logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
83 140 554
265 online
31 265 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Dowiedz się jakie ilości kurkumy możesz przyjmować?

  10996100_799907956746684_794041412628439376_n

  Często pytasz mnie, ile kurkumy masz przyjmować na codzień, a ile leczniczo? Przypominam więc …

  W temacie kurkumy zrobiono ogromną ilość badań (szczególnie w Azji), dzięki czemu mamy doskonały pogląd na tę przyprawę, a właściwie mega lekarstwo, gdyż korzyści zdrowotne z przyjmowania jej są po prostu niesamowite.

  Lista korzyści z kurkumy jest bardzo długa (ponad 600 pozycji), ale w telegraficznym skrócie, to:

  Zapobieganie atakom serca i udarom mózgu, obniżanie ciśnienia krwi, rozrzedzanie krwi i zapobieganie krzepnięciu, a obniżanie cholesterolu LDL ( „złego”) cholesterolu, przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu HDL („dobrego”) cholesterolu. Kurkuma obniża poziom cukru we krwi i działa przeciwzapalnie (w tym na stawy), przeciwgrzybiczo ( w tym na przerost Candidy) i jako środek przeciwbakteryjny.

  Może być stosowana w leczeniu żółtaczki, a także jako okład na choroby skóry, a nawet rany. Działa pozytywnie na pracę mózgu (pomocna przy Alzheimer). Właściwie naukowcy doszli do wniosku, że to właściwości grupy związków chemicznych znanych jako kurkuminoidy (lub po prostu „kurkumina”), odpowiadają za to, że kurkuma jest takim cudem, Bo jeszcze nie wspomniałam o jednym z najważniejszych skutków działania kurkuminy w kurkumie, to zabijanie komórek rakowych, bez skutków ubocznych podobnych do działania chemioterapeutyków.

  kurkuma, this is bio, pepsi eliot

  TU KUPISZ sprawdzoną KURKUMĘ 100% ORGANIC This is BIO

  Jedzenie kurkumy działa profilaktycznie, ale też leczy raka

  Korzystanie z wyizolowanego wyciągu z kurkumy w postaci kurkuminy w kapsułce jest opcją. Ale prawdopodobnie nienajlepszą dla naszego ciała, gdyż trudno byłoby liczyć na pełne korzyści z kurkumy, gdy wyizolujemy tylko jeden związek chemiczny. Owszem to może dobrze zadziałać w probówce w laboratorium, ale raczej dla człowieka znacznie lepiej jest zjedzenie naturalnego korzenia kurkumy w postaci ślicznej pomarańczowo brunatnej przyprawy.

  Jest tylko pytanie kiedy i ile możemy zjeść tej przyprawy, mając na uwadze, że jest to jednak silne lekarstwo?

  Dawka normalna, idealna żywieniowa i profilaktyczna:

  Według poważnej strony na temat zdrowia Healthy Holistic Living, dowiadujemy się, dobra dzienna dawka (po prostu podtrzymująca zdrowie) dla dorosłych wynosi do 1,5 grama kurkumy dziennie, co odpowiada mniej więcej lekko zaokrąglonej od kurkumy małej łyżeczki od herbaty. Ta dawka przyprawy może być również podzielona i zjedzona w dwóch do trzech mniejszych dozach w ciągu całego dnia.

  Dawka kurkumy w celach terapeutycznych:

  Podczas leczenia, czyli gdy występują specyficzne warunki zdrowotne możemy się zdecydować na dawki niejako terapeutyczne.

  I taka dawka dla dorosłych wynosi między 2, a 3 gramy

  Przy czym dawki terapeutyczne nie powinny być stosowane dla dzieci w wieku poniżej 2 lat

  Z kolei dzieci powyżej 2 i osoby powyżej 65. lat mogą rozpocząć od dawki 1,5 grama i zakończyć na 2 gramach dziennie

  kurk1

  Efektywność kurkumy może być zwiększana nawet o 2000% (czyli o 20 razy) poprzez zmieszanie jej z odrobiną pieprzu czarnego (coś około 1/8 łyżeczki od herbaty). A także najlepiej brać kurkumę wraz z tłuszczami, jak surowy olej kokosowy, czy dobra oliwa ma się rozumieć z oliwek (2 łyżeczki), gdyż to również podwyższa jej wchłanianie i wątroba nie potraktuje jej jak intruza.

  Kurkuma jedzona na pusty żołądek może powodować nudności. Oraz, że szczególnie do użytku leczniczego należy używać kurkumy z certyfikatem organiczności.

  Przyjmując jakiekolwiek zioło, czy przyprawę, a nawet zwykły pokarm jako lekarstwo powinniśmy zdawać sobie sprawę z pewnych niebezpieczeństw!

  Dawki terapeutyczne są większe i przeznaczone jedynie do krótkotrwałego stosowania

  Dlatego dobrze byłoby skonsultować się z zielarzem, lub lekarzem, który praktykuje w TCM (Tradycyjnej Medycynie Chińskiej). Bowiem w dawkach terapeutycznych, kurkuma nie powinna być mieszana z z pewnymi innymi lekami, lub ziołami.

  Przykładowo chodzi o leki na obniżanie ciśnienia krwi, czy na wysoki cholesterol. Generalnie należy uważać na leki i zioła zawierające kwas acetylosalicylowy. Należy zastanowić się nad dodatkowym braniem wraz z kurkumą w dawkach terapeutycznych czosnku, lub Gingko biloba.

  Czyli gdy przyjmujemy leki, czy zioła, albo pokarm również rozrzedzający krew.

  Terapeutyczne dawki kurkumy powinny zostać wstrzymane co najmniej na jeden tydzień przed jakimkolwiek ewentualnym zabiegiem.

  TU KUPISZ bardzo efektywny LIPOSOMAL KURKUMINY TiB w szklanej butelce z aplikatorem

  Kurkuma może zwiększyć produkcję żółci, dlatego należy unikać dawek terapeutycznych również przy problemach z pęcherzykiem żółciowym. Osoby z hipoglikemią również powinny unikać leku kurkumy. Ponieważ terapeutyczna dawka kurkumy może stymulować skurcze macicy, należy unikać leczenia kurkumą w czasie ciąży, za wyjątkiem, gdy robimy to pod okiem dobrze wyszkolonego lekarza.

  Źródła: Healthy-Holistic-Living.com/ EpicureanDigest.com/ NaturalNews.com

  kurk5

  owocek:)

  (Visited 167 994 times, 72 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. MjFan 26 lutego 2019 o 20:14

   Witam Cię pepsuniu, mam pytanko. Czy taka zwykła kurkuma w proszku z żabki prymat, też posiada właściwości lecznicze czy koniecznie musi być że sklepu ze zdrową Żywnością i jeśli tak to dlaczego. Pozdrawiam.

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 20:22

    ma być przynajmniej organiczna, jeśli nie możesz kupić jej u nas, pozdro2

  2. Mila 27 lutego 2019 o 02:09

   Hej. Spożywam drugi dzień 1lyzke płaska oliwy i 1lyzke plaska kurkumy i 1/3lyzki pieprzu.
   Na stany zapalne. Mam duże problemy w zatokami. Jak sądzicie jaka długość kuracji mi nie zaszkodzi?
   W nocy poczułam się lepiej 😉

  3. ADA 2 marca 2019 o 09:26

   Czy można stosować kurkumę podczas stosowania antybiotyków( zapalenie po wystawieniu endoprotezy) jeśli tak to jakie dawki,chodzi o dawkę terapeutyczną( szpinak mnogiej) – mama nie przyjmuje chemioterapii ze względu na antybiotyki.
   Pozdrawiam

  4. ADA 2 marca 2019 o 09:37

   Witam serdecznie
   Czy można stosować kurkumę (jeśli tak to w jakiej dawce)
   podczas stosowania antybiotyków(mama ma brać anty.przez 4 MC ze względu na zapalenie po operacji endoprotezy biodra)
   Mama choruje na szpiczaka mnogiego,nie może przyjmować chemioterapii przez antybiotyki,proszę o odp
   Pozdrawiam serdecznie

   1. Pepsi Eliot 2 marca 2019 o 09:57

    powwinna wejść na ten protokół https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/
    a kurkumę w formie Liposomalu kurkuminy TiB 2 razy dziennie po 1 porcji, jednak gdy bierze leki na rozrzedzenie krwi nie powinna brać kiurkumy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Sklep
  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama
 • Promocja


 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze