Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 415 161
50 online
35 538 VIPy

Dlaczego żywienie interwałowe jest najlepszym odchudzaniem w tej grze? Postaw na post przerywany

Eliot Peps któregoś przedpołudnia zwariowała (czy co?) i stąpnęła, czy potknęła się o wagę w centrum handlowym za piątaka. Wynik ewidentnie wywołał paranoję, bo na gwałt rozebrała się na płoszczadce oszczędzając kolejne piątaki energii pieniądz. Pierwszy poleciał obów doktora Martens, potem reszta stylówki. Jednak nawet w staniku i majciochach wyświetlacz pokazywał okropieństwo. Eliot Peps natychmiast zaczęła pościć i w media sklep nabywszy płaską wagę z bambusa udała się zgaszona do domu. Rano na czczo ze zdziwieniem skonstatowała, że waży okropieństwo minus 2 kilogramy. I tak to się zaczęło, jak spadające jabłko z drzewa u Newtona, jak pierwsze wyjście z ciała u Campbella, pp, czyli post przerywany u Eliot Peps.

Post przerywany, czyli żywienie interwałowe.

Gdy przyjrzysz się pewnym prawidłowościom związanym ze swoim awatarem, na podstawie eksperymentów dostrzeżesz wiele dobrodziejstw płynących z przeróżnych interwałów. Okazuje się, że łatwiej aktywować tłuszcz stosując trening interwałowy. Że włosy będą bardziej odżywione, gdy zastosujesz interwałowe nawilżanie. Przez kilka częstych myć z odżywką, a potem zrobić dłuższy odstęp od mycia w ogóle i odżywiania i ponownie powrócić do rytuałów. Nawet w miłości ludzkiej (nie wysokiej) ludzie też potrzebują interwałów.


Oczywiście pp, czyli post przerywany nie jest niczym nowym, tak postępują dorosłe osobniki w świecie zwierząt, podobnie postępowali ludzie w czasach niskocywilizowanych. Są posty natury mistycznej, kulturowej i religijnej, generalnie sie pości sie. No i jest post przerywany, który zawsze bardzo odchudzał, ale nie tylko. Nowością jest tylko to, że w końcu doczekaliśmy się badań klinicznych dowodzących, że post przerywany jest zdrowy i sprzyja długowieczności. Jeśli więc w tej grze będziesz potrzebowała jak najwięcej czasu, aby edukować, rozwijać i ewoluować własną świadomość, jest to opcja dla Twojego awatara. Dane sugerują, że post przerywany (zakładając, że w oknie gdy się je, dostarcza się pełnej puli niezbędnych składników odżywczych z jedzenia i w razie potrzeby suplementacji) może przedłużać życie, reguluje poziom glukozy we krwi, kontroluje stężenie lipidów we krwi (badanie), zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej (badanie), spektakularnie zarządza masą ciała, pomaga pozyskiwać (lub utrzymywać) masę mięśniową, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na raka (badanie).


I jeszcze sporo zalet by się znalazło, gdyż post przerywany codziennie i regularnie oczyszcza ciało z patogenów, toksyn i też trujących odpadów metabolizmu (zjawisko autofagii to wręcz wypas prozdrowotny). Niesie więc wszelkie zalety dłuższego postu, nie zawierając jego min, jak niedożywienie, czy zakwaszenie ciała, czy potężny spadek energii. Post przerywany podnosi hormon wzrostu, a jednocześnie działa antyrakowo. To rzadka antylogia. Jeśli masz zaburzoną gospodarkę hormonalną nawet tak świetna forma odchudzania jak połączenie programu „Jem i chudnę” z „postem przerywanym” może działać opornie, wówczas masz jeszcze opcję działającą praktycznie zawsze, czyli technikę zmienności diety „511”.

I jeszcze małe pytanko:

Owszem wiem co suplementować, owszem wiem, że codzienna kuracja 4 szklanek jak najbardziej absolutely, że bez D3 w protokole z K2 nie idzie się odchudzić, gdy 25(OH)D jest zbyt niskie, jednak co jeść Eliot w oknie, co jeść?

Jest 5 podstawowych zasad:

1.

Że złomu nie jedz, niech leży na złomowisku, gdzie jest jego miejsce.

2.

Że jak jesz dużo tłuszczu w diecie (ponad 70%) ograniczaj węglowodany (do 10%).

w didaskaliach: Wszystkie diety wysoko tłuszczowe jak: Atkinsa, Kwaśniewskiego, The Zone, Paleo, opierają się na tym, że insulina jest motorem wszelkiego zła. Dlatego powinno się ograniczyć spożywanie węglowodanów w celu zmniejszania wydzielania insuliny. Tymczasem pokarmy wysokobiałkowe są również najczęściej bogate w tłuszcz i tak 25 dkg wołowiny podnosi poziom insuliny u chorych na cukrzycę, tak samo, jak ćwierć kilograma cukrów prostych. W rzeczywistości sery i wołowina podnoszą poziom insuliny wyżej, niż podobno wszystkiemu winne węglowodany w postaci strasznej żywności, typu makaron. Trzy cienkie plasterki wołowiny dadzą większy skok insuliny, niż dwie filiżanki gotowanego makaronu. (Journal of Clinical Nutrition 50 (1997): 1264). W rzeczywistości Journal of Clinical Nutrition donosi, że mięso uwalnia największe wydzielanie insuliny w stosunku do każdej testowanej żywności. Badania wykonane na Uniwersytecie Tufts, przedstawione w 2003 w American Heart Association, porównujące cztery popularne diety, czyli „Dietę strażników wagi”, „Dietę The Zone”, „Dietę Atkinsa” i „Dietę Ornisha”, dowiodły, że dieta wegetariańska Ornisha (oparta przede wszystkim na węglowodanach) była jedyną, która odpowiadała znacznie niższym poziomom insuliny (27%). Chociaż to właśnie dieta The Zone i Atkinsa, miały najmniej węglowodanów, aby nie prowokować wyrzutów insuliny. To dieta o wysokiej zawartości tłuszczu, obojętne, czy gotowana, czy surowa, przyczynia się bezpośrednio i przyczynowo skutkowo do błędnie nazwanych „zaburzeń metabolicznych cukru we krwi.”

3.

Że jak jesz surową dietę wysoko węglowodanową (80%) ograniczaj tłuszcz w diecie (do 10%).

4.

Że staraj się nie łączyć cukrów prostych z tłuszczem w jednym posiłku, a jak jesz i cukier prosty (np. owoce z fruktozą), to zjadaj go przed tłuszczem (np awokado). because:

„Zaburzenia metaboliczne cukru we krwi” w rzeczywistości można raczej dokładniej sklasyfikować, jako yyy … „lipidowe zaburzenia metaboliczne”.

5.

Że jeśli decydujesz się na dietę bardziej swobodną co do procentowych zawartości węgli, tłuszczu i białka, to powinna to być dieta śródziemnomorska podparta dużą ilością yyy … plażowania.

owocek

 

(Visited 8 521 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Zosia 8 września 2018 o 12:38

  Jestem na pp od jakichś 10 dni i wczoraj – pierwszy raz w życiu alkohol po prostu mi nie smakował, a co ważniejsze umysł wyraził na to aprobatę, Ziutka powiedziała: „wybory ciała nalezy szanować”, więc nie dopiłam.
  A ze stosowania pp widzę jak dotąd same plusy i zdziwienie z jaką łatwością mówię jedzeniu „nie” w czasie okna postowego.
  Uściski ?

 2. avatar Ania 8 września 2018 o 12:53

  Dzięki za wszystkie żywieniowe inspiracje! Super tekst, jak zwykle! Przerywam post i jem Keto od prawie roku, wcześniej jadłam surowo na zielono wszystko dzięki Twoim tekstom!

 3. avatar Vetala 8 września 2018 o 13:21

  Czy okno żywieniowe powinno być w określonych godzinach, czy może być kiedykolwiek? Ustaliłam, że dla mnie najlepiej wypada jedzenie od 15/16 do 23/0. Co o tym sądzisz?

  1. avatar Jarmush 8 września 2018 o 16:02

   beznadziejne okno

  2. avatar Renata 9 września 2018 o 09:23

   Vetala zobacz sobie jak wygląda zegar aktywności narządów wg. tradycyjnej medycyny chińskiej.

   1. avatar Vetala 9 września 2018 o 16:35

    Niestety nie dla mnie, najczęściej zaczynam pracę o 14 i nie mam możliwości wstawać przed 7, ani pościć od 18 bo padnę na twarz. Niby post przerywany zdobywa popularność jako cud dla zabieganych, ale chyba tylko dla takich pracujących od 8 do 16, bo praca zmianowa wyklucza większość zasad tu przedstawionych

    1. avatar Jarmush 9 września 2018 o 17:41

     dla chcącego nic trudnego 🙂

  3. avatar Renata 9 września 2018 o 09:24

   Pepsi a co myślisz o oleju z wiesiołka?

   1. avatar Jarmush 9 września 2018 o 09:40

    W niektórych schorzeniach, jak np. choroba Raynauda ponoć bardzo wskazany

 4. avatar Kawosz 8 września 2018 o 17:20

  Staram się stosować PP już prawie codziennie, jednak na 811 nie jestem w stanie przejść. Po owocach na czczo mój organizm zaczyna wydzielać dziwny zapach ( coś jakby „mysi”, „stęchlizny”, „piwnicy”). Skóra na twarzy (głównie na brodzie) i włosy od razu śmierdzą łojem. Jakiś rodzaj grzyba mnie dopadł i nie mogę go wytępić.

 5. avatar Michał 9 września 2018 o 08:15

  Czy takie rzeczy jak bkomplex, cynk, chlorella, kurkuma z pieprzem właśnie a+d , itp przerywają post?

  1. avatar Jarmush 9 września 2018 o 08:26

   my nie polecamy i nie prowadzimy A+D, nie powinno się brać witaminy A w takiej prawie wyizolowanej formie, bierz Betacaroten G&G i D3+K2 TiB.
   Po drugie cynk, b complex, bierze się do jedzenia (śniadania), a D3 w protokole z K2 najlepiej po śniadaniu, więc pytanie, czy nie przerywają postu nie jest przemyślane. Natomiast kurkuma z pieprzem, czy chlorella, wprowadzają bardzo mało kalorii, co można podciągnąć pod nieprzerywanie postu. Jednak czy w dalszym ciągu ma miejsce zjawisko autofagii nie mogę Ci dać gwarancji, choć z pewnością na wagę nie wpłynie to niekorzystnie.

 6. avatar Andzia 9 września 2018 o 17:13

  Nic nigdy nie dawało mi takiego kopa, jak PP i nie chodzi tu o chudnięcie, bo chuda jestem ( wg większości za chuda, wg mnie idealnie;))). Ta energia rano, ten brzuch przyrośnięty do kręgosłupa, ta niechęć do porannej kawy z mlekiem i wieczornej lamki wina;). Takie proste, a takie zajefajne. Jem do 16, ale ponieważ jest tak mało czasu jest w oknie żywieniowym,to bardzo pilnuję tego co jem. Dużo warzyw, owoców i nie jem nic, co żyje. Oczywiście większość ludzi mówi, że robię sobie krzywdę, a wczoraj po rozmowie z dietetykiem polał się na mnie hejt. Ale mam to gdzieś. Nigdy tak dobrze się nie czułam i nigdy tak dobrze nie wyglądałam;) Pepsi Kocham;))))

  1. avatar Jarmush 9 września 2018 o 17:39

   <3

 7. avatar kasiadg 23 grudnia 2018 o 07:08

  Hejka Peps – lecę już 5 miesiąc na pp. Jest cudownie, organizm pokochał ten stan, czuję się jak młody bóg, no i 7 kg mniej. Żyję kulinarnie w oknie 11-19. I tu pytanie – bo wolę się upewnić niż coś namieszać – nie chcę już więcej tracić wagi i jak dobrze rozumiem wystarczy do szejka dodać owoce, albo po nim spożyć śniadanie, aby białko trawiło się z tego co mam W brzuszku, a nie NA brzuszku?
  Ps. przyłączam się do chóru peanów na Twoją część, uważam, że za dobrze wykonaną pracę należy się pochwała – więc CHWAŁA CI i DZIĘKUJĘ!!!

  1. avatar Jarmush 23 grudnia 2018 o 07:09

   dobrze kombinujesz <3

 8. avatar Caamilla 26 stycznia 2019 o 10:55

  Pepsi moja „desko ratunku”, od 2 mcy stosuje post przerywany 20/4 lub 18/6 oraz keto. Jestem w miarę szczupła- jednak…… od tych dwóch m-cy tyjeeee, cukier z 80 wzrósł do 120. suplementuje. zachowuje balans 20-30 węgli 160 tłuszcz i 60-70 białko. POwiedz co robić???????? Dodam – bo już nie wiem czy to ma znaczenie wrzesień/pazdiernik była na poście Dąb – 5 ytg, potem 5 tyg wychodzenia- restrykcyjnie i potem juz LC lub keto i PP. co się dzieje????????????

 9. avatar Camilla 26 stycznia 2019 o 12:42

  A co glukoza. 120 na czczo 110. ???

  1. avatar Jarmush 26 stycznia 2019 o 14:37

   jaka insulina?

 10. avatar Camilla 26 stycznia 2019 o 15:22

  Mam wiele badań akurat brak insuliny. Wszystko się zaczęło po poście D. W październiku i później mc LC i później keto z pp. Co robić ? I drugie pytanie 511?

  1. avatar Jarmush 26 stycznia 2019 o 18:50

   nie rozumiem pytania, wszystko co trzeba zrobić masz w linku

 11. avatar Camilla 26 stycznia 2019 o 21:10

  Pepsi, czy uważasz, że 511 jest dobre dla mnie czyli osoby , której nie służy restrykcyjne keto. Od dwóch mcy mam rosnący cukier, glukozę. Masz ogromną wiedzę w tym zakresie i doświadczenie. Poproszę o sugestię.

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 11:20

   Jaki cukier, jaka insulina na czczo? Ile węglowodanów w diecie? Ile tłuszczu? jak długie okno jedzeniowe i w jakich godzinach. Przypomnij mi to wszytsko bo spod kokpitu nie widzę.

 12. avatar Camilla 27 stycznia 2019 o 11:43

  glukoza na czczo 110 standardowo, jak zrobie głodówkę 48 h to glukoza na czczo 90.
  węgli do 20 g. 160 g tłuszcz, białko 62 g. PP 19/5, 18/6

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 11:57

   jaka insulina na czczo musisz zbadać i zrób krzywą cukrową. Czyli rozumiem, że po minimum 18 godzinach postu masz ten podwyższony cukier. A ile teraz ważysz?

 13. avatar Camilla 27 stycznia 2019 o 12:00

  Waże 59 kg 170. trenuje 3-4 w tyg. Sylwetka sportowa. Wielokrotnie przebiegłam maraton. Więc nic nie rozumiem z tą glukozą. Czy uważasz, że powinnam spróbowac 511? We wrześniu byłam na poście Dąbrowskiej 5 tyg – czy to mogło tak mnie zaburzyć?

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 17:35

   tak, takie posty wybijają z równowagi. Stosuj codziennie kurację 4 szklanek. Spróbuj tę 511, ale zbadaj koniecznie insulinę na czczo i zrób próbę cukrową, w 511 masz jeden dzień ze sporą ilością węgli

 14. avatar Camilla 27 stycznia 2019 o 17:48

  Dziekuję, jesteś NIEZWYKŁĄ OSOBĄ !!!!

 15. avatar Camilla 27 stycznia 2019 o 17:49

  Dziekuję, jesteś NIEZWYKŁĄ OSOBĄ !!!! z wytrzesczonymi oczami i głową czytam Twoja publikacje.

 16. avatar bega 29 kwietnia 2019 o 10:47

  Pepsi, myślę że znalazłam sposób na siebie jeśli chodzi o dietę i proporcje węgle:tłuszcze: białko. I aż mi lekko na duszy. Jest mnóstwo stron, blogów, na których można przeczytać np. takie zalecenia: „zjedz wysokokaloryczne białkowo – tłuszczowe śniadanie nawet o kaloryczności 600-700 kcal, a to da Ci uczucie sytości na bardzo wiele godzin. Dopiero w drugiej połowie dnia zjedz owoce”. Lub inne teksty typu „jeśli masz ochotę na owoce to zjedz je w całości, nie spożywaj ich w koktajlach”. Czyli znowu że koktajle to samo zło.
  Zastanawia mnie czy jedząc wysokotłuszczowe śniadanie nie blokujemy sobie możliwości prawidłowego strawienia owoców w drugiej połowie dnia. Czy wsytarczą te powiedzmy 4-5 godzin na strawienie tłuszczu porannego żeby bez wahania sięgnąć po węgle w drugiej połowie dnia? Pisałaś o tym, że jeśli jemy za dużo tłuszczu to ten tłuszcz może krążyć we krwi tak naprawdę cały czas i wtedy właśnie najgorszym co możemy zrobić to zjeść owoce. Owszem, śniadanie wysokotłuszczowe i wysokobiałkowe syci ale czy nie obciąża zbytnio? szczególnie gdy ma się pracę siedzącą?

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2019 o 11:44

   Bega, czy Ty w ogóle czytasz tego bloga?

   1. avatar bega 29 kwietnia 2019 o 11:57

    tak

   2. avatar bega 30 kwietnia 2019 o 20:40

    Ok Pepsi, to była chwilowa mgła mózgowa. Czyzbym najadła się glutenu?
    Odpowiedziałam już sobie na pytania 😉

 17. avatar bega 29 kwietnia 2019 o 11:18

  I mam jeszcze jedno pytanie – spójrz:czy takie rozłożenie węgli do białek i tłuszczy jest ok? 70:15:15 ?plus minus 3% w każdej z grup? Ja to tak rozumiem, że jeśli w jednym daniu proporcje które powyżej napisałam nie zostaną zaburzone to mogę w jednym posiłku połączyć węgle z tłuszczem nawet jeśli jest to syrop klonowy z kakao zmiksowane z kaszą jaglaną i bananem. Ale z zachowaniem tych proporcji. Nie chodzi o to żeby w ogóle nie łączyć węgli z tłuszczem tylko żeby nie przekraczać ogólnych proporcji zjedzonych w ciągu dnia tak? W sumie to wyszło mi że moje węglowodanowe śniadanie na bazie warzyw owoców, pestek i kaszy wynosi jakieś 600-750 kcal i gdy jem takie śniadanie o 9 rano to odczuwam sytość do minimum 14.00. Jem wtedy albo szejka albo zjem owoc i o godzinie 16.00 jem obiad głównie warzywa, czasami strączki raz na 2 miesiące mięso. Po godzinie 16.30 już nie jem. Myślisz że taki model jest ok. Mam siedzącą pracę do 15tej i zastanawiam się czy taki model węglowodanowy jest dla mnie ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum