Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 253 320
139 online
35 508 VIPy

Dlaczego nie powinnaś się cieszyć, gdy Twój mocz pachnie różami?

Nie ma też powodu do radości, gdy mocz rozsiewa słodki aromat?

„Wszystko jest gównem oprócz moczu” – jak powiedział Steve Jobs, albo Szekspir, nie pamiętam teraz dokładnie. Kupa wiadomo, bądź czujny w toalecie, gdyż kupa definiuje twoje zdrowie, ale również mocz, może ujawnić nam ważne informacje o procesie eliminacji odpadów naszego organizmu, dostarczając w ten sposób wskazówek na temat ogólnego stanu zdrowia. Gdy zauważysz zmiany w wyglądzie moczu, albo jego zapachu, może to być oznaką, że zjadłeś na kolację buraki, albo szparagi, ale też może to być potencjalne ostrzeżenie przed poważniejszym stanem chorobowym. Nerki służą do filtrowania nadmiaru wody i odpadów z krwi, rozpuszczalnych w wodzie. W ten sposób pozbywamy się toksyn i wszystkiego co byłoby w stanie wywołać chorobę. W ten sposób wydalamy nadmiar białka, cukru, bakterii i drożdży, a obecność tych składników w moczu świadczy, że mamy pewne problemy zdrowotne.

Nigdy nie powinniśmy ignorować jakości naszego moczu i powinniśmy umieć odczytywać anomalie

Gdy masz jakikolwiek problem z drogami moczowymi skonsultuj się z lekarzem, a ten zaraz Cię wyśle na badania moczu, które robi się już od 6000 lat, bo są bardzo proste. To może zacznij właśnie od takiego badania. W ciągu przeciętnego życia nerki filtrują ponad milion litrów wody, co wystarczy, aby wypełnić małe jezioro. O dziwo, już jedna nerka może obsłużyć zadanie doskonale. W rzeczywistości, jeśli stracisz nerkę, to ta druga może zwiększyć wielkość o 50 % w ciągu dwóch miesięcy, aby przejąć pracę tej utraconej. Mocz składa się circa w 95 % z wody i 5 % mocznika. Kwas moczowy, minerały, enzymy, sole i różne substancje powodujące problemy mogą się również zawierać w moczu. Normalny mocz jest jasny i ma żółty kolor słomkowy, spowodowany barwnikiem żółciowym zwanym urobilin. Tak samo jak kał, mocz zmienia kolor w zależność od tego co jesz, jakie suplementy, czy lekarstwa bierzesz, ile pijesz wody, czy jesteś aktywny, no i od pory dnia. Jednak niektóre choroby, a wielu mędrców twierdzi, że wszystkie, mają wpływ na kolor i właściwości moczu. Dlatego coś niecoś Burżuazja, też powinna wiedzieć, żeby w razie potrzeby szybko zareagować. Przy tak wielu zmiennych z pewnością nie będzie to jednoznaczne, i bez badań laboratoryjnych się nie obędzie, ale już na gałkę możesz mieć świadomość, że pewne problemy wystąpiły.

Jaki jest więc kolor Twojego moczu?

Żółty, złoty, słomkowy

czyli najbardziej typowy kolor moczu, świadczący o dobrym zdrowiu dróg moczowych. Im bardziej jesteś odwodniony, tym kolor Twojego moczu staje się bardziej żółty. Niektóre witaminy z grupy B powodują jasnożółty mocz.

Czerwony mocz

różowy krwiomocz (świeża krew w moczu) może być związany z infekcją dróg moczowych, kamieniami nerkowymi, lub rzadziej rakiem. Ale też spożycie żywności takiej jak buraki, jagody, czerwone barwniki spożywcze, rabarbar, suplementy z żelazem, oraz niektóre leki mogą barwić mocz na czerwono. Klasyczny kolor wina „porto” może wskazywać na porfirię (zaburzenia genetyczne). Cokolwiek nie powiedzieć, gdy masz podejrzenia, że jest krew w Twoim moczu skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej.

Mocz biały

Bezbarwny, oznacza być może nadmierne nawodnienie. I w tym momencie frutarianie nie zgadzają się z dr. Mercolą, ponieważ zaleca się sikanie 10 razy dziennie moczem w kolorze wody, co u witarian nie oznacza nadmiernego nawodnienia, tylko prawidłowe. Wybór należy do burżuazji. Tak czy siak w sprawie moczu przeźroczystego dr. Mercola radzi konsultować się tylko gdy rzecz dzieje się przewlekle.

Mocz pomarańczowy

jest zazwyczaj oznaką odwodnienia, objawia się nawet wcześniej niż uczucie pragnienia. Mocz pomarańczowy może się pojawić również, gdy zbyt długo przetrzymujesz oddanie moczu. Niekiedy taki kolor występuje po wysiłku fizycznym, albo po zjedzeniu marchewki, albo innej żywności w tym kolorze. Leki pirydyniowe (fenazopirydyny), albo problemy z wątrobą lub przysadką (ADH lub hormonem antydiuretycznym). Gdy zauważysz mocz pomarańczowy, zacznij pić więcej wody, nie zwlekaj z oddawaniem moczu, ale skonsultuj się z lekarzem, gdy kolor nadal się będzie utrzymywał pomimo odpowiedniego nawodnienia.

Kolor silnie pomarańczowy

zalatujący już brązem związany jest z silnym odwodnieniem. Może obciążałeś organizm intensywnym wysiłkiem, albo się przegrzałeś. Taki kolor może wywołać też nadmiar kofeiny, lub soli, albo krwiomocz. Mogła też spaść produkcja moczu (skąpomocz lub bezmocz). Problemy metaboliczne, problemy z przysadką (ADH lub hormon antydiuretyczny) Skonsultuj się z lekarzem, jeśli problem nadal występuje, mimo właściwego nawodnienia

Kolor moczu brązowy

oznacza skrajne odwodnienie. Taki kolor może też być wywołany jedzeniem fasoli fava, melanurią, ZUM (zakażenie układu moczowego), kamicą nerkową, guzem nerki, lub skrzepem krwi. Chorobą Addisona, cukromoczem, zwężeniem tętnicy nerkowej, białkomoczem, problemem z przysadką (ADH lub hormonem antydiuretycznym). Skonsultuj się z lekarzem, jeśli problem nadal występuje, mimo właściwego nawodnienia, szczególnie jeśli towarzyszą takiemu brązowemu moczowi, blade stolce, lub zażółcenie skóry, lub oczu

Czarny mocz

występuje rzadko, a wywołuje go alkaptonuria, zaburzenie genetyczne fenyloalaniny i tyrozyny. Kwas homogentyzynowy we krwi. Należy szybko skonsultować się z lekarzem w sprawie zatrucia.

Zielony mocz

też występuje rzadko. ZUM (zakażenie układu moczowego), oraz niektóre pokarmy (takie jak szparagi), duża ilość witamin. Zazwyczaj kolor zielony moczu ma łagodne przyczyny, ale należy skonsultować się z lekarzem, gdy się utrzymuje, zwłaszcza w połączeniu z bólem i pieczeniem (bolesne oddawanie moczu), i/lub częste oddawanie moczu (częstomocz), które są objawami ZUM (zakażenia układu moczowego),

Mocz niebieski

występuje też rzadko. Mogą go powodować sztuczne kolory w żywności lub lekach. Bilirubina, leki, takie jak błękit metylenowy, niezwykłe ZUM (zakażenie układu moczowego) jednak zwykle łagodne.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli kolor się utrzymuje, zwłaszcza jeśli masz ból, lub pieczenie (bolesne oddawanie moczu), i / lub częste oddawanie moczu (częstomocz), które są objawami ZUM

Mocz mętny

występuje, przy zakażeniach układu moczowego, chorobach nerek, problemach metabolicznych lub chłonkomoczu, phosphaturii (kryształy fosforanu w moczu), problemach przysadki (ADH lub hormonu antydiuretycznego). Należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli odczuwasz ból, lub pieczenie (bolesne oddawanie moczu), i / lub częste oddawanie moczu (częstomocz), które są objawami ZUM

Osad może wynikać z białkomoczu (cząstki białka) lub albuminurii, ZUM, kamieni nerkowych – skonsultuj się z lekarzem

Spieniony strumień moczu i białkomocz

Najczęstszymi przyczynami takiego zjawiska są cukrzyca i nadciśnienie tętnicze, a więc skonsultuj się z lekarzem

Czy Twój mocz pachnie jak róże?

Jeśli byłabyś kobietą ze starożytnego Rzymu, a Twój mocz pachniałby różami, to prawdopodobnie piłaś terpentynę. Jest to bardzo wysoka cena, którą płacisz, aby przypodobać się swojemu potencjalnemu, oddając mocz o czarującym zapachu. Ponieważ terpentyna jest trucizną, która może Cię zabić.

Okazuje się, że mocz zmienia swój zapach i oddaje całe wewnętrzne funkcjonowanie organizmu, zawierając szeroką gamę związków i produktów ubocznych przemiany materii. Niektóre odpowiednio przeszkolone psy mogą rzeczywiście wyczuć „zapach raka” w ludzkiej urynie. Mocz zazwyczaj nie ma silnego zapachu, ale jeśli zapach jest ostry (jak amoniak), może to oznaczać, że masz infekcję, lub kamienie nerkowe, lub, że może po prostu jesteś odwodniony. Odwodnienie powoduje, że mocz staje się bardziej skoncentrowany i może mieć silniejszy zapach niż normalnie. Gdy jesz dużo pokarmów bogatych w białko zwierzęce, jak mięso, czy jaja może wpłynąć na intensywność zapachu amoniaku w moczu. Menopauza, niektóre choroby przenoszone drogą płciową, a także niektóre zaburzenia metaboliczne mogą zwiększyć woń amoniaku.

Co najczęściej zmienia zapach moczu?

Nawet jedna zjedzona szparaga. Smród wynika ze związku siarki, który również zawiera się w czosnku, i wszystko jasne. Odcięcie końcówki szparaga może podobno zapobiec ostremu zapachowi psipsi, WTF!, ale końcówka jest najsmaczniejszą jego częścią! Leki i suplementy Pewne warunki genetyczne, takie jak rzadka „choroba syropu klonowego”, powodująca obrzydliwie słodki zapach moczu Zakażenia układu moczowego Niekontrolowana cukrzyca może przyczyniać się do słodkiego, owocowego, lub rzadziej drożdżowego zapachu moczu.

W przeszłości lekarze diagnozowali cukrzycę wlewając mocz do piasku, aby zobaczyć, czy był na tyle słodki, aby przyciągnąć owady. Inni lekarze tylko maczali palec, a potem degustowali smak. Dzisiejsi lekarze mają dostęp do znacznie bardziej eleganckich narzędzi diagnostycznych, co nie znaczy, że są mądrzejsi od Hipokratesa.

Gdy masz akurat teraz ochotę udać się na stronę?

Okazuje się, że częstość oddawania moczu jest również ważna. Robienie psipsi sześć do ośmiu razy dziennie jest „średnią”. My witarianie (tylko niektórzy wyznają tę zasadę, w tym pepsi) mamy gonić 10 razy. Ale faktycznie ilość oddawanego moczu u zdrowego człowieka związana jest z tym ile pije wody i jak bardzo jest aktywny. Zwiększona częstotliwość może być spowodowana nadreaktywnością pęcherza (mimowolne skurcze), kofeiną, zakażeniami dróg moczowych, śródmiąższowym zapaleniem pęcherza, łagodnym przerostem prostaty, cukrzycą, lub jednym z kilku neurologicznych problemów.

Ważne jest, aby sikać, kiedy czujesz, że chce Ci się sikać

Opóźnianie oddawania moczu może powodować nadmierne rozciągnięcie pęcherza. 7% społeczeństwa cierpi na nerwową przypadłość i nie mogą wysikać się przy innych. To także może powodować chęć do przetrzymywania moczu. Jakoś to załatw, ale nie przetrzymuj.

Ile wody należy pić?

Dr. Mercola nie podpisuje się pod zasadą obowiązkowego wypijania sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie. Podobno ciało samo Ci powie. Yyy … z tym, że nie wiadomo Przecież dosłownie przed chwilą doktor Mercola oświadczył, że kolor ciemno żółty moczu, oznacza odwodnienie, zanim je sobie uświadomimy. Faktycznie, gdyby to tak działało, że ile razy poczułeś pragnienie, napiłeś się, a następnie – nie jesteś odwodniony, to prawie nikt na świecie z łatwym dostępem do wody nie byłby odwodniony. Tymczasem wręcz przeciwnie, ludzie są totalnie odwodnieni i mało kto sika jasno słomkowym, zgoła przezroczystym moczem.

Im więcej masz lat, tym słabiej będziesz odczuwać pragnienie, dlatego musisz pić regularnie tak czy siak, aby Twój mocz był jasno żółty. Gdy ufasz niektórym witariańskim guru postawisz na to, aby był prawie jak woda. Gdy tylko nie łykasz witaminy B2, czyli ryboflawiny, która zamienia mocz jasny w „fluorescencyjnie” żółty, Twój mocz ma być blady. Jeśli masz kamienie nerkowe lub pęcherza moczowego, albo infekcje dróg moczowych, też musisz odpowiednio zwiększyć spożycie wody.

Ty i Twój śliczny układ moczowy – konklużyn

Mocz jest Twoją wizytówką. To jest okno, prze które można podejrzeć wewnętrzne funkcjonowanie organizmu. Mocz należy traktować jako „system wczesnego ostrzegania” dla wykrywania problemów zdrowotnych. Najważniejszym czynnikiem dla ogólnej kondycji dróg moczowych jest codzienne picie dużej ilości czystej i świeżej wody. Niedostateczne nawodnienie jest czynnikiem ryzyka numer jeden kamicy nerkowej, a także jest bardzo ważne dla zapobiegania ZUM (zakażeniu układu moczowego). Ogranicz spożycie kofeiny i alkoholu, który może podrażniać błonę śluzową pęcherza. Upewnij się, że dieta ma dużo magnezu i unikaj cukru, w tym fruktozy, oraz sody i nie fermentowanych produktów sojowych ze względu na ich zawartość szczawianów. Nie bój się zielonych szejków, bo … Modne zielone szejki pełne szczawianów, bać się? Wreszcie, nie przetrzymuj moczu w pęcherzu. Jak tylko poczujesz chęć, zaraz idź do klo klo. Opóźnianie oddawania moczu jest szkodliwe dla zdrowia pęcherza, z powodu jego rozciągania.

owocek:)


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Może rzuć też gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 39 192 times, 2 visits today)

Komentarze

 1. avatar Magdalena Maria Zofia 27 stycznia 2015 o 18:05

  Ciekawy tekst. Jak zwykle, ale… „ta szparaga”? serio? 😉

  1. avatar pepsieliot 27 stycznia 2015 o 18:39

   serio

   1. avatar zolo du 27 stycznia 2015 o 21:21

    Ale serio, co?

    Serio zażartowałaś Pepsi, prawda?

    Przecież: „Por, brokuł i szparag to warzywa.
    Rodzaju męskiego są też brokuł i szparag. I odmieniają się tak samo: nie ma brokuła i szparaga. ”
    Piszesz: Nawet jedna zjedzona szparaga.
    A potem: końcówka jest najsmaczniejszą jego częścią! Wiec jak?

    A przecież ja też tak myślę – i jej szpar.. i jego końcówka są smaczne….

    1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 08:10

     zolo du gówno mnie to obchodzi, nie żartuję

   2. avatar hajduczek 28 stycznia 2015 o 01:02

    Jednak nie szparaga, tylko szparag. Według Słownika Języka Polskiego „szparag – gatunek byliny z rodziny szparagowatych”

    Ale poza tym drobiazgiem – tekst baaaaardzo ciekawy, przyda mi się. Dzięki!

  2. avatar agnei 28 stycznia 2015 o 00:19

   to raczej dla draki chyba. zdecydowanie szparag. 😉

  3. avatar Hania 24 listopada 2016 o 00:19

   Ok. a jeśli przyjmuje się wit B complex i w dodatku forte a siku jest nadal jak woda to :
   a) znaczy że miałam niedobory wit B i nie wysikuje nadmiaru
   b) po prostu dużo pije
   c) lub coś innego?

   Dodam że kiedyś jak brałam b complex to siku bylo faktycznie żółte i śmierdziało witB, ale wtedy jeszcze jadłam mięso i mało piłam wody.

   pozdrawki

   1. avatar Jarmush 24 listopada 2016 o 06:05

    to znaczy że przyjmujesz słaby ewentualnie byle jaki suplement, używaj Greens & Fruits TiB, oczywiście nie tylko z tego powodu

 2. avatar Ola 27 stycznia 2015 o 19:41

  Pepsi,czy dobrze wyłapałam w artykule, że woda Evian/Nałęczowianka jest wg.Ciebie zdatna i całkiem w porządku do codziennego picia?
  Bo próbuję się odpowiednio nawadniać i zawsze przy sobie jakieś dobre 1,5l mieć;) Britę już sobie odpuściłam, bo naczytałam się, że to marketingowa ściema, przerzuciłam się na butelkowaną i niby czytam składy, zwracam uwagę na stosunek K i Na, ostatnio mialam epizod z kupowaniem wody z Mg ale wciąż się zastanawiam, która z tych sklepowych jest najlepsza..?

  &pewnie się powtórzę, ale dzięki że jesteś, uściski:)

  1. avatar pepsieliot 27 stycznia 2015 o 19:51

   jak najbardziej dobre, ale i tak trzeba wody zmieniać

 3. avatar atqa 27 stycznia 2015 o 20:34

  No ok.siusie prawdę powiedzą, ale co gdy dorosły facet, a dokładnie mój- zaczyna sikać (kolor i zapach moczu ok.) ze 20razy dziennie w tym kilka razy (co jest ogromnie męczące) w nocy i trwa to od prawie 3lat?….bo doktory ąę jeszcze nie zgadli..

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 08:08

   Atqa to może być związane z andropauzą, albo tylko ze spadkiem testosteronu w wyniku brania statyn, albo jakichś leków nasercowych. Czy występuję poranna erekcja? Miał badany poziom testosteronu? Bo wiadomo, że sprawy prostaty zostały przebadane w pierwszej kolejności.

   1. avatar atqa 28 stycznia 2015 o 20:13

    Tak, występuje 😀

    Testosteron nie był badany.W lutym będzie mieć wizytę kontrolną u endo. -podpowiedz Pepsi jakie badania ukierunkowane na problem mojego 45 latka powinno się wykonać (bo endo. ogranicza się do diagnostyki gruczolaka nadnercza)

    Dodam, że kłopotliwe siusianie ( i towarzyszące temu przerzedzenie włosów)zaczęło się u A. NAGLE jesienią 2012r., półtora roku po incydencie wieńcowym. Rzeczywiście wówczas brał wszystkie chyba grupy leków w tym i satyny i diuretyki…ale od lata 2013r. ,od kiedy leczy sie sam i zmienił sposób odżywiania się na roślinny- nie bierze tych leków (poza acardem) ,mimo to problem wciąż występuje.

 4. avatar agnei 28 stycznia 2015 o 00:20

  najbardziej jestem ciekawa tego fluo po b2. może spróbuję?
  czarny też frapujący, ale nie ciągnie mnie do próby 😀
  fajny post Pepsi, dzięki

  1. avatar Małe Rude 29 stycznia 2015 o 18:26

   Kiedyś brałam taki suplement, który miał w dużej ilości witaminy z grupy B. Bardzo szybko, bo po dwóch-trzech dniach mocz miał ŻRĄCY kolor, prawie dostałam zawału 😛 Na szczęście potem wujek internet powiedział mi o co chodzi 😛

 5. avatar fila 28 stycznia 2015 o 00:21

  Jeszcze coś z psimi kupami zrobić trzeba. Rzut beretem od Wawelu trzeba slalomem chodzić ze spuszczoną głową by nie wdepnąć, ale to do didaskaliów 😉

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 07:58

   no tak robią kupy, a mieszczuchy są ponad to i nie zbierają

 6. avatar amarsina 28 stycznia 2015 o 10:48

  Od tygodnia jestem na diecie dr dąbrowskiej. Smród przy psipsianiu ogromy. Czy to efekt oczyszczania? Kolor i częstotliwość ok

  1. avatar Edyta 28 stycznia 2015 o 14:30

   Najprawdopodobniej masz już zasadowy odczyn moczu ( dieta warzywna tak wpływa) i możliwy stan zapalny ( te bardzo śmierdzą). Lepiej zrób badanie ogólne moczu w jakimś laboratorium.

 7. avatar Bry 28 stycznia 2015 o 19:52

  No tak ale jaką wodę pić?? Gazowaną …niegazowaną…mineralną…nie ogarniam 🙁

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 20:05

   Bry różną, ale nie gazowaną, chyba, że naturalnie, http://www.pepsieliot.com/woda-destylowana/

 8. avatar Bry 28 stycznia 2015 o 20:10

  O no widzisz…a ja się poję ostatnio lekko gazowaną 😉 Dziękuję!
  Swoją drogą uzależniłam się trochę od Twojego bloga.. 🙂

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 20:26

   Bry no to ja uzależnię się od Ciebie 😀

 9. avatar Rene 12 kwietnia 2015 o 08:37

  Jak wpływa opóźnianie oddania moczu na rozciąganie pęcherza?
  Gdybyś mogła rozwinąć byłabym wdzięczna bo ja z kolei czytam i słyszę o treningu pęcherza.

  Od trzech lat po operacji ginekologicznej zaczęły się moje problemy z pęcherzem.
  Bylo sikanie co godzinę, w nocy trzy – cztery razy, bolesne parcia, napięcie takie, że czasami nie wiem czy mi się chce czy nie.
  Teraz jestem od roku na lekach na pęcherz nadreaktywny i jest lepiej. Nocy nadal nie udaje mi się przespać jednak w dzień trafiają się przerwy 3, 3,5 godzinne. Trafiają się – celowo tak napisalam. Nigdy nie wiem jak będzie dany dzień wyglądał – pół dnia ok, dalej parcia, sikanie co godzinę. Przez ten rok dni ” normalnych” miałam około dziesięciu…
  Odstawiłam moczopędne, cukier, gluten, drażniące i … nie umiem znaleźć reguły.
  Podejrzewam uszkodzenie nerwów podczas operacji lub zakażenie jakimś szankielstwem. Lekarze mają swoją wizję i kończy się na moich sugestiach np. w zakresie badań. Większość zrobiłam sama.
  Wracając do wątku z Twojego posta – ja słyszę, że mam przetrzymywać parcie, gdyż są to fałszywe alarmy nerwów z pęcherza. Tylko skąd mam wiedzieć kiedy są fałszywe? Czasem jak pójdę do toalety ok był fałszywy bo kilka kropel. Czasem strumień.
  Mam mieszane uczucia bo z jednej strony taki trening wydaje się zasadny i być może ja też odczuwam jego efekty a z drugiej od jakiegoś czasu mam bóle przy parciu czego wcześniej nie było…
  Nie mam z kim o tym porozmawiać a trafiłam na Twojego bloga i jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i zaangażowania:-)

  1. avatar pepsieliot 12 kwietnia 2015 o 12:17

   tak jak napisałam, nie należy rozciągać pęcherza, a częstomocz, to inny problem, który należy rozwiązać

 10. avatar doris 6 października 2015 o 12:21

  Pepsi, co myślisz o ph moczu na poziomie 8, zawse było poniżej, ale ostatnio wsuwam dużo zieleniny, czy to może mieć wpływ?

 11. avatar doris 7 października 2015 o 05:56

  i jak to uregulować żeby mieściło się w przedziale 6,4-6,8 (jod)?

 12. avatar ika 17 kwietnia 2016 o 20:58

  kobietki pilnujcie sie zapach moczu mowi duzo jak mialam raka szyjki to przy podmywaniu sie czulam zapach kwiatowy a teraz sprawdzam bo mocz pachnie amoniakiem i wychodzi ze tez sie sprawdzilo bo wlasnie wyszlam ze szpitala mam kamienice nerkowa

 13. avatar Jul 29 kwietnia 2016 o 14:55

  Witam☺a jak mocz śmierdzi rybą i ma cimny kolor?

  1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2016 o 15:19

   oddać do badania

 14. avatar madziuleek985 14 sierpnia 2016 o 10:16

  hey peps a jak mocz ma kolor zielony po chlorelli?

  1. avatar pepsieliot 14 sierpnia 2016 o 10:25

   może być

 15. avatar ala 9 grudnia 2016 o 19:43

  czy alpha lipoic acids moga zmienic zapach moczu?

 16. avatar Daria 19 lutego 2017 o 03:14

  A co jesli moj max.twierdzi, ze po stosunku ze mna smierdzi mu mocz? Zwala.wszystko na mnie, a codziennie je szparagi…

  1. avatar Jarmush 19 lutego 2017 o 08:04

   Dario, gość ma być może problem ze sobą, ale Ty nie rób z tego problemu sobie. Wszędzie jest napisane, że zapach moczu zmienia się po zjedzeniu nawet połowy szparaga. Mówi to z wyrzutem? Czy też po prostu jest hipochondrykiem i się boi?

 17. avatar Doti 24 lutego 2017 o 18:32

  Witam! Dzisiaj wzielam complex wit.b i pojawił się zielony mocz. Czy to normalne?

  1. avatar Jarmush 24 lutego 2017 o 19:11

   tak, fluorescencyjno żółto zielony mocz występuje po witaminie B2

   1. avatar Doti 24 lutego 2017 o 20:48

    ufff bo juz zaczęłam się denerwować:) dziękuję za ekspresową odpowiedź:) a skoro już..to mała prośba o post o testach na nietolerancje pokarmowe? a moze już jest a jeszcze nie znalazłam:)

   2. avatar Piterek79 2 stycznia 2018 o 22:49

    Pepsi a ta barwa się ustabilizuje czy póki będę brać B complex to taka jaskrawo żółta będzie? B2 tam jest 50 mg. Czy to może zaszkodzić ?
    PoZdrówka.

    1. avatar Jarmush 2 stycznia 2018 o 22:51

     po B2 jest taka barwa moczu, to normalne

 18. avatar Zara 19 lutego 2018 o 19:18

  Nie wiem czy iść do ginekologa czy do ogólnego. Wyczuwam po oddaniu moczu zapach ryby. Widzę jednak, że wydzielina w środku w pochwie ma kwaśny, mleczny zapach. Czy mogę zatem wykluczyć infekcje intymna?

 19. avatar kg19830602 14 maja 2018 o 14:23

  Ja jestem w tych 7%. Nie moge przy innych sikać i zaciska mi się zwieracz nerwowo. Poza tym ostatnio mam co jakiś czas problem z oddawaniem moczu, tzn. mam parcie, szczypie mnie cewka i moge wysikać. A jak już to sikam mętnym pomarańczowo-ceglastym moczem, czasem dosyć gęstym i po zakończeniu wysikania na wc jest jakby ceglasty piasek. Wydaję mi się, że to z powodu mojej dny moczanowej (biore Milurit 2x 100)

  1. avatar Jarmush 14 maja 2018 o 14:36

   Zacznij od herbatki oczyszczającej nerki https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze-zaczynaj-detoks-diy1/
   przeczytaj ten wpis https://www.pepsieliot.com/nyry-pecherz-kamienie-prostata/
   i jeszcze ten: https://www.pepsieliot.com/skuteczne-domowe-sposoby-na-podagre-i-dnawe-zapalenie-stawow/
   następnie wejdź na kurację 4 szklanek, oczywiście nie zapominaj o bio soku z wiśni.
   Jaki masz poziom 25(OH)D, B12, kwas foliowy, homocysteina, żelazo , ferrytyna, sód, potas, lipidy, cukier i insulinę na czczo, fibrynogen, CRP, kreatyninę, kwas moczowy właśnie, generalnie przydałyby się te badania: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 20. avatar Sylwia 4 października 2018 o 04:32

  Witam Pepsi,

  bardzo się właśnie zmartwiłam. Poszłam do łazienki, a tam w nocniku było siku mojego trzyletniego synka. Wstał w nocy i się załatwił i to siku musiało tam być jakąś chwilę. W tym moczu są na dnie jakieś kryształki, które się rozpuszczają kiedy dotknę je palcem. Co powinnam dalej robić? Badanie moczu?

  1. avatar Sylwia 4 października 2018 o 04:42

   Napisałam, że te kryształki się rozpuszczają, ale teraz dotknęłam ich jeszcze raz, i one się nie rozpuszczają, raczej rozcierają pod palcami na drobniejszy piasek

  2. avatar Jarmush 4 października 2018 o 08:16

   nie martw się, bo niepotrzebnie czarno-widzisz,zbadaj mocz.

   1. avatar Sylwia 4 października 2018 o 11:13

    Dziękuję za odpowiedź

 21. avatar Agnieszka 7 lutego 2019 o 14:22

  A co mogą oznaczać w badaniu moczu – nieliczne bakterie i dość liczne pasma śluzu (u dziewczynki). Wszystkie inne parametry są w normie.
  Czy mógł być źle pobrany czy robić posiew? Nie ma objawów typowych dla zakażenia układu moczowego (może tylko małe zaczerwienie najczęściej po basenie, znikające po posmarowaniu jednorazowo tormentiolem).

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2019 o 17:41

   posiew koniecznie zrób

 22. avatar mila 23 maja 2019 o 08:33

  Pepsi ,
  czemu piszesz żeby unikać sody ??? Przecież tyle pisałaś o jej cudownych właściwościach ????

  1. avatar Jarmush 23 maja 2019 o 09:35

   nie unikać, tylko mądrze stosować, wiesz, że w cc też jest soda :)?

 23. avatar Mila 23 maja 2019 o 10:11

  Pepsi ,
  a co to cc ???? carskie cięcie ? :-))))

  1. avatar Jarmush 23 maja 2019 o 11:05

   yesss

 24. avatar Mila 23 maja 2019 o 11:40

  …no to mi na szczęście już nie grozi:-)))))
  a z innej beczki nie mogę rozkminić różnicy między L-glutaminą a glutationem ?
  Pomożesz ???

  1. avatar Jarmush 23 maja 2019 o 15:44

   nie żartuj, może jeszcze Ci się mylić glukozamina 🙂 wpisz w google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum