logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 376 600
284 online
32 897 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dowiedz się jakie ilości kurkumy możesz przyjmować?

10996100_799907956746684_794041412628439376_n

Często pytasz mnie, ile kurkumy masz przyjmować na codzień, a ile leczniczo? Przypominam więc …

W temacie kurkumy zrobiono ogromną ilość badań (szczególnie w Azji), dzięki czemu mamy doskonały pogląd na tę przyprawę, a właściwie mega lekarstwo, gdyż korzyści zdrowotne z przyjmowania jej są po prostu niesamowite.

Lista korzyści z kurkumy jest bardzo długa (ponad 600 pozycji), ale w telegraficznym skrócie, to:

Zapobieganie atakom serca i udarom mózgu, obniżanie ciśnienia krwi, rozrzedzanie krwi i zapobieganie krzepnięciu, a obniżanie cholesterolu LDL ( „złego”) cholesterolu, przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu HDL („dobrego”) cholesterolu. Kurkuma obniża poziom cukru we krwi i działa przeciwzapalnie (w tym na stawy), przeciwgrzybiczo ( w tym na przerost Candidy) i jako środek przeciwbakteryjny.

Może być stosowana w leczeniu żółtaczki, a także jako okład na choroby skóry, a nawet rany. Działa pozytywnie na pracę mózgu (pomocna przy Alzheimer). Właściwie naukowcy doszli do wniosku, że to właściwości grupy związków chemicznych znanych jako kurkuminoidy (lub po prostu „kurkumina”), odpowiadają za to, że kurkuma jest takim cudem, Bo jeszcze nie wspomniałam o jednym z najważniejszych skutków działania kurkuminy w kurkumie, to zabijanie komórek rakowych, bez skutków ubocznych podobnych do działania chemioterapeutyków.

kurkuma, this is bio, pepsi eliot

TU KUPISZ sprawdzoną KURKUMĘ 100% ORGANIC This is BIO

Jedzenie kurkumy działa profilaktycznie, ale też leczy raka

Korzystanie z wyizolowanego wyciągu z kurkumy w postaci kurkuminy w kapsułce jest opcją. Ale prawdopodobnie nienajlepszą dla naszego ciała, gdyż trudno byłoby liczyć na pełne korzyści z kurkumy, gdy wyizolujemy tylko jeden związek chemiczny. Owszem to może dobrze zadziałać w probówce w laboratorium, ale raczej dla człowieka znacznie lepiej jest zjedzenie naturalnego korzenia kurkumy w postaci ślicznej pomarańczowo brunatnej przyprawy.

Jest tylko pytanie kiedy i ile możemy zjeść tej przyprawy, mając na uwadze, że jest to jednak silne lekarstwo?

Dawka normalna, idealna żywieniowa i profilaktyczna:

Według poważnej strony na temat zdrowia Healthy Holistic Living, dowiadujemy się, dobra dzienna dawka (po prostu podtrzymująca zdrowie) dla dorosłych wynosi do 1,5 grama kurkumy dziennie, co odpowiada mniej więcej lekko zaokrąglonej od kurkumy małej łyżeczki od herbaty. Ta dawka przyprawy może być również podzielona i zjedzona w dwóch do trzech mniejszych dozach w ciągu całego dnia.

Dawka kurkumy w celach terapeutycznych:

Podczas leczenia, czyli gdy występują specyficzne warunki zdrowotne możemy się zdecydować na dawki niejako terapeutyczne.

I taka dawka dla dorosłych wynosi między 2, a 3 gramy

Przy czym dawki terapeutyczne nie powinny być stosowane dla dzieci w wieku poniżej 2 lat

Z kolei dzieci powyżej 2 i osoby powyżej 65. lat mogą rozpocząć od dawki 1,5 grama i zakończyć na 2 gramach dziennie

kurk1

Efektywność kurkumy może być zwiększana nawet o 2000% (czyli o 20 razy) poprzez zmieszanie jej z odrobiną pieprzu czarnego (coś około 1/8 łyżeczki od herbaty). A także najlepiej brać kurkumę wraz z tłuszczami, jak surowy olej kokosowy, czy dobra oliwa ma się rozumieć z oliwek (2 łyżeczki), gdyż to również podwyższa jej wchłanianie i wątroba nie potraktuje jej jak intruza.

Kurkuma jedzona na pusty żołądek może powodować nudności. Oraz, że szczególnie do użytku leczniczego należy używać kurkumy z certyfikatem organiczności.

Przyjmując jakiekolwiek zioło, czy przyprawę, a nawet zwykły pokarm jako lekarstwo powinniśmy zdawać sobie sprawę z pewnych niebezpieczeństw!

Dawki terapeutyczne są większe i przeznaczone jedynie do krótkotrwałego stosowania

Dlatego dobrze byłoby skonsultować się z zielarzem, lub lekarzem, który praktykuje w TCM (Tradycyjnej Medycynie Chińskiej). Bowiem w dawkach terapeutycznych, kurkuma nie powinna być mieszana z z pewnymi innymi lekami, lub ziołami.

Przykładowo chodzi o leki na obniżanie ciśnienia krwi, czy na wysoki cholesterol. Generalnie należy uważać na leki i zioła zawierające kwas acetylosalicylowy. Należy zastanowić się nad dodatkowym braniem wraz z kurkumą w dawkach terapeutycznych czosnku, lub Gingko biloba.

Czyli gdy przyjmujemy leki, czy zioła, albo pokarm również rozrzedzający krew.

Terapeutyczne dawki kurkumy powinny zostać wstrzymane co najmniej na jeden tydzień przed jakimkolwiek ewentualnym zabiegiem.

TU KUPISZ bardzo efektywny LIPOSOMAL KURKUMINY TiB w szklanej butelce z aplikatorem

Kurkuma może zwiększyć produkcję żółci, dlatego należy unikać dawek terapeutycznych również przy problemach z pęcherzykiem żółciowym. Osoby z hipoglikemią również powinny unikać leku kurkumy. Ponieważ terapeutyczna dawka kurkumy może stymulować skurcze macicy, należy unikać leczenia kurkumą w czasie ciąży, za wyjątkiem, gdy robimy to pod okiem dobrze wyszkolonego lekarza.

Źródła: Healthy-Holistic-Living.com/ EpicureanDigest.com/ NaturalNews.com

kurk5

owocek:)

(Visited 188 608 times, 123 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. MjFan 26 lutego 2019 o 20:14

  Witam Cię pepsuniu, mam pytanko. Czy taka zwykła kurkuma w proszku z żabki prymat, też posiada właściwości lecznicze czy koniecznie musi być że sklepu ze zdrową Żywnością i jeśli tak to dlaczego. Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 20:22

   ma być przynajmniej organiczna, jeśli nie możesz kupić jej u nas, pozdro2

 2. Mila 27 lutego 2019 o 02:09

  Hej. Spożywam drugi dzień 1lyzke płaska oliwy i 1lyzke plaska kurkumy i 1/3lyzki pieprzu.
  Na stany zapalne. Mam duże problemy w zatokami. Jak sądzicie jaka długość kuracji mi nie zaszkodzi?
  W nocy poczułam się lepiej 😉

 3. ADA 2 marca 2019 o 09:26

  Czy można stosować kurkumę podczas stosowania antybiotyków( zapalenie po wystawieniu endoprotezy) jeśli tak to jakie dawki,chodzi o dawkę terapeutyczną( szpinak mnogiej) – mama nie przyjmuje chemioterapii ze względu na antybiotyki.
  Pozdrawiam

 4. ADA 2 marca 2019 o 09:37

  Witam serdecznie
  Czy można stosować kurkumę (jeśli tak to w jakiej dawce)
  podczas stosowania antybiotyków(mama ma brać anty.przez 4 MC ze względu na zapalenie po operacji endoprotezy biodra)
  Mama choruje na szpiczaka mnogiego,nie może przyjmować chemioterapii przez antybiotyki,proszę o odp
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Pepsi Eliot 2 marca 2019 o 09:57

   powwinna wejść na ten protokół https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/
   a kurkumę w formie Liposomalu kurkuminy TiB 2 razy dziennie po 1 porcji, jednak gdy bierze leki na rozrzedzenie krwi nie powinna brać kiurkumy

 5. Piotrek 11 maja 2019 o 18:37

  Przedawkowanie kurlumy.
  Jakie sa objawy przedawkowania kurkumy i jakie ilosci przyjete jednorazowo (z czarnym pieprzem) sa niebezpieczne dla zdrowia.
  Co w przypadku przedawkowania?

  1. Pepsi Eliot 11 maja 2019 o 19:49

   raczej kurkumy nie przedawkujesz, bardziej ekstrakt, albo czystą kurkuminę. Za bardzo rozrzedzi krew.

 6. Paula 19 maja 2019 o 22:14

  Hej Pepsi
  Powiedz proszę, tak polecają kurkume w tabl w postaci… że najlepsza, najlepiej przyswajalna, że nie jeść takiej w proszku tylko ta.
  Jak to jest??
  Dzięki Pepsi ❤️😘

  1. Pepsi Eliot 20 maja 2019 o 08:06

   Paulo jedz tylko i wyłącznie naszą Chlorellę This is BIO, którą jemy my i nasi przyjaciele i ich dzieci, też od wielu lat. Nie tylko otrzymujesz doskonały produkt/żywność, ale też w ten sposób wspierasz ten blog.
   Jest obojętnie czy chlorella jest w proszku, czy w tabletkach, bo to jest to samo, gdyż chlorella posiada właściwości klejące i ten proszek po prostu z łatwością się prasuje. Dlatego jeśli producent pisze takie marketingowe bzdury na temat własnego jest niewiarygodny, a jego produkty mają w sobie złą energię kłamstwa. Można spotkać jeszcze inne bzdury, jak chwalenie się rozbitymi ściankami, a przecież na rynku nie ma innej chlorelli niż ta z rozbitymi ściankami. Jest to kolejny chwyt marketingowy, jednak co naprawdę powinno się znaleźć w informacji o produkcie jest zwykle przemilczane, lub nawet nieznane dla producentów laików, mianowicie ilość alergenu feoforbidu, który znajduje się w każdej chlorelli i w spirulinie też, ale w znacznie mniejszej ilości. Jest o wiele więcej nadwrażliwości, a nawet uczulenia na chlorellę niż na spirulinę. W naszej chlorelli This is BIO jest absolutnie mikroskopijna, o wiele niższa niż dopuszczalna ilość alergenu. Jakbyś natrafiłą na jeszcze inne chwyty marketingowe rzuć gałką na ten art: https://www.pepsieliot.com/chlorella-pyrenoidosa-vs-chlorella-vulgaris-ktora-wybrac/

   tam też wyjaśniam sprawy powyższe. <3

 7. Paula 20 maja 2019 o 09:54

  Dziekuje Pepsi za tak wyczerpujące info o chloreli, jemy cała Rodzina tylko Wasza ☺️.
  Ale Ja pytalam o kurkume i kurkumine kt tak polecają w postaci bcm25, jak to wygląda??
  Dziękuję ❤️

  1. Pepsi Eliot 20 maja 2019 o 12:17

   aaaaa, kurkuma tylko This is BIO 🙂 a liposomalu kurkuminy chwilowo nie mamy, więc jak Ci serce dyktuje., ale po co aż kurkumina? (chyba że coś poważnego), naprawdę wystarczy pierwsza szklanka?

 8. Paula 20 maja 2019 o 12:50

  Dziękuję za odpowiedz 😉. Pytałam tak tylko, czysto informacyjnie bo tyle o tym piszą.
  Jak będzie potrzeba to sięgne po liposomalna, a teraz codziennie rano 1 łyżeczka Twojej 👍.

 9. karolina 29 września 2019 o 22:35

  czy to możliwe że od nadmiaru kurkumy mam wrażliwą jamę ustną i przekrwione dziąsła? zamiast różowego koloru są wyraźnie czerwone. czy to może świadczyć o nadmiernym rozrzedzeniu krwi? oprócz octu jabłkowego nic nowego nie wprowadzałam do diety

  1. Pepsi Eliot 29 września 2019 o 22:44

   jesz nadmiar kurkumy? dziwne objawy

 10. karolina 29 września 2019 o 22:54

  właśnie nie jem nadmiarowo, a teraz wręcz nieregularnie, czy to ocet jabłkowy – 1 łyżka rano z ciepłą wodą – byłby winowajcą? co sprawdzić, wyeliminować w jakim kierunku iść

  1. Pepsi Eliot 29 września 2019 o 23:12

   jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? jakie pH moczu, jaki poziom 25(OH)D? robisz 4 szklanki, czy tylko tę z octem?

   1. karolina 29 września 2019 o 23:30

    jutro badam D – na wiosnę małam tylko 14! test na zakwaszenie też na wiosnę- nie odbiło mi się wcale ale za to odbija mi się po samej wodzie rano, ph moczu nie badałam, szklanka z octem tylko rano na czczo bo karmię piersią i obawiam się tej całej reszty

    1. Pepsi Eliot 30 września 2019 o 09:09

     czego się obawiasz,alg? najlpeszego pokarmu na świecie? który je się w ciąży i ma wpływ pozytywny nawet na nienarodzone dzieci? Jesteś uczulona?

     1. karolina 30 września 2019 o 22:23

      Pepsi, mam 36 lat obecnie karmię piersią 1,5 roczne dziecko. moim problemem jest ciągły głód i ochota na jedzenie, mój organizm nie mówi stop, śledzie z czekoladą i takie tam połączenia niestandardowe. gdy nie zjem w posiłku dużo węglowodanów to mam wrażenie że mam za chwile pusty żołądek, mam stale wydęty brzuch choć ważę 63 kg przy wzroście 170. Moim problemem jest stres przeogromny do tego stopnia że gdy z kimś rozmawiam twarzą w twarz to wychodzi mi „gęsia skórka” na ciele co jest widoczne gołym okiem – latem masakra!. po porodzie zaczeły się problemy z trawieniem tłuszczu a tłuszcz i cukier po chrzcinach skończył się wymiotami. dużo już wyczytałam z bloga i staram się wdrażać w życie. zmieniłam dietę i włączyłam kurkumę cynamon imbir i zielone koktajle. po środku języka mam dużą podłużną bruzdę – ponoć to żołądek wg medycyny chińskiej oraz cały język jest „popękany”. mam tak chyba od zawsze, bynajmniej od 8 lat napewno bo wtedy mnie to zainteresowało. Śluz na tylnej ścianie gardła choć z zatokami nigdy nie miałam problemów. Dziś zrobiłam badania i test sody – nie odbiło mi się wcale choć od wiosny piję ocet jabłkowy – wtedy jak pamiętam odbicie było po 2min. witamina D – 17,5 tylko, B12 aż 622 przy normie do 663, homocysteina 10. pozostałe badania z listy w granicach normy. Moja siostra w tym roku zachorowała na raka piersi w wieku 37 lat. Z racji karmienia piersią wszelkie detoxy na razie odpadają. Jak ruszyć z tego skrzyżowania?

     2. Pepsi Eliot 30 września 2019 o 23:40

      B12 wcale nie wysoka, normy są zaniżone, dość wysoka homocysteina, świadczy że są braki kwasu foliowego, zbadaj, mamy wybitny suplemnt foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html?search_query=foliany&results=1, kuracja 4 szklanek, post przerywany, do 4 kelp This is BIO. Język i śluz, nie myśl o tym, ma być różowy, to wszystko.

      Zaczynaj więc dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

      do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

      Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
      po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html, ale że poziom metabolitu D jest niski,to jeszcze należy dobrać 3 D3TiB solo czy tę https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
      oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
      (na 5 dni orzed badaniem 25 (OH)D) odstaw D3 i Greens & Fruits TiB)

      A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

      Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

      Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

      Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

      Kuracja 4 szklanek, to jest spokojne codzienne wyprowadzanie odpadów metabolicznych, wspomaganie wątroby, a nie poważne chelatacje/detoksy.

     3. karolina 30 września 2019 o 23:53

      dzięki za odpowiedź, kwas foliowy mam 9 przy normie 3-18 więc brać też foliany?

     4. Pepsi Eliot 1 października 2019 o 09:33
     5. karolina 30 września 2019 o 23:59

      dopytam jeszcze o Kelp – przed ciążami miałam nadczynność tarczycy – niskie tsh a teraz cały czas jest ok. obecnie wynik 0,88 (0,27-4,20) czy ten jod mi nie zaszkodzi ?

     6. Pepsi Eliot 1 października 2019 o 09:31

      Nie wiem, co mówi lekarz? Nie wolno Ci jeść wodorostów? Gdy doradzam kelp, to nie ten standaryzowany suplemnt diety, który też mamy,ale Kelp This is BIO, który jest pokarmem, wodorosty wysuszone na słońcu i zmielone. Jednak jeśli nie mogłaś jeść nawet wodorostów, to nie jedz.

     7. karolina 6 października 2019 o 22:28

      czy będzie dostępna D3 K2 z ThisIsBio? w sumie zalecasz 10000 j. d3 – po jakim czasie takiej suplementacji zrobić ponowne badanie? zrobiłam też badanie kwasu moczowego i wynik podejrzanie wysoki 5 a norma 2,4-5,7

     8. Pepsi Eliot 7 października 2019 o 08:37
 11. ann667 4 listopada 2019 o 20:05

  Witam.
  Mój 13-letni syn od 5lat choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Po zatrzymaniu objawów sterydami (nie mógł ich przyjmować, więc ,,terapia” na szczęście trwała krótko) jest w stanie remisji. Dodam, że bardzo przestrzegaliśmy diety – bez mleka, słodyczy, fast food, no i jajek oraz mięsa kurzego (nietolerancja). Obecnie poziom kalprotektyny w kale bardzo wzrósł (1950). Żaden lekarz nie poleci mi kurkumy i nie doradzi ile mogę synowi podać, dlatego pytam mądrzejszych. Co z tym mogę zrobić? Jak pomóc synowi, zanim znów ktoś wpadnie na pomysł podania sterydów?

  1. Pepsi Eliot 5 listopada 2019 o 07:16

   Przeczytaj ten artykuł, Paul Nison wyleczył się sokami, jest witarianinem, https://www.pepsieliot.com/5-krokow-leczyc-sie-sokami-przy-wrzodziejacym-zapaleniu-jelita-grubego/

 12. lilli 23 listopada 2019 o 15:45

  Pepsi..czy przy nowotworze prostaty mogę podać mężowi kurkuminę liposomal?Jeśli tak..to ile dziennie i przez jaki czas byłoby dobrze?I czy trzeba dodać jeszcze czarnego pieprzu do niej?Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 23 listopada 2019 o 20:21

   nie, do liposomalu nie musisz. 2 gramy dziennie

 13. Juan 29 grudnia 2019 o 15:22

  Hej Pepsi , moja 9 letnia córka ma gronkowca złocistego borykamy się z ta bakteria już jakieś 6 miesięcy przeszła terapie antybiotykami i dalej nic Dużo czytałam o kurkumie i ze pomaga pozbyć sie tego typu bakteri tylko jaka dawka będzie bezpieczna dla 9 latki?

  1. Pepsi Eliot 29 grudnia 2019 o 21:33

   A dostała miód manuka? ten wpis może być pomocny https://www.pepsieliot.com/mrsa-jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-kazdej-choroby-cz3/
   Dziecku natychmiast trzeba odbudować florę bakteryjną,

 14. Beata 16 stycznia 2020 o 11:44

  Na wstępie gorąco pozdrawiam i muszę powiedzieć ,że Twoja strona mnie pochłonęła …. ta wiedza .. rewelacja . Dwa lata temu Chloniak ,chemioterapia i puki co spokój ale ostatnie trzy miesiące na antybiotyku pierwszy angina drugi i trzeci antybiotyk na zapalenie zatok . Ostatni w końcu zadziałał ale jestem okropnie osłabiona ledwo na nogach stoję . Biorę wit c kurkumę duże dawki D3 K2 probiotyki …co jeszcze . Boje się nawrotu choroby przez ten spadek odporności . Pozdrawiam Beata

  1. Pepsi Eliot 16 stycznia 2020 o 12:02

   2-3 razy dziennie Greens & Fruits TiB po 1 do głównych posiłków przez miesiąc, a potem po 1 do sniadania przez 3 miesiące. Omega 3 TiB po śniadaniu wraz z D3 i K2, miód manuka 400, a nawet 550, jest w sklepie, ale nie naszej firmy.LIposomal C zaraz będziemy mieli. Będzie dobrze <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *