logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
75 667 904
191 online
30 309 VIPy
Reklama

TWOJA OBRONA PRZED
CHEMITRAILSAMI

CHLORELLA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Dlaczego nie należy suplementować żelaza?

  ane

  Suplementacja żelazem, na własną rękę, albo tylko z mylnego założenia, że trzeba się nim suplementować, bo mamy niedokrwistość faktyczną, lub domniemaną, właśnie może być niebezpieczna.

  Gdzieś rzuciłam ostatnio hasło, żeby nie suplementować się żelazem od czapki i zaraz odezwały się głosy, żebym przybliżyła zagadnienie. W związku z tym przybliżam.
  Ktoś się słabo czuł, ktoś był blady, komuś było zimno, ktoś wolniej artykułował słowa i zaraz się mówiło, że to taki anemik i żeby dać mu żelaza.

  W ciągu ostatnich kilku dekad suplementy żelaza były rozdawane na lewo i prawo rutynowo jak cukierki. Ponieważ żelazo jest podstawowym warunkiem wzrostu komórek, a co za tym idzie ich długowieczności, często zakłada się, że ludzie powinni uzupełniać dietę dodatkowym żelazem. Jednak to błędne przekonanie może nieść poważne zagrożenie dla zdrowia.

  Raz, że tak zwana niedokrwistość jest objawem, który może być spowodowany mnóstwem warunków. I owszem, warunki te jak najbardziej obejmują niedobór żelaza, ale też niedobór witaminy B12, niedobór witaminy C, niedobór witaminy E, niedobór witaminy B6, oraz zaburzenia tarczycy.

  Należy dokładnie zbadać poziom żelaza i ewentualnie po konsultacji z mądrym lekarzem i zmianą diety, gdyż należy przede wszystkim wprowadzić pokarmy bogate w żelazo. Dla wegan najlepszym rozwiązaniem jest pokarm chlorella, albo spirulina. Dostarczony w formie sprasowanego proszku (nie czuć wtedy kontrowersyjnego smaku), lub zwykłego. Dopiero wtedy, czyli na podstawie badań krwi pod kątem żelaza, wraz z lekarzem można rozważyć konieczność wprowadzenia naturalnego suplementu z żelazem.

  Chodzi o to, że akurat przy suplementacji żelazem nie należy postępować pochopnie. Tak jak do każdego specyfiku minerałowego dla ludzi starszych i mocno reklamowanego stale, a w okolicach świąt nieumiarkowanie dokładane jest a priori żelazo, którego takie naturalne braki najczęściej dotyczą wegetarian i kobiet w wieku rozrodczym, a nie ludzi starszych.

  Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego, czyli mogą pojawić się spadki żelaza u tych ludzi, ale nie można tego z góry zakładać, że będzie to występowało u każdego starszego człowieka nagminnie. A nawet jakby był w niskich strefach żelaza, to czy wskazane jest mu koniecznie go podwyższać? Należy wszystko robić świadomie. Jednym słowem mieć jasność w temacie – za i przeciw. To dotyczy zresztą wszystkich życiowych wyborów.

  ane3

  Bowiem suplementacja żelazem, na własną rękę, albo tylko z mylnego założenia, że trzeba się nim suplementować, właśnie może być niebezpieczna

  W jednym z fińskich badań obejmującym ponad 2000 osób, naukowcy stwierdzili, że nagromadzenie żelaza, już nawet w górnej skali normy, nie mówiąc o ponad nią, silniej związane jest z ryzykiem zawału serca, niż każdej innej osoby, u której stwierdzono wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu.

  Uważa się, że kobiety, które regularnie miesiączkują są mniej narażone na ataki serca, ponieważ zwykle mają w związku krwawieniami obniżony poziom żelaza.
  Logicznie rozumując, właśnie z tych powodów ludzie, którzy regularnie są dawcami krwi doświadczają statystycznie mniej ataków serca.

  Tymczasem wysoki poziom żelaza związany jest z prawdopodobieństwem większej ilości kłopotów zdrowotnych niż tylko ryzykiem ataku serca

  Jedno z badań wykazało, że suplementacja żelaza zakłóciła równowagę flory jelitowej u dzieci. U dzieci, którym podawano suplementy żelaza odnotowano, na podstawie badania wzrost szkodliwych bakterii i zmniejszenie korzystnych bakterii.

  Badania wskazują, że niższy poziom żelaza może być rzeczywiście ochroną przed chorobą zakaźną, białaczką i nowotworami limfatycznymi

  Inne badania pokazują, że żelazo wytwarza wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się.

  Jeżeli często kontaktujesz się z przetworzonym jedzeniem z hipermarketu, to możesz mieć pewność, że dodawane jest do niego nagminnie żelazo. Na przykład w Stanach prawo federalne wymaga od producentów wzbogacania dodatkiem żelaza każdego pieczywa, makaronów i płatków zbożowych. Ponadto żelazo jest obecne w wielu preparatach multiwitaminowych i mineralnych.

  Dochodzi do tego, że ludzie mogą cierpieć na niedokrwistość i jednocześnie mieć wysoki poziom żelaza we krwi, gdyż to nie żelazo było tego powodem. Oczywiście świadomi weganie zdają sobie sprawę, że jak nie suplementują B12, to mogą doświadczyć groźniejszej w skutkach anemii niż z powodu niedoborów żelaza, ale z drugiej strony żelazo niehemowe, czyli nie pochodzące ze źródeł zwierzęcych/czerwone mięso jest gorzej wchłaniane.

  ane2
  Ale trzeba również mieć na uwadze następujące wieści:

  Białko zwierzęce jest źródłem zarówno żelaza hemowego, jak i niehemowego. Tymczasem żelazo hemowe znajdujące się w białkach zwierzęcych stwarza pewien problem, ponieważ jest czynnikiem zapalnym.

  Owoce i warzywa są sprawdzonymi przeciwutleniaczami, ale żelazo hemowe jest uznawane jako pro zapalne.

  Żelazo hemowe zawarte w czerwonym mięsie stwarza większy/poważny stres oksydacyjny w organizmie, co prowadzi do uszkodzenia DNA.

  Dodatkowo żelazo hemowe jest związane z rozwojem cukrzycy i otyłości. A te dwa warunki predysponują osobnika/kobietę do rozwoju raka endometrium. Czyli bifteka jej na pół krwisto podać, raczej nie jest najlepszym rozwiązaniem, ani dla byka, ani dla osobnika/kobiety.

  Źródła 123

  Wpływ diety na przyswajalność żelaza:

  Związki zwiększające wchłanianie żelaza:

  witamina C może zwiększyć wchłanianie 2-3 krotnie,
  Tak zwany czynnik mięsny (prawdopodobnie chodzi o cysteinę). Jednak miejmy na uwadze to o czym pisałam powyżej.

  Związki zmniejszające wchłanianie żelaza:

  Kompleksy fitynianów i polifenoli,
  Kawa redukuje wchłanianie Fe o 40%,
  Herbata redukuje wchłanianie Fe o 60%,
  Czerwone wino redukuje wchłanianie Fe o 75%,
  Wapń,
  Białko jaja kurzego (jeżeli jesteś owowegetarianinem, to radzę spożywać samo żółtko, bogate w żelazo)
  Kazeina,
  Białka roślin strączkowych.

  Konkludując:

  Niech Socjeta raczej nie suplementuje na własną rękę żelaza, a przynajmniej nie z czapki. Najpierw upewnij się, że naprawdę brakuje Ci żelaza (badanie krwi, obok żelaza należy zbadać poziom ferrytyn), a potem podejmij decyzję. W tym akurat wypadku być może należałoby w pierwszej kolejności sięgnąć po dietę bogatą w żelazo, w tym po chlorellę, lub spirulinę niż brać suplement żelazowy.

  anemia-pregnancyDelikatnie uczulam również na problem kwasu foliowego, który to problem teoretycznie witarian nie powinien dotyczyć, ale jednak, bywa, że dotyczy i znowu przychodzi z pomocą pokarm, w tym chlorella.
  Pisałam o tym  Tutaj

  Oczywiście jestem tylko samozwańczym felczerem, który uprawia znachorkę, dlatego nie można mi ufać i należy udać się do lekarza. Napisałam to bez żadnego cynizmu, gdyż akurat w przypadku żelaza zapytałabym się światłego lekarza. Przy najbliższej okazji podam Socjecie teścik, któremu należy poddać lekarza, aby stwierdzić, czy jest światły. Właśnie jestem na etapie układania algorytmu.

  Owocek:)


  Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 75 561 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Adriana 6 marca 2018 o 19:55

   acha ma 5 lat

   1. grzegorzadam 6 marca 2018 o 21:59

    Wiek nie ma znaczenia.

  2. Malgosia 9 marca 2018 o 20:56

   Niski poziom żelaza często jest wynikiem niedokwaszonego żołądka. Wiadomo. Generalnie nie powinno się suplementować Fe. Dr Jaśkowski twierdzi inaczej. Chodzi Mu min o hematokryt etc. To jak w końcu jest z tym zelazem?

  3. OlaS 26 marca 2018 o 00:05

   Przeczytalam wszystkie komentarze i same juz nie wiem…. jestem wege od kilku lat, nie jem nabialu ani jaj, zaczely mi potwornie wypadac wlosy- w badaniach ferrytyna 7, hemoglobina 13, wit d niska i b12. Dostalam zelazo ktorego brac nie chce. Czy chlorella wystarczy?

   1. Pepsi Eliot 26 marca 2018 o 11:01

    Kuracja Greens & Fruits TiB, D3 TiB i K2 TiB, i chlorella This is BIO, jaki poziom 25(OH)D? jaki B12 i kwasu foliowego?

    1. OlaS 26 marca 2018 o 11:15

     dziekuje ze odpisalas! fascynujacy blog, nie moge przestac czytac. co to poziomu 25(OH)D ,b12 i kwasu foliowego to nie wiem- lekarka zlecila morfologie, ferrytyna wyszla niska wiec przepisala zelazo i po problemie. powiedziala mi tylko ze b12 niskie i slaba wit d. mieszkam w Wlk Brytanii tu wszystko jest troche inaczej. czy warto zrobic biorezonans i szukac problem w jelitach? oprocz wypadajacych wlosow mam jeszcze problem z gardlem ktorych zadnych lekarz nie jest w stanie wytlumaczyc i ogolnie soe zle czuje, problemy z koncentracja, oslabienie, problemy ze snem. tarczyce i inne hormony w normie

     1. Pepsi Eliot 26 marca 2018 o 11:37

      jaki poziom TSH? przeciwciała tarczycowe? Robiłaś USG tarczycy?

      1. OlaS 26 marca 2018 o 12:14

       nigdy nie widzialam wynikow wiec nie wiem, tutaj wyniki ida prosto do lekarza nie mam szansy ich zobaczyc. powiedziala mi tylko ze w normie, nie mialam usg bo nikt nie zlecil. nie ufam juz lekarza, jedyne co robia to pakuja chemie ktorej nie chce brac. chce jedynie wiedziec jakie zrobic badania I ewentualnie brac cos co mnie nie zabije (jak zelazo)

      2. Pepsi Eliot 26 marca 2018 o 12:54

       przyjedź do Polski, sama sobie wykonaj badania z listy https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ i zgłoś się do mnie

      3. OlaS 26 marca 2018 o 14:33

       wow duza lista, mam nadzieje ze uda mi sie zrobic wiekszosc w jednym miejscu. a co z biorezonansem? czy jest jakis gabinet ktory mozesz polecic? opinie w internetach sa podzielone, niektorzy pizza ze to szarlatanstwo haha

      4. grzegorzadam 26 marca 2018 o 17:42

       Niektórzy piszą, że ziemia jest płaska czy wklęsła, inni, że bigfarma dba o nasze zdrowie 🙂

       musi być profesjonalny gabinet, jak się czyta co wyprawiają niektórzy diagności
       to ręce opadają.
       I maja rację ci co na takich trafili, jeszcze za tauzena im syropków sprzedadzą.

       Gdzie mieszkasz?

      5. OlaS 28 marca 2018 o 22:21

       moze tym razem uda sie dodac komentarz- Pepsi udalo mi sie zdobyc moje wyniki
       MMA 0.55umol/L (0-0.29)
       ferrytyna 7ug/L (9-120)
       zelazo 21umol/L (12-28)
       b12 323ng/L (200-1000)
       kwas foliowy 6.5 ug/L (4-18)
       free T4 10.4pmol/L (9-19)
       TSH 3.13 mu/L (0.3-5)
       25(oh)D 55nmol/L (80-150)
       Przeczylam na blogu ( nie spie nie pracuje czytam bloga) ze powyzej 1 to niedoczynnosc, czy tak? czy potrzebne usg tarczycy? dziekuje

      6. Pepsi Eliot 28 marca 2018 o 23:04

       powyżej 2, ale niekoniecznie, powinny być jeszcze inne objawy, ale masz mało żelaza, B12, kwasu mało, szkoda że nie zrobiłąś homocysteiny. Zrobiłąbym to:
       ZWYKŁA NIEDOCZYNNOŚĆ:
       Zero cukru z cukiernicy

       Zero kazeiny

       Zero glutenu

       Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności

       Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)

       Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

       Długo śpij

       Całkowicie odstaw kofeinę

       Bierz 50mg cynku dziennie

       1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
       https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

       cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

       Bierz 200 mcg selenu dziennie, czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20 natomiast specjalista od niedoczynności tarczycy dr. Childs zaleca 400, decyzja należy do Ciebie, ja nie jestem lekarzem
       Selenu nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około 17.

       Bierz witaminę C

       Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
       Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
       albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

       KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
       Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
       Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
       Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
       jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

       Jod
       Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
       Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

        i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

       Bierz D3 w protokole z K2
       Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
       Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
       https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
       Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

       Bierz probiotyki
       https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

       Oczyść wątrobę
       https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
       tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek

       Bierz magnez
       Magnez
       MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
       np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
       magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ 

       Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
       Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

       Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B. 

       Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
       WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
       Czasy „odbicia”:
       Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
       Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
       Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
       Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
       Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
       Co robić więc?
       PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
       Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

       Do śniadania również 1 tabletka Greens& Fruits TiB oraz 1 kwasu foliowego G&G. Gdy bierzesz Bcompelx w te dni nie bierz Greesn & Fruits TiB

       Schudnij

       Zbadaj poziom kortyzolu

       Nie jestem lekarzem

      7. grzegorzadam 29 marca 2018 o 09:09

       25(oh)D 55nmol/L (80-150) – ang.

       Niziutko, faktycznie jest to

       22 ng/ml.

       Podwyższaj bez zwłoki zbędnej od ”dzisiaj”

      8. OlaS 28 marca 2018 o 23:41

       i dobrze ze nie jestes dochtorem! od fartucha to ja dostalam jedynie zelazo. dziekuje ze poswiecilas swoj czas zeby odpisac. zastasuje sie do wszystkiego. te badania zlecil moj lekarz rodzinny dlatego brakuje homocysteinyi kortyzolu. ale zrobie w Polsce prywatnie. z wynikow z maja 2016 wynika ze mialam ferrtyne 18.9 ale TSH ponad 4.5. nie pije kawy od 5 lat odkad jestem wege, nie jem nabialu, nie stosuje antykoncepcji hormonalnej, nie uzywam fluoru. moge miec przeciekajace jelito i mozliwe ze pasozyty, bylam przez 3 miesiace w Indiach. z aktywnoscia moze byc problem poniewaz czuje sie oslabiona i wiecznie zmeczona, kiedys regularnie cwiczylam na silowni, teraz wchodzenie po schodach sprawia trudnosc. czytalam o 4 szklankach i jutro zaczynam. blogoslawiony niech bedzie dzien w ktorym odkrylam Twojego bloga 🙂

      9. Pepsi Eliot 29 marca 2018 o 07:44

       z miłością <3

      10. OlaS 29 marca 2018 o 15:28

       podejrzewam ze moja mama ma to samo, mialam usg tarczycy I ma ”zimne” wole, oprocz tego ciesnie nadgarstka I mase innych problemow mysle ze zwiazanych wlasnie z tarczyca. Udalo mi sie namowic ja na rzucenie palenia. TSH w normie jak mowia fartuchy. namawiam ja na badanie homocysteiny I zmiane diety przede wszystkim.

   2. grzegorzadam 26 marca 2018 o 11:05

    Jak z jodem , krzemem, selenem, borem?

    to jest przyczyna wewnętrzna.

    1. OlaS 26 marca 2018 o 11:16

     nie mam pojecia, nigdy nie sprawdzalam. przepraszam jestem laikiem- czy mozna to sprawdzic poprzez badanie krwi?

      1. OlaS 26 marca 2018 o 19:02

       Mieszkam na stale w Wlk Brytanii. Najdogodniejszy bylby poznan albo Szczecin. W ciagu ostatnich kilki dni czytalam rozne informacje i i jestem troche “przeciazona”, nie ufam lekarzom ich szczepionkom i innym wspanialym wynalazkom ale nie potrafie tez zeeryfikowac tych informacji. Dlatego podchodze sceptycznie

      2. OlaS 27 marca 2018 o 23:22

       Grzegorzadam czy molgbys napisac czy sie sugerowac w wyborze gabinetu? w szczecinie jest chyba z 5…. mysle ze na 100% mam lokatorow, chcialabym tylko wiedziec jakich

      3. grzegorzadam 28 marca 2018 o 10:35

       Spróbuj na łuczniczej 64, kosztów nie znam.

      4. OlaS 28 marca 2018 o 16:37

       dziekuje bardzo Grzegorzadam, znalazlam rowniez gabinet w Poznaniu prowadzony przez neurologow ze Wschodu (Ukraina) wiec moze sprobuje ten. mam juz wyniki niektirych badan ale nie moge odpowiedziec na komentarz Pepsi… juz 3 razy probowalam….

      5. grzegorzadam 28 marca 2018 o 18:29

       Ciekawe z tymi neurologami, pisz co i jak 😉

       Odpowiedz w innym miejscu z cytatem 😉

  4. Tokyoeyes 27 kwietnia 2018 o 17:13

   Po 3 tygodniach brania 1 baletki dziennie Green&fruits, biotyny 5 mg, nikotynamidu zrobiłam badanie krwi bo coś znowu słabeusz ze mnie wyskoczył. Przedpołudniowe spadki energii, słabizna która przechodzi po półgodzinnym odpoczynku a już na pewno po posiłku. Czasem taki wewnętrzny dygot jakbym była na głodzie, zgaduję minerałowo-witaminowym. 🙄
   Ferrytyna 12,56 (4,63 ng/mol-204,0). OB 13 przy normie do 20. Hemoglobina 11,4 g/dl (11,2-15,7). Hematokryt 3,52 (3,4 -4,5).
   Mam jeszcze chlorellę TIB, może powinnam ją w końcu otworzyć 😉 Jaką dawkę rozpocząć?

   Wierzę już tylko w Was 🙂

   1. Pepsi Eliot 27 kwietnia 2018 o 19:34

    zacznij od połowy tabletki, gdy nigdy nie brałaś alg, wprawdzie w G&F TiB jest trochę, ale małe ilości. I sukcesywnie dojdź do poziomu 3 gramy dziennie przed posiłkiem porannym, lub południowym.

    1. Tokyoeyes 27 kwietnia 2018 o 23:08

     Dzięki Peps.
     Zwróciłam uwagę na chlorellę w G&F i miałam nadzieję, że skoro do tej pory nie było problemów to znaczy, że będzie z górki. No trudno. Jutro rano wezmę połówkę.
     Czy niska ferrytyna, niemal na granicy: 12 przy normie 10-200, to zawsze kierunek ku niedokrwistości z niedoborów żelaza? Czy może i kwas foliowy i b12? Czy warto badać pozostałe?

     1. Pepsi Eliot 27 kwietnia 2018 o 23:13

      ferrytyna to żelazo, może być też kwas foliowy, ale bardzo często to są pasożyty, badanie B12, kwasu foliowego i homocysteiny to podstawowe badanie i bardzo ważne obok 25(OH)D

      1. Tokyoeyes 1 maja 2018 o 19:09

       Pepsi, zrobię tę resztę badań: b12, kwas foliowy, homocysteina. Mam obfite miesiączki, może to winowajca? Pasożyty były. Owsiki. Niemal rok 😳 W końcu zniknęły po podwójnej kuracji nalewką z orzecha i chemii, niestety. Badań potwierdzających nie robiłam, widzę po kondycji skóry – mój trądzik zniknął, pojawia się tylko przed miesiaczką. Zniknęły tez oczywiste objawy jak notoryczne wzdęcia.
       Czy możliwe, że owsiki wespół z miesiączką mogą mnie tak drenować? Przy tej ferrytynie na poziomie 13 to niestety energia kończy mi się szybko, delikatne zawroty głowy.

   2. grzegorzadam 30 kwietnia 2018 o 06:33

    Zrobiłbym analizę włosa i inne testy:
    https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

    1. Tokyoeyes 1 maja 2018 o 19:18

     Grzegorzuadamie, robiłam analizę w październiku zeszłego roku, pisałam o tym w wątku o niedoborze witamin B. Mam mało żelaza, cynku… „Wapń +288%, sód +7%, potas -37%, fosfor +89%, cynk -18%, magnez +63%, żelazo -39%, miedź +149%, nikiel -83%, mangan -65%, selen -37%, chrom -42%, molibden -55%, kobalt +84%, srebro -62%, krzem +61%, siarka +31%, jod -20%, cyna -37%, wanad, -43%, stront -24%, bor -59%, lit -77%, bar -2%. Toksyczne (pomoc-mg pierwiastka): arsen 0.057 (wartość dopuszczalna 0,5), rtęć 0.078 (w.d. 0.5), glin 0,45 (w.d. 20.0), kadm 0.01 (w.d. 0.3), ołów 1.15 (w.d. 4.0)„
     Zrobię biorezonans. Sama już nie wiem. Wkurzają mnie spadki energii

     1. grzegorzadam 5 maja 2018 o 07:53

      Zrobię biorezonans. Sama już nie wiem. Wkurzają mnie spadki energii”

      Zrób.
      Jest napisane dokładnie czego brakuje.
      Jak zwykle wapnia opór.

  5. EMMA 16 czerwca 2018 o 23:02

   Droga Pepsi, bardzo proszę o dobór suplementów na podstawie poniższych wyników:

   Hemoglobina poniżej normy: 11,86 g/dl
   Hematokryt poniżej normy:35,8%
   RDW powyżej normy: 16%
   PDW powyzej normy: 17,8 fL
   MPV poniżej normy: 9,2 fL
   LYM poniżej normy: 1,42
   BASO poniżej normy: 0,01

   UIBC powyżej normy: 378,0 ug/dl
   Saturcja transferyny poniżej normy: 11,29%

   Amylaza w surowicy powyżej normy: 118,0 UI/I

   TIBC powyżej normy: 426,12 ug/dl

   ASO powyżej normy !!!: 553 U/ml – od dziecka tak mam, że jest mocno podwyższone

   Ferrytyna poniżej normy: 5,9 ng/ml (norma: 10 – 291)

   Wszystko pozostałe w normie.

   Co robić? Co przyjmować?Chlorella? Co jeszcze?

   Poradź proszę.
   Emma

   1. Pepsi Eliot 16 czerwca 2018 o 23:26

    Zrobić inne badania, bo jak hematokryt nie jest w normie, to i tak będą przekłamane. Miałaś reumatyzm dziecięcy? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

  6. EMMA 17 czerwca 2018 o 08:20

   Witam ponownie Droga Pepsi, dziękuję za rychłą odpowiedź.
   Poziom ASO od dzoecka jest wysoki, nikt nie zdiagnozował u mnie reumatyzmu dziecięcego, a jak twierdzi moja mama robiła mi wnikliwe badania, żeby to wyjaśnić.

   Pozostałe badania z Twojej listy też zrobiłam i wszystko inne jest w normie.

   Morfologia krwi (C55)
   · Krwinki białe WBC 4,8 10^9/L 4,0 — 10,0
   · Krwinki czerw. RBC 4,23 10^12/L 3,7 — 5,1
   · Hemoglobina HGB ¯ 11,86 g/dl 12,0 — 16,0
   · Hematokryt HCT ¯ 35,8 % 37,0 — 47,0
   MCV 85,0 fL 77,0 — 95,0
   MCH 28,03 pg 27,0 — 34,0
   MCHC 33,09 g/dl 32,0 — 36,0
   RDW ­ 16 % < 15
   · Płytki Krwi PLT 277 10^9/L 150 — 450
   PCT 0,26 %
   PDW ­ 17,8 fL 9,0 — 17,0
   MPV ¯ 9,2 fL 9,6 — 12,0
   Rozmaz automatyczny
   NEU% 60,7 % 45,0 — 70,0
   NEU 2,94 10^9/L 2,5 — 5,0
   LYM% 29,3 % 20,0 — 45,0
   LYM ¯ 1,42 10^9/L 1,5 — 3,5
   MONO% 5,8 % 1,0 — 10,0
   MONO 0,28 10^9/μL 0,2 — 0,8
   EOS% 3,9 % 1,0 — 5,0
   EOS 0,19 10^9/L 0,04 — 0,40
   BASO% 0,3 % 0,0 — 1,0
   BASO ¯ 0,01 10^9/L 0,020 — 0,100
   Odczyn Biernackiego (C59) 8 mm/h < 12
   Koagulologia
   Nazwa badania Wynik badania Zakres referencyjny
   Materiał: Krew zylna, osocze (cytrynian), data i godz. pobrania: 14-06-2018 07:28, data i godz. przyjecia: 14-06-2018 12:36
   Fibrynogen 327,00 mg/dl 200,00 — 500,00
   Biochemia
   Nazwa badania Wynik badania Zakres referencyjny
   Materiał: Krew zylna, surowica, data i godz. pobrania: 14-06-2018 07:28, data i godz. przyjecia: 14-06-2018 12:16
   P/c antytyreoglobulinowe (ATG) (O18) 10,0 IU/mL 45
   HDL % 39 %
   Triglicerydy w surowicy 86,8 mg/dL < 150,0

   Cholesterol LDL – wyliczany 78,4 mg/dl
   Nie-HDL 96 mg/dl

   Fosfataza alkaliczna (ALP) 41,00 UI/l 32,00 — 104,00
   Aminotransferaza asparaginianowa (AST) 17,4 UI/l < 32,0
   Aminotransferaza alaninowa (ALT) 10,2 UI/l =60 ml/min/1,73m^2 >60 ml/min
   Mocznik w surowicy 17 mg/dl 17 — 49
   Kwas moczowy w surowicy 4,1 mg/dl 2,4 — 5,7

   Sód w surowicy (O35) 140,0 mEq/l 136,0 — 145,0
   Potas w surowicy 4,5 mEq/l 3,5 — 5,1
   Chlorki w surowicy 102,10 mEq/l 98,00 — 107,00
   Magnez w surowicy 1,9 mg/dl 1,6 — 2,6
   Fosfor nieorganiczny w surowicy 3,55 mg/dl 2,50 — 4,50
   Wapn całkowity w surowicy (O77) 9,41 mg/dl 8,60 — 10,50
   Zelazo w surowicy 48 μg/dl 33 — 193
   Całkowita zdolnosc wiazania zelaza (TIBC) ­ 426,12 μg/dl 140,00 — 330,00
   Białko C reaktywne (ilosc) < 1,00 mg/l < 5,00
   ASO (test ilosciowy) ­ 553 U/ml
   Wskazana kontrola! Wynik do
   konsultacji z lekarzem !
   < 200
   Bilirubina całkowita w surowicy 0,38 mg/dl < 1,20
   GGTP 16,00 UI/l 5,00 — 36,00
   Kinaza kreatynowa (CK) 62,00 UI/l < 170,00
   Białko całkowite 7,5 g/dl 6,6 — 8,7

   Testosteron (O41) 25,7 ng/dL 8,4 — 48,1
   Tyreotropina (TSH) 2,08 mIU/L 0,27 — 4,20
   P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) < 5,00 IU/mL < 34,00
   metoda: ECLIA, analizator Cobas e601, firma: Roche
   FT3 3,68 pg/ml 2,00 — 4,40
   FT4 1,13 ng/dl 0,93 — 1,70

   Badanie ogólne moczu (A01)
   Barwa Zolty
   Przejrzystosc Klarowny
   PH 6,5 5,0 — 7,5
   Ciezar własciwy 1,011 1,005 — 1,030
   Białko nieobecne nieobecne
   Glukoza nieobecna nieobecna
   Urobilinogen 0,2 E.U./dl 0,2 — 1,0
   Bilirubina nieobecna nieobecna
   Ciała ketonowe nieobecne nieobecne
   Leukocyty nieobecne nieobecne
   Azotyny nieobecne nieobecne

   Krew nieobecna nieobecna
   Mikroskopowy osad moczu bez zmian patologicznych

   Progesteron (N55) 5,22 ng/ml
   Insulina (L97) 9,00 mU/l 3,00 — 25,00 A PB3027_04_15 wyd.2 / 12.10.2015
   metoda CLIA, analizator ADVIA Centaur XP, firma Siemens
   Witamina 25(OH)D Total (O91) 27,20 ng/ml
   normy:
   0-20 niedobór
   20-30 stezenie niewystarczajace
   30-50 stezenie optymalne
   50-100 stezenie wysokie
   100 stezenie potencjalnie toksyczne

   Kwas foliowy 10,4 ng/ml 4,6 — 18,7
   Ferrytyna (L05) ¯ 5,9 ng/ml 10 — 291

   Oto moje wyniki.

   Nie zbadałam poziomu homocysteiny, cynku i kobaltu. Okroiłam koszt badań.
   Jestem po biorezononsie, po kuracji odgrzybiającej oraz przeciwpasożytniczej preparatami firmy Joalis. Dwa miesiące temu odstawiłam lek psychotropowy Aciprex. Przyjmowałam go dwa lata z powodu nerwicy lękowej. Od 20 lat jestem wegetarianką. Piję dużo kawy. Ruszam się jak mucha w smole. Nie mam na nic siły. Mam ogromną potrzebę snu. Często jestem poddenerwowana. Psia kość, ja tak NIE CHCĘ! Nie wrócę już do psychotropów. Przeszłam też fajną terapię. Wiele wyprostowałam w swoim życiu. Tylko moje ciało nie ma siły. Zrobiłam badania z Twojej listy, żeby odkryć możliwą przyczynę. Może to brak żelaza?
   Na USG narządów rodnych jestem już umówiona.

   Pepsi pomóż proszę

   Emma
   36 lat
   Ściskam i pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2018 o 08:40

    homocysteina niezbędna !!! i B12 koniecznie !! cynku i kobaltu nie musisz robić
    Masz niską 25(OH)D, na już bierz 6 tabletek D3 TiB i 2 K2 TiB po śniadaniu wraz z 1 Omega 3. Wejdź na codzienną kurację 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

    Cykl metylacji jest bardzo ważny, homocysteina to potężny marker zapalny, a przy zaburzeniach psychicznych jest ekstremalnie ważny,

   2. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 05:55

    ”Witamina 25(OH)D Total (O91) 27,20 ng/ml
    normy:
    0-20 niedobór
    20-30 stezenie niewystarczajace
    30-50 stezenie optymalne
    50-100 stezenie wysokie
    100 stezenie potencjalnie toksyczne”

    za niskie, wnioski pod niezgodne z doniesieniami ludzi leczących się
    przy wysokich poziomach metabolitu.

    B12 też za niskie.

  7. EMMA 17 czerwca 2018 o 09:10

   Dziękuję z całego serca. Nie marzyłam nawet o tak szybkiej odpowiedzi. Jutro zrobię pozostałe badania.
   Pozdrawiam
   EMMA

  8. EMMA 17 czerwca 2018 o 10:09

   Przez nieuwagę nie wkleiłam wszystkich wyników:
   B12: 237, czyli w normie (197-771)

   ATG: 10,0 IU/ml
   UIBC: 378

   Jutro homocysteina.

   1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2018 o 10:39

    B12 nie w normie !! to jest za niskie, ma być przekroczona górna norma, to żelazo ma siedzieć w dolnych widełkach normy. A co do badania homocysteiny, upewnij się, czy to jest dobre laboratorium, i czy wiedzą, że krew musi się jak najszybciej znaleźć w urządzeniu, które cały czas ją porusza, bo nie może w najmniejszym stopniu zacząć krzepnąć.

  9. EMMA 17 czerwca 2018 o 11:29

   Czuję, że w te wakacje wróci mi energia. Będą to wakacje z kuracją 4 szklanek. Choć odzywa się nerwica lękowa i mówi „szukasz, dłubiesz w tym ciele, aż wkońcu znajdziesz raka i koniec z Tobą”.

   Dziękuję raz jeszcze.
   EMMA

   1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2018 o 14:56

    zamówiłaś w naszym sklepie?

   2. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 05:56

    podnieś poziom D do 200 i więcej.

    1. EMMA 20 czerwca 2018 o 08:38

     Witaj Grzegorzu Adamie. Właśnie dzisiaj jest pierwszy dzień mojej suplementacji i kuracji 4 szklanek. Zbadam poziom D3 za dwa miesiące. Przyjęłam 6 tabletek D3 i 2 K2 po śniadaniu. Na śniadanie jogurt naturalny z moczonymi przez noc migdałami, porzeczkami i bananem. Moje śniadania to albo koktajle warzywno – owocowe z dodatkiem tahini lub migdałów albo kasza jaglana z owocami. Czy D3 dobrze się wchłania w takim zestawieniu? O poziomie kwasu żołądkowego pocztam dzisiaj po pracy. Ściskam i dziękuję za uwagę.
     EMMA

     1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2018 o 09:32

      uważaj na łączenie owoców z tłuszczem, jak tłuszcz to zawsze po fruktozie/cukrach prostych, nie razem! szczególnie jak są rodzinne tendencje do cukrzycy

      1. grzegorzadam 21 czerwca 2018 o 06:35

       szczególnie jak są rodzinne tendencje do cukrzycy”

       raczej rodzinne błędy żywieniowe.

      2. Pepsi Eliot 21 czerwca 2018 o 09:07

       no tak

     2. grzegorzadam 21 czerwca 2018 o 06:38

      Zbadaj poziom D, nie wiesz na czym stoisz.
      D zawsze z czymś tłuszczowym jak to możliwe.

      1. EMMA 21 czerwca 2018 o 14:01

       Poziom 25(OH)D: 27.20 ng/ml

      2. Pepsi Eliot 21 czerwca 2018 o 14:15

       na już bierz 6 tabletek D3 TiB i 2 K2 TiB, badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw D3. W dni kąpieli słonecznych w bikini nie musisz brać D3

      3. grzegorzadam 18 lipca 2018 o 15:16

       tyle można mieć zimą, do góry bez zbędnej zwłoki.

  10. EMMA 17 czerwca 2018 o 15:32

   Tak. Nie ma tylko Omega 3. Ale wszystko u Was.

   1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2018 o 20:03

    przepraszam, rzeczywiście nie ma, dopiero nadeszła ogromna dostawa, więc nie sądziłam i właśnie sprawdziłam

  11. EMMA 17 czerwca 2018 o 15:35

   Czytam cały dzień Twojego bloga. Wszystko zaczyna mi się w głowie układać.

  12. EMMA 17 czerwca 2018 o 15:52

   B12 – to, co piszesz na blogu o niedoborze jest o mnie. Dieta roślinna, choć czasem zjadam nabiał i jajka, kłopoty z pamięcią, koncentracją, niepokój, brak siły, nerwowość. To wszystko o mnie. Żaden lekarz nigdy na to nie wpadł, ani psychiatra, która mnie prowadziła, ani lekarz pierwszego kontaktu., nawet homeopata, który znalazł mi grzyby i pasożyty, dobrał kurację. Nikt. Dopiero mój sprzeciw wobec medycyny alopatycznej, Ty i Twój blog. Mam teraz nadzieję, światełko, że wszystko będzie dobrze. Mój mąż mówi o mnie : Ty taka nie jesteś, ospała, nerwowa. To do Ciebie nie pasuje.
   A moje trudności z koncentracją, ciągłe zmęczenie spowodowały szereg niezbyt przyjemnych sytuacji w pracy.

   Dzięki, że jesteś.
   EMMA

   1. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 05:58

    poziom kwasu żołądkowego?

  13. EMMA 18 czerwca 2018 o 15:48

   Pepsi RATUJ !!! Homocysteina wywalona w kosmos 13,8 (norma: 5.5 – 12.0). Co robić?

  14. EMMA 18 czerwca 2018 o 18:14

   Homocysteina 13,8 (5,5 – 12,0). Co robić?

   1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2018 o 19:00

    ma być max 8, ale w dolnej normie musi siedzieć, Greens & Fruits TiB 3 miesiące kuracja po 1 do śniadania, 1 B6 G&G i 1 kwas foliowy G&G badanie za 2 miesiące, na tydzień przed badaniem odstaw suple
    jaki masz pzoiom 25(OH)D? B12? kwasu foliowego?

  15. EMMA 18 czerwca 2018 o 18:16

   Nie wyświetlił mi się komentarz. Miałam obawę, że nie dodałam.

  16. EMMA 18 czerwca 2018 o 21:13

   Droga Pepsi, 2 paczki do mnie już w drodze. Dzisiaj zamawiam pozostałe suplementy.

   Żeby mieć pewność, czy wszystko prawidłowo, czy rzeczywiście tak dużo? Rozpiska:

   Kuracja 4 szklanek.
   6 tabletek D3 po śniadaniu (jak długo?)
   2 tabletki K2 po śniadaniu (jak długo?)
   1 tabletka Omega 3 po śniadaniu (jak długo?)
   Greens&Fruits przez 3 miesiące 1 tabletka do śniadania (czy przed badaniem też odstawić, po badanie mam zrobić za 2 miesiące)
   1 B6
   1 kwas foliowy

   Wszystko razem z kuracją 4 szklanek (czy kuracji zaprzestać przed badaniem?)

   Pozdrawiam
   Jestem spokojniejsza, będę działać, zażywać, a jak tylko lepiej się poczuję, to ruszę tyłek i znajdę jakiś sport.

   Pozdrawiam
   EMMA

   1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2018 o 22:37

    za 2 mniesiące badanie 25(OH)D , na 5 dni przed badaniem odstawiasz D3 i Greens& Fruits. Dążysz do poziomu 60-70,(osoby poważnie chora to nawet 90 i 100) Gdy już masz oczekiwany rezultat, bierzesz podtrzymująco połowę. W dni plażowe w bikini nie bierzesz.

    1. EMMA 7 września 2018 o 05:51

     Droga Pepsi. Kuracja 4 szklanek trwa od 3 miesięcy, marszobiegi regularne. Nadal jest ciężko, ale najważniejsze, że jest poprawa. Tylko kolano pobolewa.

     Odstawiłam D3 tydzień temu i powtórzyłam badania.

     Jest tak:

     Witamina B12 480 (w badaniu sprzed 3 miesięcy było 237)
     Ferrytyna 9,3 (3 miesiące temu było 5,9)
     Witamina 25(OH)D total 44,00 (3 miesiące temu było 27,20)

     Nadal przyjmuję zamówione u Was
     Omega do śniadania,
     2xD3+K2 do ssania,
     3 x D3 tabletki do połknięcia,
     1 x do obiadu Greens&Fruits
     1 x wieczorem B6
     1 x wieczorem kwas foliowy

     Pojawiły się wypryski na twarzy, szczególnie na brodzie. Ne ma tragedii, ale jednak są. Nigdy nie miałam z tym problemu. Czy to znak oczyszczania?
     Po trzech miesiącach suplementacji czuję się lepiej, biegam i maszeruję.
     Czy powinnam coś zmienić, przestać coś brać? Czy nadal tak samo? Czy w suplementacji należy robić przerwy?

     Pozdrawiam
     EMMA

     1. Pepsi Eliot 7 września 2018 o 09:33

      do 4 szklanki dołóż łyżeczkę kolagenu TiB, oraz pół łyżeczki MSM (ok 2 gramy) TiB i łyżeczkę kopiatą albo camu camu This is BIO, albo rosehip This is BIO, albo łyżeczkę Baobabu This is BIO, którys z tych 3 pokarmów.
      W następnych badaniach zbadaj jeszcze homocysteinę.
      Ciało oczyszcza się, wyrzuca na brodę

      1. EMMA 7 września 2018 o 10:16

       Jeszcze pytanie czy nadal przyjmować wszystko tak, jak do tej pory, czyli Omega, D3 i K2, B6 i kwas foliowy. Tak samo wszystko? Bez przerwy?

      2. Pepsi Eliot 7 września 2018 o 10:24

       jak skończysz kwas foliowy i B6, zrób 2 tygodnie przerwy i wejdź na kurację Greens & Fruits po 1 do śniadania przez 3 miesiące (wystarczy 1 opakowanie) i potem 3 tygodnie przerwy

     2. grzegorzadam 7 września 2018 o 22:30

      Witamina 25(OH)D total 44,00 (3 miesiące temu było 27,20)”

      Dalej mało, lato już minęło.

  17. EMMA 19 czerwca 2018 o 06:10

   JESTEM WDZIĘCZNOŚCIĄ 💙

   EMMA

   Odezwę się.

  18. EMMA 20 czerwca 2018 o 16:28

   Drodzy, kuracja rozpoczęta. Mam pytanie: moje siuśki zmieniły kolor, są jakieś seledynowe. Czy to dobra oznaką?

   1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2018 o 18:51

    jeśli bierzesz Greeens & Fruits TiB to naturalna i normalna reakcja, tak zmienia się spektrum światła (mocz robi się fluorescencyjnie żółty) po witaminie B2.

  19. EMMA 20 czerwca 2018 o 19:13

   No to dobrze. Dzięki za odpowiedź. Chyba nie załapałam się na Omega 3 w sklepie. Czy wiadomo, kiedy się pojawi?

   1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2018 o 19:30

    Na koniec miesiąca powinno nadlecieć 🙂

  20. Grzesia 24 czerwca 2018 o 09:19

   Droga Pepsi, a co zrobić na szybko z niedoborem żelaza. W ciągu ostatnich 2 miesięcy straciłam sporo krwi. Z mięśniakami (chyba) sobie poradzę. Póki co zalewają mnie krwią. Już wyglądam ja śmierć na chorągwi i bywa, że robi mi się słabo, włosy lecą jak głupie. wszystko to przyszło prawie w komplecie. Mięsa nie jadam a buraki śnią mi się po nocach… są takie pyszne. Jakby tak posłuchać swojego organizmu… to hemoglobina trzasnęła w dół…

   1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2018 o 11:45

    kuracja 4 szklanek, przy czym do 4 dodatkowo po łyżeczce Barleya i Kale This is BIO, oraz łyżkę stołową kopiatą Hemp Protein This is BIO, możesz jeszcze dosypać 1/2 łyżeczki spiruliny This is BIO.

   2. grzegorzadam 19 lipca 2018 o 20:39

    a co zrobić na szybko z niedoborem żelaza.”

    Poziom kwasu żołądkowego?
    Badanie patogenów?

  21. EMMA 18 lipca 2018 o 07:34

   Witam ponownie. Od miesiąca trwa moja kuracja 4 szklanek, suplementy przyjmuję regularnie. Czuję się znacznie lepiej. Kawa odstawiona. Czasem wypiję w niedzielę dla przyjemności. Dzisiaj zaczynam pierwszy trening. Rozgrzewka przed krótkim marszobiegiem. Pepsi, czy po kuracji czterech szklanek moje zęby mogą być nadwrażliwe? I jeszcze jedno, nie ma w Waszym sklepie K2, czy zamiast 6 D3 i 2 K2 mogę przyjmować ten preparat 2 w 1 czy też liposomal, jeśli tak, to napisz proszę dawkowanie. Wczoraj poszliśmy z familią do lekarza, aby zlecił nam okresowe badania, dla córek i męża. No i zlecił, na mocz i morfologię, o niczym z Twojej listy nie chciał słyszeć. Na nic innego nie chciał dać skierowania. Ech.

   1. Pepsi Eliot 18 lipca 2018 o 09:19

    Tak skończyła się K2, bierz 2 D3+K2 TiB do ssania i do tego 3 D3 TiB i będzie ok. Niestety lekarze nie mają za zadanie nikogo wyleczyć.

  22. Tokyoeyes 30 lipca 2018 o 14:14

   Pepsi, bardzo Cię proszę o pomoc z chlorellą. Mam obfite miesiączki, od 3 lat. Lekarz ginekolog zasugerował ostatnio tabletki antykoncepcyjne, żeby zmniejszyć krwawienia. Byłam skłonna je wziąć bo ciężki jest to dla mnie czas. W ulotce, jyz w domu przeczytałam jednak, że nie brać przy migrenami z aurą (zdarzają się u mnie) i problemach z cholesterolem (mam wysoki ale lekarze mówią, żeby się nim nie martwić). Zrobilam ostatnio badanie ferrytyny w kwietniu, wyniosła 12. Lekarz internista zalecił żelazo, tardyferon.Trochę brałam i odstawiłam bo bolała mnie po nim głowa. Zostałam na Twoim kompleksie B z niacyną. (Raz miałam flash! Na własne życzenie bo z roztargnienia popiłam kapsułkę kawą 😉
   Czuję się słaba, nerwowa, bez energii, usta blade strasznie i znowu przypałętało mi się zapalenie języka, potwornie suche usta. Poszłam do internisty, zlecił badania.
   Niedokrwistość jak byk.
   Poniżej normy osiem parametrów:
   Leukocyty (WBC) 3,87 10^9L przy normie 4,0-10,5
   Erytrocyty (RBC) 11,8 g/dl przy normie 12-16
   Hemoglobina 7,3 mmol/l przy normie 7,4 -9,9
   Hematokryt (HCT) 35,9% przy normie 37-40
   Średnia objętość płytki krwi (MPV) 7,8 fL przy normie 8-11
   Neutrocyty (NEU) 2,10 10^9L przy normie 2,50-5
   Limfocyty (LYMPH) 1,14 10^9L przy normie 1,5-3,50
   Żelazo 28 uq/dL przy normie 50-150

   Powyżej normy są komórki peroksydazoujemne (LUC%) 5,2% przy normie 0,0-4,0.

   Ferrytyna tym razem 39,3 ng/mL przy normie 15-150.

   Dzień przed badaniem zjadłam wątróbkę noni brałam kompleks B…

   Co on na to powie internista, dowiem się za 3 tygodnie. Międzyczasie wyjazd w góry, na jogę a zaraz potem miesiączka. Muszę się ratować. Wpadłam na pomysł z chlorellą TIB, która mam od Ciebie, czeka w szafie.
   Jak ją brać? Co polecisz mi jeszcze? Może zmiany w stylu życia? 😉

   Dziękuję, jesteś zawsze moim ratunkiem. Polecam Cię mojej siostrze, chorej na Sjogrena, przyjaciółce z Crohnem. Wysyłam artykuły etc. Love you!

   1. Pepsi Eliot 30 lipca 2018 o 20:18

    kuracja 4 szklanek, do 4 jarmuż, 4 greens, jeszcze dołożyć chlorelli, potrzebuję takich Twoich badań: B12, kwas foliowy, homocysteina i 25(OH)D, kontrolnie przydałoby się TSH

  23. Renata 28 sierpnia 2018 o 11:05

   Pepsi, nie ma mojego komentarza,czy muszę pisać drugi raz,czy czekam w kolejce?

  24. Renata 29 sierpnia 2018 o 09:17

   Czy możliwe,że mój komentarz od wczoraj czeka na akceptację?Dopytuję, ,ponieważ sprawa jest dosć poważna i chciałabym Pepsi poznać twoje zdanie.

  Nawigacja komentarzy

  Dodaj komentarz