logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 167 005
online
32 888 VIPy
Reklama

WITAMINA 1000 + C TiB 
O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU
Z NATURALNYMI SUPER DODATKAMI

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dlaczego suplementacja magnezu jest niezbędna, nawet, gdy wynik w surowicy jest ok?

nervous/pepsieliot.com

Większość ludzi ma zdecydowany niedobór magnezu i wcale o tym nie wie …

Nie mogą ściągnąć łyżwy bez bolesnego skurczu łydki, nie mogą głęboko odetchnąć, cukier im skacze i za nic nie mogą się wyzerować.

Sfrustrowani robią badania krwi, czyli surowicy i okazuje się, że mają wynik w normie. Wnioskują więc, że to nie o magnez chodzi.

Yyy … błąd, który wiąże się między innymi z problemami z koncentracją, chronicznym zmęczeniem, złym stanem włosów i paznokci, problemami z zębami, dalszymi nagłymi skurczami mięśni i ogólnym złym stanem zdrowia.

Niedobór magnezu prowadzi do zaburzeń równowagi hormonalnej, ataków serca, cukrzycy typu drugiego, ubytku masy kości, zaparć, niepokoju i depresji, napięć i bóli głowy.

Pewien lekarz z otwartymi czakrami (czasami przydarza się to nawet dochtore) przy każdym ataku serca pacjenta natychmiast podaje mu zastrzyk z magnezu i chory zwykle jest uratowany. Tak też radzi dr Marc Sircus.

Historyjki z życia wzięte:

Widzisz  nerwoweg kierowcę, który pokazuje na lewo i prawo faki?
Zrozum człowieka, jemu po prostu brakuje magnezu.

Nie możesz wziąć głębszego oddechu?
Nie nerwujsja, prawdopodobnie brakuje Ci magnezu.

O najlepszych i mniej najlepszych formach magnezu napisałam już popularnego posta, więc w kilku słowach:

Cytrynian magnezu jest bardzo dobrą formą oralnej suplementacji ze względu na wysokie wchłanianie tej formy, wynoszące około 90%. Suplementację najlepiej zacząć od 100-250 mg dziennie najlepiej po posiłku, jednak można przyjmować magnez także na czczo.

Przeczyszcza, dlatego jest to dobry wybór dla osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami.

Jabłczan magnezu jest bardzo dobrą formą magnezu dla ludzi z nadmierną ekspozycją na aluminium, ze względu na zdolność do chelatowania metali, a co najważniejsze metali toksycznych. Jabłczan magnezu  ma zdolność wiązania glinu przez co staje się on nietoksyczny. Uprzejmie przypominam, że aluminium jest metalem najobficiej występującym w skorupie ziemskiej.

Reklama

Tu znajdziesz nowość  CYTRYNIAN MAGNEZU TiB® o jakości nieporównywalnej do innych produktów dostępnych na rynku! W wegańskiej kapsułce zamknięty jest wyłącznie magnez i nic więcej! Żadnych wypełniaczy ani sztucznych dodatków. Bez glutenu, laktozy, żelatyny, soi, pszenicy, cukru, konserwantów, GMO, sztucznych barwników i wypełniaczy.


Plusy suplementacji magnezu

Magnez jest potrzebny każdej ludzkiej komórce, bowiem 98% magnezu w Twoim ciele znajduje się w komórkach i tylko 1-2% w surowicy i płynie około-komórkowym. Oznacza to, że badanie krwi nie ujawni Twoich faktycznych braków magnezu

Wysoki poziom estrogenów, tak samo jak wysoki poziom progesteronu, mogą spowodować komórkową utratę magnezu.

Magnez obniża ciśnienie krwi, obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę, zmniejsza objawy PMS, niweluje ból głowy, pomaga w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Wiele osób cierpiących na chroniczne zmęczenie, czuje się znacznie lepiej po terapii z magnezem.

Magnez rzeczywiście pomaga na skurcze mięśni, często na zaparcia, osteoporozę, bezsenność i astmę.

Co robi dla Ciebie magnez i z czym go łączyć?

Witamina D3 praktycznie nie przyswaja się bez magnezu!

Reklama

Tu znajdziesz swoją WITAMINĘ D3+K2 TiB ((cholekalcyferol z mK7 z natto, z renomowanego laboratorium w Gnosis) do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych


W przypadku niedoboru magnezu, nie ważne ile spożyjesz witaminy D ze słońca i pożywienia, Twój organizm nie będzie w stanie ich w odpowiedni sposób spożytkować.

3 główne enzymy odpowiedzialne za aktywację, przechowywanie i transportowanie witaminy D w ciele są ściśle zależne od magnezu.

Magnez z potasem może hamować powstawanie kamieni nerkowych.

Cytrynian magnezu, wraz z cytrynianem potasu i wodorowęglanem sodu, mogą pomóc w zwapnieniu aorty. Osoby z niedoborem magnezu często mają też niedobory potasu, powinno się więc spożywać je razem.

Magnez aktywuje witaminę B6. Dzięki tej witaminie dochodzi do transferu magnezu do błon komórkowych.

Magnez jest jedną z substancji potrzebnych, by wapń mógł być użyty przez kości. To połączenie jest potrzebne też po to, żeby mięśnie były rozluźnione (włącznie z żyłami i sercem). Należy oczywiście pamiętać, że dla wchłaniania wapnia przez kości, a nie tkanki miękkie, niezbędna jest witamina K2.

Magnez chroni przed neurotoksycznością glutaminianu (śmierć neuronów w procesach neurodegeneracyjnych, np. po udarze mózgu).

Magnez gra istotną rolę w produkcji energii dla mitochondrium i jego niedobór może wpłynąć na ich zmęczenie.

to musiało boleć …

Magnez nie jest bardzo powszechny w jedzeniu i jest zabijany przez gotowanie i przetwarzanie pokarmu

O czym to świadczy? Że jak już chcesz jeść czekoladę, jako źródło magnezu, ta czekolada musi być raw, czyli surowa.

Najlepiej jest określać poziom magnezu badając czerwone krwinki, nie surowicę krwi, bowiem badanie surowicy wskazuje jedynie na równowagę lub brak homeostazy we krwi

Idealny poziom magnezu jest w górnej części 25-30% wartości referencyjnych (czyli średniego pomiaru określonej grupy osób). Wszystko poniżej tej normy świadczy o niedoborze.

Co do dawkowania magnezu koniecznie przeczytaj ten artykuł Jak, po co i ile brać magnezu, czyli mega ważne porady doktora Sircusa

W przypadku niedoboru magnezu suplementacja przez 6 do 24 miesięcy powinna zwalczyć problem. Magnez najlepiej spożywać z posiłkami, ale wchłania się też na czczo.

Jeśli masz baaaardzo duży niedobór i nie chcesz nabawić się rozwolnienia, najbezpieczniej jest zacząć od małej dawki – 100-200 mg na dobę i zwiększać ją w miarę zwiększenia tolerancji. Albo postawić na jabłczan magnezu, który praktycznie nie powoduje rozwolnień, a jak jednak Ciebie rozwalnia skuś się na cytrynian magnezu i popij go drugą szklanką z codziennej oczyszczającej i nawadniającej kuracji 4 szklanek.

Przy mniejszych niedoborach zalecana dzienna dawka to 200-250 mg.

Jeśli suplementacja magnezu powoduje zatwardzenie, jedz więcej błonnika, pij wodę, ćwicz i przede wszystkim zwiększ dawkę (250-300 mg). Chlorek magnezu rozwalnia, a sól Epsom, czy siarczan magnezu jeszcze bardziej.

Magnez w szamce

1. Szpinak 157 miligramów (40% rekomendowanego dziennego spożycia)

2. Boćwina —1 szklanka: 154 miligramy (38% rekomendowanego dziennego spożycia)

3. Nasiona dyni —1/8 szklanki: 92 miligramy (23% rekomendowanego dziennego spożycia)

4. Jogurt albo kefir— 1 szklanka: 50 miligramów (13% rekomendowanego dziennego spożycia)

5. Migdały —30 gram: 80 miligramów (20% rekomendowanego dziennego spożycia)

6. Czarna fasola— pół szklanki: 60 miligramów (15% rekomendowanego dziennego spożycia)

7. Średnie awokado: 58 miligramów (15% rekomendowanego dziennego spożycia)

8. Figi – pół szklanki: 50 miligramów (13% rekomendowanego dziennego spożycia)

9. Ciemna czekolada raw – jedna kostka: 95 miligramów (24% rekomendowanego dziennego spożycia)

10. Banan – 1 średni: 32 miligramy (8% rekomendowanego dziennego spożycia)

(Do tego banan zawiera sporo potasu, co razem tworzy bardzo dobry miks, o czy wyżej)

banan,jak zarobic pierwszy milion

Owoc z potasem

Źródła:
drfairchild.blogspot.com/2012/12/magnesium.html
draxe.com/magnesium-deficient-top-10-magnesium-rich-foods-must-eating/

(Visited 24 912 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Marko 5 września 2018 o 22:41

  A taki np … do picia? To jest chlorek magnezu z innymi mikroelementami?
  Zajadam się jabłczanem magnezu ale powoduje u mnie biegunki i mielenie w żołądku.

  1. grzegorzadam 6 września 2018 o 07:21

   Zajadam się jabłczanem magnezu ale powoduje u mnie biegunki i mielenie w żołądku.”

   ile tego bierzesz?

 2. Marko 6 września 2018 o 21:39

  w suplemencie dodana jest malutka łyżeczka – biore jedną mała dziennie rano.
  a pitnego …- rozpuszczam 2ml.

 3. Sylwia 13 czerwca 2019 o 05:22

  Pepsi, czy magnez przyjmować w tym samym czasie co potas, łączyć je? Wyczytałam, że magnez i wapń bierzemy w odstępie 2 godzin – to prawda?

  1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2019 o 07:38

   magnez bierzemy na 3 sposoby dziennie, a z pewnością do drugiej szklanki kuracji 4 szklanek, wapń można wziąć po śniadaniu, ale co do potasu odradzam samodzielną suplemntację wyizolowanym potasem, to niebezpieczne, potas naturalnie z 3 szklanką, w postaci octu jabłkowego, no i banany etc. Badaj sód i potas.

 4. Aleksandra 13 czerwca 2019 o 13:00

  Peps, czy magnez mogę dodawać do wody z cytryną i solą? Cytryna nie zaburza wchłanialności magnezu?

  1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2019 o 15:57

   No przecież druga szklanka na tym polega, tak świetnej kuracji 4 szklanek do której zachęcam https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

 5. Pandora 13 czerwca 2019 o 14:17

  Hej Pepsi, grzegorzadam,
  myślałam o wykonaniu badań diagnostycznych i zastanawiam się co bardziej polecacie R. Volla – Pełny test obciążeń (m. in. bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty, złogi pokarmowe, toksyny) czy Skaner 3D-NLS (bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty+poziom aktywności, stan narządów)? Czym właściwie różnią się te dwa badania? Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2019 o 15:55

   ja się na tym nie znam, bywa, że ludzie są zadowoleni z dobrego biorezonansu na drogim urządzeniu w górę od Bicom 2000

 6. Sylwia 13 czerwca 2019 o 15:37

  Co Peps myślisz o moim potasie i sodzie.
  Potas 4,0 z krwi, z moczu 0,07 (norma 25-125)!!!
  Sód 138 (norma od 136). Mam tężyczkę utajoną. Biorę duuużo magnezu i nacieram się oliwą magnezową. Doktor zalecił potas 3×1 tabl.

  1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2019 o 15:53

   No to bierz, skoro lekarz zalecił, szczególnie, że sód, który jest antagonistą potasu masz ponad normę. Suplementacja doustna magnezu w tym przypadku często to o wiele za mało. Większość z neurologów nie bardzo będzie wiedziało cokolwiek o tężyczce utajonej. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii. Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem. Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji. Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba bardzo ostrożnie, gdyż witamina D rzeczywiście zwiększa wchłanianie magnezu, ale jednocześnie dużo go zużywa, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii. U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
   Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom.

   Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą.
   Sa synergiczne, nawodnienie (i pH) to podstawa. Ale z kolei nie może to być biała sól z solniczki, tylko najlepiej szara sól morska z pewn ego źródła, albo kwiat soli

 7. Sylwia 13 czerwca 2019 o 16:13

  Mój sód to 138, dolna norma to 136. Mój sód nie jest powyżej normy, ale bliski dolnej granicy. To źle?

  1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2019 o 20:05

   no to znaczy, że generalnie brakuje Ci elektrolitów, a jak wapń i magnez?

 8. drefet 15 czerwca 2019 o 15:32

  co robic kiedy nie moge brac mg bo po nim mam rozne nieprzījemne objawy? wysuszenie zwlaszcza od srodka
  i ddruga rzecz zwiazna wlasnie z mg 9chyba) niestet znikad pewnosci bardz sucho w nosie az strupy a teraz dodatkowo zatkany ale wysmarkac nic sie nie da, co z tym moge zrobic ? masz ajkies pomysly co to moze mi dokuczac? starsznie szie mecze/dusze , nie pomaga ani sol do nosa ani kokos

  1. Pepsi Eliot 15 czerwca 2019 o 19:47

   to nie alergia na kwitnące trawy, pyłki? Bo tak może się objawiać też.

   1. drefet 22 czerwca 2019 o 20:31

    nigdy nie mialam takich objawow, po raz pierwszys sucho w nosie mialam i strupy rok temu w grudniu styczniu bardzo suche powietrze bylo nawilzacz kupilam jakos przeszlo pozniej w listopadzie czyli znowu grzenie no i terazchoc nie ma grzania ale jest sucho, nie wiem co to wywolalao ani jak z tym poradzic sobie, w nocy sie dusze spac nie moge pustynia pieczenie i jakby zapchany, choc nic nie moge wysmarkac a trwa to juz ze 2 miesiace strupy w nosie

    1. drefet 22 czerwca 2019 o 20:33

     dopadl mnie strach i odsiawilam wszystkie suple i ogolnie wszystko choc wydaje mi sie ze to ma niewielki z tym zwiazek

 9. Nila 15 czerwca 2019 o 21:58

  A jak ktoś ma niskie ciśnienie, to jaki magnez przyjmować

  1. Pepsi Eliot 15 czerwca 2019 o 22:01

   magnez nie obniża niskiego ciśnienia

 10. Kasia 15 czerwca 2019 o 22:21

  Drga mi powieka od kilkunastu dni, mimo, że biorę od kilku miesięcy magnez cały czas 115 mg dziennie. Miałam teraz nerwowy okres w życiu, czy to jest przyczyna zużywania większej ilości magnezu przez organizm?

  1. Pepsi Eliot 16 czerwca 2019 o 07:55

   zbadaj sód i potas

   1. Kasia 17 czerwca 2019 o 12:51

    Dzięki za odpowiedź. Dzisiejsze badania sód 143 mmol/L (norma 136-145), potas 4,6 mmol/L (3,5-5,1), magnez 2,1 mg/dl (1,6-2,6). no cudowne wyniki a ja czuję się słaba, zawroty głowy, czuję jakby oko mi uciekało, arytmia, drętwienie i mrowienie w lewej nodze.

    1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2019 o 16:46

     `No, to są braki magnezu, w surowicy krwi zawsze wyjdzie w normie, bo to spełnia życiowe, a w komórkach mogą być braki i często są, warunki a jak u `Ciebie z B12, kwasem foliowym, homocysteiną?
     Rób 4 szklanki z naciskiem na drugą, do tego oliwa magnezowa smarować łydki, nadgarstki, oraz kąpiel wieczorna z solą epsom, zrobiłabym też echo serca.

     1. Kasia 17 czerwca 2019 o 17:06

      Dzięki, kochana.

 11. Anna 18 czerwca 2019 o 08:28

  Witam w celu uzupełnienia niedoborów magnezu i nerwowego trybu życia lepiej suplementowac magnez 100mg cytrynian G&G czy B6 complex tam jest 500mg magnezu ?

 12. Małgoś 24 czerwca 2019 o 09:31

  Moi Kochani, proszę oświećcie mnie. Regularnie piję magnez (chlorek magnezu, czasem jabłczan) 0,5 płaskiej łyżeczki mieszam z wodą – po jakimś czasie od wypicia co jakiś moment, chwilę mam tak jakby kilka mocnych uderzeń serca – buch, buch, buch, i lekkie zatkanie w płucach, po czym pracuje normalnie – czy czegoś mu brakuje w związku z podażą magnezu? A może za dużo? Jem banany (potas), biorę Green’sy, cynk, B-complex, wit. E – nie mam pomysłu.

  Co myślicie? 🙂

  1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2019 o 11:57

   To nie jest normalne, normalne są palpitacje z powodu braaku maagnezu, to jeden z objawów. Twoja sytuacja świadczy, że nie musisz suplemntować magnezu, odstaw i nie berz.

 13. puma00 2 lipca 2019 o 17:20

  Cześć 🙂
  Od około 2-3 miesięcy stosuję Twoja terapię 4 szklanek. Czy szklanka z chlorkiem magnezu (dodaję łyżeczkę) już wystarczy czy przydało by się dodatkowo suplementować magnez? Co 2-3 dni robię też peeling solą epsom, ale to taki ekspresowy więc nie wiem, czy coś tego magnezu się zdąży wchłonąć 😀

  1. Pepsi Eliot 2 lipca 2019 o 19:14

   miewasz skurcze, tiki? ćwiczysz? pijesz kawę z kofeiną?

   1. puma00 2 lipca 2019 o 19:20

    Rzadko, ale jednak zdarza się, że drży mi powieka. Poza tym bardzo sporadyczne skurcze w łydkach. Biegam średnio co 2-3 dni po około 30-40min. Kawę niecodziennie, ale z 4-5 razy w tygodniu pijam rozpuszczalną

    1. Pepsi Eliot 3 lipca 2019 o 08:17

     Kawa rozpuszczalna zakazana, pij z ekspresu najlepiej bio i bezkofeinową, są braki magnezu, robisz 4 szklanki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *