Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 373 552
online
35 529 VIPy

Dlaczego nie dostajesz biegunki podczas kalibracji witaminą C?

Trzeba zacząć oczyszczać ciało na poziomie komórkowym. A Witamina C to matka Twoich nadnerczy.

Komć:

Robiąc kalibrację witaminą C nie mogłam doprowadzić bo biegunki. A u mnie o nią nie trudno, ale po kwasie askorbinowym nic! Nothing! Zero! Opijałam się tego soku z kwasem tyle, że już więcej nie mogłam zmieścić, i że tak to ujmę, ulewalo mi się jak małej dzidzi (pewnie przez to że u mnie zaworki w przełyku też nie stykają jak trzeba, co mi oznajmił pan dochtore swego czasu po scyntygrafii ), a moje flaczki ani drgnęły. Wiem, że może to być spowodowane tym, że mój organizm ma takie zapotrzebowanie ale tak czy siak kalibracja nie wychodzi nawet na podwójnej dawce …  I nic tego nie pchnie do przodu, gdy nie załatwisz sprawy ze swoimi yyy … zmęczonymi nadnerczami. Ale wszystko po kolei.

Zacznę od przepisu dla niewtajemniczonych na kalibrację witaminą C na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

Kalibrację wykonujesz przede wszystkim w stanach zapalnych w ciele, przykładowo, gdy łapie Cię przeziębienie, ugryzł Cię pająk, boli Cię ząb, pęcherz, czy zaczęło łupać w krzyżu.  Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu zimą są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy (którego można się nie doczekać przy zmęczonych nadnerczach, o czym za moment). Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

To może wydać Ci się głupie, ale u kobiet bardzo często problemy zdrowotne ich awatarów rzeczywiście zawężone są do braku kwasów w żołądku (ale to dotyczy wszystkich płci, w tym dzieci), oraz do przysadki i podwzgórza, przy czym te dwa ważne gruczoły wydzielania wewnętrznego znajdują się w mózgu. To one przesyłają sygnały do Twojej tarczycy i nadnerczy, a w zasadzie komunikacja idzie w dwie strony, tam i z powrotem.

Podwzgórze stanowi część wieży kontrolnej, która odbiera sygnał, a następnie wysyła informacje do przysadki mózgowej, która z kolei wysyła sygnały do ​tarczycy i nadnerczy. Ale Twoja wieża kontrolna (podwzgórze i przysadka) raczej nie reaguje normalnie.

Przekonaj się zresztą sama:

W tym wpisie o zmęczeniu nadnerczy podałam metodę z latarką , a teraz test ciśnienia.
Prostym sposobem identyfikacji jak bardzo zestresowane są Twoje nadnercza jest ciśnienie krwi. Przed rozpoczęciem pomiaru połóż się na łóżku i odpoczywaj przez 5 minut. Następnie za pomocą ciśnieniomierza na baterie zmierz swoje ciśnienie krwi leżąc płasko na łóżku. Potem wstań/zerwij się łóżka jak tylko możesz najszybciej (uważaj jakbyś miała się zatoczyć) i natychmiast zmierz swoje ciśnienie na stojąco. Załóżmy, że w pozycji leżącej miałaś odczyt 120/80, ale po wstaniu Twoje górne ciśnienie powinno wzrosnąć o 10 punktów, dopuśćmy jeszcze 5, czyli maksymalnie plus 15.  Jeśli górne ciśnienie skacze Ci jednak wyżej, oznacza to, że Twoje nadnercza są w trybie „hiper”. Ale jeśli górna liczba spada, wtedy Twoje nadnercza są w stanie „hipo”, czyli w trybie zmęczone.

Dajmy na to, gdy jesteś wciąż podtruwana rtęcią, bo cały czas nosisz amalgamatową plombę w ustach, albo, gdy nie odtruwasz się codziennie kuracją 4 szklanek, a stale jesz ryby, albo gdy w Twoim domu/łazience jest pleśń, to górna liczba może Ci się podnieść aż o 50, a po pewnym czasie i tak zacznie mocno spadać.  Tak, czy siak, gdy Twoje ciśnienie zbyt rośnie, czy jest zbyt niskie po wstaniu z pozycji leżącej, należy zabrać się za wspieranie własnego układu hormonalnego i złagodzenie emocji, stresorów, już Ty sama wiesz czego.


No i dochodzimy do meritum: 

Witamina C, matka Twoich nadnerczy

Czy wiesz, że 80% witaminy C w Twoim ciele przechowywane jest w nadnerczach? Co oznacza, że gdy nadnercza są wyczerpane poziom witaminy C w Twoim ciele jest niski.

Normalnie wzięcie 3 gramów do 5 gramów witaminy C prowokuje próg jelitowy, czyli dostajesz biegunki, albo przynajmniej czujesz jazdę w brzuchu. I to oznacza, że Twoje nadnercza dobrze przechowują witaminę C, czyli nie są zmęczone.  Taka kalibracja raz w miesiącu jest w stanie dodatkowo oczyścić Cie z toksyn i to jest fajne. Jeśli jednak Twoje nadnercza są zmęczone, będziesz jadła i jadła kwas askorbinowy, a biegunki jak nie było, tak nie ma, gdyż wyczerpały się zapasy witaminy C w Twoim ciele, a dokładnie w nadnerczach. Reagujesz dziwacznie, czyli nieprawidłowo i piszesz tego komcia. No to już wiesz,  że trzeba wspomóc nadnercza. Ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie jesteśmy dochtore, co sądzo, że choróbska są po to, żeby oni mogli zapisywać farmacyjne gówno. A więc nie, choróbska są po to, żebyś zwróciła się do prapoczątków, żebyś skumała, że coś jest nie tak, że jest jakaś praprzyczyna, że zdrowie  idzie nie tak jak ma iść.

Praprzyczyny równi pochyłej ze zdrowiem:

Rtęć i inne szkodliwe metale, pleśń, pasożyty i toksyny w ciele. Rtęć i inne szkodliwe metale, pleśń, pasożyty i toksyny w grze. Wszędobylskie promieniowanie elektromagnetyczne.

Nadnercza nie funkcjonują samodzielnie, dlatego trzeba przyjrzeć się też tarczycy. Niezwłocznie powinnaś zrobić te badania z listy, hormony (przeciwciała też) tarczycy, a także szczególnie ważne badanie 25(OH)D. Powinnaś zrobić prosty test sody na zakwaszenie żołądka, następnie oczyścić swojego awatara (jelita/nerki/wątrobę) też stosując codzienną, oczyszczającą kurację 4 szklanek, wziąć odpowiedni zestaw supli, ustabilizować hormony dietą, i zakończyć cały proces prawidłowym cyklem metylacji.

Prawidłowym cyklem metylacji

Dlatego nie opuść badania B12, kwasu foliowego i potężnego markera prozapalnego (10 razy bardziej niż wysoki cholesterol) homocysteiny.
Do tego mniej więcej sprowadza się oczyszczanie awatara na poziomie komórkowym, wtedy dopiero zobaczysz, jak fajna jest ta gra, gdy Twoje ciało reaguje prawidłowo na kalibrację witaminą C.
źródło: https://drpompa.com/cellular-health/adrenal-fatigue-and-the-endocrine-system/  
owocek

(Visited 20 088 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar ela 17 lipca 2018 o 12:12

  Wiesz co? Piszesz, że sex jest beee, a tu takie babki rozebrane? Jak to rozumieć?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 12:24

   to awatary, a co ma do tego seks?

  2. avatar Alice 21 lipca 2018 o 08:54

   Nagość to nie sex. To po prostu natura 🙂 Tak chce matrix żeby nagość kojarzyła się tylko z jednym, ewentualnie ze wstydem. A tak po prostu wygląda człowiek 😀

 2. avatar adrian81 17 lipca 2018 o 12:53

  Jeżeli przy kalibracji zaczną Ciebie boleć nerki to nie dlatego, że witamina C uszkodziła nerki i doprowadziła do kamicy nerkowej (taki mit alopacji) a najprawdopodobniej masz za mało magnezu.

 3. avatar Marta 17 lipca 2018 o 13:19

  Mam pytanie, bo już głupieje całkiem. Ostatnio robiłam badanie poziomu prolaktyny i wyszło 1001 przy widełkach do 494. Genio mówi że to hiperprolaktynemia czynnościowa i że trzeba zbić i przepisał Dostinex. Drugi lekarz mówi żeby się tymi wynikami nie przejmować bo tak czasami po prostu jest, a mi to nie daje spokoju i nie wiem od czego zacząć.

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 15:57

   Od tego, czyli B6 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2525-vitamin-b6-100mg-120kaps-gg-5060040820230.html
   przeczytaj to: https://www.pepsieliot.com/naturalnie-obnizyc-prolaktyne-dieta-oraz-witaminami/
   do tego naturalna witamina E G&G, i niacyna G&G, kapsułkę podziel na 4 części, i zobacz jak reagujesz na flesza, albo czy nie masz alergii na B3 w formie niacyny. Jakby było nie halo przerzuc się na nikotynamid G&G, nie wywołuje flesza.

  2. avatar Moni 16 czerwca 2023 o 23:57

   Nie przejmował się zbytnio. Po pierwszej ciąży się unormuje samo.

 4. avatar Joanna 17 lipca 2018 o 13:20

  u mnie właśnie jest jazda po witaminie C, bólgotanie, przelewanie i gazy, dziękuję ci za wyjaśnienie bo wszyscy piszą o biegunkach

 5. avatar Julita 17 lipca 2018 o 13:28

  Kochana Pepsi, jak pomóc synkowi autystycznemu który ma 5lat i nie mówi. Ma nawracające problemy biegunkowe i pasożytnicze.Wyszła mu mutacja genu Mthfr .Jest na diecie bezglutenowej bezmlecznej i bezcukrowej ,wszystko kupuję bio.Jak ruszyć ze skrzyżowania. ?Z góry dziękuje ?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 15:53

   Jaki ma poziom 25(OH)D? bierze już jabłczan magnezu TiB?

  2. avatar ela 17 lipca 2018 o 16:33

   Pisałam to ostatnio i powtórze co nam opowiadała nasza wykładowczyni na podyplomowce z autyzmu. Ma blizniaki i po szczepieniu u jednego wystapił autyzm. Leki homeopatyczne, które dawała autyście usunęły rtęć i dziecko zaczęło mówić.

 6. avatar Julita 17 lipca 2018 o 13:30

  Ps myślę o surowej diecie. Czy można to jakoś ogarnąć dla takich dziecięci?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 15:52

   nigdy, gdy nie zaczęło się od pierwszego kęsa, i gdy mieszka się w Polsce, lub innym zimnym kraju

 7. avatar henryk900 17 lipca 2018 o 13:31

  te awatary sa bardzo sexi ,normalnie ciśnienie wzrasta ,tam i tu

 8. avatar pikaczu 17 lipca 2018 o 13:39

  Kochani wiem, że nie w temacie, ale co na problemy z pamięcią krótkotrwałą ? Nie ma problemu z tym co kiedyś, ale z tym co przed chwilą, dzwonię i zapomniałam co mam powiedzieć…dziękuję i ściskam 🙂

  1. avatar Agacior 17 lipca 2018 o 17:11

   To moze byc menopauza. Polecam gotu kola na poprawe pamieci

   1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 17:33

    czekamy na dostawę

    1. avatar pikaczu 17 lipca 2018 o 20:05

     dzięki Agacior, nie wpadłabym na to … nerwowy czas za mną, ale może to faktycznie meno…dziękuję 🙂

 9. avatar Sylwia 17 lipca 2018 o 14:39

  Pepsi, mam wyniki badań, o które prosiłaś odnośnie mojego pytania o nawrót z przytupem u mnie depresji i lęków:
  Kwas foliowy 11,95 (normy 3,10-20,50)
  Homocysteina 9,57 (4,44-13,56)
  Witamina b12 331,68 (188-883)
  Wit. D3 45,40
  anty-TPO ok
  anty-TG 25,40 (norma 4,11) – tu za dużo 🙁

  Biorę codziennie Omegę, Wit.d3. Jak sobie pomóc? Podpowiedz 🙂

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 15:17

   Przede wszystkim na poziomie ciała:
   To Twoje samopoczucie może się wiązać z zaburzeniem hormonalnym związanym z tarczycą.
   Teraz to trochę za mało danych, jakie masz TSH, FT3 i FT4 oraz czy robiłaś USG tarczycy, bardzo wskazane, oraz lipidy
   Kuracja Greens & Fruits TiB do śniadania po 1 tabl, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   1 kwas foliowy G&G do śniadania https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-5-mth-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html
   1 B6 do sniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2525-vitamin-b6-100mg-120kaps-gg-5060040820230.html?search_query=B6&results=41
   2 D3+K2 TiB po śniadaniu https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   wraz z 1 Omega 3 TiB też po śnbiadaniu https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

   Na poziomie ducha:
   Biegasz? Ile masz lat?
   Stosujesz jakieś techniki oddychania?

 10. avatar gracja 17 lipca 2018 o 15:46

  Ja mam problem, moje ciśnienie podniosło się o 1

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 15:59

   a jaka wyjściówka?

   1. avatar gracja 17 lipca 2018 o 16:17

    122/81 potem 123/79

    1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 16:33

     nie masz zmęczonych nadnerczy moim zdaniem

     1. avatar gracja 17 lipca 2018 o 16:53

      Dzięki ;] mam też inny problem-od roku nie biorę już LETROX 150 mcg teraz sam płyn LUGOLA 5% 8 kropli
      Kiedy brałam tabletki było ok i nic poza tym jak przestałam moje TSH poszybowało do 14 po 3-ech m-cach do 8 po nastepnych 3-ech do 6 teraz zrobię nastepne
      Jak myslisz Pepsi, czy sam LUGOLA da radę wszystko naprawić?

     2. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 17:37

      Najlepiej byłoby zacząć od tych badań: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

      Zalecania suplementacja

      Przed śniadaniem:

      Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
      https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

      Do śniadania:

      1 cynk https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB

      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
      czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

      Po śniadaniu:

      Bierz D3 w protokole z K2
      Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej).

      Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

      i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

      Popołudniu:

      Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
      i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

      KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)

      kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

      Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

      Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

      Bierz probiotyki
      https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

      Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tam powinnaś brać magnez.
      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

      Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
      Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

      Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

      Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
      WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
      Czasy „odbicia”:
      Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
      Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
      Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
      Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
      Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
      Co robić więc?
      PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
      Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

 11. avatar Sylwia 17 lipca 2018 o 16:08

  Pepsi, TSH też mam wynik 0,8530 (w normie). Mam 39 lat i nie biegam, bo mam słabe torebki stawowe. Próbuję oddychać na przeponie, licząc do 3. Poszłam też na psychoterapię. Czy mogę mieć Hashimoto, ten wynik anty-TG zmartwił mnie! Może tarczyca mnie nakręca i podpowiedzią jest ten wynik?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 16:16

   musi być USG, cholesterol całkowity też by coś podpowiedział, Twój cykl metylacji też nie jest idealny, niskie B12, kwas foliowy, za wysoka homocysteina

 12. avatar Joanna 17 lipca 2018 o 16:17

  Pepsi, mam niskie ciśnienie, rzędu 110/60 ale wyskie tętno – zawsze powyżej 80, najczęściej 86. Jak to wyregulować?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 16:33

   nerwica wegetatywna?

 13. avatar Sylwia 17 lipca 2018 o 16:19

  Cholesterol całkowity 211 (wynik z dziś). Dołożyć do tego wszystkiego b12?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 16:32

   jak bierzesz G&F Tib to na razie nie musisz, zobaczymy za 6 tygodni, już powinno pójść w górę, a homocysteina w dół.

 14. avatar Sylwia 17 lipca 2018 o 16:38

  Piję Twoje 4 szklanki, przy czym ostatnia jest bogata w bio jarmuż, brokuły, 4green – czy oprócz tego dołożyć jeszcze G&T?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 17:34

   tak, dołóż 1 tabletkę do śniadania

 15. avatar Daga 17 lipca 2018 o 17:39

  Heloł, w spoczynku 120/74 puls 63; na stojąco 129/82 puls 76. Dodam że w ciągu dnia biorę vit C podzieloną na dawki po 1000, biorę ok 3000-5000 i czyści niestety?; do tego mam problem z magnezem bo biorę i cytrynian i jabłczan i chlorek i oliwę i kąpiele w soli i kurcze czyści mnie. Czy jest jakiś magnez który nie czyści? Pozdrowionka

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 17:41

   no nie zmęczone,
   jabłczan magnezu TiB nie przeczyszcza, czyści Cię po chlorku, a sól Epsom to już niagara

 16. avatar Sylwia 17 lipca 2018 o 18:27

  Czy jako śniadanie, do którego dodać mam 1 tabl.G&T, mam potraktować czwartą szklankę?
  Ile razy w tygodniu brać kąpiel z chlorkiem magnezu?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 20:17

   4 szklanka to chyba niezbyt pyszne śniadanie. Po 4 szklance zjedz pyszne śniadanie.

 17. avatar dl 17 lipca 2018 o 21:10

  w leżeniu 114/65 puls 67 a po wstaniu 95/78 puls 113 górne źle dolne dobrze;> ale jestem w 7 tyg ciąży. Czyli są na pół zmęczone na pół ok?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 21:16

   nie, liczy się tylko górny wynik, masz zmęczone nadnercza, zbadaj tarczycę.

  2. avatar dl 17 lipca 2018 o 21:22

   wyniki z początku czerwca: tsh 2,05 ft3 2,46 ft4 22.04 mam też hashimoto

   1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 07:30

    Ten art warto przeczytać:
    http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
    Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
    Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
    Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
    Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
    Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

    Selen
    SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
    Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Cynk
    2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
    B complex
    Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

    Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

    Zbadaj też przy okazji prolaktynę

    NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

    Glutamina
    Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
    albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

    1 opcja

    Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
    JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
    Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
    TEST:
    Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

    JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
    Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

    2 opcja

    ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
    https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

    GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

    Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
    Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
     1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij
    Całkowicie odstaw kofeinę
    Nie jestem lekarzem

    1. avatar Dl 18 lipca 2018 o 09:49

     Kalibracja, kurkuma i kilka innych w ciąży chyba nie wskazane…

     1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 12:40

      maca i ashwagandha niewskazane, delikatna kalibracja niekiedy ratuje od wzięcia antybiotyku w ciąży, ale ciąża nie moze być zagrożona, podobnie zkurkumą, też rozrzedza krew, generalnie wszystko co zdrowe rozrzedza krew, bo nie istnieje śmierć bez zagęszczenia krwi (Bołotow)

    2. avatar dl 18 lipca 2018 o 12:43

     wiekszość tych suplementów jest zakazana w ciąży. trening o wysokiej intensywności w pierwszym trymestrze? serio? 🙂 trzeba znać umiar. biorę selen, wit C, cynk, metylowany b complex, magnez, jod, probiotyk i omege 3.
     homomcysteina: 6,3
     wit D: 68 norma 30-100
     b12: 515,1 norma 191-663
     prolaktyna tuż przed ciążą: 13 norma 4,79-23,30

     1. avatar dl 18 lipca 2018 o 12:45

      kalibracje robiłam przed ciążą, teraz biorę 3x dziennie 1g wit C.

 18. avatar Sylwia 18 lipca 2018 o 05:48

  Domyślam się, że suplementy, które mi zaleciłaś (G&F, kw.foliowy, b6) mam brać 6 tyg.a potem znów badanie na homocysteinę i b12, żeby zobaczyć, czy spadła?

  Ile razy w tygodniu brać kąpiel z chlorku magnezu?

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 07:15

   maximum 1 raz dziennie, kiedy masz chęć, kieliszek (100 ml), na kilka dni przed badaniem odstaw B12 i kwas foliowy, G&F

 19. avatar martalena 18 lipca 2018 o 08:19

  Ja nie wiem Pepsi, ale mam wrazenie ze ta kalibracja witamina C nie przynosi nic dobrego. Zrobilam raz i mialam bo tym takie rewolucje zoladkowe (wzdecia i bulgotanie) ze nie moglam uspokoic swojego zoladka przez kolejne 2 dni. Dla mojego biednego zoladka te epserymenty nie koncza sie dobrze. Robilas kiedys sama ta kalibracje?

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 12:46

   Masz złe trawienie to wszystko Ci szkodzi, pewnie nie możesz zjeść 5 jabłek ze skórką. Kalibrację robiłam wielokrotnie, i zawsze z dobrym rezultatem, ale żeby było bardziej dosłownie, tom nie jest mój wymysł, to protokół dr. Cathcarta https://vitamincfoundation.org/www.orthomed.com/candida.htm

 20. avatar Ania 18 lipca 2018 o 08:20

  Pepsi mogę prosić o rozjaśnienie umysłu? Moje wyniki to 94/64 i po wstaniu 121/77 (ciśnienie niskie mam od zawsze, zazwyczaj 95-110, bez żadnych konsekwencji dla samopoczucia, nigdy kawy nie piłam). Czy dobrze rozumuję, że moje nadnercza pracują za bardzo, kortyzol może być za wysoki itd. i taki właśnie stan w konsekwencji może doprowadzić do ich zmęczenia kiedy biedne będą zajechane i w końcu przestaną dawać sobie radę? Tak to działa? Najpierw dajemy im w kość i pracują na podwyższonych obrotach, a potem dochodzi do ich tzw. wyczerpania i wtedy test ciśnienia wychodzi odwrotnie, czyli ciśnienie jest niższe po wstaniu niż w spoczynku?

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 12:42

   Tak, jak rośnie kortyzol, to potem zaczyna opadać. To jest ta zmyłka, że możesz zbadać kortyzol, a on będzie właśnie w fazie spadku z wysokiego, w związku ze zmęczeniem nadnerczy, trzeba obserwować ciało

 21. avatar The.red.ann 18 lipca 2018 o 10:04

  Hej Pepsi, a witaminę trzeba koniecznie z sokiem z pomarańczy? Nie można wodą ?

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 12:37

   potrzebne są bioflawonoidy, ale wielokrotnie robiłam z braku laku na wodzie i też działało, ale dziecku nie wciśniesz za Chiny ludowe na wodzie

 22. avatar The.red.ann 18 lipca 2018 o 13:36

  Ja to takie duże dziecko i sobie wcisnę
  ☺️ Dziękuję za odpowiedź.

 23. avatar Hela 18 lipca 2018 o 19:20

  Pepsi, czy mogę prosić o poradę w sprawie mojego brata? W skrócie, ma 26lat, od urodzenia mozgowe porazenie dziecięce, padaczka lekooporna. Do kwietnia jego stan był stały, nie chodził, nie trzymał głowy, nic nie robił sam, kontakt i rozwój emocjonalny na poziomie 3-4 latka. W kwietniu w wyniku dusznosci trafil do szpitala, tam tak go leczyli ze doszlo do zatrzymania krążenia, ale odratowali go. Aktualnie jest w domu, wentylowany mechanicznie za pomoca respiratora, ma rurke tracheotomijna, karmiony do pega jedzeniem przemyslowym, zero kontaktu w wyniku niedotlenienia. Czy myslisz ze mozemy mu jakoś pomoc? Czy omega 3 pomoglaby zregenerowac komorki nerwowe uszkodzone w wyniku niedotlenienia? Bedziemy dazyc żeby oddychal sam bez respiratora. Jak to sprawa poza Twoimi zainteresowaniami to sorki za klopot 🙂

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 20:21

   omega 3 ma potężny wpływ na zdrowie mózgu, kuracja dożylna witaminy C (askorbinian sodu), ew liposomal ,magnez, liposomal D3 z K2, bierze B complex?

 24. avatar Hela 18 lipca 2018 o 20:31

  Nie bierze obecnie zadnych witamin poza magnezem, moze uda mi sie sprowadzic lekarza który robi wlewy z witaminy c. Bo w jego sytuacji z respiratorem nigdzie go nie zaprowadzimy. Czyli kupic omege, b complex, liposomal c i liposomal d k, postaramy sie to jakos ogarnac finansowo stopniowo, w domu mam Twoj kwas askorbinowy, jablczan magnezu, d k do ssania i b complex ta w proszku z burakiem.

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 20:33

   miał badany poziom 25(OH)D?

   1. avatar Hela 19 lipca 2018 o 19:22

    Nie mial wczesniej badanego poziomu witaminy d, ale za miesiac ma przyjsc pielegniarka z programu zywieniowego w którym jest i badac krew „na niedobory” ale nie wiem co konkretnie beda badac.

 25. avatar fila 18 lipca 2018 o 22:07

  Zaciekawiłas mnie tu niskim poziomem kwasów w żołądku u kobiet. To by się zgadzało. Częsciej dziewczyny dopada zatrucie pokarmowe. Słabszy żołądek zawsze miałam niż faceci z otoczenia.jaki jest związek z płcią w tej kwestii?

 26. avatar Da-kota 19 lipca 2018 o 20:56

  Tak średnio po jakim czasie powinno pojawić się rozwolnienie przy kalibracji? Biorę kwas askorbinowy, ale kalibracji jeszcze nigdy nie robiłam…
  I drugie ważne pytanie : czy nadnercza maja szansę się odnowić / wyleczyć jak się już zadba żeby im nie szkodzić, po tym jak test wyjdzie nie halo….?

  1. avatar Jarmush 20 lipca 2018 o 06:12

   nie po kalibracji tylko w trakcie, dotąd robisz, aż nie poczujesz jeżdżenia w brzuchu

 27. avatar Forsycja 31 lipca 2018 o 05:58

  Moje wyniki testu: leżąc 110/71 puls 65 a po gwałtownym powstaniu 99/65 puls 85. troszkę mi się zakręciło w głowie, a po chwili zrobiło słabo. Test z latarka nawet nie jestem w stanie policzyć, bo źrenice fiksują od razu, małe, duze ;(
  Ja brać kwas askorbinowy żeby sobie pomoc? moge go pić i pić i efektów kalibracji nie ma….
  Ps. Mam uraz stopy ( zle postawiłam biegając po łące). Pije duże dawki wit C, moczę w soli epsom, co jeszcze mogę dodać?

  1. avatar Tako 4 sierpnia 2018 o 04:10

   Na umytą stopę olej kokosowy i na to rozcieńczone (w dobrej jakości wodzie w stosunku max 70 %) DMSO (czyste ręce, czysta gaza). Takie okłady powinny pomóc. Do picia wit. C +MSM.

 28. avatar Piotr 3 sierpnia 2018 o 10:44

  Pepsi mam pytanie do kalibracji używam kwasu askorbinowego i np wynosi to 60 gram. Jako że mam słaby żałądek później będę używał askorbinianu sodu. To jeśli mój prób to 60 gram to ile normalnie używać askorbinianu sodu 40 gram i jak?

 29. avatar Piotr 3 sierpnia 2018 o 15:09

  Jeśli np mój prób jelitowy to 60 gram kwasu askorbinowego to ile brać askorbinianu sodu tak normalnie?

  1. avatar Jarmush 3 sierpnia 2018 o 15:22

   2 gramy, ale to zależy i za miesiąc można znowu zrobić kalibrację, bo może jest jakiś stan zapalny.

 30. avatar Piotr 3 sierpnia 2018 o 18:58

  Mam zapalenie kaletki tylko 2 gramy na dzień? Jeśli próg 60 g?

  1. avatar Jarmush 3 sierpnia 2018 o 21:37

   próg to jest wysycenie ciała w C,

 31. avatar Piotr 4 sierpnia 2018 o 11:06

  Ale w książce czytałem że dzienna dawka jest trochę niższa niż próg więc nie rozumiem. 2g wystarczą?

  1. avatar Jarmush 4 sierpnia 2018 o 11:54

   próg to wysycenie, jeśli masz takie przekonanie, to możesz brać i 10 gramów dziennie, ale nie na raz. Bierz po 2 gramy 3 razy dziennie i zobaczymy, co na to Twoje jelita, nie chcę abyś się odwodnił.

 32. avatar Piotr 8 sierpnia 2018 o 02:47

  Hej mam takie pytanie biore beto zk . Czy duże dawki kwasu l askorbinowego wchodzą w jakieś niekorzystne interakcje z bursztynianem metoprololu. Czytałem na amerykańskich stronach że wpływa pozytywnie na beta blokery proszę o waszą opinie. Mam dyskopatie problem z barkami łokciami . Proszę o opinię .

 33. avatar Aga 13 września 2018 o 09:29

  Pepsi, czy można do kalibracji uzyc aksorbinianu sodu (TiB) ?

  1. avatar Jarmush 13 września 2018 o 09:47

   można, aczkolwiek próg jelitowy może być opóźniony

 34. avatar KasiaM 21 grudnia 2018 o 19:28

  Prosba o rade: w jednym z popularnych marketow jutro i w Wigilie maja byc wyciskarki do cytrusow. Ja mam tylko wyciskarke ręczną i przydałaby mi sie taka na prąd. Tylko którą wybrać? Tą batdziej metalową czy tanszą ale bardziej plastikową? Czy to bez znaczenia? Chodzi mi o ewentualne straty witamin… Wiesz może Pepsi? Emanuela? Grzegorzadam? Proszę o pomoc. Pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 21 grudnia 2018 o 23:00

   przy wyciskarkach do cytrusów to nie ma znaczenia, co innego takie dwuślimakowe do twardych warzyw

  2. avatar Aleksandra 10 lutego 2024 o 21:43

   Prawdopodobnie metal niszczy wit c, prawdopodobnie bo niektorzy twierdzą, że tylko narzędzia metalowe, które są już zaśniedziałe lub zardzewiałe, i ze niby najbezpieczniejsza jest stal nierdzewna, ja dmucham na zimno i odmierzam c plastikową łyzeczką, mozna tez drewniana

 35. avatar KasiaM 27 grudnia 2018 o 09:45

  Dziękuję za odpowiedź! Mam tą metalową (stal nierdzewna). Daje radę, choć obraca się tylko w jednym kierunku. Jestem zadowolona 🙂

 36. avatar Znajoma 28 marca 2019 o 07:40

  na wit C jest napisane 1 gram dziennie czy moge tak codziennie brac wiecej niz ten gram ? czy tylko kalibracja a pozniej 1 gram systematycznie

  1. avatar Jarmush 28 marca 2019 o 14:45

   można więcej, ale 1 gram jest ok po kalibracji, ale każdy stan zapalny prawie natychmiast tworzy braki C

 37. avatar Kasia 6 maja 2019 o 06:12

  Ja niestety po jedzeniu wit. C po roku dostałam brzydkich plam na calym ciele, miesiac dochodzilam do tego co to może być, plamy niestety z czerwonych sa teraz blado brazowe, ale jak tylko przyjmę dawke 1g wit C od razu wszystkie plamy są ostro czerwone. Więc juz nie wierzę ze ta wit. C jest taka super i bez konsekwencji. Nie stosuje jej od 3 tygodni ale niestety plamy tylko wyblakly i wyglądają teraz jak brud lub blizny na calym ciele. Ostrzegam przed długim stosowniem sztucznej wit. C

  1. avatar Jarmush 6 maja 2019 o 12:46

   Dokładnie ten sam wzór kwasu askorbinowego jest w każdym owocu , po prostu jesteś uczulona na ten kwas (niewiadomo zresztą co i gdzie kupiłaś, ale zakładam, że jest to czysty kwas askorbinowy przeznaczony do spożycia), chociaż o wiele częściej ludzie są uczuleni na salicylany i nie mogą jeść np pomarańczy. Twoja ignorancja, tylko dlatego, że zdobyłaś nieprzyjemne doświadczenie nie może być dla nikogo, bez podobnej nadwrażliwości, przestrogą.

 38. avatar Ania 12 maja 2019 o 21:29

  Witam Cię kochana . Daj dobrą radę,plis. Mam 56 latek ,część tarczycy usunięta ,10 lat temu (nie potrzebnie) ? Ogólnie ok . Biorę euthyrox88 stabilnie na razie ok. Ale moja przemiana materi stoi w miejscu ? diety ,ćwiczenia , dużo ruchu i niskie ciśnienie ale energii mam pod dostatkiem? By zrzucić 1 kg ciężka sprawa? nie cierpię na nadwagę ,ale 5kg nie dam rady za cholerę . Lekarz twierdzi ze szukam problemu. Nie chce byc modelką ,ale wiem ze cos jest nie tak z metabolizmem . Kurkuma ,imbir itp hmmm pomóż mi bardzo proszę ,jakie badania zrobic . Zrobię ?siedzę po 4 łyżeczce askorbianu sodu i nic?

  1. avatar Jarmush 13 maja 2019 o 04:25

   Przydałyby się te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   do 4 szklanki dodaj Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony. I tutaj opcja z jodnem: bierzesz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Wypróżnianie regularne regulujesz za pomocą drugiej szklanki, a więc przemyślanie z ilością chlorku magnezu, płaska łyżeczka i obserwujesz ciało, czy jest dobre wypróżnienie, cała kuracja oczyszcza, nawadnia, odżywia i przyspiesza wypróżnianie.

   Po śniadaniu:
   Bierz 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo właśnie bardzo dobra opcja, którą zasugerowałam, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Jesz w dość krótkim oknie i każdego dnia pościsz, czyli stosuj program jem i chudnę z przerywanym postem. https://www.pepsieliot.com/dlaczego-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem-jest-najlepsza-dieta-na-swiecie/

   Nie jestem lekarzem

 39. avatar Beata 14 września 2019 o 08:09

  Witaj Pepsi:)
  Powiedz mi proszę ile ma trwać biegunka po kalibracji?
  Męża wczoraj złapało chorubsko i zrobilam mu kalibracja, po 3 szklankach się zaczęło. Dostał biegunki, z 2 razy był w kibelku i bolal go brzuch przez noc. Rano znowu 2 razy rozwolnienie no i po tym chciał mnie juz zabić:) Ale jeszcze mu kuracje 4 szklanek dalam. No i potem już przeszło. Czy to normalna reakcja?

  Pozdrawiam
  Jesteś super :*
  Beata

  1. avatar Beata 14 września 2019 o 08:12

   Choróbsko.* przepraszam 🙂

  2. avatar Jarmush 14 września 2019 o 08:38

   w ogóle nie powinno się doprowadzać do biegunki, tylko do takiego poruszenia w brzuchu. Takaa biegunka oznacza że dzsiecko ma zdrowe nadnercza, a przy tym nie było bardzo pozbawione witaminy C.

   1. avatar Beata 14 września 2019 o 08:51

    Dzięki 🙂

 40. avatar rolka 19 września 2019 o 07:12

  Witam jak to kest z wiatmina C? Szczegolnie w okresie jesiennym wystarczy suplermntacja kwaskiem askorbinowym czy dolozyc do tego dzika roze? Czy tylko wit c 1000 w tabletce ?

  1. avatar Jarmush 19 września 2019 o 13:30

   dołóż coś z tego co mamy: Acerola this bio, albo róża, albo camu camu, This is BIO, świezo wyciskany sok z pomarańczy/cytrusów też wskazany z kwasem

 41. avatar Mróz 12 stycznia 2020 o 12:35

  Dzień dobry!
  Kochana Pepsi, zrobiłam dzisiaj kalibrację według tej recepty i po 5 pomarańczach już mnie wzięło. Więc chyba nie jest źle prawda? Ale mam pytanie co dalej. Mogę jesc normalnie po tym? I czy po biegunce już nie przyjmować witaminy. I czy można na następny dzień łykac normalnie witaminę ?
  Będę wdzięczna. Pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 12 stycznia 2020 o 13:19

   Hej, następnego dnia klasycznie pół grama do 1 grama dziennie, my nie produkujemy witaminy C, kiss

 42. avatar Marzena 6 października 2020 o 07:31

  Pepsi, ile tego kwasu askorbinowego powinnam wsypać na te pół szklanki soku? 1 płaską łyżeczkę czy pół płaskiej łyżeczki (tyle jest we wpisie z 11.03.2020)?

  1. avatar Jarmush 6 października 2020 o 18:00

   podany jest przepis na kalibrację, średnio płaska łyżeczka to około 5 gram, więc sobie mniej więcej dobierz, można też kupić miarki do proszków

 43. avatar Iwona 28 grudnia 2020 o 08:36

  Pepsi, wigilia moja 3,5 latka budzi się z gilem po pas i temperatura wiec postanowiłam jej pierwszy raz zrobić kalibrację. Dawałam 5 ml kw askorbinowego co 30 min. Takich dawek dałam ok 9 jednak do progu jelitowego nie doprowadziłam. Na drugi dzień znaczna poprawa wiec kontynuowałaby kalibrację i dałam jakieś 7 dawek a kolejnego z 5. Mała praktycznie zdrowa ale co z progiem? Dbamy o dietę wiec zdziwiłam się ze nie wystąpił? Przy nast próbie kalibracji podam kwas l askorbinowy jednak ile wtedy dawek i ile gram dla takiego dziecka? Czy niemowlakowi tez można robić? Czy za małe ? Bo odrazu łapie od starszej katar:( ma 8 miesięcy i 10 kg kp. Dziękuje za odp i ściskam

  1. avatar Pepsi Eliot 28 grudnia 2020 o 13:34

   Moim zdaniem to nie była odpowiedzialna kalibracja dla dziecka. Widać też, że się jeszcze niezbyt dobrze znasz rozróżniając kwas askorbinowy od l-askorbinowego. NIE JESTEM LEKARZEM. Nie ma też mowy o robieniu kalibracji malutkiemu dziecku samemu, a już na pewno nie doprowadzanie do biegunek!!!! Tu masz pomocny wpisy https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/14285/czy-trzeba-wycinac-migdalki-tylko-7-prostych-krokow-aby-uratowac-migdalki.html
   Jeśli chcesz mądrej porady, udaj się na bloga http://noemidemi.com
   love <3

   1. avatar Iwona 28 grudnia 2020 o 15:15

    Dziękuje za odpowiedz, to właśnie na blogu noemi wyczytałam o kalibracji Kw l askorbinowym lub askorbinianem potasu.. jestem mega zmartwiona ze zrobiłam to nieodpowiedzialnie bo w takim razie faktycznie okazuje się ze to co wydawało mi się ze wiem nie jest dobre. Jak to w takim razie powinno wyglądać?
    I

    1. avatar Pepsi Eliot 28 grudnia 2020 o 17:39

     askorbinianem sodu na Boga, nie potasu!

     1. avatar Iwona 28 grudnia 2020 o 17:59

      Oczywiście sodu to przejęzyczenie gdyż ciagle myśle o tej nieodpowiedzialnej kalibracji

     2. avatar Pepsi Eliot 28 grudnia 2020 o 18:06

      Nieodpowiedzialna, gdybyś zrobiła tak jak napisałaś, przeczytaj co napisałaś, ale zrobiłaś kwasem askorbinowym, dziecko wyzdrowiało, to ciesz się. Jednak nie można 2 dni pod rząd robić kalibracji i miej to na uwadze następnym razem. Jak już, przerwa kilku tygodniowa, i kalibracja zawsze w uzasadnionym wypadku, Nie ma powodu doprowadzać do biegunki, wystarczy, że dziecku zaburczy w brzuszku. Nie martw się, że to zmęczone nadnercza, to dziecko, raczej nadnercza ma nie zmęczone. <3

    2. avatar Iwona 28 grudnia 2020 o 18:38

     Jeszcze odniosę się do swojego komentarza, ze kontynuowalam podawanie kolejnego dnia bo tak dokładnie wyczytałam aby kolejne dni dalej podawać ale w zmniejszonej dawce, po Doprowadzeniu pierwszego dnia do progu jelitowego

     1. avatar Pepsi Eliot 29 grudnia 2020 o 06:42

      tak, całe życie podaje się C, bo ludzie nie produkują, więc podawanie, tak, ale nie kalibrowanie następnego dnia. Zwykle następnego dnia przechodzi się już na naturalną C, jak Acerola This is BIO, czy Róża This is BIO, można odrobinkę kwasu dosypać.

   2. avatar Iwona 28 grudnia 2020 o 18:27

    Przeczytałam jeszcze raz Twoja odpowiedz i faktycznie askorbinowy traktowałam jako syntetyczny a l jako naturalny. Rozumiem tez ze nie chodzi o sam kwas a dodatki do niego i dlatego dawałam kwas z sokiem. Niestety córka nie lubi pomarańczowego wiec dostawała z sokiem wyciśniętym z jabłka i porzeczki. To dalej złe czy już trochę lepiej?

    1. avatar Pepsi Eliot 29 grudnia 2020 o 06:52

     Bardzo dobre są te kwasy. Kwas askorbinowy ma identyczny wzór chemiczny jak ten zawarty w jabłku, czy cytrynie. To nie jest jak z syntetyczną witaminą e, i naturalną, gdzie różni się zapis chemiczny. Dlatego kwas askorbinowy może zastąpić naturalną witaminę C z owoce, oczywiście dziecku na codzień lepiej jest podawać naszą różę czy acerolę, albo porzeczkę, albo najbardziej camucamu This is bIO. Za to kwas dodany do soków, uzupełnia bioflawonoidy, dlatego sok z cytrusów jest ważny.

     1. avatar iwoNa 29 grudnia 2020 o 20:07

      Ok mam nadzieje ze następnym razem zrobie to poprawnie i bardziej odpowiedzialnie. Czy możesz mi jeszcze napisać ile g/ml dodawać do soku podczas kalibracji? I Dziękuje za rozmowe ❤️

     2. avatar Pepsi Eliot 30 grudnia 2020 o 07:01

      Tu masz bardzo pomocny artykuł, z rozpiską będącą odpowiedzią na Twoje pytanie, ale jest tam jeszcze więcej porad <3

     3. avatar Iwona 30 grudnia 2020 o 15:17

      Pepsi nie załączył się link do artykułu:( sciskam

    2. avatar Przemko :-) 29 grudnia 2020 o 16:59

     Kochana Iwono!
     Jeśli chce Ci się przeczytać, to w tym artykule szczegółowa rozkimina o askorbinowym, bioflawonoidach itp.:
     https://www.pepsieliot.com/witaminy-i-suplementy/3810/yyy-nawet-kwas-l-askorbinowy-nie-jest-witamina-c.html
     🙂

     1. avatar Iwona 29 grudnia 2020 o 20:09

      Przeczytane dziękuje ❤️

 44. avatar melka 7 sierpnia 2021 o 11:59

  Zrobiłam kalibrację. Pomarańcze nie były bio; starałam się je porządnie umyć, bo jestem w krostach po cytrusach. W sumie wypiłam sok z 3 kg pomarańczy, chyba 10 półszklanek. Najpierw sypałam po pół łyżeczki Waszego kwasu; gdzieś od 7. półszklanki płaską łyżeczkę, bo nie mogłam się doczekać :). Całość trwała ponad dwie godziny. Bardzo mnie wzdęło, dużo sikałam. No i NIC. Żadnego „bulgotu”. Po jakichś 40 minutach od ostatniej półszklanki coś jednak w brzuchu poczułam, no i pojawiła się biegunka. Co oznacza takie opóźnienie?

  1. avatar Pepsi Eliot 7 sierpnia 2021 o 16:33

   nic, ok

 45. […] we krwi. Przyjmowanie witaminy w stanach zapalnych zacznij od kalibracji na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta. I nie zapominaj też, że witamina C to matka Twoich nadnerczy, co również tłumaczy […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum