Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 440 560
76 online
34 827 VIPy

Domowe środki zaradcze na astmę, w tym zero lodów bananowych!

Astma jest przewlekłą chorobą płuc, w której ścianki dróg oddechowych wchodzą w stan zapalny. Dzieje się często w wyniku narażenia na czynniki środowiskowe. Jest więc nieprzyjemnie, może być astmatycznie.

Ale okazuje się, że nie tylko, gdyż dieta, dieta, dieta, w tym matki w ciąży mikroflora jelitowa, będzie także bardzo istotna.

Dzieci urodzone przez astmatyczne matki, przede wszystkim chłopcy, mają wysokie genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania na astmę już we wczesnym dzieciństwie. Naukowcy z Uniwersytetu Alberty odkryli powiązanie między owym prawdopodobieństwem a bakteriami jelitowymi.

Przebadano ponad 1000 matek i ich nowo narodzonych dzieci. Mikroflorę kału niemowląt oceniono i porównano z próbkami pobranymi od matek bez astmy. Oparto się także o takie wskaźniki jak waga przed i po ciąży, pochodzenie, alergie oraz o to czy dziecko było karmione piersią.

Wykazano, że kaukascy (czyli „biali”) chłopcy, których matki chorują na astmę, są o 1/3 bardziej niż inne dzieci narażeni na specyficzny mikrobiom jelitowy i zachorowanie na astmę trzy do czterech miesięcy po urodzeniu.

Oznacza to, że zwiększony wzrost zachorowań na astmę na całym świecie może wynikać z innych czynników niż zmiany środowiskowe, może być także kwestią diety i to zarówno dziecka jak i matki. Zdaniem naukowców to odkrycie oferuje szansę zapobiegania astmie dzięki modyfikacji mikroflory jelitowej dzieci poprzez dostosowanie diety zarówno ciężarnej matki, jak i dziecka tuż po porodzie i w okresie rozwoju.

Jednym z czynników ryzyka jest przyjmowanie przez matkę w trakcie ciąży antybiotyków, szczególnie przy braku odpowiedniego zabezpieczenia (min. probiotyków) podczas ich stosowania. Odkryto jednak również, że karmienie piersią może odwrócić skutki antybiotykoterapii u dziecka.mNa Uniwersytecie Alberty w Kanadzie odkryto, że można zapobiec zachorowaniom na astmę wśród noworodków dzięki dobrym bakteriom jelitowym. I tego się trzymajmy.

Astma

Odpowiedź immunologiczna skutkuje obrzękiem oskrzeli i wytwarzaniem nadmiernego śluzu na ściankach, powodując zwężenie rurek i blokowanie przepływu powietrza.

Objawy wahają się od łagodnego świszczącego oddechu, duszności, ucisku w klatce piersiowej i kaszlu do potencjalnie zagrażających życiu stanów, w których długotrwałe zwężenie dróg oddechowych zmniejsza dopływ tlenu do organizmu.


Dieta i astma

Zaleca się dietę bogatą w węglowodany złożone, o niskiej zawartości tłuszczu i umiarkowaną białka

Czyli tyle białka ile trzeba dla danego człowieka, mając na uwadze ilość tkanki mięśniowej, wiek, oraz aktywność fizyczną. Wiadomo, że dzieci, starcy i atleci, potrzebują więcej białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała, niż 40 latek siedzący pół dnia przed kompem. Obecnie dieta jest przebiałkowana, ludzie pochłaniają łapczywie słodzone produkty mleczne, a także jedzą mięso dwa, a nawet trzy razy dziennie, chociaż jeszcze nie tak dawno, np za komuny, dwa razy w tygodniu wcale nie jedli mięsa.

 • Podczas remisji ważne jest, aby odżywiać płuca przez włączenie do diety zielonych warzyw liściastych. Generalnie zielonki dla płuc są balsamem.
 • Oprócz tego należy jeść pomidory, marchew, zieloną i żółtą paprykę, dynię (zaraz sezon), melony zimowe, figi, rzodkiewkę, dobrą musztardę z kurkumą.
 • Faworytami są też nasiona sezamu,orzechy włoskie,migdały, pestki moreli (spożywane na surowo jak orzechy), bazylia, mandarynki, owoce liczi, i miód.
 • Badania pokazują, że regularne spożywanie jabłek może chronić przed astmą.
 • Nawodnienie jest bardzo istotne przy astmie, należy dużo pić letniej wody, lub w temperaturze pokojowej

Oczywiście kłaniają się 4 szklanki, szczególnie, że zawierają zarówno kurkumę, jak i bardzo zieloną czwartą szklankę, którą można jeszcze ubogacić świeżymi liśćmi warzyw, jarmużu, szpinaku i wodorostami.

Schudnij

Oczywiście 4 szklanki, jem i chudnę i post przerywany bardzo dobrze współgra z pozbywaniem się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Co jest ważne, bowiem nadwaga, nie mówiąc o otyłości, może być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju astmy.

Wszystko co musisz wiedzieć o rewolucyjnej diecie „jem i chudnę z przerywanym postem”

Wywal

Zmniejsz lub po prostu wyeliminuj pokarmy zawierające kwasy arachidonowe, znajdujące się w skorupiakach, mięsie i żółtkach jaj, gdyż mogą wywołać astmę.

 • Unikaj żywności śluzotwórczej, w tym produktów mlecznych.
 • Zwłaszcza unikaj lodów!
 • Unikaj też pszenicy, kukurydzy,
 • Arbuza,
 • Niestety bananów,
 • Słonej żywności
 • napojów sodowych, ciastek sodowych
 • I innych słodkich produktów spożywczych zawierających proste cukry przetworzone
 • Nie jedz niczego prosto z lodówki, nie jedz zimnego

Medycyna Tao mówi, żeby nie jeść też surowego, ale chyba sama sobie przeczy, gdyż świeże jabłka są wybitnie antyastmatyczne.

Domowe środki zaradcze na astmę

 • Sól Epsom. Codziennie bierz gorące kąpiele z solą Epsom.
 • Także naprzemienne gorące i zimne prysznice. Rób to bezszokowo, powoli obniżaj temperaturę wody.

Uwaga, jeśli masz problemy z sercem, kąpiel powinna być płytka, czyli serce nad powierzchnią wody. Sól Epsom do kapieli jest też świetnym pomysłem na dostarczanie dziecku magnezu, ale nigdy nie zostawiaj dziecka samego w kąpieli, o czym pisałam już wielokrotnie.

Po co i ile brać magnezu, czyli mega ważne porady dr Sircusa.

Kompres z musztardy na klatkę piersiową

1 łyżkę ciepłej musztardy (nie parzącej) nałożyć na klatkę piersiową, a następnie należy przykryć klatkę piersiową gorącym ręcznikiem na 15 minut. Rzecz należy powtarzać 2 do 3 razy dziennie, gdy występuje zaostrzenie choroby.

Woda z octem miodowym na astmę

Zmieszaj

 • 1 łyżkę organicznego octu jabłkowego niepasteryzowanego
 • 1 łyżkę surowego miodu (taki z plastra)
 • z 1 szklanką gorącej dobrej wody

Pij codziennie 3 szklanki wody z octem miodowym

Herbata czosnkowa na astmę

 • Gotuj przez 10 minut 1 ząbek świeżego czosnku w 3 i 1/2 szklanki wody.
 • Odcedź
 • Wypijaj 3 szklanki dziennie.

Codzienne suplementy witaminowe na astmę

 • Zarówno EPA (kwas eicosapentaenoic, 1000 miligramów) z oleju rybnego, bardzo dobra opcja 2 kapsułki Omega 3 TiB
 • i GLA (kwas gamma-linolenowy; 400 miligramów) z ogórecznika lub oleju z wiesiołka pomagają zmniejszyć kwas arachidonowy w organizmie.
 • Uzupełnienie witaminą C (1000 miligramów) może pomóc przeciwdziałać stanom zapalnym, opcja bardzo wskazana Liposomal Witaminy C TiB
 • Kwercetyna (200 miligramów) działa podobnie do wielu leków na astmę, hamując odpowiedź zapalną
 • Wykazano, że kompleks witaminy B, w tym B6 i B12, działa jak lek przeciwhistaminowy i łagodzi astmę u dzieci (5) (6)

Samodzielna akupresura na astmę

Najpierw użyj punktu akupresury na astmę w pobliżu zagniecenia łokcia o nazwie Cubit Marsh (LU-5)

Zegnij prawą rękę w łokciu i znajdź punkt w zagnieceniu łokcia, po zewnętrznej stronie dużego ścięgna w środku zagniecenia. Zastosuj umiarkowany nacisk lewym kciukiem, aż poczujesz bolesność. Przytrzymaj przez 2 minuty. Powtórz tę czynność na lewym ramieniu.

W następnej kolejności użyj punktu akupresury na astmę w górnej części pleców o nazwie Asthma Relief (Dingchuan)

Są tam dwa punkty odsunięta na jeden palec po obu stronach dużej struktury kostnej u podstawy szyi (siódmy kręg szyjny). Zastosuj stały nacisk palcami wskazującymi, aż poczujesz bolesność. Przytrzymaj 3 minuty.

Czego unikać?

 • Unikaj nadmiernej aktywności fizycznej, raczej odpocznij
 • Unikaj alko, faj i kofeiny, te używki mogą pogorszyć stany astmatyczne
 • Unikaj ekspozycji na zimno, ponieważ może to wywołać atak astmy. Ubieraj się ciepło, rozgrzewaj się
 • Unikaj stresu, lęku i emocjonalnego pomieszania, ponieważ mogą one wywołać astmę, zwłaszcza u dzieci
 • Reakcje alergiczne mogą powodować astmę. Unikaj niektórych leków, należą do nich aspiryna, NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) i beta-blokery.

Ważne nie tylko dla astmatyków!

Przeciekające jelito może uszkodzić pracę całego organizmu i stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

Najwytrawniejsi internetowi prześmiewcy, chytrzy jak małpy, nie mają się tu czego złapać, ani na czym huśtać, na czym siadać okrakiem i udawać kopulację (Masłowska-Pilch)

owocek

Referencje i źródła:

 1. Ni, M., and C. McNease. The Tao of Nutrition. Los Angeles: Seven Star, 1987.
 2. Monteleone, C.A., and A. R. Sherman. 1997. Nutrition and asthma. Arch. Intern. Med. 157:23-24.
 3. Dry, J., and D. Vincent. 1991. Effects of a fish oil diet on asthma: results of a one-year double-blind study. Int. Arch. Allergy Immunol. 95:156-57.
 4. Bielory, L., and R. Gandhi. 1994. Asthma and vitamin C. Ann. Allergy 73(2):89-96.
 5. Sur, S., M. Camara, and A. Buchmeier, et al. 1993. Double-blind trial of pyridoxine (vitamin B6) in the treatment of steroid-dependent asthma. Ann. Allergy 70:147-52.
 6. Wright, J. 1989. Vitamin B12: Powerful protection against asthma. Int. Clin. Nutr. Rev. 9(4):185-88.
 7. Gupta, I., V. Gupta, and A. Parihar, et al. 1998. Effects of Boswellia serrata gum resin in patients with bronchial asthma: results of a double-blind, placebo-controlled, 6-week clinical study. Eur. J. Med. Res. 3(11):511-14.
 8. Shivpuri, D.N., et al. 1969. A crossover double-blind study on Tylophora indica in the treatment of asthma and allergic rhinitis. J. Allergy 43:145-50.
 9. Shivpuri, D.N., S. C. Singhal, and D. Parkash. 1972. Treatment of asthma with an alcoholic extract of Tylophora indica: a crossover, double-blind study. Ann. Allergy 30:407-12.
 10. Xiu-Min Li, MD and Laverne Brown, PhD. J Allergy Clin Immunol. 2009 Feb; 123(2): 297–308
 11. Ni, M. The Eight Treasures: Energy Enhancement Exercises. Los Angeles: Seven Star, 1996.
 12. Zwölfer W, Keznickl-Hillebrand W, Spacek A, Cartellieri M, Grubhofer G. Am J Chin Med. 1993;21(2):113-7. PMID: 8237888
 13. Balch, P.A. Prescription for Nutritional Healing. 4th ed. New York: Avery, 2006.
 14. Benskey, D., and R. Barolet. Chinese Herbal Medicine Formulas and Strategies. Seattle: Eastland, 2000.
 15. www.medicalnewstoday.com/articles/320221

(Visited 2 955 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Felicja 16 września 2020 o 17:54

  Pepsi, dzięki za pomocne info. Tak dokładnie nie wyłoży nawet lekarz. Juz mi szkoda bananów i przebiezki. Btw mogę prosić o rozpiske supli dla dzieci (3 i 10). I jeszcze raz dziekx! Pzdr!

  1. avatar Jarmush 16 września 2020 o 20:04

   napiszę później <3

  2. avatar Jarmush 18 września 2020 o 05:08

   Jeśli chodzi sensu stricte o astmę, to dodatkowo wszystkie zalecenia z tego artykułu, czyli nie stresujemy, nie wychładzamy, dieta antyzapalna, bez alergenów

   Rozważ LIposomal C dla dzieci ! O czym piszę w kontekście kalibracji witaminą C.

   Odporność

   Dziecko lat 3

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 grama chlorelli This is BIO https://thisisbio.pl/chlorella/21-chlorella-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040062.html (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO https://thisisbio.pl/spirulina/20-spirulina-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040055.html

   Do śniadania 1 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html

   Tu ważny wpis: https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/14285/czy-trzeba-wycinac-migdalki-tylko-7-prostych-krokow-aby-uratowac-migdalki.html

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację
   lub 1 porcja Liposomalu D3+K2 TiB

   oraz też po śniadaniu 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html

   W razie potrzeby kapsułki Vitek i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

   Dziecko lat 10

   Jak wyżej, tylko:
   Chlorella – 2 gramy
   Spirulina – 3 gramy
   2 Vitek
   2 Omega
   2 D3+K2 TiB, lub 2 porcje Liposomalu D3+K2 TiB

   Oba dziecka 🙂

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/
   Zalecenia dziennego spożycia magnezu w sumie, czyli z pokarmami:
   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

   Uwaga: przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 10 lat można zastosować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypije kieliszek 100 ml, jakby nie zadziałało jeszcze 25 ml, czyli w sumie pół szklanki. Nie jestem lekarzem, wszystko o czym piszę należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

   Jednak przy unormowanych stolcach sól Epsom TiB, czy chlorek magnezu TiB tylko do kąpieli stóp lub do wanny, nie należy zostawiać dziecka samego w wannie.

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C.
   KALIBRACJI NIE ROBIMY częściej niż ran w miesiącu, góra 2 i tylko w przypadku infekcji.

   Na codzień dziecko powinno przyjmować pół porcji /0,5 grama Liposomalu C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib–5905344040321.html

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   W przypadku wzdęć u dzieci

   Należy dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit z dodatkiem kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   Nie jestem lekarzem, dlatego wszystko o czym mówię należy skonsultować z pediatrą.
   Serdecznie pozdrawiam i ściskam <3

   1. avatar Felicja 18 września 2020 o 14:20

    Bardzo dziękuję! Dużo info, biorę się za studiowanie! Poza tym, osobiście bardzo żałuję, że nie jesteś lekarzem. Pzdrw!

 2. avatar Carolina 17 września 2020 o 11:37

  Hej Pepsi, czy dla 9latka podawać 2 kapsułki vitek czy 1?
  Pozdrawiam ?

  1. avatar Jarmush 17 września 2020 o 11:47

   2 Vitek i 2 Omega 3 Kids 🙂

 3. avatar Emilia Kawka-Patek 21 września 2020 o 07:15

  Pepsi , chcę kupić Twój ostatni e-book dot. diety na regulację hormonów…i męczę się od godziny bez skutku…gdy wpiszę adres e-mail wyskakuje , ze taki adres już funkcjonuje i ble ble ble , więc pomóż jakoś i sprzedaj mi to bez tej matni.
  epat7@wp.pl

  1. avatar Jarmush 21 września 2020 o 19:31

   już przekazuję sprawę <3 przepraszamy

 4. avatar Gośka 5 kwietnia 2021 o 17:15

  Hej Pepsi,Syn ma 13 lat.
  Od drugiego roku życia choruje na astmę oskrzelową i AZS ,ma stwierdzoną alergię pokarmową na mleko,jajka ,orzechy .Cały czas zażywa leki wziewne i na alergie.Obecnie Symbicort i Rupafin.
  Chciałam prosić o rozpisanie jakiejś suplementacji.
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 6 kwietnia 2021 o 04:26

   Droga Gosiu, takie dziecko powinno być prowadzone przez lekarza, najlepiej naturopatę, który jest dobrze zapoznany z dziennikiem astmy. Nie wiem, czy taki prowadzicie, ale to bardzo ważne, żeby zapisywać wszelkie objawy astmy, które wystąpiły i jak się czuje dziecko.
   Gdzie był i co robił tuż przed atakiem
   Kiedy używa leków i ile
   Jego PEF ( używa miernika szczytowego przepływu? pomiar
   szybkości wydychania powietrza podczas intensywnego wydechu po pełnym wdechu. Liczba ta nazywana jest szczytowym przepływem wydechowym)
   Lista wyzwalaczy i sposoby ich uniknięcia
   Co robić, gdy ma już określone objawy.

   Miej na uwadze, że niektóre NATURALNE produkty ziołowe, takie jak pyłek pszczeli, mogą wywołać atak astmy, jeśli jest uczulony na określoną roślinę.

   To są poważne rzeczy, nie mogę się podjąć, trzeba też wszystko konsultować z lekarzem. O ile nie ma szczegółowych badan co do Magnezu i Omega 3 (co nie znaczy, że dziecku, czy komukolwiek nie potrzebny jest magnez i niezbędne kwasy tłuszczowe Omega 3, chodzi tylko o powiązanie bezpośrednie z astmą), to z pewnością witaminy C, D (w protokole z K) oraz E są wskazane. Dieta antyzapalna, roślinna, oddychanie Butejki, joga, odstresowanie, i unikanie alergenów.
   Serdecznie Was pozdrawiam.

   Przepływomierz szczytowy to niedrogi ręczny gadżet. Używa się jej do pomiaru szybkości wydychania powietrza podczas intensywnego wydechu po pełnym wdechu. Liczba ta nazywana jest szczytowym przepływem wydechowym

 5. avatar Grażyna 7 lutego 2022 o 00:04

  Spróbuję tego wszystkiego tylko na astmę jak długo tego przestrzegać. trzeba .Narszcie jacyś mądrzy ..

  1. avatar Pepsi Eliot 7 lutego 2022 o 06:31

   i przede wszystkim trzeba oczyścić się z pasożytów,

 6. avatar Anna 27 sierpnia 2023 o 15:08

  Witam, Czy pestki moreli sa bezpieczne? Nie moge znalesc zlotego strodka, wszedzie sprzeczne informacjie!
  Chcialabym podawac mezowi przy raku, na 5kg masy ciala jedna pestka. Czy mozna tak?

  1. avatar Pepsi Eliot 27 sierpnia 2023 o 17:23

   Rak nie jest bezpieczny. To tak nie działa. Metody naturalne nie polegają na tym, że się zje pestki z amigdaliną B17 (zawiera cyjanek, podobnie, jak pestki z jabłek) i będzie ok. Letril ( d -Mandelonitryl-β-glukuronid), będący pochodną amigdaliny, jest stosowany jako komplementarna i alternatywna medycyna naturalna w leczeniu nowotworów od ponad 30 lat. Badania amigdaliny na różnych liniach komórek nowotworowych wykazały jej działanie przeciwnowotworowe. Jednak stwierdzenia dotyczące badania pacjentów przeprowadzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) pod koniec lat 70 XX wieku tego nie potwierdziły. Od tego czasu pojawiło się jednak wiele publikacji potwierdzających zarówno TOKSYCZNOŚĆ WYSTĘPUJĄCĄ PRZY NADMIERNYM SPOŻYCIU amigdaliny zawartej w gorzkich migdałach, JAK I LECZNICZE, ZWŁASZCZA PRZECIWNOWOTWOROWE, właściwości amigdaliny. Opublikowano także wiele prac opisujących metody oznaczania amigdaliny w produktach spożywczych, co ma kluczowe znaczenie w kontekście ambiwalentnego działania tego związku.Ambiwalentnego, czyli, że może i pomagać i zatruwać.
   Choć sprzedaż amigdaliny i letrilu w USA i Europie jest zabroniona, w Meksyku istnieją laboratoria i kliniki oferujące preparaty i terapie amigdaliny od wielu lat (np. Cyto Pharma De Mexico, 40 lat na rynku). Jednakże nie ma solidnych danych klinicznych potwierdzających skuteczność tych terapii u pacjentów.
   Natomiast badania na hodowlach komórkowych in vitro wykazują szereg aktywności amigdaliny, które byłyby korzystne w leczeniu raka. Na przykład amigdalina ma zdolność kontrolowania białek apoptotycznych i cząsteczek sygnalizacyjnych, co może uzasadniać zmniejszenie proliferacji (czyli zmniejszenie rozrostu) nowotworu.
   W ciągu ostatnich 10 lat badania nad glikozydami cyjanogennymi dramatycznie wzrosły. Wiele z tych zainteresowań koncentruje się na cytotoksycznym działaniu amigdaliny na komórki nowotworowe in vitro i zrozumieniu rozmieszczenia amigdaliny w roślinach powszechnie spożywanych w diecie człowieka. Tak naprawdę nie wiadomo ile amigdaliny zawarte będzie w pestkach moreli. Dlatego nie ma konkretnych zaleceń ilościowych, żeby nie zaszkodzić, a ewentualnie pomóc.

   Z tego niezależnego badania zaczerpnęłam te informacje: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8069783/

   Natomiast z innego badania: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6513327/

   Po serii najlepszych przypadków w 1978 r. NCI przeprowadziła badanie fazy I i fazy II. Wyniki ich badań sugerują, że doustne przyjęcie letrilu lub amigdaliny zwiększa ryzyko zatrucia cyjankami i że liczba pacjentów, u których wystąpiła odpowiedź nowotworu po zastosowaniu amigdaliny, była minimalna: jeden na 175 pacjentów kwalifikujących się do oceny spełniał kryteria odpowiedzi nowotworu. A ryzyko jest.

   Poszukałabym może innych naturalnych metod, bo nie wiadomo ile tych pestek miałby jeść, i ile amigdaliny jest w tych pestkach, jako uzupełnienie terapii, albo to, co wybrał mąż. Bo nie wiem, czy leczy się konwencjonalnie.

   Ja nie jestem lekarzem, to nie jest porada.

   Przede wszystkim czego to jest rak? Prostaty?

 7. avatar Anna 27 sierpnia 2023 o 17:44

  Dzieki za odpowiedz. Oczywiscie leczy sie konwencjonalnie. Juz prawie piaty rok. Rak melanom w czesci nosa, w miekkiej tkance,zaliczany do rakow skornych. Po trzech operacjach, po infuzji terapi spersonalizowanej i zastrzykow z wirusem opryszczki w komorki rakowe balansuje sie ten stan. Jednak na szyi wyszlo cos nowego, boje sie..To podejrzane zgrubienie pod zuchwa, prawdopodobnie czeka mojego meza nastepna biopsja i kolejna operacja. Wszystkiego na co pozwolil i zabronil lekarz sie sluchalam, ale teraz dosc! To zgrubienie okladam olejem rycynowym, nie wiem czy pomoze, ale chyba nie zaszkodzi? Jesli tak, to jak czesto? Codziennie?
  Spirulina, brokuly, kwasne jalblka, wlewy z wit C, kurkuma, MSM, gejfruty 3 sztuki dziennie z lyzeczka sody i czystej witC, propylis pszczeli, woda szungitowa, chaga….i jeszcze cos tam, przy trojce dzieci i 2 psach powoli, 2 kotach i pracy ja sama sie koncze! Ale o pestkach z moreli dawno czytalam duzo i sama kiedys zazywalam, teraz chcialabym ponownie wprowadzic je do diety szczegolnie mezowi. On nie moze teraz umierac…. 🙁 Wiec co z Ty na to Pepsi?

 8. avatar Anna Mrzyglod 28 października 2023 o 03:38

  Dobry wieczor Pepsi, nie moge spac, wczoraj byly wyniki wycinkow z wezlow chlonnych. To przezut z nosa prawdopodobnie…powiedz mi co i jak dalej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum