Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 939 244
182 online
38 790 VIPy

Dlaczego masz unikać leków przeciwdepresyjnych w profilaktyce raka piersi?

Jod jest jednym z kluczowych elementów strategii zapobiegania rakowi sutka.

Drugie i prawie tak wysokie jak w tarczycy stężenie jodu ma miejsce w tkance piersiowej kobiet. Im mniej jodu mają kobiety w ciele, tym ich sutki stają się coraz bledsze. Japonki mają ciemne sutki, ale też jedzą średnio 25 razy więcej jodu niż ich koleżanki w Stanach, czy Europie. Mamografia nie jest profilaktyką niezachorowania na raka piersi, ale witamina D w protokole z K2, oraz jedzenie pokarmów z jodem owszem. Unikanie leków przeciwdepresyjnych yyy … również. I to bardzo. Gdy poziom jodu jest niski ryzyko zachorowania na raka sutka jest wyższe.

Jod i rak piersi

BIG Pharma, ani żadna inna korporacja farmaceutyczna nie ma interesu finansowego w promocji jakiegokolwiek naturalnego produktu, jako potencjalnego lekarstwa. CZY suplementacja jodu przyczynia się do powstawania wola? Ależ nie.

TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do KURACJI 4 SZKLANEK, która oczyszcza wątrobę, usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki, przy okazji dotleniając ciało.

To niedobór jodu powoduje wole, a nie suplementacja jodu

Badania medyczne wykazały, to już ponad 100 lat temu.

W takim razie, czy niedobór jodu może być przyczyną raka piersi?

Rak  piersi jest wieloczynnikową choroba. Jednak dowody na powiązanie niedoboru jodu z rakiem piersi są przytłaczające. Niedobór jodu może nie być jedyną przyczyną epidemii raka piersi, która nęka nas dzisiaj, ale, że odgrywa bardzo dużą rolę w tej chorobie, to pewne.

Tarczyca potrzebuje około 6 mg jodu / na dzień do samowystarczalności.

Piersi muszą dostać co najmniej 5 mg jodu, zaś 2 mg jodu idzie do pozostałej części organizmu.

RAZEM mamy 13 mg jodu, które jest nam niezbędne codziennie. A dzienne RDA przewiduje 0,15 mg

Czy to możliwe aby dzienne spożycie jodu było stukrotnie zaniżone?

A już 2 mg jodu jest nadal znacznie powyżej RDA. TYymczasem związek między niedoborem jodu, a rakiem piersi, a także dysplazją chorób piersi jest silny Donnie Yance zatrudniony w służbie zdrowia pracując z wieloma kobietami, u których zdiagnozowano raka piersi, jest przekonany, że predyspozycje genetyczne do słabego układu odpornościowego są bardzo silnym czynnikiem ryzyka raka piersi. Jednak jod i hormony tarczycy (zarówno naturalne, jak i syntetyczne) ogólnie zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi.

M Duznany ( afirmantka Gersona i kontrowersyjna specjalista raka), uważa się, że jod jest krytycznym elementem w procesie zwalczania raka.

 

Wielu badaczy przypuszcza, że bardzo niski wskaźnik raka piersi w Japonii jest wynikiem diety bogatej w jod.

Największe ilości jodu występują w tkance tłuszczowej i mięśniach (prążkowanych) tkanek. Jeżeli jesteś otyły to zapotrzebowanie organizmu na jod wzrasta, gdyż większa ilość komórek tłuszczowych organizmu wymaga więcej jodu. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu jodu jest konieczne w celu zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania tarczycy i normalnej/prawidłowej architektury piersi Dr. David Brownstein mówi – Wierzę, że odpowiednia ilość jodu w organizmie będzie zmniejszać częstość występowania raka piersi i jednocześnie pomagać kobietom pokonać raka piersi. Mleko matki zawiera więcej jodu niż mleko w odżywkach, którym na przykład karmione są wcześniaki, przez co mogą być narażone na ryzyko niedoboru jodu. Niedobór jodu może odgrywać rolę w dysplazji chorób piersi. Niedoczynność tarczycy i niedobór jodu może również zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi, bowiem częstsze występowanie choroby stwierdzono w obszarach ciała z niedoborem jodu. Dobrym źródłem jodu są warzywa uprawiane w glebie bogatej w jod, wodorosty, cebula, szara sól morska, ryby i owoce morza,  a także algi Nicola Reavley  „Nowa Encyklopedia witamin, minerałów, suplementów i ziół”

Dlaczego masz unikać leków przeciwdepresyjnych w profilaktyce raka piersi?

Przykładowo „rozweselający” Prozac zakłóca poziom jodu, istotnie go zmniejszając. Ponadto kobiety które chorują na raka sutka zwykle mają podwyższony estrogen i niski poziom progesteronu w tkankach piersi. Tymczasem naturalny progesteron kontroluje poziom estrogenów i w zasadzie zapobiega ewentualnym problemom. Tym bardziej unikaj leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwpsychotycznych i używek – dr. medycyny David W. Tanton

Nadmiar jodu jest wydalany z moczem, potem, łzami i żółcią

NIE zostały zgłoszone żadne przypadki toksyczności jodu ze źródeł występujących naturalnie w żywności lub wodzie. NATOMIAST suplementacja jodu opowinna opierać się na jodzie pierwiastkowym, a nie organicznym, o czym pisze tu – Jak to jest w końcu z tym jodem złym organicznym i dobrym nieorganicznym? NIEDOBÓR jodu  powoduje niedoczynność tarczycy, co zwykle jest związane z podwyższonymi poziomami cholesterolu, miażdżycą, chorobami dysplazji sutka i w końcu z rakiem piersi. NIEDOBÓR jodu może być katastrofalny dla rozwijającego się mózgu, powodując opóźnienie umysłowe, znane jako kretynizm. Często idzie to w parze z niedoborami selenu. Większości krajów rozwiniętych w związku z tym monitoruje niedoczynność tarczycy u dziecka zaraz po urodzeniu .- Dr. Michael Friedman – Podstawy Naturopathic Endokrynologii Wodorosty jako popularny składnik diety w Japonii są bogatym źródłem zarówno jodu, jak i selenu.

Selen działa synergistycznie z jodem

Status Selenu może wpływać zarówno na regulację hormonów tarczycy, jak i dostępności jodu – Bill Sardi Nie musisz się bać Raka” Kobiety są szczególnie narażone ze względu na czynniki środowiskowe, które powodują wyczerpanie rezerw jodu i inne środki narażające je na radioaktywne wpływy 1-131. Po tarczycy, właśnie piersi są największymi koncentratorami jodu w tkance organizmu. Jod jest łatwo wprowadzany do otaczających tkanek brodawek sutkowych i jest właśnie niezbędny do utrzymania zdrowego funkcjonowania piersi. Rozpad 1-131 w tkance piersi może być istotnym czynnikiem inicjacji i progresji raka piersi, różnych typów guzków – dr. Michael Friedman „Podstawy Naturopatii i Endokrynologii” Jest coraz więcej dowodów na to, że ludzie mają lepsze zdrowie i niższą częstość występowania raka i chorób dysplazji sutka, jeżeli spożywają więcej jodu– mówi dr. Miller – i zaznacza, że ​​japońskie spożycie jodu poprzez ilość konsumowanych wodorostów jest o wiele, wiele razy większe niż w Amaryce, czy Europie.

sushi może być zarówno wegańskie, jak i surowe

Pokarmy najbogatsze w jod to są dulse i wodorosty.

Wszystkie warzywa morskie w zasadzie zawierają wszystkie minerały z morza, dostarczając nam doskonałe źródło minerałów śladowych w ogóle.

Jod wydaje się działać jako monitor, lub sterownik metabolizmu wapnia.

Jest to jeden z kluczowych składników mineralnych. Obsługuje systemy enzymów, które pomagają w funkcjonowaniu niektórych hormonów tarczycy i pomaga w regulowaniu komórkowego tempa metabolizmu. Właśnie to może być pomocne w ochronie przed rakiem piersi – dr. Gabriel Cousens 

Jak widzimy Polska jest objęta ryzykiem braku jodu, może go być mniej niż podają źródła krajowe oficjalnie

Niektóre części kraju/świata mają niewielki lub żaden poziom jodu w glebie.

Powodem tego zaburzenia jest odizolowanie agrarne, złe nawożenie, a także słabe pasze dla zwierząt. Tymczasem niedobór jodu u dzieci może powodować opóźnienie umysłowe. Ponadto niedobór jodu jest związany właśnie z rakiem sutka, a także ze zmęczeniem, niedoczynnością tarczycy u noworodków i przyrostem wagi. Phyllis A. Balch  Kobiety w Japonii powszechnie spożywają wodorosty, znane z dużej zawartości jodu. Wodorosty powodują zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka sutka[ Japanese Journal Cancer Research 92: 483-87 , 2001] Dokonano próby połączenia dwóch innych czynników żywieniowych mających wpływ na raka piersi, ponieważ orientalne kobiety są tak odporne na choroby. Okazało się, że owe kobiety mają lepsze dietetyczne zapasy selenu i jodu niż jakakolwiek amerykańska kobieta. Takie relacje selenu i jodu mogą być bardzo skomplikowane i nie takie proste do utrzymania. Selen jest związany z metabolizmem witaminy E, która została już niejednokrotnie opisana jako czynnik przeciwnowotworowy, a jod związany jest oczywiście ściśle z funkcjonowaniem tarczycy, co z kolei jest połączone z metabolizmem estrogenuCarlton Fredericks  „Rak piersi”

Rak piersi jest związany z niedoborem jodu, a ziemia w Japonii i Islandii jest bogata zarówno w jod jak i selen

Japończycy również spożywają duże ilości ryb, warzyw i zielonej herbaty, co może być czynnikiem przedłużającym życie. Konwencja Cancer Control w Japonii podała, że jod jest bardzo ważny w zapobieganiu i leczeniu nowotworów. Dzienna dawka siedem do dziesięciu porcji owoców i warzyw może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka o 30 % Phyllis A. Balch 

Jod

Minerał ten może zapobiec, a nawet zmniejszyć guzy piersi przez łączenie niektórych kwasów tłuszczowych i zatrzymanie rozmnażania komórek nowotworowych. Jednak bez selenu, jod nie jest w stanie wykonać swojego zadania. Właśnie w Japonii widać moc tego dynamicznego duetu, gdzie ludzie jedzą dużą ilość morskich warzyw praktycznie codziennie.

Dodatkowo wysoka zawartość potasu w wodorostach jest dobra dla serca i nerek. Jod jest pomocny również w chudnięciu. Wodorosty odżywiają błony komórkowe, co jest bardzo dobre przy zaburzeniach nerwowych, chorobach skóry, przeziębieniach i zaparciach. Są także bogate w chrom, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi  – Phyllis A. Balch    Chyba wystarczy na dziś tych cytatów mądrych ludzi, aby uwierzyć, że jod, pamiętając również o selenie, oraz o witaminie D3 w protokole z K2, są w stanie w dużym procencie uchronić ludzkość płci pięknej od raka piersi, lub pomóc zwalczać istniejący.

owocek:)

(Visited 6 035 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Bet 13 lutego 2018 o 05:31

  Kurczę a po Fukushimie to trochę strach wcinac te glony. Mam hashi i lekka niedoczynnosc, walcze z tym od 6 lat, bywa lepej ( np. gdy bylam rok na …)i gorzej ( właśnie teraz to gorzej 😉 ). Wraz z wiosną przejdę znowu na warzywka i koktajle. Teraz muszę kupić selen bez drożdży no i co wybrać? Przed wiosną chce też oczyścić wątrobę, Pepsi co polecasz ?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2018 o 08:52

   mamy świetny selen G&G, ale dieta jest też mega ważna

 2. avatar amazonka 13 lutego 2018 o 09:09

  W takim razie jakie jest zapotrzebowanie jodu w organizmie jeżeli się nie ma tarczycy i piersi? Hmm?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2018 o 09:53

   najlepiej brać przez skórę, ciało weźmie tyle ile potrzebuje

   1. avatar kartofer 13 lutego 2018 o 10:34

    Bardzo duże. Brak tarczycy to brak hormonów w organizmie, których pigułka z farmy nie zastąpi (no na krótki czas). To że się piersi nie ma nie oznacza że zapotrzebowania na jod nie ma też. Jodu potrzebuje każda pojedyńcza komórka ciała, więc właściwie wszystko potrzebuje tego pierwiastka…oczy, wątroba, nerki, żołądek itp. chyba nie muszę wymieniać do końca.

 3. avatar Paweł 13 lutego 2018 o 10:29

  Ja mam pytanie w innej sprawie. Właśnie odebrałem wynik 25 (OH)D i po dwóch miesiącach brania 6 tabletek D3 TiB, 1K2 TiB i jednej Omega 3 TiB mam wynik 49,80 ( z 26 w listopadzie). Jak teraz suplementować? Tyle samo, czy zmniejszyć?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2018 o 14:10

   Zmniejszyć do 4 D3 (1 K2 i 1 Omega3 bz)

   1. avatar Paweł 13 lutego 2018 o 16:42

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  2. avatar Paweł 14 lutego 2018 o 13:42

   Przeczytałem właśnie Twój nowy artykuł o wit. D i zastanawiam się czy przy poziomie obecnym wit. D 49,80(z 26) i po 2 miesiącach brania 6 t D3 TiB( twoje zalecenie obecne to 4 tabletki D3 TiB), a jestem po wycięciu raka pęcherza w październiku ( najniższy stopień złośliwości) nie powinienem zwiększyć dawki. Po cystoskopii w styczniu w pęcherzu czysto, markery też ok.

   1. avatar Jarmush 14 lutego 2018 o 16:03

    masz już 50, szybko poszło do góry, dobrze wchłaniasz, jesteś w dobrej formie, możesz brać 5 i zobacz za 2 miesiące.

  3. avatar grzegorzadam 15 lutego 2018 o 09:59

   nie zmniejszałbym do kwietnia.

   1. avatar Paweł 15 lutego 2018 o 16:37

    Czyli ile według Ciebie tabletek (D3 TiB 1500) powinienem brać?

    1. avatar Jarmush 15 lutego 2018 o 16:38

     jaki masz poziom 25(OH)D? Masz K2 do tego?

     1. avatar Paweł 15 lutego 2018 o 16:55

      Mam 49,80 (OH)D. Tak mam K2 i omega 3 TiB.

     2. avatar Jarmush 15 lutego 2018 o 20:06

      do jakiego poziomu dążysz?

     3. avatar Paweł 16 lutego 2018 o 05:40

      90-100

     4. avatar Jarmush 16 lutego 2018 o 07:18

      6D3 TiB i 2 K2 TiB badanie za 2 miesiące,na 5 dni przed odstaw D3

    2. avatar grzegorzadam 19 lutego 2018 o 15:37

     Skoro nie zmniejszać a bierzesz 6 to dalej 6 🙂

 4. avatar Walkiria Kain 13 lutego 2018 o 12:13

  Peps, jak to jest z ta nietolerancją fruktozy? Lekarz powiedział mojemu dziadkowi, że ją ma i nie powinien jeść niektórych owoców, w tym jego ukochanych jabłek z jego sadu. Czy faktycznie fruktoza, cukry proste zawarte w owocach mogą powodować jakieś niebezpieczne reakcje? Czy to przez inną żywność i sztuczną fruktozę np. w napojach?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2018 o 14:02

   gdy fruktoza jest jedzona bez błonnika i w towarzystwie tłuszczu grozi stłuszczeniem wątroby

  2. avatar grzegorzadam 15 lutego 2018 o 10:01

   ”Przykładowo „rozweselający” Prozac zakłóca poziom jodu, istotnie go zmniejszając. ”

   Zmieńcie lekarza.
   A można kupić u dziadka? Chętnie 2 skrzyneczki nabędę 🙂

  3. avatar grzegorzadam 15 lutego 2018 o 10:03

   Czy to przez inną żywność i sztuczną fruktozę np. w napojach?”

   Tego nie bierzemy do ust nigdy.

  4. avatar grzegorzadam 15 lutego 2018 o 10:09

   Lekarz powiedział mojemu dziadkowi, że ją ma i nie powinien jeść niektórych owoców, w tym jego ukochanych jabłek z jego sadu. ”

   Miał być ten cytat 😉

 5. avatar grzegorzadam 15 lutego 2018 o 10:06

  ”Przykładowo „rozweselający” Prozac zakłóca poziom jodu, istotnie go zmniejszając.”

  sam fluor z dodatkami, ogłupiacz przetestowany przez bolszewików i hitlerowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum