logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 939 576
165 online
32 319 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dowiedz się jakie ilości kurkumy możesz przyjmować?

10996100_799907956746684_794041412628439376_n

Często pytasz mnie, ile kurkumy masz przyjmować na codzień, a ile leczniczo? Przypominam więc …

W temacie kurkumy zrobiono ogromną ilość badań (szczególnie w Azji), dzięki czemu mamy doskonały pogląd na tę przyprawę, a właściwie mega lekarstwo, gdyż korzyści zdrowotne z przyjmowania jej są po prostu niesamowite.

Lista korzyści z kurkumy jest bardzo długa (ponad 600 pozycji), ale w telegraficznym skrócie, to:

Zapobieganie atakom serca i udarom mózgu, obniżanie ciśnienia krwi, rozrzedzanie krwi i zapobieganie krzepnięciu, a obniżanie cholesterolu LDL ( „złego”) cholesterolu, przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu HDL („dobrego”) cholesterolu. Kurkuma obniża poziom cukru we krwi i działa przeciwzapalnie (w tym na stawy), przeciwgrzybiczo ( w tym na przerost Candidy) i jako środek przeciwbakteryjny.

Może być stosowana w leczeniu żółtaczki, a także jako okład na choroby skóry, a nawet rany. Działa pozytywnie na pracę mózgu (pomocna przy Alzheimer). Właściwie naukowcy doszli do wniosku, że to właściwości grupy związków chemicznych znanych jako kurkuminoidy (lub po prostu „kurkumina”), odpowiadają za to, że kurkuma jest takim cudem, Bo jeszcze nie wspomniałam o jednym z najważniejszych skutków działania kurkuminy w kurkumie, to zabijanie komórek rakowych, bez skutków ubocznych podobnych do działania chemioterapeutyków.

kurkuma, this is bio, pepsi eliot

TU KUPISZ sprawdzoną KURKUMĘ 100% ORGANIC This is BIO

Jedzenie kurkumy działa profilaktycznie, ale też leczy raka

Korzystanie z wyizolowanego wyciągu z kurkumy w postaci kurkuminy w kapsułce jest opcją. Ale prawdopodobnie nienajlepszą dla naszego ciała, gdyż trudno byłoby liczyć na pełne korzyści z kurkumy, gdy wyizolujemy tylko jeden związek chemiczny. Owszem to może dobrze zadziałać w probówce w laboratorium, ale raczej dla człowieka znacznie lepiej jest zjedzenie naturalnego korzenia kurkumy w postaci ślicznej pomarańczowo brunatnej przyprawy.

Jest tylko pytanie kiedy i ile możemy zjeść tej przyprawy, mając na uwadze, że jest to jednak silne lekarstwo?

Dawka normalna, idealna żywieniowa i profilaktyczna:

Według poważnej strony na temat zdrowia Healthy Holistic Living, dowiadujemy się, dobra dzienna dawka (po prostu podtrzymująca zdrowie) dla dorosłych wynosi do 1,5 grama kurkumy dziennie, co odpowiada mniej więcej lekko zaokrąglonej od kurkumy małej łyżeczki od herbaty. Ta dawka przyprawy może być również podzielona i zjedzona w dwóch do trzech mniejszych dozach w ciągu całego dnia.

Dawka kurkumy w celach terapeutycznych:

Podczas leczenia, czyli gdy występują specyficzne warunki zdrowotne możemy się zdecydować na dawki niejako terapeutyczne.

I taka dawka dla dorosłych wynosi między 2, a 3 gramy

Przy czym dawki terapeutyczne nie powinny być stosowane dla dzieci w wieku poniżej 2 lat

Z kolei dzieci powyżej 2 i osoby powyżej 65. lat mogą rozpocząć od dawki 1,5 grama i zakończyć na 2 gramach dziennie

kurk1

Efektywność kurkumy może być zwiększana nawet o 2000% (czyli o 20 razy) poprzez zmieszanie jej z odrobiną pieprzu czarnego (coś około 1/8 łyżeczki od herbaty). A także najlepiej brać kurkumę wraz z tłuszczami, jak surowy olej kokosowy, czy dobra oliwa ma się rozumieć z oliwek (2 łyżeczki), gdyż to również podwyższa jej wchłanianie i wątroba nie potraktuje jej jak intruza.

Kurkuma jedzona na pusty żołądek może powodować nudności. Oraz, że szczególnie do użytku leczniczego należy używać kurkumy z certyfikatem organiczności.

Przyjmując jakiekolwiek zioło, czy przyprawę, a nawet zwykły pokarm jako lekarstwo powinniśmy zdawać sobie sprawę z pewnych niebezpieczeństw!

Dawki terapeutyczne są większe i przeznaczone jedynie do krótkotrwałego stosowania

Dlatego dobrze byłoby skonsultować się z zielarzem, lub lekarzem, który praktykuje w TCM (Tradycyjnej Medycynie Chińskiej). Bowiem w dawkach terapeutycznych, kurkuma nie powinna być mieszana z z pewnymi innymi lekami, lub ziołami.

Przykładowo chodzi o leki na obniżanie ciśnienia krwi, czy na wysoki cholesterol. Generalnie należy uważać na leki i zioła zawierające kwas acetylosalicylowy. Należy zastanowić się nad dodatkowym braniem wraz z kurkumą w dawkach terapeutycznych czosnku, lub Gingko biloba.

Czyli gdy przyjmujemy leki, czy zioła, albo pokarm również rozrzedzający krew.

Terapeutyczne dawki kurkumy powinny zostać wstrzymane co najmniej na jeden tydzień przed jakimkolwiek ewentualnym zabiegiem.

TU KUPISZ bardzo efektywny LIPOSOMAL KURKUMINY TiB w szklanej butelce z aplikatorem

Kurkuma może zwiększyć produkcję żółci, dlatego należy unikać dawek terapeutycznych również przy problemach z pęcherzykiem żółciowym. Osoby z hipoglikemią również powinny unikać leku kurkumy. Ponieważ terapeutyczna dawka kurkumy może stymulować skurcze macicy, należy unikać leczenia kurkumą w czasie ciąży, za wyjątkiem, gdy robimy to pod okiem dobrze wyszkolonego lekarza.

Źródła: Healthy-Holistic-Living.com/ EpicureanDigest.com/ NaturalNews.com

kurk5

owocek:)

(Visited 177 689 times, 11 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. MjFan 26 lutego 2019 o 20:14

  Witam Cię pepsuniu, mam pytanko. Czy taka zwykła kurkuma w proszku z żabki prymat, też posiada właściwości lecznicze czy koniecznie musi być że sklepu ze zdrową Żywnością i jeśli tak to dlaczego. Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 20:22

   ma być przynajmniej organiczna, jeśli nie możesz kupić jej u nas, pozdro2

 2. Mila 27 lutego 2019 o 02:09

  Hej. Spożywam drugi dzień 1lyzke płaska oliwy i 1lyzke plaska kurkumy i 1/3lyzki pieprzu.
  Na stany zapalne. Mam duże problemy w zatokami. Jak sądzicie jaka długość kuracji mi nie zaszkodzi?
  W nocy poczułam się lepiej 😉

 3. ADA 2 marca 2019 o 09:26

  Czy można stosować kurkumę podczas stosowania antybiotyków( zapalenie po wystawieniu endoprotezy) jeśli tak to jakie dawki,chodzi o dawkę terapeutyczną( szpinak mnogiej) – mama nie przyjmuje chemioterapii ze względu na antybiotyki.
  Pozdrawiam

 4. ADA 2 marca 2019 o 09:37

  Witam serdecznie
  Czy można stosować kurkumę (jeśli tak to w jakiej dawce)
  podczas stosowania antybiotyków(mama ma brać anty.przez 4 MC ze względu na zapalenie po operacji endoprotezy biodra)
  Mama choruje na szpiczaka mnogiego,nie może przyjmować chemioterapii przez antybiotyki,proszę o odp
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Pepsi Eliot 2 marca 2019 o 09:57

   powwinna wejść na ten protokół https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/
   a kurkumę w formie Liposomalu kurkuminy TiB 2 razy dziennie po 1 porcji, jednak gdy bierze leki na rozrzedzenie krwi nie powinna brać kiurkumy

 5. Piotrek 11 maja 2019 o 18:37

  Przedawkowanie kurlumy.
  Jakie sa objawy przedawkowania kurkumy i jakie ilosci przyjete jednorazowo (z czarnym pieprzem) sa niebezpieczne dla zdrowia.
  Co w przypadku przedawkowania?

  1. Pepsi Eliot 11 maja 2019 o 19:49

   raczej kurkumy nie przedawkujesz, bardziej ekstrakt, albo czystą kurkuminę. Za bardzo rozrzedzi krew.

 6. Paula 19 maja 2019 o 22:14

  Hej Pepsi
  Powiedz proszę, tak polecają kurkume w tabl w postaci… że najlepsza, najlepiej przyswajalna, że nie jeść takiej w proszku tylko ta.
  Jak to jest??
  Dzięki Pepsi ❤️😘

  1. Pepsi Eliot 20 maja 2019 o 08:06

   Paulo jedz tylko i wyłącznie naszą Chlorellę This is BIO, którą jemy my i nasi przyjaciele i ich dzieci, też od wielu lat. Nie tylko otrzymujesz doskonały produkt/żywność, ale też w ten sposób wspierasz ten blog.
   Jest obojętnie czy chlorella jest w proszku, czy w tabletkach, bo to jest to samo, gdyż chlorella posiada właściwości klejące i ten proszek po prostu z łatwością się prasuje. Dlatego jeśli producent pisze takie marketingowe bzdury na temat własnego jest niewiarygodny, a jego produkty mają w sobie złą energię kłamstwa. Można spotkać jeszcze inne bzdury, jak chwalenie się rozbitymi ściankami, a przecież na rynku nie ma innej chlorelli niż ta z rozbitymi ściankami. Jest to kolejny chwyt marketingowy, jednak co naprawdę powinno się znaleźć w informacji o produkcie jest zwykle przemilczane, lub nawet nieznane dla producentów laików, mianowicie ilość alergenu feoforbidu, który znajduje się w każdej chlorelli i w spirulinie też, ale w znacznie mniejszej ilości. Jest o wiele więcej nadwrażliwości, a nawet uczulenia na chlorellę niż na spirulinę. W naszej chlorelli This is BIO jest absolutnie mikroskopijna, o wiele niższa niż dopuszczalna ilość alergenu. Jakbyś natrafiłą na jeszcze inne chwyty marketingowe rzuć gałką na ten art: https://www.pepsieliot.com/chlorella-pyrenoidosa-vs-chlorella-vulgaris-ktora-wybrac/

   tam też wyjaśniam sprawy powyższe. <3

 7. Paula 20 maja 2019 o 09:54

  Dziekuje Pepsi za tak wyczerpujące info o chloreli, jemy cała Rodzina tylko Wasza ☺️.
  Ale Ja pytalam o kurkume i kurkumine kt tak polecają w postaci bcm25, jak to wygląda??
  Dziękuję ❤️

  1. Pepsi Eliot 20 maja 2019 o 12:17

   aaaaa, kurkuma tylko This is BIO 🙂 a liposomalu kurkuminy chwilowo nie mamy, więc jak Ci serce dyktuje., ale po co aż kurkumina? (chyba że coś poważnego), naprawdę wystarczy pierwsza szklanka?

 8. Paula 20 maja 2019 o 12:50

  Dziękuję za odpowiedz 😉. Pytałam tak tylko, czysto informacyjnie bo tyle o tym piszą.
  Jak będzie potrzeba to sięgne po liposomalna, a teraz codziennie rano 1 łyżeczka Twojej 👍.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *