Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
207 474 231
120 online
32 707 VIPy

Dobra defekacja. Co słychać w tej kwestii u Państwa? Co robić, gdy wieści nie najlepsze?

Na podstawie doświadczenia i wiedzy można stwierdzić, że jelito grube w żadnym wypadku nie może normalnie funkcjonować jeśli człowiek będzie odżywiał się przede wszystkim pożywieniem gotowanym i oczyszczonym.

Najlepszy sok dla jelita grubego

 • Marchew 10 części
 • Szpinak 6 części

Albo

 • Marchew 10 części
 • Buraki 3 części
 • Ogórek 3 części

3 przykazania dla dobrej defekacji

 1. 4 szklanki
 2. Powinnaś codziennie wypijać sok z marchwi nie mniej niż pół litra dziennie
 3. Drugie, to fakt, że bez błonnika nie ma zdrowego jelita. Dlatego codziennie należy zjeść pewną ilość błonnika (różnimy się stanem zdrowia naszych jelit, ilość błonnika w diecie to sprawa indywidualna, zdrowy człowiek je rozpuszczalny surowy błonnik w każdym posiłku), co pobudza funkcje motoryczne jelita grubego. Błonnik mocno adsorbuje żółć, która wpływa drażniąco na ścianki jelita grubego. Dzięki temu błonnik stymuluje motorykę co równie sprzyja normalnemu wypróżnianiu się.

Największe działanie rozluźniające (dla jelit) z warzyw ma marchew buraki i sałatki ze świeżej kapusty. Biała kapusta znakomicie likwiduje zaparcia, chyba, że jesteś trudniejszym zasiedzianym przypadkiem.

w didaskaliach

Nie dziwmy się więc, że Amerykanie tak namiętnie pochłaniają surówkę Colesław do swoich steków na pół talerza. W końcu to nie są idioci (aż tacy:)

Dobrze na perystaltykę jelita działają też:

 • figi
 • śliwki (suszone bardzo)
 • winogrona
 • arbuzy
 • dynie
 • miód
 • oliwa z oliwek i generalnie olej roślinny (rycynus bardzo bardzo)
 • chleb z wykiełkowanego ziarna

Niejednokrotnie gadałam, że niektórzy ludzie źle się czują po większej ilości błonnika. Stosując duże ilości warzyw i owoców zaczynają cierpieć z powodu wzdęć brzucha i totalnego zagazowania. W takim przypadku należy jeść warzywa tylko w postaci gotowanej (najlepiej na na parze) a także zmniejszyć ilość owoców. Szczególnie nie w sezonie czyli w zimie.

Tworzenie się gazów w jelicie można wyjaśnić tym, że aktywne życiowo elementy wchodzące w skład warzyw i owoców, szczególnie siarka i chlor, rozkładają nagromadzone w jelicie produkty tzw. osad reakcji chemicznej.

Szczególnie cenny w tym przypadku jest sok z surowej kapusty, o dużej zawartości siarki i chloru, działający oczyszczająco na śluzówkę żołądka i jelita.

Ale uważka

Do picia soku z surowej kapusty należy przyzwyczajać się stopniowo. Najpierw mieszaj go pół na pół z sokiem z marchwi, a potem stopniowo zmniejszaj dawkę soku marchwiowego.

Zaledwie 300 g (duża szklanka) soku ze świeżej kapusty dziennie, może dostarczyć dostateczną ilość żywego, organicznego pokarmu, którego nie da ci i 50 kg gotowanej lub kiszonej kapusty.

Miej na uwadze, że dodanie soli do kapusty lub do soku, yyy… niszczy jej wartości odżywcze i jest szkodliwe.

Przy wzdęciach brzucha dobrze działają bardzo ciepłe kąpiele oraz nacieranie ciała oliwą z oliwek. Można zastosować również mieszanki, które ułatwiają wydalanie gazów, popijać zaparzony rumianek i nasiona kopru.

Uważka

4 szklankiz rana to wielka promocja dla codziennego aktu wypróżniania!

4 dodatkowe porady sprzyjające normalizacji stolca

 1. Biorytm jelita grubego to godziny od 7 do 9 rano (czasu miejscowego). To 2 godziny największej aktywności jelita grubego w czasie doby. Wtedy defekuj.
 2. Parcie na stolec łatwiej jest wywołać u siebie w czasie wydalania moczu. Istnieje określona analogia pomiędzy refleksem ruchów pęcherza moczowego i okrężnicy. Nie musisz doprowadzać do uczucia tak zwanej „potrzeby” jeżeli będziesz wykorzystywać tę wiedzę o synchronizacji pęcherza moczowego i okrężnicy. To oczywiście uczyni twoje jelito „świadomym” i łatwym do kierowania. I o wiele mniej zanieczyszczonym.
 3. Jak wiesz ważne znaczenie ma pozycja przy wypróżnianiu. Pozycja orła to jest to! Pozycja orła sprzyja momentalnemu aktowi defekacji w ciągu 5 do 7 min. Przy tym podstawowa masa zawartości kołowej wydala się przy pierwszym napięciu. Git.
 4. Obowiązkowo trzeba oczyścić pole energetyczne. To pomoże ci zlikwidować ewentualne stłumione emocje blokujące normalną pracę jelita grubego.

Akt defekacji powinien być momentalny.

Akty defekacji należy wykonywać po głębokim wdechu, przy tym przepona obniża się i narządy jamy brzusznej, napierając na jelito grube sprzyjają jego opróżnieniu

To momentalny akt defekacji. Dlatego od wczesnego dzieciństwa należy przyuczać dziecko do takiego aktu. Żadne tam nasiadówki z książeczkami.

Żeby nie było, że nie uprzedzałam:

BIEGAJŻESZ bardzo wzmacnia i pobudza perystaltykę jelit

owocek

Źródło:


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i się tego trzymajmy.

(Visited 683 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Pan Emil 28 lipca 2021 o 16:25

  Robiłem biegajżesz kilka miesięcy, ale kolano mnie rozbolało i teraz boli za każdym razem po kilometrze biegu. Mimo, że dałem sobie kilka tygodni odpoczynku na regenerację. Jest to bardzo problematyczne, bo świat bez biegajżesz jest smutny i chciałbym znowu móc. Co mi poradzisz Pepsi?

  Boli lewe kolano z boku, z lewej strony (zewnętrzna cześć).

  1. Pepsi Eliot 28 lipca 2021 o 19:10

   masować oliwą magnezową (chlorek magnezu TiB z czystą wodą w proporcji 1:!), wieczornem dodawaj sól epsom do kąpieli, zrób dzień z kwasem askorbinowym TiB z sokiem pomarańczowym., czy wodą z cytryną i MSM TiB, oraz kurację (nie tego samego dnia) łyżeczka kolagenu TiB ze szczyptą MSM TiB do szklanki z sokiem pomarańczowym ,a albo wodą z cytryną, do końca opakowania kolagenu. jedz sezam, Na noc rób okłady z liścia kapusty. No i D3 +K2 TiB oraz Omega 3 TiB <3 Kolano nie może boleć przy bieganiu

  2. Shevach 29 lipca 2021 o 07:09

   Kochany, masz „kolano biegacza”, suple tego nie zlikwidują. Potrzebna konkretna rehabilitacja, ćwiczenia. To naciągnięta i w efekcie skrócona powięź funduje ci takie dolegliwości. Polecam wizytę u ortopedy sportowego, ja byłam w ortopedice w Warszawie u Świerczyńskiego, diagnoza w 5 minut, zajęcia z rehabilitantem u nich 1 godzina i potem te ćwiczenia w domu + wizyty u fizjoterapeuty na rozluźnianie powięzi igłami i tejpy. Zrób to i będzie dobrze. Samo ci nie przejdzie.

  3. wiedzmaf 31 lipca 2021 o 13:22

   Ja polecam jeszcze nacieranie olejem z żywokostu z gojnikiem. Szybko likwiduje ból.

 2. AGość 29 lipca 2021 o 05:46

  Kochana Pepsi, chciałabym rozpocząć kurację 4 szklanek ale mam problem z 4 szklanką, gdyż nie mam dostępu do świeżych produktów (jarmużu, szpinaku, selera itp),ani nie mam blendera w pracy. Czy można te produkty jakoś zastąpić czymś innym?

  1. Pepsi Eliot 29 lipca 2021 o 14:38

   Możesz kupić nasze zielonki i mieszać łyżką, sama tak robię, gdy nie chcę budzić całego domu, Mamy Jarmuż, brokuły, oczywiście Algi i trawy This is BIO, jest też Hyperfood This is BIO, 11 składników organic w jednym pokarmie: https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html

 3. Ewe123 4 sierpnia 2021 o 02:10

  Droga Pepsi, czy poprawne jest, że pomimo porannego wypróżnienia dochodzi do wypróznień również podczas oddawania moczu czyli nawet kilka razy dziennie ? (Oczywiście są to mniejsze ilości stolca niż podczas porannego wypróżnienia ale są).

  1. Pepsi Eliot 4 sierpnia 2021 o 05:33

   bezwolne oddawanie kału? jest bardzo płynny?

   1. Ewa123 4 sierpnia 2021 o 07:13

    Idę bo chce mi się siku ale w trakcie robię tez kupę (nie jest to bezwolne) – ma konsystencję stałą, zwykle takie kulki o średnicy ok 2-3cm (jedna czasem dwie kilka razy dziennie).

    1. Pepsi Eliot 4 sierpnia 2021 o 07:22

     jeśli to kulki, mogą świadczyć o niepełnym wypróżnieniu

     1. Ewe123 4 sierpnia 2021 o 14:01

      Hmm i tak codziennie ? Ogólnie mam mega szybko metabolizm ale to już wydaje mi się przesada ?

     2. Pepsi Eliot 4 sierpnia 2021 o 18:36

      mnich po każdym posiłku defekuje, ale nie jest to kupa typu bobek kozi

 4. darko90210 4 sierpnia 2021 o 21:14

  Najgorzej jest wtedy, gdy mam zatwardzenie. Siadam na ubikacji, zaczynam przeć. Najpierw sikam, stolec wychodzi powoli, z trudem – ma postać zbitych, twardych kupek, przy czym siku leci niemal cały czas. Gdy z moim trawieniem jest OK – najpierw robię kupę, a później siusiam. Zostawiam po sobie w toalecie intensywniejszy „zapach” jak zrobię kupę twardą. Po miękkiej czuć mniej.

  1. Pepsi Eliot 4 sierpnia 2021 o 21:40

   masz być może przerost Candida

 5. George 6 sierpnia 2021 o 18:15

  Co to jest pozycja orła? Chyba nie ta z jogi?

  1. Ziggy 9 sierpnia 2021 o 23:03

   Wlasnie co to jest ta pozycja orla ?:)

 6. Monika 8 sierpnia 2021 o 11:33

  Drodzy wszyscy Czy ktoś borykał się z zablokowaną pracę jelita grubego? Ja dla przykładu od kilku lat co rano odprawiam rytuał „pracy nad kupką” ☺️ Tak wiem jak to brzmi. Rytuał polega na tym, ze wypijam ciepłą wodę z cytryną i zasiadam w ciszy i spokoju do kompa. Piję kawę i czytam sobie coś interesującego Uczę się lub szukam w necie czegoś szczególnie interesującego, zaskakującego, czegoś nowego etc. Mam nadzieje, że rozumiecie, informacja musi zainteresować mój umysł, zaskoczyć go , pobudzić w jakiś sposób. To nie musi być tylko informacja, to może być zdjęcie, które pobudzi wyobraźnię, coś, co mogłabym chcieć mieć , zapragnąć w jakiś sposób etc. I kiedy już znajdę taki bodziec zewnętrzny, wtedy to i tylko wtedy? pojawia się impuls „biegiem do toalety” . Jest to trochę kłopotliwy rytuał. Troszkę trwa ok. 15-20min czasem krócej. Dodam, ze dawniej ok. 15 lat temu dokuczały mi zatwardzenia, aż odkryłam taką dziwną zależność – czytam coś interesującego , pobudzającego mój umysł, uczę się czegoś nowego, jest jakieś wewnętrzne pobudzenie i przychodzi impuls wypróżnienia. Zazdroszczę ludziom, którym ten impuls defekacji przychodzi naturalnie. Dodam, ze biegam od 6 lat. Trochę złomu w diecie jest ale ogólnie staram się dobrze odżywiać . Jak się odblokować, co robić , jak wywlec na wierzch te stłumione emocje?

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2021 o 12:21

   4 szklanki nie tylko rozwiązują ten problem, ale jeszcze wiele wiele więcej: https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

  2. Gisia 17 sierpnia 2021 o 07:49

   Mam to samo. Skupienie poranne kawa i krzyżówka.

 7. LILIANNA 11 sierpnia 2021 o 12:45

  Do kiszonej kapusty nie można soli? Do żadnej??

  1. Pepsi Eliot 11 sierpnia 2021 o 16:55

   nie ma czegoś takiego, że nie można, po prostu jest świadomy wybór

 8. Kita 12 sierpnia 2021 o 09:47

  Wypróżnianie się regularne i bez napinania się jest jednym z najważniejszych elementów codziennego życia człowieka, aby pozostawać w zdrowiu psychicznym i fizycznym. O tym się nie mówi, bo kupa jest tematem tabu bez względu na szerokość geograficzną i kulturę. Ludzie chętnie rozmawiają o innych procesach i potrzebach fizjologicznych, np. o seksie, jedzeniu, spaniu, nawet o sikaniu, a o kupie jakoś się wstydzą mówić.
  Od kilkudziesięciu lat miałam obstrukcje, na które nie działało ani picie soków, ani wody z cytryną, ani ruch, ani suplementy, ani owoce i warzywa, ani błonnik, ani nawet tzw. leki na zaparcia. Dopiero zadziałało odstawienie pokarmów odzwierzęcych. Jeszcze pół roku temu jakby ktoś mi powiedział, że to będzie remedium na moje obstrukcje, to bym tego kogoś wyśmiała. Aktualnie nie mogę się nadziwić jak sprawnie i regularnie moje jelita pracują na diecie wegańskiej.
  Nie ma jednej recepty dla wszystkich na daną dysfunkcję/przypadłość zdrowotną, ale warto wprowadzać zmiany, próbować nowego – a nóż zadziałają 🙂

 9. yellowsubmarine123 20 lipca 2022 o 22:45

  Pepsi, czy to jest możliwe, że jak byłam 10 dni poza domem (w którym czuję, że jest i mój duch, jak i dobre bakterie:) a teraz byłam w Niemczech, gdzie trudno jest kontrolować w pełni to, co się je), to zatrucie organizmu mogło spowodować utrudnienie defekacji? Generalnie nie jest jakoś strasznie źle, po prostu suję jak króliczek, bobkami, sucho. W domu standardowa dieta – pesto bazyliowe (pistacje i parmigiano) z durum, pomidorki, masełko, śmietana, jaja, grzyby leśne, kasze, kapusta kiszona, kombucha, cytryny, zielonki, owocki sezonowe itp. itd. (niemal wszystko własne), ewentualnie systemowo czasami przyjmuję od mamy roladę z kluskami. Generalnie lubuję się w tym, by się czysto trzymać, mówię nie alkoholom, fajom, kawie, słodyczom i chlebkowi, a moim standardowym zestawem wit. jest d3+k2, chlorella, kelp, multi, niacyna, kwas foliowy, magnez, niedawno również kolagen na kolano. Jeżdżę na rowerku co kilka dni po 70 km, generalnie się ruszam trochę, czasem sauna, czasem zimne, a tak to siedzę i piszę.
  Czy organizm mógł zareagować nieco szokiem dla takiej „rozłąki” z ustalonym rytmem? Dawno temu cierpiałam na IBS, przyjmowałam trimebutynę, zatwardzenia połączone z biegunkami, także ze stresów. Od kilku lat jest ok, a teraz jestem dziwnie wysuszona.
  Mam jeszcze jedno pytanie. Badałam się na choroby wenery, wykryło mi w krwi chlamydia trachomatis IgG 16,81 – Przy czym: Wynik negatywny: 22,0 – oraz IgM 0,74 – Przy czym: Wynik negatywny: 22,0 – czy powinnam się tym martwić i powtórzyć badanie? Nie zauważam u siebie objawów, ginekolog też nic nie widział. Czy to znaczy, że kiedyś byłam chora na chlamydię, czy mogę być tylko nosicielką? Mój okres jest skąpy i krótki, czuję się dobrze. Wykryło mi też Herpex simplex na poz. IgG 1,91 i IgM 0,6, ale nigdy nie miałam żadnych objawów ani opryszczki.

  1. Pepsi Eliot 21 lipca 2022 o 12:29

   Wirusa Herpex jest masę odmian, w tym groźniejsze i mało groźne, jak niektóre brodawki na skórze.
   A co do wypróżnień to przyczyna może być prozaiczna, jak zmiana wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum