Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 938 981
112 online
38 789 VIPy

Dlaczego powinieneś podkręcić się Nowym Rokiem

Dlaczego powinieneś podkręcić się Nowym Rokiem

Jolanta Kocim Mordom w 2015

Z psychologicznego punktu widzenia, traktuje się Nowy Rok, jako nowy początek.Im gorszy był stary rok, tym bardziej intensywne obchody nowego, bowiem zwykle, ludzie dążą do podłączenia się do czegokolwiek co daje nadzieję.Im więcej świętowania, tym więcej nadziei, że w nowym roku będzie lepiej.Centralnie ludzie wysoko mierzą jeżeli chodzi o nadchodzący rok. Koniec roku ma oznaczać zwykle zakończenie złej/tej gorszej fazy życia.W uroczystych obchodach zakończenia roku i obietnic nowego można dopatrzeć się również jednej z podstawowych potrzeb psychologicznych człowieka, jakim jest przetrwanie.Człowiek podświadomie uprawia surwiwal, aby jego życie raczej nie było zagrożone.Nowy rok, to podświadomie nowy punkt kontrolny dla człowieka, który czuje się szczęśliwy, bo przeżył kolejny rok.To jest ten sam powód z jakiego homo sapiens chętnie świętuje swoje urodziny.Oczywiście ma wiele innych powodów do świętowania, ale jednym z nich jest ten podświadomy – cieszy się, że nie umarł.

No i jest oczywiście pytanie czy to jest dobrze, że upiera się przy hucznym obchodzeniu tej sekundy?Zawsze tak, czyli jak najlepiej jest świętować, napawać się nadziejami, wierzyć, że przyszłość będzie lepsza od tego co było.Nadzieja i radość ma pozytywny wpływ na stan psychiczny i znacznie poprawia możliwości sprostania nowym wyzwaniom życia. Gdy masz nadzieję, koniec z depresją. Pisałam już o tym, te dwie przypadłości nie mogę współistnieć.Radzę Socjecie polubić każdy powód, który sprawia, że pojawia się impuls.Każdego dnia trzeba motywacji do monotonnych działań obowiązkowych i do zmian, w domyśle, zawsze na lepsze. Dlaczegóż by właśnie uświadomienie sobie, przeżyłem, więc od teraz wszystko mogę, nie miało być tym faktycznym momentem przełomowym w życiu.

To nie jest wpisanie się w kijowy system i konformizm, to jest umiejętność przejechania się na krzywy ryj, cudzym szybkim jachtem, osobistą kocią mordą.

♦ Noworoczne więc serdeczności peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

(Visited 1 467 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar duzaMi 3 stycznia 2015 o 22:09

  „Koniec roku ma oznaczać zwykle zakończenie złej/tej gorszej fazy życia.”
  Szkoda, że u mnie to się nie sprawdzi. Jutro mam urodziny, które spędzę znowu sama, mimo działań podjętych, żeby tym razem było inaczej. Do tego jeszcze okazuje się, że Campbell się mylił w swojej książce. Nic nie jest ok.

  1. avatar pepsieliot 4 stycznia 2015 o 08:31

   DuzaMi będę myślami z Tobą, wszystko będzie cudownie, jeszcze trochę działań i będzie<3

 2. avatar erendil 8 stycznia 2015 o 23:06

  z psychologicznego punktu widzenia to bez znaczenia czy podkrecasz sie via NY czy tez via cokolwiek innego 🙂 niektorzy podkrecja sie na sam widok… (mla nie….no comments) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum