logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 912 369
157 online
27 376 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Dlaczego masz taką słabość do butów jak Olivier Janiak?

  159309-asian-ballerina-ballerina-shoes-ballet-dance-girl-street-sweet

  Dlaczego masz taką słabość do butów jak Olivier Janiak?

  TU KUPISZ sposób na zarabianie w Sieci. Niech Twój blog będzie ogromny. Miłość nie zawsze jest pewna, a kaska zawsze się przyda w razie czego ...

  TU KUPISZ sposób na zarabianie w Sieci. Niech Twój blog będzie ogromny. Miłość nie zawsze jest pewna, ale nowe buty podobno  zawsze poprawią humor…

  NOWY but działa na kobiety jak antydepresant.

  BUT zwykle dobrze leży, w przeciwieństwie do dżinsów czy sukienki z dżerseju zbyt opinającej rzeczy, które w ogóle nie powinny być opinane. A but zawsze dobrze wygląda.

  Wiele kobiet i wielu metroseksualnych w tym Olivier Janiak uwielbiają buty. Mogą posiadać ich ogromne ilości i ciągle pragnąć nowych.

  Butów dla nich nigdy dość

  KIEDYŚ słyszało się w domu: musimy kupić ci córko buty zimowe, bo z tych co chodziłaś w zeszłym roku i dwa lata temu już wyrosłaś.

  To samo z torebkami, miało się jedną, góra dwie torebki. Gdy widać było na torebce zniszczenia – szło się do sklepu po następną. Taki świat już nie istnieje, przynajmniej na starym kontynencie z pewnością nie.

  – KOTURNY, szpilki, baletki, sandałki, drewniaki, aksamitki, atłaski, koronki, kocham buty, pragnę ich i pożądam – tyle w temacie butów mają do powiedzenia zarówno starsze, jak i młodsze faszjonistki, nie mówiąc o szafiarkach.

  – GDY patrzę na buty przyspiesza mi tętno, rozważając zakup tracę trzeźwe spojrzenie na stan moich kart kredytowych, a gdy wkładam te nowo zakupione pierwszy raz odczuwam wstrząs radości. Podejrzewam, że gdy nie kupię tych szarych szpilek Soni Rykiel nie umrę, jednak jakaś część mnie będzie więdnąć i blaknąć już do końca życia – mówią inne.

  Latest-Trendy-High-Heels-Fashion-2015

  Te buty są warte każdej godziny obkładania paluchów lodem

  – NIEKIEDY, gdy mam natrętne myśli o pożarze mieszkania, myślę tylko o tym jak uratuję swoje buty. Oczywiście wcześniej upewniam się czy mój pies i kot są bezpieczne, ale zaraz w następnej kolejności rzucam się do ratowania butów.

  WSPÓŁCZESNA kobieta średnio posiada 20 par butów, ale te poza standardami normalności, a może nawet z obsesją obcasów posiadają ich znacznie więcej. Niekiedy kilkaset, jak Monika Olejnik, albo Olivier Janiak, który nie jest jednak kobietą.

  olivier_janiak_topmen_akpa

  Olivier Janiak, szkoda, że nie widać jego butów, ale twierdzi, że od butów wszystko zaczyna 

  KOBIETY miewają niekiedy stosunek do butów poddańczy, służalczy, wręcz bałwochwalczy, a szafa z butami staje się domem modlitwy.

  A to często dobrzy ludzie są, te kobiety, tylko im odbija z rękawiczkami dla stóp

  SĄ sklepy z butami, gdzie oddaje się butom hołd pruski

  POJEDYNCZE egzemplarze wyeksponowane są w gablotach, jak artefakty w Watykanie. Słusznie podejrzewasz, że te sklepy nie nazywają się Deichmann.

  Ankle-Boots-Fall-Winter-2013-2014

  Nie wiadomo dlaczego tych wciąż nie ma jeszcze w Deichmannie 

  Potencjalne klientki łażą wokół tych butów z uderzeniami gorąca, chociaż wiele z nich nawet nie zahacza najmniejszym paznokciem o meno.

  Nowy but działa na kobiety jak antydepresant

  NOGA na obcasie wydaje się dłuższa, za wyjątkiem nóg kaczuszek porównywalnych, lub krótszych od obcasów (co nie jest znowu takie rzadkie). Należy też mieć na uwadze w przypadku sandałków bez pięt, aby właśnie pięta nie spływała po obu stronach obcasa, jak zbyt wyrośnięte ciasto. Gdy masz pulchne pięty noś buty z piętami, albo rób co chcesz.

  high-heels

  Poczuła się wyższa

  Ostatecznie kobieta w szpilkach czuje się wyższa, szczuplejsza, bardziej wiotka i bardziej pożądana. Mężczyźni podobno nie przepadają za baletkami, a co tu dopiero mówić o butach luzakach, wzbudzających niekiedy wręcz niechęć płci przeciwnej. Wiem coś o tym.

   

  Fashion boots for men – Classic and trendy ones

  Te noś tylko wtedy, gdy zwiążesz się z rockmanem: – widziałam też całkiem podobne u Kukiza (na stopach) w ekspresie Warszawa Kraków, ale nie wyciągam pochopnych wniosków

  Ale jak nie targetujesz do traperów, raperów, rockmanów, byłych kumpli Kurta Cobaina i innych radzę Ci zmienić obuwie, na coś z cieńszym i smuklejszym obcasem, i mniej rozplaskanym noskiem. Chociaż podobno wszyscy mężczyźni ( w tym myśliwi i drwale) uwielbiają szpilki. Niekiedy sami w nich chodzą, jak żona nie widzi.

  6de59c2d61a4b3e88cda120dffc46c84

  Te zaleca jedynie doktor Martens

  Co sądzą niektóre kobiety o butach?

  ŻE bywają intymnym przedłużeniem ich ciała, jak samochód penisa mężczyzny. Są wyrazem ich postawy, estetyki, seksualności, no i statusu społecznego.

  Z drugiej strony buty to małe rzeźby, przez co wydają się posiadać autonomiczną jakość dzieła sztuki, co tłumaczyłoby niekiedy obsesję na temat „nowy but w szafie schowany przed mężem”

  Buty bywają częścią codziennych fantazji bardziej przypominających marzenia Kopciuszka, niż erotyczne. Bowiem kupowanie butów sięga do pierwotnych instynktów zbliżonych do tego, co czuli nasi przodkowie polując, ścigając, w końcu dopadając ofiarę

  red-sneaker-high-heels

  Nawet na siatkówkę (taka gra) miej coś kręcącego

  JUŻ sama myśl o kupowaniu nowych butów, u pewnych kobiet wywołuje skok adrenaliny. Ile razy wchodzą do sklepu: „muzeum z butami” natychmiast uwalnia się w nich dopamina, noradrenalina, serotonina i oksytocyna.

  To potężne dopalacze, tyle, że w przeciwieństwie do alkoholu nie mają aż tak groźnych konsekwencji zdrowotnych, no może poza lekkim poczuciem winy post factum. Jak po seksie z nieznajomą w przejściu podziemnym. Patrz Julio Cortázar „Gra w klasy”. Osho odradza.

  Butami jesteśmy w stanie to i owo zakomunikować światu

  KOBIETY marzą o Manolo Blahnikach, Jimmy Choo, czy Louboutinach z czerwoną podeszwą, ale i tak zadowolą się na chwilę każdą, byle nową parą obcasów.

  Gdyż buty są uzewnętrznieniem tego czym chcesz być, lub rzadziej: kim jesteś faktycznie

  Te najbardziej zmyślone kobiety twierdzą, że ich buty są fizyczną manifestacją wolności. (Nonsens)

  Nie wiem jaki procent kobiet prawdziwie wielbi buty i nie twierdzę, że wszystkie kobiety kochają buty, ale fakt pozostaje faktem, że bardzo dużo kobiet jednak buty pożąda. To zapewne ma również głębszy podtekst psychologiczny, gdyż wielokrotnie oceniamy ludzi po wyglądzie, a już po butach szczególnie.

  fdbc256faac0ca2e5f1b7b7ba8605d84

  Po tym kiedyś rozpoznawano osobę polskiego pochodzenia za granicą 

  Kiedyś Polaka za granicą zachodnią wyróżniało obuwie,oraz  yyy …. uzębienie? I przez ten pryzmat byliśmy oceniani przez obcokrajowców.

  F_200708_August24ed_353076a

  Dla odróżnienia, po tym rozpoznawano modelkę Kate

  Zadałam adekwatne pytanie paru osobom i są odpowiedzi:

  Karolina zwana Karolem:

  – To jest śmieszne. Buty nie mogą sprawić, że jestem sexy, gdy nie jestem sexy. Oczywiście ja jestem sexy. Chodzę w balerinach, a szpilki wkładam tylko na Sylwestra. Kobiety, które nie mieszkają na Manhattanie nie muszą chodzić w szpilkach codziennie. Ale nawet wtedy chodziłabym raczej w trampkach. Ale i tak mam kilkanaście par butów.

  Streetstyle-Mango-Denim-Culottes-Hosenrock-Lederjacke-strappy-top-topshop-ballet-shoes-pointed-ballerinas-butterfly-twist-spring-looks-15

  Uwaga, mężczyźni tego łatwo nie wybaczają

  Śliczna Agnieszka, nazywam ją „kupiec bławatny”, bo ma bardzo niebieskie gały:

  – Pracuję tylko po to żeby kupić sobie kolejną parę butów. A raczej tylko wtedy żyję gdy kupuję. Jestem ekscentryczką i mam 113 par butów. Nigdy nie kupuję najpierw ubrań, a potem butów. Zawsze but jest pierwszy i potem obmyślam co będzie do niego pasowało. Wolę patrzyć na nowe buty niż na penisa.

  BG4167-2

  Buty ładniejsze od niejednego penisa?

  Ifka:

  – Mam dużą stopę, coś jak Paris Hilton (na szczęście nie aż tak wielką) i dobrze wygląda ta stopa tylko w szpilkach na wysokim obcasie. Koturny, a szczególnie baleriny odpadają. Ktoś mnie zapytał czy noszę obcasy, aby przyciągać facetów? Nonsens. Kocham obcasy, bo jestem silną laską w szpilkach. Mam jedenaście (sic!) par Louboutinów, chyba więcej niż Anna Mucha, tyle, że kupiłam je z drugiej ręki w Vintage Shopy.

  large

  Fruwające małe stopy

  Nudna Joasia (wie, że nudzi):

  Wysokie obcasy rujnują kręgosłup. Buty nie służą do rujnowania zdrowia.

  everyones-obsessing-over-these-designer-ballet-flats-1697190-1458070856.600x0c

  Te baletki faktycznie wzbudzają nerwowe reakcje, gdyż wybrała je na ślub panna młoda Szulim, a raz, że kosztują tylko półtora tysiaka, a dwa, że pewna wag (żona znanego bramkarza) miała je na sobie na Insta i została (jak zwykle) skrytykowana 

  Babcia Ifki:

  – Jako dziecko miałam dwie pary butów, obecnie mam chyba ze czterdzieści. Wolałam siebie jako dziecko.

  d413df87bd9cf6bdf1e622946fb9892d

  Babcia Ifki

  Kaśka z bardzo lekką nadwagą:

  – Lubię buty pootwierane, seksowne, z ekscentrycznymi obcasami, robię w nich szoł. Do pracy w banku ubieram stosowne, czyli zabudowane szpilki, ale też na wysokich obcasach. Obsługuję klientów VIP-ów, bez tych obcasów nie czułabym się tak pewnie. Mam kilkadziesiąt par.

  159249-ballerina-ballerina-shoes-ballet-chill-dance-dream-dress-pointe-robe-smooth-sofa-sweet-tutu-vintage

  Szoł po pracy w banku

  Kochająca buty:

  – Kocham buty

  1e92b6b069918f6dfad8dc4d40cf142e

  Ktoś je kocha, a nie mnie

  Znajomy gej:

  – Wiesz, nie potrafię opisać jak bardzo uwielbiam buty, mam ponad sto par. Wiesz, wszystkie kształty i rodzaje. Buty są ważniejsze od mojej biżuterii, wiesz. A wiesz jaką mam biżuterię, tę tybetańską, trzymam ją w skrytce bankowej. Wiesz nie przespałbym się z nikim źle obutym. Wiesz.

  trendy-rain-boots-04

  Buty znajomego (na salony i do gumna)

  Pepsi:

  Wiem.


  reklamaksiazkiBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 3 785 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Hanna Kotowska 3 września 2016 o 23:42

   jesteś boska !!!:-))

   1. pepsieliot 3 września 2016 o 23:45

    <3

  2. renotorii 4 września 2016 o 00:00

   „…obutym. .” jaki miły powrót do przeszłości słownej. ..

  3. babka 4 września 2016 o 01:13

   O matko, zaskakujesz coraz bardziej 😀 Widzę, że jesteś na bieżąco z nowinkami, kto, gdzie jakie buty założył i ile kosztowały (czyt. Szulim) 😀 Niby bzdety, a człowieka to interesuje 😛

  4. malgorzata78 4 września 2016 o 08:41

   No cóż Pepsiaczku… W samo sedno :). A za to końcowe „wiem” – kocham Cie :).

  5. Niki 4 września 2016 o 10:35

   Tak właśnie wczoraj się zastanawiałam, a’propos noszenia pełnego makijażu akurat (sama nie noszę, oczy oprawiam tylko w ramki, do takiego stanu już doszłam przechodząc detoks), ile to kobiety w całym swoim życiu muszą naudawać, ile przed sobą nakłamać, ile siebie i innych naoszukiwać – i ile przy tym energii stracić, psychicznie się umęczyć – nieraz po wykonaniu makijażu oczom ukazuje się zupełnie inna osoba, zmienione rysy, kontury przesunięte, opadające powieki zamaskowane uniesione na płask taśmą klejącą i płotek rzęs w równym szeregu. Gdzie w tym wszystkim jest kobieta, głęboko schowana, makijaż jak burka. Makijaż wstydliwości.Dlaczego czuje się tak niepewnie swej osoby, swej siły, dlaczego musi udawać kogoś kim nie jest z natury, czy to społeczeństwo tak je, nas uciska czy my same uprzedzająco poddajemy się temu uciskowi, ażeby nas szanowano, nie zdeptano.

   I ja widzę w butach małe dzieła sztuki, obcasy, obcasy, obcasy… ale te błyszczące onyksowe kalosze dandysa z miodowo-musztardową wstążką och!żeż niezwykłe, zjawiskowe!! wysmakowane

   1. pepsieliot 4 września 2016 o 13:22

    Człowiek dziki, pierwotny też chciał upiększać się. To jest nasza naturalna cecha. Każdy chce być ładniejszy niż jest. Do tego niektóre buty, odzież są po prostu pięknymi przedmiotami. Obcowanie z pięknym przedmiotem, komponowanie, albo tworzenie piękna jest naturalną ludzką potrzebą. Malowanie twarzy też.
    Człowiek może wiele wyrazić strojem i makijażem. Może wyrazić nim radość istnienia i akceptację dla siebie takim jakim jest. Dla mnie strój to kreacja. Bardzo lubię komponować stroje, łączyć ciekawie/dziwnie. To jest dla mnie bardzo przyjemne zajęcie. Zamierzam nawet tym tematom przydzielić więcej miejsca na blogu. A co do tej musztardowej wstążki, to też mnie wciągnęło 🙂

    1. Niki 4 września 2016 o 20:47

     a jakże i to jest zrozumiałe, do fantazyjnych falban i kokard, chust frędzlowanych w bajeczne motyle raczej nie wkomponujemy twarzy saute, no raczej, szczególnie w świetle jupiterów, tylko że właśnie często ten pełny przesadny makijaż jest maską, za dnia, i tak dzień w dzień, wyraża brak akceptacji dla samej siebie. Właśnie nieakceptowanie siebie. To doszło już do takiego stanu, że nawet chyłkiem wymykały się z łóżka rano, żeby jak najszybciej się ucharakteryzować, żeby facetowi się nie pokazać takimi jakie są.
     Stąd wziął się projekt (przyjęłam go z ulgą, no wreszcie! a jak zjawiskowo wygląda na scenie alicia keys no make-up! rozkosznie i nawet jeśli to tylko element promocji płyty to strzał w dychę) skierowany do kobiet, aby pokazać im prawdziwe kobiece piękno, prawdziwą ich twarz, której nie trzeba od razu przywdziewać w gęste pudrowe pigmenty, złocić, różowić i uklepywać parafiną jak rzeźbę z gliny. Bez makijażu, delikatny naturalny makijaż i ten teatralny. Różnica diametralna. One już dawno zapomniały jak wyglądają nago, bez warstw barwnej tapety, kryjącej to co wstydliwe, pogrzebane urazy, złe słowa, cokolwiek obciążającego, teraz dopiero uczą się rozpoznawać się w lustrze bez charakteryzacji.

  6. Basia 4 września 2016 o 12:39

   Chyba nie jestem kobietą bo buty kupuję jak nie mam w czym chodzić i nie lubię kupować butów.

  7. Gosiak 4 września 2016 o 15:02

   Nie ma nic zlego w ladnych rzeczach o gustach sie nie dyskutuje, nawet obwieszona kamykami z dolce gabba mozna sie czuc pieknie, ale juz uzaleznanie swojej pewnosci siebie od ilosci I jakosci butow to moim zdaniem nie jest zadne przebudzenie tylko slabosc..;)

   1. Beatka 5 września 2016 o 10:03

    Ja bym nawet powiedziała ,że zapaść. Rozumiem , bo kiedyś tak miałam. Nie gniewajcie się kobity, ale jeżeli Wasza pewność siebie zależy od szpilek- długa droga przed Wami. Pozdrawiam

  8. Di 5 września 2016 o 22:14

   Buty butami, ale torebki <3 – te u mnie pierwsze w szeregu, buty idą tuż za nimi.
   Pepsi, chyba nikt nigdy nie napisał na temat butów tak wyczerpująco jak Ty 🙂

   1. pepsieliot 5 września 2016 o 22:44

    🙂

  9. Johan_Burbon63.5℅ 6 września 2016 o 15:23

   Liczyłem na coś o butach do biegania :/ hehe a tu jakiś Oliver bez buta

  10. Witarianka 6 września 2016 o 20:39

   Hejka, to ja tak z drugiej strony medalu: BUTY TO NAJGORSZY WYNALAZEK CZłOWIEKA. Nie pamiętam, który mędrzec to powiedział, ale wiem, że chodziło mu o odcięcie człowieka od Matki Ziemi i jej zasilania jonami ujemnymi, o kontakt z prądami telurycznymi ziemi. Zgadzam sié z tą teorią. Chodzenie boso może uzdrawiać. I pomysły boskie do głowy przychodzą. 🙂 A teraz możecie na mnie wieszać psy…. 😉 Pozdrawiam BosoNogich 😀

  11. Siditu 7 września 2016 o 16:38

   Ten artykuł był chyba ironiczny? Satyryczny?

  12. flo 14 września 2016 o 18:04

   jak ktoś lubi, to niech ma. nie widzę problemu. i powodu, żeby sobie robić jaja. chociaż obsesja z niczym nie jest wskazana. no i osobiście nie wydałam nigdy na buty więcej niż 600 zł. ale jak ktoś lubi sobie szastać kasą, to przecież droga wolnaaaaaaaaaaa.

  Dodaj komentarz