logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 757 172
189 online
32 306 VIPy
Reklama

TWÓJ B COMPLEX Z NIACYNĄ

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dlaczego szpitale psychiatryczne milczą na temat niacyny, czyli witaminy B3?

Witkowski

Oraz 3 ostrzegawcze objawy jej niedoboru.

Czy ja jestem nudna?
Jestem nudna, bo muszę.

Czy jakakolwiek choroba wynika z braku lekarstwa? Nie

Każdy przedszkolak wie, że brak lekarstwa nie jest przyczyną żadnej choroby, dlatego lekarstwo nie leczy przyczyn. Natomiast każdy człowiek zapisany do żłobka powie Ci, że brak naturalnego pożywienia może stać się przyczyną wielu chorób.

Jedzenie szpitalne jest celowo obrzydliwe, pełne wysoko przetworzonego mięsa od zatrutych chemikaliem i antybiotykami zwierząt, pełne glutenu, rafinowanego cukru i nabiału z nieżywymi bakteriami.

Żywność podawana w szpitalach jest specjalnie zabójcza, żeby nie było mowy o usunięciu przyczyny choroby, a jedynie objawów za pomocą lekarstw. Nigdy nie dostaniesz w szpitalu jednego z najzdrowszych warzyw krzyżowych, jakim jest jarmuż.

Nigdy 

Banany trzeba przemycać, a co najwyżej w postępowych szpitalach podadzą miniaturowe pieczone jabłuszko, oczywiście nigdy organik, a wiadomo, że jabłka chłoną pestycydy jak gąbka.

Zresztą chorzy intuicyjnie nie jedzą jabłuszek, ponieważ intuicja chorych jest całkowicie chora, tak jak ich apetyty, oraz zatrute ciało. 

A jak jest z taką witaminą B3?

Od ponad 60 lat, konwencjonalny przemysł psychiatryczny systematycznie ignoruje korzyści dla zdrowia psychicznego z niacyny, czyli witaminy B3. Pomimo tego, że niacyna w sposób naturalny uczestniczy w leczeniu depresji, oraz wielu innych zaburzeń psychicznych.

Leczenie depresji zwiększonymi dawkami witaminy B3 eliminuje potrzebę toksycznych leków przeciwlękowych.

W rzeczywistości, wraz z przeciwutleniaczami, takimi jak witamina C, E i Beta-karotenem, oraz selenem, niacyna zapewnia doskonałą ochronę przed chorobotwórczymi skutkami wolnych rodników.

Z wypowiedzi Witkowskiego, który robił do niedawna na salonach Warszawki za największego prowokatora, a prywatnie jest świetnym pisarzem („Lubiewo”, „Drwal”) i doskonałym obserwatorem ludzi.

A więc Witkowski twierdzi, że systematycznie od lat dziewięćdziesiątych bierze prozac, w dawkach powiększonych, bo się uodpornił na dwupierścieniowe, więc łączy je z trójpierścieniowymi.

Cokolwiek to znaczy, brzmi zatrważająco. Do tego w każdym innym wypadku, czyli zaniechania brania prozacu, obawia się depresji prowadzącej do samobójstwa.

Wkrótce pod wypowiedzią autora „Lubiewa” pojawiły się komentarze tak samo szalonych, gdyż głęboko uśpionych jak on, zagubionych w sennych oparach na jawie i we śnie, błądzących we mgle neurotyków, nafaszerowanych fluoksetyną, czy innym psychodelicznym gównem.

Oni też to biorą i nie mogą/boją się przestać.

Tymczasem pewne jest, że depresja nie jest spowodowana niedoborem leków farmaceutycznych

Prawdę mówiąc, już wiemy, że terapia witaminą B3 jest prostym, bezpiecznym i wysoce skutecznym sposobem na poprawę psychicznego (przy okazji fizycznego również) zdrowia bez konieczności toksycznych substancji chemicznych.

Skutki terapią niacyną są widoczne

W didaskaliach:

Niacyna, czyli witamina B3, znana także jako kwas nikotynowy, który naturalnie występuje w mięsie, rybach i nabiale, w wysokich dawkach suplementacyjnych nawet 2 g do 3 g dziennie, i w takich dawkach może być do kupienia tylko jako lek na receptę.

Niacyna jest również dostępna jako suplement.

Uwaga!

Należy pamiętać, że nie można na własną rękę przyjmować dużych dawek suplementu Niacyna. Trzeba to robić najlepiej pod kontrolą lekarza, najlepiej lekarza naturopaty.

Nawet 100 mg niacyny najlepiej wysypać z kapsułki i zacząć brać od 1/4, aby przyzwyczaić ciało do ewentualnego rumienia.

I nie tylko chodzi o rumień, ale o jeszcze silniejszą reakcję niektórych organizmów!

Reklama

TU KUPISZ WITAMINĘ B3 (niacyna 100 mcg) w wegańskiej kapsułce


Wracając:

Można nią leczyć nie tylko depresję, ale nerwice lękowe, alkoholizm, każde napięcie, a nawet schizofrenię

Doktor medycyny Abram Hoffer, przedstawił projekt ustawy o niesamowitym potencjale terapii witaminą B3. Dr. Hoffer miał na swoim koncie wiele sukcesów podczas leczenia chorych na schizofrenię niacyną. Z powodzeniem leczył również uzależnionych od alkoholu i stany depresyjne.

Oczywiście to bardzo zaciekawiło Billa Wilsona, który w 1960 roku współzałożył amerykański klub AA. Bill Wilson sam ze sobą miał poważny problem z depresją i ogólnym zmęczeniem i wypróbował na sobie metodą dr. Hoffera biorąc aż 3000 mg witaminy B3 dziennie.

Po kilku tygodniach nękające go od wielu lat niepokoje psychiczne minęły.

Zachęcony auto wynikami Bill Wilson sam na własną rękę zdecydował się podawać swoim najbliższym kolegom (30 osób) z AA, właśnie niacynę przez pół roku, uzyskując doskonałe efekty terapeutyczne.

Jednak do dzisiaj pozostał pionierem, a terapia witaminą B3 jest nadal tajną bronią, po którą nigdy nie sięgają psychiatrzy.

Niacyna, tak samo jak jarmuż nie nadają się do lecznictwa szpitalnego, ani nawet, żeby te bezeceństwa polecać do kuracji domowej.

Ciekawe jak poczułby się bardzo utalentowany Witkowski po odstawieniu prozaka i po pół roku kuracji dużymi dawkami niacyny, oraz jedzenia jarmużu?

Czy nadal chciałoby mu się przebierać za penisa i pozować na ściankach późnym wieczorem, zamiast spać słodko i kumulować natchnienie do nowych zajebistych powieści.

Czy dostrzega u siebie Michał te 3 ostrzegawcze objawy niedoboru B3?

1
Wysoki cholesterol

Oczywiście nie wypieram się, że wczoraj pisałam iż wysoki cholesterol to może nic takiego, jednak to witamina B3 utrzymuje jego poziom w ryzach. Najbardziej znaczący wpływ ma na podwyższenie tak zwanego dobrego cholesterolu nawet do 35%.

Cokolwiek nie powiedzieć wysoki cholesterol ma wpływ na wyższą lepkość krwi, a lepka krew, to sporo problemów zdrowotnych, jak zmęczenie, depresja, zatkane tętnice, zawał serca i odłożenie widelca

2
Zmiany skórne

Zmiany skórne na całym ciele, są wyraźnym wskazaniem na niedobory witaminy B3. Oczywiście, wraz z dietą zawierającą świeże, nieprzetworzone pokarmy składające się z ekologicznych owoców i warzyw, suplementacja witaminą B3 może znacznie poprawić stan zdrowia skóry.

3
Biegunka i bezsenność

Biegunka, uczucie rozbicia i bezsenność są praktycznie do wyeliminowania poprzez spożywanie odpowiednich ilości witaminy B3.

Oczywiście dodatkowo należy dodać silne antyoksydanty, jak witaminy C i E, oraz Beta-Karoten, i nastawić się na redukcję stresu w nowym lajfstajlu.

Zaczerpnęłam powyższe mądrości między innymi od dr. medycyny Andrew Saul’a, pioniera naturalnej opieki zdrowotnej i eksperta od terapii żywieniowych.

 

owocek:)


JA I PSZENICABlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 255 052 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. gosia 28 czerwca 2017 o 01:12

  dla mnie to powazny problem.Mam zespół ciesni nadgarstka .nie zgodze sie na operacje chce rozprawic sie z tym witaminami .biore b12,b6,Bcomlex,magnez ,msm,D3,k2,E,A,C,naturalne przeciwzapalne tabletki Prosze o sugestie .Tak mało jest w necie o tym problemie .Szukałam info o tym na wykładach … ale nie znalazłam licze na was
  Gosia

  1. Pepsi Eliot 28 czerwca 2017 o 06:31

   mamy nadzieję, że supelmenty kupujesz w http://www.thisisbio.pl 🙂 , zbadaj TSH, i pozostałe hormony tarczycy, oraz przeciwciała tarczycowe i USG tarczycy, zespół cieśni nadgarstka często wiąże się z niedoczynnością, z Hashimoto

  2. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 08:42

   Jaki masz poziom wit.D?
   Poziom pH moczu i kolor moczu?

   te wszystkie cieśnie i bóle stawów mają związek z odwodnieniem, brakiem magnezu
   i relokacją wapnia do tkanek miękkich przy brakach wit.D, K2 i retinolu.
   N acieśnię stosuj okłady z DMSO z aloesem i H2o2 3%.

  3. gosia 1 lipca 2017 o 20:01

   Kiedys miałam nadczynnośc Jakies 8 lat temu .Ty sugerujesz niedoczynnośc tak? Sprawdze tarczyce zrobie badania. Pozdrowionka

   1. gosia 1 lipca 2017 o 20:22

    hej. Tak wiec te wszystkie badania dopiero zrobie . ostatnie pół roku biore około 5000 D3 ,K2mk7- 200, wit c 15-20 gr.
    magnez na poczatku 2 standartowe tabletki a od 2 miesiecy 1 łyzeczka chlorku magnezu .kolor moczu jasny zółty
    DMSO zastosuje .Dziekujeee

    1. Pepsi Eliot 1 lipca 2017 o 22:00

     mam nadzieję, że suplementy kupujesz w naszym sklepie 🙂

 2. Jagódka. 28 czerwca 2017 o 09:06

  Hej Pepsi
  Tak bardzo chciałabym aby w szpitalach psychiatrycznych wprowadzili ludzi na odpowiednią dietę połączoną z suplementacją… MARZENIE. Wyobraź to sobie… każdy zaczyna dzień od wody z octem jablkowym, na śniadanie jajeczko sadzone i zielony shake z jarmużem a następnie poranne bieganko w lesie…….

  Swoją drogą POLECAM cudowną książkę napisaną przez amerykańską psychiatrę Kelly Brogan ” Prawda o kobiecej depresji” Niezły koktajl informacji.. Skutki działania Prozacu rozłożone na części pierwsze, dodatkowo caaała masa info o szkodliwej kazeinie, glutenie. Książka miód malina <3
  ***
  Jako studentka medycyny, zawsze staram się uświadamiać pacjentów o tym jak ważne jest ODŻYWIANIE, ah.. a koledzy się tylko śmieją że znowu gadam o tym oleju kokosowym. Tylko, że ja mam satysfakcje kiedy , mogę sobie pogadać z ojcem dziecka który odstawił danonki, cukier.. jelitka uszczelnił i astma znikneła. oo albo uświadomić kobitkę w szpitalu z reumatoidalnym zapaleniem stawów (której przed sekundą lekarz powiedział że to nieuleczalna choroba) aby odstawiłą gluten (ojej? gluten? ale ja jem codziennie te ciasteczka… lekarz nic nie mówil proszę pani,ale tak zrobię zero ciasteczek od jutra. )

  Super że jesteś Pepsi, niech moc będzie z Tobą 😉
  pozdrowionka.

  1. Pepsi Eliot 28 czerwca 2017 o 09:45

   Moc dla Ciebie Jagódka, niech nam taka kadra rośnie lekarzy, tylko się im nie daj zmatrixować, lovciam

 3. ada6254 28 czerwca 2017 o 12:17

  dzień dobry, syn 10 lat, mądrzy lekarze dumają i dumają, wmawiają padaczkę, leczą depakiną… a tiki nie znikają. może to nerwica lękowa? Teraz odrobaczamy PURIMEM i AC zymesem, podajemy magnez i P-5-P Wit. B6 oraz uspokajajace kropelki homeopatyczne. Może spróbować z niacyną?

  1. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 12:29

   wmawiają padaczkę, ”
   ”Nie takie rzeczy wmawiają, mojej małej (9 lat) też chcieli w lutym wmówić padaczkę, a to był niebezpieczny
   wirus mózgowy, którego oczywiście nie wykryli, to jest poza ich zasięgiem, poczytaj:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   Depakine: Kwas walproinowy – organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych, lek o właściwościach przeciwdrgawkowych”
   Też chcieli mi to to zapodać! Miała drgawki.. Od wirusa w głowie! W linku opisałem z grubsza.
   ”Szarlatan” Bicomem ją wyleczył, lata, biega uśmiechnięta, znajdźcie przyczynę.
   Wit. D podawałem w ilościach 20-30 tys. I.U ostatnio, na dniach zbadam poziom, sobie też.

   Niacyna nie zaszkodzi, glutation, selen, ale zróbcie dobry biorezonans na wirusy (!) i pozostałe patogeny.

   1. ada6254 10 lipca 2017 o 09:43

    rezonans magnetyczny nic nie wykazał. To dobrze. Szukamy dalej. czytałam ostatnio o syndromie PANDAS, czyli popaciorkowcowym dziecięcym zaburzeniu neuropsychiatrycznym. Tu też występują tiki nerwowe czy zespół Tourette,a. Pójdę jeszcze w tym kierunku. Czy biorezonans wykaże bakterie z rodziny Streptococcus?

    1. grzegorzadam 10 lipca 2017 o 11:28

     rezonans magnetyczny nic nie wykazał.”

     BIOREZONANS na aparacie Bicom np., dokładny na fiolkach.
     Dobrze wykonany pokaże wszystko.

   2. ada6254 13 lipca 2017 o 08:26

    jestesmy po biorezonansie – na fiolkach 🙂 wyszła glista ludzka (której od kilku lat nie mozemy się pozbyć), paciorkowiec (syndrom PANDAS??), bakteria w jelicie, candida, uczulenie na nabiał i jajka. planuję zrobić kilka sesji biorezonansem. martwi mnie paciorkowiec.
    Jak poznać dobry gabinet biorezonansu? Bylismy w Pabianicach.

    1. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 07:22

     Spróbuj w tym co robiłaś.
     Ciężko określić skuteczność gabinetu, sprawdź po terapii, wyniki będą dowodem.

  2. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 12:32

   Stosowanie witaminy D w praktyce klinicznej
   Alternative Medicine Review, March, 2008 by John J. Cannell, Bruce W. Hollis

   ”Teoretycznie, farmakologiczne dawki witaminy D ( 2 000 IU/kg masy ciała przez 3 dni)

   mogą wytworzyć wystarczającą ilość naturalnego antybiotyku
   katelicydyny, żeby wyleczyć powszechne schorzenia dróg oddechowych takie jak grypa czy
   przeziębienie, ale wymaga to przeprowadzenia dalszych badań.”

   I praktycznie 😉

 4. ada6254 28 czerwca 2017 o 15:43

  dziękuję za odpowiedź! za dwa tygodnie mamy biorezonans, jutro mamy rezonans magnetyczny. 20-30 tys. I.U – co to znaczy?

  1. Pepsi Eliot 28 czerwca 2017 o 18:24

   jednostki witaminy D3

 5. Zbyszek 29 czerwca 2017 o 08:29

  witam,Grzegorzu,paski już mam odstawie na 2 doby witaminy B i zbadam pH,mam jeszcze inne pytanie,z lękami i depresja jest lepiej,ale mam nasilone natręctwa! jak z tym walczyć?

 6. grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 09:05

  Zbyszek, trzeba czasu i cierpliwości.
  organizm się oczyści, zaczniesz go odżywiać, wszystko wróci do normy.
  Pilnuj nawodnienia (z magnezem, sodą, solą) , przezroczysty mocz jest
  doskonałym wskaźnikiem, bez badań.

 7. Zbyszek 29 czerwca 2017 o 16:44

  może się powtarzam,ale konkretnie Grzegorzu napisz:przepis na wodę z sodą i solą jaki? i w jakim obrębie czasu? zażywam po 1tabl betaine HCL x3 przed jedzeniem,wodę popijam dużo ale samą,co do niej dodawać i w jakich proporcjach? dzięki

 8. Zbyszek 29 czerwca 2017 o 19:28

  grzegorzadam 30 May 2017 at 15:43
  ODPOWIEDZ
  LINK

  Sodę pij w 15 minutowym oddaleniu od chlorku magnezu.
  Najpierw sodę z solą, po kwadransie ocet z chlorkiem, po kwadransie jesz.

  ile sody,ile soli na szklankę wody?

  1. grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 21:23

   Po szczypcie do szklanki, sody i soli, lub soli i magnezu,
   jak dasz razem nic się nie stanie, ale soda lubi się z magnezem zbrylać.

   1. malutka 20 lutego 2019 o 07:45

    GrzegAdam czy sól i soda będzie ok do szklanki ciepłej wody z cytryną z rana?
    Rozumiem że tej sody nie trzeba wtedy gasić?

    Magnez (siarczan) stosuję regularne kąpiele lub moczenie stóp, w ciąży cud malina skończyły się obrzęki bóle skurcze łydek.
    Czy do moczenia coś dorzucać?

    1. Pepsi Eliot 20 lutego 2019 o 09:37

     według Nieumywakina sodę zawsze nalezy gasić gorącą wodą, ale oczywiście potem ją ostudź dolewając po prostu zimnej, a potem sok z cytryny

 9. Zbyszek 30 czerwca 2017 o 08:24

  mam wyniki pH:na czczo,ślina 4,5 natomiast mocz 4,2,co robić Grzegorzu?

  1. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 08:36
 10. Zbyszek 30 czerwca 2017 o 09:18

  betaine brać nadal? chlorelle też łykać nadal?/ona ma dużo białka/

  1. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 09:23

   Możesz brać, to jest powiązane.

 11. Zbyszek 30 czerwca 2017 o 09:47

  Po szczypcie do szklanki, sody i soli wystarczy to pić np 3 razy dziennie po szklance?

  1. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 09:54

   Poczytaj inne tematy również, to są obszerne zakresy.
   Czytaj też książki, wszystkiego nie da się na blogu zamieścić.

 12. Zbyszek 30 czerwca 2017 o 09:51

  juz niezanudzam,jeszcze jedno pytanie: czy
  GREENS & FRUITS – 90tabl [TiB] zastąpi mi warzywa i soki?

  1. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 11:25

   Ty sobie chłopie jaja robisz, najwyraźniej tak wygląda.

 13. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 09:53

  Nie wiem czy starczy, wody 2-2.5 litra!

 14. Zbyszek 30 czerwca 2017 o 10:09

  czyli za każdym piciem dodawać do wody soli i sody,a może jeszcze kupić:Olimp Alkagen?

 15. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 11:24

  czyli za każdym piciem dodawać do wody soli i sody”
  ALBO SOLI I MAGNEZU.

 16. Zbyszek 30 czerwca 2017 o 12:37

  magnes to łykam w tabletkach 300mg dziennie

 17. Zbyszek 2 lipca 2017 o 07:41

  wg testu śliny mam Candidę,czy Pau Darco pomoże?

 18. Zbyszek 4 lipca 2017 o 09:06

  poczytałem i wszystko zrozumiałem,całe moje zło to organizm zakwaszony,trzeba podnieść pH!

 19. Zbyszek 8 lipca 2017 o 10:04

  żona wypiła szklankę wody z proszkiem zasadowym,dostała dreszczy,serce jej mocno biło nie mogła spać,co to znaczy?

  1. Pepsi Eliot 8 lipca 2017 o 13:03

   że nie można niczego robić bez konsultacji z lekarzem naturopatą. Co to znaczy proszek zasadowy? Soda oczyszczona? Ile wzięła? Ludzie od dawna na zgagę brali łyżeczkę sody z wodą, w zwykłych warunkach domowych i nic się nie działó. To proszek do pieczenia, rzecz spożywcza. taka reakcja serca oznacza nadwrażliwość, alergię, a nawet szok.

  2. grzegorzadam 8 lipca 2017 o 13:11

   Może niech sobie pH moczu zbada, co zalecają naturopaci właśnie:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

 20. Zbyszek 8 lipca 2017 o 19:18

  tak myślałem,żona jest uczulona na wiele rzeczy,dzięki za odpowiedź

 21. Zbyszek 9 lipca 2017 o 22:56

  mam [pytanie: czy można łączyć Betaine/lub ocet jabłkowy/ z proszkiem zasadowym? bo wygląda na to że mam niedokwaszony żołądek a zakwaszony organizm,co z tym zrobić? czy odstawić jedno a pić drugie? które jest ważniejsze?

  1. Pepsi Eliot 10 lipca 2017 o 06:49

   gdy zakwasisz żołądek, wówczas zaczniesz prawidłowo trawić białka, a to właśnie odkwasi ciało. Oczywiście wprowadzanie zasadowych posiłków również pomoże ciału trzymać prawidłowe pH

 22. Zbyszek 10 lipca 2017 o 08:11

  czyli brać Betaine nadal 3×2/mimo że nie ma odbicia na czczo po teście sody/? i raz na noc proszek zasadowy?? a czy może pić np wodę z całą cytryną 2 razy dziennie?

  1. Pepsi Eliot 10 lipca 2017 o 08:58

   nie brałąbym przez pewien czas sody i zobaczyłabym, nie jestem lekarzem

 23. Zbyszek 10 lipca 2017 o 08:35

  cały problem w tym że mimo iż biorę aż 6 tabletek dziennie Betainy to ona nie działa!

  1. Pepsi Eliot 10 lipca 2017 o 08:48

   czym jeszcze zakwaszasz?

 24. Zbyszek 10 lipca 2017 o 09:09

  betaina 3×2 i proszek zasadowy 1×1 wieczorem.tyle

 25. Zbyszek 10 lipca 2017 o 09:31

  wiesz Pepsi,ja nie mam żadnych objawów typu refluks,zgaga,moimi problemami to lekkie bóle w prawym podbrzuszu już tak kilka miesięcy,no i stan depresyjno-lękowy,i nadciśnienie,jest lepiej odkąd odstawiłem leki chemiczne,ale nadal zmiennie,stosuje dietę,zażywam witaminy B,C,magnez,chlorellę,trochę kurkumy i ashwagandhy,i 5-HTP,myślę teraz zamienić lub dodać inozytol,i pau darco/może pomoże na jelita,brzuch/a inozytol na ciśnienie i te stany depresyjne,no cóż eksperymentuje ,jak myślisz będą wyniki?? w ciągu 1.5 miesiąca schudłem 4kg,przy 183cm wzrostu ważę 86kg,mam 59 lat

 26. Zbyszek 12 lipca 2017 o 07:42

  ponawiam pytanie:.mam zakwaszony organizm/Ph śliny 4.5,pH moczu 4.5/ i niedokwaszony żołądek/test sody,,nie odbija mi się,,/co mam brać Betainę czy proszek zasadowy? obecnie biorę Betainę 3x3caps, i raz wieczorem proszek zasadowy-wyników nie ma!

  1. grzegorzadam 12 lipca 2017 o 09:54

   Na czczo i przed snem sodę z cytryną:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

   Przed jedzeniem zakwaszaj, czym, masz w tematach, niekoniecznie betainą.
   Już pisałem wyżej tu też.

 27. Zbyszek 13 lipca 2017 o 18:32

  właśnie odebrałem wynik D3 33,29ng/l dolna norma, brać suplement? jeśli tak to jaka dawkę?

  1. Pepsi Eliot 13 lipca 2017 o 22:14

   1 D3+K2 TiB, oraz 4 D3 TiB, gdy masz więcej niż 4o lat bierz 2 x D3+K2 TiB i 2 D3 TiB po śniadaniu razem z 1 Omega 3 TiB, nie jestem lekarzem

  2. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 07:09

   Ile ważysz?
   Jakie chcesz mieć stężenie docelowe?

 28. Zbyszek 14 lipca 2017 o 07:59

  czyli razem 7000 jednostek dziennie?? nie za dużo?? ja myślałem o 2000

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2017 o 08:12

   ja biorę 10 000 jednostek gdy jestem w Polsce, powinieneś dążyć do 70, na badaniu 25(OH)D

 29. Zbyszek 14 lipca 2017 o 08:26

  jak mam 33 na badaniu 25/OH/D zeby dojść do 70,trzeba aż 7000 jednostek?

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2017 o 08:28

   pytałeś, więc odpowiedziałam zgodnie z tym co sądzę, nie jestem lekarzem, to nie jest porada, ucinam temat, serdecznie Cię pozdrawiam

  2. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 09:55

   jaka waga ?!

 30. Zbyszek 14 lipca 2017 o 08:47

  ok dzięki,też pozdrawiam

 31. Zbyszek 14 lipca 2017 o 08:49

  jeszcze jedno,od 2 dni biorę inozytol 1000mg dziennie,odczuwam jakieś zmiany,po jakim czasie wg Ciebie on zaczyna działać na dobre?

 32. Zbyszek 14 lipca 2017 o 15:50

  Pepsi: jaka dawkę witaminy B12 brać profilaktycznie? i czy do tego trzeba jeszcze B6? puki co biorę B complex gdzie jest 333 mcg witaminy B12 i 17mg B6,

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2017 o 15:58

   Gdy nie ma braków, możesz brać właśnie taki B complex, natomiast braki witamin z gupy B to bardzo poważna sprawa, ponieważ zaburzają cykl metylacji. Zbadaj więc poziom B12, kwasu foliowego i homocysteiny, oraz żelazo i ferrytynę. Wysoka homocysteina najczęściej sugeruje braki B12, B6 i kwasu foliowego

 33. Zbyszek 14 lipca 2017 o 16:09

  homestecyine badałem mam 8,6

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2017 o 16:39

   to nie musisz koniecznie brać dodatkowo B6, chyba,że zrobisz sobie kurację przy braniu magnezu,bo każdy pomiar homocysteiny ponad 6,3 μmol/ l oznacza zwiększone ryzyko

 34. Zbyszek 14 lipca 2017 o 16:52

  magnez biorę,tak myślałem co by dobrać B12 1000 dziennie,czy to bezpieczna dawka? aha i B6 nie dobierać jak dobiorę B12?

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2017 o 17:12

   Zwykle w celu obniżenia homocysteiny bierze się B12, B6 i kwas foliowy, oczywiście gdy nie ma mutacji genu MTHFR, bo wtedy należy brać witaminę B12 w formie metylokobalaminy, a kwas foliowy koniecznie w formie, która występuje w G&G.

 35. Zbyszek 14 lipca 2017 o 17:00

  zanudzę Cie ale to już ostatnie pytanie,jak wezmę 5000 czy 10000 D3 dziennie,to czy do tego wystarczy 100mcg K2MK7,czy trzeba 200mcg? tyle dzisiaj,życzę miłego weekendu!

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2017 o 17:10

   Odpowiem po zakupie naszych suplementów, ile brać i kiedy 🙂

 36. Ania Pan 21 lipca 2017 o 12:46

  POTWIERDZAM, wypróbowałam na sobie niacynę tak ze dwa lata temu – ale po ok 3 miesiącach miałam dość i odstawiłam – efekt flush dał mi nieźle w kość. Ale poprawa była. Po jakims czasie doszłam do wniosku, ze przydałaby sie powtórka – i kupiłam sobie B3 w postaci nikotynamidu, ‚bez efektu flush’ – efekt był w zasadzie zerowy! Dobrze że się w końcu połapałam, ze moje ostatnie marne samopoczucie to może być skutek odstawienia większości witamin i supli (nosz brałam toto garsciami, wsio co trzeba, typu: B12, B9, B6, B complex, D3+K-itd, C, chrom i jeszcze trochę innych, przestałam popijać olej lniany (fuj! choć zamawiany z małej olejarni), smarować się płynem lugola i ‚oliwką z magnezu’, ufff! Skutek był oczywiście opłakany i teraz już nie ma to-tamto – B3 i inne już wypróbowane witaminy i suple wracają do jadłospisu! Tym razem nabyłam sobie B3 w postaci kwasu nikotynowego …, ale na następny rzut sprawdzę te od ciebie – moze będą łatwiejsze w łykaniu, albo ‚przyjaźniejsze’? To dla mnie ważne bo pewnie nie rozstanę się z nimi zbyt szybko!
  No cóz – miałam tego farta że leki mi nie pomagały, a żyć się nie dawało, stąd poszukiwania – ‚zdrowie jest zbyt cenne aby pozostawiać je tylko w rękach lekarzy’!

  Tak czy siak – dzięki Peopsi bo to od twojego bloga i tego artykułu zaczęły się moje poszukiwania!
  I potwiedzam, jak Maksio z Seksmisji: „Albercik, TO DZIAŁA!” 😀

 37. Adii221 4 sierpnia 2017 o 13:16

  Witamina B3 + magnez to podstawa suplementacji dla osób znerwicowanych!

  1. Pepsi Eliot 4 sierpnia 2017 o 18:57

   plus D3 w protokole z K2 i Omega 3

 38. filia 6 sierpnia 2017 o 11:15

  Witam!
  Choruję na nerwicę lękową od 8 lat. Po odstawieniu tabletek psychotropowych moje lęki powróciły. Od około tygodnia przyjmuję dzienną dawkę 3000mg niacyny wraz z dwoma kapsułkami b complex …. Jak na razie nie widzę żadnej poprawy. Czy taki czas suplementacji nie jest zbyt krótki żeby wymagać jakiejś poprawy? Czy może jednak z witaminami u mnie wszystko w porządku i powinienem szukać pomocy w inny sposób. Mimo pozytywnych opinii odnośnie niacyny i depresji zaczynam wątpić w jej skuteczność. Przeczytałem również, że w nerwicy lękowej od niacyny ważniejsza jest pirydoksyna. Jej też przyjmuję 50mg dziennie. Pozdrawiam serdecznie

  1. Pepsi Eliot 6 sierpnia 2017 o 12:15

   pytaj w firmie, w której kupujesz, a my życzymy duuużo zdrowia i duużo biegania, i akceptacji dla tego doświadczenia, oraz oczywiście ruszenia ze skrzyżowania.

   1. zibi 6 sierpnia 2017 o 22:01

    Witam filio !Nerwice serca(lekowa)leczymy magnezem .Polecam asparaginian i orotan(najlepsza i najszybsza reakcja) doustnie.Moczenie stop codziennie jak poleca Grzegorzadam w chlorku magnezu i soli epsom.Do tego 2 razy w tygodniu wanna i wylegiwanie sie (godzine) w chlorku,epsom,soli himalajskiej i skrzypie.Zielone soki to tez magnez(chlorofil)+kasza gryczana!Niacyna(kwas nikotynowy)dziala na czarne mysli,natlok myslowy,schizy,i takie rzeczy !Niacyna uspokaja jak i magnez,wycisza,nie win jej,ze nie dziala!WIECEJ MAGNEZU !!!Zdiagnozuj Candide,bo nic Ci nie pomoze,nawet megadawki !Test Lasta ze szklanka wody na czczo!U mnie 20 sekund i odnogi na dole!Od kiedy walcze z tym dziadostwem woda utleniona,soda i boraksem,mam megawyniki !Tu uklony w strone Grzegorzaadama ;)))Na noc,jak masz problemy ze snem,bezposrednio przed pojsciem spac,d3k2mk7 5000 tys.jedn,pomaga i to jak!!TEST NA CANDIDE !

    1. grzegorzadam 7 sierpnia 2017 o 09:41

     Bardzo ładnie i jak widać skutecznie.

  2. grzegorzadam 6 sierpnia 2017 o 17:12

   Czy taki czas suplementacji nie jest zbyt krótki żeby wymagać jakiejś poprawy?”

   Jest za krótki.

   1. Avokado 6 sierpnia 2017 o 19:42

    8 lat to bardzo długo i chcesz w tydzień się wyleczyć? Ja miałam juz ostre stany lękowe i depresyjne już prawie swirowalam na maksa. Ale zaczęłam szybko działać. Bardzo ważny jest magnez Ale tez jod i Wit d3. Tu trzeba kompleksowo. Praktycznie w kilka miesięcy wszystko przeszło. A lęki nie trwały u mnie długo (ale byllo coraz gorzej) tylko że szybko zareagowałam i dlatego szybko była poprawa.

 39. zibi 6 sierpnia 2017 o 21:03

  Witam.Nerwice lekowa leczymy magnezem w kazdej postaci,niacyna jest na „czarne mysli”,wiesz,o co mi chodzi ?pozdrawiam

 40. Zija 7 sierpnia 2017 o 11:12

  A czy można brać niacynę przy stłuszczeniu wątroby i torbielu? Piszą w ulotce, że trzeba ostrożnie przy chorej wątrobie. Może najpierw zrobić oczyszczanie wątroby np. metodą Moritza?

  1. grzegorzadam 7 sierpnia 2017 o 14:08

   Piszą w ulotce, że trzeba ostrożnie przy chorej wątrobie.”

   Niacyna czyści naczynia, a co polecają w takim razie na wątrobę?
   Ta metoda jest dyskusyjna, lepiej zacząć od jelit i nerek ziołowo:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

 41. Kinga 7 września 2017 o 20:53

  Mam pytanie do Pepsi lub Grzegorzaadama, jakie suplementy mogłyby pomóc osobie z toczniem układowym i depresją? Jest to osoba starsza po 70 roku życia, dodatkowo przeszła zawał kilka lat temu. Myślałam o witaminie D3 i K2, dodatkowo niacyna i ashwagandzie, ale nie wiem czy można je łączyć i czy nie zaszkodzą u osoby starszej? Będę wdzięczna za wszelkie wzkazówki.

  1. Pepsi Eliot 7 września 2017 o 21:26

   D3+K2 TiB jak najbardziej wskazane. Ashwagandha też może pomóc w zasypianiu i nie tylko. Jednak z niacyną należy uważać, gdyż sporo osób reaguje na nią rumieniem, a i bywają alergie. Należy zacząć od 1/4 kapsułki 100 mg G&G.
   Dobry byłby Liposomal Glutationu TiB (na toczeń) , probiotyki, dieta przeciwzapalna, bulion z kości.

  2. grzegorzadam 9 września 2017 o 07:28

   Toczeń ma etiologię pasożytniczą przeważnie, może być niedobór wit D, jaki masz
   poziom aktualnie?
   Może być zatrucie rtęcią, są amalgamaty?

   To co Pepsi, można śmiało też kurację WU i zioła- łopian:
   ”Łopian leczy wszystkie choroby skóry: oparzenia, odleżyny, owrzodzenia, egzemy, wypadanie włosów, wrzody, łuszczycę, toczeń rumieniowaty i tak dalej. Żaden z dermatologów nie może leczyć wszystkich chorób skóry, a on może”
   Może być dysbakterioza jako przyczyna, czyli jelita.

   Nieoceniony Walter Last, toczeń rumieniowaty:
   http://www.health-science-spirit.com/lupus.html

 42. Kinga 7 września 2017 o 22:33

  Dziękuję:)

 43. grzegorzadam 19 października 2017 o 12:51

  Walter Last:

  ”Niacin Flush
  Niacyna jest kwasową formą witaminy B3.
  W ilościach 50 mg lub więcej powoduje to rozszerzenie naczyń włosowatych w skórze, przez co staje się i zaczerwieniona i gorąca.
  To jest doskonała metoda do czyszczenia naczyń włosowatych, usuwania pozostałości i odmładza skórę

  Nazywa się to efektem niacyny .
  Trwa od około 30 do 60 minut, rozpoczyna się wkrótce po spożyciu od głowy i powoli idzie w dół do nóg.

  Płukanie może być najsilniejsze, gdy skóra była wcześniej uszkodzona, jak przed oparzeniami słonecznymi.

  Weź niacynę z płynem na pusty żołądek lub przy niewielkiej ilości potraw.

  Osoby wrażliwe będą odczuwać ten efekt już w dawce 50 mg, osoby z niewrażliwą skórą mogą potrzebować 100 mg lub więcej.

  Po kilku tygodniach stosowania niacyny w celu uzyskania przepłukania konieczne jest zwiększenie ilości. Dlatego można stopniowo zwiększyć dawkę do kilkuset miligramów, aby kontynuować płukanie raz dziennie.

  Po dwóch lub trzech tygodniach można przerwać stosowanie niacyny przez jeden lub dwa tygodnie, aby ponownie uwrażliwić organizm i zacząć od małej dawki.

  Alternatywnie można je stosować tylko co drugi dzień lub dwa razy w tygodniu i nieustannie uzyskiwać efekt pływać przez długi czas.
  Podczas tego płukania skóra łatwiej absorbuje wszelkie środki zaradcze.
  Dlatego dobrze jest wcierać coś korzystnego na skórę tuż przed aplikacją. ”

 44. gosia 31 października 2017 o 20:40

  Grzegorz prrosze powiedz mi jaka jest róznica miedzy dmso z aloesem a bez. I jeszcze jedno pisałes ze mam stosowac na ciesni nadgarstka własnie dmso i h2O2 3%.Czy to h2O2 to do rozcienczania ma być .A czy moge zamiast tego wode destylowaną czy lepiej własnie h2O2 .Bardzo dziekuje

  1. grzegorzadam 1 listopada 2017 o 21:02

   Są zwolennicy łączenia, nie tylko z aloesem.

   ”Czy to h2O2 to do rozcienczania ma być”
   Niekoniecznie, raczej oddzielnie.

   Do smarowania nie musi być rozcieńczana destylowaną, ale jak masz akurat to jeszcze lepiej.

 45. gosia 10 listopada 2017 o 21:47

  Kolega nawiasem mowiac fajny facet ktory dba o innych ale soba sie nie przejmuje zrobił badania i nie przywiazuje wagi do wyników . Chhce mu pomóc boje sie ze bagatelizuje wyniki .wyszły tak—ALAT 36U/L NORMA<37 ASPAT 48U/L norma <42 ,Trojglicerydy 255 mg% norma <140 , Morfologia: LY% 60,2 NORMA 20-45 ,GR% 37,5 norma 45-70 , LY 5,7 norma 1-4,8 ,MO 0,2 norma 0-0,08 , RDW % 9,7 norma 11,5-14,5 , MPV 5,6 norma 8-11,5 , PDW 18,1 norma 10-15 . Kreatynina 1,16 norma 0,5-1,3 ,Bilirubina 0,5 norma 0,2-1,2 .Cholesterol w normie tarczyca wyniki tez. Jest osoba dtóra dobrze sie odrzywia cwczy nie pali nie choruje. Jedyne c pamieta to kiedys miał chora watrobe bedac dzieckiem. Pozdrawiam serdecznie Gosia

  1. grzegorzadam 11 listopada 2017 o 09:28

   W czym chcesz mu pomóc?

   ‚Cholesterol w normie tarczyca wyniki tez. Jest osoba dtóra dobrze sie odrzywia cwczy nie pali nie choruje. ”
   jakie są ”normy” przy cholesterolu?

 46. gosia 11 listopada 2017 o 15:07

  Czesc .cholesterol zrobił tylko całkowity 270 norma 140-200- ale wiem ze kwestia norm cholesterolu jest zanizana wiec na moj gust jest ok/Jak ty sadzisz?. W czym chce mu pomóc ?. Otóz te wynika ktore opisałam ci sa niektóre ponad norme np ALAT ASPAT TRÓJGLICERYDY , w morfologi LY% , GR% ,LY, MO , RDW , MPV ,PDW . Nie wiem czy takimi podwyzszonymi wartosciami nalezy sie zając i zrobic dodatkowe badania pod kontem jakis chorób aby sie jakies choróbsko nie rozwineło..Bardzo Ci dziekuje i prosze o pomoc. Gosia

  1. grzegorzadam 11 listopada 2017 o 15:15

   norm cholesterolu jest zanizana wiec na moj gust jest ok/Jak ty sadzisz?”

   Tak, pod sprzedaż statyn, ten wynik jest prawidłowy.
   Po co wyszukujesz choroby?

   Jakie ma objawy?

 47. gosia 12 listopada 2017 o 20:32

  Czesc . Te badania zrobił profilaktycznie bo w sumie nigdyy nie robi. Dolegliwosci zadnych nie ma .Z tego co wiem watroba nie daje sygnału ze cos jest nie tak na poczatku a on bedac dzieckiem miał ja chora jednak nie wie co z ia było nie tak. Miałam juz w swoim zyciu sytuacje gdzie małe symptomy były bagatelizowane przez lekarza i zle sie to skończyło dla bliskiej mi osoby .Dlatego zwrociłam sie do ciebie abys wyraził swoje zdanie na temat tych wyników ktore w normie sie nie mieszcza. Wiem ze pewne parametry z morfologii moga swiadczyc o jakims zaczynajacym sie problemie.Pozdrawiam

  1. grzegorzadam 12 listopada 2017 o 22:29

   Nie panikowałbym, ostropest i kwas ALA powinny te
   wskaźniki unormować.
   Profilaktycznie zrobiłbym biorezonans.

 48. danuta 21 listopada 2017 o 16:28

  Witam, mój 25 letni Syn ma od 6 lat zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną. Bierze 20mg zolafrenu, 3 mg rispoleptu , 50 mg lamitrinu. Mimo to różnego rodzaju sytuacje stresowe powodują pogorszenia jego stanu. Nigdy nie osiągnął pełnej remisji, cały czas słyszy głosy. Do tej pory nie chciał podjąć leczenia niacyną, jednak to się zmieniło gdy poznał osobę która suplementuje niacyną swoje autystyczne dzieci z dobrymi rezultatami. Przeczytałam forum uważnie i chcę pomóc Synowi w leczeniu niacyną, myślę, że grzegorzadam rozsądnie doradza wprowadzanie tej witaminy od 50 mg. Jest jednak taki problem, że Syn boi się odstawić całkiem neuroleptyki (raz już to zrobił, skończyło się psychozą, szpitalem a nawet elektrowstrząsami). Czy można brać niacynę i neuroleptyki jednocześnie? Ja nie bardzo widzę w tym sens. Dodam jeszcze, że Syn urodził się z Mózgowym porażeniem dziecięcym, czy to ma znaczenie przy suplementacji?

  1. grzegorzadam 21 listopada 2017 o 19:33

   ”Syn boi się odstawić całkiem neuroleptyki (raz już to zrobił, skończyło się psychozą, szpitalem a nawet elektrowstrząsami). ”

   Te leki to protezy fluorowe również, niczego nie leczą, nie taka jest ich rola (!), a strasznie uzależniają,
   czego dowodem są skutki odstawienia, nie wiemy naprawdę co w nich jest..
   Producenci nie mają obowiązku.

   Przy schizofrenii wykonałbym teraz: biorezonans na wszystkie patogeny, analizę włosa APW
   oraz test tolerancji glukozy.

   ”Syn urodził się z Mózgowym porażeniem dziecięcym, czy to ma znaczenie przy suplementacji?”

   Poszukałbym przyczyn dużo głebiej.

 49. danuta 21 listopada 2017 o 23:05

  Dziękuję grzegorzadam. Postaramy się wykorzystać twoją radę. Napiszę jak coś będzie wiadomo. Ja też od początku uważam neuroleptyki za truciznę a początki ich działania kojarzyły mi się z powolną eutanazją. Moja ocena psychiatrii w Polsce to „mniej niż zero”.

 50. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 08:45

  Witamina B3 (Niacyna)
  – obniża poziom trójglicerydów, zbyt duża ilość może powodować przekrwienie i swędzenie skóry, ale to mija po 45 minutach, stosować 250mg 3xdz. z posiłkiem potem zwiększyć do 500mg 3xdz.
  – silnie przeciwdepresyjna
  – działa przeciwmiażdżycowo i przeciw schizofreni
  – brać zawsze gdy występują problemy z układem nerwowym
  – czasem zdarza się u niektórych osób z dną moczanową większy atak po podaniu B3
  – suplementować w dużych ilościach na boreliozę
  – suplementacja witamin jest bezużyteczna bez suplementacji minerałów

  Witamina D3
  – silnie przeciwdepresyjna
  – działa przeciwmiażdżycowo i przeciw schizofreni
  – suplementacja witamin jest bezużyteczna bez suplementacji minerałów

  Koenzym Q10
  – pobierać tylko w wersji Ubiquinol (Ubichinol) i w formie liposomalnej, ale jest to drogie ok.200USD za 170ml dla zdrowej osoby 1ml/dobę
  – działa przeciwmiażdżycowo i przeciw schizofrenii

  Homocysteina
  – to aminokwas kontrolowany przez 3 witaminy jednocześnie: B6, B12 i kwas foliowy
  – prawidłowa wartość w badaniu krwi to 6-8
  – gdy więcej niż 10, to zaczynają się procesy zapalne lub miażdżycowe, stan zapalny tętnic – badał to dr Kilmer Mccully
  – przy 10 i więcej pobierać dobowo: B12 1000mcg, B6 50mg, kwas foliowy 800mcg
  – warunek: musi być zakwaszony prawidłowo żołądek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *