logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
74 095 125
186 online
30 083 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Dlaczego przedwcześnie siwiejesz? Zgadnij jakiej witaminy może Ci brakować!

   

  Niektórzy lubią siwe, bielusieńkie nawet włosy i to bez względu na wiek. Można rezonować ze swoją siwizną, a można i nie rezonować z nią nic a nic. Nie należy się jej bać – dajmy się sobie pięknie starzeć!

  Kiedy jednak siwizna jest oznaką niedoborów – nie należy jej lekceważyć.

  Przedwczesne siwienie wcale nie musi być genetyczne, nawet jeśli wskazują na to Twoje rodzinne statystyki!

  Jak to możliwe?

  Przedwczesne siwienie jest wynikiem złego, stresującego stylu życia i nieodpowiedniej diety. A te, niestety, bywają dziedziczne i bywają przyczyną niedoborów.

  TU KUPISZ WITAMINĘ B12 TiB w dużych dozach

  Dlaczego więc przedwcześnie siwieję?

  1. Niedobór witamin z grupy B

  Witamina B12, a raczej jej niedobór, jest głównym winowajcą jeśli chodzi o przedwczesne siwienie. Wymienia się obok niej także inne witaminy z grupy B, przede wszystkim B9 i B10.
  Niedobór tych witamin przyczynia się do osłabienia pigmentu włosów, a przez to do siwienia.

  2. Niedobór Cynku i Selenu

  Niedobór cynku i selenu osłabia cebulki włosów przyczyniając się nie tylko do wypadania, ale także do siwienia włosów i to bez względu na wiek.

  3. Niedobór jodu

  Przez niedobór jodu metabolizm komórek spowalnia, wpływając między innymi na zmniejszenie poziomu energii odbieranej przez komórki włosów, tym samym przyczyniając się do ich wypadania i siwienia.

  4. Niedobór antyoksydantów – witamin A, C i E

  Nadmiar wolnych rodników, które przyczyniają się między innymi do przyśpieszonego starzenia, wynika z braku antyoksydantów w organizmie. Jeśli coraz częściej znajdujesz siwe włosy na poduszce, uzupełnij swoją dietę w odpowiedni pokarm i suplementy i powstrzymaj ten proces.

  5. Stres

  Chyba każdy wie, że można osiwieć z nerwów. Składa się na to wiele czynników – złe samopoczucie, chroniczne napięcie i związane z tym dodatkowe czynniki jak bezsenność, problemy z układem pokarmowym, brak apetytu lub zajadanie problemów, i tak dalej.
  Najłatwiej jest powiedzieć, że nie ma co się przejmować, ale wiemy, że w kryzysowych sytuacjach to ostatnie o czym się myśli.

  Żeby ruszyć ze skrzyżowania należy zaakceptować swoją sytuację, po prostu. Czasem zupełnie nagle okazuje się, że w tu i teraz, w trakcie parzenia herbaty, spaceru, zabawy z dzieckiem, problemy wcale Cię nie dotyczą.

  Czy masz jakiś problem? Nie? To po co się przejmować?
  Czy masz jakiś Problem? Tak? A możesz coś z tym zrobić? Tak. To po co się przejmować?
  Czy masz jakiś Problem? Tak? A możesz coś z tym zrobić? Nie. To po co się przejmować?

  Jeśli jednak potrzebujesz wsparcia, warto pomyśleć o adaptogenie, np. ashwagandzie, która pozwoli Ci się wyciszyć i ukoić umysł.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się jak poradzić sobie z siwieniem – przeczytaj artykuł Pepsi.

  Źródło: 1

  uściski:)

  (Visited 10 587 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. mamamagda 17 grudnia 2017 o 09:47

   Przedwcześnie, to znaczy kiedy?

  2. Niki 17 grudnia 2017 o 09:48

   PABA 🙂 witamina B10 lub Bx/H1 przeciw siwieniu, opóźnianiu procesów starzenia się organizmu
   Trawka pszeniczna również odsiwia

  3. Bio pomidore 17 grudnia 2017 o 10:08

   Pierwsze siwe włosy zaczęły się pojawiać po 18-ce, stres i zle odżywianie. Teraz jestem po 30 -ce jest ich więcej Ale nie tak dużo, nie widać ich, po drugie cały czas zmieniam dietę na lepsze, jest dobrze:)
   Pozdrawiam i owocki;)

  4. Sarah 17 grudnia 2017 o 11:21

   Mi się sypnęły dosłownie dziesiątki siwych wlosów momentalnie, kiedy mój narzeczony umarł na nowotwór. Mam długie włosy więc widać, że pierwsze kila cm od skróy jest białe, a dalej normalny czarny włos…Naprawdę można to odwrócić?

   1. grzegorzadam 17 grudnia 2017 o 21:29

    Potężny stres pozbawia witamin do poziomów szkorbutowych, spokojnie uzupełniaj braki.

  5. też szukam 17 grudnia 2017 o 11:36

   Emanuela, fajne te pytania i odpowiedzi dot. problemu…zapożyczę, spiszę na kartce i powieszę na lodówce w domu i jakimś stosownym miejscu w pracy w pracy

  6. giwonka 17 grudnia 2017 o 19:31

   Ja myślę, że to jeszcze coś innego ma wpływ. Zachorowałam na raka piersi, więc na pewno wszystkie 4 pierwsze punkty mnie dotyczyły. Stres zajebisty, że oddychać człek nie mógł. Mam 45 lat i ani jednego siwego włosa.

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 21:46

    są wyjątki, też genetyka odgrywa rolę, tak jak łysienie u facetów

   2. grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 07:33

    Zachorowałam na raka piersi, ”

    ZAchowaj spokój, strach wyłącza myślenie.
    Wyniki histopatologii potraktuj jako wstep do szukania przyczyn, bo to jest
    objaw nie choroba.

  7. Marek 17 grudnia 2017 o 19:45

   Tak jak napisałaś cynk i selen, nie tylko dla włosów, ale i dla całego ciała..Dla tych co mają słabe siwiejące włosy to polecam szampon z cynkiem …

  8. Anna Kowalska 17 grudnia 2017 o 22:33

   Potwierdzam można odwrócić proces siwienia po uzupełnieniu braków włos który wzrastał jako siwy i sztywny później dostał koloru i był „normalny” ale byłam zaskoczona jak to odkryłam. U mnie chyba najbardziej pomogły witaminy z grupy B

   1. barbel 18 grudnia 2017 o 17:10

    B- complex? Ile bralas?

    1. Anna Kowalska 19 grudnia 2017 o 17:23

     Jedną kapsułkę

  9. Klara 18 grudnia 2017 o 14:58

   A mi żadna suplementacja i dieta nie pomaga. Włosy wypadają i siwieją jeszcze bardziej. Najgorsze jest to że nie cierpię farb do włosów-żadnych, nawet tych z mniejszą ilością substancji chemicznych. Po prostu obrzydza mnie sam proces farbowania i potem noszenia tego czegoś na sobie. Ochyda. No i żeby było jasne, nie jestem emerytką ale całkiem młoda osóbką.

   1. Pepsi Eliot 18 grudnia 2017 o 17:39

    są 100% farby organiczne, ale generalnie ten Twój komentarz jest na Nie, i używasz niefajnych słów,obniżasz wibracje swoje i otoczenia

  Dodaj komentarz