Dlaczego przerywany post odmładza i leczy? Do tego bardzo - Pepsi Eliot
logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
70 513 622
188 online
29 454 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Dlaczego przerywany post odmładza i leczy? Do tego bardzo

  11150732_796456857091794_1007160181154038072_n

  Dlaczego przerywany post odmładza i leczy? Do tego bardzo

  Czyli o mitochondriach, nie mylić z mitomanem

  Wielce wypasiony Greens & Fruits TiB

  Wielce wypasiony Greens & Fruits TiB

  Hej Burżuazji,

  „Sukces zależy od trzech rzeczy: kto mówi, co mówi i jak mówi. Z tych trzech rzeczy najmniej istotne jest, co mówi” (John, wicehrabia Morley z Blackburn)

  Jednak dzisiaj stawiam na jądro wypowiedzi, dlatego powiem Możnemu w jaki sposób można się odmłodzić nie tylko od środka, ale też wizerunkowo. A wszystko rozbija się o malutkie miotochondria w komórkach, miniaturowe organelle, kiedyś nawet uważano, że pochodzące od bakterii. Cokolwiek to jest, jest maleńkie i jest podstawowym źródłem energii dla organizmu.

  Możesz nie wiedzieć czym są mitochondria, ale uwierz, że są niezbędne dla Twojego zdrowia.

  Od nich zależy, czy mając lat 70 możesz robić to co 40 latek i niestety odwrotnie też.

  Post powstał na podstawie opracowania dr. Rhondy Patrick, badaczki specjalizującej się w zależnościach mitochondrialnych, zdrowia, chorób i starzenia się.

  Energia do życia produkowana jest w mitochondriach

  Jak mikrusy wytwarzają tę energię?

  Potrzebują do tego tlenu z powietrza, którym oddychamy, tłuszczu i glukozy z tego co jemy.

  Owe dwa procesy – oddechowy i żywieniowy – połączone są ze sobą w procesie zwanym fosforylacja oksydacyjna. To właśnie mitochondria wykorzystywane są do generowania energii w postaci ATP. Z kolei ATP jest nośnikiem energii w całym organizmie.

  Jednak ten proces produkuje również produkty uboczne, takie jak reaktywne formy tlenu (ROS), które są szkodliwe do komórek i mitochondrialnego DNA, co następnie przenoszone jest do DNA jądrowego.

  Mamy więc do czynienia z kompromisem

  Uwaga Burżuazjo!

  To, jak szybko starzejesz się w dużej mierze zależy od tego jak dobrze działają Twoje mitochondria, ale też jak wiele szkód możesz zminimalizować poprzez dobrą dietę i ewentualnie dodatkową suplementację.

  Rola mitochondriów w raku jest bardzo poważna, bo działają trochę podobnie jak chemioterapeutyki. Reaktywne formy tlenu wytwarzane jako produkt uboczny w produkcji ATP wysyłają sygnał, który wprawia w ruch proces samobójstwa komórkowego, znany także jako apoptoza. Na co dzień to się dość dobrze sprawdza, pojedyncze komórki nowotworowe mogą zostać wyeliminowane i zastąpione zdrowymi. Nie należy zapominać, że rak jest chorobą metabolizmu.

  Widzisz więc, że niektóre wolne rodniki są naprawdę dobre, a Twój organizm potrzebuje ich do regulacji funkcji komórek, ale problemy powstają, gdy produkujesz nadmierne ilości wolnych rodników. Niestety jest to problem nas wszystkich, i z tego właśnie powodu można uważać, że większość chorób, zwłaszcza nowotworów, to są choroby nabyte.

  Super Antyoksydant - raw Purple Corn 100% Organic This is Bio

  Super Antyoksydant – raw Purple Corn 100% Organic This is Bio (przypominam o środowej akcji!)

  Są dwa sposoby na rozwiązanie tego problemu i raczej powinno się stosować oba

  Podnieś poziom swoich przeciwutleniaczy
  Zmniejsz produkcję wolnych rodników w mitochondriach

  Jedną z najlepszych strategii zmniejszania mitochondrialnej produkcji wolnych rodników jest ograniczenie ilości paliwa, którym karmisz swoje ciało, poprzez stosowanie przerywanego postu

  Dieta oparta na przerywanym poście jest szczególnie skuteczna, jeśli będziesz unikał jedzenia już na kilka godzin przed pójściem spać. Bowiem jest to czas najbardziej obniżonego stanu metabolicznego.

  Są na to badania, że mitochondrialne uszkodzenia DNA mają wpływ na długowieczność. Gdy śpisz trawienie pokarmu jest dla organizmu fatalne. Tłumacząc nadal z laicka. Zaczynasz się niepotrzebnie w nocy starzeć, zamiast odmładzać mając pusty żołądek. Twoje mitochondria, czyli miniaturowe elektrownie, dzięki którym organizm może pozyskać energię z tłuszczu (na brzuchu), będą aktywowane, gdy jesteś na czczo.

  Przerywany post może odegrać wielką rolę w leczeniu chorób, w tym tych najgroźniejszych, bo tak jak niektóre chemioterapeutyki, post naturalnie aktywuje mitochondria. To tworzy taki wybuch reaktywnych form tlenu, że z powodu obrażeń komórek nowotworowych, aż do ich śmierci.

  Przerywany post odmładza

  Są jeszcze inne fajne mechanizmy:

  Gdy jesteś na czczo Twoje ciało oczyszcza się również wydalając uszkodzone komórki w procesie zwanym autofagią, co w zasadzie oznacza, że komórka, która jest uszkodzona, może umrzeć. Ale jeśli nie umiera, z czasem staje się starzejącą się komórką, co niestety związane jest z wiekiem.

  Co to oznacza w praktyce?

  Że komórka owszem, nie jest martwa, ale tak naprawdę nie żyje, bo nie wykonuje swoich funkcji. Siedzi w organizmie i wydziela cząsteczki prozapalne, szkodliwe dla sąsiednich komórek, przyspieszając procesy starzenia.

  rp_myszka2-712x1024.jpg

  W jaki więc sposób nakarmić mitochondria? W jaki sposób opóźniać starzenie?

  Następujące składniki odżywcze będą bardzo ważne:

  Koenzym Q10 lub ubichinol (zredukowana forma)
  L-karnityna
  D-ryboza
  Magnez
  Omega-3
  Wszystkie witaminy z grupy B, w tym ryboflawina, tiamina i B6
  Kwas alfa-liponowy (ALA)

  Wszystkie te składniki można oczywiście próbować pozyskiwać z żywności, dlatego bardzo dobrą opcją będzie chlorella, czy spirulina (to są pokarmy, tak samo jak sprasowane wodorosty nori). Jednak w wielu przypadkach wzięcie suplementów będzie bardzo uzasadnione.

  No i jest jeszcze aktywność fizyczna, bowiem ćwiczenia również zmuszają mitochondria do większej aktywności. Mitochondria będą się wręcz tworzyć, żeby tylko nadążyć za Twoim zapotrzebowaniem na energię.

  Starzenie się jest nieuniknione i nie powiedziałam nic szczególnie odkrywczego.

  Ale wiek biologiczny może być zupełnie inny od Twojego wieku chronologicznego, a mitochondria mają bardzo dużo wspólnego z biologicznym starzeniem się

  To że ludzie mogą starzeć się biologicznie w bardzo różnym tempie wszyscy wiemy. Ludzie na diecie witariańskiej wyglądają zwykle młodziej niż ich rówieśnicy na dietach z pokarmami wysoko przetworzonymi. Ludzie na dietach wysoko tłuszczowych i zwykle z większym spożyciem białka wyglądają po prostu brzydziej. Łatwo można sobie wygooglać te fakty.

  Dr. Graham, czy Cousens, to piękni, super sprawni starcy. Nie chce mi się nawet pisać jak wyglądają tamci, ale koniecznie umieszczają własne zdjęcia na okładkach książek, które wydają w ramach apoteozy swoich diet.

  Najważniejsze biomarkery odpowiedzialne za starzenie się biologiczne to: długość telomerów, uszkodzenia DNA, utleniony cholesterol, czyli póki co frakcja tego złego, metabolizm glukozy, i wrażliwość na insulinę.

  Gdybyśmy sobie nawzajem porobili badania, to okazałoby się, że osoby w tym samym wieku chronologicznym będą miały niekiedy diametralnie różny wiek biologiczny. A wiek biologiczny jest najważniejszy, bo rokuje w teraźniejszości i na przyszłość.


  czego Możnym & Ślicznym życzy
  J peps


  reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 9 432 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Piotr 25 stycznia 2016 o 13:54

   Czyli nie jeść wieprzowiny i ryb?

   Tak jak mówią modelki: Nic nie jem co kręci ogonkiem.

   1. Takajaka 6 października 2017 o 20:30

    Ja nie jadam nic co robi kupę.

  2. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 14:14

   Piotrze znowu nic do Ciebie nie dotarło z kolejnego wpisa. Pytam się łaj?

   1. Piotr 8 października 2017 o 07:17

    Teraz już prawie po 2 latach – więcej myślę i szukam własnej drogi.

  3. RawMartini 25 stycznia 2016 o 15:26

   Co myślisz Pepsi o diecie surowej wysoko tłuszczowej. Sam jestem na 80/10/10 ale parząc na Markusa Rothkranza czy na Lou Corona jak i wielu innych wysoko tłuszczowych surojadów wyglądają młodziej niż np. Graham lub Lockhart. Markus twierdzi, że tłuszcz opóźnia proces starzenia komórek i jest ważniejszy niż białko.
   Czy pomarszczona twarz Grahama to nie wynik małej ilości tłuszczu w diecie?

   1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 17:33

    Roslinna dieta wysoko tłuszczowa to samobójstwo, i kto od kogo jest młodszy? Markus koło 50 od blisko 85 letniego Grahama?

    1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 23:24

     Ani Ty, ani ja nie mamy racji, gdyż urodził się 12 January 1942, czyli ma skończone 74 lata, ale to też nie ma co go porównywać z 50 latkami, tym bardziej, żę wciąż siedzi na słońcu

     1. pepsieliot 26 stycznia 2016 o 08:50

      nie, to słońce

     2. Surowa 26 stycznia 2016 o 10:17

      Moim zdaniem zarówno Graham jak i Lockhart wyglądają świetnie jak na swój wiek. A Graham to istny okaz zdrowia-jego fizjonomia jest taka jak byc powinna,tylko wszyscy na konwencjonalnej diecie są opuchnięci,bo przecież toksyny i nadmiar płynów muszą się gdzieś ulokować, a podskórna tkanka tłuszczowa twarzy sprawdza się w tym celu znakomicie, tak więc jego „pomarszczona twarz” jak dla mnie jest wyrazem zdrowia i wolnego od toksyn organizmu.
      Jedyną osobą, która moim zdaniem wygląda źle na wysokowęglowodanowej diecie jest RawKristina, która jest opuchnięta jakby zatrzymywała wodę w organiźmie..,albo miała problemy z tarczycą.. Czyżby jednak jakieś błędy żywieniowe? Masz może jakieś zdanie na jej temat Pepsi?

      1. pepsieliot 26 stycznia 2016 o 12:56

       No coś Ty:) ona ma taką urodę, jakby mogła mieć problemy z gospodarką wodną, przy takiej ilości owoców. Niestety co widać u Grahama, to brak kolagenu, o czym jest dzisiejszy wpis

     3. Surowa 26 stycznia 2016 o 15:33

      Dlatego mnie to tak nurtuje, bo przecież nie powinna mieć problemów z gospodarką wodną… do 2015 roku wyglądała wg mnie bardzo fajnie, a z każdym kolejnym filmem po 2015 robi się objętościowo coraz większa (ramiona, dekolt, szyja, podbródek, twarz) https://www.youtube.com/watch?v=OsYnirLq41w Ponoć bardzo dużo biega, więc może rozregulowało jej to gospodarkę hormonalną, bo przecież człowiek nie jest przystosowany fizjologicznie do bardzo długich maratonów…, albo jednak za dużo tłuszczu w tych jej deserkach../? Nie wiem, w każdym razie mnie bardziej przekonywała jej sylwetka z wcześniejszych lat niż obecna.., ale tak wiem.. o gustach się nie dyskutuje..;)

      1. pepsieliot 26 stycznia 2016 o 17:51

       A Boutenko? To samo, nie wolno jeść dużo tłuszczu roślinnego, mało kto sobie z tym poradzi, oczywiście po czasie, a ja nie znałam historii, pamiętam ją tylko jako szczupłą bardzo osobę

      2. pepsieliot 26 stycznia 2016 o 19:51

       prawie wszyscy

      3. pepsieliot 26 stycznia 2016 o 20:12

       nie, to druga bródka, może faktycznie ciąża

     4. Oktawson 26 stycznia 2016 o 19:52

      Faktycznie RawKristina troszkę jakby bardziej kluseczkowata 🙂 Mam teorię: ona jest w ciąży!! Widać, że biuścik też jakby zwiększył gabarycik. 😉

      1. pepsieliot 26 stycznia 2016 o 20:11

       nie koniecznie, ale nadal śliczna

    2. RawMartini 26 stycznia 2016 o 10:22

     Myślę, że samobójstwo to zbyt wielkie słowo. Lou miał guza mózgu, Markus był bardzo chorowity a teraz mają się świetnie. Fakt żaden z nich nie jest jakimś poważnym sportowcem.Bieganie długodystansowe jest dla naszego organizmy kataboliczne, sam biegam interwałowo i ćwiczę na siłowni. Zastanawiam się tylko czy te 10% to wystarczająca ilość by zachować „młodość” komórek jak najdłużej. Poza tym ani człowiek ani małpy nie są weganami w 100% – małpy jedzą insekty i jaja. Człowiek różni się od małpy również tym, że pływa i nurkuje. To może oznaczać, że kiedyś spożywaliśmy więcej owoców morza, glonów ale również drobnych stworzeń morskich, które łatwo mogliśmy schwytać lub znaleźć, np. kraby czy ostrygi, omułki itp. Nasza krtań budową przypomina krtań fok. Nasza podskórna tkanka tłuszczowa również różni się od małp, nas ma chronić przed wychłodzeniem podczas pływania. Sama Pepsi suplementujesz DHA z ryb ( ja również ), sądzę, że nie możemy sugerować się tylko dietą małp.

     1. pepsieliot 26 stycznia 2016 o 12:52

      Chyba nie wiesz czym jest tłuszcz roślinny, zawierający głównie Omega 6 ?! Suplemnetuje się też kolagenem z łusek rybich. Nie mówię zupełnie o diecie małp, bo to nie jest dieta dla nas, one nie mają blendera 🙂

  4. Karolcia 25 stycznia 2016 o 15:43

   Brechłam

  5. Johanna 25 stycznia 2016 o 15:54

   Peps, zastanawiam się czy wcinanie chlorelli przerywa post przerywany? Gdybym miała sobie odpowiedzieć, to chloka to pokarm ;-), ale jestem ciekawa Twojego zdania.

   1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 17:32

    Johanna nie traktowałabym 3 gram białka jako pokarm.

    1. agata 1 lutego 2016 o 19:16

     a co z herbatami owocowymi z suszu? przerywają post? jak sobie taką zaparzę to zjadam przy tym porządną łychę rozmiękczonych już owoców. zazwyczaj zaczynam jeść ok 9 rano, a kończę ok 16. potem piję już tylko wodę i herbatę właśnie

  6. Kasia.S 25 stycznia 2016 o 16:27

   Pepsi, ile godzin na dobe powinno sie poscić?
   I druga sprawa – chciałabym zamowic dla mojej Mamy (a przy okazji i dla siebie tylko mniej) podstawowe suple, ale chciałabym to najpierw skonsultować z Tobą osobiście (podac co Mamie potrzebne) a nie z ekipą zTIBu. Na jaki adres pisać żeby do Ciebie trafil mail? Kasia

   1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 17:31

    Kasiu w sprawie suplementów pisz na adres w nagłówku kontakt, czyli pepsieliot31@gmail.com

  7. Basia 25 stycznia 2016 o 17:14

   Przepraszam ja nie w temacie ale od kilku dni mam straszne kołatanie serca zwłaszcza wieczorem i w nocy. Czuje ciężar na sercu , czasem trudno mi oddychać. W piątek idę do lekarza ale mam pietra.

   1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 17:29

    Basiu zacznij suplementować magnez i jeść banany, dużo bananów i soku pomidorowego, i oczywiście idź na EKG

  8. Jola 25 stycznia 2016 o 17:45

   Pepsi, a pocenie nocne czego jest oznaką? Jak temu zaradzić?

   1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 20:28

    pocenie nocne ma wiele różnych przyczyn w tym bardzo powaźne, choroby płuc, i inne, ale też zupełnie prozaiczne jak zachwianie hormonalne przed menstruacją, albo menopauza

   2. Niki 25 stycznia 2016 o 21:25

    …albo metale ciężkie? Dwa razy w ostatnim miesiącu taki zimny lepki pot mnie zbudził. Nocą organizm się oczyszcza, regeneruje, pod osłoną nocy wyrzuca wstydliwe śmieci…

  9. basia 25 stycznia 2016 o 18:18

   A jaki magnez polecasz, bo bede skladac zamowienue na vit d i frut

  10. Stanisław 25 stycznia 2016 o 18:53

   Witaj Pepsi 🙂
   Przepraszam, że nie w temacie i że się powtarzam, jednak chciałbym zapytać raz jeszcze o jakąś alternatywą do zabiegu chirurgicznego metodę na przepuklinę pachwinową. Być może ktoś z państwa ma jakieś sugestie, czy doświadczenia. Będę szalenie wdzięczny. Pozdrawiam!

  11. Basia 25 stycznia 2016 o 20:12

   Polecasz jaka magnez

   1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 20:26

    Basiu przeczytaj ten artykuł http://www.pepsieliot.com/najlepsze-i-najgorsze-formy-magnezu-ktore-mozesz-sobie-kupic/, ja stosuję tę oliwę magnezową i ścieram ją z tylu za kolanami i w ręce od spodu od nadgarstków do łokcia ten http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/73-magnesium-oil-237ml-swanson-87614024813.html, ale może Ty wybierzesz citrate, też jest w sklepie

  12. Justyna 25 stycznia 2016 o 20:46

   Pepsi. Czy podczas postu przerywanego należy wyłącznie pic? Czy można zjeść jakiś owoc? Akurat tak robię, że ostatni posiłek jem ok 16-tej, ale później wieczorem lubię zjeść owoc lub warzywko

   1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 21:40

    owoc przerywa post, płyny są obowiązkowe, ale nie soki, tylko woda, czy pokrzywa, czy co tam kto woli, bez kalorii

    1. pepsieliot 25 stycznia 2016 o 23:10

     może 🙂

  13. Anna Nemo 27 stycznia 2016 o 17:17

   witam.. czytam i czytam od dlugiego czasu i chyba jednego nikt nie zrozumial.. ryby jesli juz to tylko slodkowodne ze stawow przeplywowych i nie dokarmianych..wszytko co z morza jest zatrute no chyba ze gdzies tam z grenlandi islandi sledzik..ja sie pytam czy wy wszyscy udajecie ze nie wicie ze do morza wyplynelo miliony ton ropy?? owszem podobno jest bakteria ktura se z nio daje rade ale zanim to zrobi co z ta ropo?? gdzie so toksyczne odpady ktire byly na zatonietych statkach jak ostatno czytalam nastepny statek z toksynami zatonol i co?? czy nie widzicie martwych zwierzat ktiure calymi stadami znajdujo od czasu do czasu ludzie..czy jedzac raki itm podobne nie wiecie ze to one wlasnie oczyszczajo morze i och ciala umierajo wlsanie dlatego ze oczyszcily morze wiec jesli jemy to to zjedlismy kumulacje toksyn.. badania jesli nic nie wykazujo to dlatego ze so oplacone..ostatnio kupilam pangasko i zachwycalam sie jak to mi smakuje az postanowilam sprawdzic skad jest okazalo sie ze chodowane w wietnamie ze dodano oprocz soli 4 x E swinstwo ufff reszte ryby zjadl malozonek bo jemu wazne aby smaczne a nie co tam jest..czy musimy pozwolic na zabijanie wielorobyw skoro to omega jest w siemieniu lnianym i to co w tranie..tez w siemieniu lnianym..–pozdrawiam

   1. pepsieliot 27 stycznia 2016 o 17:24

    Anno zapewniam Cię, że w Omedze 3 TiB nie ma mikrośladów metali ciężkich, ale to nic, bo to oczywiste, wszystkie suplementy w przeciwieństwie do jedzenia są badane na obecność metali ciężkich, ale w Omedze3 TiB nie ma żadnych transów, a to już jest rzadkość. Idę łyknąć. Na przykład wiele osób nie może przyjmować siemienia lnianego ze względu na fitohormony, słyszałaś coś o tym może?

  14. agnei 28 stycznia 2016 o 18:10

   Pepsi, czy rozkminiałaś może przerywany post pod kątem kortyzolu? Tu i ówdzie wspominają o tym, że może go podwyższać niekorzystnie. Inni twierdzą, że nie jest to niekorzystne.

  15. Bogusia 13 maja 2016 o 12:16

   Witam jestem nowa. chcę wtrącić swoje 3 zdania do tego tematu. Przez 2 miesiace 3 lata temu stosowałam post przerywany. Zależało mi na utracie wagi gdyż się zbyt mocno zapasłam przez zimę a czekało mnie wesele syna więc mamuśka nie mogła synkowi zrobić obciachu. Dla mnie to była rewelka !!! Chudłam powoli to fakt….przez 2 miesiące straciłam 5 kg i może nie nie było jakieś osiągnięcie. Do tego sporo jednak się ruszałam na powietrzu. Pora wiosenna sprzyjala. . Kryzysów było sporo , prawie 3 tygodnie trwało podejście do wprowadzenia dnia postnego bo zawsze coś przeszkadzało.( coś w tym dniu złapałam do zjedzenia itp. ). Ale jak w końcu się przełamałam to poszło, I rzeczywiście w takim postnym dniu było najlepiej jak w ogole nic nie jadłam…okazało się ze to wcale nie musi być problemem. A w pozostałe dnia praktycznie jadłam wszystko , choć starałam się wykluczyć słodycze, no i na maxa ograniczyłam mięcho. a co ciekawe…po weselu coraz rzadziej robiłam te dni postne a i tak efekt utrzymywał się spokojnie przez cały rok. Więc…warto spróbować :). Każdy i tak musi dopasować sobie takie działania do siebie chociąby pod kątem ew. dolegliwości. Szkoda że wtedy nie porobiłam sobie podstawowych badań . A to wszystko pod wpływem diety 5/2 Mosleya. Teraz trafiłam na Twój blog…

  16. Beata 13 lipca 2016 o 14:45

   Pepsi, jesteś za dietą wegetariańską, dużo owoców, warzyw, orzechy, suplementy, zero mięsa i masz się świetnie! trzymasz się świetnie, pewnie nie chorujesz i masz dobre wyniki. Ja też jestem za surowym bo to bardziej naturalne niż przetworzone pasztety, boczki, salcesony…Ale patrzę też na Jerzego Ziębę który mówi żeby owoców za dużo nie jeść, zwłaszcza tych z dalekich krajów co w Polsce by raczej nie urosły, żeby pić za to olej lniany i słonecznikowy w stosunku 1:3, jeść mięso ale nie to z hipermarketów, jeść tłusto bo to kolagen i jest za warzywami – jak Ty:) I on też ma się dobrze, wygląda na zdrowego, ma dużo energii, gładką twarz. I zastanawiam się dlaczego tak jakby i jedno i drugie działało? Nie mówiąc już o tym że Bogdan Skrzęta mówi na swoich wykładach żeby 3 godziny po kolacji czyli np o 21 zjeść 1 łyżkę melasy, za 15 min k2, i za kolejne 15 min 1 łyżkę siemienia, 1 łyżkę czarnego sezamu i 1 łyżeczkę czarnuszki..sam tłuszcz…na noc i że to niby jest mega super zdrowe. Co Ty Pepsi o tym sądzisz??
   Dla mnie jedzenie tłusto jakoś nie przemawia..wolę owoce…

   1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 14:48

    Yyy … ale jak wygląda Zięba?

   2. Takajaka 6 października 2017 o 20:33

    Jerzy Zięba ma bardzo długie okno niejedzenia ponieważ jada tylko jeden posiłek dziennie.

    1. Piotr 8 października 2017 o 07:14

     Zięba mówił że robił głodówkę – jak mu żona wyjechała.
     I wszystko jasne…

  17. Ilona 8 lutego 2018 o 22:07

   Czy według Ciebie Pepsi okno od 14-20:00 lub 15:00-21:00 jest ok? Tak mi pasuje, bo mogę biegać koło 19-20, a chciałabym zjeść posiłek po wysiłku. A chodzę spać 23:30-24:00. Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 8 lutego 2018 o 22:28

    tragiczne, poniżej 18 nie ma sensu post. Po treningu możesz wypić shape shake na wodzie, lub tylko wodę, czy zeiloną herbatę

  18. Ilona 9 lutego 2018 o 09:39

   Ok, dzięki za szybką odpowiedź 🙂 a tak ciekawości jeszcze spytam: okno 7:00-13:00 może być? Gdybym biegała np. o 6:00 rano, to wtedy taka opcja była dobra?

   1. Emanuela Urtica 9 lutego 2018 o 09:49

    Super! <3

  19. Monika 25 czerwca 2018 o 01:44

   Pepsi doradź mi jak ustawić ono żywieniowe w moim przypadku kiedy pracuje jeden tydzień od 7-15 trening cardio robię wtedy po pracy około 16 i drugi tydzień pracuje od 12-20 wtedy trening cardio wykonuje z rana przed praca o 8 ?

   1. Pepsi Eliot 25 czerwca 2018 o 09:29

    Przy takiej pracy bardzo trudno jest stosować post przerywany. Po prostu po ostatnim posiłku każdego dnia staraj się jak najdłużej nie jeść np 18 godzin, i wtedy stworzy się jakiś regularny cykl, ale on i tak nie będzie zgodny z naturalnym cyklem biologicznym.

    1. Monika 25 czerwca 2018 o 10:38

     Pepsi od lipca bede pracować tylko na rano od 8 do 16 wiec jak wtedy mam ustawić post przerywany ? Ćwiczyć bede wtedy po pracy tylko jaka godzine wybrać by był to skuteczne ?

    2. Monika 25 czerwca 2018 o 10:42

     Czy zle bedzie Jezeli każdego dnia bede jesc od 10-14 ? W jednym tygodniu bede ćwiczyć rano przed posiłkiem a w drugim po posiłku około 19 ? Czy to ma sens ?

     1. Pepsi Eliot 25 czerwca 2018 o 12:14

      ma sens, ćwicz w poście

  20. Monika 25 czerwca 2018 o 19:26

   Pepsi regularny cykl biologiczny to kiedy jest by post IF był skuteczny ?

   1. Pepsi Eliot 25 czerwca 2018 o 20:17

    skuteczny jest zawsze, ale w nocy i tak nie powinno się jeść, organizm spowalnia

  21. Gosialavenda 25 czerwca 2018 o 21:34

   Hej, dawno mnie nie było tutaj. Czy mogę koleżance, która opycha się cukrem, mięsem i ogólnie jedzeniem smieciowym zaproponować post przerywany? Czy jej nie zaszkodzi tak od razu? Tak mi jej szkoda, bo taka gruba jest, ale nie powiem jej tego bo mi głupio. A może bloga jej pokaże, albo fotki jak byłam gruba i pryszczata. Pozdrawiam Gosia.

   1. Pepsi Eliot 25 czerwca 2018 o 22:40

    Hej Gosiu, dawno Cię nie było? Na początek może niczego nie zmieniać, tylko niech kończy jeść o 18. Wkrótce zrzuci 5 kilo i będzie chciała więcej.

  22. Bluetopaz 17 sierpnia 2018 o 22:49

   Mam pytanie jak sie ma post przerywany a godzina ostatniego posilku? Moje sniadanie jest o godz. 8:30 I wynika, ze ostatni posilek to dla mnie 16:30. Czy jak ktos je sniadanie pozniej, dajmy na to miedzy 11 a 12 to jest nadal w porzadku, ze ma okno 8 h ale ostatni posilek jest po 20:00? Czy to nadal dziala? Pomimo poznego posilku? Widze podpowiedz dla kolezanki wyzej by nie jesc po 18 wiec zastanawiam sie jak to wlasciwie jest z tym oknem. Czy to okno dziala tylko wtedy gdy ostatni posilek jest na dlugo przed tym pojsciem do lozka? Dziekuje.

   1. Pepsi Eliot 18 sierpnia 2018 o 00:15

    niestety tak to nie działa, jak chcesz jeść posiłek o 20, to powinien to być Twój jeden posiłek w ciągu dnia, czyli okno postu trwa ponad 21 godzin.

  Dodaj komentarz