Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 952 606
120 online
38 843 VIPy

Domowe metody na wrzody, nadżerki wraz z Helicobacter pylori

Popartych badaniami metod naturalnego leczenia wrzodów jest sporo, o czym świadczą linki.

Naturalne sposoby na wrzody, nadżerki wraz z helicobacter pylori, gdy żołądek jest jednak (na przekór?) niedokwaszony, o czym było w 10 sposobów naturalnego zakwaszenia żołądka…, a więc tych dróg stosowanych od pradziejów jest z pewnością więcej niż się tu wrzuci za moment.

Dzisiaj aktualizując wpis, dorzucam jeszcze dwie, przy czym jedna nie działa:)

Nie ma też sensu teraz spierać się, czy bakterie helicobacter pylori rzeczywiście powodują te wrzody, a w konsekwencji raka żołądka jak się powszechnie sądzi przytaczając podobne badania, czy też wręcz przeciwnie, należy je dobrązowić, bo chronią śluzówkę, gdy pH żołądka robi się zbyt wysokie, i właśnie te bakterie sprawiają, że żołądek nie ulega auto-strawieniu.

I, że są właśnie niewykrywalne w śluzówce pokrytą kwasem solnym HCl, a gdy właśnie tego kwasu robi się za mało, to Helicobacter Pylori ukazuje się w całej krasie wraz ze śluzówką. Nie ma sensu się spierać, gdyż i tak remedium na zjawisko oznaczenia w testach obecności tych bakterii jest doprowadzenie do właściwego pH żołądka, czyli najczęściej konieczność jego zakwaszenia.

Kuracja marchewką i 6 innych prostych metod na wrzody żołądka

1. Kuracja marchewką

Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego, ale też na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.

Weź

Od 30 dkg do pół kilograma marchewki, łyżkę masła i szczyptę dobrej soli, oraz garnek z pokrywką, łyżkę stołową, oraz nóż.

Sposób

Sekret tkwi w odpowiednim przygotowaniu marchewki.

Należy kupić ładną marchewkę.

Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem, bo marchewka psuje się od końca.

Ponieważ marchewkę będziesz jadła rano należy ją przygotować wieczorem.

Myjesz i szczotkujesz dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucasz do wody.

Dodajesz 1 łyżkę stołową masła (prawdziwego 82% tłuszczu i najlepiej BIO). Dodajesz też szczyptę soli do smaku.

Garnek przykrywasz pokrywką i czekasz aż się woda zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszasz płomień na minimum.

Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzasz i bez płukania odstawiasz w garnku do wystygnięcia/osuszenia (bez pokrywki na garnku).

W tym stanie zostawiasz marchewkę na noc.

Rano na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągasz skórkę (nie ścinasz), tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie zjadasz marchewkę bardzo dokładnie ją żując. Po pół godzinie możesz już zjeść normalne śniadanie.

Dawka marchewki jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg, ok 20 dkg dziennie.

Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg, rzeczone pół kilograma dziennie.

2. Hazard nie pomaga przy wrzodach, sok z kapusty tak

Kapusta jest popularnym naturalnym lekarstwem na wrzody. Lekarze podobno stosowali sok kapusty przez setkolecia na wrzody żołądka zanim odkryto i zaczęto stosować antybiotyki.

Bogaty w przeciwutleniacze i witaminę C pomaga leczyć infekcję H. pylori, o czym mówią badania (1, 2, 3), co jednak wiąże się dla wielu badaczy z wrzodami żołądka.

W wielu badaniach (4, 5, 6) na zwierzętach okazuje się, że sok z kapusty jest skuteczny w leczeniu i zapobieganiu szerokiej gamy wrzodów trawiennych, w tym tych w żołądku i generalnie chorób żołądka.

Zaobserwowano też u ludzi, że codzienne picie świeżego soku z kapusty jest faktycznie pomocne w leczeniu wrzodów żołądka i to skuteczniej niż konwencjonalne leczenie stosowanego w tym czasie.

W jednym z badań (7), 13 uczestników cierpiących na wrzody żołądka i górnej części przewodu pokarmowego otrzymywali do picia około 1 litra (dokładnie 946 ml) soku z kapusty w ciągu dnia.

Średnio wrzody tych ludzi zostały wyleczone po 7-10 dniach kuracji sokiem.

Jest to od 3,5 do 6 razy szybciej niż średni czas gojenia się wrzodów w leczeniu konwencjonalnym.

W innym badaniu (8), tę samą ilość świeżego soku z kapusty podano 100 uczestnikom z wrzodami żołądka, z których większość już wcześniej stosowała konwencjonalne leczenie, tyle, że bez powodzenia.

W ciągu tygodnia u 81% chorych nie stwierdzono objawów wrzodów. w ciągu tygodnia.

3. Nowość na liście: liście kapusty

historia przypadku

Na zapalenie żołądka kapustę jadłem na surowo, jak chipsy około 1/4 – 1/3 główki na dzień.

W pracy nie rozumieli ale szanowali;-)

Kupiłem nawet wyciskarkę wolnoobrotową aby pić sam sok (patrz wyżej), jednak dla mnie smak był nie do przebrnięcia.

Surową kapustę zacząłem wdrażać po przeczytaniu gdzieś na starym forum*, że kapusta właśnie na wrzody żołądka była podawana, zdaje się w jakimś więzieniu.

A jak wiemy, jest tania, duża, i można z niej zrobić też inne rzeczy.

No i co istotne, nawet przy chorobach jelit (SIBO) surowa kapusta nie generowała nigdy żadnych problemów.

*Forum, którego kolega nie poleca:

z wyjątkiem Bioslone, Pan Słonecki nazywany samozwańczo Mistrzem nie wygląda na zdrowego, jednak i tak testowałem jego miksturę, ale BEZ efektów

4. Miód

Dobry miód jest bogaty w antyoksydanty i generalnie działa antyzapalnie i prozdrowotnie z szerokim polem rażenia, zmniejszenie ryzyko chorób serca, udaru mózgu, a nawet niektórych rodzajów raka (9).

Miód potrafi też zapobiegać (10)powstawaniu i przyspiesza gojenie się wielu ran, w tym owrzodzeń.

Co więcej, naukowcy (11, 12) sądzą, że właściwości przeciwbakteryjne miodu mogą właśnie pomóc w walce z H. pylori.

Kilka badań (13, 14, 15, 16) na zwierzętach również potwierdza zdolność miodu w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na wrzody, a także skrócenia czasu gojenia.

5. Kurkuma

O kurkumie nie ma co pisać po raz setny na tym blogu, wystarczy wpisać w szukałkę, żeby otrzymać lawinę wpisów o jej (tak naprawdę o jej aktywnym składniku kurkuminie) dobrodziejstwach.

Zmniejsza ryzyko chorób serca, działa antyzapalnie etc etc

Nie przez przypadek występuje w pierwszej szklance w skutecznych, wspomagających wątrobę i całe ciało, dotleniających komórki i nawadniających 4 szklankach.

Do tego całkiem niedawno odkryto (badanie na zwierzętach 17) potencjał antywrzodowy kurkuminy i to w ogromnym znaczeniu terapeutycznym przy wrzodach i infekcji Helicobacter Pylori.

Kurkumina skutecznie chroni wyściółkę żołądka przed drażniącymi ją czynnikami. Zostały też przeprowadzone badania ludzi, chociaż wciąż w ograniczonym zakresie.

W jednym z badań (18) 25 uczestników dostało po 600 mg (czyli po 0,6 grama) kurkumy 5 razy dziennie (w sumie 3 gramy dziennie. 4 tygodnie później, wrzody zagoiły się u 48% uczestników.

Po 12 tygodniach 76% ludzi z wrzodami było wyleczonych.

W innym badaniu (19), osobom z pozytywnym oznaczeniem H. pylori podawano po 0,5 grama kurkumy 4 razy dziennie.

Po 4 tygodniach „leczenia” 63% uczestników miało wyleczone wrzody. Po 8 tygodniach ilość zdrowych wzrosła do 87%.

6. Probiotyki

Choć sposoby działania probiotyków są nadal nie do końca jasne i wciąż się je bada, probiotyki wydają się stymulować produkcję śluzu (podobnie jak kurkuma) chroniącego błonę śluzową żołądka. Po prostu powlekają ją ochronnym śluzem.

Probiotyki sprzyjają też tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych  (20), co ułatwia/łagodzi transport leczniczych substancji do miejsca owrzodzenia i przyspiesza proces gojenia.

Co ciekawe, probiotyki mogą odgrywać bezpośrednią rolę (21)w zapobieganiu zakażeniom H. pylori (a jednak).

Co więcej, te korzystne bakterie wydają się wzmacniać skuteczność (22, 23, 24) sposobów dochtore (antybiotyki) aż o blisko 150%, jednocześnie zmniejszając biegunkę oraz inne miłe rzeczy związane z efektami ubocznymi antybiotyków, jak grzybica pochwy. efekty uboczne do 47%. Wymagana minimalna dawka probiotyków dla maksymalnych korzyści ozdrowieńczych jest nadal poszukiwana.

Badania (25) mówią o przyjmowaniu 200 milionów do 2 miliardów jednostek (spora rozpiętość) tworzących kolonie CFU (z ang. colony-forming unit, jednostka służąca obliczeniu ilości komórek bakterii lub grzyba w badanym materiale) w ciągu od 2-16 tygodni.

Niby kiszona kapusta (pół szklanki) ma mieć więcej probiotyków niż średnie opakowanie przeciętnego probiotyku, ale niekoniecznie jest to udowodnione.

Raczej w suplach będzie więcej, ale i tak radzę Ci jeść organiczne, kiszone warzywa, tempeh, miso, kefir, kimchi, kiszoną kapustę i kombuchę.

7. Sok z surowego yyy… ziemniaka

Tak, ludzie leczą swoje wrzody pijąc przez 2 tygodnie na czczo sok z surowego ziemniaka.A więc możliwości ozdrowieńczych jest naprawdę sporo i każdy może coś dla siebie wybrać, niekoniecznie zaraz stosując kurację antybiotykową, którą zapiszą nam dochtore.

Inne opcje

Ze środków, których nie wymieniłam należy wspomnieć o czosnku, ba, nawet podobno ostra jak siekiera papryka chili (uważało się do niedawna, że wręcz dziurawi żołądek) ze względu na obecność kapsaicyny jest jak najbardziej leczniczo pożądana.

Jest jeszcze aloes skuteczny przy wrzodach, no i uszczelniacz mastyks, czyli „Łzy Chios„, miękka, aromatyczna żywica naturalna, pozyskiwana z balsamu wyciekającego z drzewa pistacji kleistej (Pistacia lentiscus), rosnącego w obszarze śródziemnomorskim.

W jednym z badań, 14 pacjentów, u których wynik testu na H. pylori wypadł pozytywnie, brało po 2 gramy mielonej czarnuszki zmieszanej z 4 g miodu, 3 razy dziennie po każdym posiłku przez miesiąc.

Po miesiącu 8 z 14 (57%) badanych nie miało już H. pyroli.

Jeszcze lepiej, nie było żadnych istotnych skutków ubocznych w przeciwieństwie do fatalnych skutków wysokich dawek silnych antybiotyków (tradycyjnej odpowiedzi medycznej medyczna). Są też inne  badania

Natomiast często zachwalana Lukrecja DGL nie jest aż tak spektakularnym środkiem chociaż owszem może stymulować żołądek i jelita (26) do wytworzenia większej ilości śluzu, który pomaga w ochronie błony śluzowej żołądka.

Dodatkowo śluz przyczynia się do przyspieszenia procesu gojenia i pomaga zmniejszyć ból związany z wrzodami.

Tak czy siak unikaj:

 • Mleka i produktów mlecznych
 • Alko
 • Kawy
 • Pikantnych i tłustych pokarmów.
 • Co do chili, to rzecz się opiera na Twojej osobistej tolerancji

Ważne

Prawie każdy ma niedobór kwasu żołądkowego, nawet bez konieczności badania tego stanu rzeczy, a często sprawdza się domowy test.

Problemy wynikają z uszkodzonych błon śluzowych żołądka, mechanicznie z powodu ostrych elementów jedzenia, np ości, lub przez bakterie, jak h. pyroli, lub innych powodów, gdyż najczęściej wszystko wiąże się ze zbyt niskim poziomem kwasu żołądkowego.

Mówi się o żołądkach podczas operacji, które prawie wyglądają jak żel z powodu ekstremalnych niedoborów lizyny.

Tych operacji można byłoby uniknąć właśnie przyjmując aminokwasy lizynę, prolinę, i glicynę, główne składniki kolagenu, wraz z witaminą C, w ilości 2 razy dziennie po 1/2 grama.

Nie wszyscy jednak dobrze tolerują kolagen przy dużych problemach trawiennych.

Wtedy sprawdzają się wyoizolowane, wstępnie przetrawione w laboratorium aminokwasy.

 1. Przepis na bulion z kości wegańskich, ale jednak z kolagenem.
 2. biega się, gada się

owocek

(1) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9926292
(2) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9366290
(3) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12892889/

(Visited 43 676 times, 10 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Nati 21 września 2018 o 09:24

  ja trochę nie na temat otóż od miesiąca pije co dziennie szklankę msm z Wit c z wodą i plasterkiem cytryny na czczo, no i od kilku dni czuje ze coś chyba z nerkami się dzieje bo boli mnie w krzyżach i czuję że łapią mnie tam jakieś skurcze albo klucia. . dodam że kilka lat temu zostały wykryte na nerkach torbiele w tym na jednej wielka bo ma ok 5 cm. …czy nadal pić ten msm czy zrobić przerwę

  1. avatar Jarmush 21 września 2018 o 10:23

   zrób przerwę, ale też zbadaj jak najszybciej mocz, kreatyninę, kwas moczowy, mocznik, i USG brzucha z nerkami

   1. avatar Nati 21 września 2018 o 10:31

    jeżeli takie coś u mnie występuje to znaczy że nerki źle pracują

    1. avatar Jarmush 21 września 2018 o 10:38

     zrób badania

 2. avatar Nati 21 września 2018 o 10:27

  usg robiłam kilka miesięcy temu i niby było dobrze i te badania również w tym roku.. było w normie wszystko, możliwe żeby nagle się coś pogorszylo. . szkoda bo ten sposób mi bardzo pomaga w regularnym wyproznianiu bo normalnie to mam z tym problem, a jak długa ta przerwa powinna być?

  1. avatar Jarmush 21 września 2018 o 10:28

   może się pogorszyć 1 dnia, na przykład wczoraj nie było białka w moczu, albo pewnych bakterii a dzisiaj już są. Zbadaj jeszcze oczywiście sód i potas, bo zapomniałam napisać

 3. avatar drefet 21 września 2018 o 13:30

  peps ..a len ? kleik z lnu genialnie dziala iprawie od razu usuwa bol, batat tez fajna sprawa sok lub gotowany jak marchewka , ale len podstawa kilka razy juz mi pomogl wiec szczerze polecam

  1. avatar Jarmush 21 września 2018 o 15:48

   no to proszę, jeszcze jeden sposób, tyle, że tam jest sporo fitoestrogenów, nie wszyscy chcą

 4. avatar Alaa 21 września 2018 o 17:31

  Hej kochana mam bardzo wazne pytanie , niedawno miałam wypadek samochodowy przez który została uszkodzona aorta zstepujaca, zrobił się tetniak rozwarstwiajacy który został zabezpieczony stent graftem. Jestem dwa miesiace po zabiegu jednak mam objawy zespołu podkradania podobojczykowej, stent graft przykryl tetnice podobojczykowa i mam zdecydować czy chce zrobić pomostowanie bypassem tej niedroznrj tetnicy, cały czas się zastanawiam ale w sumie nie o to pytam , w zleceniach lekarza mam lek acard (myślę że będę musiała brać to do końca życia) a dodam że mam dopiero 24 lata 🙁 zaczęłam czytać Twojego bloga i zakupiłam na sklepie spiruline, kurkumę, witaminę D3 z K2 , lykam selen, cynk i pije imbir oraz ocet jablkowy. Niewiem czy to wszystko się jakos się nie koliduje z lękiem acard ? I czy w mojej sytuacji majac stent graft i możliwe, że niedługo tez bypass odstawic lek acard a rozszerzać krew jakoś naturalnie ? Nie uśmiecha mi się do końca życia brać chemię 🙁 jednak muszę zapobiegać ewentualnej miażdżycy i zakrzepom. Bardzo proszę o poradę

  1. avatar Jarmush 21 września 2018 o 20:30

   Miej na uwadze, że kurkuma, algi, imbir, rozrzedzają krew, a akard również będzie działał rozrzedzająco i razem raczej nie powinny iść w parze. Z kolei K2 zawiaduje głównie wapniem, a K1 krzepliwością krwi, jednak w jakimś minimalnym zakresie te witaminy mogą na siebie nachodzić swoim działaniem. Jednak dobra dieta roślinna jest w stanie zdziałać bardzo dużo.

   1. avatar Alaa 22 września 2018 o 08:29

    Czyli odpuścić sobie spiruline,imbir,kurkumę i witaminę d3 z k2 ? Acard wystarczy na zapobieganie zakrzepom , miażdżycy itd ? Boję się że to może być mało. Co mogę zrobić aby uchronić żołądek od działań ubocznych acardu? Jeść marchew , pić ocet jablkowy , miód? Powinno być ok ? Szkoda mi spiruliny bo dobrze się po niej czuje , dodaje mi energii czy aż tak mocno koliduje z acardem ? 🙁 ehh ten acard najchętniej bym go odstawila ale jestem po poważnej operacji i się boję:-(

    1. avatar Jarmush 22 września 2018 o 17:28

     nie napisłam że koliduje, trzeba po prostu sprawdzić,

 5. avatar Ituska 21 września 2018 o 20:32

  Peps, pytanko mam odnośnie marchewki (i wielu innych warzyw i owoców). otóż jak mialam jakieś 12-13 lat z dnia na dzien (przynajmniej tak to wyglądało) dostałam dzikiego uczulenia na surowe warzywa i owoce (marchew, seler, por, jablka wiśnie, czereśnie, śliwki, brzoskwinie) sprawy typu banany, pomarańcze, ananasy są okey. alergia objawia się puchnięciem ust, języka, gardła do trgo stopnia że nie mogę oddychać. podobnie sprawa wygląda z migdałami, orzechami laskowymi i włoskimi. później doszła alergia na pyłki (głównie brzoza leszczyna olcha). alergolog do ktorego chodzilam na odczulanie powiedziała że to alergia krzyżowa. odczulanie na pyłki pomogło, na jedzenie już nie. od 15 lat marzę o tym by wgryźć się w jabłko albo schrupać marchewkę, ale bez dużej ilości wapna grozi to samobójstwem. co robić? w Tobie moja ostatnia nadzieja.

  1. avatar Jarmush 21 września 2018 o 21:02

   Nie wiem, czy w tym jest metoda, ale zrób biorezonans i oczyść się z pasożytów.

  2. avatar Krodi 21 października 2019 o 09:18

   Witam,! Wiem, ze komentarz jest z ubiegłego roku ale mam pytanie, czy Pani znalazła sposób/przyczynę alergii? Pozdrawiam, Ania

 6. avatar Merci 22 września 2018 o 10:06

  Pepsi, proszę o krótką poradę. Codziennie pije 4 szklanki zaraz po przebudzeniu. Chciałabym dołączyć też sode oczyszczoną. Czy mogę robić tak, że po przebudzeniu piję sodę, czekam chwilkę, później 3 szklanki, a czwartą w oknie żywieniowym. Po 3 miesięcznym epizodzie w pracowni galwanizacyjno- jubilerskiej przyjęłam do nerek, wątroby, płuc, ukladu nerwowego jelit i śledziony złoto oraz miedź. Zastanawiam się czy w takim stanie mogłabym zrobić oczyszczanie wątroby (takie nieco bardziej hardkorowe) i lewatywy żeby skuteczniej się oczyścić. Przyczyna złego samopoczucia ujawniła się miesiąc temu. Od tamtej pory rzucilam pracę, wyniosłam się ze stolycy na wioche mazurską do drewnianego domu (chociaż tutaj niebo też jest w kratkę) i szamam eko wegańskie jedzonko, dodatkowo konkretnie zabrałam się za docinanie toksyn ciała i umysłu. Generalnie czuję się coraz, coraz lepiej. Ale o sodę było pytanie, więc co z nią? 🙂 bo jakoś intuicyjnie czuję że moja wątroba chętnie by ją przytuliła. No i jak zwykle chylę czoła <3

  1. avatar Jarmush 22 września 2018 o 17:24

   dokładnie tak się robi na poście ze szklanką zero <3

 7. avatar Anna 23 września 2018 o 15:05

  Pepsi co może oznaczać podniesiona bilirubinaczej całkowita wynik 34 przy normie do 25 mężczyzna 24 lata w miarę zdrowe odżywianie silownia nie pali okazjonalnie alko dolegliwości nie ma chciał wziąść jakiś lek silny na pryszcze ślę wymogiem były badania no i wyszło takie cos

  1. avatar Jarmush 23 września 2018 o 17:11

   A pozostałe markery wątrobowe? Brał jakieś pseudo suple sportowe?

 8. avatar Beebee 26 października 2018 o 22:24

  Czy kuracja 4 szklanek przy zapaleniu żołądka i dwunastnicy jest wskazana ? I jak z orZechami ? Moze jew tej sytuacji jeść posypane kwasem askorbinowym?

  1. avatar Jarmush 27 października 2018 o 07:44

   robiłaś test na zakwaszenie żołądka sodą? kuracja 4 szklanek ma właśnie zapobiegać takim schorzeniom.

 9. avatar Beeber 30 października 2018 o 19:29

  Nie robiłam, ale zrobię. Walczę z buli… byłam na gastroskopii i wyszło zapalenie żołądka i dwunastnicy oraz zapalenie żołądka i opuszki zakażenie helikobacter Pyroli. Teraz po tej gastro mam wrażenie ze żołądek boli mnie jeszcze bardziej niż kkedy kolwiek wcześniej:/ Wolałabym nie brać antybiotyku ale pewnie trzeba ?:/ sama już niewiem co pic i co jeść. Mam slonnosci do zatwardzeń i po 3 dniach kuracji gotowana marchewka nie mogę się załatwić. Do tej pory stosowałam chlorelle i chlorek magnezu plus kwas askorbinowy i załatwiałam się super…!
  Co w zasadzie najlepiej wdrożyć ? Pomóż błagam.

  1. avatar Jarmush 30 października 2018 o 21:24

   no chlorek magnezu, dlaczego nie? jest bardzo dobry dla żołądka

 10. avatar Agnieszka 4 listopada 2018 o 17:53

  Pepsi, czy marchewkę można obrać po wystygnięciu czy zalecane jest obranie tuż przed spożyciem? A może można zjeść ze skórką?

  1. avatar Jarmush 4 listopada 2018 o 19:30

   wydaje mi się, że za bardzo kombinujesz

 11. avatar Oja 7 listopada 2018 o 20:41

  Hej, stosuję 4 szklanki, chcę włączyć kurację marchewką. Co najpierw? Zjeść marchewki i potem wypić szklanki, czy odwrotnie?
  Mam bóle żołądka (chyba to żołądek ;))

  1. avatar Jarmush 7 listopada 2018 o 21:25

   najpierw zrób kurację marchewką, a potem przejdź na szklanki, odpuść sobie jej po prostu podczas kuracji

   1. avatar Oja 8 listopada 2018 o 07:17

    ok, dziękuję:)
    Mam jeszcze w planie herbatę leczącą ponad 60 chorób i zabijającą pasożyty. To też osobno czy można jakoś połączyć?

    1. avatar Jarmush 8 listopada 2018 o 07:29

     tuż po kuracji z marchwią

     1. avatar Oja 8 listopada 2018 o 07:47

      dzięki bardzo, tak zrobię
      a ta kuracja marchewką ma jakiś czas minimalny ile powinno się ją stosować, czy to indywidualnie, po prostu obserwować kiedy bóle znikną?
      mogę sobie ewentualnie dodatkowo robić napój z imbiru, miodu, kurkumy, cytryny?

     2. avatar Oja 15 listopada 2018 o 17:55

      a może mogę jakoś zmodyfikować 4 szklanki i pić tylko niektóre, brakuje mi ich 🙂

     3. avatar Jarmush 15 listopada 2018 o 18:03

      których nie możesz pić, spod kokpitu nie widzę Twojej historii

     4. avatar Oja 15 listopada 2018 o 21:06

      robię kurację marchewką, fajna jest, czuję poprawę, wcześniej piłam 4 szklanki, też były fajne, przerwałam za Twoją radą na czas marchewki
      ale może mogę pić chociaż część szklanek?

     5. avatar Jarmush 15 listopada 2018 o 21:08

      no ale kuracja marchewką trwa tydzień, możesz zawsze pić szklankę z magnezem, i czwartą.

     6. avatar Oja 15 listopada 2018 o 21:17

      o dzięki! właśnie nie wiedziałam ile czasu robić kurację marchewką 🙂 to już będzie zaraz tydzień, zaczekam:) następna w kolejce jest herbata leczącą ponad 60 chorób i zabijająca pasożyty- ile czasu ją pić? można wtedy jakieś szklanki, czy dopiero po zakończeniu?

     7. avatar Jarmush 15 listopada 2018 o 21:19

      Dla Ciebie szklanka 2 (magnez) i 4 (zielsko) jak najbardziej tak, w sumie nawet z marchwią mogły isć

     8. avatar Oja 15 listopada 2018 o 21:25

      ok, super:) a wtedy najpierw szklanki, czy najpierw marchewka?
      i ile czasu pić herbatkę?

     9. avatar Jarmush 15 listopada 2018 o 21:31

      marchewka, potem szklanki

 12. avatar Kinia 15 listopada 2018 o 15:11

  A jeśli ktoś już przeszedł leczenie na helico (niestety antybiotykami) jak później nie przytyć ?

  1. avatar Jarmush 15 listopada 2018 o 17:53

   4 szklanki, Greens & Fruits TiB, D3+K2 TiB, omega 3 TiB i post przerywany,

 13. avatar Aaa.net 31 grudnia 2018 o 06:28

  Pepsi, prosze pomoz.

  Mama (65) z racji zawodu (instrumentariuszka na sali operacyjnej) ma zwyrodnienia i przepukline kregoslupa, czyli ciagly bol kregoslupa, do tego dochodzi niedoczynnosc tarczycy z malymi guzkami, osteoporoza (leczona klasycznie akademicko) co moim zdaniem w polaczeniu z ciaglym martwieniem sie i wieczna zgaga doprowadzilo do stanu zapalnego zoladka, krwawien (prawdopodobnie z zoladka) i metaplazji jelitowej. Jak moge pomoc? Jak dobrac diete i suplementacje bo przez zoladek boje sie zeby nie narobic wiecej szkod? Poprosilam Ja zeby odstawila leki na osteoporoze bo jej calkowicie rozwala zoladek i o ile to jakos przeszlo o tyle teraz na leczenie metaplazji jelitowej od gastrologa dostala polprazol… Inaczej sie podobno nie leczy…

  Mama zazywa d3+k2, czasem C1000, ostatnio wlaczyla kelp+selen. Jak teraz ruszyc? Testu sody chyba nie ma co robic, 4 szklanki? kuracja marchewka? W ciagu ostatnich dni przeczytalam bardzo duzo Twoich artykulow ale nie wiem jak ruszyc.

  Dodam, ze mama jest osoba ktora pewnie z racji zawodu niestety wierzy temu co mowia lekarze wiec proces przekonywania do tego zeby nie zawsze robic to co mowi lekarz jest mozolny. Do tego dochodzi jej psychika i ciagle zamartwianie sie o wszytskich dookola. Wielkie serce, niesamowicie pracowita, pednatyczna ale wykonczy mi sie jak czegos nie zmienimy 🙁 Jak pomoc takiej osobie przejrzec na oczy, i oczywiscie wzmocnic??

  1. avatar Jarmush 31 grudnia 2018 o 07:21

   Mama śpi głębokim snem matrixowym i należy postępować bardzo delikatnie, ale może sama podeślesz jej bloga. Może coś ją zaciekawi?

   Trzeba zakwasić żołądek, ale nie odrazu, bo najpierw trzeba podleczyć błonę śluzową.
   https://www.pepsieliot.com/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow/
   https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/

   Mogłaby zrobić te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ to czego nie ma. Jakie pH moczu, homocysteina, kwas foliowy i B12?

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Dodatkowo do 2 szklanki bierz 1 B6 G&G i 1 kwas foliowy G&G.

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Niech bierze 4 tabletki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html?search_query=D3&results=7 i 1 K2 G&G, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=K2&results=6
   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   niech bierze 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Niech Bierze chlorellę, albo stosuje właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Niech się nie denerwuje się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   1. avatar Aaa.net 31 grudnia 2018 o 19:48

    Dziękuje 🙂

  2. avatar Anja 1 stycznia 2019 o 12:56

   Tez zaobserwowalam, ze nasze porady trafiaja w proznie, jesli osoba jest albo z branzy medycznej, albo ma lekarza (pielegniarke, farmaceute itd) w rodzinie. Takie osoby, chocby i ciezko chore, nie rezonuja z niczym innym poza lekami od lekarza i z apteki, nawet ziol sie boja, witamin rowniez. I nie wezma, chocby nie wiem co. Smutne to jest, ale nie wszystkich da sie uratowac – niektorzy tak sie przywiazuja do swoich chorob, ze nawet w wyobrazni nie potrafia byc zdrowe, a co dopiero w rzeczywistosci. I naprawde sa gluche na wszystko, co nie jest tabletka przepisana przez lekarza. Na dzieci (niedorosle) mamy jako-taki wplyw, na naszych partnerow, rodzicow, ciotki i sasiadki – zero wplywu. Nasza wiedza przydaje sie tylko i wylacznie nam samym. Ale jesli „nas samych” bedzie duzo, to jest jakas szansa dla ludzkosci…

   1. avatar Keyt 15 stycznia 2019 o 10:27

    Jak ktoś tu kiedyś ładnie to ujął, przykład nie wykład. Jeśli bliska osoba zauważy pozytywny wpływ na nas, to być może czymś ją zainspirujemy, ale generalnie nic na siłę 😉 Działa to, do czego mamy przekonanie.

 14. avatar Migotka 20 stycznia 2019 o 04:05

  Kobieta 30 lat ,pol roku temu miala gastrektomie rekawowa.
  Wciąż przyjmuje omeprazol, ma problemy ze spadkiem cisnienia oraz oroblem z trawieniem i chyba absorbcja bialek,szuka roznych zrodel bialek,czy zrodlo tu ma znaczenie czyli np fodmapy lepiej odstawic, czy trzeba wprowadzic probiotyk enzymy itp? I np betaine hcl na lepsze trawienie bialek? Ten omeprazol to tez jakas porażka, ona mowi ze jesli go nie wezmie to czuje jakby miala wybuch wulkanu.

  1. avatar Jarmush 20 stycznia 2019 o 09:48

   problemy z trawieniem, to właśnie są problemy z trawieniem białek, a jeśli nie rozbije białka na aminokwasy, to ciało nie ma możliwości absorbować tych składników odżywczych. https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz1/

 15. avatar Atena 12 lutego 2019 o 10:49

  Wracam do czytania tych postow po raz ktorys i szukam inspiracji, jak pomoc mojemu nastolatkowi. Jestem alergikiem wziewnym od dziecinstwa (plyki traw i drzew) i on powielil moj schemat. Kiepsko tolerowal mieszanki mleczne jako dziecko, a w wieku 4 lat mial pierwszy epizod uwiezgniecia kesa miesnego w przelyku usuwany endospokowo. Teraz wspominam, ze bylo to powiazane z alergia krzyzowa na truskawki, ktore spozyl. Potem takich akcji zakonczonych interwencja chirurgow w szpitalu bylo jeszcze 3! W tym czasie rozwijaly sie u niego reakcje krzyzowe (ja tez je mam) na surowe owoce, warzywa i orzechy. Od pol roku mamy rozpoznanie w postaci eozynofilowego zapalenia przelyku. Teraz unika tych owocow i warzyw, ktore powoduja reakcje w postaci obrzeku jamy ustnej. Robimy kontrolne gastroskopie – ostatnia po 2 miesiecznej kuracji IPP i sterydem wziewnym na gardlo, wykazala stan zapalny zoladka i blizny w przelyku. Odstawilismy leki i teraz od jakiego juz czasu nie dlawi sie pokarmem. Wciaz jednak ma gazy i czasem zgage, refluks po nie wlasciwym pozywieniu (jak to nastolatek). Boje sie pylenia i zwiekszenia eozynofili. Nie wiem tez jak go prowadzic dalej. Gdzie szukac pierwotnej przyczyny i jak leczyc? Aha of 1/2 roku suplementujemy sie wit D, magnezem i teraz jeszcze B complex i probiotykiem. Wody z cytryna nie chce pic bo pali go w gardle…

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2019 o 15:58

   jak wygląda domowy test sody na ilość kwasu w żołądku, skoro podaliście mu ipp rozumiem, że założono, że ma nadkwaśność

 16. avatar Atena 12 lutego 2019 o 11:37

  gdzies sie zgubil moj komentarz…

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2019 o 15:49

   jest, one czasami tak znikają, ale wszystkie są

   1. avatar Atena 12 lutego 2019 o 16:23

    Jeszcze nie sprawdzalismy. A Ipp dają w standardzie na eozynofilowe zapalenie przelyku.

 17. avatar Edi 25 lutego 2019 o 10:02

  Pepsi czy jeśli po pierwszym dniu kuracji marchewką organizm zareagował dość silną biegunką to znaczy, że kuracja nie dla niego czy to może być normalny „efekt” i stosować kurację dalej?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2019 o 10:33

   nie wiem, silna biegunka to odwodnienie, może wybierz inną metodę

 18. avatar Justyna 25 lutego 2019 o 11:43

  Pepsi. Jeżeli chciałabym zastosować kuracje marchewką, to czy mogę ją zastosować o 11-tej, kiedy rozpoczynam moje okno żywieniowe i po porannym wypiciu 4 szklanek? Czy też musi byc ona zjedzona rano zupełnie na czczo?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2019 o 12:12

   raczej nie, zrób przez tydzień kurację marchewką, a potem włącz 4 szklanki

 19. avatar Justyna 25 lutego 2019 o 12:10

  Czy do kuracji marchewką powinno być zwykłe masło czy może być klarowane jeśli jestem uczulona na kazeinę?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2019 o 12:19

   klarowane zawsze jest lepsze

 20. avatar Kaka 17 marca 2019 o 08:53

  Czy przy kuracji marchewka na nadzerka i zapalenie żołądka stosować 4 szklanki czy któraś pominąć ?

  1. avatar Jarmush 17 marca 2019 o 09:08

   na razie pominąć trzecią, no i na razie bez soku z cytryny

 21. avatar zieloOna 27 marca 2019 o 21:36

  Wiem że kto idzie na skróty, wraca później do domu, ale czy w ramach wyjątku od reguły można marchewkę przygotować sobie np. na dwa dni?

  1. avatar Jarmush 28 marca 2019 o 07:02

   siebie pytaj w tej kwestii

 22. avatar Anka 29 marca 2019 o 23:47

  Witam,
  Czy tak przygotowaną marchewkę jem po czterech szklankach?

  1. avatar Jarmush 30 marca 2019 o 07:11

   nie na czczo, i dopuki nie zaleczysz wyściółki nie rób szklanki z octem, i niewiadomo jak reagujesz na sok z cytryny w szklankach.

   1. avatar Anka 30 marca 2019 o 10:39

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Sok z cytryny raczej ok bo pije go już długo. Nie wiem kiedy można uznać, że wyściółka jelit jest już zregenerowana. Chlorelle, jarmuż, szpinak jem w dużych ilościach. Teraz jeszcze włączam kelp i jestem na trzytygodniowej kuracji psyllium.

 23. avatar Kaka 1 kwietnia 2019 o 20:08

  Czy przy zapaleniu żołądka, pieczeni przełyku itp mogę stosować te metody i równocześnie mieszkanie ziół na walkę z oasozytami i grzybami ?

  1. avatar Jarmush 2 kwietnia 2019 o 08:56

   trzeba zaleczyć wyściółkę żołądka, ale pasożyty i grzyby też nie lubią tych metod, jak gorzkie trawienie.

 24. avatar Beata 3 kwietnia 2019 o 02:46

  A co z pieprzem, który, wszędzie piszą, powinien być dodawany do Kurkumy, by zwiększyć jej wchlanialnosc?

   1. avatar Beata 3 kwietnia 2019 o 06:27

    Tak, Twoja metoda 4 szklanek jest mi znana. Chodzi mi o to, że jedno z badań, które podlinkowalas mówi o przyjmowaniu Kurkumy w kapsułkach i nie ma nic o pieprzu. Stąd zastanawiam się czy wystarczy sama kurkuma?

    1. avatar Jarmush 3 kwietnia 2019 o 06:55

     kurkumina w kapsułkach, a nie kurkuma

 25. avatar Beata 3 kwietnia 2019 o 07:29

  No właśnie nie. W badaniu (19) jest wyraźnie, że kurkuma zapakowana w kapsułki. Ale mimo wszystko dziękuję za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 3 kwietnia 2019 o 09:04

   po co jedzenie pakować do kapsułek ?

 26. avatar Beamilka 10 maja 2019 o 20:55

  Czym zastąpić masło w kuracji marchewka?
  Okazało się że mam podobno silne uczulenie na mleko i jego przetwory..

 27. avatar Beamilka 10 maja 2019 o 21:23

  Czym zastąpić masło?
  Jak się okazało mam obecnie alergię na wszystkie przetwory mleczne

 28. avatar Gosia 21 maja 2019 o 15:41

  Czy te marchewkę trzeba na świeżo gotować codziennie? Czy mogę przygotować na kilka dni?

  1. avatar Jarmush 21 maja 2019 o 18:26

   na 2 myślę, że tak

 29. avatar Agnieszka 11 czerwca 2019 o 12:47

  Czy dobrym pomyslem jest codzienna szklanka zero z soda jesli:
  1. mam klucia w roznych miejscach z lewej srony i obstawiam zoladek jednak nigdy nie mialam gastroskopii, raz mowlam dochtore ale zostalo to 'olane’
  2. jak pije te sodeto praktyczne nie ma zadnego klucia (to samo jak jestem na wakacjach albo na innym ’ luzie’, byle nie w codziennej rutynie) a przynajmniej jest bardzo zredukowane ze go praktycznie nie zauwazam
  3. pije sode juz od miesiaca (z przerwa weekendowa) i zawsze mi sie odbija w trakcie picia – moze to nadkwasota i stad te klucia? a moze jakis helicobacter
  4. mam tez kamien w woreczku dosc spory i juz siedem razy oczyszczalam watrobe i czekam zeby i ten wreszcie wyszedl, wierze ze przyjdzie jego koej, w miedzyczasie schodzi mnostwo zlogow watrobowych ale na klucia w zoladku to nie wplywa poki co, wiec klucia te raczej nie sa spowodowane tym kamieniem.

  Moze Pepsi zauwazysz tu jakies punkty wspolne…musze powiedziec ze dobrze sie czuje pijac te sode rano przed czterema szklankami ale boje sie ze moze potem niedostatecznie dokwaszam zoladek.

  1. avatar Jarmush 11 czerwca 2019 o 13:28

   widzisz niestrawione kawałki jedzenia w kale? jak trawisz białko? Skoro Ci pomaga, rób przerwy, czyli pij 2 tygodnie i przerwa

 30. avatar Agnieszka 11 czerwca 2019 o 14:01

  Odkad zaczelam oczyszczac watrobe to juz w zasadzie nie wiem co to niestrawione kawalki, wczesniej to byl glownie tluszcz. Choc czesciej mam luzne stolce, czasem 'postrzepione’ ale odkad te watrobe oczyszczam to ich kolor jest jasniejszy wiec podejrzewam ze zolci jest wiecej. A jak moge poznac ze bialko trawie zle/dobrze?

  1. avatar Jarmush 11 czerwca 2019 o 17:40

   suche bobki 🙂 zaparcia

 31. avatar Ona 13 lipca 2019 o 10:51

  Czy kurację marchewka mogę zrobić przy refluksie żółciowym i żółciowym zapaleniu żołądka? I co byś generalnie przy tym polecała? We wtorek idę do gastrologa po leki, ale może coś naturalnego by mi.pomoglo…

 32. avatar Ewa Kramarczuk 18 lipca 2019 o 17:24

  Pepsi ile dni ma trwać kuracja marchewką przy wrzodach?

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2019 o 21:47

   to jest pokarm, to nie jest antybiotyk, zrób tydzień i zobacz

 33. avatar Kaśka 23 stycznia 2020 o 20:18

  O kuracji marchewką przeczytałam na tym blogu trzy miesiące temu i wtedy też spróbowałam. Pierwsze efekty były po kilku dniach, zero objawów refluksu, zero pieczenia w żołądku, zero odbijania, codziennie rano wypróżnienia o tej samej porze, zero zaparć, zniknęły problemy z żylakami odbytu. Stosuję ją cały czas od listopada 2019 i mój układ trawienny ma się świetnie. Marchew gotuję codziennie wieczorem, widziałam, że niektórzy pytają czym zastąpić masło, ja używam masła klarowanego. Jakość marchewki ma zapewne kolosalne znaczenie. Sama zaopatruję się w sprawdzonym eko sklepie i nie polecam eko warzyw z marketów.

 34. avatar petitkaa 30 stycznia 2020 o 21:16

  Pepsi, myślisz w takim razie, że można wyleczyć Helicobacter poprzez zakwaszenie żołądka? W tym suple od Ciebie 🙂
  (do tego występuje u niego łuszczyca, ciągłe wzdęcia, bóle brzucha – to wszystko się łączy..)

  1. avatar Jarmush 30 stycznia 2020 o 21:36

   Można próbować, w wielu przypadkach się udało, Lukrecję DGL niech też bierze

   1. avatar petitkaa 30 stycznia 2020 o 21:52

    okii:)

 35. avatar Ola255 16 marca 2020 o 12:26

  Jak podgrzać te marchewki? Dolać wrzątku czy tylko włączyć palnik? Żeby ich nie usmażyć przypadkiem :/ w końcu są w maśle. nie wiem czy to dobrze robię. Kurację stosuje od kilku dni. Póki co nie ma za bardzo efektów, ale mam nadzieję, że się pojawią. Prócz tej kuracji zaczęłam brać chlorelle, olej rokitnikowy, cynk, siemię lniane i witaminę C. A do tego biorę leki przepisane przez gastrologa panzol i debretin. Zmniejszyłam niedawno dawkę panzolu. Biorę jeden pół godziny przed marchewką i przed kolacją. Do tej pory brałam 2×2. Bardzo chciałabym przestać brać te okropne leki, bo przez nie nie mogę starać się o dziecko, a bardzo bym chciała. Czy jest to możliwe, że wyleczę się naturalnymi metodami? Nadżerki lekarz stwierdził na podstawie badań kału no i faktycznie dość obszernego wywiadu. Załamalam się, gdy stwierdził, że leki będę brać zawsze. Mam dopiero 27 lat i chce założyć rodzinę. Lekarz stwierdził, że po kuracji może zrobimy mała przerwę, ale nie wierzy, że przestanę się denerwować i przez to będę musiała brać. Nie jadłam jakoś bardzo niezdrowo. U mnie to głównie stres… Proszę o jakieś rady i co z tymi marchewkami?

  1. avatar Jarmush 16 marca 2020 o 12:35

   Może ktoś z czytelników podpowie, kto robi tę miksturę

  2. avatar Jarmush 16 marca 2020 o 12:35

   I jeszcze jedno, wszystko można zmienić w sobie

   1. avatar Ola255 16 marca 2020 o 21:40

    Mam taką nadzieję.. choć jeszcze pytanie co sądzisz o tym? Może biorę tego wszystkiego już za dużo??? Pije jeszcze ziola – czasem rumianek, negietek, prawoslaz a czasem lukrecja. Czuje jakies bulgotanie w przewodzie pokarmowym co jakis czas, mam teraz jakby czestsze bóle zoladka i odbijanie po jedzeniu (moze dlatego ze zmniejszylam dawke IPP A od lekarza biorę jeszcze debretin, ale strasznie duża była pierwotna dawka szczególnie jak na moją wagę 43 kg.. ) Nie wiem czy to wszystkow ogóle jest wchłanianie przez mój organizm przy braniu IPP.. probowalam tez niedawno sok z białej surowej kapusty ale odstawiłam, bo bałam się że za wczesnie na to, ze od tego może sobie pogorszyłam..

    1. avatar Pesstek 30 czerwca 2020 o 12:38

     I jak udało się

    2. avatar nikodem 26 marca 2021 o 23:15

     Sok

    3. avatar nikodem 26 marca 2021 o 23:36

     Sok z białej kapusty powinien być ok.rano na czczo, ok. 3/4 szklanki, to z ćwiartki średniej kapusty, wyciśnięty wyciskarką wolnoobrotową , w ostrzejszych przypadkach rano i wieczorem. . Jest taki lek na ratowanie śluzówki żołądka, ale obecnie nie dostępny, nazywa się Ulgastran zawiesina,. Na receptę, To zalecenie od dobrego doktora ale nie idzie kupić. Dobry jest też przed snem syrop gastrotuss. Ten syrop jest też w wersji dla małych dzieci. Dziwne że nie stosowałaś, artykuł o tym soku z kapusty jest w Zdrowie bez leków. Nr10/2019RIPP? musisz zdecydować, czy odstawić. .

 36. avatar horowita 15 kwietnia 2020 o 20:13

  Droga Pepsi, czytam Malahowa i on pisze cos takiego : ,,Inne charakterystyki systemu trawiennego. O efektywności odżywiania organizmu człowieka świadczy fakt że każda komórka jelitowa jest w stanie zabezpieczyć substancje pokarmowe 103 -105 innych komórek organizmu. Normalne funkcjonowanie układu żołądkowo-jelitowego związane jest z jego ciągłym regenerowaniem. Najsłabszym ogniwem jest nabłonek, który szybko się złuszcza. Czas odbudowy nabłonka dwunastnicy 1,8 dnia (2,3% na godzinę), jelita cienkiego 3-5 dni (1,4-0,7% na godzinę). Najszybciej odnawia się glikokaliks, w ciągu czterech do dziesięciu godzin. Takie jego szybkie odnowienie tworzy efekt oczyszczania kosmków jelitowych. Stąd wynika, że częste posiłki (częste jedzenie) prawdopodobnie najszybciej złuszcza nabłonek jelita. W ogóle nabłonek jelita odbudowuje się całkowicie w ciągu 6-14 dni. Oto między innymi odpowiedź na pytanie dlaczego powstrzymywanie się od jedzenia w ciągu tego czasu sprzyja bliznowaceniu wrzodów układu żoląd-kowo-jelitowego.” W takim razie ,,bliznowacenie wrzodów” jest zjawiskiem pożądanym? Bo nie napisał ,,gojenie” tylko bliznowacenie. Może wiesz o co tutaj chodzi? I nie wiem w końcu czy to częste jedzenie jest wskazane przy tym schorzeniu, czy przeciwnie. A stosuję post przerywany -2 h tyko jem…

  1. avatar Jarmush 15 kwietnia 2020 o 20:22

   Przy refluksie żółciowym trzeba jeść często i mało, pisałam o tym wielokrotnie, sytuacja zresztą to wymusza, gdyż zarówno pełny żołądek, jak i pusty po prostu wywołuje wręcz ból. Nie wiem czy Małachowowi chodzi o tę sytuację. Jeśli chodzi o jego zalecenia, jakoś nie widzę korelacji z historiami przypadków, które ja znam. Od pewnego czasu bardziej zdaję się na Lasta, czy Bołotowa. Jednak odbudowa tkanki faktycznie dzieje się cały czas. https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/10809/wiesz-ze-zaledwie-w-ciagu-3-dni-jestes-w-stanie-uzdrowic-swoje-jelita.html

   1. avatar Hora. 15 kwietnia 2020 o 23:14

    Dziękuję za odpowiedź, ja właśnie też nie wiem o jaką sytuację mu chodziło. Do Lasta i Bolotowa jeszcze nie doszłam, muszę przemaglować Malahowa najpierw 😛 Dziękuję za linka czytam z uwagą, wiem że pisałaś wielokrotnie, ale za duzo info jeszcze dla mnie. (Dopiero zaczynam, a też jestem trochę ,,powolna”) Pomału układam sobie to w głowie. Love

 37. avatar Natalia 4 maja 2020 o 15:22

  Czy mogę zacząć kuracje Marchewka nawet jak zaczęłam brać antybiotyk na helicobacter?

  1. avatar Jarmush 4 maja 2020 o 19:50

   dopiero po antybiotyku, ale przede wszystkim probiotyki, bo antybiotyk wybije Ci dobry mikrobiom i będziesz zaraz na coś chora

 38. avatar Justyna1994 22 czerwca 2020 o 19:38

  Kochana ,prosze o pomoc . Od trzech miesięcy mam ból żołądka ,ssący na przemian z bólem podobnym do uderzenia po jedzeniu . Brałam amotax i klababax i przez dwa tygodsnie czułam się jak nowo narodzona ,ale wszysko runęło gdy zaczęłam brać Metronizadol . Byłam w szpitalu trzy razy ,ale mówią ,ze to nadżerki bądź wrzody . Mam gastroskopię 10 lipca,ale bardzo się boje ,ze nie doczekam jej ,albo niw będę złamane się psychicznie ,bo niewiele mi brakuje ,tak się tym martwię . Pomocy . Co mogę zrobic aby objawy choć na chwile ustąpiły i żebym lepiej czuła się pysychicznie

  1. avatar Jarmush 22 czerwca 2020 o 20:10

   Robiłaś domowy test na zakwaszenie żołądka? Może któryś z tych naturalnych nieinwazyjnych sposobów zadziała https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/10331/kuracja-marchewka-i-5-innych-prostych-metod-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka.html

 39. avatar Edyta 29 lipca 2020 o 14:47

  Witam,

  Pod koniec lutego podczas gastroskopii zdiagnozowano u mnie dość liczne nadżerki pokryte hematyna w trzonie żołądka. (Test ureazowy na HB ujemny). Brałam 2 mce Helicid20 i było w miarę ok (Ale ból czasami się pojawiał)teoretycznie nadżerki powinny się zagoić? Niestety jakiś czas po odstawieniu palący ból pod lewym żebrem wrócił. Znowu dostałam enamere40 i biorę ja 6dni, ale pieczenie nadal występuje. Nie wiem o co chodzi. Z supli biorę thyroset na tarczyce, który ma sporo witamin, San probi barier i debutir. Od czego powinnam zacząć? Robić test z soda? 4 szklanki? Marchewkę? Proszę o pomoc ?

  1. avatar Jarmush 29 lipca 2020 o 14:56

   masz hashimoto`? czy zwykłą niedoczynność tarczycy? Iel masz lat? Na jakiej jesteś diecie jaki poziom 25(OH)D? Oczywiście,że trzeba zacząć od zaleczenia błony śluzowej żołądka https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/10331/kuracja-marchewka-i-5-innych-prostych-metod-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka.html , i 4 szklanki, ale teraz ogranicz je do 2 , czyli rób 2 i 4, bo kurku=ma z pieprzem i ocet jabłkowy mógłby rozdrażnić Twój żoładek.

   1. avatar Edyta 29 lipca 2020 o 15:10

    Dziękuje za szybka Odp. Nie mam hashimoto(miałam usg) i Niedoczynnosci jako takiej nie miałam wcześniej. Dopiero w ciąży miałam wyższe tsh i brałam hormony najniższa dawkę. Po porodzie odstawiłam. Muszę niedługo powtórzyć badania hormonów. Thyroset biorę na wzmocnienie. Witaminy D nie badałam, ale zrobię to. Mam 31 lat i właśnie po porodzie się zaczęło. Dietę staram się lekkostrawna (co 3h). Nie jem mięsa, ale to już 18 lat. Jem za to ryby, jajka, warzywa, trochę owców, trochę nabiału i zboża. Ok zacznę od szklanek 3 i 4. Coś jeszcze z tego posta mogę wprowadzić?

    1. avatar Jarmush 29 lipca 2020 o 19:52

     trzeba próbować metod, marchewka etc

   2. avatar Edyta Walaszek Wójcik 29 lipca 2020 o 16:40

    aha i czy na pewno mam pic szklanke 3 i 4? to w 3 jest ocet jablkowy. powinna to byc 2 i 4? czy po prostu 3 bez octu jablkowego?

    1. avatar Jarmush 29 lipca 2020 o 19:51

     2 i 4 przepraszam jeśli się przejęzyczyłam

 40. avatar KaśKaś 25 sierpnia 2020 o 11:23

  Cześć Pepsi,
  a co jeśli mam tylko lekki stan zapalny śluzówki żołądka i Helicobacter pyroli? Żadnej zgagi, refluksu, wrzodów?
  Czy są jakieś naturalne metody na pozbycie się Heli?
  Codziennie stosuję 4 szklanki, które bardzo dobrze toleruję, zjadłam dwa opakowania SACCHAROMYCES BOULARDII (G&G), codziennie Omega3 TiB, D3+K2 TiB, magnez i wit. C. Ostatnio włączyłam B Complex.
  Bardzo chcę uniknąć klasycznej kuracji (czyli antybiotyku).

  1. avatar Jarmush 25 sierpnia 2020 o 12:56

   skąd wiesz w takim razie że masz ten katar żołądka w dalszym ciągu?

   1. avatar KaśKaś 25 sierpnia 2020 o 13:11

    Z gastroskopii robionej 17 sierpnia. Jeszcze nie byłam z tym u gastrologa, no ale wiemy co mi zaproponuje, więc waham się czy w ogóle iść. Z dolegliwości mam nudności, przelewanie, czasem wzdęcia. Bardzo pomógł mi ten probiotyk (przypuszczałam, że to SIBO, stąd mój pomysł, żeby go brać), no ale jak widać Heli tam wciąż siedzi.

    1. avatar Jarmush 25 sierpnia 2020 o 14:12

     Jeśli lekarz uzna że to Heli da Ci antybiotyk, możesz więc wykonać wcześniej któreś z tych naturalnych metod.

     1. avatar KaśKaś 26 sierpnia 2020 o 08:51

      Na pewno da antybiotyk, no bo w wyniku ma napisane Heli +++.
      Przy czym ja część tych metod stosuję od dawna przy okazji szeroko pojętego dbania o siebie, które znam z tego bloga.
      Czyli:
      4 szkanki – tam jest kurkuma i OJ; herbatka przeciwpasożytnicza z kurkumą i miodem (co 2-3 dni), kiszonki co 2-3 dni (zamiennie sok z buraka, ogórka czy kapusty kiszonej), miód z miksturą czosnkową i pyłkiem pszczelim codziennie na zakończenie okna żywieniowego.

      I pewnie dlatego się spoko czuję jak na obfity rozrost Heli. Zrobiłam dziś dla pewności test sody – odbiło mi się po 43 sekundach. Po kolejnej minucie dwa pomniejsze beczki. Więc chyba nie ma co bardziej zakwaszać żołądka, jak sądzisz?

     2. avatar Jarmush 26 sierpnia 2020 o 20:00

      już nie zakwaszaj

    2. avatar Gośka 28 września 2020 o 19:34

     Kaśkaś widzę że masz taką samą diagnozę po gastroskopii jak ja. Też robiłam to wszystko i mam dylemat czy tak zostawić bo czuję się w miarę dobrze czy wziąć antybiotyki,A ty jak zrobiłaś?pozdrawiam Gośka

 41. avatar Paweł 27 listopada 2020 o 09:08

  witajcie. A ja mam okropny problem z bardzo brzydkim zapachem z ust. pemanentnie, nawet bezpośrednio po umyciu zębów.Niszczy mi to totalnie wszystko. Prywatne kontakty zminimalizowałem do 0.
  Zęby mam zdrowe i już kilka razy sprawdzone przez dentystów. od dawna mam uczucie ze to z żołądka. przestałem pić alkohol, nie pale, nie jem wogóle słodyczy. Jem marchewkę od 3 dni i popołudniu i wieczorem pije świeżo wyciskany sok z kapusty ( szklanke ).
  Nie mam i nigdy nie mialem bólu brzucha. mam zato mega wzdęcia. całe życie. w zeszlym roku brałem na gardło 4 razy antybiotyk, aż odkryłem tajemna moc propolisu. Nie chce iść do gastrologa, bo wiem ze mi przepisze antybio, a ja chce to wszystko naturalnie załatwić.
  kiedy mogę się spodziewać efektów kuracji marchewką i sokiem z kapusty?
  proszę was o pomoc i pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Pepsi Eliot 27 listopada 2020 o 09:35

   A jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   1. avatar Paweł 28 listopada 2020 o 09:41

    Test wypadł chyba źle. podczas picia miałem jakby krótko bombelki w przełyku, ale potem nic się nie działo 5 minut. miedzy 2 a 3 minutą coś się budowało, ale nie chcialo wybuchnąć, aż w końcu po 5min. przyszło i zrobilo niestety tylko „pyk”.nie jadłem od wczoraj od 18 🙁 nie było lekko.

    1. avatar Paweł 29 listopada 2020 o 15:49

     Kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów mojej kuracji i czy to normalne, ze narazie nic się nie poprawiło i czy słyszałaś już o takich obiawach permanentnie cuchnącego oddechu mimo zdrowych zębów w związku z wrzodami żołądka czy myślisz ze może to coś innego.
     I jeszcze dwa pytania co jeść i czy surowe rzeczy tez mogę.
     Pozdrawiam

     1. avatar Pepsi Eliot 29 listopada 2020 o 17:01

      Artykuł ma charakter poglądowy, nie jestem lekarzem, są to nieszkodliwe i nieinwazyjne metody i można próbować, jakby miało pomóc, przynajmniej można by po kilku dniach odczuć poprawę, tak myślę.
      A to u Ciebie może być niewydolność odźwiernika, np w wyniku gastroskopii. Dochodzi też do niewydolności odźwiernika u osób chwiejnych emocjonalnie, prowadzących nieregularny tryb życia, palących papierosy, nadużywających alko, spożywających w nadmiarze zbyt tłuste i smażone pokarmy. U części chorych niewydolność odźwiernika przejawia się występowaniem refluksu żółciowego towarzyszącemu chorobie organicznej, na przykład wieloletniej chorobie wrzodowej żołądka, cukrzycy, zaburzeniom metabolicznym i hormonalnym. Czasami nie ma czynnika powodującego niedomykalność odźwiernika, jest samoistna. Ale nie wiem czy to to.

     2. avatar Oliwia 19 marca 2021 o 20:07

      Orzechówka- mój dziadek kiedyś to polecił swojemu znajomemu. Pomogło.

  2. avatar Mruno 27 marca 2021 o 00:35

   Paweł zbadaj jelita, oczywiście to opcja jeśli faktycznie nie używasz sobie alko, papierosów, kawy, smażonego miecha i nadal problem trwa

   1. avatar Mruno 27 marca 2021 o 00:37

    I mówię tu o dokładnym badaniu a nie popukaniu w kolanko

  3. avatar Regina Kluczborska 27 marca 2021 o 03:30

   Miałam podobną historię i doszłam do przyczyny. w jednym migdałku w kryptach stale zalegały resztki jedzenia, które się rozkładały, a czasem tworzyły się czopy ropne. Kiedy nauczyłam się wyciskać ten migdałek specjalną szpatułką, problem zniknął.
   U mojego męża natomiast taki zapach wydziela się jak mu się przytka ślinianka. Kiedy ją oczyści wygniatając i potem żując plasterek cytryny pobudza ją do pracy. Zapach znika. Ślinianki mają kanaliki, które czasem z jakiegoś powodu stają się niedrożne/ przytkane i też następuje rozkład resztek jedzenia.

 42. avatar Krystian Sz 11 grudnia 2020 o 17:49

  Cześć Pepsi wrzody przełyku i zapalenie żołądka m też refluks lecz nie mam zgagi bardziej cofa mi się kwas bo bolą wtedy wrzody przełyku , mam problem z trawieniem czuje że jedzenie mi zalega w przełyku i żołądku , robiłem test soda i wyszło że w ogóle nie mam kwasu przyjmowałem wcześniej rok czasu leki ipp i moje pytanie czy majac takie dolegliwości mógłbym przyjmować enzymy trawienne w tabletkach ?? I czy przyjmowanie takich enzymów może sprawić to że później bez tych tabletek żołądek samodzielnie nie będzie trawił bo organizm się przyzwyczai? Proszę o radę. Pozdrawiam

 43. avatar Vanessa 15 marca 2021 o 20:15

  Pepsi czy przy wrzodach można pić ocet jabłkowy i jeść kiszonki?

  1. avatar Pepsi Eliot 16 marca 2021 o 06:27

   nie można sprawiać bólu, i chociaż przy wrzodach również często brakuje kwasu w żołądku, to najpierw należy zaleczyć śluzówkę, buliony kolagenowe, glutamina, i próbować jednocześnie zakwaszać żołądek. nie jestem lekarzem, niekiedy antybiotyk jest koniecznością, ale wtedy trzeba stanąć na wysokości zadania i natychmiast odbudowywać mikroflorę

 44. avatar Agata Banas 27 marca 2021 o 07:54

  Droga Peps, a co może oznaczać wynik
  -wit B12 >6000, kiedy widełki górnej normy są 800??
  Moj tato ma 60 lat i zdiagnozowanego raka trzustki pół roku temu przeszedł operacje metoda Whipple’a, obecnie dostaje chemioterapię, po operacji i po chemioterapii nie może wyjść z anemii, ma nudności, kłopoty z oddawaniem stolca, ból brzucha, przelewanie się w żołądku, zgagę. Co do leków od lekarzy ma przepisane paracetamol, Kreon. Dodatkowo suplementuje wit D3 z K2, Bkomplex, wit C, omegę3, probiotyki i przyjmuje wlewy z kurkuminy.
  A o to wyniki badań:
  – leukocyty 17,28 (4,23-9,07)
  – hemoglobina 10,2 a ostatnio była nawet 6,1 i była przetaczaną krew
  – henatokryt 33,3 (40,1-51)
  – żelazo 25 (65-175)
  – Kwas foliowy 29,60 (3.10-20.50)
  – CRP 2,60 (0,00-5.00)
  – CA 19-9 11,50 (0,00-37,00)
  – PSA calkowity 4,098 (0,000-4,000)
  – B12 > 6000 (189,00-883,00)
  – Prawie codziennie rano pije świeży sok z selera naciowego z jabłkiem stara się trzymac dietę ale czasami trudno mu się przemoc aby zjeść bez myśli ze będzie go bolał brzuch. Droga Pepsi wiem ze to rak a z nim nie ma mocnych ale może jest jakieś światełko w tunelu bo badania nie dają 100% odpowiedzi ze jest bardzo zle…. Z góry dziękuje za odpowiedz

  1. avatar Pepsi Eliot 27 marca 2021 o 10:01

   Brał jakiś Bcomplex przed badaniem? Niech zbada przy okazji homocysteinę, bo to może być mutacja genu MTHFR.
   Ile bierze D3 z K2? Jaki ma poziom 25(OH)D? Trzeba zaprzestać wlewów z kurkuminy, bo to silny chelator żelaza. Niech przejdzie na wlewy z C i dodatkowo przyjmuje 2 porcje liposomalu Glutationu TiB po 1 porcji przed śniadaniem i lanczem. Nie jestem lekarzem, nie składam żadnych obietnic. Życzę Twojemu Tacie powrotu do zdrowia <3

   1. avatar Agata Banas 27 marca 2021 o 10:12

    Tak brał 1 tabletkę wit bkomplex w sumie miesiąc czasu, badanie 25(OH)D wykazało 45.50, czyli te wlewy z kurkuminy nie będą działać na tego raka???

    1. avatar Agata Banas 27 marca 2021 o 10:22

     A wit d3 bierze codzienie łącznie 8000 j.m.

    2. avatar Przemko :-) 27 marca 2021 o 11:25

     W poważnych chorobach zalecane jest poziom D3 powyżej 100. Przy raku to raczej w okolicach 200 nawet. Przedział 70-90 dla osób zdrowych.

 45. avatar Gosia 27 marca 2021 o 09:35

  Witaj Pepsi, jestem bulimiczką, wiem że szkodzę swojemu ciału, teraz widzę, że jeszcze marnuję cenny kwas. Czy możesz opisać co się dzieje z moim żołądkiem po ataku bulimii? Nie loguję się, bo się wstydzę, nawet Ciebie, choć się nie znamy.

  1. avatar Pepsi Eliot 27 marca 2021 o 09:54

   Nie masz się co wstydzić, bo mam za sobą całe lata bulimii, wyszłam z tego surową 811 z postem przerywanym, , ale o bulimii wiem wszystko. Żołądek wiadomo, traci soki, możesz poparzyć przełyk, zależy jaki masz system rzygania, czy natychmiast po jedzeniu, czy cały dzień się napychasz, potem rzyganie już z dużą ilością kwasu. To jest gorsza opcja, bo niszczy zęby, przełyk. Najbardziej nieprzyjemne objawy, to kołatanie serca z powodu odwodnienia i spadku potasu. Można wręcz wykorkować przy kiblu. Nie owijam w bawełnę, chcę, żebyś natychmiast zaprzestała procederu. Jest dieta, która pozwala się obżerać, to 811 z postem przerywanym. Będziesz zawsze szczupła i będziesz mogła najeść się do syta. Umysł stymuluj oddechami przy codziennym bieganiu. <3

   1. avatar Gosia 29 marca 2021 o 20:02

    Bardzo dziękuję kochani, za słowa otuchy i wsparcie, nie rozmawiałam o tym nigdy z nikim, chociaż bulimia towarzyszy mi już od prawie 20 lat. Często mam kilkutygodniowe przerwy i wydaje mi się, że to koniec, ale nagle wraca przymus napchania się po korek i nie jestem w stanie nad tym zapanować. Od lat jestem szczupła, jem najzdrowiej jak potrafię, nawet biegam:) wiem skąd to wszystko, a i tak 2-4 razy w miesiącu ląduje nad muszlą. Dziękuję Pepsi, ze mówisz o tym tak otwarcie, chciałabym wiedzieć, czy udało Ci się tak od razu, jak z fajkami, czy to trwało? Wierz mi robię wszystko o czym piszesz, żeby przestać, staram się zminimalizować skutki i zawsze mam nadzieję, ze to był ostatni raz.

  2. avatar Przemko :-) 28 marca 2021 o 20:37

   Kochana Gosiu! Nie wstydź się proszę. Jesteśmy z Tobą i wspieramy Cię. Potrzebujemy Cię. Dużo dobra i miłości!

 46. avatar Monika 14 kwietnia 2021 o 11:14

  Pepsi ja mam pytanie z trochę innej beczki… Niedawno wróciłam do biegania, wszystko wspaniale, nawet nerwica lękowa zelżała 🙂 Mimo to, zawsze jak wracam do domu nie jestem w stanie rozgrzać ciała – bardzo długo skóra jest po prostu zimna, nawet gorący prysznic nie pomaga, a kilka godzin później – senność, ból głowy i minimum 37 stopni, za każdym razem… Nigdy wcześniej tego nie doświadczyłam, to normalne? 😀

  1. avatar Pepsi Eliot 14 kwietnia 2021 o 15:31

   raczej nienormalne, jakie masz ciśnienie, cukier i insulina na czczo, żelazo i ferrytyna, TSH, test na nadnercza, B12, kwas foliowy?

   1. avatar Monika 14 kwietnia 2021 o 17:53

    Ciśnienie zawsze bardzo niskie, reszta była ostatnio w normie – biorę b complex, d3+k2, probiotyki, kelp i witaminę c, do niedawna popijalam tez floradix, ale zbadam jeszcze raz, dzięki pepsi ??

 47. avatar Zocha 15 kwietnia 2021 o 07:31

  Pepsi jak zwiększyć przyswajalność kurkuminy przy nietolerancji psiankowatych?

  1. avatar Pepsi Eliot 15 kwietnia 2021 o 08:17

   Liposomal Kurkuminy TiB https://thisisbio.pl/antyoksydanty/4121-liposomal-curcumin-250ml-tib–5905344040871.html to najlepsza opcja

   i opcja słabsza, możesz też kurkumę This is BIO mieszać z olejem koksowym surowym bio

 48. avatar HanaM 27 kwietnia 2021 o 08:43

  Jakie suplementy, choćby z Waszego sklepu najpier wprowadzić do diety w przypadku h. pylori, zapalenie żołądka i refluks? Przeglądam wasz sklep i w zasadzie potrzebne jest większość rzeczy-probiotyki, aminokwasy, kurkuma, witaminy. Ale na razie jem mało, przeważnie zmiksowana kasze jaglana z dodatkami (banan, mielone migdaly, marchew, borówki i inne wskazne przy diecie), więc żeby nie obciążać układu pokarmowego i dlatego, że już nie będę miała kiedy tego wszystkie brać – co wprowadzić jako pierwsza fazę leczenia?

  1. avatar Pepsi Eliot 27 kwietnia 2021 o 08:56

   Miałaś kurację antybiotykową na H pyroli?

   1. avatar HanaM 27 kwietnia 2021 o 09:37

    Nie i chce jej uniknąć. W szczególności że zapalenie żołądka i h. pylori dają objawy tylko w postaci wzdec po każdym posiłku (po kaszy jaglane tylko czasami) oraz w postaci dusznosci w pozycji siedzącej. Mam astmę i wiem że to nie z układu oddechowego, poza tym byłam u pulmunologa – płuca i oskrzela czyste. Mam te duszności, jakby u isk pod i w okolicy mostka tylko po jedzeniu i w pozycji siedzącej.

    1. avatar Pepsi Eliot 27 kwietnia 2021 o 16:41

     No to ciągnij dietę, rozumiem, że alergenów nie jesz

     1. avatar HanaM 28 kwietnia 2021 o 05:26

      Jadłam, ale tylko do kawy mleko w ostatnim miesiącu przed tym wszystkim, a sama kawa bardzo mało kwaśna i średnio palona. Poza tym czasami orzechy, jajka, niestety też gluten, ale niewiele – tylko jak zapomniałam śniadania do pracy. Ogólnie dietę miałam dobra, codziennie porcja surowych warzyw. Tylko słodycze prawie codziennie bo mam dość stresujące zajęcie. Zrobiłam test sodowy i wyszło jedno małe odbicie, nawet nie beknięcie po 2 minutach. Biorę emanere. Ostatnia wzięłam 24h przed testem. Aha i wedreujace klucie wkolo pepka, ale tylko jak dotknę. Wyczuwam też pod tkanka brzucha jakby powiększone organy, po prostu je wyczuwam palcami

     2. avatar Pepsi Eliot 28 kwietnia 2021 o 09:04

      Przede wszystkim USG brzucha, od tego bym zaczęła i trochę badań. Masz coś z tej listy? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html

 49. avatar Karolina 5 maja 2021 o 18:09

  Pepsi ratuj. Ostatnio miałam straszne problemy z żołądkiem.Po zjedzeniu banan odbijało mi się 3 godziny.Horror.Po teście z sodą nie odbiło mi się….kwasu zero. Zaczelam pić ocet jabłkowy. A do potraw z białkiem łykalam dwie tabletki betainy hcl.Jest duża poprawa. Wczoraj zrobiłam gastroskopie i wyszło ostre nadżerkowe zapalenie żołądka.Przystępuje do działania.Marchewka ,sok z ziemniaka, mastika ,sok z selera i reszta.Niestety bez zakwaszenia nawet tą marchewka mi się odbija.Nie wiem co mam zrobić i czy nie zrobię sobie krzywdy zakwaszajac przy nadzerkach ale bez tego się nie da….

  1. avatar Pepsi Eliot 5 maja 2021 o 19:43

   to się robi tak, że się zalecza i jednocześnie trochę zakwasza. Odczuwasz ból po betainie?

   1. avatar Karolina 6 maja 2021 o 10:17

    Nie , nie odczuwam.Moze właśnie zrezygnować z octu a zostawić tą betainę?

    1. avatar Pepsi Eliot 6 maja 2021 o 11:33

     jeśli Cię nie piecze, to może być i to i to, ale betaina jest priorytetem

     1. avatar Karolina 6 maja 2021 o 15:27

      Dziękuje

 50. avatar Milenka 29 czerwca 2021 o 21:11

  Witaj Pepsi. W sumie to nie wiem od czego zacząć. Mam żółciowe zapalenie żołądka od tego czerwone gardło i migdały i oczywiście obłożony język. Ostatnio często czuje jak wylewa mi tą żółć i parzy cały przełyk takie palenie utrzymuje się około 6 dni potem kilka dni spokój i od nowa. Piecze mnie cała jama ustna język nawet nie mogę jeść bo nie odczuwam smaku i boli przy przełykaniu. Robiłam Twój test mam niedokwaszony żołądek . Do tego dochodzi anemia, zaparcia i silne PMS. Mam też znaczny spadek odporności. Częste anginy a przed każdym okresem kichanie katar ból głowy jak przy chorobie… Nie wiem od czego zacząć bo mało co jem ostatnio bo nie mogę. Kupiłam u Ciebie glutaminę ale nie wiem czy stosować i do czego wogóle dodawać żeby było dobrze żeby nie narobić jeszcze gorzej.

  1. avatar Pepsi Eliot 30 czerwca 2021 o 04:59

   Jest pytanie dlaczego masz refluks żółciowy. Przy tej dolegliwości trzeba często i małe porcje jeść, bowiem zdecydowanie mniej boli, gdy w żołądku jest trochę pokarmu. https://www.pepsieliot.com/zdrowie/13631/cytrynian-magnezu-przyczynia-sie-do-likwidacji-refluksu-w-3-krokach-.html
   Co do lukrecji DGL zdania są bardzo podzielone, czyli poddana wątpliwość ewidentnej skuteczności, ale naturopaci doradzają.
   3 miesięczna kuracja Greens&Fruits TiB po 1 do śniadania , do tego cytrynian magnezu TiB(zaraz się pojawi w sklepie) do tego D3+K2 TiB i przeciwzapalna Omega 3, oraz 1 cynk TiB, w artykule masz sporo podpowiedzi.
   I ten ważny artykuł https://www.pepsieliot.com/oczyszczanie-ciala/1994/refluks-trzustkowy-czyli-jak-opuscic-zakwaszony-organizm.html
   trzeba dotrzeć do przyczyny, najcześciej to po porostu dieta i niedożywienie

 51. avatar Milenka 29 czerwca 2021 o 21:23

  Dodam jeszcze że jeśli już coś zjem to zalega mi to długo w żołądku i ciągle się odbija albo wraca wszystko 🙁 zjem o 7 a o 12 jeszcze mi się tym odbija a jem tylko lekkostrawne rzeczy i gotowane ale ostatnio już mało co toleruje. Proszę Pepsi poradź

  1. avatar Pepsi Eliot 30 czerwca 2021 o 04:51

   Gotowane nie jest lekkostrawne. Co jesz? Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/4657/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote.html

 52. avatar Milenka 30 czerwca 2021 o 13:24

  Jem płatki owsiane,jaglane na mleku sojowym, pieczone jabłka, kaszę jaglaną, ryż z warzywami gotowanymi, ryż z jabłkami zapiekany, kaszę manna na mleku, zupę z warzyw i drobnego makaronu. I staram się pić dużo około 1,5 do 2 litrów. Test wychodzi na niedokwasote.

  1. avatar Pepsi Eliot 30 czerwca 2021 o 14:23

   nie masz żadnej choroby autoimmunologicznej?

 53. avatar Milenka 30 czerwca 2021 o 15:22

  Tego nie wiem bo chodzę do lekarza który ciągle mnie zbywa i nie traktuje poważnie. W jaki inny sposób mogę się dowiedzieć co mi jest czy jak zrobię badania z Twojej listy to będzie coś wiadomo?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 czerwca 2021 o 19:30

   oczywiście że będzie coś wiadomo, to jest bardzo logiczna lista

 54. avatar Milenka 30 czerwca 2021 o 19:51

  Ok Pepsi bardzo dziękuję za Twoje odpowiedzi. Zawsze można na Ciebie liczyć. Zrobię badania w przyszłym tygodniu bo narazie nie mam kiedy i może wkoncu czegoś się dowiem co mi jest tak na prawdę. Jeszcze raz dziękuję ❤️

 55. avatar Justyna 4 sierpnia 2021 o 15:09

  Witaj, Piszesz, że nie wolno mleka i produktów mlecznych, czyli kefir, maslanka odpada?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 sierpnia 2021 o 18:34

   z kefirem , czy jogurtem kozim można próbować, zwykle nie mają kazeiny ani laktozy

 56. […] Pomocny wpis o domowych metodach na wrzody, nadżerki wraz z Helicobacter pyroli […]

 57. avatar Mała Mi 11 kwietnia 2022 o 15:41

  Pepsi, a jak długo tę kurację marchewką się robi?

  1. avatar Pepsi Eliot 11 kwietnia 2022 o 16:47

   nie ma dokładnego czasu, rób z tydzień i zobacz

 58. avatar Ewa 20 kwietnia 2022 o 08:56

  Przy wrzodach doskonale sprawdza się propolis, po 25 kropel 3 razy dziennie. Ja stosowałam go z miodem.

 59. avatar iza6elka 23 stycznia 2023 o 11:25

  Cześć Pepsi. Czy istnieje opcja 4 szkalnek dla tych z wrzodami, nadżerkami żołądka lub dwunastnicy? (nie trafiłam, bo może jest i opcja dla tych z wrzodziejącym/przeciekającym jelitem) W którymś artykule sama potwierdziałaś że sa to przypadki że musi być śniadanie. Zatanawia mnie obecnośc octu jabłowego i którą szklankę warto wzbogacić o cynamon i imbir. Dziękuję

  1. avatar Pepsi Eliot 23 stycznia 2023 o 14:27

   4 szklanka po prostu otwiera okno jedzeniowe. magnez wskazany, cytryna i ocet tylko gdy nie czujesz bólu. Do 4 szklanki dodajesz kolagen TiB, lub glutaminę. Wcześniej można przeprowadzić protokół glutaminowy: https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/ <3

   1. avatar iza6elka 23 stycznia 2023 o 16:25

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Protokół już stosuję 8 dzień. Potem chcę zrobić test sody oi myślałam o ppsynie hcl. Stosuje jeszcze sok żurawinowy i cynamon na helicobacter. A 4 szklanki robię od lat. Choć dopiero teraz kupilam porządna celtycka sól. Mieszkam poza PL i szkoda ze dostęp do Twoich super food jest w UK niewielki. Mam nadzieję że to się zmieni. Pozdrawiam

    1. avatar Pepsi Eliot 23 stycznia 2023 o 21:11

     Wysyłamy do UK 🙂 <3

     1. avatar Pepsi Eliot 24 stycznia 2023 o 11:40

      teraz jest jeszcze lepiej, niższa kwota wyjściowa, zobacz w sklepie <3

 60. avatar monika 7 grudnia 2023 o 08:50

  Czemu unikać nabiału? Przeciez on neutralizuje soki trawienne i działa łagodząco na sluzuwwke

  1. avatar Pepsi Eliot 7 grudnia 2023 o 13:01

   kazeina to silny marker prozapalny(dlatego właśnie klaruje się masło), człowiek w ogromnej ilości przypadków (Afroamerykanie praktycznie wszyscy), przestając być niemowlęciem powoli traci zdolność dobrego trawienia takich białek mlecznych, jak kazeina i cukru mlecznego (laktozy)
   Ale nie upieram się, jeśli ktoś ma dostęp do dobrego niepasteryzowanego mleka od zdrowej krowy karmionej trawą, i nie ma nietolerancji na kazeinę i laktozę może to być jakaś alternatywna opcja.

 61. avatar Aneta 10 stycznia 2024 o 08:35

  Dzień dobry. Po raz drugi w życiu miałam wrzody na dwunastnicy. Za pierwszym razem 4lata temu leczyłam antybiotykami. Tym razem spróbowałam metody z marchewką, postępowałam zgodnie z wskazówkami. Dodatkowo do obiadu brałam mumio a wieczorem piłam kisiel z siemia lnianego. Nocne bóle brzucha ustąpiły z 3 na 4tą noc. A piątego dnia nie miałam już czarnej kupy.

 62. avatar Magdzialena 5 kwietnia 2024 o 18:44

  Pepsi, mam potworny ból i pieczenie w klatce piersiowej przy kaszlu, czy to może być od żołądka? Ekg wyszło ok , ale ja miałam duże problemy z żołądkiem, trawieniem itd

  1. avatar Pepsi Eliot 5 kwietnia 2024 o 20:38

   zrób jeszcze prześwietlenie płuc, bo może to być bronchit, a przynajmniej niech Cię osłucha lekarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum