logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 759 513
online
32 921 VIPy
Reklama

greens and fruits, this is bio, pepsi eliot, tib

MASA OWOCÓW I WARZYW W 
PIGULE:)

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak w kilka dni wyeliminować przerost drożdżaków Candida?

Uwaga, poniższy tekst podcina pęciny:

Jedynym mechanizmem, który może pomóc doprowadzić organizm do równowagi cukru, jest właśnie yyy … Candida

Ile razy zrobię wrzutkę z moich ogromnych, owocowych śniadań dostaję masę przestróg. Tymczasem do celu prowadzi kilka dróg. Dla mnie najlepszą opcją jest surowa dieta wysokowęglowodanowa (80%), obfita w kalorie, niska w tłuszcze (10%), niskosodowa i wysoko potasowa 811.

Jest to dieta, która w kilka dni jest w stanie zmniejszyć kolonie Candidy i ma potężny wpływ na ogólne zdrowie, w tym nadnerczy (kortyzol) i trzustki. Czemu znowu wszyscy się dziwią.

Candida jest formą drożdży, które naturalnie występują w ludzkiej krwi. Żywią się cukrem, który dostarczamy organizmowi wraz z jedzeniem. W związku z tym, że w krwi zdrowego człowieka zawsze jest pewien poziom cukru, dlatego też zawsze znajduje się tam pożywienie dla Candidy.

Ilość tych drożdży jest zatem ściśle związana z ilością cukru we krwi

Im więcej cukru, tym ten szybko rosnący drożdżak sprawniej namnaża się w formie kolonii i analogicznie, gdy poziom cukru we krwi spada, zmniejsza się też liczba Candidy. Zmiany te są normalnym elementem fizjologii człowieka i nie powodują żadnych problemów zdrowotnych lub nieprzyjemnych objawów.

Jeżeli jednak poziom tłuszczu we krwi jest przewlekle podwyższony z powodu diety bogatej w tłuszcz, cukier pozostaje w krwiobiegu, a to powoduje powstawanie bilionowych kolonii drożdży.

Organizm staje się zagłodzony, bowiem komórki nie otrzymują paliwa w postaci cukru, czyli nie mogą metabolizować energii.

TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem "Leczenie dobrą dietą"
TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem
„LECZENIE DOBRĄ DIETĄ”

Jesteśmy zmęczeni i zaczynamy chorować

Ważne jest, aby zrozumieć konsekwencje wzrostu poziomu cukru we krwi. Jeśli organizm nie jest w stanie sam przywrócić jego normalnego poziomu, dochodzi do sytuacji niezwykle niebezpiecznej.

Uwaga, poniższy tekst podcina pęciny:

Jedynym mechanizmem, który może pomóc doprowadzić organizm do równowagi cukru, jest właśnie Candida

Drożdżak na pewien czas staje się zaworem bezpieczeństwa, przyczyniając się do obniżenia poziomu cukru we krwi, gdy trzustka i nadnercza są przepracowane.

Wynika z tego, że duże ogniska Candidy są tak naprawdę ostrzeżeniem, że cukrzyca już puka do drzwi.

Standardowa porada w takiej sytuacji to unikanie yyy … cukru, w tym owoców.

Jednak unikanie owoców nie rozwiąże rzeczywistego kłopotu. Gdy zmniejszymy ilość spożywanego cukru, zmniejszy się także ilość drożdży, jednak przy wysokim spożyciu tłuszczu nawet małe ilości cukru z jakiegokolwiek źródła spowodują zwiększenie poziomu cukru we krwi.

Gdy w wyniku poważnego ograniczenia węglowodanów uda się obniżyć poziom cukru we krwi, poczujemy silne zmęczenie, bowiem człowiek najłatwiej czerpie energię z węglowodanów.

Czy w takim razie, to ma być najlepszą drogą do celu?

Miliony ludzi na świecie próbuje wyeliminować wzrost Candidy, kontrolując cukier.

Zwykle bez sukcesu.

Wystarczy jednak obniżenie poziomu tłuszczu we krwi, a cukier z powrotem zaczyna kursować do komórek, w następstwie czego kolonie drożdży automatycznie zaczynają się zmniejszać.

naprawdę uważasz, że tego trzeba unikać?

Mikrob Candida ma bardzo krótki żywot, dlatego ograniczenie tłuszczu w spożywanych pokarmach (10% kalorii w diecie surowej) spowoduje, że drożdżaki giną w ciągu kilku dni

Niestety, problem zmęczonej trzustki i nadnerczy nie zostanie w ten sposób wyeliminowany.

Korelacje te są udokumentowane wieloma badaniami, które dr. Douglas Graham podaje w swojej książce „The 80/10/10 Diet „ 

Lekarz medycyny konwencjonalnej zwykle twierdzi, że na cukrzycę choruje się do końca życia, a dieta cukrzyków wyklucza owoce. Choć Graham nie podaje żadnych ogólnych planów leczenia, a każdy przypadek rozpatruje indywidualnie, to jednak opracował kilka ogólnych wskazówek do stworzenia programu dla każdego chorego i za każdym razem jako rozwiązanie podaje dietę niskotłuszczową.

Większość jego pacjentów jest w stanie całkowicie wyeliminować zapotrzebowanie na wstrzykiwanie insuliny i innych lekarstw w ciągu kilku tygodni. Nikt z nich nie ucierpiał, nie zaobserwowano też żadnych negatywnych konsekwencji wynikających ze zmian diety.

Jedzenie owoców, owszem podnosi poziom cukru we krwi, ale tak samo działają węglowodany złożone, co potwierdza lista produktów o najwyższym ładunku glikemicznym, czyli najszybciej i najwyżej podnoszących poziom glukozy we krwi.

i tego też? 

Dlaczego więc namawia się ludzi do jedzenia węglowodanów złożonych w postaci razowego chleba, a straszy się ich owocami?

Zdrowy człowiek, który zjada całe owoce jako składnik monodiety albo w prawidłowej kombinacji zalecanej przy wszystkich posiłkach, może się przekonać dokonując pomiaru glukometrem, że cukier w owocach łatwo przechodzi do i z krwiobiegu w ciągu kilku minut, nie powodując nieprawidłowości w poziomie cukru we krwi.

Oczywiście, gdy taki człowiek jest na diecie niskotłuszczowej, co oznacza maksymalnie 10% kalorii z tłuszczu w diecie, a także, gdy zjada tłuszcz dopiero po węglowodanach, czyli nie tuż przed i nie razem.

Jak się o tym można przekonać?

Empirią

Źródło:
„Leczenie dobrą dietą”Katarzyna Lewko vel Pepsi Eliot ,
„The 80/10/10 Diet” dr. Douglas Graham

owocek:)

(Visited 60 498 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Monika Bętkowska - Malicka 27 września 2017 o 08:33

  Pepsi a co w przypadku niedoborów omega 3? Mam przyjmować suplementy w czasie diety niskotłuszczowej? Pozdrawiam, Monika 🙂

  1. Pepsi Eliot 27 września 2017 o 08:41

   oczywiście, sama to robię, 1 gram omega 3 TiB, petarda jeśli idzie o ilość epa i dha, a tylko 9 kalorii (czekamy na dostawę, lada dzień) 🙂

 2. Monika Bętkowska - Malicka 27 września 2017 o 16:42

  A po jakim czasie moge wprowadzic wiecej tluszczy? Mam problem z hormonami i nieregularna miesiączka i nie chcę wyrządzić sobie jeszcze wiekszej szkody. Pozdrawiam, Monika

  1. Pepsi Eliot 27 września 2017 o 18:45

   to zależy jaki styl życia wybierasz

 3. Michal 3 października 2017 o 17:29

  Czy przyczyną nadmiaru candidy mogą być niedobory mikroelementów (selen cynk potas magnez sód)? Dużo niedoborów wyszlo mi w analizie pierw. włosa. Zastanawiam sie czy onanizm mogł mieć wpływ na niedobory bo niestety często to praktykuje.

  W badaniu kału wyszla candida , umiarkowany wzrost. Do słodyczy mnie nie ciągnie dopóki nie zjem jednego ciastka, kawałka czekolady itp. Gdy zaczne jeść coś slodkiego to musze zjeść już tyle by sie najeść. Myślę ze moze przyczyna byc niedobór chromu.

  Zmieniłem dietę, wykluczylem żółte sery( zazwyczaj na obiad była pizza, zapiekanka itp. wszystko pieczone w 220°). Rano wyciskam 2 ząbki czosnku i popijam wodą. Regularnie stosuje ostropest. Nie mam juz problemów trawiennych. Zmieniłem śniadania bo zazwyczaj jadłem owsianke z rodzynkami bananami jabłkiem a to zdecydowanie za slodko. Teraz zazwyczaj jem jajecznice z cebula i pomidorem.

  Nie mam juz zgagi a wczesniej była po np. cebuli.
  Nie jem tlusto. Rano czuje się bardziej wypoczety.

  Przyjmuje suple : cynk selen magnez b kompleks ostropest czosnek.

  Nie wyobrazam sobie trzymać ściśle diety przez okres np. 3 lat, wiadomo ze czasami można ulec i zjeść np. kawałek pizzy na urodzinach lub wypić kieliszek wódki.

  1. grzegorzadam 3 października 2017 o 21:00

   Nie wyobrazam sobie trzymać ściśle diety przez okres np. 3 lat, wiadomo ze czasami można ulec i zjeść np. kawałek pizzy na urodzinach lub wypić kieliszek wódki.”

   Sam sobie pięknie pomogłeś, uczyń z tej diety styl życia, nie obciążaj się ”dietą”.

   ”Zastanawiam sie czy onanizm mogł mieć wpływ na niedobory bo niestety często to praktykuje.”

   różne są okresy w życiu faceta, to ewoluuje, dasz sobie też z tym radę, seks to tylko
   element, ważny dka mężczyzny, ale nie tak jak nam się , facetom wydaje 😉

 4. Michał 4 października 2017 o 17:23

  Z tekstu wynika też , że owoce nie są niczemu winne i można je spożywać nawet na początku diety ? Wiele źródeł mówi że na początku trzeba unikać cukru w każdej postaci, nawet w owocach. Lubię czasem na śniadanie zjeść jaglankę z jabłkiem i orzechami.

  1. Pepsi Eliot 4 października 2017 o 21:36

   niestety jeśli chce się jeść owoce, nie można jeść tłuszczu, więc Twoje śniadanie jest zaproszeniem do przerostu Candidy: http://www.pepsieliot.com/owoce-i-candida-owoce-i-cukrzyca-owoce-i-rak-czyli-dieta-wysoko-weglowodanowa-i-nisko-tluszczowa-cz-iii/

   1. Natalia 16 listopada 2018 o 21:08

    Dlaczego jaglanka z owocami to zaproszenie Candida? Przecież to praktycznie same węglowodany, wystarczy wykluczyć orzechy z tego dania

    1. grzegorzadam 17 listopada 2018 o 16:57

     jedz owoce solo, na pusty żołądek, zobaczysz różnicę

 5. golansenior 4 października 2017 o 19:05

  Czy warto lecząc candide zaopatrzyć się w koci pazur, pau darco, olej z oregano lub ekstrakt z pestek grejpfruta czy wystarczy czosnek , cebula, cytryna i suplementy + dieta?

  1. Pepsi Eliot 4 października 2017 o 21:15

   czosnek i cebulę odradzam, przede wszystkim dieta, kuracja oczyszczająca „terapia 4 szklanek” przy okazji pasożyty bardzo nie lubią chlorofilu

  2. grzegorzadam 5 października 2017 o 22:17

   czy wystarczy czosnek , cebula, cytryna i suplementy + dieta?”

   Tego nikt nie wie, różnie na ludzi działają środki, musisz próbować.

 6. golansenior 4 października 2017 o 21:35

  Nie bardzo rozumiem dlaczego czosnku nie można , skoro nie niszczy prawidłowej flory bakteryjnej, jego działanie polega na blokowaniu dostępu glukozy do wnętrza komórki grzyba, czyli głodzeniu go. Dużo lepiej się czuje jedzac systematycznie ok. 3 ząbki dziennie i będę dalej go stosował.

  Nie wiem czy warto zainteresować się kocim pazurem lub pau’darco ?

  Pasożytów nie mam bo robiłem kilkukrotne badania w lab. Feliks – na wszystkie możliwe.

  1. Pepsi Eliot 4 października 2017 o 21:39

   poczytaj Clark, pisaliśmy o tym

 7. mangusta 2 lutego 2018 o 12:12

  Hmm, ciekawe w takim razie dlaczego grzybica pochwy przyplątała się do mnie tuż po 3 dniowym detoxie sokami? Raczej nie z powodu nadmiaru tłuszczy…

  1. Pepsi Eliot 2 lutego 2018 o 12:35

   a cóż to jest 3 dniowe oczyszczanie sokami? A wcześniej co robiłaś? A jakie soki?

  2. grzegorzadam 2 lutego 2018 o 12:39

   przyplątała się do mnie tuż po 3 dniowym detoxie sokami”

   Dobry żart 🙂
   Napisz co będzie po 3 miesiącach.

 8. Piotrek Lublin 27 marca 2018 o 14:13

  Cześć!
  Mam kilka nurtujących mnie pytań:
  1. Czy w końcu w początkowej fazie walki z candidą można spożywać słodkie owoce(banany)?
  2. Ewentualnie większy hardkor jeśli chodzi o IG – suszone owoce jak np daktykle?
  3. W swojej diecie nadrabiam kalorie kaszami, staram się jeść jeden posiłek gotowany, reszta warzywa właśnie.
  Czy do kaszy np gryczanej bądź jaglanej mogę dodać odrobinę oleju sezamowego dla smaku?
  4. Czy do takiego dania z kaszy gryczanej mogę spożyć witaminy rozpuszczalne w tłuszczach + Omega 3? Czy lepiej darować sobie nawet tabletki z Omegą przy węglach?

  No i ostatnie pytanie, czy jest możliwe, aby rzeczywiście w kilka dni wyeliminować candidę? Czy to raczej proces długotrwały i trzeba jednak na miesiące/lata przejść na restrykcyjną dietę?

  Proszę bardzo o rozwianie wątpliwości, ponieważ czuję, że wciąż błądzę..

  1. Pepsi Eliot 27 marca 2018 o 15:03

   Nie jadłabym słodkich owoców,ułatwiłabym ciału zmniejszenie liczebności drożdżaków
   Suszonych też nie oczywiście
   Dodaj oliwy z oliwek, ma świetną Omegę 9
   oblicz ile kalorii zjadasz i ile stanowi tłuszcz, jak 10 % jest ok.

   Candidy nie można wyeliminować całkiem, bo jest nam potrzebna, ale zmniejszyć jej ilość można w kilka dni.

   1. Piotrek Lublin 27 marca 2018 o 16:17

    Rozumiem, tylko na jaki okres wyeliminować owoce?
    Na te kilka dni restrykcyjnej diety i można do nich powrócić, czy na dłuższy czas lepiej odstawić?
    Jeśli 10 lub mniej% kalorii całkowitych w diecie to tłuszcz – wtedy mogę połączyć go nawet z węglowodanami ? (np. wspomniana kasza + olej sezamowy)

    1. Pepsi Eliot 27 marca 2018 o 18:57

     Na 2 miesiące

  2. grzegorzadam 27 marca 2018 o 18:06

   1. nie możesz zwalczyć równocześnie ją karmiąc.

   2. IG to fejk.

   w kilka dni raczej na pewno nie, to musi trwać.
   https://youtu.be/VJ6gMseT1_w

   1. Pepsi Eliot 27 marca 2018 o 18:45

    Twoją metodą owszem, moją dużo szybciej

    1. grzegorzadam 27 marca 2018 o 20:53

     być może, ktoś potwierdził ten sposób?

 9. Kasia 30 marca 2018 o 19:09

  Pepsi, mam pytanie do Twojej diety. Czy czesc owoców można zastąpić warzywami? Przyznaje, ze na samych owocach byłoby mi za słodko.

  1. Pepsi Eliot 30 marca 2018 o 22:59

   oczywiście, jem masę zielonych liści, ogórki, paprykę, cukinię.

   1. Ela 29 kwietnia 2019 o 16:38

    Co można jeszcze jesc dlaczego czosnku nie i cebuli też nie?

 10. Kasia 31 marca 2018 o 04:11

  To super, na co dzień odżywiam się dobrze, ale chciałabym przejść przynajmniej na jakiś czas na dietę, właśnie w celu wyeliminowania candidy, której przerostu nie odczuwam w całym organizmie, ale narządy rodne trudniej mi trzymać w ryzach. Na owocach bym nie ujechala, ale warzywa, pychota. Dziękuje za odpowiedz.

  1. grzegorzadam 31 marca 2018 o 11:41

   ale narządy rodne trudniej mi trzymać w ryzach.”

   To może już świadczyć o grzybicy endogennej.

   Dr Andrzej Cieśla – Candidiaza
   https://youtu.be/h7eXJ3jV9i4

 11. Kasia 31 marca 2018 o 16:06

  Grzegorzadam, obejrzałam cały film, myślę, że chodzi o egzogenny typ. Niemniej jednak mam zamiar oczyścić się maksymalnie, bo może to być mieszanka (tj. połączenie z endogennym typem). Dzięki.

  1. grzegorzadam 31 marca 2018 o 16:55

   nieważne jaki- obyś skutecznie zlikwidowała 😉

   jod, nalewka na glistniku i inne:
   https://www.pepsieliot.com/pasozyty-czyli-protokol-stosowania-terpentyny- olejem-rycynowym-diy2/

 12. bartus 12 maja 2018 o 15:23

  Witam,

  Zastanawiam się czy można jeść gotowane, duszone warzywa (bez tłuszczu) przy tej diecie czy tylko na surowo.

  1. Pepsi Eliot 12 maja 2018 o 21:04

   warzywa gotowane zagęszczają się i mają bardzo dużo cukru, pomyśl o takiej marchewce, pietruszce, czy buraku

   1. bartus 12 maja 2018 o 22:11

    Wszystkie warzywa czy tylko te wymienione powyżej (marchewka, pietruszka,burak). Kompletnie się zagubiłem w tym. Już sam nie wiem czy mam gotować, dusić czy piec.

    1. Pepsi Eliot 13 maja 2018 o 11:58

     jak już to tylko gotowania na parze, al dente

 13. Bartek 31 maja 2018 o 17:43

  Czy ta dieta 80/10/10 z uwzględnieniem ryżu i innych węglowodanów tego typu oraz wyeliminoaniu wszelkich tłuszczów mogła by mi pomóc w walce z candidą ? (bez cukrów rafinowanych, przetworzonych, glutenu i nabiału)
  Dziękuje za odp.

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2018 o 18:16

   nie można eliminować wszelkich tłuszczów, no i akurat jeśli chodzi o candidę to powinna być surowa w ogromnym procencie, więc ryż odpada

 14. bartus 31 maja 2018 o 19:27

  Ale po surowych okropnie brzuch mnie boli i nie wiem co robic bo mam candide ogólnoustrojową i nie wiem co zaczac jesc. Mam 21 lat przy takiej diecie nie mam kompletnie sił do pracy. Przedchwilą wypilem koktajl z truskawek i jablek + cytryna zjadlem troche warzyw zielonych + 3 kęsy zmiksowanej soi cos w rodzaju pasty a na koniec ogorek kiszony dla lepszego trawienia.

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2018 o 21:45

   No to wejdź na dietę ketogeniczną, mniej niż 10 % kalorii z węglowodanów, głównie tłuszcze zwierzęce, nasycone

  2. grzegorzadam 5 czerwca 2018 o 08:06

   bo mam candide ogólnoustrojową”

   szybko nie będzie.
   co wykazał biorezonans?

 15. Piotrek Lublin 31 maja 2018 o 19:39

  Przy surowej diecie odczuwam bardzo często wzdęcia – na przykład po marchewce, cukini, pomidorach. Obecnie jestem na samych owocach i warzywach. Czy to może być oznaka oczyszczania organizmu? Taki stan trwa już około 2 tygodnie
  Dodatkowo dodam, że piję codziennie shake bananowy z ok 10ciu bananów – na samych warzywach ciężko jest zdobyć kalorie potrzebne do życia. Czy coś robię źle?

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2018 o 21:43

   wzdęcia masz raczej po warzywach właśnie, nie jesteś nadwrażliwy na psiankowate?

  2. grzegorzadam 5 czerwca 2018 o 08:05

   Taki stan trwa już około 2 tygodnie”

   napisz po 2 miesiącach, potem po 6.
   to proces, raczej długotrwały.

 16. Anna 3 lipca 2018 o 08:33

  Jak to jest z miejscem występowania candida. Piszesz że krąży we krwi i pochłaniając cukier utrzymuje go na odpowiednim poziomie.Czy aby nie jest tak że pożyteczna forma ,czyli drożdżak zamieszkuje jelito grube.To raczej podstawowe pytanie przy przejściu w przypadku candydozy na dietę 8/1/1

  1. Pepsi Eliot 3 lipca 2018 o 09:22

   przerost drożdżaków może mieć miejsce wszędzie, owszem w jelicie, też w pochwie, w gardle (na języku), też w krwi.

 17. Anna 3 lipca 2018 o 09:34

  W odpowiedzi to informacji przesłanej mailem. Forma pasozytnicza czyli grzybnia owszem występuje w wielu miejscach organizmu.Doświadczenia również własne.Moje pytanie dotyczy tezy zawartej na początku artykułu,a jest punktem wyjścia do dalszego postepowania

  1. Pepsi Eliot 3 lipca 2018 o 09:49

   Te zagadnienia rozkmiń może na stronie Douglasa Grahama autora The Diet 80/10/10.

  2. grzegorzadam 4 lipca 2018 o 06:51

   problemem jest przerost.

 18. Anna 4 lipca 2018 o 09:52

  Nie rozumiem dlaczego usunięto moje zasadnicze pytanie.Jako że chodzi o zdrowie zmuszona jestem napisać ponownie. Czy prawdą jest że pożyteczna dla nas forma candida zamieszkuje układ krwionośny i tam żywi się cukrem.Tego drożdżaka możemy spotkać jedynie w jelicie grubym.Forma pasożytnicza grzybni candida to oczywiście zupełnie coś innego.W odniesieniu do póżniejszych Pani porad myślę że moje pytanie jest raczej podstawowe.

  1. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 07:23

   Tego drożdżaka możemy spotkać jedynie w jelicie grubym”

   Grzyby nie mają ograniczeń ”terytorialnych”, mogą bytować wszędzie,
   problemem jest chorobotwórczy przerost przy ogólnoustrojowym zakwaszeniu.

 19. Anna 12 lipca 2018 o 20:54

  Wszystkim czytającym zalecam pogłębienie wiedzy z zakresu mykologii,fizjologii ,etc. Kandydoza to poważna choroba a obawiam się że zalecenia zawarte w artykule nie będą złotym środkiem dla każdego.Zazdroszcze autorce optymizmu.

  1. Pepsi Eliot 12 lipca 2018 o 21:10

   na ten temat jest kilkanaście artykułów.

  2. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 21:28

   Jeżeli dodasz, że nieuleczalna, to n ie nadajemy na pewno na tych samych łączach.

   grzybicę się likwiduje skutecznie, choć
   bywa, że to długi i uciążliwy proces.

   Jod, terpentyna, H2O2, soda i inne środki bywają bardzo skuteczne, co potwierdzam.

   Z ostatnich doniesień zza oceanu- nikotynamid oraz solidne dawki witaminy D3.

  3. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 21:30

   mamy jeszcze boraks i inne środki, a kluczem , jak wszędzie jest właściwe nawodnienie
   i pH osocza.

   https://ted.earthclinic.com/cures/candida.html

   1. Remarque 29 listopada 2018 o 13:08

    Grzegorzuadamie czy mógłbyś proszę podać dokładny przepis na czopki dopochwowe z olejem kokosowym i boraksem, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji. Chodzi mi głównie o ilość boraksu na każdy czopek i czy ma on być w formie kryształków (mam czteroboran sodu). Jak długo to stosować? Wspominałeś też kiedyś o WU miejscowo. Masz jakieś dokładniejsze dane? Będę wdzięczna.

    1. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 23:49

     Walter Last:
     ”Inne entuzjastyczne posty traktują o pleśniawkach pochwy. Boraks okazał się znacznie skuteczniejszy od innych środków zaradczych. Zwykle jedna duża kapsułka żelatynowa wypełniona boraksem lub kwasem borowym była wkładana przed snem przez kilka nocy
     do dwóch tygodni.

     Alternatywnie, proszek miesza się z chłodnym, zestalonym olejem kokosowym i stosuje jako bolus lub czopek.

     Najnowsze badania naukowe potwierdzają te pozytywne obserwacje dotyczące pleśniawki pochwy. Kapsułka wypełniona kwasem borowym działała nawet w przypadkach lekoopornej odmiany drożdżaków (Candida) i przeciwko wszystkim testowanym bakteriom. Ze względu na większe
     rozcieńczenie, irygacja może nie być wystarczająco silna w przypadku bakterii i lekoopornych drożdżaków, ale powinna działać na normalne Candida.

     Za sprawą swojej zasadowości boraks był skuteczniejszy od kwasu borowego.”

     ””Ciekawe badanie w zakresie pozbycia się nawracającego bakteryjnego zapalenia pochwy
     przeprowadzili Brytyjczycy. Wyniki są bardzo zachęcające, bo wynikają z jednego
     krótkiego zabiegu. Badana grupa składała się z 23 kobiet. Zabieg, sprowadzający się do 3
     minutowej infuzji 3 % roztworu wody utlenionej.

     —- Nasączono wacik, umieszczono wewnątrz
     pochwy, usunięto go po 3 minutach.—

     Nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych. Dwie pacjentki nie
     zaobserwowały poprawy, trzy pacjentki zaobserwowały pewną poprawę, zaś osiemnaście
     pacjentek kompletnie pozbyło się swojej dolegliwości.
     . Zauważmy, że to wszystko nastąpiło po jednym krótkim zabiegu.”

 20. Aga 27 lipca 2018 o 16:26

  Czy przy kandydozie można pić zieloną herbatę (np. matchę)?

  1. Pepsi Eliot 27 lipca 2018 o 16:26

   moim zdaniem można

  2. grzegorzadam 27 lipca 2018 o 19:09

   zeilona herbata (inne) wskazane + cytrusy też i wiele innych środków.

 21. muszkavip 1 października 2018 o 21:21

  witam, a co tak na szybko zastosować na pleśnie i grzyby na języku ?

  1. Pepsi Eliot 1 października 2018 o 21:30

   kwasa askorbinowy TiB

  2. grzegorzadam 2 października 2018 o 08:22

   płukać kilka razy dziennie roztworem soli z H2o2 do max 1%.

  3. grzegorzadam 2 października 2018 o 08:24

   Poza tym tym to nie jest tylko grzyb w tym miejscu- cały organizm trzeba
   oczyścić z grzyba- bor, terpentyna, H2o2, jod i inne środki.

 22. muszkavip 2 października 2018 o 11:41

  a jaką dietę zastosować ?

 23. muszkavip 2 października 2018 o 11:58

  i jeszcze jedno, 3 dni wcześniej zastosowałam picie codziennie soku z grejfruta, czy jest możliwe a by przez niego wywaliło mi drożdżyce na języku, dodam jeszcze ze od miesiąca płucze zęby tatarak+ propolis ze względu na szkliwo i nie wiem skąd ten grzybek się wziął…..

 24. muszkavip 3 października 2018 o 12:29

  no tak boraks ale przy mięśniakach macicy?

  1. grzegorzadam 4 października 2018 o 12:25

   Tak, a w czym boraks niedobry przy tym?

 25. muszkavip 3 października 2018 o 14:28

  nieważne bor pomyliłam z bromem;)

 26. muszkavip 3 października 2018 o 14:34

  a ten boraks to 10-wodny? ponoć jest jeszcze 5-wodny

  1. grzegorzadam 4 października 2018 o 12:26

   powszechny jest 10 wodny- poczytaj:
   https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
   z komentarzami.

 27. muszkavip 3 października 2018 o 14:37

  tak przeglądam sklepy i boraks maja w nazwie np czteroboran sodu, tetraboran to wszystko to samo jest?

  1. grzegorzadam 18 października 2018 o 12:10

   podałem ten sam link, 2 razy!

 28. dare_devil 8 lutego 2019 o 12:05

  Hej! Mam pytanie apropo candidy, na które odpowiedzi nie znalazłem w artykule ani komentarzach: czy nie można absolutnie w ogóle łączyć w tej diecie węglowodanów i tłuszczy – zostawiając tłuszcze na np. inny posiłek w ciągu dnia (jajecznica na boczku na śniadanie np)? Bo oczywiście tłuszcze są niezbędne w diecie, więc tak czy siak ich obecność być musi. Czy z drugiej strony jeśli połączę węgle i na to poleje oliwą z oliwek, to jako, że oliwa jest wrogiem candidy, bardziej się to przyczyni do zahamowania jej rozrostu czy nadal zablokuje cukier we krwi? Pozdrawiam 🙂

  1. Pepsi Eliot 8 lutego 2019 o 12:47

   tu chodzi o co innego, o węglowodany proste w większej ilości i mam na myśli witarianizm, i wtedy ilość tłuszczu w diecie nie może przekraczać 10%, a drugą opcją jest coś cłakiem odwrotnego, wchodzisz na wysoką tłuszczówkę.

   1. dare_devil 8 lutego 2019 o 19:30

    Kumam, po prostu trochę wyszedłem poza wątek. A 80% węglowodanów prostych nie będzie powodować znacznych wyrzutow insuliny? Ja już w tej chwili budzę się na hipoglikemii o 5 nad ranem (przez candide) więc zastanawiam się czy to bezpieczne?

    1. Pepsi Eliot 8 lutego 2019 o 22:10

     na początek je się mało słodkich owoców, głównie warzywa https://youtu.be/t46FhQTYpxM

 29. Anka 13 lutego 2019 o 17:47

  Cześć,
  mam refluks, niedokwasotę (test z sodą bez beknięcia) oraz przerost Candidy w pochwie, na języku. Proszę powiedzcie od czego zacząć proces zdrowienia??

 30. Anka 13 lutego 2019 o 18:28

  Cześć,
  mam reluks, niedokwasotę (test z sodą bez beknięcia) oraz przerost candidy w pochwie i na języku. Powiedzcie proszę w jakiej kolejności rozpocząć proces zdrowienia??

  1. Pepsi Eliot 13 lutego 2019 o 22:13

   dieta + 4 szklanki, koniecznie domowy test sody na zakwaszenie żołądka

 31. Anka 14 lutego 2019 o 10:56

  Dzięki, biorę się do pracy😊

 32. Justin888 15 września 2019 o 16:48

  ,, a także, gdy zjada tłuszcz dopiero po węglowodanach, czyli nie tuż przed i nie razem. ” W tym momencie mówiłaś o jakim tłuszczu? O omega 3? Czy o oliwach, avocado, jajach? Możesz to szerzej wytłumaczyć? Kiedy brać omega 3, tzn. do jakiego posiłku? Jem pół na pół surowe i gotowane/na parze. Jak gotowane to wiadomo ryż, kasze, soczewice, owsianke itp.

  1. Pepsi Eliot 15 września 2019 o 17:08

   jak jesz proste węglowodany, czyli na przykład słodkie banany, daktyle, mango, to przed posiłkiem z tłuszczem

 33. Maj 29 listopada 2019 o 00:12

  Moj dziec ma 16msc i przerost..i cos na skprze jak łupież pstry(?). Jest głównie kp. Nie je slodyczy.. ne mam pomyslu jak to ogarnac

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2019 o 06:57

   ma nalot na języku? Karmisz piersią?

   1. Maj 29 listopada 2019 o 12:12

    Właśnie ma bialy jezyk, zrobilm badanie kalu i wyszlo 10 do 3 cfu/1g candida. Karmie, wlasciwie bardzo malo je stalych a 95% to piers.

    1. Pepsi Eliot 29 listopada 2019 o 16:38

     biały nalot, czy taki czarniawy w środku, z tyłu

     1. Maj 29 listopada 2019 o 23:34

      Bialutki.
      Kiedyś mial inny kolor, dokaldnie nie pamieyam ale to z pol roku temu i ostatnie miesiące tylko bialy.

     2. Pepsi Eliot 30 listopada 2019 o 08:34

      Bo chodzi o to, że dziecko w jakiś sposób może być uczulone na Twój pokarm, nie tak oficjalnie że odrazu widać, tylko właśnie tak podstępnie, jakieś egzemki w załomkach, język obłożony, etc. pleśniawka, której nie da się zlikwidować. Zrób tak:

      Przepis na leczniczą herbatkę dla osesków:

      Najbardziej podatne na zakłócenia mikroflory układu pokarmowego i rozwój dysbakteriozy z ciężkimi postaciami skazy białkowej są dzieci karmione piersią. Najlepiej zatroszczyć się o rozwój mikroflory przewodu pokarmowego dziecka celowo umieszczając w jego jelitach najsilniejsze formy kwaśnych bakterii mlecznych z serwatki mleka rodzonej matki. Jak ją uzyskać?
      Zlać 100 ml mleka z piersi. Dodać do niego 3-5 kropel kwasu nr 1, zakwasić mleko. Odfiltrować serwatkę, rozlać ją do buteleczek penicylinowych.
      Jak ją stosować?
      Zagotować wodę do picia dla dziecka. Najlepiej jeśli doda się do niej nasiona kopru na końcu noża (w celu zapobieżenia wzdęciom brzuszka), ochłodzić do temperatury pokojowej i kapać do odwaru 1-2 krople serwatki na pół szklanki odwaru. Napoić dziecko. Jego mikroflora otrzyma szczepy silnego, zdrowego, czystego kwasu mlekowego, wzmocnionego energią i informacją organizmu rodzonej matki.
      Uzyskaną serwatką można zakrapiać uszka, oczka, nosek. Serwatka wzmacnia obronne właściwości mleka matki i przynosi silny efekt uzdrawiający.

      Kwas nr 1 , czysta, kwaśna kultura mleczna

      Środowisko odżywcze: 3 litry przegotowanej schłodzonej wody, 1 szklanka cukru;
      Zakwas: Jedna łyżka stołowa śmietany (kwaśnej)
      Wypełniacz na 28 dni: 1szklanka ziela glistnika w postaci świeżej lub suszonej.

      Wsypać cukier do pojemnika z wodą i rozpuścić go. Rozpuścić śmietanę w ciepłym słodkim roztworze. Glistnika (wyłącznie ziele) pociąć i umieścić w woreczku z gazy z obciążeniem z czarnego krzemienia. Stanie się on dla kwasu źródłem krzemu. Glistnik jako najbardziej trujące zioło w farmakopei unieszkodliwi w ciągu 28 dni wszystko co niesie z sobą jedna łyżka stołowa śmietany. Przykryć naczynie gazą złożoną w 2-3 warstwy i pozostawić w ciepłym ciemnym miejscu.

      W ciągu 2-3 tygodni w naczyniu powstaną bardzo silne jednostki kwaśnych bakterii mlecznych. Produkt sfermentowany w obecności glistnika dysponuje właściwościami oczyszczającymi przestrzenie nosogardzieli, uszu, płuc.

      Oczyszczeniu podlega przewód pokarmowy, macica, wagina i drogi moczowe. „Enzymy te dysponują silnymi właściwościami stymulującymi.

      Jeśli kwas nr 1 będzie się spożywać przez dwa tygodnie po pół szklanki na pół godziny przed jedzeniem, to praktycznie w pełni zostaną odbudowane powierzchnie nabłonkowe żołądka i jelit”.

      Pod wpływem kwasu nr 1 nabłonek jelita cienkiego pozbywa się soli metali ciężkich – rtęci, ołowiu, talu i bizmutu. Chlorki tych metali wydalane są przez enzymy glistnika. W celu ich wydalenia należy wywołać wydzielanie wolnego enzymu – pepsyny, przy pomocy soli kuchennej.

      Sole cezu i strontu dzięki enzymowi żołądkowemu – pepsynie, również nie wchłaniają się do organizmu dzięki powstaniu nierozpuszczalnych kompleksów na bazie soli radionukleotydów i pepsyny. (Oto dlaczego nie wolno wykluczać z pożywienia soli. Sól kuchenna stymuluje w żołądku wydzielanie pepsyny.) Jest to ważne dla mieszkańców naszych miast atomowych [miast, w których znajdują się elektrownie atomowe] i stref, które ucierpiały w wyniku awarii elektrowni atomowych.
      Wystarczy utrzymywać stężenie wolnej pepsyny w normie, a ochrona przed dostawaniem się radionukleotydów do organizmu będzie zapewniona. Nierozpuszczalne kompleksy pepsyny i radionukleotydów „zaplątują się” we włoski nabłonka przewodu pokarmowego. Wystarczy codziennie na śniadanie jeść kaszę, będące ochroną przed radionukleotydami, a powstałe nierozpuszczalne kompleksy zostaną wydalone z organizmu wraz z resztami pożywienia. (Zawartość nukleotydów w organizmie łatwo sprawdzić przed i po leczeniu za pomocą aparatu Volla.)

      Aby kwas nr 1 „czysty kwas mlekowy” nigdy się nie skończył, codziennie dodawajcie do niego środowisko pożywienia. Kwas uważamy za gotowy 28 dnia. Potem woreczek z glistnikiem można wyrzucić, a krzemień pozostawić na dnie naczynia. Następnie codziennie należy dolewać tyle środowiska pożywienia ile zostało wypitego kwasu.

      Po 10-12 godzinach kwas jest pełnowartościowy.

      W celu przygotowania kwasu nr 1 można wykorzystywać wyłącznie źdźbło i liście glistnika. Poziom radiacji w nich jest znacznie mniejszy niż w korzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *