Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 244 243
43 online
35 507 VIPy

Dlaczego witamina K2 jest niezbędna do życia?

Witamina K jest rozpuszczalną witaminą, która jest ważna dla krzepnięcia krwi i wpływa na zdrowe serce, kości i pracę całego systemu immunologicznego.

Istnieją różne formy witaminy K, które różnie zachowują się w ciele:

K1

jest naturalną formą, którą można znaleźć w zielonkach i trawie, jest używana przez wątrobę dla prawidłowego krzepnięcia krwi.

K2

mk4 (mega nietrwała, a więc nie nadaje się jako suplement) pozyskiwana z pokarmu (nabiał) zwierzęcego, organicznego, warunek: zwierzęta muszą być karmione trawą. mk7 można ją znaleźć w sfermentowanym pokarmie (np. natto) i dobrych suplementach. Jest niezwykle ważna dla zdrowia tkanek i kości i prawidłowej pracy całego Twojego organizmu.

Jaka forma jest najlepsza?

Witaminę K1 znajdziesz w zielonych liściach, jednak jej niewielkie ilości są wchłanianie i używane przez Twoje ciało. Właściwie, eksperci sugerują, że tylko 10% K1 z zielonek jest wchłaniane przez Twoje ciało, jednak przy odpowiednio zbilansowanej diecie jest to ilość wystarczająca. Witamina K2 zawiera się w niektórych sfermentowanych produktach (jak natto, sfermentowany olej z rybiej wątroby) i w nabiale od zwierząt jedzących trawę. K2 jest produktem fermentacji i produkują ją określone typy bakterii. Ten rodzaj pożywienia wciąż nie zawiera dużo K2, jednak jest go więcej niż K1 w zielonkach, a jego forma jest lepiej przyswajalna. Co ciekawe, wiele badań pokazuje świetny wpływ K2 na zdrowie i jego istotę, podczas gdy K1 nie ma wielu udowodnionych efektów. K1 jest potrzebna dla prawidłowej pracy wątroby i krzepnięcia krwi, ale to K2 robi całą robotę. Wpływa na kości i pozwala na prawidłowy rozkład wapnia (tu przeczytasz o paradoksie wapnia), zapewnia zdrowie zębów, piękne włosy i ma ogromny wpływ na Twoją sylwetkę.

Istnieje koncepcja – potwierdzono, że nieprawdziwa, że ciało przetwarza K1 na K2

Aktualne badania wykazały, że ludzkie ciało potrzebuje innego pokarmu/osobnej suplementacji

Czy mam niedobór?

Ponad połowa dorosłej populacji zachodu ma niedobór. Dieta, w której nie ma nabiału, jajek i mięsa od zwierząt karmionych trawą (czyli problem nie dotyczy tylko weg*an), dieta, w której nie ma na przykład natto, nie dostarcza K2 nic a nic. Niedobór K2 objawia się w niewielkich symptomach jak krwotoki z nosa, częste siniaki, próchnica, ciężka menstruacja, etc. ale może prowadzić do miażdżycy, chorób układu sercowo-naczyniowego, problemów z kośćmi i zębami, wypadania włosów i problemów z kontrolowaniem wagi. Ponieważ ekspansja witaminy K2 i wiedza o niej wypłynęły tak naprawdę w ostatnim dziesięcioleciu, a stosunkowo niedawno dowiedziono, jak wiele potrafi: odchudza, ma wpływ na zęby i kości, leczy miażdżycę i wiele innych, to na niej się skupimy. Witamina K2, jak się okazuje, ma esencjalny wpływ na całe Twoje zdrowie, zdolność samoleczenia i profilaktykę chorób!

Dlaczego jest taka ważna?

1. Dla zdrowych kości

Badania pokazały, że witamina K2 jest jedną z najbardziej potrzebnych substancji odżywczych dla długotrwałego zdrowia kości i jest ważniejsza niż wapno. K2 jest niezbędna, żeby przetransportować wapno i inne minerały do tkanki kostnej, aby ją wzmocnić i zapobiec zwapnianiu kości. Badania pokazały, że witamina K jest efektywna nie tylko w profilaktyce i zatrzymaniu postępu osteoporozy ale potrafi także naprawić powstałe już ubytki. Naukowcy wykazali, że objawy zwapnienia kości cofają się u osób z zaawansowanym stadium choroby nawet o 80%.

2. Dla zdrowego serca

Spożywanie zbyt dużych ilości wapnia bez suplementacji magnezu, witaminy D3 i K2 prowadzi do zwapnienia tętnic. Dzięki witaminie K2 wapno dostaje się tam gdzie jego miejsce – do kości, nie osiadając w żyłach i tętnicach. Warto zauważyć, że w tej kwestii badania zwracają uwagę jedynie na działanie witaminy K2 na tym polu, całkowicie pomijając K1. Badania przeprowadzone w Rotterdamia wskazują, że osoby, które przyjmują K2 w odpowiednich dawkach mają nie tylko mniejsze ryzyko zwapnienia kości, ale też mniejszą szansę na śmierć spowodowaną chorobą układu sercowo-naczyniowego.

3. Dla zdrowej jamy ustnej

Zdrowie jamy ustnej może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu, a witamina K2 ma na owo zdrowie jamy ustnej ogromny wpływ. Według doktora Westona Price’a to ta niepozorna witamina jest niezbędna dla remineralizacji (wbudowywanie odpowiednich minerałów w ścianki szkliwa ) i zapobiegania ubytkom. jakby co, to już się pisało się w temacie: 1 i 2

4. Dla redukcji żylaków

Z tego samego powodu, z którego witamina K jest zdrowa dla kości, może być pomocna w walce z żylakami. Badania na ludziach są w tej kwestii stosunkowo mało zaawansowane, jednak wiemy, że witamina K2 jest potrzebna w produkcji białka gla matrix, które pomaga uniknąć zwapnienia tętnic. To samo białko pomaga zatrzymać wapnienie żył. Nowe badania opublikowane w Journal of Vascular Research (Dziennik Badań nad Naczyniami) dowiodły, że witamina K2 jest niezbędna dla odwrócenia zaszłych już zmian chemicznych i odwrócenia procesu zwapnienia żył.

5. Dla zminimalizowania ryzyka nowotworu

Istnieje co najmniej kilka badań świetnie dokumentujących zależność pomiędzy wysokim spożyciem witaminy K2 i zmniejszonym ryzykiem zachorowania na nowotwory. – badanie na grupie chorych wykazało, że K2 może obniżyć ryzyko raka prostaty o 35% – naukowcy wykazali 63% różnicy ryzyka zachorowania na nowotwór u Europejczyków z najwyższym i najniższym poziomem K2 w diecie – w 2003 roku udowodniono, że K2 zmniejsza wzrost komórek nowotworowych w białaczce i nowotworze płuc – redukuje komórki nowotworowe w nowotworach wątroby, nawet tych groźnych – upośledza zdolność komórek do stymulowania wzrostu guza

6. Dla zdrowego mózgu

Najnowsze, fascynujące badania wykazały, że odpowiednie stężenie K2 w organizmie może ochronić mózg przed zachorowaniem na Alzheimera. W skrócie, witamina K2 pomaga zapobiec zatrzymaniu w organizmie (wliczając w to mózg) nadmiaru wapnia, który to, szczególnie w mózgu, zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera. Inne badania przeprowadzone na chorych na Alzheimera dowiodły, że pacjenci w większości przypadków mają zdecydowany niedobór witaminy K2.

7. Dla długowieczności

K2 wpływa na 16 gla-protein w Twoim ciele. To dzięki nim naukowcy wciąż udowadniają relację pomiędzy witaminą K2 i długowiecznością wszelkiej maści. Co to oznacza? Suplementując K2 zmniejszasz szansę na śmierć spowodowaną różnymi chorobami. Powołując się kolejny raz na badania, osoby z najwyższym spożyciem witaminy K2 mają 36% mniejszą szansę na śmierć z powodu najróżniejszych chorób, w porównaniu do tych z jej najniższym spożyciem.

8. Dla wchłaniania pozostałych substancji odżywczych

Wspomniałam już, dlaczego witamina K2 jest niezbędna do prawidłowej syntezy wapnia, ale warto rozwinąć też temat syntezy D3 i magnezu z tą witaminą. K2 i D3 działają synergicznie (aktywują się nawzajem) w wielu aspektach. Właściwie, wapno, magnez, D3 i K2 balansują swoje działanie. Za dużo D3 bez odpowiedniej suplementacji może spowodować poważny niedobór magnezu. Nadmiar wapnia może spowodować nie tylko niedobór magnezu, ale i zwapnienie. Dlatego to niezwykle ważne aby łączyć te substancje! Witamina D3 pomaga we wchłanianiu wapnia, K2 pomaga mu skończyć tam gdzie powinno się znaleźć, czyli w Twoich kościach, a magnez sprawia, że cały proces przebiega skutecznie.

9. Dla młodości i zdrowia skóry

Działanie K2 jest obiecujące także na polu zdrowia skóry. W taki sam sposób, w jaki chroni przed zwapnieniem tętnic, żył i tkanek gładkich, pomaga zatrzymaniu przedostawania się wapnia do elastyny w skórze. Z tego powodu K2 może pomóc uelastycznić skórę i zapobiec powstawaniu zmarszczek. Badania z 2011 roku pokazały, że kobiety z tendencją do zmarszczek, często mają też niższą gęstość kości. Inne badania pokazały, że Japonki mają mniejszą tendencję do zmarszczek niż jakiekolwiek kobiety na świecie, co ma być zasługą natto – czyli produktu z fermentowanej soi bogatego w K2. energia, pepsi eliot, this is bio

Jak zmierzyć, czy mam niedobór?

Możesz zrobić to dokładnie w taki sam sposób w jaki mierzy się niedobór D3, niestety w przypadku witaminy K wyniki nie są szczególnie dokładne – K1 utrzymuje się w wątrobie około 4 godzin – badanie serum mogłoby zbadać co najwyżej poziom witaminy K z ostatnich dni. Istnieje bardziej zaawansowane badanie – ELISA, czyli test immunoenzymatyczny. Według badań tym testem niemal 100% badanych w Europie ma niedobór witaminy K i praktycznie każdemu suplementacja tej cennej witaminy jest w stanie pomóc w poprawie stanu zdrowia. Źródło: https://wellnessmama.com/54423/vitamin-k2-uses-benefits/

Ile i jak przyjmować?

Nie istnieje określona górna granica dawki witaminy K2. W przypadku witaminy K2 TiB zwykle zalecam jedną kapsułkę, czyli 100µg dziennie, do posiłku. Kobiety w okolicach meno 200 µg. Miażdżyca: indywidualne porady lekarza holistycznego, lub dobrego znachora. Czy zawsze muszę przyjmować witaminę K2 razem z D3?  Nie, gdy Twój poziom 25(OH)D jest prawidłowy, albo gdy bierzesz kąpiele słoneczne rozebrana do rosołu, nie musisz brać D3, a K2 jak najbardziej tak.

Dlaczego akurat Witaminę K2 TiB?

Najlepiej jest przyjmować witaminę K2 z MK7. To najbardziej aktywna i bioprzyswajalna forma tej substancji. Doskonale się wchłania i ma długi okres półtrwania w organizmie (nawet 72h), akumuluje się we krwi i jest efektywna nawet w niewielkich dawkach (już od 45 μg). Przeczytaj także ten wpis i dowiedz się jak nie dac się oszukać i kupić najlepszą formę witaminy K2!

Dlaczego akurat Witaminę K2 TiB z Gnosis?

K2 TiB – MK7 z Gnozis pochodzi z opatentowanego procesu biofermentacji przy użyciu Bacillus subtilis ssp kultur natto. Owa Bacillus jest uważana za jedyną bakterię niezbędną do uzyskania dobrego Natto, bogatego w naturalną witaminę K2 naturalnego. Żaden inny rodzaj Bacillus nie jest używany przez Gnosis (czyli nie Bacillus licheniformiss popularna bakteria w innych K2). K2 TiB – MK7 z Gnozis jest całkowicie naturalna i w jej sposobie produkcji nie używa się żadnych chemikaliów i rozpuszczalników. Ten unikalny proces produkcji został opatentowany w Europie, USA i Japonii. K2 TiB – MK7 z Gnozis posiada najwyższą czystość naturalnej witaminy K2 jako MK-7, którą można znaleźć na rynku K2 TiB – MK7 z Gnozis  posiada czystość ponad 99% (HPLC) w porównaniu do 95% K2 cristals i syntetycznej K2 HPLC (ang. high-performance liquid chromatography) – wysokosprawna chromatografia cieczowa – odmiana chromatografii cieczowej, technika analityczna a także preparatywna, stosowana do oczyszczania, badania czystości oraz identyfikacji związków chemicznych. (z Wiki)

K2 TiB – MK7 z Gnozis jest całkowicie wolna od alergenów i soi 

K2 TiB – MK7 z Gnozis powstaje na bazie surowców o wysokiej jakości: 100% produktu niemodyfikowanego genetycznie K2 TiB – MK7 z Gnozis jest odpowiedni dla wegan: nie zawiera żadnych zwierząt.

Owocek:)

(Visited 13 666 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Anka 26 października 2017 o 12:13

  „Najnowsze, fascynujące badania wykazały, że odpowiednie stężenie K2 w organizmie może ochronić mózg przed zachorowaniem na Alzheimera”. Poprosze o link do tych badan. Musze to komus pokazac, najlepiej po angielsku. Dziekuje i pozdrawiam.

  1. avatar Emanuela Urtica 26 października 2017 o 12:33

   Patrik Verstreken na pewno badał temat.

   Poszukaj też tego:
   Abstrakt:

   Insulin resistance syndrome and Alzheimer’s disease: Age- and obesity-related effects on memory, amyloid, and inflammation Suzanne Craft Geriatric Research, Education, and Clinical Center, Veterans Affairs Puget Sound Health Care System, Department of Psychiatry and Behavioral Sciences, University of Washington School of Medicine, GRECC S-182, VAPSHCS, 1660 S. Columbian Way, Seattle, WA 98108, USA
   Received: August 3, 2005; Accepted: August 17, 2005; Published Online: November 08, 2005

   I tego:
   Abstrakt:
   J Am Diet Assoc. 2008 Dec;108(12):2095-9. doi: 10.1016/j.jada.2008.09.013. Low vitamin K intakes in community- dwelling elders at an early stage of Alzheimer’s disease. Presse N1, Shatenstein B, Kergoat MJ, Ferland G. Med Hypotheses. 2001 Aug;57(2):151-5. The possible role of vitamin K deficiency in the pathogenesis of Alzheimer’s disease and in augmenting brain damage associated with cardiovascular disease.Allison AC.

 2. avatar Aga 26 października 2017 o 12:29

  Pepsi 6 latka poziom D3: 29, 3,5 latek poziom D3: 31, 33 latka poziom D3 40 – ile podawać D3 i ile automatycznie K2MK7? Wiem, że nie jesteś lekarzem 😉 ale proszę o radę.
  Dziękuję <3

  1. avatar Jarmush 26 października 2017 o 14:31

   1 D3 TiB i na oko 40mcg K2 TiB (wysyp i podaj z czymś smacznym) – 6 lat
   1 D3 TiB i na oko 25 mcg K2 TiB (skorzystaj z tej samej kapsułki) – 3,5 roku.
   Podawaj im z z 2 kapsułkami Omega 3 dla dzieci firmy G&G po śniadaniu https://thisisbio.pl/dla-dzieci/2527-children-s-fish-oil-500mg-omega-3-dla-dzieci-120kaps-gg–5060040823026.html

   Starsza dziewczynka (33:) 4 D3 TiB i 1 K2 po śniadaniu razem z 1 Omega 3 tiB.

 3. avatar Kinga 26 października 2017 o 13:55

  Pepsi jeśli mam poziom witaminy B12 poniżej normy to lepiej suplementowac B-complex czy pojedyncza B12?;)

  1. avatar Jarmush 26 października 2017 o 14:21

   możesz brać Greens & Fruits TiB, ogólnie jeszcze Cię wzmocni i lepiej będziesz wchłaniać. Przy bardzo słabej wchłanialności dobrze byłoby wziąć Liposomal B12 TiB.

   1. avatar Kinga 26 października 2017 o 17:36

    To chyba zdecyduje się na Liposomal B12 TiB, bo mam 176,5 pg/ml a norma jest od 197. Jelita też w niezbyt dobrym stanie. Wiadomo kiedy Liposomal B12 będzie dostępny? Mam jeszcze pytanie czy jeśli żelazo wyszło w normie to trzeba zbadać ferrytyne i kwas foliowy? Natknęłam się na te informacje w którymś poście.

    1. avatar Jarmush 26 października 2017 o 19:36

     tak zbadaj, i homocysteinę, niestety Liposomal B12 TiB dopiero za miesiąc

 4. avatar elami 26 października 2017 o 14:12

  A jak biorę D3+K2 TiB a mam też K2 to brać dodatkowo czy już nie. A jak chcę zbadać poziom D w organizmie i przerywam branie wit D3 to K2 moge brać? I Complet Beauty G&G też przestać brać czy nie?

  1. avatar Jarmush 26 października 2017 o 14:18

   to zależy ile masz lat?, nie tylko te suple, gdzie jest D3

 5. avatar elami 26 października 2017 o 14:28

  58

  1. avatar Jarmush 26 października 2017 o 14:37

   2 kapsułki K2 TiB, czyli 200 mcg

 6. avatar grzegorzadam 26 października 2017 o 16:48

  ”9. Dla młodości i zdrowia skóry”
  ………

  10. Uniknięcie skuteczne ryzykownej operacji zastawki aortalnej i wstawiania stentów, lawinowo wykonywanych w szpitalach, przy czym są stany, że operacji uniknąć się nie da.

  Odpowiednio wcześnie j wprowadzona suplementacja D i K2 zapobiega temu.
  Dr W. Davis

 7. avatar Kas 26 października 2017 o 16:50

  Witam a jak wspomóc osobę z białaczka, oczywiście chodzi nam żeby najlepiej pokonać chorobę. Proszę o pomoc!!!! Wierze w wasza ogromna wiedzę na tamat pokonywania chorób. Pozdrawiam i dziękuje

  1. avatar grzegorzadam 26 października 2017 o 19:42

   Zróbcie porządne badanie biorezonansowe w zakresie grzybic, wirusów, pasożytów, na cito.
   Gdzie mieszkasz?

   Były już jakieś zabiegi konwencjonalne?

   1. avatar Kas 26 października 2017 o 20:16

    Tak była już chemia podawana. Teraz mama aktualnie w szpitalu wiec mamy triche ręce związane.

    1. avatar grzegorzadam 26 października 2017 o 21:03

     Jak wyjdzie zróbcie, warto.

     1. avatar Kas 27 października 2017 o 07:05

      Zrobimy na pewno. A czym możemy się teraz suplementowac żeby pomoc mamie??

     2. avatar grzegorzadam 27 października 2017 o 07:48

      Poczytaj o pH, to podstawa:
      http://www.pepsieliot.com/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/
      http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

      Chemioterapia powoduje lawinowy wzrost wolnych rodników, wlewy z askorbinianu sodu wskazane,
      albo dużo liposomalnej.
      Zlokalizujcie biorezonansem prawdopodobną przyczynę.
      Tutaj kluczem jest szpik, zaatakowany (grzybem) spowoduje białaczkę.

      Polecam książki znanych lekarzy orto, Lasta:
      http://www.nexus.media.pl/files/jak_wyleczyc_sie_z_raka_fragment.pdf

      I Sircusa o białaczce również, strona:
      http://drsircus.com/general/treating-cancer-sodium-bicarbonate-good-idea-not/

      I jego książka: woda życia (PL), znakomite, rozdziała o raku jest.

 8. avatar bega 26 października 2017 o 18:17

  A niemowletom mozna dawac?czy narazie tylko wit d3. A przy okazji?dla mnie matki karmiacej ktorej wlosy leca i potrzebuje wzmocnienia bo inaczej rzuci sie na czekolade co polecasz z Twojego sklepu?green and fruits mozna?cos jeszcze?trawa pszeniczna mlody jeczmien?bo maca chyba nie..

  1. avatar Jarmush 26 października 2017 o 19:28
 9. avatar Marlen 26 października 2017 o 19:54

  Gdzie mogę zbadać poziom K2 ?

  1. avatar Jarmush 26 października 2017 o 20:04

   nie słyszałam o takim badaniu

 10. avatar Piotr 26 października 2017 o 19:59

  Problem wit. K2 to problem chlorowanej wody i chemii w żywności , które niszczą dobre bakterie ją produkujące . Więc najpierw trzeba przestać się truć a potem dopiero leczyć . Są to tzw. bakterie sianowe , dlatego też spanie na sianie jest takie zdrowe i mleko od krowy nim karmionej . W mleku jest to wit. K2 MK9 .

  1. avatar Jarmush 26 października 2017 o 20:05

   ssak 3 letni zwany człowiek traci zdolność dobrego trawienia mleka

  2. avatar grzegorzadam 26 października 2017 o 22:07

   Więc najpierw trzeba przestać się truć a potem dopiero leczyć .”

   Żeby to było takie proste 🙂

   ”dlatego też spanie na sianie jest takie zdrowe i mleko od krowy nim karmionej . ”
   Z tym to jest poważny problem całkiem.

 11. avatar Magda 26 października 2017 o 21:42

  Czy przy suplementacji d3 tib (6 tabletek) należy przyjmować 1 czy 2 tabletki k2 tib?

  1. avatar Jarmush 27 października 2017 o 06:59

   zależy od wieku i sytuacji zdrowotnej, normalnie 100 mcg wystarczy, starsze kobiety (wiek około-menopauzalny) 2oo mcg, mężczyźni z problemami miażdżycowymi 200 mcg niekiedy więcej, ludzie ze zwapnieniami w piersiach, ostrogami,też 200 mcg. Z kolei ci co biorą werfarynę tylko 45 mcg

 12. avatar a. 27 października 2017 o 09:32

  A mnie za każdym razem zaskakują opinie lekarzy/dietetyków, że K2 to jakiś wymysł, że niepotrzebnie się to suplementuje, że brak naukowych dowodów itp. Ciekawe, co? 😉
  Tak, czy inaczej ja wiem swoje i przyjmuję 😉

  1. avatar grzegorzadam 27 października 2017 o 10:20

   A mnie za każdym razem zaskakują opinie lekarzy/dietetyków, że K2 to jakiś wymysł, ”

   Mnie nie, to takie samo zbrojne ramię bigfarmy jak reszta.
   100% oficjalnej edukacji i propagandy jest opanowane przez nich, całość.

  2. avatar grzegorzadam 27 października 2017 o 10:26

   Szczególnie tu, w tym bantustanie jest to rażące.

   NIE USTAJĄCE BREDNIE O CHOLESTEROLU i statynach jako wszechstronnie
   przebadanych ”lekach” na tę ”chorobę”, można tak wymieniać bez końca.

   Gdy tymczasem u mężczyzn prawidłowy FIZJOLOGICZNY cholesterol to 250, u kobiet lekko większy.
   Z wiekiem naturalnie wzrasta.
   Powiedz to jakiemuś lekarzowi.. 😀

  3. avatar grzegorzadam 27 października 2017 o 11:02

   brak naukowych dowodów itp. Ciekawe, co? ? ”

   Jakby szukali to by znaleźli, ale po co?

   Przykład:
   https://youtu.be/1NEI0TfikUA

   Mają ciepłe etaty, z resztą komu się chce tracić czas.
   Na zgagę IPP i gites.

 13. avatar Gosia. 27 października 2017 o 14:21

  Jeśli,to K2 jest pozyskiwane z natto,a ja mam za dużo estrogenów,to jak mam uzupełnić jej brak?

  1. avatar Jarmush 27 października 2017 o 14:49

   uzyskiwane z bakterii (najlepszego ze szczepów), które namnażają się podczas fermentacji w natto, nasze K2 TiB nie zawiera cienia soi.

 14. avatar Grazyna 28 października 2017 o 05:52

  Czy stosując Wit K2MK7+D3 należy rownież dodać Omega 3 oraz Wit A+E i magnez?Jezeli tak, to czy można wszystko brać jednocześnie ,czy należy robić przerwy miedzy poszczególnymi preparatami?.Bardzo proszę o odpowiedz i serdecznie pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 28 października 2017 o 07:32

   nie trzeba, ale na bazie tłuszczu D3 się lepiej wchłania,więc można łączyć, możesz wziąć wszystko razem

 15. avatar Beata 29 października 2017 o 08:48

  W Greens & Fruits TiB jest duża dawka B 12 z cyjanokobalaminą którą organizm podobno przetwarza w ograniczonym zakresie. Czytałam że jedynie metylokobalamina jest najlepszą formą B12.

  1. avatar Jarmush 29 października 2017 o 10:12

   nie, wręcz przeciwnie, nie należy przyjmować metylokobalaminy, gdy się nie musi (problemy z genem mthfr i wtedy nie można cyjanokobalaminy). Mamy metylokobalminę bardzo dobrej firmy G&G, ale ja biorę cyjanokobalaminę TiB. Mamy też jeszcze inną formę B12 zamkniętą w liposomalu, Liposomal B12 TiB tutaj wchłanianie jest na poziomie zastrzyków z B12, z pominięciem układu trawiennego

 16. avatar zosianat 15 listopada 2017 o 20:32

  Pepsi,
  jestem po badaniach okazało się że mam insulinooporność (insulina na czczo 10,4, aczkolwiek glukoza na czczo i po 2h w normie). Do tego podwyższony kortyzol, niedobór D3 i ferrytyny. Wapń i B12 oraz żelazo w porządku. Tarczyca też w porządku.
  Powiedz mi proszę ile zalecasz brać K2, jeżeli endokrynolog przepisał mi raz w tygodniu 30tys jednostek witaminy D3?
  Czy mogę włączyć do suplementacji coś jeszcze?

  1. avatar Jarmush 15 listopada 2017 o 20:51

   ile masz lat, jak pisałaś to przypomnij, bo z kokpitu nie widzę

   1. avatar zosianat 16 listopada 2017 o 18:55

    Pisałam jakoś w zeszłym roku, a obecnie mam 34 lata

  2. avatar grzegorzadam 15 listopada 2017 o 21:04

   jeżeli endokrynolog przepisał mi raz w tygodniu 30tys jednostek witaminy D3?”

   co to za dawkowanie?

 17. avatar Basia 24 października 2018 o 21:00

  Mam prawdopodobnie niezbyt mądre pytanie, ale proszę o informację. Czym grozi suplementacja K2 (np. 200 mg) osobie, która przyjmuje warfarynę lub coś jej podobnego? Zagęszczeniem, czy może nadmiernym rozrzedzeniem krwi, czy może jeszcze inne kłopoty?
  Mam suplementy Tib, tylko obecnie oprócz K2 ponieważ czekamy na dostawę, ale mam zagwozdkę z ojcem. Bardzo byłoby wskazane w jego przypadku D3 i K2 tylko niestety rozrzedza krew ?
  Pozdrawiam ?

  1. avatar Jarmush 24 października 2018 o 21:19

   przy warfarynie należy brać nie więcej nż 40 mcg K2, można brać (po uzgodnieniu z lekarzem) 1/2 tabletki d3+K2 TiB i dobrać do tego 2 tabletki D3 TiB np.

   1. avatar Basia 25 października 2018 o 11:17

    Dzięki za wskazówki. Będziemy tak stosować. Wyczytałam gdzie indziej na blogu, że K2 jest antagonistą warfaryny, czyli mam rozumieć, że znosi jej działanie. Czy tak?

    1. avatar Jarmush 25 października 2018 o 12:25

     nie antagonistą, ale skutek może być właśnie taki

 18. avatar ANNA WANNA 3 września 2020 o 10:44

  Czyli organizm krowy potrafi przetransformować K1 w K2, ale my już nie? Jakie mechanizmy biologiczne za tym stoją?

  1. avatar Jarmush 3 września 2020 o 13:26

   Krowa zjada dokładnie K2 w postaci mK4, która jest krótkotrwała, wciąż trzeba jej dostarczać, a krowa ją dostarcza. Tu masz bardzo stary wpis, ale jest ok https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/1943/paradoks-wapnia-i-niepozorna-witamina-k2.html

 19. avatar Laura 18 grudnia 2020 o 16:40

  Pepsi,

  czytałam kiedyś u Ciebie o płukance do zębów. Miała odbudowywać ukruszone szkliwo i wzmacniać słabe zęby. To co pamiętam z komentarzy: przy jej płukaniu aż paliło w buzi.

  Tyle pamiętam, a znaleźć tego nie mogę.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 grudnia 2020 o 06:55

   tak, było coś takiego, z tłuczonym wapniem? Teraz, gdy Google mnie tak tną, szukałka dużo mniej wyszukuje, też nie wiem gdzie to jest, ponad 3000 artów

 20. avatar Jolanta 17 stycznia 2021 o 18:30

  Dlaczego produkt jest niedostepny? K2 MK7 z Gnozis?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 stycznia 2021 o 08:21

   Teraz mamy inne, równie świetne. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum