Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 877 746
69 online
42 358 VIPy

Dlaczego przedwcześnie siwiejesz? Zgadnij jakiej witaminy może Ci brakować!

  Niektórzy lubią siwe, bielusieńkie nawet włosy i to bez względu na wiek. Można rezonować ze swoją siwizną, a można i nie rezonować z nią nic a nic. Nie należy się jej bać – dajmy się sobie pięknie starzeć! Kiedy jednak siwizna jest oznaką niedoborów – nie należy jej lekceważyć.

Przedwczesne siwienie wcale nie musi być genetyczne, nawet jeśli wskazują na to Twoje rodzinne statystyki!

Jak to możliwe?

Przedwczesne siwienie jest wynikiem złego, stresującego stylu życia i nieodpowiedniej diety. A te, niestety, bywają dziedziczne i bywają przyczyną niedoborów.

Dlaczego więc przedwcześnie siwieję?

1. Niedobór witamin z grupy B

Witamina B12, a raczej jej niedobór, jest głównym winowajcą jeśli chodzi o przedwczesne siwienie. Wymienia się obok niej także inne witaminy z grupy B, przede wszystkim B9 i B10. Niedobór tych witamin przyczynia się do osłabienia pigmentu włosów, a przez to do siwienia.

2. Niedobór Cynku i Selenu

Niedobór cynku i selenu osłabia cebulki włosów przyczyniając się nie tylko do wypadania, ale także do siwienia włosów i to bez względu na wiek.

3. Niedobór jodu

Przez niedobór jodu metabolizm komórek spowalnia, wpływając między innymi na zmniejszenie poziomu energii odbieranej przez komórki włosów, tym samym przyczyniając się do ich wypadania i siwienia.

4. Niedobór antyoksydantów – witamin A, C i E

Nadmiar wolnych rodników, które przyczyniają się między innymi do przyśpieszonego starzenia, wynika z braku antyoksydantów w organizmie. Jeśli coraz częściej znajdujesz siwe włosy na poduszce, uzupełnij swoją dietę w odpowiedni pokarm i suplementy i powstrzymaj ten proces.

5. Stres

Chyba każdy wie, że można osiwieć z nerwów. Składa się na to wiele czynników – złe samopoczucie, chroniczne napięcie i związane z tym dodatkowe czynniki jak bezsenność, problemy z układem pokarmowym, brak apetytu lub zajadanie problemów, i tak dalej. Najłatwiej jest powiedzieć, że nie ma co się przejmować, ale wiemy, że w kryzysowych sytuacjach to ostatnie o czym się myśli. Żeby ruszyć ze skrzyżowania należy zaakceptować swoją sytuację, po prostu. Czasem zupełnie nagle okazuje się, że w tu i teraz, w trakcie parzenia herbaty, spaceru, zabawy z dzieckiem, problemy wcale Cię nie dotyczą.

Czy masz jakiś problem? Nie? To po co się przejmować? Czy masz jakiś Problem? Tak? A możesz coś z tym zrobić? Tak. To po co się przejmować? Czy masz jakiś Problem? Tak? A możesz coś z tym zrobić? Nie. To po co się przejmować?

Jeśli jednak potrzebujesz wsparcia, warto pomyśleć o adaptogenie, np. ashwagandzie, która pozwoli Ci się wyciszyć i ukoić umysł. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak poradzić sobie z siwieniem – przeczytaj artykuł Pepsi. Źródło: 1

uściski:)

(Visited 16 314 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar mamamagda 17 grudnia 2017 o 08:47

  Przedwcześnie, to znaczy kiedy?

 2. avatar Niki 17 grudnia 2017 o 08:48

  PABA 🙂 witamina B10 lub Bx/H1 przeciw siwieniu, opóźnianiu procesów starzenia się organizmu
  Trawka pszeniczna również odsiwia

 3. avatar Bio pomidore 17 grudnia 2017 o 09:08

  Pierwsze siwe włosy zaczęły się pojawiać po 18-ce, stres i zle odżywianie. Teraz jestem po 30 -ce jest ich więcej Ale nie tak dużo, nie widać ich, po drugie cały czas zmieniam dietę na lepsze, jest dobrze:)
  Pozdrawiam i owocki;)

 4. avatar Sarah 17 grudnia 2017 o 10:21

  Mi się sypnęły dosłownie dziesiątki siwych wlosów momentalnie, kiedy mój narzeczony umarł na nowotwór. Mam długie włosy więc widać, że pierwsze kila cm od skróy jest białe, a dalej normalny czarny włos…Naprawdę można to odwrócić?

  1. avatar grzegorzadam 17 grudnia 2017 o 20:29

   Potężny stres pozbawia witamin do poziomów szkorbutowych, spokojnie uzupełniaj braki.

 5. avatar też szukam 17 grudnia 2017 o 10:36

  Emanuela, fajne te pytania i odpowiedzi dot. problemu…zapożyczę, spiszę na kartce i powieszę na lodówce w domu i jakimś stosownym miejscu w pracy w pracy

 6. avatar giwonka 17 grudnia 2017 o 18:31

  Ja myślę, że to jeszcze coś innego ma wpływ. Zachorowałam na raka piersi, więc na pewno wszystkie 4 pierwsze punkty mnie dotyczyły. Stres zajebisty, że oddychać człek nie mógł. Mam 45 lat i ani jednego siwego włosa.

  1. avatar Jarmush 17 grudnia 2017 o 20:46

   są wyjątki, też genetyka odgrywa rolę, tak jak łysienie u facetów

  2. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 06:33

   Zachorowałam na raka piersi, ”

   ZAchowaj spokój, strach wyłącza myślenie.
   Wyniki histopatologii potraktuj jako wstep do szukania przyczyn, bo to jest
   objaw nie choroba.

 7. avatar Marek 17 grudnia 2017 o 18:45

  Tak jak napisałaś cynk i selen, nie tylko dla włosów, ale i dla całego ciała..Dla tych co mają słabe siwiejące włosy to polecam szampon z cynkiem …

 8. avatar Anna Kowalska 17 grudnia 2017 o 21:33

  Potwierdzam można odwrócić proces siwienia po uzupełnieniu braków włos który wzrastał jako siwy i sztywny później dostał koloru i był „normalny” ale byłam zaskoczona jak to odkryłam. U mnie chyba najbardziej pomogły witaminy z grupy B

  1. avatar barbel 18 grudnia 2017 o 16:10

   B- complex? Ile bralas?

   1. avatar Anna Kowalska 19 grudnia 2017 o 16:23

    Jedną kapsułkę

 9. avatar Klara 18 grudnia 2017 o 13:58

  A mi żadna suplementacja i dieta nie pomaga. Włosy wypadają i siwieją jeszcze bardziej. Najgorsze jest to że nie cierpię farb do włosów-żadnych, nawet tych z mniejszą ilością substancji chemicznych. Po prostu obrzydza mnie sam proces farbowania i potem noszenia tego czegoś na sobie. Ochyda. No i żeby było jasne, nie jestem emerytką ale całkiem młoda osóbką.

  1. avatar Jarmush 18 grudnia 2017 o 16:39

   są 100% farby organiczne, ale generalnie ten Twój komentarz jest na Nie, i używasz niefajnych słów,obniżasz wibracje swoje i otoczenia

 10. avatar Peposha 27 maja 2019 o 20:54

  A czy to też dotyczy dzieci? W styczniu u mojej 5letniej córki znalazłam pierwszy siwy włos. Teraz jest ich 5. Może i wiecej ale ma bardzo gęste włosy i nie znalazlam innych. Idziemy na badania tarczycy i do endokrynolog bo gdzieś znalazłam że to może być niedoczynność bądź Haschimoto. Bardzo się martwię. Pediatra to bagatelizuje i twierdzi, że to kwestia genów. No nie powiem bo mój mąż zaczął siwieć po 25 r.ż. jego tata również. Ale 5 lat to za września moim zdaniem. Jak u takiego dziecka suplementowac podane minerały? Czy mogę zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania? (Oprócz morfologii i tarczycowych)

  1. avatar Jarmush 28 maja 2019 o 04:44

   Peposha, każdy loguje się tutaj w swojej sprawie, i nie rób dziecku afery z powodu siwych włosów, tym bardziej, gdy wszystko jest z jej zdrowiem w porządku i nie ma innych objawów.
   Tu masz ogólne zalecenia dla 5 latki
   UODPORNIENIE

   dziecko 5 lat

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 grama chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2,5 grama spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib–5905344040680.html

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html (to jest produkt dla dorosłych, ale masa znajomych dzieci je tę witaminę), dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację,

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB,

   UWAGA!
   Należy zachować szczególną ostrożność w terapii dzieci, dbając o właściwą dawkę, temperaturę wody i indywidualnie dobrany poziom stężenia (wiek, waga, wzrost). W odosobnionych przypadkach przy zbyt długim przebywaniu w wannie mogą nastąpić skurcze mięśni, zatem w terapii dzieci nie można ich spuszczać z oka, jednocześnie dbając aby kąpiel nie trwała zbyt długo.

   Koniecznie przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Zalecenie dawkowania 2,5% roztworu chlorku magnezu sześciowodnego:

   Dorośli i dzieci powyżej piątego roku życia- 125 ml
   Czterolatki – 100 ml
   Trzylatki – 80 ml
   Roczne i dwulatki – 60 ml
   Dzieci ponad półroczne – 30 ml
   Dzieci do pół roku – 15 ml
   Przy czym:
   Dr. Vergin nadmienia, że w ostrych stanach przyjmowanie chlorku magnezu sześciowodnego powinno następować co  6 h, a jeśli stan jest poważny to pierwsze 2 dawki powinny nastąpić w odstępie 3 h; następnie stosownie do tempa polepszania się stanu, należy zwiększyć interwały do 8 a potem 12 h. Po ustaniu objawów przez kilka dni należy przyjmować dawkę co 12 h.

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 11. avatar jan stępień 10 sierpnia 2020 o 06:44

  Witam, piszę z zapytaniem:(Opisze w skrócie swoją sytuacje, spotkało mnie przedwczesne siwienie-miałem sporu stresu w ostatnim okresie, które staram się unikać)
  1.) Dostałem z polecenia informacje o stosowaniu/jedzeniu łyżeczki czarnego sezamu surowego w ziarnach jako metody na odwrócenie siwienia i teraz pytanko to ten sposób faktycznie cokolwiek przynosi pozytywnego czy to tylko mit internetu/bujda ?
  2.) Dostałem też informacje o całkowitym usunięciu z posiłków cukru, nabiału oraz produktów z użyciem mąki pszennej. Jedzeniu surowych warzyw, owoców, ale z mięsem i ciemnym pieczywem oraz piciu/psiukaniu chlorku magnezu/oliwy magnezowej. Podsumowując
  dużo ludzi pisze o tym że należy tylko jeść warzywa/owoce, a tutaj w formie przeciwnej do tego jeszcze mięso i ciemny chleb, chciałbym się dowiedzieć czy to faktycznie działa taki przepis na plan żywieniowy czy oprzeć się tylko na surowej diecie w celu odwrócenia siwienia ?

  1. avatar Jarmush 10 sierpnia 2020 o 07:56

   4 szkalnki, witarianizm i do 4 szklanki dodatkowo łyżka trawy pszenicznej Wheat Grass This is BIO, żadnej gwarancji sukcesu, ale zdrowie będzie szło do góry <3

   1. avatar jan stępień 10 sierpnia 2020 o 08:27

    Pepsi 4 szklanki czego ?

     1. avatar jan stępień 10 sierpnia 2020 o 09:53

      Dzięki, za odp a na temat pytania o czarnym sezamie jesteś w stanie odpisać ?

     2. avatar Jarmush 10 sierpnia 2020 o 11:03

      nie siedzę w temacie

  2. avatar Przemko :-) 10 sierpnia 2020 o 17:05

   Ja też słyszałem o tym sposobie aby oliwę magnezową wcierać w skórę głowy tam gdzie siwe. Stosuję. Choć nie regularnie. Więc na razie nie potwierdzam swoim przykładem. Ale zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi 🙂 Tylko czasami włosy wydają się jakby lekko sklejone. Szczególnie gdy za dużo zmieszam chlorku magnezu więc ostatnio dodaję trochę mniej. Tak na oko roztwór około 30%, a nie pół na pół.

   Powodzenia! Tobie i sobie 🙂

  3. avatar Przemko :-) 30 sierpnia 2020 o 20:02

   https://www.pepsieliot.com/4361/jak-pozbyc-sie-siwizny-w-te-swieta-bez-wizyty-u-fryzjera.html
   Tu jest o sezamie. Co prawda nie czarnym ale ponoć faceci nie rozróżniają kolorów 🙂 No, może poza siwym, hehe 😉

 12. […] jest kilka. Po pierwsze uzupełnij niedobory, włącz do diety przeciwutleniacze i trawę pszeniczną, a także wspomóż swoje włosy i […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum