierdzono anemię. Dobrze jest stosować dietę wegetariańską, szczególnie bogatą w owoce i warzywa, strączki, kaszę jaglaną, czosnek, cebulę, szczypior, nać pietruszki, sałatki z pokrzywy itp. Całkowity zakaz: białego pieczywa, cukru rafinowanego, ostrych przypraw, octu, tłuszczów zwierzęcych, margaryny, słodyczy, czekolady, serów żółtych, mięsa, kawy, alkoholu oraz wszelkich innych używek. Wskazane jest unikanie pokarmów mięsnych i nabiałowych, gdyż one w szczególności odpowiedzialne są za zachwianie równowagi hormonalnej w organizmie. Z tłuszczów można stosować oliwę, olej z kiełków pszenicy lub z lnianki (mają witamina E i Omega3) a zamiast mleka krowiego można spożywać mleko roślinne – kokosowe, migdałowe lub owsiane….do tego jeszcze olej rycynowy,stosowany zewnętrznie, okłady;). ……plus oczywiście wizyty u gina co 3-4 mc……jak jest nawrót to hormony, niestety, ale nie zaszkodzi dieta i suplementy i ćwiczenia,…Pozdrawiam wszystkie endo kobietki , trzymam za Was kciuki

 48. avatar To jest to co ja zebrałam po internetach ;) 18 marca 2017 o 06:25

  Aniu, Twój wpis był 6 marca…. rok temu miałam identyczną sytuację , 4 cm torbiel, usunęli laparoskopowo, lekarze zadowoleni z siebie bo mogli potwierdzić że mam na 100% endometriozę (sama się domyśliłam, wystarczyło poczytać objawy w internecie ) przepisali po laparo tabletki które rozwaliłyby mój organizm na parę dobrych lat , więc ich nie brałam, tak zadecydowałam (czyli standard – te na menopauzę;( ). Jestem na dzien dzisiejszy tydz.po wizycie u gina, mam nawrót choroby, tylko już nie 4 cm torbiel tylko mam 3 torbiele!!! w jednym jajniku, jajnik powiększony do 7 cm…..,przepisał mi zwykłe antykoncepcyjne i powiedział że za 3 mc się widzimy i da mi najprawdopodobniej skierowanie znowu na laparoskopię….Spytałam go czy będzie tak robił co roku, aż mnie to wykończy, na to się głupio uśmiechnął ;( ….obecnie jestem na diecie, i robię okłady z oleju rycynowego i …..za 3 mc nie chce iść pod nóż ;(….. więc trzymaj kciuki 😉 Chce Ci napisać, że usunięcie torbieli przy endo nie gwarantuje tego że w przyszłości ich nie będzie….w moim przypadku pojawiły się ze zdwojoną mocą….nie wiem czy laparo nie pogorszyła sytuacji ;(

  1. avatar grzegorzadam 18 marca 2017 o 09:51

   Spytałam go czy będzie tak robił co roku, aż mnie to wykończy, na to się głupio uśmiechnął ;( ”

   Dałbym konowałowi takiemu czerwoną kartkę.
   Znajdź przyczynę i ją zlikwiduj, wszystko wróci do normy:

   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

  2. avatar grzegorzadam 18 marca 2017 o 09:54

   Próchnicy nie likwiduje się ekstrakcją, tylko likwidacją Streptococcus mutans. (DDS D. Kennedy)
   Analogicznie.

  3. avatar grzegorzadam 18 marca 2017 o 10:01

   Chce Ci napisać, że usunięcie torbieli przy endo nie gwarantuje tego że w przyszłości ich nie będzie”

   To jest oczywiste.
   Szukaj przyczyny.

  4. avatar Ania 18 marca 2017 o 10:07

   Dzięki za porady. Też znalazłam wiele sposobów na zwalczanie torbieli (stosuję chyba już wszystko co możliwe), ale też w wielu miejscach znalazłam informacje, że jeśli torbiel endometrialna powstała i urosła do takich rozmiarów, to już się nie wchłonie. Wchłaniają się inne torbiele, o innej strukturze, nawet podobnie wyglądające, ale te podobno nie. Jestem coraz bliższa decyzji, aby tę, którą już mam usunąć (bo podobno może być ona powodem dolegliwości bólowych w pachwinie, które mam, z biegiem czasu mogą pojawić się zrosty, problemy z jelitami, które mogą się do niej przyczepić), a następnie po usunięciu robić wszystko, aby kolejne torbiele już się nie pojawiły. Pisząc „wszystko” mam na myśli głównie odpowiednią dietę – zadbanie o gospodarkę hormonalną, pozbycie się pasożytów, jeśli takie mam itp. Za tydzień mam mieć laparoskopię. Może te Twoje torbiele tym razem nie są endometrialne, tylko czynnościowe lub innego rodzaju, które mają szanse się wchłonąć? Oby.

 49. avatar Woda żywa 12 kwietnia 2017 o 19:21

  Kochana cenię Twoją pracę,zaangażowanie w popularyzowaniu prawdy .Jednak wychwyciłam błąd w tym tekście,mam na myśli- „63% kobiet z endometrium ma poważne problemy lękowe” ,Mam nadzieję ,że to tylko „literówka” ,jeśli nie to zdanie daje zupełnie inny przekaz od zamierzonego.Pozdrawiam Cię serdecznie

 50. avatar Agnieszka Kuligowska-Bogusz 23 kwietnia 2017 o 13:11

  Dzień dobry, znacie może takiego Chinczyka od endometriozy w Warszawie?

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:01

   tutaj nie polecamy żadnych terapeutów, gabinetów, i innych sklepów

 51. avatar Karla 16 maja 2017 o 17:41

  Witam serdecznie! Pierwsze to chciałam zapytać empiryczna26 czy udało Ci sie pozbyć torbieli i tym samym uniknąć operacji? Ja od 3,5 roku zmagam sie z endometrioza, nie daje żadnych objawów poza wzdetym brzuchem i bólami migrenowymi głowy. Miałam jedna operacje (laparotomie) usunięta torbiel endometrialna która pół roku po operacji zaczęła odrastać obecnie ma aż 9cm! Co mnie przeraża… 24 maja mam wizytę u gin. W celu ustalenia terminu operacji, oczywiście bardzo chciałabym uniknąć operacji, lecz obawiam sie, ze przy takim rozmiarze torbieli nie będzie to możliwe ☹️ Od 2tyg. Pije zioła, pije siemię lniane oraz płyn lugola, biorę chlorelle, omega3, zaczęłam robić okłady z olejku rycynowego. Chce również zacząć stosować ostropest plamisty. Co jeszcze polecacie? Bardzo proszę o porady… wciąż gdzieś tli sie we mnie nadzieja, ze uda mi sie uniknąć kolejnej operacji, która leczy tylko skutek a przyczyna pozostaje i stad nawroty… Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 52. avatar Karla 17 maja 2017 o 05:49

  Mam jeszcze pytanie: czy słyszeliście, lub znacie osoby którym torbiel endometrialna sie wchłonęła? Lekarze oczywiście mówią ze to nie możliwe, ze takie sie nie wchłaniają, tylko zwykle czynnościowe. Zapomniałam również dopisać, ze od kad mam endometriozę to również łupież skory głowy, czasami wrecz „skorupa” na głowie, to zapewne ma związek z obniżona odpornością , Pepsi Eliot może coś polecisz? Z góry dziękuje!

  1. avatar grzegorzadam 17 maja 2017 o 06:57

   Jod, selen:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   Tarczyca, endometrioza:
   – choroby tarczycy zawsze związane są z niedoborem jodu
   – stany zapalne można trwale wyleczyć, ale nie jest to łatwe
   – poziom TSH to bardzo mało wiarygodne badanie
   – ważniejsze są ft4 i ft3 (powstaje po oderwaniu 1 atomu jodu z ft4)
   – powinno się oznaczać również poziom rT3, czyli revers-T3, „odwrotna” trójjodorytonina ”
   – alternatywą dla euthyroxu jest naturalny hormon ze świni: Armour Thyroid
   – Hashimoto: przyczyną jest odwodnienie tarczycy
   – nadnercza są największym zbiornikiem witaminy C w organizmie
   – nie wyleczysz tarczycy przy źle funkcjonujących nadnerczach
   – jak naprawić nadnercza: usunąć stres
   – jak sprawdzić stan nadnerczy domowymi sposobami (4 testy):
   – rano zaraz po obudzeniu badać temperaturę (najlepiej termometrem rtęciowym) i gdy poniżej 36 stopni C, to źle
   – położyć się na plecach i leżeć nieruchomo 3 minuty i szybko wstać, i gdy kręci się w głowie, to źle
   – zrobić tępym narzędziem kreskę na skórze, jeśli pozostanie biała, to źle
   – w ciemnym pokoju świecimy latarką prosto w źrenice przez 2 minuty i jeś źrenica kurczy się i rozszerza, to źle
   – negatywne wyniki wszystkich 4 testów oznaczają zły stan nadnerczy
   – suplementować w pierwszej kolejności witaminą C, A 10 tys.IU, cynkiem 50mg, magnezem, selenem
   – magnez najlepiej transdermalnie kąpiele – szklanka chlorku magnezu + szklanka sody oczyszczonej – kąpiel 45 minut
   – selen 100-200mcg dla zdrowego, 400-600mcg dla chorego (np. Selenometionina)
   – dopiero po uzupełnieniu poziomów powyższych składników brać się za lugolę: 1 kropelka to 1-1,5mg jodu czyli brać 2-3 krople do 5mg jodu
   – przedawkowanie to metaliczny smak w ustach i ciemny język – znika natychmiast po odstawieniu
   ============================================================================

   Oraz to:
   Metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) wg. dr Clark powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, szczególnie przywr jelitowych.
   Dorosłe przywry (każda z czterech odmian) w ścianie macicy powodują skurcze i krwawienia poza okresem menstruacji.
   Jeśli przedostaną się jajowodami do jamy brzusznej, wraz z fragmentami śluzówki macicy, prawdopodobnym rezultatem będzie
   endometrioza – gruczolistość.

   Mogą też być przyczyną mięśniaków. Niekiedy znajdzie się tam owcza motylica wątrobowa, przywra przewodów żółciowych, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa. ”

 53. avatar Karla 17 maja 2017 o 07:24

  Dziękuje za odpowiedzi, spróbuje metody Saula, dziś zakupie selen, wit. E oraz kwas foliowy. Co do wyników fr3,ft4 to miałam robione i sa dobre , jedynie Ca125 podwyższone ale przy endo to normalne niestety i podwyzszony trochę również miałam testosteron, lekarz to oczywiście zbagatelizował… Muszę działać by pomoc mojemu cialu wyzdrowieć i nie dać sie lekarzom pokroić.

 54. avatar aga13 24 maja 2017 o 21:48

  Hej. Jestem po wizycie kontrolnej u ginka. Załamana. Po usunięciu, niestety prawych przydatków, nawrót po lewej stronie. Oczywiście wg gina i tak skończę pod nożem 🙁 Ślędze posty, czytam i czytam i im więcej przeczytam tym mniej wiem co zrobić. Od czego zacząć. proszęęęę o pomoc!!! Nawet biegać mi zabrania 🙁 w sobotę mam zawody i tak pobiegnę!

  1. avatar grzegorzadam 25 maja 2017 o 05:59

   Oczywiście wg gina i tak skończę pod nożem”

   Co on taki pewny?

   Dostarcz sobie wit D (jaki poziom?) , jodu , selenu, krzemu i więcej do niego nie wrócisz:
   http://www.pepsieliot.com/download/s273efv743d/Wszystko%20o%20Witaminie%20D%20by%20Pepsi%20Eliot.pdf
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   1. avatar aga13 25 maja 2017 o 21:34

    Dziekuje za tak szybka odpowiedz!!! Herbatkę juz pije, smakuje mi. Gdyby nie wizyta u ginka to nie wiedziałabym ze mam nawrot tegoż dziadostwa. Żadnych objawów. Ech….

    1. avatar aga13 28 maja 2017 o 20:30

     Mam pytanie, czy w takim razie mogę zakupić tu i stosowac Macę, selen z witaminą E i do tego chlorella i jeszcze rojnik? Czy to tak w sam raz czy za dużo 🙂 a i jeszcze lugola. z góry dziękuje za poświęcenie mi uwagi 🙂

     1. avatar Jarmush 29 maja 2017 o 05:04

      oczywiście, że tak, do tego Chlorella i Maca to tak naprawdę pokarmy, nie suplementy

     2. avatar Aga13 29 maja 2017 o 21:12

      Pepsi a po zakupie rozpiszesz co i jak brać? Czy sama bede wiedzieć? A czy oprócz tego mogę cos jeść

     3. avatar Jarmush 30 maja 2017 o 04:48

      oczywiście, że wszyscy, którzy chcą dostaną rozpiski

     4. avatar aga13 30 maja 2017 o 06:33

      Zamówiłam, napisałam ze poproszę o rozpiskę ale nie dodałam ze mam endo,może to bez znaczenia?

 55. avatar Karla 25 maja 2017 o 11:21

  aga123 – nie słuchaj lekarzy!!! ja wczoraj byłam u gina i torbiel endometrialna na jajniku zmniejszyła mi się o 2cm!!!! od 3ech tyg. biorę jod, wit. C1000, chlorelle, omega3, olej z wiesiołka, kwas foliowy, magnez, wapń i robię okłady z olejku rycynowego. A od tygodnia stosuję również selen z wit. E, ostropest i cynk. Trochę tego jest, ale pomaga! Mnie gin. powiedział, że poczekamy jeszcze i jak się nie wchłonie ( wg. niego się nie wchłonie całkiem bo torbiele endo się nie wchłaniają) to laparoskopia pod koniec września. Ja natomiast wierzę, że nie będzie operacji, bo wzmacniam organizm i wierzę, że sam sobie z tym poradzi… Dlatego walczę dalej i się nie poddaję!!! 😉
  Pepsi mam pytanie odnośnie tarczycy, od 3ech lat miałam wyniki w granicach 2,3 lub 2,5 teraz wynik 3,2 ft3 i ft4 dobre, anty tpo i anty tg również Ok, gin. przepisał mi hormony ale nie chcę ich brać (jestem ich wrogiem) czy coś jeszcze dodała byś do tego co biorę aby wspomóc tarczycę? Z góry dziękuję za odp.

   1. avatar aga13 28 maja 2017 o 20:23

    Karla dzięki. Mam pytanie-chlorelle w jakich dawkach przyjmujesz:profilaktycznie czy odtruwająco, i pozostałe suplementy? Gubię się 🙁

    1. avatar Karla 29 maja 2017 o 15:35

     Wiesz co wszystko zależy jakiej firmy chlorella itd. Bo mg mogą sie różnić, np. Cynk mam teraz innej firmy i różnią sie mg od tych które poprzednio miałam, ale jesli zakupisz w sklepie u Pepsi to na pewno napisze Ci jakie dawki masz przyjmować

  1. avatar grzegorzadam 25 maja 2017 o 11:55

   Mnie gin. powiedział, że poczekamy jeszcze i jak się nie wchłonie ( wg. niego się nie wchłonie całkiem bo torbiele endo się nie wchłaniają) to laparoskopia pod koniec września. Ja natomiast wierzę, że nie będzie operacji,”

   Krótko mówiąc, z jakichś powodów się pojawił, i z jakichś zniknie.
   Na końcu powie, że placebo 😀

   1. avatar Karla 25 maja 2017 o 12:42

    Dokładnie, pewnie tak powie 😉 już widzę jego zdziwioną minę heh.

  2. avatar grzegorzadam 26 maja 2017 o 06:06

   od 3ech lat miałam wyniki w granicach 2,3 lub 2,5 teraz wynik 3,2 ft3 i ft4 dobre, anty tpo i anty tg również Ok”

   Po uzupełnieniu jodu, pozbyciu się obciążeń, to się wyreguluje.

   ”“Umieściliśmy 83-letnią kobietę na orto-jodo suplementacji na 6 miesięcy po 50 mg jodu dziennie. Rezultaty były następujące: ogromny wzrost energii, wytrzymałości, dobrego samopoczucia, pamięci. Po sześciu miesiącach jej skóra zaczęła się złuszczać, a nowa warstwa wyglądała młodziej. Kobieta była zdumiona swoim nowym wyglądem. Dr Guy Abraham napisał:
   „Z naszego doświadczenia wynika, że starsze kobiety (szczególnie po 65 roku życia) zauważyły większe zmiany, zarówno fizyczne jak i mentalne.”

   ”Orto-jodo-suplementacja powinna być częścią pełnego programu odżywiania, kładącego nacisk na magnez zamiast wapnia. – Dr. Guy Abraham”

   ”Orto-jodo-suplementacja polega na spożywaniu podstawowych suplementów z jodem, aż gruczoł tarczycy i inne wrażliwe na jod części naszego ciała osiągną niezbędny poziom tego minerału. W rzeczywistości nie ma powodu aby obawiać się jodu przy podejściu do jego stosowania z rozsądkiem i odrobiną ostrożności, wtedy będzie on stymulował proces detoksyfikacji z metali ciężkich, szczególnie halogenów (chlorowców). Sto lat temu każdy lekarz używał jodu, a ci lepsi używają go nadal.

   Co 17 minut, każda kroplą naszego ciała przepłynie przez nasz gruczoł tarczycy i jeśli ma ona wystarczający poziom jodu, bakterie i wirusy w naszej krwi są zabijane podczas gdy krew przepływa przez tarczycę.”

   ”Według dra D. Brownsteina podwyższone stężenie TSH (5-30mU/l) powraca do normalnego poziomu po 6 miesiącach terapii jodem. Hormon TSG reguluje pracę symportera sodowo-jodowego, który pośredniczy w wychwycie jodu przez gruczoł tarczycowy. U niektórych osób z niedoborem jodu stężenie TSH zwiększa się właśnie po to, by pobudzić aktywność wspomnianego symportera.”

   pozdrawiam 😉

   1. avatar Karla 26 maja 2017 o 09:33

    Dziękuje Obecnie wypiłam 3-4 krople płynu lugola dziennie, dodaje go do pół szklanki przegotowanej wody, czy powinnam zwiększyć dawkę?

    1. avatar grzegorzadam 26 maja 2017 o 10:56

     Możesz stopniowo zwiększać – wg Lasta- do 6 kropli 4x dziennie lub 8 kropli 3x dziennie.
     Czas ? Nie podają. Wg pewnych źródeł od 3 do 9 miesięcy.
     Ale trzeba badać poziom.

  3. avatar Tysia 1 września 2017 o 12:43

   Grzegorzuadamie, Karlo – czy te okłady z oleju rycynowego można stosować w trakcie miesiączki?

   1. avatar grzegorzadam 1 września 2017 o 20:55

    Rycynowy nie ma przeciwwskazań, poza ciążą.

    1. avatar Anja 10 grudnia 2018 o 11:15

     Podczas miesiączki nie stosuje się okładów z rycyny

  4. avatar Aga13 19 września 2017 o 18:51

   Po 3 m-ch torbiel zmalała o 2 cm!!! To działa!!! Pozdrawiam Pepsi i Ekipe Pepsi ?

  5. avatar Basia 21 listopada 2019 o 18:17

   Czy możesz się do mnie odezwać?
   Tydzień temu miałam operację, usunięto mi 5 cm torbiel endometrialną na prawym jajniku razem ze zrostami. Jestem w temacie bardzo świeża i potrzebuje pomocy…
   Wiem jedno – metody naturalne – to jest sens. Bardzo nie chce dopuścić do kolejnych operacji.

   basiatracz31@gmail.com

 56. avatar To jest to co ja znalezałam po internetach ;) 30 maja 2017 o 15:24

  Byłam dziś u gin….stosowałam przez 3 mc mniej więcej to co karla, Vit.C, Vit, E, Ostropest, olej z wiesiołka, i pełno innych różności typu selen, olej z czarnuszki, herbata z krwawnika, lecytyne,(okłady tez ale nieregularnie, jod itp….wszsytko to co przeczytałam o zdrowym zwalczaniu endometriozy, nawet jogę ;)) i to co gin zapisał czyli tabsy hormonalne… Nie wiem co przez te 3 mc zadziałało ale torbiel jest o połowę mniejsza,,,,,więc jest swiatełko w tunelu.Dostałam kolejne 3 opakowania hormonów,ale nie poddaje się, jednocześnie dalej będe się suplementować i dbać o siebie….Gin twierdzi że trzeba wzmocnić 0rganizm,bo endometrioza jest chorobą autoimmunologiczną. Pozdrawiam wszystkie endo kobietki, nie dajcie się !!!

  1. avatar grzegorzadam 30 maja 2017 o 18:23

   bo endometrioza jest chorobą autoimmunologiczną. ”

   organizm sam siebie nie atakuje:
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

   1. avatar Jarmush 30 maja 2017 o 18:30

    atakuje przez pomyłkę, przecież na tym polega istota stawiania baniek, robisz siniec, ciało myśli, że to obcy najeźdźca, zbiera siły na wyleczenie, a tu okazuje się, że najeźdźcą była własna podbiegła krew, autoagresja to podobny mechanizm, tyle, że bardziej na poważnie

    1. avatar grzegorzadam 30 maja 2017 o 18:34

     Ciekawe.

     Bardziej pasuje mi teoria Williama 😉
     jest logiczna i prawdziwa, tylko wszystko skłąnia na karb EBV, a to nie tylko
     ten wirus,,
     aparatura nie kłamie.

  2. avatar Karla 30 maja 2017 o 21:39

   To super wiadomość ze aż o polowe sie zmniejszyła! U mnie 2cm w 3tyg. Z tym, ze ja nie brałam i nie biorę żadnych chormonow. Gin twierdzi ze od chormonow torbiele nie znikną.. a jakie Ty bierzesz te tabletki? Już wcześniej na torbiel Ci pomogły? Kurczę ja uważam ze choron na jedno pomoże a na co innego zaszkodzi… ale oczywiście każdy ma prawo myśleć inaczej. W każdym razie zycze nam aby nasze tobiele sie wchłonęły . Pozdrawiam

  3. avatar Karla 30 maja 2017 o 21:43

   To super wiadomość ze aż o polowe sie zmniejszyła! U mnie 2cm w 3tyg. Z tym, ze ja nie brałam i nie biorę żadnych hormonów. Gin twierdzi ze od hormonow torbiele nie znikną.. a jakie Ty bierzesz te tabletki? Już wcześniej na torbiel Ci pomogły? Kurczę ja uważam ze hormon na jedno pomoże a na co innego zaszkodzi… ale oczywiście każdy ma prawo myśleć inaczej. W każdym razie zycze nam aby nasze tobiele sie wchłonęły Pozdrawiam

 57. avatar Karla 31 maja 2017 o 09:59

  Mam jeszcze pytanie odnośnie selenu – wyczytałam, że nie powinno się go łączyć z innymi suplementami, czyli razem nie zażywać tak? Bo ja go biorę razem z chlorella, olejem z wiesiołka, omega3 itd. Czyli Selen z wit. E brać osobno np. pół godziny wcześniej niż wszystko pozostałe? A czy godzina ma też jakiś wpływ? Zauważyłam od kilku dni, że jak wezmę suplementy ok 21-szej, to później o 24-tej mam problem żeby zasnąć… Tylko nie wiem, czy dobrze łączę akurat to z zażywaniem supli 😉 Pozdrawiam serdecznie!

  1. avatar Jarmush 31 maja 2017 o 10:05

   selen należy brać z witaminą E i C i nie łączyć z innymi suplami. W tym czasie można też dawkować sobie jod pierwiastkowy (płyn Lugola z apteki) przez skórę

 58. avatar Karla 1 czerwca 2017 o 11:21

  Tak patrzę na to wszytko co biorę i nie wiem czy coś jeszcze powinnam dodać? A mianowicie : jod, chlorella, ostropest, selen, wit. E, wit. C1000, cynk, kwas foliowy, omega3, olej z wiesiołka, magnez i wapń. Może dołożyć Maca i D3+K2? Co sądzicie? Nigdy tyle wszystkiego nie brałam i nie chce tez przesadzić… mam czas do końca września aby doprowadzić ciało do zdrowia, by żadnej laparoskopii torbieli jajnika nie było

  1. avatar Jarmush 1 czerwca 2017 o 21:32

   nie ma w tym żadnej przesady, D3 + K2 to właściwie obowiązek, najlepiej zbadaj 25(OH)D

   1. avatar Karla 2 czerwca 2017 o 10:48

    Oki, dzięki. Czytałam o mace, widzę ze tez jest teraz tutaj na nią promocja, ale nie można jej łączyć z niektórymi suplemantami np. z Olejem z wiesiołka tak? I z czymś jeszcze?

    1. avatar Jarmush 2 czerwca 2017 o 12:00

     fitohormonami przy endometriozie

     1. avatar Karla 2 czerwca 2017 o 13:26

      Czyli jesli zdecyduje sie na mace wtedy odstawić olej z wiesiołka? a reszta z tego co biorę jest Ok i nie ma przeciwskazań 😉

    2. avatar Aga13 2 czerwca 2017 o 13:57

     Podpisuje sie pod pytaniami Karli!!! Otrzymałam juz ze sklepu Pepsi maca, selen, wit E. Wit D 3, miałam, ale nie brałam. Piękne jest to ze okłady z olejku pomagają!!! Pepsi Dzieki , ze nam pomagasz

     1. avatar Jarmush 2 czerwca 2017 o 16:00

      <3

     2. avatar Karla 2 czerwca 2017 o 16:32

      Czyli trzeba maca zamówić , odstawić wiesiołka i brać wszystko jak do tej pory 😉 jesli maca pomaga w płodności to tym bardziej… oj sie rozmarzyłam, ze we wrześniu mógłby być pozytywny test ciążowy zamiast laparoskopii 😉

  2. avatar help please :) 1 kwietnia 2019 o 21:09

   Pepsi ! ” nie mieszać z innymi suplami „czyli? Co konkretnie nazywasz suplem 🙂 ? trochę się gubię w tym przekazie informacji…
   W sumie wszystkie suplementy można rozdzielić na podrzędne . Na witaminy , pokarmy , minrerały, etc.
   Co np. z Solami Mineralnymi Schusslera ? Czy to jest jakiś suplemnet ? Można to z selenem łączyć . Możesz się kochana jakoś do tego odnieść ?

   1. avatar Jarmush 2 kwietnia 2019 o 08:49

    ja widzę to tak, że preparaty multiwitaminowe, lub wyizolowane witaminy, minerały to suple suple, a chlorella, trawy, baobab, acai, róża etc etc to suple pokarmy, i są jeszcze suple zioła, jak ashwagandha, i suple przyprawy jak kurkuma, imbir etc.

 59. avatar Karla 1 czerwca 2017 o 13:34

  Przepraszam napisałam 2 te same komentarze, bo coś z tel. mi się dzieje i pierwszy zniknął…

  1. avatar Emanuela Urtica 1 czerwca 2017 o 14:07

   Nie zniknął, wszystkie komentarze przechodzą przez moderację i dopiero po zatwierdzeniu są publikowane. 🙂

   1. avatar Karla 1 czerwca 2017 o 14:37

    tak, ale widzę, że poprzedni który pisałam, to go nie ma…

    1. avatar Emanuela Urtica 1 czerwca 2017 o 15:33

     Widocznie jeszcze nie został zatwierdzony. Pewnie pojawi się razem z odpowiedzią. 🙂

 60. avatar ChziołaNaEndoTAK 7 czerwca 2017 o 12:43

  Witam, Od ponad pół roku piję chińskie zioła. Wraz z rozpoczęciem ich brania ”rzuciłam” hormony, które brałam od 10 lat na endo właśnie (umiejscowione z tyłu macicy, prawdopodobnie co cesarce również w otrzewnej), przy których średnio co kwartał czułam się coraz gorzej. W tym momencie okres prawie bezbolesny, inne samopoczucie i bez hormonów. Nie wiem co będzie dalej jak na razie mi się podoba i polecam.

 61. avatar magda 12 czerwca 2017 o 12:37

  a jakie to są chińskie zioła na endometriozę?

  1. avatar grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 12:58

   Najpierw, pH, nawodnienie (przezroczysty mocz), magnez, HCO3.

 62. avatar Karla 22 czerwca 2017 o 17:18

  Coś mnie zaniepokoiło.. a mianowicie od Ok 1,5tygodnia wypadają mi włosy, nie garściami ale sporo zwłaszcza podczas mycia i zastanawiam sie czy to tarczyca sie regeneruje i chormony tak działają na włosy, czy co innego??? Dodam ze oprócz tego co pisałam biorę również skrzyp polny. A tak ogólnie dobrze sie czuje Pod koniec lipca mam wizytę u gin, dam znać jak sprawa z torbielą, mam nadzieje ze zmaleje o kolejne kilka cm.

  1. avatar Jarmush 22 czerwca 2017 o 19:49

   niedoczynność tarczycy, albo braki aminokwasów, albo żelaza, albo razem te czynniki

   1. avatar Karolina 22 czerwca 2017 o 20:58

    Tarczyca na pograniczu : TSH 3,2 miałam w maju. A żelazo kilka dni temu zaczęłam brać.. w lipcu chce ponownie zbadać tarczyce.

    1. avatar grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 09:33

     Nie brałbym żelaza.
     Najpierw żołądek.

   2. avatar grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 04:18

    ”braki aminokwasów, albo żelaza, albo razem te czynniki”

    Niedokwaśność zołądka.
    Test sody?

   3. avatar Sylwia 23 czerwca 2017 o 06:02

    Pepsi a jakie to aminokwasy? I jak je uzupełnić?

    1. avatar Jarmush 23 czerwca 2017 o 06:14

     np. porcja Shape Shake TiB dziennie wszystkie aminokwasy, albo Hemp Protein This is BIO, albo Chlorellę This is BIO, możesz też jeść kasze szczególnie quinoa, strąki, ale w odżywkach masz gwarancje ilościowe

    2. avatar grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 06:16

     Kwas żołądkowy= aminokwasy.

     1. avatar Jarmush 23 czerwca 2017 o 06:20

      nie równa się, tylko dobrze trawione,czyli znak wynikania >, ale nie dostarczanie esencjonalnych, człowiek nie umie ich wyprodukować

     2. avatar Sylwia 23 czerwca 2017 o 06:33

      Dzieki Pepsi. Odnośnie tematu posta: czy takie samo działanie będzie przy rozroscie prostym endometrium? Wycięto mi polip i stwierdzono co powyżej. Oczywiście mam do wyboru hormony albo ciąża. Nie ma opcji hormonów brać nie będę. Czekam na omega 3 aż będzie u Was na stanie. Co jeszcze polecasz?
      Oprócz tego biorę d3+k2, jod, Wit c, magnez, przymierzam się do WU.

     3. avatar Jarmush 23 czerwca 2017 o 06:50

      omega wkrótce będzie, do tego dołóż witaminę C 1000+ TiB o przedłużonym działaniu,jeśli jej nie bierzesz, witaminę E G&G (mamy 2 super naturalne firmy G&G, wybierz jedną z nich) selen G&G , i jakiś B complex G&G, może być też ten nasz wypas Greens & Fruits TiB, przeczytaj to http://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-endometrize-wedlug-andrew-w-saula/,

 63. avatar Aga13 23 czerwca 2017 o 22:30

  A ja dzis miałam zakończenie roku, wypiłam całe!!! sic wino czerwone, po całym roku szkolnym rzec jasna, i przy diecie i suplementacji Dzieki Pepsi i sklepowi nie wpłynie negatywnie na mnie.

  1. avatar Jarmush 24 czerwca 2017 o 06:56

   <3

 64. avatar Aga13 27 czerwca 2017 o 19:46

  Peeeepsiiii!!!! Jestem po wizycie u ginka, jako ze od niecałego miesiąca stosuje sie do rad Waszych to optymistyczne jest to, ze nie rośnie mi to ?. Acha wyniki laboratoryjne mam książkowe ! A i tak ginek chce mnie wysłać na tomograf ?. Nie chce!!! Juz raz w życiu zostałam porządnie naświetlona. Tomograf to chyba nic dobrego? Pozdrawiam. Stronka piekna!!! Gratuluje ?

  1. avatar grzegorzadam 27 czerwca 2017 o 20:31

   optymistyczne jest to, ze nie rośnie mi to”

   Co stosujesz?

   1. avatar Aga13 27 czerwca 2017 o 20:59

    Selen, wit E, omega3, maca, wit C, wit D i k2, kwas foliowy. Nie jem nabiału i mięsa i cukru.Jem warzywa, owoce, kasze jaglana, herbaty ziołowe . I biegam ?

    1. avatar grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 08:00

     A i tak ginek chce mnie wysłać na tomograf ?. Nie chce!!! ”

     Tylko pacjent decyduje i jego zgoda jest decydująca.

     ”Tomograf to chyba nic dobrego?”

     W sytuacjach nadzwyczajnych tylko:

     ”Tomografia komputerowa głowy – TK.

     Jest to jedno z najczęściej stosowanych badań na Izbach Przyjęć i nie tylko. Jest to tak naprawdę zupełnie bezwartościowe badanie. Analiza badań przeprowadzonych w 2007 roku wykazała, że tomografia komputerowa głowy wykryła zmiany nowotworowe tylko w 0.4% wszystkich nowotworów. Tomografia komputerowa głowy to jest zwykły rentgen, w dawce przekraczającej dopuszczane napromieniowanie promieniowaniem jonizującym; dawkę taką może otrzymać człowiek w okresie pięcioletnim.

     Dlatego nadzorcy tego Wesołego Baraku nad Wisłą [Janek Pietrzak] zredukowali do minimum liczbę godzin z zakresy nauk teoretycznych, w tym biofizyki: z 220 do 45. TK coraz częściej jest stosowane przez onkologów. Wykonując tylko TK co dwa miesiące, czyli 2 RAZY W ROKU przekraczają dopuszczalną dawkę 10-letnia. Promieniowanie jonizujące jest znanym środkiem indukującym raka.

     Do badań mózgu i rdzenia kręgowego powinno się wykorzystywać Rezonans Magnetyczny.”

    2. avatar grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 08:00

     ”Ale każdy lekarz, szczególnie specjalista, zleca kolonoskopię, gastroskopię, rezonans, czy tomografię komputerową. Znalazłem już prace mówiące o konieczności stosowania tomografii komputerowej w przypadku podejrzenia zapalenia wyrostka robaczkowego. Czyli ten „specjalista” naraża pacjenta na 5-letnią dopuszczalną dawkę promieniowania jonizującego, zamiast przyłożyć rękę do brzucha i sprawdzić. No tak, ale NFZ za przyłożenie ręki nie płaci, a za tomografię tak i to dużo. Czyli już chyba wytłumaczyłem wystarczająco jasno, dlaczego tak się dzieje. Po prostu musisz chorować. Tylko jako chory, jesteś kimś w przemyśle medycznym.

     Potwierdzeniem powyższego jest całkowity brak polskich prac naukowych, oceniających stosowane metody leczenia w poszczególnych klinikach, czy szpitalach. Obecnie Roboty Biologiczne robią wg zaleceń, czyli procedur urzędniczych, i nie wykazują zupełnie zainteresowania, jaki jest efekt ich pracy.”
     Dr n. med. J. Jaśkowski

   2. avatar Aga13 27 czerwca 2017 o 21:13

    A i jeszcze herbatkę na 60 chorób pije i nie jem nic co ma gluten.

 65. avatar Karla 29 czerwca 2017 o 05:34

  Pepsi a co myślisz w moim przypadku o zakwaszeniu żołądka octem jabłkowym ?

  1. avatar Jarmush 29 czerwca 2017 o 05:37

   próbuj, w wielu przypadkach to zbyt słaby środek, ale w przypadku uszkodzonej śluzówki i tak podrażnia.

 66. avatar Sylwia 7 lipca 2017 o 19:16

  Witam serdecznie, mnie również dotyczy problem torbieli endometrialnej-4,5 cm w związku z czym dostałam skierowanie na laparoskopie za 3 miesiące i zalecono mi teraz kuracje lekiem visanne… Wolalabym tegi uniknac, sporo ciekawych informacji tu wyczytałam, ale niestety troszkę się w tym wszystkim pogubiłam… Byłabym bardzo wdzięczna za radę od czego mogę zacząć… Juz od jakiegoś czasu staram się unikać cukru, nabiału, pszenicy, jedynie nie dam rady jeśli chodzi o mięso, ale staram się wybierac to lepszej jakości…

 67. avatar Nie dajcie się propagandzie lekarzy rzeźników! 14 lipca 2017 o 17:06

  Drążę temat endo już od kilku lat i jestem na etapie terapii u osteopaty (przynajmniej ustąpił ból) który mi ostatnio zaczął mówić o biologii totalnej……..Do wszystkich kobiet, które chcą poznać przyczynę – polecam zagłębić temat biologii totalnej – w sieci jest dużo informacji na ten temat.
  Ps. Do wszystkich kobiet które mają zaleconą laparoskopię, nie róbcie tego!!!!!!!Mi to nie pomogło, endo wraca!Trzeba pozna przyczynę! Ps. okłady z oleju rycynowego i suplementy plus dieta epiej pomoga niż laparoskopia!
  Może komuś pomogłam, pozdrawiam endo kobietki

 68. avatar Megi 16 lipca 2017 o 19:28

  Witam. Ja z endometriozą walczę od ponad 10ciu lat. Mialam juz 2 laparoskopie, a w zeszlym roku w marcu laparotomie, gdzie oprocz usuniecia torbieli, usunieto mi lewy jajnik, ogolono jelito i moczowody zalane endometriozą i zrobiono shaving odbytu. W moim przypadku endo ma bardzo agresywną postac. Lekarz zalecil dietę weganską i unikanie glutenu, zeby wyeliminowac hormony. Niestety po pol roku od operacji wrocily torbiele a ja wrocilam do hormonów. Lekarz twierdzi, ze bede na nie skazana do momentu menopauzy i jest to mniejsze zło, bo inaczej znowu trafię pod noz. Ca125 zawsze mam powyzej 100.
  W zeszlym tygodniu dowiedzialam sie, ze mam oponiaka w mózgu. Jestem juz po konsultacji z neurochirurgiem i okazuje sie, ze wg satystyk 35% tego typu guzów, to efekt stymulacji hormonalnej.
  Czyli w moim przypadku to bledne kolo, poniewaz musze stosować hormony przy tak rozleglej endometriozie, a mogą one dawac skutek uboczny w postaci guzów. Tu juz naprawde nie ma zartow.
  Szukam wszedzie rozwiazan, bo widze, ze moje problemy kręcą sie wokol endometriozy.
  Czy faktycznie ziola i dieta pozwolą pozbyc sie tabletek hormonalnych, czy tak agresywana postac endo da sie poskromic metodami niekonwencjonalnymi, zapobiegając jej rozlewaniu na caly brzuch. Pomozcie proszę, bo jedynie moje malutkie blizniaczki motywują mnie do tego by mi sie chcialo walczyc……

  1. avatar grzegorzadam 16 lipca 2017 o 22:19

   Ja z endometriozą walczę od ponad 10ciu lat.”

   poszukaj przyczyny a nie chirurga:

   1. ”Rtęć w amalgamatowych plombach wywołuje 10 przewlekłych problemów zdrowotnych
   Choroba autoimmunologiczna
   Sprawy autoimmunologiczne wiążące się z plombami rtęciowymi obejmują: artretyzm, stwardnienie rozsiane, choroby: Lou Gehriga, Parkinsona, Alzheimera, drżenie mięśni, ból stawów i mięśni, fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba Crohna, toczeń [lupus], endometrioza i cukrzyca.”

  2. avatar grzegorzadam 16 lipca 2017 o 22:22

   2. ”Substancje chemiczne zawarte w produktach do pielęgnacji ciała mogą mieć związek ze schorzeniami układu rozrodczego u kobiet (np. endometrioza, zbyt wczesne pokwitanie u dziewcząt) i mężczyzn (np. zmniejszona ilość plemników i wrodzone wady narządów rozrodczych). Substancje te mogą również przyczyniać się do powstawania nowotworów.”

   3. Niedobory jodu i selenu przy jednoczesnym zatruciu chlorowcami:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

  3. avatar grzegorzadam 16 lipca 2017 o 22:24

   4. ”Jeżeli w naszym organizmie znajdzie się ksylen lub toluen, każda z czterech odmian przywry, do swojego rozwoju wykorzystuje mózg jako żywiciela pośredniego. Powoduje to zaburzenia w pracy mózgu oraz choroby neurologiczne np. epilepsję, schizofrenię, zapalenie opon mózgowych lub może powodować wzmożone uzależnienie alkoholowe.
   Metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) wg. dr Clark powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, szczególnie przywr jelitowych.
   Dorosłe przywry (każda z czterech odmian) w ścianie macicy powodują skurcze i krwawienia poza okresem menstruacji. Jeśli przedostaną się jajowodami do jamy brzusznej, wraz z fragmentami śluzówki macicy, prawdopodobnym rezultatem będzie endometrioza – gruczolistość. Mogą też być przyczyną mięśniaków. Niekiedy znajdzie się tam owcza motylica wątrobowa, przywra przewodów żółciowych, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa. ”

   1. avatar Megi 22 sierpnia 2017 o 20:50

    Przepraszam, ze odpowiadam dopiero teraz. Dziękuję za tak szczegółowe odpowiedzi.
    Jakie badanie może zweryfikować występowanie tego rodzaju pasożytów? Biorezonans?

    1. avatar grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 06:14

     tak, dobrze wykonany ze wskazaniem na wirusy i pozostałe, nie alergie pokarmowe
     i inne niepotrzebne w tym momencie pozycje, owszem.

     1. avatar Megi 24 sierpnia 2017 o 19:36

      Czy ktoś z Was może polecić kogoś, kto poprowadziłby mnie za rękę od A do Z w walce z endometriozą.
      Wszystko co robię do tej pory (oprócz terapii hormonalnej zapisanej przez ginekologa), to chodzenie po omacku.
      Na wlasną rękę idę do dietetyka, korzystam z akupunktury, szukam ziół i innych alternatywnych metod, aby tylko odstawić terapię hormonalną.
      Nie wiem jednak do czego doprowadzą moje działania, bo się na tym tak naprawdę nie znam. Blog jest fantastycznym źródłem wiedzy, ale znowu w moim przypadku to działania po omacku.
      Może macie kogoś do polecania z doświadczeniem, kto faktycznie umie zając się chorobą od samego początku do końca, zlecając badania i wprowadzając alternatywne leczenie.
      Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.

     2. avatar grzegorzadam 25 sierpnia 2017 o 04:50

      kto poprowadziłby mnie za rękę od A do Z w walce z endometriozą.”

      to nie jest prosta recepta a proces:
      1. Oczyszczanie (jelit, nerek)
      2. Alkalizacja
      3. Nawodnienie (magnez, soda, sól)
      4. Suplementacja braków

      Boraks, jod i inne, ciekawe:
      http://www.health-science-spirit.com/diseasesummary2.html

     3. avatar grzegorzadam 25 sierpnia 2017 o 04:54

      Najpierw wskazana diagnoza- biorezonans.

 69. avatar Karla 25 lipca 2017 o 07:57

  Pepsi znalazłam przyczynę mojego stanu zdrowia mam przerost grzybów i stad problemy ze zdrowiem i z wypadającymi włosami. Ale niestety ostatnio wypada ich coraz więcej, przeraża mnie to i już nie daje rady.. Wprowadziłam dietę, ale dopiero kilka dni, nie wiem czy coś z supli nie powoduje rozrostu grzybów, ze zamiast lepiej jest gorzej? 🙁 Pepsi proszę o pomoc, co zrobić, aby zatrzymać to wypadanie? Za miesiąc idę do dr medycyny chińskiej, ale do tego czasu nie chce stracić włosów. Pomocy!!!

  1. avatar Jarmush 25 lipca 2017 o 08:25

   to podstawowy objaw niedoczynności tarczycy, innym powodem mogą być braki aminokwasów, lub żelaza, lub wszystko razem.

  2. avatar Agi 27 kwietnia 2019 o 13:34

   Karla nadmiar Selenu w organizmie objawia się między innymi łamliwością i utratą paznokci, a także intensywnym wypadaniem włosów. Spróbuj. odstawić Selen

   1. avatar Jarmush 27 kwietnia 2019 o 17:44

    należy zbadać poziom selenu

 70. avatar Karla 25 lipca 2017 o 08:50

  Tak, Wiem. Biorę płyn lugola 2 m-ce, mam zapisany hormon Letrox, ale nie chciałam go brać, teraz już sama nie wiem co robić???

  1. avatar Jarmush 25 lipca 2017 o 09:17

   wprowadzić zmiany żywieniowe, stylu życia, obowiązkową suplementację, wykonać podstawowe badania, w tym biorezonans, a następnie kontrolować hormony, gdy okaże się, że trzeba brać letrox, bierz, zaakceptuj, i działaj, aby móc zniejszyć dawkę. Nie wyrządzaj sobie krzywdy.

   1. avatar Karla 25 lipca 2017 o 12:33

    Dziękuje za rady. Dietę już zmieniam, badania miałam robione: krew, mocz, hormony, tarczyca, anty TPO, anty TG. Tarczyca wynik tak jak pisałam 3,2 i podwyższony testosteron, reszta dobre. Jestem szczupła wazę Ok 50kg ale zaczęłam biegać, bo wiem ze ruch tez jest ważny. Martwią mnie teraz te wypadające włosy, mam nadzieje, ze sie to uspokoi i obędzie sie bez Letroxu, natomiast na kontrolnej wizycie u gin. Torbiel nie zmalał…

    1. avatar Jarmush 25 lipca 2017 o 15:40

     masz niedoczynność tarczycy, przeczytaj ten art, tam jest sporo podpowidezi dla Ciebie http://www.pepsieliot.com/czy-gdy-twoje-tsh-jest-w-normie-to-na-pewno-nie-masz-problemow-z-tarczyca/

     1. avatar Karla 25 lipca 2017 o 19:45

      Dzięki, większość z tej listy już stosuje. Zapomniałam dodać, ze gin. Zapisał mi Naltrekson, czytałam Twoj wpis i widziałam ze jesteś mu przychylna 😉 jeszcze go nie wykupiłam, wiem ze nie każdy może go brać i naczytałam się również o skutkach ubocznych… gdy będę u dr zajmującej sie medycyna Chińska zapytam co sądzi o tym leku w moim przypadku…

     2. avatar Aga13 25 lipca 2017 o 20:15

      Karla czekałam na Twój wynik z torbielą. Ja idę za miesiąc na kontrole. Byłam tez u lekarza med chińskiej na nakłuciu, powtórzę to, bo wkłucie było idealne! Tak odczułam. Trzymam za Ciebie kciuki!!!

     3. avatar Ruda 25 lipca 2017 o 21:04

      ..o jakim nakuciu mówisz?

  2. avatar grzegorzadam 25 lipca 2017 o 20:52
 71. avatar Karla 25 lipca 2017 o 20:52

  Aga123 ale co miałaś nakłuwane? I Na czym to nakłuwanie polegało? Ja idę do dr medycyny chińskiej przede wszystkim po to by odgrzybić organizm, ogólnie oczyścić, bo myśle ze to podstawa w leczeniu endo, a wiem ze medycyna chińska bardzo w tym pomaga, no i oczywiście odpowiednia dieta. Będę dawała znać o dalszych postępach 😉 Również trzymam kciuki za Nas i dziękuje!!!! Pozdrawiam

  1. avatar Aga13 26 lipca 2017 o 15:02

   Najpierw był wywiad, a potem nakłucie igły w jeden pkt, w moim przypadku był to palec u nogi ?. Ale czułam w brzuchu jakby powietrze przeszło. Stosuje dietę ( choć teraz jestem na wyjeździe, ale staram sie jak mogę),ziółka i suple od Pepsi. Za m-c pójdę do kontroli i dam znac. Pozdrawiam ?

   1. avatar Karla 26 lipca 2017 o 17:11

    Aaa czyli akupunktura 😉 To udanych wakacji!! Ja tez za 3dni wyjeżdżam za granice i mam nadzieje ze dam radę z dieta, ale dla chcącego nic trudnego… wszystkie suple zabieram ze sobą 😉 daj znać po wizycie.

 72. avatar Sylwia 1 sierpnia 2017 o 10:18

  Dzień dobry:) Mam pytanie apropo połączenia witamin… rano biorę razem zakupioną u Was bcomplex, molekin (apteczny zestaw wit d3,k2, wapnia) oraz foliq (kwas foliowy)… przez pierwsze 3 tyg brania było ok, ale po tym jak dwa razy dostałam jakiejś reakcji alergicznej (czerwone piękace plamy na skórze w szczególności w okolicach łokci, kolan) zrobiłam przerwę i po jakimś czasie ponownie wzielam ten zestaw i reakcja ta sama tylko obejmująca większą powierzchnię ciała… Po zażyciu tych wit z osobna takiej sytuacji nie było, ale tez zazywalam je po przerwie… Czy to może być objaw przedawkowania jakichs witamin, czy akurat to co sobie zestawiłam wchodzi w jakąś reakcje? Moze lepiej zaprzestać w ogóle brania tych witamin, bo za każdym razem to „uczulenie” obejmuje większą część ciała…

  1. avatar Jarmush 1 sierpnia 2017 o 14:14

   to może być reakcja na Niacynę, czyli B3 zawarte w B complex.

 73. avatar Karla 22 sierpnia 2017 o 16:06

  Pepsi aplikuje jod przez skórę ok3-4krople, jak do tej pory plamka znikała po Ok 8-12h, dziś widzę jeszcze żółty ślad po 19h, czy to znaczy, ze mogę mniej kropli jodu dawać, czy to tylko znak ze podniósł mi sie poziom jodu? Zamierzam w przyszłym tyg. pójść na badanie TSH.

  1. avatar Jarmush 22 sierpnia 2017 o 16:44

   Nie, tyle samo, tylko dopiero jak poprzednia palma zniknie

   1. avatar Karla 22 sierpnia 2017 o 18:44

    Oki 😉 teraz mijają 22h i plamka nadal lekko widoczna jest. Pozdrawiam

   2. avatar Karla 26 sierpnia 2017 o 20:52

    Już wiem dlaczego tamta porcja jodu tak długo sie utrzymywała – bo zaaplikowałam jod na brzuchu a tam skóra grubsza, wiec plama byla 24h 😀 , natomiast gdy teraz spowrotem robię na nadgarstku to jest 10-12h 😉

  2. avatar grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 06:51

   Zamierzam w przyszłym tyg. pójść na badanie TSH.”

   Zrób to i napisz.

   1. avatar Karla 19 września 2017 o 15:42

    Miałam napisać wyniki, a wiec TSH 2,02 po suplementacji jodu, selenu, cynku, magnezu, wyniki z 3,25 tak sie super poprawiły!! 😉 Zbadałam rozniez żelazo i wynik 65 norma 50-175 tak wiec myśle, ze mógłoby być lepiej.. Pije sok z buraka oraz jedna szklankę naparu z pokrzywy, biorę chlorrle, bo włosy mniej ale nadal wypadają niestety. Robiłam test sody i od kilku dni zakwaszam żołądek octem jabłkowym, czuje mega duża poprawę jesli chodzi o trawienie – zero wzdęć, uczucia ciężkości w brzuchu i tym podobnych rzeczy które występowały… Natomiast jesli chodzi o torbiel to na usg tydzień temu bez zmian 🙁 Termin laparoskopii coraz bliżej 31.10 i jesli nie będzie wyjścia, to sie zdecyduje, gdyż chciałabym w najbliższym czasie zajść w ciąże, a endometrioza od 3ech lat skutecznie mi to utrudnia…

    1. avatar grzegorzadam 20 września 2017 o 20:50

     a endometrioza od 3ech lat skutecznie mi to utrudnia…”

     Poszukaj przyczyny, skalpel tego nie naprawi.

     1. avatar Karla 21 września 2017 o 08:54

      jestem tego świadoma, dlatego cały czas mam dylemat z tą laparoskopią, bo wiem, że sprawy to nie załatwi… natomiast torbiel ma 7cm nie chcę aby urosła jeszcze większa i pękła, dlatego jeśli ta laparoskopia się odbędzie, to dalej będę szukać przyczyny, aby nie odrosła… znając przyczynę i ją eliminując skutek się już nie pojawi.

   2. avatar Karla 22 września 2017 o 09:53

    obecnie plamka z jodem z nadgarstka znika po 24h, będę dalej suplementować jod do czasu aż TSH zejdzie poniżej 2,0 😉

    1. avatar grzegorzadam 22 września 2017 o 22:03

     Com tu ma tsh do rzeczy?

     1. avatar Karla 23 września 2017 o 13:21

      W maju stwierdzono, ze mam niedoczynnosc tarczycy mój wynik wtedy wynosił 3,25. Zaczęłam przyjmować jod, selen itd. Wynik z września 2,02 bez hormonu, który miałam zapisany, lecz nie wykupiłam, wyniki ft3 i 4 dobre, anty TPO i anty Tg równiez, z tego co czytałam to TSH prawidłowe powinno być poniżej 2, dlatego dalej wspomagam tarczyce.

     2. avatar grzegorzadam 23 września 2017 o 16:01

      Krótkie pytanie:
      jak się czujesz, nie bacząc na te wyniczki?

     3. avatar grzegorzadam 23 września 2017 o 16:06

      który miałam zapisany, lecz nie wykupiłam,”

      Zmierzasz w kierunku ”równowagi”..

     4. avatar Karla 24 września 2017 o 15:11

      „jak się czujesz, nie bacząc na te wyniczki?” – czuje sie lepiej tzn. Od kad zaczęłam zakwaszac żołądek octem jabłkowym i pic zioła od tej dr jest znacząca poprawa w trawieniu. Czasami jest mi nadal zimno No i włosy wciąż wypadają ale wg. Med. Chińskiej kiedy układ trawienny będzie funkcjonował prawidłowo, organizm będzie dobrze odżywiany, to objawy takie jak: anemia, niedotlenienie, zle krążenie, wypadające włosy itd. Znikną. Co do endometriozy to powiedziała, ze jesli nie ma równowagi w organizmie, to układ hormonalny również nieprawidłowo funkcjonuje. Jem inaczej i wspomagam sie tez suplementami. 10 października mam kolejna wizytę u tej dr med. Chińskiej, a po 20tym ostatnia wizyta u gin. Przed laparoskopia, która wolałabym aby sie nie odbyła… Ehh

     5. avatar grzegorzadam 24 września 2017 o 16:08

      Przed laparoskopia, która wolałabym aby sie nie odbyła”

      Wszystko tylko i wyłącznie w Twoich ”rękach”.
      Nie nakręcaj się wynikami, ta suplementacja i wspomaganie organizmu jest najlepsza.
      Wzmacniasz układ odpornościowy cały czas, czekaj efektów.
      Terminy zabiegów zawsze możesz przesuwać lub rezygnować.

      ”ale wg. Med. Chińskiej kiedy układ trawienny będzie funkcjonował prawidłowo, organizm będzie dobrze odżywiany, to objawy takie jak: anemia, niedotlenienie, zle krążenie, wypadające włosy itd.”

      Wg pepsowej też 🙂

 74. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 09:10

  Niedobory jodu stwarzają ryzyko dodatkowego ryzyka reprodukcyjnego, w tym niedoczynności tarczycy i niepłodności.

  Niedoczynność tarczycy powoduje anowulację (brak owulacji), niepłodność, nadciśnienie ciążowe.

  Odpowiedni poziom jodu pomaga w odpowiedniej dystrybucji estrogenu, który jest niezbędny w odpowiednim funkcjonowaniu kobiecych hormonów płciowych. Jod przyczynia się do tworzenia testosteronu. U kobiet ten hormon odpowiada za popęd płciowy, a u mężczyzn niezbędny do funkcjonowania.”
  http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

 75. avatar Kasia 1 września 2017 o 11:12

  Mnie po oleju rycynowym całą noc bolał brzuch, ze nie mogłam spac. Takze to nie jest jakis super środek dla wszystkich chorych.

  1. avatar grzegorzadam 1 września 2017 o 20:54

   Jak ten środek stosowałaś?

  2. avatar grzegorzadam 1 września 2017 o 21:02

   Nie ma ludzi chorych, są źle zdiagnozowani.

   1. avatar bonazi554 2 września 2017 o 08:28

    dobrze mówisz grzegorzadam, mam do Ciebie pytanie : w jaki sposób wrócić do zdrowia po mocnym wychłodzeniu organizmu, byłem u kilkunastu lekarzy i zaden nie stwierdził choroby, chociaż wiem że moje wszystkie objawy to efekt mocnego wychłodzenia, lekarz TMC stwierdził słaba energię nerek i przepisal zenszen syberyjski i ciepłe kąpiele, w nocy spływam jakby woda, zimne i mokre ciało podczas snu, znasz na to sposób? będę wdzięczny za odpowiedź

    1. avatar grzegorzadam 2 września 2017 o 14:21

     po mocnym wychłodzeniu organizmu,”

     Możesz to pełniej opisać?

     1. avatar bonazi554 2 września 2017 o 15:49

      w marcu zasnąłem przy otwartym oknie nie przykryty, gdy sie obudziłem było mi zimno, ogrzalem się i od tego czasu zaczęła się masa różnych objawów, zimne ręce, uszy i nogi, kolana, uda, jakbym miał zaburzenia krążenia, lub jakas niewydolnosc serca chociaż echo i EKG prewidlowe, podczas snu mam zlewne poty i drętwienie rąk, muszę spać przykryty bo inaczej ręce zimne jak lod gdy się obudzę, była na poczatku opryszczka, zapalenie zatok na które lekarze dali mi duomox i biseptol, później było lepiej chociaż objawy pozostały,- drżenie mięśni rąk i nóg jakby mięśnie były twarde i przykurczone, skora blada chociaż wyniki mam w normie- żadnej anemii, krew i mocz badana kilka razy, biochemia w normie, jedynie poziom D3 -20, dobrze się czuje podczas upałów w zimne dni jest masakra, latem korzystałem że słońca i to mi trochę poprawiło, nie wiem jak z tego wyjść… każdy mówi że to nerwica ale ja wiem że to nie jest nerwica…

     2. avatar grzegorzadam 5 września 2017 o 19:25

      ”była na poczatku opryszczka, zapalenie zatok na które lekarze dali mi duomox i biseptol”

      zrób biorezonans na wirusy i patogeny, ,nie każdy ma takie objawy po drobnym w sumie
      przechłodzeniu.
      D3 za mało zdecydowanie.

      ”każdy mówi że to nerwica ale ja wiem że to nie jest nerwica…”
      Masz rację.

     3. avatar bonazi554 6 września 2017 o 10:49

      „nie każdy ma takie objawy po drobnym w sumie
      przechłodzeniu”
      moim zdaniem było mocne bo nie czulem zimna a mialem lodowate nogi i rece… w jaki sposob mozna „wyleczyc” te objawy ??

     4. avatar grzegorzadam 6 września 2017 o 19:57

      Napisałem, co zrobiłbym na poczatek.

     5. avatar bonazi554 8 września 2017 o 16:50

      to więc taka dawka K2 nie szkodzi?

     6. avatar grzegorzadam 8 września 2017 o 19:44

      Nie znam takich doniesień.

    2. avatar grzegorzadam 6 września 2017 o 19:59

     Pobierasz wit. D?

     1. avatar bonazi554 6 września 2017 o 21:53

      pobieram dziennie 4x (D3 5000iu + K2MK7 100mcg), czy 400 mcg K2 to nie za duża dawka bo ostatnio przeczytałem że K2 podwyższa krzepliwosc?

     2. avatar grzegorzadam 7 września 2017 o 19:23

      . bo ostatnio przeczytałem że K2 podwyższa krzepliwosc?”

      Gdzie to przeczytałeś?

     3. avatar Jarmush 7 września 2017 o 19:33

      pewna grupa ludzi biorących Warfarynę (były badania, ale nie randomizowane), organiczny związek chemiczny, pochodną kumaryny, będącą antagonistą witaminy K, nie powinni przekraczać zalecanej dawki 45-50mcg K2.Pisałam o tym 2 lata temu http://www.pepsieliot.com/krotkie-przypomnienie-o-witaminie-k2-czyli-na-co-to-po-co-to-ile-tego/

     4. avatar grzegorzadam 7 września 2017 o 19:59

      Tak, jasne, czytałem, tylko po kiego ta warfaryna ? 🙂
      Tylko i aż tyle, kolejna proteza ”ratująca” zdrowie 😀

     5. avatar Jarmush 8 września 2017 o 05:29

      no właśnie 🙂

   2. avatar Kasia 2 września 2017 o 11:14

    No jak jak, tak jak jest napisane w artykule

 76. avatar Karla 20 września 2017 o 09:37

  Zapomniałam napisać, że byłam również u dr od medycyny chińskiej i ona po badaniu (puls, język, oczy) powiedziała mi, że nie mam chorej tarczycy i mam w to nie wierzyć i nie brać hormonów, tak więc letroxu nie wykupiłam i dalej suplementowałam jod i resztę i wynik tak jak pisałam z 3,25 zrobił się 2.02 😀 Natomiast powiedziała mi, że moje problemy zdrowotne to: anemia i niedotleniony organizm (rzeczywiście moja hemoglobina zawsze była 10, 11, w ciągu min. ostatnich 10-ciu lat nie miałam nigdy hemoglobiny na poziomie 12 i powyżej), mam od niej zioła itp. które też biorę, natomiast z torbielą powiedziała, że jest duża i na moim miejscu by ją usunęła, skoro myślę o dziecku… Naturalnie można podziałać, ale to może długo potrwać a 20-to latką to ja nie jestem 😛 Także robię nadal swoje, ale nastawiam się na tą laparoskopię i po robić wszystko aby nie odrosło…
  Pepsi, Grzegorzuadamie może polecicie coś na anemie? jak na razie piję sok z buraka i pokrzywy 😉
  dziękuję za wszystkie wskazówki i za ten blog!!!
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie! 🙂

   1. avatar Karla 20 września 2017 o 12:10

    nie badałam poziomu B12 i kwasu foliowego, postaram się w najbliższym czasie sprawdzić

    1. avatar Karla 20 września 2017 o 12:20

     wyczytałam właśnie u Ciebie jak sprawdzić z morfologii MCV czy anemia jest od niedoboru żelaza czy B12 , mam w domu wyniki ale z czerwca to sprawdzę jak wrócę i napiszę 😉

     1. avatar Karla 20 września 2017 o 16:38

      A wiec MCV mialam 80 a norma 80-94 wiec moja anemia jest od niedoboru żelaza. Jeszcze MCH w krwinkach czerwonych mialam 26,3 a norma 26,5-33,5 to sa wyniknie sprzed 4rech m-cy, muszę zrobić nowe. Wczoraj zbadalam poziom Fe i wynosi 65 przy normie 55-175 Tak wiec muszę uzupełnić żelazo, czytałam kiedyś o Lukrecji, czy u Ciebie ją dostanę?

     2. avatar Jarmush 20 września 2017 o 17:23

      nie musisz uzupełniać żelaza, masz w dolnej normie, tak jak powinno być, możesz oczywiście z wielu innych powodów podjadać chlorellę 1005 organik this is BIO. Badałaś ferrytynę? Zbadaj też dla spokoju B12, kwas foliowy i homocysteinę, no i zawsze ważne 25(OH)D

     3. avatar grzegorzadam 20 września 2017 o 19:32

      wiec moja anemia jest od niedoboru żelaza. ”

      A skąd niedobór żelaza?
      Tak po prostu się objawił? Bez przyczyny?

      ”Podczas zarażenia zwierząt doświadczalnych urogenitalną postacią rzęsistka ludzkiego obserwuje się rozpad organów wewnętrznych i węzłów chłonnych.
      Jelitowa postać rzęsistka (odkryta w 1926 roku) powoduje takie choroby jak:
      krwawienie z jelita grubego, zapalenie śluzówki jelita grubego, zapalenie jelita cienkiego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, obrzmienia, nadżerki, polipy, wrzody. Bladość skóry, anemia i osłabienie mięśni to także objawy zarażenia rzęsistkiem jelitowym”

      Czy ktokolwiek zasugerował kiedykolwiek przyczynę pasożytniczą?
      To tylko jerden z pasożytów……

     4. avatar grzegorzadam 20 września 2017 o 19:35

      ”Jeżeli w pokarmie dziecka występuje niedobór krzemu (dzisiaj ma to miejsce wszędzie, gdzie stosuje się kuchnię mleczną, która obowiązuje w okresie niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym), zaczyna się anemia. Objawia się w krzywicy, chorobach układu limfatycznego, skóry itd. Uszkodzone tkanki odnawiają się słabo.”

      A jaki masz poziom krzemu, nadmiar pasożytów i brak krzemu (żelaza) idą w parze.

     5. avatar grzegorzadam 20 września 2017 o 19:28

      Anemia może być dowodem, że coś jeszcze ma na nasze żelazo ochotę!!
      I jest ZAWSZE SZYBSZY od nas:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     6. avatar Jarmush 21 września 2017 o 06:48

      niekoniecznie, wystarczą mięśniaki (ma je co 4 kobieta – braki jodu, E, C) i krwawienia comiesięczne są takie, że anemia murowana.
      z kolei u kobiet po okresie rozrodczym i u mężczyzn może sugerować coś poważniejszego w jelitach. Przynajmniej należy to zbadać. Lekarze bywają ciemni i wysyłają ludzi do hematologa, a sytuacja jest bardzo często oczywista.

  1. avatar bonazi554 20 września 2017 o 11:09

   Polecisz jakiegoś dobrego dr medycyny chińskiej ?

   1. avatar Karla 20 września 2017 o 12:12

    polecana jest z Warszawy lek. Enkhjargal Dovchin

 77. avatar Karla 20 września 2017 o 20:11

  hmm jeśli anemia nie od niedoboru żelaza, to już sama nie wiem… zbadam ferrytynę, B12, kwas foliowy i homocysteinę i zobaczymy.. Cholrellę jeszcze mam, gdy skończę zakupię TiB. Tarczyca się wyregulowała, więc włosy nie wypadają mi z powodu tarczycy, tylko z jakiś niedoborów, ale jakich? wszędzie ich pełno, 1/3 już nie mam 🙁 wiem, że odrosną, ale to że wypadają i tak martwi…
  Ta dr medycyny chińskiej powiedziała, że na włosy wpływ ma zanieczyszczona krew i niedotleniony organizm…

  1. avatar grzegorzadam 21 września 2017 o 18:40

   jeśli anemia nie od niedoboru żelaza,”

   Od niedoboru, ale skąd NIEDOBÓR ? 🙂

   I będziesz badać w kółko ferrytyny, kwasy foliowe, a przyczyna nieodkryta, przeczytałaś
   te linki z komentami?

   ”Ta dr medycyny chińskiej powiedziała, że na włosy wpływ ma zanieczyszczona krew i niedotleniony organizm…”

   Prawda, a co poleca w tej materii?

   1. avatar Karla 21 września 2017 o 20:35

    Badanie żelaza wyszło dobre. Linki czytałam, cały czas czytam blog Pepsi. Ta Dr powiedziała mi, ze mam niedożywiony ogranizm i stad anemia, ze za mało warzyw jem, za mało zup i białka. Na poprawe pracy układu trawiennego dała mi zioła. Wspominała tez o słabym układzie odpornościowym i ze to wszystko ma związek z żywieniem. Tak wiec wprowadzam zmiany w dietę i biorę nadal tez suplementy czyli: jod, selen, cynk, magnez, D3+K2, wit. C, E, A, chlorella, pokrzywa. Teraz dołożę omega3 i kwas foliowy. No i wierze, ze poprawa zdrowia będzie… jedna już nadeszła: wyniki tarczycy 🙂

    1. avatar grzegorzadam 23 września 2017 o 16:07

     Wspominała tez o słabym układzie odpornościowym i ze to wszystko ma związek z żywieniem. ”

     Mądry lekarz.

   2. avatar Karla 21 września 2017 o 20:41

    No i zakwaszanie żołądka octem jabłkowym tez pomaga. Muszę jeszcze wypróbować herbatkę którą polecacie 😉

 78. avatar Patrycja W 28 listopada 2017 o 14:27

  Witajcie, jestem po usunięciu 2 torbieli czekoladowych. Lekarz powiedział, że w polu widzenia nie było żadnych zrostów, ale dla zastopowania rozwoju choroby kazał brać Visanne. Jestem totalnie temu przeciwna. Jakiś czas temu zmieniłam dietę. Unikam glutenu, mięsa czerwonego, mleka. Biorę selen + vit.E, piję zioła – mieszanka na torbiele, wzmacian wątrobę Liv52 Himalaya, rano piję wodę z cytryną i kurkumą. Do tego od jakichś 2 tyg dołożyłam maca i Lukol Himalaya i nagle w USG wyszedł jakiś dziwny obraz macicy ? podczas histeroskopii zmian nie stwierdzono, ale zdrapka pobrana do badania… do tej pory macica była w stanie wzorowym ?Czy robię coś nie tak? Czy maca i Lukol mogły zmienić wygląd błony śluzowej macicy? Czy to dobrze, czy źle? Co powinnam robić, żeby nie brać tych cholernych hormonów?

 79. avatar grzegorzadam 29 listopada 2017 o 07:31

  kazał brać Visanne.”

  KOlejny inhibitor- wytrych.
  Jak przyhamujemy estradiol, endometrioza zniknie…. Nie znika..

  zrób badania, poszukaj przyczyny:

  1. Zbadać poziom metabolitu witaminy D3 25(OH). Właściwa wartość u zdrowego>50 a przy chorobie>80 (cena badania krwi – 50zł)
  2. Zbadać poziom homocysteiny – powinien być > 4.5 u zdrowego 6-8 a powyżej 10 stan zapalny (cena badania krwi – 60zł)
  3. Zbadać poziom igG – są to przeciwciała na bakterię chlamydia pneumoniae (cena badania krwi – 55zł) borelioza, mykotoksyny. wykonac biorezonans dodatkowo.
  4. Wycofać z diety cukier i fruktozę – dopuszczalny jest ksylitol
  5. Zbadać tolerancję organizmu na gluten i ewentualnie go wyeliminować
  6. Flora bakteryjna odbudować m.in. poprzez fermentowane warzywa owoce
  7. Wycofać mleko z diety
  8. Usunąć plomby amalgamatowe i przeprowadzić chelatację organizmu
  9. Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)
  10. Włączyć do diety kurkumę (kurkumina) oraz ostre przyprawy (kapsaicyna)
  11. Usunąć pasożyty i pleśnie (np.metody Huldy Clark) lub przez stosowanie wrotyczu piołunu goździków i innych
  12. dokładny biorezonans
  13. Badanie pierwiastkowe włosa APW

 80. avatar Niula 21 lutego 2018 o 09:20

  Hejka kochani ja z Endo męczę się 8 lat jedno usunięcie torbieli, endo IV stopnia- leczenie visane -masakra.Potem tabletki anty i Co???pogorszenie guz między szynką A pochwą -lekarz mówi że strach to wycinać więc 10 mies zastrzyki zoladex 3,6 w czasie tego zastrzyku brak miesiączki im powiem Wam wtedy dla mnie to był raj .Po tym okresie lekarz powiedział że starczy bo chcę starać się o dziecko aczkolwiek po pierwszej miesiaczce myślałam że umrę wylądowałem w szpitalu bo nic w domu nie pomagało. I wiecie co ja po prostu uważam jeżeli chodzi o mój przypadek to brak miesiączki to poprawa stanu całego ciała . Nie wiem co mam robić przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi i chciałabym spróbować … A tych ziół tyle że nie wiem od czego zacząć ??mogę prosić o pomoc

 81. avatar Niula 22 lutego 2018 o 15:17

  Dziękuję ?

 82. avatar Gosia 6 marca 2018 o 19:59

  Witam wszystkich 😉
  Na blog ten trafiłam całkiem przypadkiem zrozpaczona poszukiwaniami w sieci.. I chyba opatrzność mnie tu zesłała, albowiem blog uznaję za cudowny!!!
  Do rzeczy jednak 😀
  Od kilkunastu lat już choruję na endometriozę.. nie będę przynudzać bo nikt nie będzie czytał mego kilometrowego wpisu 😉
  Znalazłam się tu ponieważ poszukiwałam potwierdzenia na skuteczność zażywania ostropestu mając endo.
  W 10.2016 miałam drugą już w swoim życiu laparoskopię ( mam 35lat) tym razem jednak zgodziłam się na założenie spirali z hormonem jaką jest Mirena. Przez pierwsze <6 miesięcy bylo ciężko.. okresy, plamienia. Potem cud natury, zero z czego byłam bardzo rada.
  Niestety od 11.2017 jak zaczęłam swą przygodę z plamieniami, a nawet krwawieniami podczas lub po stosunku.. moje życie prywatne zmieniło się w koszmar..

  Zaczęłam szukać pomocy. Niestety służba zdrowia w UK nie jedt zbyt pomocna, dowiedziałam się nawet od Pani doc że taka ma uroda!! Że seriously???
  Postanowiłam już na pewno, iż pozbędę się Mireny, ale teraz mam mały mętlik w głowie odnośnie ziołolecznictwa przy endometriozie..
  Nie wiem czy zażywać ostropest plamisty, który jest tak zalecany przy endo czy selen w połączeniu z wit E???
  Może ktoś coś?

  Czekam z niecierpliwością bo juz nie dsję rady z tymi swymi plamiacymi dniami…
  Pozdrawiam :*

 83. avatar Patrycja W 26 marca 2018 o 07:01

  niepokalanek przy endo? czy jest bezpieczny? ponoć jest estrogenny?!

 84. avatar monsi78 17 kwietnia 2018 o 10:21

  Hej, wykryto u mnie polipa macicy i wszyscy ginekolodzy bez zadnych wyjasnien od razu wysylaja mnie na operacje wyciecia za pomoca lyzeczkowania i histeroskopii, ktorych bardzo chce uniknac. Czy moglabym prosic o rade, czy jest sposob aby to wyleczyc ziolami albo jak wyzej opisywaliscie oczyszczeniem ciala i odpiowiednim odzywianiem? Czy rzeczywiscie konieczne jest wyciecie chirurgiczne tak jak twardo twierdza wszyscy ginekolodzy

  1. avatar grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 04:22

   czy jest sposob aby to wyleczyc ziolami albo jak wyzej opisywaliscie oczyszczeniem ciala i odpiowiednim odzywianiem?”

   Próbuj, szukaj przyczyny.
   Wycinanie nie jest leczeniem.

 85. avatar Iwo 23 maja 2018 o 14:16

  Iwo -witam drogie Panie czytam te wasze posty i nie wino co wybrać cierpię na endometrioze od 8lat jestem po 7 operacjach ostatnia była dwa lata temu wyjęte wszystko gin ale pół roku po operacji bóle w krzyżu i podbrzuszu wróciły mało tego wpadłam w menopauze zaczęłam brać sojowe i ból taj się nasilił ze nic nie pomaga następnej operacji juz km chyba nie przeżyła w
  Przy ostatniej juz było kiepsko kupę zrośtow i blizn w brzuchu doradźcie panie co robić pozdro

  1. avatar Jarmush 23 maja 2018 o 16:08

   Kluczem do skutecznego leczenia endometriozy jest uznanie jej za to, czym naprawdę jest, czyli skutkiem mineralnego niedożywienia.
   Rolnicy doskonale widzą pewne prawdy, a lekarze wcale ich nie dostrzegają. Ciekawe dlaczego? (to z mojego arta:)

   Krowy to witarianki na surowej diecie roślinnej pozyskujące minerały z trawy, ziaren i suplementów (lizawki solne) dostarczanych przez inteligentnych mleczarzy. Mimo tak dobrych przykładów lekarze leczą endometriozę dopiero wtedy, gdy się pojawi, i używają do tego konwencjonalnych leków.

   Tymczasem endometrioza jak większość (wszystkie?) chorób nie bierze się z niedoborów lekarstw, za to może być skutkiem niedoboru selenu!

   Jednym z powodów dla którego selen może zatrzymać tę chorobę, jest fakt, że współpracuje on ściśle z witaminą E, która już w latach 30. ubiegłego wieku znana była ze zbawiennego wpływu na błonę śluzową macicy wielu zwierząt. Badawcza ścieżka jest w tym zakresie niezwykle długa (Bicknell and Prescott, The Vitamins in Medicine, wydanie trzecie), a biorąc pod uwagę owe badania/fakty, można słusznie wnioskować, że przyjmowanie przez kobiety 400 – 1000 jednostek międzynarodowych naturalnej witaminy E, oraz 200 mikrogramów selenu, to dobry ruch.

   Jest też jeszcze inny brak, który z pewnością też ma wpływ na endometriozę, a mianowicie folacyna, czyli kwas foliowy, mamy doskonały kwas foliowy wfirmy G&G

   Niedobór kwasu foliowego prowadzi do niedokrwistości megaloblastycznej (tej z brakami B12) skutkującymi zaburzeniami dojrzewania komórek krwi i szczególnie groźnej na etapie ciąży, niemowlęctwa i dzieciństwa, czyli w okresach związanych ze wzrostem.

   Wiemy też jak ważną rolę odgrywa kwas foliowy w mega ważnym cyklu metylacji (wysoka homocysteina i jej skutki, depresje, problemy psychiczne), ale to tylko dygresja.

   Dzięki diecie opartej na liściach i trawie, krowy nie narzekają na braki kwasu foliowego. Kobiety witarianki (szczególnie na diecie 811 – 20 dkg zielonych liści dziennie – też nie). Nie można rezygnować z kwasu foliowego i chlorofilu. To mega ozdrowieńcze!

   Inne składniki odżywcze, które mogą pomagać w zwalczaniu tej choroby, to duże ilości witaminy C, witaminy B Kompleks, nienasycone kwasy tłuszczowe (lecytyna, olej z wiesiołka), żelazo, jod, wapń i magnez. Suplementacja jest zwykle konieczna. 

   Wszystkie te suple mamy, ale wcześniej należy dojść do praprzyczyny wszystkich chorób. Bo jak są braki, to właśnie tak wszystko nawala.
   Wyszłabym od tych badań: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Bardzo ważne badanie to 25(OH)D i poziom pH moczu rano na czczo i o 12 w południe.

   1. avatar Iwo 23 maja 2018 o 17:31

    Dziękuję pięknie za wskazówki pozdrawiam i życzę zdrówka

  2. avatar grzegorzadam 25 maja 2018 o 05:50

   jestem po 7 operacjach …”

   powinna się zapalić duża czerwona lampa.
   To nie jest metoda, szukamy przyczyn:
   https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

 86. avatar Iwo 23 maja 2018 o 14:17

  Przepraszam za błędy

 87. avatar Iwo 27 maja 2018 o 08:49

  Zrobiłam badania krwi ca 125 rcp badania wątrobowe , morfologia w normie ca 125 tez niestety mam stan zapalny w organizmie crp podwyższone i próby wątrobowe tez ,włączyłam kwasy omega 3 soki warzywne i owocowe odstawiam mleko nabiał ogólnie i cukier prosty zobaczę co będzie się działo dalej

 88. avatar Patrycja W 30 lipca 2018 o 17:05

  Grzegorzadam. Znalazłam info że 1 kropla 3% płynu Lugola zawiera 6,5 mg jodu molekularnego, nie zaś 1-1,5mg… gdzie leży prawda?

  1. avatar grzegorzadam 30 lipca 2018 o 20:19

   1 kropla 5% zawiera 6.25 mg wg wyliczeń.

 89. avatar Karla 20 grudnia 2018 o 19:02

  Witajcie 🙂 dawno mnie tutaj nie było, a trochę sie u mnie pozmieniało… 😉 obecnie jestem w 36tyg. Ciąży i w styczniu spodziewam sie małego człowieczka, długą drogę przeszłam za nim stał sie „cud” ale było warto.. Natomiast mam pytanie do Pepsi, bo szukam na blogu i coś znaleźć nie mogę (?) jak do tej pory w ciąży miałam wszystkie wyniki dobre, nie zapominałam o witaminach, jodzie i zdrowym odżywianiu, natomiast dziś odebrałam wynik na paciorkowca GBS i niestety wynik jest dodatni :-/ wiem, ze dla mnie nie jest to zagrożeniem, ale dla noworodka już niestety tak, poinformowała mnie położna, ze gdy zacznie sie poród muszę odrazu jechać do szpitala aby podali mi antybiotyk „ochronę” 4h za nim dziecko sie urodzi, co oczywiście nie gwarantuje ze i u niego nie dojdzie do zakażenia a co za tym idzie przy niskiej odporności może w następstwie dojść do zapalenia płuc, opon mózgowych lub sepsy 🙁 strasznie mnie to martwi.. i zaczęłam szukać u Ciebie, gdyż znalazłam tu bardzo dużo mądrych i zdrowych rzeczy ,czy w moim przypadku mogę coś teraz zrobić? Jakoś zadziałać? Proszę o porady. Z góry bardzo dziękuje! I pozdrawiam świątecznie 😉

 90. avatar małgosia 28 lutego 2019 o 08:31

  Pepsi, czy mogłabyś pokierować na temat oponiaka mózgu. Moja lekarka ma 1cm, jest ..
  bardzo otwarta … Wiele razy mi pomogła, chciałabym i ja jej …

  1. avatar Jarmush 28 lutego 2019 o 08:44

   poleć jej książkę Antyrak Davida Servan-Schreibera, napisał ją lekarz chory na raka mózgu, który przedłużył sobie życie 20 lat dietą i suplementami. Podaj jej namiary na mojego bloga, na protokół https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/

 91. avatar małgosia 28 lutego 2019 o 08:47

  dziękuję pięknie , zrobię jak mówisz. Pozdrawiam

 92. avatar MM 20 marca 2019 o 16:47

  Witam Pepsi,

  Mam endemotriozę, torbiel na jajniki 15mmx15mm. Biorę spirulinę, chlorellę, selen, witaminę D+ k i reszte witamin o których piszesz. Nie mogę mimo tego zajść w ciąże, staramy sie juz 2 lata…Zastanawiam się nad in vitro, a jeśli ono nie wyjdzie nad laparoskopią- tak radzą lekarze… Ja jednak zaczęlam sie zastanawiać nad zrobieniem postu …. Co o tym myślisz? Czy może on pomóc w usunięciu endemotriozy? Bede wdzieczna za rade.

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 19:44

   Nie sądzę, tu jest potrzebna systematyczność, a nie zryw, jak już, to post przerywany https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/, czytałaś ten wpis? tam też jest mój filmik, który zbiera moje informacje w temacie https://www.pepsieliot.com/jak-naturalnie-pozbyc-sie-torbieli-jajnikow-bez-operacji/

 93. avatar Lola 27 maja 2019 o 11:02

  38 lat. Polip endometrialny 1.8mm. Kandydoza pochwy wyleczona w 2016r (?) Aktualnie spadek libido(nowość). Mięsożerna. OR-. Nie robiłam nigdy badań hormonalnych. Dzieci 0. Chęć na posiadanie -~`.
  Dasz linka do supli i dawkowania( tak by było skuteczne). 4 greens kiedyś miałam od Ciebie – co robić jak dla mnie to gorsze od gotowanych flaków. Orange dżus to dobry pomysł? Moj organizm lubi masło orzechowe, seler naciowy, orzechy wloskie, steki.

  1. avatar Jarmush 27 maja 2019 o 11:30

   Oranżdzius to tragedia z tłuszczem, nie możesz takiej fruktozy jeść na swojej diecie. Wieczorem Ci napiszę co i jak

 94. avatar Helia 18 sierpnia 2019 o 20:12

  Proszę o radę. O endometriozie wiem od 5 lat, nie zgodziłam się ani na operację ani na hormony. Próbowałam różnych naturalnych metod i chyba dzięki temu torbiel na lewym jajniku zniknęła, a na prawym zmalała. Jednak od jakiegoś roku nic nie stosuję, zrobiłam teraz MRI i wyszły 2 torbiele na lewym jajniku i 1 na prawym. Moje TSH waha się między 2,3, a 4. Raz miałam 7, gdy stosowałam kelp, ale po zaprzestaniu TSH spadło. Mam też podwyższone Anty-TG. Wit D wynosi 30-35 w każdym badaniu. Zawsze mam podwyższone limfocyty we krwi. Niska ferrytyna, podwyższona homocysteina, reszta parametrów w normie. W biorezonansie wyszła mi chlamydia, HPV i HSV, poza tym znacznie osłabiona wątroba. Chciałabym porządnie zająć się tematem, a czuję, że działam po omacku. W związku tym mam pytanie, czy dopóki nie wybiję tych bakterii, jest sens stosować jakiekolwiek suplementy ? Zamówiłam sobie w Waszym sklepie na początek chlorellę w tabletkach i w proszku. Co jeszcze na tym etapie warto stosować? I czy okładów z oleju rycynowego nie powinno się stosować w miejscu torbieli (tak czytałam, a tu jest informacja, że w okolicy żołądka). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i wszelkie rady.

  1. avatar Jarmush 19 sierpnia 2019 o 05:57

   to przeczytaj i zobacz filmik w środku (ważne) https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/ , obok suplementów wprowadź też zupę solną

   1. avatar Helia 19 sierpnia 2019 o 11:17

    Dziękuję. Obejrzałam filmik i spisałam sobie co należy wprowadzić, jednak nadal nie wiem, czy jest sens zaczynać suplementację zanim usunę chlamydię i wirusy ? Czy nie próbować najpierw oczyścić się tą chlorellą ?
    I czy endometrioza związana jest z wątrobą, tak jak napisane jest w tym artykule, czy jednak z nieszczelnym jelitem, jak mówi filmik ?

    1. avatar Jarmush 19 sierpnia 2019 o 12:57

     nieszczelne jelito to jest ściśle powiązane z zanieczyszczoną wątrobą, ciało to synergia

     1. avatar Helia 19 sierpnia 2019 o 13:09

      Proszę jeszcze o odpowiedź, czy zaczynać suplementację już teraz czy najpierw się oczyścić. Dziękuję

     2. avatar Jarmush 19 sierpnia 2019 o 18:26

      oczyszczanie z odżywianiem, 4 szklanki na już

 95. avatar Olcia 3 stycznia 2020 o 19:27

  Ja też miałam torbiele endometrialne, nie brałam żadnych hormonów ani żadnych ziółek, suplementów i zaczęły się one samoistnie wchłaniać z 5,5cm zmniejszyły się do 3,2cm i właśnie tej wielkości lekarz je usunął, powiedział że tak może być że one się zmniejszają samoistnie jak to było w moim przypadku. Dodatkowo jeszcze miałam sklejone jelito z macicą i nie wyobrażam sobie tak chodzić bez zabiegu, poza tym po zmianach zostają blizny i zrosty, no chyba że je też można usunąć ziółkami. Ja raczej bym miała takie podejście żeby operacyjnie wyczyścić interes i potem ziółka suple dietka ćwiczenia i jeśli nie byłoby nawrotów to by świadczyło o tym że to naprawdę działa, bo wchłanianie torbieli endometrialnych może wystąpić również bez jakiejkolwiek pomocy ze strony medycyny tradycyjnej i naturalnej jak to się stało u mnie. O dolegliwościach bólowych się nie wypowiadam bo mnie nic specjalnie nie bolało i nie boli. Niemniej jednak z części rad napewno skorzystam.

 96. avatar Monka 29 stycznia 2020 o 09:04

  Dzień dobry,

  Jestem tu nowa, jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie endometriozę, dostałam proszki antykoncepcyjne w ramach „leczenia”, nie chciałabym ich brać. Chciałabym spróbować metody naturalnej. Od czego mogę zacząć? Jakie suplementy mogę ze sobą łączyć ?

 97. avatar Minka 2 czerwca 2020 o 19:57

  Czyli hormony tak naprawdę nie pomogą a zaszkodzą .. dostałam recepte na vissane i właśnie zagłębiłam się w temat i jestem przerażona tym lekiem ..

  1. avatar Jarmush 2 czerwca 2020 o 21:30

   różne są w życiu sytuacje, masz założoną wkładkę?

   1. avatar Minka 3 czerwca 2020 o 10:16

    Nie mam

 98. avatar Suszi 9 czerwca 2020 o 12:00

  6 lat temu usunięto mi 2 duże cysty na jajnika w tym jedna endometrialna potem 3 miesiące visanne a teraz sylvie 20 czy jest możliwe leczenie endometrialna bez hormonów. ?

  1. avatar Jarmush 9 czerwca 2020 o 17:45

   Jakie są wyniki markeru C-125, Roma?
   Torbiel Dermoid (potworniak), Cystadenomas, oraz Endometriomas, a ten ostatni rodzaj cysty
   tworzy się, gdy przemieszczona komórka endometrium (błony śluzowej macicy) przyczepia się do jajnika i formułuje wzrost (endometriozę). Ten typ torbieli jajników jest powszechnie nazywany torbielą czekoladową . Wszystkie 3 typy torbieli jajników mogą powodować uszkodzenie jajników, w tym skręcanie, bliznowacenie i tworzenie się adhezji. Zarówno Dermoid jak i Cystadenoma mogą powodować, że jajnik stanie się bardzo duży i przesunięty. Dlatego te typy torbieli są uważane za bardziej skomplikowane i często nie reagują pozytywnie na terapie naturalne. Najlepiej współpracować z lekarzem w odniesieniu do tego typu torbieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum