Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 364 903
30 online
42 277 VIPy

Dowiedz się jakie ilości kurkumy możesz przyjmować?

 

Często pytasz mnie, ile kurkumy masz przyjmować na codzień, a ile leczniczo? Przypominam więc …

W temacie kurkumy zrobiono ogromną ilość badań (szczególnie w Azji), dzięki czemu mamy doskonały pogląd na tę przyprawę, a właściwie mega lekarstwo, gdyż korzyści zdrowotne z przyjmowania jej są po prostu niesamowite.

Lista korzyści z kurkumy jest bardzo długa (ponad 600 pozycji), ale w telegraficznym skrócie, to:

Zapobieganie atakom serca i udarom mózgu, obniżanie ciśnienia krwi, rozrzedzanie krwi i zapobieganie krzepnięciu, a obniżanie cholesterolu LDL ( „złego”) cholesterolu, przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu HDL („dobrego”) cholesterolu. Kurkuma obniża poziom cukru we krwi i działa przeciwzapalnie (w tym na stawy), przeciwgrzybiczo ( w tym na przerost Candidy) i jako środek przeciwbakteryjny. Może być stosowana w leczeniu żółtaczki, a także jako okład na choroby skóry, a nawet rany. Działa pozytywnie na pracę mózgu (pomocna przy Alzheimer). Właściwie naukowcy doszli do wniosku, że to właściwości grupy związków chemicznych znanych jako kurkuminoidy (lub po prostu „kurkumina”), odpowiadają za to, że kurkuma jest takim cudem, Bo jeszcze nie wspomniałam o jednym z najważniejszych skutków działania kurkuminy w kurkumie, to zabijanie komórek rakowych, bez skutków ubocznych podobnych do działania chemioterapeutyków.

Jedzenie kurkumy działa profilaktycznie, ale też leczy raka

Korzystanie z wyizolowanego wyciągu z kurkumy w postaci kurkuminy w kapsułce jest opcją. Ale prawdopodobnie nienajlepszą dla naszego ciała, gdyż trudno byłoby liczyć na pełne korzyści z kurkumy, gdy wyizolujemy tylko jeden związek chemiczny. Owszem to może dobrze zadziałać w probówce w laboratorium, ale raczej dla człowieka znacznie lepiej jest zjedzenie naturalnego korzenia kurkumy w postaci ślicznej pomarańczowo brunatnej przyprawy.

Jest tylko pytanie kiedy i ile możemy zjeść tej przyprawy, mając na uwadze, że jest to jednak silne lekarstwo?

Dawka normalna, idealna żywieniowa i profilaktyczna:

Według poważnej strony na temat zdrowia Healthy Holistic Living, dowiadujemy się, dobra dzienna dawka (po prostu podtrzymująca zdrowie) dla dorosłych wynosi do 1,5 grama kurkumy dziennie, co odpowiada mniej więcej lekko zaokrąglonej od kurkumy małej łyżeczki od herbaty. Ta dawka przyprawy może być również podzielona i zjedzona w dwóch do trzech mniejszych dozach w ciągu całego dnia.

Dawka kurkumy w celach terapeutycznych:

Podczas leczenia, czyli gdy występują specyficzne warunki zdrowotne możemy się zdecydować na dawki niejako terapeutyczne.

I taka dawka dla dorosłych wynosi między 2, a 3 gramy

Przy czym dawki terapeutyczne nie powinny być stosowane dla dzieci w wieku poniżej 2 lat

Z kolei dzieci powyżej 2 i osoby powyżej 65. lat mogą rozpocząć od dawki 1,5 grama i zakończyć na 2 gramach dziennie

Efektywność kurkumy może być zwiększana nawet o 2000% (czyli o 20 razy) poprzez zmieszanie jej z odrobiną pieprzu czarnego (coś około 1/8 łyżeczki od herbaty). A także najlepiej brać kurkumę wraz z tłuszczami, jak surowy olej kokosowy, czy dobra oliwa ma się rozumieć z oliwek (2 łyżeczki), gdyż to również podwyższa jej wchłanianie i wątroba nie potraktuje jej jak intruza. Kurkuma jedzona na pusty żołądek może powodować nudności. Oraz, że szczególnie do użytku leczniczego należy używać kurkumy z certyfikatem organiczności.

Przyjmując jakiekolwiek zioło, czy przyprawę, a nawet zwykły pokarm jako lekarstwo powinniśmy zdawać sobie sprawę z pewnych niebezpieczeństw!

Dawki terapeutyczne są większe i przeznaczone jedynie do krótkotrwałego stosowania

Dlatego dobrze byłoby skonsultować się z zielarzem, lub lekarzem, który praktykuje w TCM (Tradycyjnej Medycynie Chińskiej). Bowiem w dawkach terapeutycznych, kurkuma nie powinna być mieszana z z pewnymi innymi lekami, lub ziołami. Przykładowo chodzi o leki na obniżanie ciśnienia krwi, czy na wysoki cholesterol. Generalnie należy uważać na leki i zioła zawierające kwas acetylosalicylowy. Należy zastanowić się nad dodatkowym braniem wraz z kurkumą w dawkach terapeutycznych czosnku, lub Gingko biloba. Czyli gdy przyjmujemy leki, czy zioła, albo pokarm również rozrzedzający krew. Terapeutyczne dawki kurkumy powinny zostać wstrzymane co najmniej na jeden tydzień przed jakimkolwiek ewentualnym zabiegiem. Kurkuma może zwiększyć produkcję żółci, dlatego należy unikać dawek terapeutycznych również przy problemach z pęcherzykiem żółciowym. Osoby z hipoglikemią również powinny unikać leku kurkumy. Ponieważ terapeutyczna dawka kurkumy może stymulować skurcze macicy, należy unikać leczenia kurkumą w czasie ciąży, za wyjątkiem, gdy robimy to pod okiem dobrze wyszkolonego lekarza. Źródła: Healthy-Holistic-Living.com/ EpicureanDigest.com/ NaturalNews.com

owocek:)

(Visited 208 915 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Mon 11 marca 2016 o 09:44

  aj lajk kurkume,od wielu lat.rodzinka,tzn ślubny i bachorzyny przyzwyczajeni.haha nie mają wyboru.właśnie prześledziłam wpis o homocysteinie.dla zwykłego szaraczka to kosmos a dla niejednego lek med niepotrzebne….badanie.

 2. avatar Madeline98 11 marca 2016 o 10:28

  Można w jakiś sposób kurkumę przedawkowac ? Są jakieś tego skutki albo objawy ?

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 15:05

   napisałam właśnie, zbyt rzadka krew,(wyobraź sobie, że idziesz do dentysty, jakie mogą być skutki, przecież aspiryny też nie wolno przyjmować), może też komuś za bardzo spaść ciśnienie, mogą być problemy z cukrem, na przykład za bardzo spadnie, to nie są żarty. MOja koleżanka zemdlała po wypiciu szklanki soku z buraków, tak jej nagle ciśnienie spadło. To są mocne, niedoceniane leki. Z czosnkiem też nie można świrować

  2. avatar anka 29 grudnia 2016 o 23:47

   Ja przedawkowałam, jadłam jej sporo aż dostałam przewlekłej pokrzywki, brałam tabletki na alergię bez tego drapałam się niemiłosiernie, a na skórze miałam czerwone placki. Była to alergia na salicylany (tak myślę). Raz się zapomniałam i zażyłam Polopirynę, twarz mi spuchła jak dynia, miałam szczęście, że nie gardło, bo mogłabym zejść). Co ciekawe po tej Polopirynie, objawy uczulenia na salicylany zelżały, także radzę żeby nie przekraczać zalecanych dawek, bo można się nabawić np przewlekłej pokrzywki, jak widać kurkuma to silny środek.

   1. avatar Zuza 13 listopada 2018 o 08:54

    Prosze napisać coś więcej o tej przewlekłej pokrzywce.Ja również ostatnio spozywalam bardzo duże dawki kurkumy i od ponad tygodnia zmagam się z przeupierdliwą pokrzywką.Nic nie pomaga,czy U Pani skończył się dramat pokrzywkowy czy mam się spodziewać,ze to będzie się ciągnąć w nieskończoność?

 3. avatar Sylwia 11 marca 2016 o 10:36

  Pepsi, a czy pieprz może być cayenne czy tylko czarny?

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 15:03

   czytałam że cayenne też, ale częściej radzą czarny

  2. avatar P* 28 grudnia 2016 o 09:26

   Witam. Ja daję kurkumę do wszystkiego co gotuje w domu. Ale nasuwa mi się pytanie. Mój mąż ma od urodzenia małopłytkowość i mało trombocytów (poniżej normy). Czy w związku z tym kurkuma mu nie szkodzi?nadmienię, iż odkąd jej używam poprawiła mi się odporność. Ale wiem, że jest postęp też u mojego męża, bo kiedyś robiło mu się dużo siniaków, a teraz nie ma w ogóle:)

   1. avatar grzegorzadam 28 grudnia 2016 o 18:06

    Niech mąż wykona badanie na rzęsistka i chlamydię w związku z trombocytami..
    Bez zwłoki, wnioski mogą być interesujące.

   2. avatar grzegorzadam 28 grudnia 2016 o 18:24

    Spróbowałbym dodać do diety:

    MSM (3x dziennie po 500-1000 mg, do 2 g docelowo)
    Rzepik i nalewkę z Jeżówki (Echinacea)

    i właśnie kurkumę, jako lek zwalczający rzęsistka…
    Dobre rezultaty daje kuracja WU (wodą utlenioną)

    1. avatar P* 29 grudnia 2016 o 11:17

     Hmm.Ciekawe, ale oznacza to że jeśli ma rzęsistka to ja też?U niego mama i babcia też mają małopłytkowość. A ja mam PLT w normie.

     1. avatar grzegorzadam 29 grudnia 2016 o 11:33

      Jakby to powiedzieć, dentyści w Moskwie stwierdzili go u 100% pacjentów.
      W populacji ogólnie u 90%. ..
      Problemy z krwią, trombocytami to wg Siemionowej i Swiszczowej działanie rzęsistka.
      Wierzyć nie musisz, sprawdź.

     2. avatar grzegorzadam 29 grudnia 2016 o 11:35

      U niego mama i babcia też mają małopłytkowość.==

      Siemionowa nazywa to własnie ”chorobami dziedzicznymi”.

    2. avatar Aga 12 września 2018 o 20:45

     Witaj grzegorzdam czy msm mozna używać w ciazy ? Strasznie mnie boli kolano a po msm czuje niesamowita ulgę

     1. avatar grzegorzadam 26 września 2018 o 06:31

      czujesz ulgę, bo masz braki siarki- efekt natychmiastowy.
      Potrzebujesz siarkl, dziecko też.

 4. avatar sławomir 11 marca 2016 o 10:36

  ,,ok , a na gronkowca w stawie skokowym nóżki ??

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 15:02

   no kurkumka, ale miodzio również jest niesamowity, szczególnie Manuka

  2. avatar grzegorzadam 11 marca 2016 o 15:45

   Przed snem mocz stopy codziennie w mocno ciepłej wodzie z solą kamienną. Soli nie żałuj.

   Po tym załóż opaskę ortopedyczną lub bandaż) nasączaj WU, śpij z tym do rana.

   Zakwaszaj żoładek, podnoś pH.

   Smaruj maścią z DMSO. SSKI, oleju kokosowego.

   Stosuj wdychanie tartej cebuli wg o. Grande w wysokiej szklance.

   1. avatar Paula 12 marca 2016 o 07:48

    A jak często i długo wdychać

    1. avatar grzegorzadam 12 marca 2016 o 13:06

     ==Cebula, moja miłość.
     Utrzeć na tarce do ziemniaków 2 duże cebule, wrzucić do wysokiej koktajlowej szklanki, owinąć jej brzeg wianuszkiem z waty, tak, aby je uszczelnić, by gaz nie wszedł do oczu, tylko do nosa i głęboko oddychać przez 20 minut. Taką inhalację przeprowadzać przez kilka dni. Wtedy nie mamy ani jednego gronkowca w zatokach, ani kataralnego, ani w oskrzelikach, ani w oskrzelach, ze względu na to, że wszystkie szczepy gronkowców i złocistych, i zieleniejących, i różne paciorkowce, odporne nawet na antybiotyki, nie opierają się eterycznym olejkom cebuli przesyconym siarką.
     I to ratuje organizm ludzki. Krojenie cebuli też jest zdrowe. Jeśli ktoś ma zapalenie spojówek na tle gronkowcowym, to jednego dnia ucierać chrzan na tarce, a drugiego dnia ucierać 2-3 główki cebuli i porządnie popłakać. Za tydzień wypłacze chorobę z siebie. I po kłopocie. ==

     Cebula musi być na świeżo, myślę, ze 1-2x dziennie wystarczy.

     1. avatar DzikiDzik 17 marca 2016 o 14:38

      Czy możesz uściślić o co chodzi z tym uszczelnianiem brzegu szklanki watą? Już gdy kiedyś wcześniej o tym pisałeś miałem Cię pytać. Nie bardzo sobie to wyobrażam. Czy nie skuteczniej będzie chronić oczy np. goglami do pływania – nos dostanie co ma dostać a oczy przeżyją?
      dzięki za poradę i pozdrawiam

 5. avatar babka 11 marca 2016 o 10:37

  Czyli pijąc codziennie herbatkę kurkumową (wg receptury podanej we wcześniejszym wpisie), nie przekraczamy bezpiecznej dziennej dawki spożycia kurkumy?

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 15:01

   no musisz sobie sama podliczyć ile tego jest

  2. avatar Di 15 marca 2016 o 16:02

   Obojętnie jaka? Czerwona da radę?

 6. avatar mogilka 11 marca 2016 o 10:54

  A dzięki pepsi pije wode z imbirem cytryna i kurkuma.

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 15:01

   🙂

 7. avatar ervena 11 marca 2016 o 11:16

  Witam pieknie 🙂 Zążywam kurkume z pieprzem [ tak poł łyżeczki 2- trzy razy dziennie] , ale z olejem lnianym . Pepsi , czy tak tez jest dobrze ? 🙂

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 14:58

   bardzo dobrze, Budwig by jeszcze kazała dołożyć chudy ser, a ja jakoś okropnie boję się zalecać ludziom dorosłym cokolwiek z kazeiną

  2. avatar grzegorzadam 11 marca 2016 o 15:47

   90% olejów lnianych w sprzedaży jest ”do bani”..

   1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 17:37

    zjełczałych

 8. avatar Babsi 11 marca 2016 o 12:09

  Pepsi, mój mąż przyjmuje leki na obniżenie ciśnienia & cholesterolu, tymczasem jedziemy codziennie z kurkumą, w dawce na oko profilaktycznej, umieszczając ją w pełnej zielska sałatce i hojnie dosypując czarnego pieprzu – dokładnie tak, jak uczyłaś 🙂 Trwa to już parę miesięcy. Tydzień temu mąż mój poddał się badaniom (m.in. morfologia krwi i mocz) i są bardzo ok (natomiast ten cholesterol nadal za wysoki, więc leki nadal bierze)
  Możemy tak dalej? Nie musi ograniczać kurkumy?

  Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za tę robotę, którą tu dla nas czynisz 🙂

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 14:56

   Babsi myślę, że spoko, w takim układzie to jeszcze pomaga dodatkowo, ściskam Ciebie i Mężusia

  2. avatar DzikiDzik 17 marca 2016 o 14:50

   Nie ma czegoś takiego jak za wysoki cholesterol – no chyba że grubo powyżej 500. Dwa lata temu namówiłem moją mamę na odstawienie statyn i zdrowie poprawiło się jej radykalnie. Warto poczytać – są co najmniej dwie książki przetłumaczone na polski traktujące szczegółowo nt. cholesterolowych bzdur jakimi karmią nas g(ł)ówne media i lekarze.
   Za przepisywanie statyn (oraz IPP) powinno się surowo karać.

   1. avatar grzegorzadam 17 marca 2016 o 19:37

    ==Za przepisywanie statyn (oraz IPP) powinno się surowo karać.==
    Daremne nadzieje, choć powinni odpowiadać za to, zasłanianie się procedurami i gratyfikacje
    od producentów to dyskwalifikacja.

    ==Czy nie skuteczniej będzie chronić oczy np. goglami do pływania – nos dostanie co ma dostać a oczy przeżyją?==

    Zaskoczyłeś mnie pomysłowością, naprawdę ciekawe..! 😉
    Efekt będzie podobny i skuteczność zachowana.. 😉

 9. avatar Darek 11 marca 2016 o 14:13

  A co Pepsi uważasz o dodawaniu do kurkumy oleju sezamowego, będzie mieć podobnie pozytywne działanie jak olej kokosowy albo oliwa?

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 14:53

   na pewno tak, i być może jeszcze lepiej zadziała na stawy kolanowe

 10. avatar Ewa 11 marca 2016 o 15:10

  A ja jeśli można na inny temat.Czy zna Pani coś skutecznego na przebarwienia po słoneczne.Latem bardzo przypiekłam ramiona i pozostały mi ciemne piegi i takie jasne placki.Próbowałam cały czas smarować sokiem z cytryny ale niewiele się zmieniło.Brzydko to wygląda. Mam nauczkę ,że ze słońcem nie ma żartów.

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 17:38

   kurkuma z sokiem z cytryny

  2. avatar Niki 11 marca 2016 o 19:59

   A zanim znów się wystawisz na słońce smaruj się olejem z awokado, bo pozwala uniknąć spalonej skóry, chroni przed oparzeniami, zyskuje się równomierną ładną opaleniznę, no podczas upałów warto też jeść awokado, zwiększa się jego potencjał.

 11. avatar Anna 11 marca 2016 o 16:02

  Jezeli z olejem kokosowym to trzeba jeszcze dodać pieprzu? Czy mozna jeść surową startą czy raczej ją ciut podgotować (chodzi mi o wchłanialnosc).
  Czy kolagen w ogole będzie jeszcze w sklepie; kiedy? Pytam bo chce jakoś zsynchronizować zakupy.
  Thnx lots za twoją pracę dla nas i odpowiedzi!!!!

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 17:36

   Jest już kolagen

 12. avatar Katarzyna 11 marca 2016 o 16:23

  Witam, a co w zamian, jesli mam uczulenie na pieprz i kurkume?

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2016 o 17:35

   a jakie masz niedomagania? czy tylko taka profilaktyka

   1. avatar grzegorzadam 11 marca 2016 o 21:44

    Też, ale nie tylko.

    Przede wszystkim wytłaczanych z nasion bez Omega3..
    To jest skandal i zdrowotne oszustwo:
    http://olejlniany.pl/index.php?zak=4&art=budwigniedziala.txt&ph=Artykuly&tl=Dlaczego%20dieta%20dr%20Budwig%20nie%20zawsze%20skutkuje?
    Nawet ”bio” siemię i oleje tłoczone są z tego ”surowca”.
    I pięknie stoją w lodówkach.
    W siemieniu czy oleju ma być 4:1 O3 do O6 , a bywa odwrotnien albo gorzej..
    Jedna ze znanych firm z ”bio” w nazwie sprzedaje czeski modyfikowany len jako ”bio”.
    On jest ”bio”, ale ma za mało Omega3 !
    Może być bio ”byle co”..

    1. avatar pepsieliot 12 marca 2016 o 08:09

     polecam białko z konopii organiczne, najlepszy stosunek Omega 3 do omega 6 w naturalnym pokarmie http://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-254475917374.html

 13. avatar MI 11 marca 2016 o 21:51

  Pepsi, czy mogłabyś podać dawkowanie podstawowych supli ? tzn. o jakich porach najlepiej brać, czy podczas posiłków, czy przed ..co z czym można łączyć, a czego nie można.. z góry dziękuję za info i pozdrawiam serdecznie – stała czytelniczka:)))

 14. avatar Izabella Zae. 12 marca 2016 o 16:56

  Cześć Pepsi, mam takie pytanko, trochę z dupy, no ale musze, bo jesteś jednym z moich autorytetów w tej kwestii (kiedyś nawet pisałyśmy i bardzo mi się to przydało, no nieważne), CO JESLI wszystkie znane tam superfoodsy i oleje kokosowe i jarmuże i kurkumy i tak daleej to trochę pic na wodę? Ja wiem, że badania i superobiektywne dane, ale co jeśli tym wszystkim rządzi jakiś Żyd? To takie moje pytanie laika, bo ja wierzę w to, co czytam, no np. u Ciebie, na chemii i biologii też się całkiem znam, ale ogólnie dajmy na to przeglądam sobie pinteresta i tam jest diy pasta do zębów albo maska z węglem, jakieś takie ekobiowszystko i ja potem już od kilku lat sama sobie produkuję kosmetyki i bardzo dbam o dietę, ale czy ja wiem, czy mam takie zajebiste wyniki? Od siedmiu lat o to wszystko dbam, wiadomo, na początku (jeszcze do liceum chodziłam), po prostu przestawiłam się na wege i odstawiłam złe tłuszcze i cukry, na ten moment jestem ześwirowaną weganką ex-bulimiczką z depresją dwubiegunową, nadziąślakiem, trądzikiem, biegam półmaratony, mam jeszcze naczyniaka w wątrobie, o którym od dwóch lat nikt nic więcej nie wie, bo zaczęłam się brzydzić służbą zdrowia, W KAZDYM RAZIE, co robię źle? Sledzę nowinki, zachowuję umiar we wszystkim, śpię bardzo dużo, biegam i ćwiczę, mam Cię za guru, a tu taki klops. Pytam, bo nie chcę podważać, ale jako umysł skłonny do teorii spiskowych, przyśniłam sobie dzisiaj, że ktoś to wszystko wymyślił, a jako że chciałabym dożyć 80tki w naszym klimacie, nie wiem nadal jak to zrobić, mimo że intensywnie o to dbam i myślę.

  1. avatar pepsieliot 12 marca 2016 o 17:30

   odpowiedź siedzi w Twojej głowie, sorki, ale jeszcze niczego nie rozumiesz. To nie wymyślił ani Sqyer Ji, ani Joe Mercola, ani tym bardziej Mike Adams, Paul Nison, Dawide Wolfe, ani tak wielcy jak Pauling, czy mniejszy trochę Rath, czy całkiem mała ja, to już wiedziano w antyku. To jest wciąż ta sama myśl, o której uczył Hipokrates i wszyscy myśliciele, to nie jest to o czym piszesz, to jest RÓWNOWAGA. Jedzenie ma olbrzymi wpływ na biochemię organizmu. Jesteś weganką, więc prawdopodobnie twój cykl metylacji jest zaburzony, stąd stany depresyjne i kiedyś bulimia. Z tego co piszesz ja nadal widzę bulimiczkę, czyli niezrównoważonego nałogowca, który nie chce poszukać w sobie, tylko zaczyna mścić się na biednym jarmużu. A tak naprawdę tylko jarmuż może Ci pomóc. Skąd wiesz w którym byłabyś dzisiaj miejscu, gdybyś jadła cukier i gluten i nie biegała? Przyjmij postawę akceptującą pewne sprawy.Jedzenie tylko wtedy jest zdrowe, gdy pomaga osiągnąć równowagę, Ty jeszcze nie znalazłaś dla siebie wszystkich odpowiedzi. Najlepszym tego dowodem jest to, że jeszcze nie zrozumiałaś.Każdy z nas bez względu na dietę jest narażony na złe choroby, ale wybory należą do nas. Istnieje coś takiego, jak minimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia pewnych zdarzeń, z powodu wiedzy, przewidywania, logicznego myślenia. To jest tak jakbyś napisała mi, że to ograniczenie prędkości na zakrętach to taki pic na wodę, bo kumpel jeździ szybko na harleyu i ma się świetnie, a kumpela rozbiła się skodą, jadąc wolniej niż ustawa przewiduje. „Ześwirowana weganka” to nie jest najlepsza opcja na zdrowie, zapewniam Cię. Chociaż z drugiej strony znacznie lepsza niż bezrefleksyjnie oddająca się w ręce alopacji kobieta żywiąca się Mackurczakiem

   1. avatar martusiaar 12 marca 2016 o 20:25

    myślę że nie tylko Izabella ma takie przemyślenia, a też po trochę każdy z nas…. także dzięki Pepsi za taką odpowiedź 🙂

 15. avatar gosia 12 marca 2016 o 20:22

  Babsi wyzuc mężowi leki od cholesterolu tzw.satyny- Trucizna sprawdź Jerzy ZIĘBA

 16. avatar mysza 13 marca 2016 o 08:49

  Cześć Pepsi. 🙂 Mam do Ciebie pytanie, a może raczej prośbę o jakąś poradę, wyrażenie twojego zdania itd, chociaż wiem, że może to być trudne – w krótkim komentarzu wystarczająco opisać to jak żyje i jem, a do przecież niezbędne do wysnucia odpowiednich wniosków. O co jednak chodzi. Otóż, jakoś na początku tego roku przeszłam na post przerywany – 2 dni w tygodniu nie jem (ewentualnie jeden, jeśli w środy mam mnóstwo pracy), w pozostałe dni staram się także zachować prawidłowość przynajmniej 9/10 godzin bez jedzenia. Nie jestem weganką, ani nawet wegetarianką, ale odżywiam się zdrowo, z przewagą warzyw i owoców, najczęściej w surowej postaci. I teraz taka sprawa – przed przejściem na post nie miałam problemów z metabolizmem i wypróżnianiem – do łazienki chadzałam książkowo dwa razy dziennie, rano i pod wieczór i to była naprawdę świetna sprawa. Nigdy nie czułam się przepełniona ani nic, nie było uczucia „ciężkiego brzucha”, który właśnie, pojawił się u mnie jakoś od lutego. Zaczęły się coraz rzadsze wypróżnienia. W tej chwili jest to wypróżnienie zaledwie raz na dwa lub trzy dni. Bardzo mnie to martwi, bo jednak niefajnie trzymać te fuj resztki w sobie tyle czasu, w dodatku czasem pojawiają się przykre gazy. Myślę i analizuję, ale niczego w diecie wielkiego nie zmieniłam – jem tak jak kiedyś (czyli zdrowo) jedyną innowacją jest właśnie post. Próbowałam odstawić jabłka na przykład (bo słyszałam, że gazotwórcze) ale problem ciągle ten sam. Glutenu nie jem, laktoza od święta, bezpośrednio po spożyciu znaczących objawów brak, jest raczej „jak zwykle”. Myślisz, że takie długie przerwy dla żołądka po prostu są w moim przypadku szkodliwe? 🙁 Taki system jest dla mnie bardzo wygodny, ja nawet lubię te dni postne, bo mogę skupić się na pracy naukowej (dużo muszę się uczyć) i nie muszę wtedy myśleć o jedzeniu, całkiem wyłączam się z rzeczywistego świata. Jeśli chodzi o ćwiczenia to absolutnym minimum jest dla mnie pójść na daleki wybieg raz w tygodniu, jak znajdę czas to chadzam też na aerobik, wszędzie chodzę na piesz itd. Dodam jeszcze że zaczęłam pić dużo mięty pieprzowej i trochę innych ziółek na te rzadkie wypróżnienia ale nie bardzo pomagają (stosuje od 3 tygodni). A może ja przesadzam, i takie wypróżnianie jest normalne? Po prostu jestem przyzwyczajona do częstrzego z przeszłości, ech. No ale te gazy? Nie mam pojęcia skąd. Przecież to fermentacji wina, a ja do niemłączenia pokarmów wagę przykładam jak mało chyba kto. No nic. Pozdrawiam Cię. Może coś mi szepniesz mądrego. 🙂

  1. avatar mysza 13 marca 2016 o 09:09

   i jeszcze chciałam zapytać o olej rzepakowy tłoczony na zimno – nadaje się do smażenia? Ja dla siebie jak już smażę, to używam kokosowego, ale reszta domowników strasznie kręci nosem i wszystko na nim wydaje im się „ohydnie słodkie”. Poddaje się i szukam zdrowego zamiennika. Myślisz, że to dobry pomysł?

   1. avatar pepsieliot 13 marca 2016 o 10:31

    OLej rzepakowy NIE NADAJE SIĘ DO JEDZENIA w jakiejkolwiek postaci, do gotowania używaj klarowanego masła (pozbawionego w ten sposób kazeiny) albo biooliwy z oliwek, lub rozgniecionego awokado

    1. avatar Pszczoła 16 marca 2016 o 21:05

     Hej Pepsi, wspomnialas w powyższych komentarzach, że olej rzepakowy nie nadaje się do jedzenia. Możesz przybliżyć dlaczego? Używam nierafinowanego, co z nim nie tak?

     1. avatar grzegorzadam 17 marca 2016 o 07:37

      Jerzy Zięba o olejach do smażenia cz.1
      https://youtu.be/ekLpjXXRbkE

     2. avatar P* 28 grudnia 2016 o 10:34

      Jeśli mogę się wtrącić nawet bio oliwa z oliwek nie nadaje się do smażenia, ponieważ jest tłuszczem jednonasyconym tak jak olej rzepakowy rafinowany czy nierafinowany. Wszystkie te oleje podczas smażenia zmieniają swoja strukturę z cis na trans. Nie nadają się nawet do pieczenia , gdyż podwyższenie ich do temp. nawet 20 stopni powoduje rozerwanie łańcucha cis. Do smażenia nadają się tylko tłuszcze stałe, gdyż odporne są na działanie wysokich temperatur , dzięki czemu zachowują swoją strukturę czyli smalec, olej kokosowy , a najlepszy smalec gęsi z uwagi na wysoką zawartość tłuszczy wielonasyconych.

     3. avatar grzegorzadam 28 grudnia 2016 o 17:56

      czyli smalec, olej kokosowy , a najlepszy smalec gęsi==

      Zgoda 😉

     4. avatar pepsieliot 17 marca 2016 o 07:38

      jest cały artykuł na ten temat, NIE WOLNO JEŚĆ oleju RZEPAKOWEGO pod żadną postacią! http://www.pepsieliot.com/odstaw-olej-rzepakowy-i-najnowsza-bridget-jones/

     5. avatar grzegorzadam 17 marca 2016 o 07:38

      Jerzy Zięba o olejach do smażenia cz. 2
      https://youtu.be/QhNcYv-Q4iA

   2. avatar martusiaar 13 marca 2016 o 14:12

    przecież możesz smażyć na oleju kokosowym rafinowanym, który jest pozbawiony smaku słodkiego… post przerywany to codzienny post po 14-16h i masz tylko okienko 7-9h w których możesz jeść. Całodniowe głodówki, nie są już takie dobre, i czy w tym czasie pijesz odpowiednią ilość płynów, kolejna kwestia czy jak jesz owoce i warzywa to łączysz je z innymi produktami białkowymi czy tłuszczowymi? zauważyłam po sobie, ze jak juz jem owoce to tylko na czczo, i też nie łącze za dużej ilości. Najlepszy jest system ze jak robisz szejka to jeden owoc słodki np. pomarancza, cytryna, i coś zielonego: szpinak, jarmuż, no i banan. Jak dodawałam więcej pomarancza, mango, ananas, kiwi…. itd to wtedy mój brzuch strajkował, zresztą świetne przepisy dodaje Pepsi, minimalizm jest wskazany 🙂

    1. avatar O 14 marca 2016 o 12:55

     A jeszcze co do całodniowych głodówek np. to dlaczego mają być niedobre? Pytam bardzo poważnie o konkrety, przecież metabolizm nie zwolni w ciągu jednego dnia i właściwie jakie negatywne konsekwencje takowych?

     1. avatar pepsieliot 14 marca 2016 o 18:59

      kwach

   3. avatar Grażyna Dudek 13 marca 2016 o 21:53

    mieta pieprzowa powoduje luzne stolce ! a dieta 5:2 polega na jedzeniu wszystkiego przez piec dni pelnych posilkow ( co kto lubi) , w wybrane dwa (np.poniedzialek i wtorek) jemy sniadanie lub drugie sniadanie o wartosci 600 cal. Nie pijemy kawy na czczo !

    1. avatar O 14 marca 2016 o 12:52

     Dzięki za rady 😉 Ja stosuje taki post przerywany jak niżej opisała Grażyna Dudek , ale wiem bardzo dobrze, że jest jeszcze jedna wersja z tym okienkiem, którą poleca Pepsi. W swoim komentarzu napisałam o tych 10 godzinach TYLKO I WYŁĄCZNIE po to, aby zwrócić uwagę, że nie jest tak, że dwa dni w tygodniu jem malutko, a przez resztę objadam sie do późnych godzin nocnych (wiem, że niektórzy tak robią, nawet moi znajomi i dziwią się, że „coś nie gra”). Co do owoców to ja również jadam je głównie na czczo, ewentualnie koło południa ale zawsze kilka godzin po jedzeniu. Z przepisów pepsi korzystam regularnie. 🙂
     Dzięki, odstawię miętę w takim razie!

  2. avatar pepsieliot 13 marca 2016 o 10:36

   a dlaczego nie jesz 2 dni w tygodniu? To nie jest post przerywany, tylko post, to raz Skoro było tak idealnie dlaczego zaczęłaś robić takie głupoty? A niejedzenie przez 8 do 9 godzin dziennie to też nie jest post przerywany tylko zwykła konieczność, bo prawie tyle tzreba spać!

   1. avatar grzegorzadam 13 marca 2016 o 11:09

    ==Próbowałam odstawić jabłka na przykład (bo słyszałam, że gazotwórcze) ==
    Pierwsze słyszę.

    Test sody?
    Hydratacja?

    1. avatar grzegorzadam 13 marca 2016 o 11:13

     Rzepak nie nadaje się do NICZEGO!
     Sprytna sztuczka przemysłu margarynowo-olejowego.
     Kup dobrej jakości sezam, len, czarnuszkę, konopie… Miel w młynku.
     Organizm się odwcięczy zdrowiem.

     1. avatar grzegorzadam 13 marca 2016 o 11:35

      ==(natomiast ten cholesterol nadal za wysoki, więc leki nadal bierze)==

      Za wysoki tzn. jaki ?

   2. avatar mysza 13 marca 2016 o 11:21

    hmmm, Pepsi… ja śpię po 6 godzin i się wysypiam, nie potrafię i nie potrzebuje dłużej, więc 10 godzin przerwy niejedzenia nie jest jednoznaczne ze spaniem…
    i jak to – nie jest to post przerywany? To nie chodzi o to, że nie jem dwóch dni z rzędu. Jest to ten model postu przerywanego nazywany 5:2, gdzie w dni postne można spożyć posiłek zawierający jakoś 500 kalorii. wprowadziłam ten post, bo czytałam wiele pozytywnych opinii (w tym te u Ciebie) i chciałam troszkę schudnąć, co mi się zresztą udało. Naprawdę uważasz to za głupotę?

    1. avatar pepsieliot 13 marca 2016 o 15:15

     wielki błąd, śpisz za mało, ale tak czy siak 10 godzin niejedzenia to norma, standard etc, a nie żaden post przerywany. Musi być minimum 12 godzin i więcej

     1. avatar O 14 marca 2016 o 12:46

      Pepsi przeczysz sama sobie. Czytam Cię i bardzo szanuje od dawna, i wiem, że zwykle w komentarzach nawet zwracasz uwagę na słuchanie własnego organizmu. Skoro więc mój organizm każe mi wstać po 6 godzinach, to mam zostawać w łóżku na siłę? Budzę się wypoczęta, nie chodzę zmęczona, zresztą w mojej rodzinie wszystkie prawie kobiety od strony mamy mają tę samą przypadłość „krótkiego snu”. 80letnia ciostka nadal śpi po 4 i codziennie widzę ją, jak rano jedzie na targ na rowerze. No więc o co chodzi? Mam spać więcej godzin BO TAK, nawet jeśli 6 mi spokojnie wystarcza od zawsze? Wcześniej zwracasz mi uwagę, że zrobiłam głupotę z postem 5:2, skoro wcześniej czułam się idealnie, a teraz sugerujesz mi zrobić to samo – zmienić coś, co gra i działa.
      Poza tym naprawdę, litości. W żadnym miejscu nie napisałam, że uważam niejedzenie przez 10 godzin za post przerywany! Za post przerywany uważam niejedzenie przez dwa dni w tygodniu (środa i sobota np.) więcej niż 500 kalorii, zazwyczaj w jednym posiłku. Czy to według Ciebie nie jest post przerywany? pozdrówki.

     2. avatar pepsieliot 14 marca 2016 o 19:02

      no nie jest zgodne z biologicznym rytmem i nigdy nie mówiłam, żeby słuchać własnego organizmu

 17. avatar Agata 13 marca 2016 o 11:48

  Pepsi czy bio kurkumę można jeść świeżą czy powinna być suszona? Ja zjadam codziennie jeden mały korzonek, mniej więcej wielkości jak na zdjęciu. Ścieram ją do surówki z dyni, marchewki, jabłka i cebuli. Dodaję do tego dwie łyżeczki oleju z lnianki tzw rydzowy.
  Czy to jest ok?

  1. avatar pepsieliot 13 marca 2016 o 15:13

   ja jem suszoną, ale możesz jeść oczywiście świeżą

   1. avatar Liv 29 lipca 2016 o 07:14

    Innym sposobem, aby zwiększyć absorpcję kurkuminy jest spożycie całego korzenia kurkumy (świeżego lub suszonego) lub też sproszkowanej kurkumy, ponieważ naturalne oleje obecne w korzeniu kurkumy oraz w kurkumie w proszku, mogą zwiększyć biodostępność kurkuminy 7 a nawet 8-krotnie.

 18. avatar MMS2006 13 marca 2016 o 13:58

  Mam pytanie nie związane z tematem, mam nadzieję, że się nie pogniewasz:P
  Czy mogę mieszać macę z rozpuszczonym magnezem lub wapniem? Albo macę i trawę pszeniczną pić od razu zmieszaną razem?

  1. avatar pepsieliot 13 marca 2016 o 15:09

   moim zdaniem tak

 19. avatar Robert 13 marca 2016 o 15:47

  Mam informacje ze codzienne spożywanie kurkumy moze osłabiać wzrok. Prosze zwrócić na to uwagę.

  1. avatar pepsieliot 13 marca 2016 o 16:46

   są takie populacje które jedzą prawie codziennie and?

 20. avatar ervena 14 marca 2016 o 14:27

  Dziękuje Pepsi :D, …tak , z olejami lnianymi jest taki problem , ze kązdy producent chwali swój ,że najlepszy , ostatnio udało mi sie dostać Olej Grunnwaldzki- przy okazji bardzo dużo się dowiedzialam na temat wytłaczania , stosowania i tam będe zamawiała…Miałam już z kilku firm …nie wiem czy dobre ,Czy w olejach powinien byc ten omega 6 , czy nie ?
  Czy w przypadku raka mozna stosowac na przykład kokosowy …. I JAKI ? … Pewnie oleje i nie tylko one , najlepiej byłoby robić samemu , ale tu jest potrzebny tez odpowiedni sprzet …

  .. Mam pytanie troche też nie na temat : co to może byc , od pewnego czasu czuje coś a’la takie ,,niewłady” , jakby wiotczenie w stopach [ od podbicia do palców ] .. Nie jest systematyczne , ale jest …Kiedy jechałam samochodem , to znowu tak się zdarzyło . Wystraszyłam suię i poszłam do rodzinnego -zapisał mi lek URYDYNOX , ale dotąd nie wykupiłam … Czy może byc to związane z brakami witamin z grupy B , i jakimi , ponieważ Z B12 TRZEBA UWAŻAĆ . To lek na choroby neurologiczne . …. W miniony poniedziałek [ 7 marzec ] miałam badania w szpitalu [ do podania zoledroniku]-wyniki bardzo dobre , ale na moje pYTANIE -skąd mam takie ,,niewłady ”, odpowieział,że może byc to na tle nerwowym – w końcu mam depresję … w środku tygodnia poszłam z tym do rodzinnego j.w …Czy w ogole moge stosowac witaminy Z GRUPU B ?
  ….W ogóle to przepraszam za te odwrotna kolejność , jeśli chodzi o wizyty u lekarzy konwencjonalnych …hm …
  I pytanie kolejne : Pepsi , jakie suplementy mogłabys zaproponowac , szczególnie chodzi o D3…, czy osobno K2 czy razem , i do tego dodatkowo D3 , …

 21. avatar Kasandra 15 marca 2016 o 02:44

  erveno przy leczeniu depresji pomogą ci właśnie Wit z grupy b.

 22. avatar grzegorzadam 15 marca 2016 o 07:48

  Tak, szczególnie B3 w postaci kwasu nikotynowego i regularnie przyjmowany
  przyswajalny magnez.

  1. avatar ervena 18 marca 2016 o 19:20

   Kasandra grzegorzadam bardzo dziekuje , to jest zapewne niacyna , ale czyt mozna ja tak kupic jak inne tu witaminy , czy w ogóle mozna gdzieś dostac samą witamine B3 ,

   1. avatar grzegorzadam 19 marca 2016 o 10:46

    Kwas nikotynowy (niacyna, PP, B3) jest powszechnie dostępny.

 23. avatar LL 18 marca 2016 o 08:35

  Czy codzienne spożycie profilaktycznej dawki kurkumy mogę łączyć z kuracją zielem krwawnika na bolesne miesiączki? Właściwie już go piję tylko profilaktycznie, zamiast 2 szklanek dziennie jak kiedyś i znacznej poprawie, piję teraz tylko co drugi dzień.
  A czy znasz jakieś konkretne zioła, których nie należy nigdy łączyć z kurkumą?

 24. avatar Zola 15 maja 2016 o 20:18

  Obczytalam się co każdy pisze i jestem przerażona tym wszystkim to z tym tamto z czym innym jak to pogodzić w życiu w ciągłym biegu od czego zacząć nie chciałabym stawiać wszystkiego do góry nogami ciekawe czy jest coś co dobrze robimy i z kad wiadomo czy te wszystkie suplementy nie są tylko po to żeby wyciągnąć od nas pieniądze i czy za jakiś czas nie dowiemy się że np olej kokosowy jest jednak niezdrowy albo kurkuma zawiera coś co nie koniecznie jest każdemu potrzebne itd

  1. avatar pepsieliot 16 maja 2016 o 07:49

   Zola a może udaj się do badań, mówisz tak jakby chciał słyszeć mainstream, żebyśmy bali się magnezu w tabletce i witaminy C, a nie bali się chemioterapii. idziesz do sklepu i bez strachu ściągasz z półki truciznę, a boisz się nasyconego tłuszczu w organicznym nieprzetworzonym produkcie. Na stronie Greensmedinfo.com masz ponad 600 badań (w tym wiele randomizowanych , klinicznych) na temat kurkumy, ale znajdziesz też o nigella satiwa (czarnuszka), czy boswelia seratta (kadzidełko, czyli mirra) , oleju kokosowego. Czy nie zastanawiał Cię fakt, że Hindusi nie chorują na raka? A raczej nie chorowali, bo w dużych miastach Fastfood zaczął ludziom bardzo smakowac, szczególnie niestety młodzieży

   1. avatar grzegorzadam 16 maja 2016 o 08:15

    Dodam odrobinkę:

    Jeżeli masz wątpliwosc zrób sobie domowe testy, kalibrację wit.C.
    A laboratoryjnie możesz wykonać APW.
    To da obraz niedoborów witaminowo -mineralnych.

    4 składnikowe nawożenie wyjałowiło gleby maksymalnie, zanieczyszczenie powietrza, gleb, pestycydy, poczytaj o tym,
    sam nie jestem zwolennikiem suplementacji,
    ale w tych czasach to po prostu niezbędne dla zdrowia odżywcze procedury.
    Nie musisz wierzyć, sprawdź reakcje organizmu po suplementacji. 😉
    Wypróbuj wit.C przy infekcji, jest tańsza od wszystkich leków..

 25. avatar Lui 16 maja 2016 o 12:41

  Hej 🙂 A jak jeść kurkumę w korzeniu? Nie znoszę kurkumy w proszku, więc zastępuję ją korzeniem. Czy wystarczy kroić w plasterki, zalać gorącą wodą i po paru minutach wypić? Czy koniecznie zjadać…? do takiego płynu dodaje jeszcze pokrojony imbir, sok z połówki cytryny (lub z całej jak mam taką fantazje i większy kubek – sok dodaję po wystudzeniu) i mniejszą ilość kurkumy w proszku… Z góry dzięki za podpowiedź 🙂

  1. avatar pepsieliot 16 maja 2016 o 19:04

   ni9e możesz jeść kurkumy w korzeniu, bo to nic nie da

   1. avatar Początek 29 grudnia 2016 o 21:39

    A ja myślałem, że korzeń najlepiej bo całość i naturalnie itd.
    Czyli lepiej paczuszkę mielonej od jakiejś firmy przyprawowej?
    Co jest nie tak w korzeniu?
    Czy imbir w korzeniu też nie polecasz?
    Dzięki za rozjaśnienie.

    1. avatar Jarmush 30 grudnia 2016 o 06:02

     Co do imbiru nie mam zdania, bo jest on łatwy do starcia na tarce, więc często biorę bio imbir i go ścieram do herbaty z cytryną w zimie, lub do sushi, natomiast kurkumę polecam Ci http://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html?search_query=kurkuma&results=30

     1. avatar Początek 1 stycznia 2017 o 19:51

      Post, który wstawiłem i zniknął zawierał bardzo neutralne linki (starałem się takich szukać i wstawiać tylko linki do obrazków).
      Chyba obrazek z nędzną przyprawą za 2 zł to nie powinien być problem. Pozdrawiam, z grubsza uzyskałem odpowiedź na moje pytania.

     2. avatar Jarmush 1 stycznia 2017 o 20:09

      sorryyy, wstawianie linków tylko dla redaktorów 🙂

    2. avatar annazwolinska 1 maja 2018 o 11:27

     Cześć Pepsi, piszesz , że jedzenie świeżej kurkumy nic nie da. Dlaczego tak uważasz? Pozdrawiam, Ania

     1. avatar Jarmush 1 maja 2018 o 16:26

      nie nic, ale niewiele

 26. avatar Agnieszka 5 czerwca 2016 o 13:17

  Co pomaga usunac bole glowy, wystepuja czesto w okolicy skroni i oczu. Czy moze to byc bol spowodowany problemami z zatokami czy bardziej sygnalizuje stan zapalny zeba?

  1. avatar pepsieliot 5 czerwca 2016 o 14:01

   Inhalacje wodą utlenioną 0,5%, witamina C (kwas askorbinowy) + MSM, kalibracja witaminę C. To pomoże nawet przy stanie zapalnym zęba, ale dentysta niekiedy jest potrzebny 🙂

   1. avatar mimi 18 września 2017 o 17:22

    Czy tę inhalację można zrobić w inhalatorze? I w jakiej postaci dodać wit C? Może być ta w proszku?

 27. avatar Agniecha 8 września 2016 o 14:01

  Witaj Pepsi…powiedz mi proszę czy muszę robić przerwy w kurkumie biorę teraz 21 dzień pół łyżeczki rano i pół wieczorem. Czy mogę jeść cały czas…czy robić jakieś przerwy w przyjmowaniu??? Pozdrawiam Agnieszka

  1. avatar pepsieliot 8 września 2016 o 15:51

   Pół łyżeczki 2 razy dziennie, czyli w sumie 5 gramów dziennie to już kuracja, nie powinnaś tyle jeść profilaktycznie, zjadaj 1,5 grama dziennie jako zwykłą przyprawa

 28. avatar Agniecha 8 września 2016 o 17:20

  Dzięki

 29. avatar Alicja 27 września 2016 o 10:32

  Czy kurkumę trzeba gotować, czy wystarczy zalać wrzątkiem i zaparzyć. Wszystkie receptury każą gotować 8 – 10 min. Dopiero na tym blogu wyczytałam, że wystarczy wymieszać z ciepłą wodą

  1. avatar pepsieliot 27 września 2016 o 14:59

   możesz jeść surową z pieprzem, olejem kokosowym,octem balsamicznym jako sosik do sałąt

   1. avatar Alicja 28 września 2016 o 05:53

    Dzięki wielkie

 30. avatar Marlena 1 października 2016 o 21:00

  Pepsi

  czy możesz mi powiedzieć czy można przyjmować kurkumę w przypadku nadżerek u osoby w wieku 65 lat w dodatku przy podejrzeniu guza wątroby i jelita grubego?

  1. avatar pepsieliot 2 października 2016 o 06:36

   można, prawdopodobnie trzeba, ale pod okiem lekarza naturopaty, w Krakowie znam klinikę

  2. avatar grzegorzadam 2 października 2016 o 09:50

   Guz to obrona organizmu przed toksynami.
   Trzeba przeprowadzić pełne oczyszczanie 3 etapowe: jelita, nerki, żołądek.
   Podwyższać pH wodorowęglanami (sodu, potasu, wapna i magnezu)

   1. avatar bazyliszek 28 grudnia 2016 o 08:02

    Pepsi, czy mogłabyś podać namiary na tą klinikę w Krakowie? Dzięki 🙂

    1. avatar Jarmush 28 grudnia 2016 o 09:23

     oczywiście, chociaż prawdopodobnie będą się zwijać, nazywają się Małopolskie Centrum Hipertermii, na Garncarskiej, nie pamiętam numeru (chyba 8)

  3. avatar grzegorzadam 2 października 2016 o 09:51

   Kurkuma wskazana, najlepiej równolegle.

 31. avatar Marlena 2 października 2016 o 07:43

  a w Warszawie nie znasz kogoś?

  1. avatar pepsieliot 2 października 2016 o 09:23

   na razie mogę dać tutaj świetne referencje, ale to kwestia czasu, żebym nie poleciła kogoś z Warszawy. Może ktoś coś wie i odezwie się teraz na blogu.

 32. avatar Marlena 2 października 2016 o 09:34

  Dziękuje za info.

 33. avatar beata wrasen 13 października 2016 o 11:07

  cy kurkumę mosna stowac w niedocynnosci tarcycy wyniki badan wysly se mama ma gusek jak stosować kurkumę i w jakich ilościach posdrawiam

  1. avatar pepsieliot 13 października 2016 o 14:03

   2,5 grama dziennie (pół łyżeczki) Kurkumy 100% Organic This is Bio, z niedużą ilością oleju kokosowego, albo bio jogurtu koziego, jak nie jesteś weganką. Jeśli bierzesz leki na rozrzedzenie krwi, należy mieć na uwadze, że kurkuma też rozrzedza krew.

   1. avatar blacky 3 stycznia 2017 o 14:16

    Pepsi, w artykule napisałaś, że 1,5 g kurkumy to zaokrąglona łyżeczka od herbaty. Jakim cudem pół łyżeczki może mieć 2,5 grama?

    1. avatar Jarmush 3 stycznia 2017 o 16:18

     najlepiej zważ, ja przyjmuję że 1 łyżeczka kopiata to 5 gramów

 34. avatar GO 27 grudnia 2016 o 12:12

  Pepsi,

  piszesz często o nawodnieniu organizmu, że to takie ważne..
  No właśnie, bo od kiedy pamiętam czuję wieczne pragnienie, nie mogę sie napić, czy wypije 1 litr wody dziennie, czy 3 litry.. czy z solą himalajską czy bez.. Wieczna suchość w ustach, pragnienie..
  Od pół roku dodatkowo budzę się codziennie w nocy ok. 3 i zlewam się potem.. kiedyś się nie pociłam wcale, nawet w saunie..
  Analiza pierwiastowa włosa wykazała 4-krotnie za dużo wapnia, nie wiem czy jest to jakos powiazane.. (nie jem nabiału, nie biorę suplementów wapnia. Pije natomiast codziennie wodę mineralną Muszunę, i biorę wit. D3, czy ma to aż taki wpływ?)..

  Pomocy..

  1. avatar Jarmush 27 grudnia 2016 o 12:16

   szybko zbadaj cukier i insulinę naczczo oraz jak najszybciej zacznij brać magnez np chlorek magnezu TiB http://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/, albo jabłczan, przy okazji zbadaj 25(OH)D i lipidy

   1. avatar GO 27 grudnia 2016 o 12:27

    Glukoza na czczo 91, insulina była ok. Lipidy podwyższone, za wysoki LDL i całkowity (ponoć to normalne przy Hashimoto).
    Biorę duzo magnezu, na zmianę cytrynian i jabłczan. Magnez też miałam lekko powyżej normy wg analizy włosa..

   2. avatar Aga 28 grudnia 2016 o 19:21

    witamina K2

    1. avatar GO 30 grudnia 2016 o 11:06

     witamina K2? w sensie? biorę wit k2mk7..

     1. avatar Jarmush 30 grudnia 2016 o 12:40

      ok

  2. avatar grzegorzadam 27 grudnia 2016 o 12:19

   A jak z borem, krzemem i magnezem, to one regulują wapń..
   Równie ważna równowaga sodowo-potasowa.

   1. avatar GO 27 grudnia 2016 o 16:36

    Wg analizy włosa:
    bor – 19%, krzem -65% (zaczęłam uzupełniać skrzypem), magnez +132% (więc teoretycznie za dużo, ale to by sie zgadzało, bo biorę sporo magnezu, plus woda wysoko zmineralizowana)

    Sód + 28%, Potas +11% – teoretycznie ok

 35. avatar GO 27 grudnia 2016 o 12:30

  Cholesterol całkowity 250 (115-190). LDL 140 (0-130).

  1. avatar GO 27 grudnia 2016 o 12:33

   Dodam jeszcze, że od pół roku mam mrowienie w stopach w nocy..

   1. avatar Jarmush 27 grudnia 2016 o 15:54

    To mogą być braki magnezu, ale warto zrobić badanie potasu, sodu, ciśnienie, ekg

    1. avatar GO 27 grudnia 2016 o 16:43

     Magnez mam teoretycznie powyżej normy (+132%), ale proporcje do wapnia są faktycznie złe: mam Ca/Mg 23,2 a powinno być 7..
     Generalnie wszystkie pierwiastki nie odbiegaja rażąco od normy, tylko ten wapń +368%.
     Kilka miesięcy temu miałam robione 25(OH)D i było w granicach 100 – zmniejszyłam dawkę D3, K2 oczywiście biorę cały czas.

    2. avatar GO 27 grudnia 2016 o 17:05

     Cisnienie od zawsze mam za niskie (około 100/70), plus dość czesto szybki puls..

     1. avatar Jarmush 27 grudnia 2016 o 17:49

      szybki puls często spowodowany jest niskim poziomem żelaza, albo nerwicą lękową, niekiedy jednym i drugim naraz.

     2. avatar Marchewka 24 września 2017 o 20:04

      jesli masz haszimoto to sprawdz czy to nie zespol Sjögrena, czesto idzie to w parze z haszimoto…

     3. avatar Jarmush 24 września 2017 o 20:13

      nie często

 36. avatar Olaa 27 grudnia 2016 o 13:01

  Witaj Pepsi 🙂 Czy moge spożywać profilaktycznie codzinnie rano na czczo pół małej łyżeczki kurkumy z sokiem z cytryny (pół cytryny) i ciepłą wodą?

  1. avatar Jarmush 27 grudnia 2016 o 15:52

   możesz jak najbardziej

   1. avatar Olaa 27 grudnia 2016 o 19:45

    Jeszcze dopytam. Przez cały czas tak moge robić czy mam robic przerwy?

    1. avatar Jarmush 27 grudnia 2016 o 21:01

     jak się dobrze czujesz, to są ilości profilaktyczne, ale przyswajanie jest najlepsze w towarzystwie pieprzu czarnego, cayenne, lub oleju kokosowego,

  2. avatar GO 27 grudnia 2016 o 18:47

   Żelazo – prawda to w moim wypadku, mam problemy z wyrównaniem poziomu żelaza i ferytyny od dawna.. Nerwica, coś może w tym być, choć wielce stresującego życia niby nie mam..

   Dzięki

 37. avatar Andzialipa 27 grudnia 2016 o 14:53

  odkąd pamiętam to 1 łyżeczka ma 3 gramy (kopiasta 5)!?

  1. avatar Jarmush 27 grudnia 2016 o 15:49

   Przecież to zależy od ciężaru właściwego materiału sypkiego

 38. avatar Siditu 27 grudnia 2016 o 16:20

  A łączenie kurkumy z czarnuszką podczas gotowania również może wpłynąć na zwiększenie wchłanialności kurkuminy? W końcu czarnuszka wykazuje podobne właściwości do pieprzu i kminu rzymskiego.

 39. avatar Olga 27 grudnia 2016 o 23:03

  Jaki polecasz cynk i selen?

 40. avatar Arctica 28 grudnia 2016 o 10:36

  Uwielbiam kurkumę:)

 41. avatar Dominika Migot (migotka1650) 28 grudnia 2016 o 11:03

  Czy we wczesnej fazie trądziku różowatego należy stosować dietę niskohistaminową?

  1. avatar grzegorzadam 28 grudnia 2016 o 19:13

   Spróbuj zdiagnozować się pod katem roztocza Demodex- nużeniec, to może być przyczyna
   początków objawów trądziku różowatego.

   Wtedy trzeba go zastrzelić i problem minie.

   1. avatar Dominika Migot (migotka1650) 28 grudnia 2016 o 22:06

    Tak też się właśnie już od pewnego czasu zastanawiam nad tym badaniem. Moja twarz jest przez większość dnia czerwona i rozpalona na nosie, na brodzie i całe policzki też są czerwone. Oprócz tego mam trądzik androgenny.

    1. avatar grzegorzadam 28 grudnia 2016 o 23:09

     Oprócz metod dr Różańskiego:
     http://www.rozanski.ch/demodex_therapnat.htm

     Znalazłem coś takiego:
     (…)
     Galaretka na wrzody żołądka, problemy gastryczne, zatrucia metalami ciężkimi

     Zewnętrznie można stosować na trudno gojące się rany, trądzik i trądzik różowaty, wypryski, owrzodzenia, stany zapalne w obrębie jamy ustnej, paradontoza,

     Składniki:
     6 łyżek suszu kłącza pięciornika kurzego ziela
     1 łyżka ekstraktu pięciornika (przepis na samym dole)
     1 łyżka żelatyny spożywczej
     2 łyżki gliceryny w płynie

     Żelatynę zalać 350 ml wrzącej wody, mieszać do rozpuszczenia. Dodać glicerynę, ekstrakt i ziele pięciornika, gotować 2-3 minuty, nie przecedzać, przelać do słoika i odstawić w chłodne miejsce do stężenia galaretki.

     Zażywać 3-4 łyżki dziennie.

     Pięciornik kurze ziele

     Pięciornik kurze ziele potocznie zwany kurzym śladem jest bogaty m.in w garbniki katechinowe i pirogalowe dlatego w medycynie jest ceniony za właściwości ściągające i przeciwkrwotoczne.
     Stosowany do hamowania biegunek, leczenia choroby wrzodowej, wrzodów, wyprysków. Wchodzi m.in w skład popularnej maści Tormeniol. Ma działanie przeciwkrwotoczne, dlatego jest pomocny przy obfitych miesiączkach i innych krwawieniach z dróg rodnych, np. przy mięśniakach macicy.
     Ułatwia wydalanie metali ciężkich, kiedyś leczono nim zatrucia ołowiem.

     Ekstrakt z pięciornika kurze ziele:
     1/2 szklanki kłącza pięciornika zalać 100ml spirytusu, wytrawiać 10 dni.

 42. avatar old 29 grudnia 2016 o 16:39

  Chyba nikt nie wie jaka jest dopuszczalna dzienna dawka kurkumy jaką możemy przyjąć.
  Ona mała raczej nie jest bo kurkumina jest bardzo bezpieczna a jej wchłanialność, biodostępność jest niska więc spokojnie możemy raczyć się indyjską domeną bez obaw o niekorzystne skutki które właściwie nie występują a przynajmniej cicho o tym w literaturze.
  Osobiście spożywam do 50g kurkumy dziennie w postaci pasty na bazie oleju lnianego.

  1. avatar Jarmush 29 grudnia 2016 o 17:21

   oczywiście, że są badania w tym zakresie, ale fakt, raczej obawiałabym się bardziej oleju lnianego

 43. avatar old 29 grudnia 2016 o 17:28

  Nie spotkałem się z negatywnymi opiniami dotyczącymi kurkumy czy też zaleceniami ostrożności w jej przyjmowaniu ale jak sama potwierdzasz [a niejedno o kurkumie napisałaś] spożywanie jej obciążone jest nikłym ryzykiem.
  Oleju lnianego to mi wyjdzie 30ml na dzień więc chyba nie jest tak źle.
  Pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 29 grudnia 2016 o 18:53

   jak jest dobry, czyli niezjełczały, o co bardzo trudno

 44. avatar old 29 grudnia 2016 o 19:16

  O którymś producencie masz pozytywną opinię?
  Sam nie chcę nikogo wskazywać aczkolwiek piłem olej z wielu polskich tłoczni.
  Pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 29 grudnia 2016 o 19:36

   nie śledzę takich rzeczy, nigdy nie jadłam i nie zjem żadnego oleju lnianego

 45. avatar Arronax 1 stycznia 2017 o 16:22

  Ja chciałem kogoś z was zapytać o taką ciekawostkę. Chlorella oczyszcza m.in. organizm z Toksyn. Ale robi to z toksyn bieżących krążących w krwiobiegu ( czyli np. dziś przyjmujemy X toksyn i chlorelle bierzemy i wyrzuca nam Y z tego X) czy wyciąga i oczyszcza z toksyn, które są już np. latami nagromadzone u danego pacjenta w różnych zakamarkach organizmu?

  Dobrego w nowym roku!

  1. avatar Jarmush 1 stycznia 2017 o 16:35

   na bierząco i w małych ilościach (chlorelli) tak, a gdy trzeba zrobić duży detoks ze starych trucizn ukrytych w zakamamarkach ciała, robi wykonuje się protokół jak np ten: http://www.pepsieliot.com/4-kroki-jak-usunac-metale-ciezkie-za-pomoca-chlorelli/

   1. avatar Arronax 1 stycznia 2017 o 20:17

    Ja – prócz standardowej suplementacji m.in. G&F (jako multi bierzemy z żoną) + inne brałem ok 5-10 tabletek (częściej jednak 5) Chlorelli TiB. I na szczęście nawet nic nigdy nie poczułem żadnego negatywnego odczucia (może poza jednym ale to raczej z nerwów i spraw związanych z nimi, bd wyjaśniał u lekarza), nie wiem o czym to świadczy ;). Czyli z tego co wyczytałem można sobie spokojnie brać nawet 10 Tabletek przez długi czas (w końcu to żywność). I dobrze, chodź dziwi mnie, że nie miałem żadnego odczucia detoksykacji. To samo po aloesie, herbatach z pokrzyw idp. Nic a nic.

    A na ciężkie służby chlorella jak znalazł na oczyszczenie z badziewia wdychanego … Pozdrawiam!

 46. avatar Olga 12 stycznia 2017 o 17:44

  Pepsi, a czy kurkuma da radę w przypadku stanu zapalnego zęba? Grozi mi leczenie kanałowe martwego zęba (który nie boli) i bardzo bym chciała tego uniknąć, bo wiem że to szkodliwy zabieg dla ogólnego zdrowia organizmu. Jeszcze takie pytanko, orientujesz się jak bardzo szkodzi robienie zdjęć RTG?

  Wiem, że już pisałaś kilka artykułów na temat zdrowia zębów, ale może napiszesz jeszcze jeden z perspektywy no-ego? 😉 Pozdrowionka!

  1. avatar Jarmush 12 stycznia 2017 o 17:46

   nie wiem, może nie, witamina C z MSM, woda utleniona, ale nie mam doświadczenia nawet z małym ego, pozdro

  2. avatar grzegorzadam 12 stycznia 2017 o 19:19

   Dlaczego grozi?
   Przecież klient decyduje.

 47. avatar Olga 14 stycznia 2017 o 16:47

  Grzegorzuadamie, tak klient decyduje czy leczyć czy nie, ale czy olanie sprawy martwego zęba (z obumarłą miazgą, która przyciąga bakterie beztlenowe) nie jest równie ryzykowne? Olanie sprawy może powodować ciągłe stany zapalne i pewnie różne inne konsekwencje, o których nie wiem. Leczenie kanałowe też nie jest najlepszym wyborem. Już sama nie wiem co lepiej… leczyć czy olać. Wit. C z MSM stosuje już od kilku miesięcy.

 48. avatar grzegorzadam 14 stycznia 2017 o 20:01

  Napisałaś:
  -Grozi mi leczenie kanałowe martwego zęba (który nie boli)

  Napisałem: -klient decyduje.

  nie leczyłbym kanałowo, a usunął wsio wraz z częścią miazgi, to cofa czasami wiele groźnych objawów.

 49. avatar Ewelina 23 lutego 2017 o 14:04

  Hejjjj czy moge pic kurkume z olejem kokosowym i pieprzem gdy karmie piersia tj. mala ma rok i cyca sobie czasem…. czy kurkuma moze spowodowac u niej sennosc? Dzieki i pozdrawiam

 50. avatar jacek 9 marca 2017 o 21:47

  Gorąca prośba, czy jest coś na bielactwo i łojotokowe zapalenie skóry?

   1. avatar grzegorzadam 10 marca 2017 o 09:16

    Poczytaj też o oleju z dziurawca i oleju rycynowym oraz DMSO:
    http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-nie-znam-nikogo-kto-cieszylby-sie-z-duzych-porow/

  1. avatar grzegorzadam 10 marca 2017 o 09:17

   Nie licz na szybkie cuda, to jest proces, zwykle skuteczny.

 51. avatar Pyszczek 13 marca 2017 o 12:37

  Pepsie, Czy jeśli piję z synkiem (3 lata) olej z czarnuszki tłoczony na świeżo (podobno tam skąd kupujemy tłoczą pod każde zamówienie na świeżo) czy możemy też używać kurkumy? Wiem, że olej z czarnuszki obniża ciśnienie czy w takim razie możemy też łączyć z kurkumą?
  Lub czy możemy np. robiąc soki owocowo – warzywne dorzucić maly swieży korzeń kurkumy?
  Od niedawna przerzucamy się na zdrowe żywienie, mam dość masy leków przepisywanych przez pediatre. Mały chodzi do przedszkola i walczymy o podniesienie odporności i wyeliminowanie anemii.

  1. avatar Jarmush 13 marca 2017 o 14:25

   może chrupać 1 – 1,5 grama organic chlorelli This is Bio tylko trzeba zacząć od ćwiartki, aby w razie alergii wyeliminować pokarm

 52. avatar laura fecher 3 kwietnia 2017 o 15:27

  Witam serdecznie.Mam pytanie ,czy przyjmujac leki na rozrzedzenie krwi ,moge brac kurkume.Zaczelam juz kurkume brac i naal tabletki biore.Moze odstawic tabletki ,a tylko brac kurkume.Dziekuje z gory za odpowiedz.Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 3 kwietnia 2017 o 17:44

   z kurkumą w dawkach terapeutycznych należy szczególnie w takich przypadkach uważać, tak samo jak przed operacjami. Takie rzeczy trzeba konsultować z lekarzem naturopatą.

 53. avatar Iza 29 kwietnia 2017 o 11:17

  A jak się ma kurkuma przy zapaleniu zatok?Czy pomoże wyleczyć?

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2017 o 13:45

   pomaga, ale dodatkowo należy wykonywać kalibracje witaminą C, inhalacje wodą utlenioną, dołożyć MSM i jeszcze wczesniej zrobić vegatest volla na pasożyty

 54. avatar Iza 29 kwietnia 2017 o 14:55

  a podpowiedz mi jak często inhalacje takim sprzętem elektrycznym i jak często kalibracje? Dziekuje

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2017 o 16:30

   kalibracje aż do progu jelitowego, czyli jak Ci zacznie „coś jeździć” w brzuchu, to znaczy, że ciało jest już nasycone C, i potem możesz przejść na kurację Liposomalem C TiB, albo witaminą C 1000+ TiB o przedłużonym działaniu. Inhalacje możesz sobie zrobić ze zwykłej buteleczki ze sprayem ( są do kupienia w sephorze, czy rossmanie) robisz roztwór 1% nawet ze wzwykłej wody utlenionej 35 w aptece,(dla dziecka 0,5%) i psikasz sobie do ust z wdychnięciem nawet kilkanaście razy dziennie.

   1. avatar grzegorzadam 29 kwietnia 2017 o 16:39

    czyli jak Ci zacznie „coś jeździć” w brzuchu, to znaczy, że ciało jest już nasycone C”

    Lepiej zrobić do 'końca’, wtedy pozbywamy się toksyn z jelit, czyli rozwiązanie w WC, potem reszta.

 55. avatar Iza 29 kwietnia 2017 o 16:04

  A czy msm jest w G&f Bo biore narazie 3 razy I jak czesto inhalacje I kalibracje?

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2017 o 16:22

   nie siarkę trzeba dokupić TiB, ale jest bardzo ekonomiczna, bierze się jej na czubku noża 1 gram

 56. avatar Dorota 24 lipca 2017 o 19:01

  Witaj Pepsi, czy można spożywać łyżeczkę kurkumy dziennie (+oliwa z oliwek+pieprz) oraz wit.D w postaci suplementu(lub leku na receptę)?Bo gdzieś czytałam,że wit.D nie może być przyjmowana z lekami rozrzedzającymi krew.

 57. avatar Iza 30 lipca 2017 o 22:40

  Pepsi, czy kurkume mozna spożywac przy chorobie crohna? Jeśli tak to w jakich dawkach?

  1. avatar Jarmush 31 lipca 2017 o 06:02

   przy przewlekłym zapaleniu jelit, kurkumy nie ma na liście zakazanych pokarmów, chociaż ludzie są różni. Znalazłam też opinie, że jest bardzo wskazana i działa prozdrowotnie, jednak nie znalazłam stosownych badań w temacie.

 58. avatar Magdalena Czwartosz 31 lipca 2017 o 16:00

  Witam serdecznie. Mama 80 lat cukrzyca po amputacji jednej nogi, zrobiła się rana na nodze, która ma. Czy mogę robić oklady z kurkumy i jak?

 59. avatar Aanaid 27 sierpnia 2017 o 20:52

  Witam, chciałabym się poradzić czy w jednym czasie mogę stosować mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego i kurkumę z olejem sezamowym, Tz nie będę tego przyjmowała w tej samej jednej chwili ale z odstępem powiedzmy 15-30 min. Będzie bardzo wdzięczna za odpowiedz!

  1. avatar grzegorzadam 27 sierpnia 2017 o 21:22

   ZApytaj Ziutka.

 60. avatar Ret 2 października 2017 o 13:59

  Witam serdecznie.

  Bardzo mnie interesuje jak to jest ze statynami, tym bardziej jak się ma cukrzyce. 4 lata temu po zawale zostaly one zapisane mojej Mamie. Od tego czasu pojawił sie Alzheimer i trudności z poruszaniem.
  Czy statyny, Sortis można z dnia na dzień przestać zażywać czy powoli trzeba zmniejszać ich ilość?

  Będę wdzięczny za odpowiedź.

  1. avatar grzegorzadam 2 października 2017 o 17:05

   Statyny to jedne z najgorszych i szkodliwych protez udających leki.
   Poczytaj w necie o tym, są tysiace wpisów.

 61. avatar Ret 2 października 2017 o 19:26

  Dziękuję za wsparcie.

 62. avatar grażyna 3 października 2017 o 21:13

  witam czy można zażywać kurkumę i cynacholin równocześnie dzięki

 63. avatar Monika 22 listopada 2017 o 21:14

  Witam.czy moge podawac kurkume 3-letniej corce codziennie do mleka z platkami I miodrm?przyswajanie będzie dobre?corka jest zdrowa I dostaje codziennie wit. D oraz c.pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 22 listopada 2017 o 21:26

   w sumie możesz, bo mleko ma tłuszcz, ale czy smaczne?

 64. avatar Monika 23 listopada 2017 o 09:20

  Bardzo, dostaje płatki czekoladowe, więc ma smak kakao + swój miód, palce lizać:)

 65. avatar Slav 13 grudnia 2017 o 19:03

  Pepśj pozdrawiam i wesołych , zdrowych Świąt !!!

  1. avatar Jarmush 13 grudnia 2017 o 19:16

   Też Cię ściskam <3

 66. avatar Iza 30 grudnia 2017 o 07:27

  Hej Pepsi….mam pytanie …czy kurkuminę mogę brać jak mam problemy z żołądkiem i jelitami …czyli zapalenie żołądka

  1. avatar Jarmush 30 grudnia 2017 o 08:25

   tak, bierze się ją nawet przy raku żołądka, najlepiej liposomal kurkuminy TiB

 67. avatar Kamila Dworaczyk 7 stycznia 2018 o 13:32

  Pepsi mam bol gardla i goraczke zrobilam sobie szklanke herbatki z lyzeczki startego imbiru i dwoch lyzeczek mielonej kurkumy.Czy moge wypic cala szklanke?Dodam ze zjadlam dzis zabek czosnku i wzielam gripex.

  1. avatar Jarmush 7 stycznia 2018 o 18:19

   walnij, zdrówka życzę <3, dołóż trochę pieprzu czarnego, miodu i soku z cytryny, no i wysarczy 1 łyżeczka od herbaty

 68. avatar mirosława 18 stycznia 2018 o 10:20

  Witaj Pepsi
  Zapoznając się właściwościami leczniczymi kurkumy, dotarłam do Twego bloga. Przyznam, że zaimponowałaś mi. Proszę o nieskomplikowany sposób stosowania kurkumy w mojej sytuacji. Mam zdiagnozowanego Parkinsona / od 9 lat wspomagam się lewodopą/ Wiedza medyczna na temat tej choroby jest mało innowacyjna, więc szukam pomocy w medycynie naturalnej i liczę na jakieś wskazówki z Twojej strony. Pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 18 stycznia 2018 o 10:25

   Powinnaś utrzymywać wysoki poziom 25(OH)D, nawet w górnej granicy normy, bierzesz D3 w protokole z K2? Suplemnetować jod. I koniecznie magnez!!
   Kurkumę This is BIO bierz codziennie płaska łyżeczka z łyżeczką oleju kokosowego surowego BIO. Nie jestem lekarzem. Zdrówka.

 69. avatar mirosława 18 stycznia 2018 o 10:21

  Dodam jeszcze, że mam 67 lat

 70. avatar AirMan 22 stycznia 2018 o 20:38

  Co byście powiedzieli na takie zestawienie. Imbir+kurkuma+czosnek+pieprz cayenne+czarny pieprz. Jest jak najbardziej ok czy coś sobie wchodzi w drogę i koliduję zmniejszając lub eliminując synergię.

 71. avatar Iretdog 29 stycznia 2018 o 18:46

  A jaka jest bezpieczna dawka w ciąży?

  1. avatar Jarmush 29 stycznia 2018 o 19:04

   tyle co dodajesz jako przyprawa 2,5 grama, ale należy się skonsultować z lekarzem

   1. avatar Iretdog 31 stycznia 2018 o 15:16

    Dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam 🙂

   2. avatar grzegorzadam 31 stycznia 2018 o 15:32

    z którym? 🙂

 72. avatar Marta 31 stycznia 2018 o 11:29

  Szybkie pytanko: Czy do Twojej liposomalnej kurkumy też trzeba dodawać pieprzu?

  1. avatar Emanuela Urtica 31 stycznia 2018 o 13:30

   W liposomalu jest kurkumina, czyli nie trzeba. Pieprz potrzebny jest kurkumie, aby aktywować zawartą w niej kurkuminę właśnie. 🙂

 73. avatar Konrad 3 lutego 2018 o 15:20

  Robie właśnie kuracje „eksperyment” z kurkumą na miopatie mięśniową.. Kurkume zmieszaną z czarnym pieprzem i olejem kokosowym umieszczam no żelatynowych kapsułek. Podobno kurkuma ma również korzystny wpływ na prawidłowy metabolizm komórek mięśniowych, poza tym musze zbić poziom cholersterolu i trójglicerydów. Kurkuma jest alternatywą dla statyn które obniżają cholersterol ale szkodzą komórkom mięśniowym pogłębiając miotapie. Pytanie: Jaka jest naprawde maksymalna dawka kurkumy by było widać efekty działania i żeby nie zaburzyć metabolizmu? Wiekszość ludzi trzęsie tyłkiem że może „przekroczyć dawki” i boi sie przyjmować wiecej, hipokryzią jest straszenie że coś może się stać, choć nie ma na to dowodów. Realnie bez solidnej dawki kurkuminy, nasz organizm nawet nie odczuje efektu terapeutycznego.
  Pozdrawiam. Konrad.

  1. avatar grzegorzadam 4 lutego 2018 o 11:03

   poza tym musze zbić poziom cholersterolu i trójglicerydów. ”

   Który szaman ci to wcisnął?

 74. avatar Marta 3 lutego 2018 o 20:02

  A kurkuma liposomalna przy raku dróg żółciowych i wyciętym woreczku? Jaka może być dawka lecznicza co by nie zaszkodzić?

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2018 o 22:45

   Nie kurkuma tylko kurkumina liposomal, 2 miarki dziennie i zobaczyć, należy mieć na uwadze ze kurkuma rozrzedza krew, jeśli ktoś bierze takie leki

   1. avatar Marta 4 lutego 2018 o 08:59

    Tak, kurkumina 🙂 Dzięki, między innymi w niej moja i mojej mamy nadzieja.

 75. avatar bozena 5 lutego 2018 o 10:00

  Proszę o pomoc córka pełnoletnia studia miała ból brzucha na sor zrobili jej tomograf dowiedziałam się po fakcie wiem że promieniowanie mega szkodliwe niszczy DNA jak zniwelowac skutki co brac jakaś rada? Dzieki z góry

  1. avatar Jarmush 5 lutego 2018 o 11:22

   Nie panikuj, nic jej nie będzie, kuracja 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, oczyści, odżywi, polepszy trawienie.

 76. avatar Ella 13 lutego 2018 o 09:33

  Pisałaś Pepsi:
  „Pół łyżeczki 2 razy dziennie, czyli w sumie 5 gramów dziennie to już kuracja, nie powinnaś tyle jeść profilaktycznie, zjadaj 1,5 grama dziennie jako zwykłą przyprawa”.

  Czyli nie mogę stosować rano terapii 4 szklanek, a wieczorem herbatki leczącej ponad 60 chorób i zabijającej pasożyty? Bo to dwa razy po 1/2 łyżeczki kurkumy, czyli 5 gramów.

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2018 o 09:52

   możesz, tylko trochę mniej rano i trochę mniej do szklanki przeciwzapalnej. Ona jest bardzo lekka.

 77. avatar bozena 15 lutego 2018 o 07:43

  dzięki co do tej tomografii przez kilka dni piła tylko sok z aronii , boję się że za późno kurkuma

 78. avatar bozena 15 lutego 2018 o 07:57

  mam pytanie odnośnie samej kurkumy która lepiej stosować gotową czy też korzeń ugotowany wysuszony i zmielony

  1. avatar Jarmush 15 lutego 2018 o 08:00

   gotową, naszą This is BIO, a przy poważnych schorzeniach LIposomal Kurkuminy TiB

 79. avatar Aneta D Falkiewicz 23 lutego 2018 o 12:35

  Pepsi, kiedy będzie kurkuma u Was, wiesz? właśnie wkładam do koszyka swoją listę a tu zonk…

  1. avatar Emanuela Urtica 23 lutego 2018 o 13:36

   Jeszcze nie wiemy dokładnie, czekamy na surowiec, ale prędzej niż później na pewno. Jak będę wiedziała, dam Ci znać pod tym komciem albo jakimś ostatnim, który wystosujesz. Buźki.

   1. avatar Aneta D Falkiewicz 23 lutego 2018 o 13:39

    Dzięki, to zamawiam teraz póki coś jest. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca będzie zanim wrócę do UK.

  2. avatar Jarmush 23 lutego 2018 o 14:13

   no kurde flaczek, właśnie się dowiedziałam dzisiaj, że nie ma, ale już idzie nowy transport, więc wkrótce

   1. avatar Aneta D Falkiewicz 23 lutego 2018 o 14:24

    Luz, będę czekać 🙂

 80. avatar Margo 7 marca 2018 o 18:57

  Pepsi, czy mogę do rozpuszczonego w gorącej wodzie oleju kokosowego dodać kurkumę i pieprz? Serduszka

  1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 20:28

   Możesz, olejowi kokosowemu wystarczy 25 stopni, żeby stał się płynny.

 81. avatar Saro 12 marca 2018 o 15:02

  Jak do tego wszystkiego ma się kurkuma sprzedawana przez Kamis?
  Czy ma ona jakieś właściwości lecznicze czy też koniecznie trzeba szukać takiej w sklepach Bio?
  Jeśli ta od Kamisa jest bez wartości to skąd to wiadomo?

 82. avatar magg 27 marca 2018 o 22:05

  Jestem tu nowa i od niedawna zainteresowałam się naturalnymi lekami. Chciałam kupić kurkumę dla mojej mamy, u której zdiagnozowano szpiczaka (nie była leczona jeszcze farmakologicznie, ale wisi to nad nią – jesteśmy przed kolejnymi badaniami). Problem w tym, że oprócz tego, że mama ma 87 lat (i jeszcze całkiem nieźle się trzyma), to 2 lata temu stwierdzono u niej zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka wskutek niedokrwistości z niedoboru wit.B12 ze znaczną dyspkazją żołądka (stan przedrakowy) a nadto przyjmuje leki na nadciśnienie (Prenessę) i na rozrzedzenie krwi (Accard) – jest po by-pass’ach (2011 r.). Do tego ma uchyłkowatość jelit. Dlatego po przeczytaniu wielu wątków zgłupiałam i nie wiem, czy można i w jakiej ilości stosować kurkumę/kurkuminę (bo czytałam, że to kurkumina pomaga na szpiczaka, który aktualnie jest dla niej największym zagrożeniem). Bardzo proszę o pomoc /podpowiedź/, w jaki sposób można mojej mamie w jej sytuacji pomóc nie szkodząc przy tym.

  1. avatar Jarmush 28 marca 2018 o 08:06

   Kup Liposomal Kurkuminy TiB i to jej podawaj, dieta roślinna, dużo soków warzywnych, jaki ma poziom 25(OH)D? Na już liposomal D3+K2 TiB, Liposomal C TiB, Liposomal B12 TiB.

  2. avatar grzegorzadam 28 marca 2018 o 09:37

   i na rozrzedzenie krwi (Accard) – ”

   Najgorsza szkodliwa opcja rozrzedzania krwi, do tego powoduje nadżerki-dysplazję żołądka !!
   Ostatnio jakieś pajace naukawe w Irlandii ”potwierdzili” pozytywny wpływ
   polopiryny-aspiryny na szkliwo zębów 🙂
   Bayer nie spocznie zanim nie wciśnie kwasu acetylosalicylowego wszystkim.
   Po trupach do zysku.

   Na jelita mamie gotowaną marchew osoloną z masłem codziennie.

   ”pomaga na szpiczaka, który aktualnie jest dla niej największym zagrożeniem”

   Sprawdźcie grzybicę szpiku i organizmu w całości.
   Soda na czczo z rana gaszona, krzem, bor, wit,D (poziom?) bez z włoki.

 83. avatar Teresa 16 kwietnia 2018 o 09:12

  Witam,
  Mam pytanie. Moja mama 71 lat przeszła operację jelita grubego (nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę i naciekami na macicę i kości biodrowe). Przy wypisie dostała zastrzyki przeciwzakrzepowe do brzucha. Teraz czeka ją chemioterapia. Dużo czytałam o paście z kurkumy i chciałbym ją wspomóc przed chemioterapia.
  Czy mogę jej dać pastę z kurkumy jeśli bierze zastrzyki?
  Dodam, że mama ma założoną stomię.
  Proszę o szybką odpowiedź

 84. avatar Beti 25 kwietnia 2018 o 19:59

  Pepsi, mam przewlekle zapalenie zoladka i dwunastnicy.Czy wg Ciebie kurkuma z pieprzrm to dobry krok?Podobno nie powinno sie jesc ostrych przypraw…Pozdr.

  1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 05:03

   najpierw zastosuj marchwiankę
   ”JAK WYLECZYŁEM SIĘ Z W PEŁNI Z WRZODÓW DWUNASTNICY I JELIT.
   …….WYLECZENIE dziecka – domowe leczenie szczeliny odbytu (fissura ani).
   PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”
   Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego m. in. na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.
   Co potrzebujemy:
   – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
   – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
   Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.
   Efekty.
   Dla mnie i grona moich znajomych kuracja odniosła pierwsze pozytywne skutki już po kilku dniach (około tygodnia).
   Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. 
   Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. 
   Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit.
   Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.
   W późniejszych okresach (w momentach gorszego samopoczucia) warto wrócić do kilkudniowej kuracji.”

 85. avatar Beti 26 kwietnia 2018 o 07:18

  Bardzo dziękuję Pepsi!!!

  Tylko jedno jeszcze pytanko: czy muszę robić to codziennie 'na świeżo”?Może mogę więcej ugotować i przechowywać w lodówce?

  Pozdrawiam i życzę miłego dnia

  1. avatar Emanuela Urtica 26 kwietnia 2018 o 08:47

   Zawsze najlepiej na świeżo.

 86. avatar jola 1 maja 2018 o 17:46

  czesc.rewelacja.b duzo wiadomosci.po raz pierwszy.diagnoza torbiele pod kolanami/oba/ oraz od roku stwierdzono torbiel na watrobie.unikam kontaktu z chirurgiem w celu usuniecia torbieli pod kolanem-wracaja.czytalam o kuracji olejem rycynowym na cieplo,folia,bandaz i na noc.O torbielu na watrobie nic nie wiem .pije soki marchew ,burak,kapusta.prosze o pomoc.

 87. avatar Ola 6 maja 2018 o 12:48

  A przy ekstrakcie z kurkumyBCM-95 przy 50kg wagi ile gram przyjmować dziennie przy kwestiach już leczniczych nowotworowych? A liposomalnej kurkumy? A co z wlewami dożylnymi z kurkumy? Czy ma ktoś jakieś informacje, doświadczenia? Z góry dziękuję za pomoc!

  1. avatar Jarmush 6 maja 2018 o 13:19

   liposomalna kurkumina tiB ma właśnie zastępować wlewy, ale jak masz możliwość wlewów to rób. Niestety nie mam dokładnych informacji co do ilości. W przypadku liposomalu C tak, wiem ile.

 88. avatar Ola 6 maja 2018 o 14:22

  Dziękuję za odpowiedź! A liposomalnej C zamiast 15g dożylnej to ile byłoby? Pozdrawiam Cię serdecznie!

  1. avatar Jarmush 6 maja 2018 o 20:57

   dożylnie antyrakowo przyjmuje się 1 do 1,5 grama askorbinianu sodu na kilogram ciała, to ma odpowiadać 6 gramom Liposomalu C TiB dziennie. Czyli po 2 gramy przed głownymi posiłkami. Nie jestem lekarzem.

 89. avatar Ola 7 maja 2018 o 10:10

  6 gramów Liposomalu CTiB dziennie przy jakiej wadze? bo ten, trochę się pogubiłam 🙂

  1. avatar Jarmush 7 maja 2018 o 12:02

   dla dorosłego, około 60-70 kilo

 90. avatar Ola 7 maja 2018 o 12:45

  Dziękuję za info! Niech moc będzie z Tobą! 🙂

 91. avatar Greta 17 czerwca 2018 o 10:35

  Proszę o wyjaśnienie- prace naukowe mówią nie o dawce kurkumy, a kurkuminy. Zawartość tej ostatniej natomiast w kurkumie jest niska, różna też zresztą, w zależności od rodzaju. Jak to więc z tą dzienną podażą?

  1. avatar Jarmush 17 czerwca 2018 o 12:28

   np taki pieprz czarny w 1 szklance w kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ zwiększa przyswajalność kurkuminy w kurkumie 20 razy, a to już jest coś, mamy też liposomal Kurkuminy TiB https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib-5905344040369.html
   Olej kokosowy również wspomaga wchłanianie, można zrobić sobie sos, etc, piszę o tym i podaję nawet przepis na sos w mojej rewolucyjnej książce Leczenie Dobrą Dietą https://thisisbio.pl/97-leczenie-dobra-dieta

 92. avatar Anna Krawczyk 18 sierpnia 2018 o 14:56

  Kurkumę stosuję w celach terapeutycznych od około 6 miesięcy. Dwa miesiące temu spuchła mi prawa noga( 3 cm. grubsza od lewej). W ubiegłym miesiącu zrobiłam podstawowe badanie krwi, moczu ,EKG i dopplera żył obu kończyn. Wszystkie wyniki były bardzo dobre. Mój urlop w Polsce niespodziewania uległ skróceniu ,a w 3 dni po powrocie do Niemiec dopadł mnie okropny ból z tyłu i po bokach obu pięt. Przez kilka dni chodziłam na palcach,bo nie byłam w stanie stanąć na pełnej stopie. Pomogła mi maść Mobilat. Dzisiaj to jest 18 sierpnia spuchła mi lewa noga, tym razem poniżej kolana z przodu nogi. Nie mam pojęcia co jest tego powodem. Wyniki badań jak napisałam wcześniej były jak powiedziała moja p. doktór „idealne” Problem dotyka wyłącznie nóg. Czy nie powinnam zwiększyć dawki kurkumy do ilości leczniczej? Najwyraźniej jest jakiś stan zapalny. Kilka lat temu (ok 6) lekarz ortopeda stwierdził u mnie zwyrodnienie stawów kolanowych, ale wtedy poza bólem nie było żadnych innych objawów.

  1. avatar grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 19:23

   Czy nie powinnam zwiększyć dawki kurkumy do ilości leczniczej? ”

   dlaczego tylko kurkumy?
   Link do testów powyżej- szukaj przyczyny nie środka, to jest najmniej istotne
   w tej sytuacji- jest stan zapalny, środków aż nadto:
   http://www.health-science-spirit.com/ultimatecleanse.html

 93. avatar Joanna 3 stycznia 2019 o 19:00

  Witam serdecznie. Choruje na zespół sjogrena, biorę sterydy czy mogę spożywać kurkume?Moja reumatolog twierdzi że absolutnie nie ale nic na ten temat nie znalazłam w internecie.Bardzo proszę o odpowiedz ,pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 3 stycznia 2019 o 19:19

   należy działać jak z chorobami asutoimmunologicznymi, ale na tę suchość nie wiem jaki będzie miała wpływ kurkuma. Ja bym zaczęła od zakwaszenia żołądka i uszczelnienia jelit, oczyścić ciało z pasożytów, probiotyki przyjąć.
   https://www.pepsieliot.com/nigdy-nie-jest-zbyt-pozno-aby-uzdrowic-jelito-a-wyniki-moga-cie-zaskoczyc/
   https://www.pepsieliot.com/rewolucyjnie-prosty-sposob-jak-leczyc-choroby-autoimmunologiczne-w-tym-yyy-otylosc/

  2. avatar kasia 28 stycznia 2019 o 10:38

   Sterydy , ktore musi pani rzyjmowac, pogorsza ostatecznie stan organizmu. Zeby pomoc, tzreba oczyscic organizm i wzmocnic watrobe. Sa przerozne metody oczyszczania, trzeba dpoasowac jedna badz dwie w zaleznosci od kondycji i stosowac. Im wiecej toksyn, tym kuracje trzeba czesciej powtarzac, np. 3 x w roku ( w zaleznosci tez co to za kuracja). Oczywiscie rozsadne odrzywianie. Po wielu latach dotarlo do mnie, ze jedzenie moze leczyc, albo nas powoli zabijac. Wybor nalezy do nas. Jednak zachecam do oczyszczania przewodu pokarmowego, potem watroby , a zaczna sie dziac cuda. Oczyszczanie nie jest latwe w przebiegu, mozna przy tym czuc sie gozej niz zle, a nawet mozna miec uczucie, ze ocieramy sie o smierc (z lekka nutka przsady) – fakt – mozeb byc ciezko. Zasada przetrwania, pic duzo przegotowanej wody i czekac az minie – i mija. Im dluzej jestesma chorzy tym dluzej bedziemy walczyc z toksynami, ale wyniki BEZ LEKARSTW sa niesamowite. Poza oczyszczaniem, najtrudniej przestroic mentalnosc zywieniowa, zwlaszcza lasuchom uzaleznionym od bialego cukru, bialej maki , kawy i czekolady ewentualnie alkoholu. NIe ukrywam, poczatki sa trudne. Jednak kiedy bol odchodzi, powraca sprawnosc ruchowa, system immunologiczny sie wzmacnia, poprawia sie srawnosc intelektualna, to zaczyna sie chciec zyc. I tej checi do dzialania i nowego zycia zycze Pani. Powodzenia.

 94. avatar Joanna 4 stycznia 2019 o 21:54

  Bardzo dziękuję za odpowiedz .Pozdrawiam serdecznie

 95. avatar Isabell 9 stycznia 2019 o 15:00

  Witam serdecznie,od niedawna korzystam z dobrodziejstw internetu,czytam o czym piszesz z dużym zainteresowaniem.Zaczęłam stosować kurkume zanim jeszcze zrobiło sie o niej głośno.Było to za sprawą kolegi który raczył mnie herbata z kurkumy i innych składników…ponad 20 lat temu ,zasmakowało i piję 😉 i to czasami codziennie po 2-3 kubki ale bywa ,że zwyczajnie napój mi sie nudzi 😉 wracam do niego po jakimś czasie.Kiedy czytam ,że kurkuma w większych ilościach może narobić szkody zastanawiam sie czy są na to dowody (pomijam fakt ,że ktos cierpi na pewne dolegliwości wykluczające spożywanie kurkumy) Do mojej herbaty zużywam łyżkę kurkumy i to czasem z czubkiem i to jest porcja na 1,5-1,7 litra wody i nigdy nie zauważyłam skutków ubocznych a nie małe ilości dodaję również do prawie wszystkich potraw i wiesz …czytam…czytam o tych ograniczeniach i mam mętlik w głowie.Pomyślałam ,że może pomożesz bo Twoja wiedza jest bardzo imponująca Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 9 stycznia 2019 o 18:07

   nieee myśl o tym, tylko ciesz się dobrym nawykiem, pozdro2

 96. avatar Monika 13 stycznia 2019 o 21:39

  Witam. Choruje na hashimoto i niedoczynność tarczycy. Od niedawna staramy się o dziecko. Muszę brać acard i bromergon ponieważ prolaktyna była wysoka. Czy mogę ta kurkume włączyć w dietę bo zaczynają boleć mnie stawy..

 97. avatar Ania2019 28 stycznia 2019 o 05:01

  Witam bardzo ;prosze o odpowiedz czy podczas dokwaszania zoladka mozna pzryjmowac kurkume bo widzialmam wzmianke ze ona blokuje wydzielanie sie soku zoladkowego i nie wiem zcy to prawda Bardzo Dziekuje

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2019 o 07:34

   nie widziałam takiej wzmianki

 98. avatar Ania2019 28 stycznia 2019 o 14:34

  Bardzo Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam serdecznie

 99. avatar Bogusia72 12 lutego 2019 o 19:41

  Ktoś już pytał ale czy kłacza kurkumy i kurkuma zakupiona w sklepie zwyklym to się sprawdza?zamówiłam u Ciebie przyprawe do diety 4 szklanki i nie zakupilam kurkumy bo wlasnie mam te klącza…mam wysokie ggtp 100 wątroba i od wczoraj wiem ze mam torbiel na jajniku a lekarz od razu walnął mi hormonami juz jestem z nadwagą poza tym nie zapytał o wątrobę…wiec chce zaczac od Twoich sugesti.

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2019 o 20:08

   skończ sobie tę kurkumę którą masz, ale nie kłącza, będą miały mało kurkuminy, tylko organiczna sproszkowana (musi być organiczna), a potem kup naszą. https://www.pepsieliot.com/jak-naturalnie-pozbyc-sie-torbieli-jajnikow-bez-operacji/

 100. avatar Nina 21 lutego 2019 o 22:08

  Cześć. A ja pije złote mleko codziennie.
  Szklanka mleka kokosowego lub ryżowego lub jaglanego + masło klarowne + pasta z kurkumy 1 łyżeczka + pieprz lub chili + przyprawy. Podgrzewam mocno i miksuje. Jest pyszne tylko nie wiem ile kurkuminy tu spożywam, jak to policzyć?

 101. avatar MjFan 26 lutego 2019 o 19:14

  Witam Cię pepsuniu, mam pytanko. Czy taka zwykła kurkuma w proszku z żabki prymat, też posiada właściwości lecznicze czy koniecznie musi być że sklepu ze zdrową Żywnością i jeśli tak to dlaczego. Pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 19:22

   ma być przynajmniej organiczna, jeśli nie możesz kupić jej u nas, pozdro2

 102. avatar Mila 27 lutego 2019 o 01:09

  Hej. Spożywam drugi dzień 1lyzke płaska oliwy i 1lyzke plaska kurkumy i 1/3lyzki pieprzu.
  Na stany zapalne. Mam duże problemy w zatokami. Jak sądzicie jaka długość kuracji mi nie zaszkodzi?
  W nocy poczułam się lepiej 😉

 103. avatar ADA 2 marca 2019 o 08:26

  Czy można stosować kurkumę podczas stosowania antybiotyków( zapalenie po wystawieniu endoprotezy) jeśli tak to jakie dawki,chodzi o dawkę terapeutyczną( szpinak mnogiej) – mama nie przyjmuje chemioterapii ze względu na antybiotyki.
  Pozdrawiam

 104. avatar ADA 2 marca 2019 o 08:37

  Witam serdecznie
  Czy można stosować kurkumę (jeśli tak to w jakiej dawce)
  podczas stosowania antybiotyków(mama ma brać anty.przez 4 MC ze względu na zapalenie po operacji endoprotezy biodra)
  Mama choruje na szpiczaka mnogiego,nie może przyjmować chemioterapii przez antybiotyki,proszę o odp
  Pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Jarmush 2 marca 2019 o 08:57

   powwinna wejść na ten protokół https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/
   a kurkumę w formie Liposomalu kurkuminy TiB 2 razy dziennie po 1 porcji, jednak gdy bierze leki na rozrzedzenie krwi nie powinna brać kiurkumy

 105. avatar Piotrek 11 maja 2019 o 16:37

  Przedawkowanie kurlumy.
  Jakie sa objawy przedawkowania kurkumy i jakie ilosci przyjete jednorazowo (z czarnym pieprzem) sa niebezpieczne dla zdrowia.
  Co w przypadku przedawkowania?

  1. avatar Jarmush 11 maja 2019 o 17:49

   raczej kurkumy nie przedawkujesz, bardziej ekstrakt, albo czystą kurkuminę. Za bardzo rozrzedzi krew.

 106. avatar Paula 19 maja 2019 o 20:14

  Hej Pepsi
  Powiedz proszę, tak polecają kurkume w tabl w postaci… że najlepsza, najlepiej przyswajalna, że nie jeść takiej w proszku tylko ta.
  Jak to jest??
  Dzięki Pepsi ❤️?

  1. avatar Jarmush 20 maja 2019 o 06:06

   Paulo jedz tylko i wyłącznie naszą Chlorellę This is BIO, którą jemy my i nasi przyjaciele i ich dzieci, też od wielu lat. Nie tylko otrzymujesz doskonały produkt/żywność, ale też w ten sposób wspierasz ten blog.
   Jest obojętnie czy chlorella jest w proszku, czy w tabletkach, bo to jest to samo, gdyż chlorella posiada właściwości klejące i ten proszek po prostu z łatwością się prasuje. Dlatego jeśli producent pisze takie marketingowe bzdury na temat własnego jest niewiarygodny, a jego produkty mają w sobie złą energię kłamstwa. Można spotkać jeszcze inne bzdury, jak chwalenie się rozbitymi ściankami, a przecież na rynku nie ma innej chlorelli niż ta z rozbitymi ściankami. Jest to kolejny chwyt marketingowy, jednak co naprawdę powinno się znaleźć w informacji o produkcie jest zwykle przemilczane, lub nawet nieznane dla producentów laików, mianowicie ilość alergenu feoforbidu, który znajduje się w każdej chlorelli i w spirulinie też, ale w znacznie mniejszej ilości. Jest o wiele więcej nadwrażliwości, a nawet uczulenia na chlorellę niż na spirulinę. W naszej chlorelli This is BIO jest absolutnie mikroskopijna, o wiele niższa niż dopuszczalna ilość alergenu. Jakbyś natrafiłą na jeszcze inne chwyty marketingowe rzuć gałką na ten art: https://www.pepsieliot.com/chlorella-pyrenoidosa-vs-chlorella-vulgaris-ktora-wybrac/

   tam też wyjaśniam sprawy powyższe. <3

 107. avatar Paula 20 maja 2019 o 07:54

  Dziekuje Pepsi za tak wyczerpujące info o chloreli, jemy cała Rodzina tylko Wasza ☺️.
  Ale Ja pytalam o kurkume i kurkumine kt tak polecają w postaci bcm25, jak to wygląda??
  Dziękuję ❤️

  1. avatar Jarmush 20 maja 2019 o 10:17

   aaaaa, kurkuma tylko This is BIO 🙂 a liposomalu kurkuminy chwilowo nie mamy, więc jak Ci serce dyktuje., ale po co aż kurkumina? (chyba że coś poważnego), naprawdę wystarczy pierwsza szklanka?

 108. avatar Paula 20 maja 2019 o 10:50

  Dziękuję za odpowiedz ?. Pytałam tak tylko, czysto informacyjnie bo tyle o tym piszą.
  Jak będzie potrzeba to sięgne po liposomalna, a teraz codziennie rano 1 łyżeczka Twojej ?.

 109. avatar karolina 29 września 2019 o 20:35

  czy to możliwe że od nadmiaru kurkumy mam wrażliwą jamę ustną i przekrwione dziąsła? zamiast różowego koloru są wyraźnie czerwone. czy to może świadczyć o nadmiernym rozrzedzeniu krwi? oprócz octu jabłkowego nic nowego nie wprowadzałam do diety

  1. avatar Jarmush 29 września 2019 o 20:44

   jesz nadmiar kurkumy? dziwne objawy

 110. avatar karolina 29 września 2019 o 20:54

  właśnie nie jem nadmiarowo, a teraz wręcz nieregularnie, czy to ocet jabłkowy – 1 łyżka rano z ciepłą wodą – byłby winowajcą? co sprawdzić, wyeliminować w jakim kierunku iść

  1. avatar Jarmush 29 września 2019 o 21:12

   jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? jakie pH moczu, jaki poziom 25(OH)D? robisz 4 szklanki, czy tylko tę z octem?

   1. avatar karolina 29 września 2019 o 21:30

    jutro badam D – na wiosnę małam tylko 14! test na zakwaszenie też na wiosnę- nie odbiło mi się wcale ale za to odbija mi się po samej wodzie rano, ph moczu nie badałam, szklanka z octem tylko rano na czczo bo karmię piersią i obawiam się tej całej reszty

    1. avatar Jarmush 30 września 2019 o 07:09

     czego się obawiasz,alg? najlpeszego pokarmu na świecie? który je się w ciąży i ma wpływ pozytywny nawet na nienarodzone dzieci? Jesteś uczulona?

     1. avatar karolina 30 września 2019 o 20:23

      Pepsi, mam 36 lat obecnie karmię piersią 1,5 roczne dziecko. moim problemem jest ciągły głód i ochota na jedzenie, mój organizm nie mówi stop, śledzie z czekoladą i takie tam połączenia niestandardowe. gdy nie zjem w posiłku dużo węglowodanów to mam wrażenie że mam za chwile pusty żołądek, mam stale wydęty brzuch choć ważę 63 kg przy wzroście 170. Moim problemem jest stres przeogromny do tego stopnia że gdy z kimś rozmawiam twarzą w twarz to wychodzi mi „gęsia skórka” na ciele co jest widoczne gołym okiem – latem masakra!. po porodzie zaczeły się problemy z trawieniem tłuszczu a tłuszcz i cukier po chrzcinach skończył się wymiotami. dużo już wyczytałam z bloga i staram się wdrażać w życie. zmieniłam dietę i włączyłam kurkumę cynamon imbir i zielone koktajle. po środku języka mam dużą podłużną bruzdę – ponoć to żołądek wg medycyny chińskiej oraz cały język jest „popękany”. mam tak chyba od zawsze, bynajmniej od 8 lat napewno bo wtedy mnie to zainteresowało. Śluz na tylnej ścianie gardła choć z zatokami nigdy nie miałam problemów. Dziś zrobiłam badania i test sody – nie odbiło mi się wcale choć od wiosny piję ocet jabłkowy – wtedy jak pamiętam odbicie było po 2min. witamina D – 17,5 tylko, B12 aż 622 przy normie do 663, homocysteina 10. pozostałe badania z listy w granicach normy. Moja siostra w tym roku zachorowała na raka piersi w wieku 37 lat. Z racji karmienia piersią wszelkie detoxy na razie odpadają. Jak ruszyć z tego skrzyżowania?

     2. avatar Jarmush 30 września 2019 o 21:40

      B12 wcale nie wysoka, normy są zaniżone, dość wysoka homocysteina, świadczy że są braki kwasu foliowego, zbadaj, mamy wybitny suplemnt foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html?search_query=foliany&results=1, kuracja 4 szklanek, post przerywany, do 4 kelp This is BIO. Język i śluz, nie myśl o tym, ma być różowy, to wszystko.

      Zaczynaj więc dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

      do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

      Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
      po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html, ale że poziom metabolitu D jest niski,to jeszcze należy dobrać 3 D3TiB solo czy tę https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
      oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
      (na 5 dni orzed badaniem 25 (OH)D) odstaw D3 i Greens & Fruits TiB)

      A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

      Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

      Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

      Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

      Kuracja 4 szklanek, to jest spokojne codzienne wyprowadzanie odpadów metabolicznych, wspomaganie wątroby, a nie poważne chelatacje/detoksy.

     3. avatar karolina 30 września 2019 o 21:53

      dzięki za odpowiedź, kwas foliowy mam 9 przy normie 3-18 więc brać też foliany?

     4. avatar Jarmush 1 października 2019 o 07:33
     5. avatar karolina 30 września 2019 o 21:59

      dopytam jeszcze o Kelp – przed ciążami miałam nadczynność tarczycy – niskie tsh a teraz cały czas jest ok. obecnie wynik 0,88 (0,27-4,20) czy ten jod mi nie zaszkodzi ?

     6. avatar Jarmush 1 października 2019 o 07:31

      Nie wiem, co mówi lekarz? Nie wolno Ci jeść wodorostów? Gdy doradzam kelp, to nie ten standaryzowany suplemnt diety, który też mamy,ale Kelp This is BIO, który jest pokarmem, wodorosty wysuszone na słońcu i zmielone. Jednak jeśli nie mogłaś jeść nawet wodorostów, to nie jedz.

     7. avatar karolina 6 października 2019 o 20:28

      czy będzie dostępna D3 K2 z ThisIsBio? w sumie zalecasz 10000 j. d3 – po jakim czasie takiej suplementacji zrobić ponowne badanie? zrobiłam też badanie kwasu moczowego i wynik podejrzanie wysoki 5 a norma 2,4-5,7

     8. avatar Jarmush 7 października 2019 o 06:37
 111. avatar ann667 4 listopada 2019 o 19:05

  Witam.
  Mój 13-letni syn od 5lat choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Po zatrzymaniu objawów sterydami (nie mógł ich przyjmować, więc ,,terapia” na szczęście trwała krótko) jest w stanie remisji. Dodam, że bardzo przestrzegaliśmy diety – bez mleka, słodyczy, fast food, no i jajek oraz mięsa kurzego (nietolerancja). Obecnie poziom kalprotektyny w kale bardzo wzrósł (1950). Żaden lekarz nie poleci mi kurkumy i nie doradzi ile mogę synowi podać, dlatego pytam mądrzejszych. Co z tym mogę zrobić? Jak pomóc synowi, zanim znów ktoś wpadnie na pomysł podania sterydów?

  1. avatar Jarmush 5 listopada 2019 o 06:16

   Przeczytaj ten artykuł, Paul Nison wyleczył się sokami, jest witarianinem, https://www.pepsieliot.com/5-krokow-leczyc-sie-sokami-przy-wrzodziejacym-zapaleniu-jelita-grubego/

 112. avatar lilli 23 listopada 2019 o 14:45

  Pepsi..czy przy nowotworze prostaty mogę podać mężowi kurkuminę liposomal?Jeśli tak..to ile dziennie i przez jaki czas byłoby dobrze?I czy trzeba dodać jeszcze czarnego pieprzu do niej?Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 23 listopada 2019 o 19:21

   nie, do liposomalu nie musisz. 2 gramy dziennie

 113. avatar Juan 29 grudnia 2019 o 14:22

  Hej Pepsi , moja 9 letnia córka ma gronkowca złocistego borykamy się z ta bakteria już jakieś 6 miesięcy przeszła terapie antybiotykami i dalej nic Dużo czytałam o kurkumie i ze pomaga pozbyć sie tego typu bakteri tylko jaka dawka będzie bezpieczna dla 9 latki?

  1. avatar Jarmush 29 grudnia 2019 o 20:33

   A dostała miód manuka? ten wpis może być pomocny https://www.pepsieliot.com/mrsa-jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-kazdej-choroby-cz3/
   Dziecku natychmiast trzeba odbudować florę bakteryjną,

  2. avatar Beata 12 marca 2020 o 21:04

   Dzień dobry, ja córce w wieku 6 lat wyleczyłam Citrosptem (olej z pestek grepafruita). kuracja trwała 3 miesiące (21 lat temu). Dorośli mogą wyleczyć propolisem, ale kuracja trwa do 9 miesięcy.

  3. avatar szeer 28 marca 2020 o 20:34

   Nagietka niech pije 2-3 razy dziennie napar po 1gr najlepiej w formie sianowatej do zaparzania o odcedzić.A jak ma jakies ranki czy coś zmienione chorobowo to nagietkiem myć i okłady robić.Nagietek gronkowce a zwłaszcza złociste pożera na kolacje.

 114. avatar Beata 16 stycznia 2020 o 10:44

  Na wstępie gorąco pozdrawiam i muszę powiedzieć ,że Twoja strona mnie pochłonęła …. ta wiedza .. rewelacja . Dwa lata temu Chloniak ,chemioterapia i puki co spokój ale ostatnie trzy miesiące na antybiotyku pierwszy angina drugi i trzeci antybiotyk na zapalenie zatok . Ostatni w końcu zadziałał ale jestem okropnie osłabiona ledwo na nogach stoję . Biorę wit c kurkumę duże dawki D3 K2 probiotyki …co jeszcze . Boje się nawrotu choroby przez ten spadek odporności . Pozdrawiam Beata

  1. avatar Jarmush 16 stycznia 2020 o 11:02

   2-3 razy dziennie Greens & Fruits TiB po 1 do głównych posiłków przez miesiąc, a potem po 1 do sniadania przez 3 miesiące. Omega 3 TiB po śniadaniu wraz z D3 i K2, miód manuka 400, a nawet 550, jest w sklepie, ale nie naszej firmy.LIposomal C zaraz będziemy mieli. Będzie dobrze <3

 115. avatar edytanita 8 lutego 2020 o 12:51

  Pepsi, a jakie dawki kurkumy będą odpowiednie dla osoby, która ma usunięty woreczek żółciowy?

  1. avatar Jarmush 8 lutego 2020 o 17:11

   Nie wiem, nikt nie bada takich rzeczy. Nie ma badań klinicznych. Po prostu troszkę przyprawy można użyć i obserwować samopoczucie.

 116. avatar Jurek 6 kwietnia 2020 o 14:50

  Witajcie ja pije co dziennie rano jedna szklanke wody z cytryna i Kurkuma smak katastrofa ale musze powiedziec ze dziala na stawy i jelita a mialem problemy.

  1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2020 o 21:06

   1 szklanka płynów z rana to mało, ale już coś

 117. avatar Paulina87 10 kwietnia 2020 o 09:59

  Pepsi, koleżanka wysłała mi tabletki – nie od was – jakąś tam kurkuminę – za 99 zł za 30 tabletek – tabletki są supcio opisywane przez instagwiazdy – każda bierze i jest po tym śliczna i ma kodzik rabatowy – wiec moja kumpelka łyknęła i napisała do mnie czy ma kupić – ja jej napisałam że zamiast tego żeby sobie kupiła kurkumę od Was i piła z wodą, bo to wyjdzie o wiele korzystniej pod każdym względem, ale tak baj de łej – co myślisz właśnie o takich tabletkach z kurkuminą?

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2020 o 18:10

   jeśli chce kurkuminę, to polecam ten produkt https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib–5905344040369.html jest liposomal kurkuminy jest to najwyższa forma w jakiej można przyjmować ekstrakt, gdyż można brać bardzo małe ilosci.

   Jednak kurkimina moim zdaniem to nie jest juz kurkuma, która ma 3% kurkuminy, i należy ją brać rozważnie i w określonym celu. Nie wiem co to za tabletki, ani supergwiazdy. <3

   1. avatar Paulina87 11 kwietnia 2020 o 09:16

    Dziękuje ❤️ Czytałam dziś na blogasku o brodawkach etc, mam na łokciu od już pewnie kilku lat – spróbuje sobie octu jabłkowego, drzewa herbacianego , a na suche mega łokcie takie jakbym całe życie robiła plank bez maty 😉 można wcierać witaminę E od was z kapsułki? Czy coś pomieszałam? 🙂

    1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2020 o 09:17

     Można, ale suche łokcie często łączą się z TSH, jakie masz?

     1. avatar Paulina87 11 kwietnia 2020 o 14:01

      Mam 2,85 przy normie 0,35-3,55

     2. avatar Jarmush 11 kwietnia 2020 o 15:20

      te normy znam na pamięć, jest niedoczynność lekka, trzeba zbadać przeciwciała tarczycowe, pozostałe hormony tarczycy i USG, ale to wiadomo, że po wirusie

     3. avatar Paulina87 12 kwietnia 2020 o 06:44

      Ja zbadałam na chwile przed wirusem 🙂
      Ft4- 0,77
      Anty TPO- < 9 (0-34) Anty TG - 48,30 (0-115) USG usłyszałam tylko komentarz ze wyglada to na niedoczynnosc bądź hashimoto

     4. avatar Jarmush 12 kwietnia 2020 o 10:26

      Ale wyniki przeciwciał nie wyglądają na Hashimoto, więc zwykła niedoczynnosć raczej, masz rozpiskę?

     5. avatar Paulina87 12 kwietnia 2020 o 12:20

      Tak, Pepsi mam Twoja rozpiskę i działam już z nią. Wszystkie suple mam kupione ❤️ Odstawiam gluten i laktozę dodatkowo

     6. avatar Jarmush 13 kwietnia 2020 o 05:09

      Będzie dobrze <3

 118. avatar Agnieszka 12 maja 2020 o 21:29

  Witam! Ja kurkumę przyjmuję od 1 marca. Wieczorem płaską łyżeczkę kurkumy łączę z łyżeczką miodu i sokiem z połowy cytryny. Piję rano na czczo. Od ok.dwóch tygodni zauważyłam,że codziennie rano mam biegunkę, a w ciągu dnia też załatwiam się częściej niż zawsze. Zastanawiam się, czy to jest przyczyna mojego rozstroju żołądka czy raczej łączenie kurkumy z lekami, które przyjmuję?
  Te leki to: Lorista na obniżenie ciśnienia i Euthyrox (50) na nadczynność tarczycy.
  Bardzo proszę o odpowiedź.

 119. avatar Tojak 9 lipca 2020 o 21:03

  A ile jesc kurkumy, mam organiczna w proszku, na nieinwazyjnego raka szyjki macicy? Oraz poprawienie odpornosci? 1 czubata mala lyzeczka dziennie? I jak dlugo? Robic przerwy itp. Czy moge jesc w tym czasie czosnek w ilosci terapeutycznej?. Nie biore zadnych lekow i na nic poza tym wyzej nie choruje. Z gory dziekuje!

  1. avatar Jarmush 10 lipca 2020 o 04:29

   W takim przypadku nie kurkuma, tylko raczej Liposomal kurkuminy https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib–5905344040369.html, i po zjedzeniu opakowania 1 porcja przed jedzeniem, 1 raz, lub 2 razy dziennie. Jednak kurkuma rozrzedza krew i czosnek też, należy się zastanowić, czy nie będzie tego za dużo razem. Nie jestem lekarzem. Bardzo ważna jest dieta alkaliczna, antyzapalna, oraz kuracja jodowa zewnętrzna. Mgiełka płynu Lugola (nie na alkoholu, tylko na wodzie) do pochwy, taki spray
   Tu jest taki protokół antyrakowy, ale to też rozrzedza krew, więc nie wszystko naraz https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/9161/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach.html

   Są też opaski solne/tampony, które podobno czynią cuda, może to mity, ale możesz spróbować. https://treborok.wordpress.com/czy-wiesz-ze-opaski-z-soli-czynia-cuda/?preview=true

   Nie jestem lekarzem, to są tylko moje przemyślenia, życzę dużo zdrowia

   1. avatar Tojak 10 lipca 2020 o 05:42

    Dziekuje!!! A czy zajmuje sie Pani rowniez medycznym CBD? Tego tez jestem ciekawa. Skoro nic mi nie pomoglo do tej pory to bede probowac roznych rzeczy…Pozdrawiam.

    1. avatar Jarmush 10 lipca 2020 o 19:43

     Nie, nie siedzę w tym temacie <3

     1. avatar Tojak 11 lipca 2020 o 04:53

      Rozumiem i jeszcze raz dziekuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam!

 120. avatar Tojak 1 sierpnia 2020 o 22:32

  To ja ponownie. Niestety w kraju, w ktorym mieszkam nie slyszeli jeszcze o liposomalu kurkuminy….w jakiej postaci i ilosci powinnam wiec zamiennie jesc kurkume? 1 plaska lyzeczka proszku z sokiem z cytryny i pieprzem mielonym i kilkoma kroplami oliwy z oliwek jest ok? Da cos? Chcialam jeszcze dopytac o miody i propolis. W osrodku leczenia apiterapia doradzili mi propolis od zielonych pszczol z Brazylii i miod Tualang z Malezji. Nie moge go jednak nigdzie dostac. Jaki miod by Pani polecila i w jakiej ilosci? Moze mieszanka z propolisem, ktory juz mam? Moze Manuka albo Gryczany? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2020 o 08:10

   Wysyłamy na cały świat jakby co 🙂 https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib–5905344040369.html
   Mamy też miód Manuka, ale nie naszej firmy.

   1. avatar Tojak 3 sierpnia 2020 o 07:29

    Dziekuje, zerkne do linka.
    Pozdrawiam

 121. avatar rada 5 sierpnia 2020 o 22:03

  Hej Pepsi,
  Chcialm kupic kurkume bo rozrzedza ona krew i nie wiem czy moge ja uzywac bo jestem w ciazy. Dohtore wskazal na uzywanie aspiryny do tego celu. Co mam zrobic, ile moge brac dziennie kurkumy w ciazy zeby nie przedobrzyc?
  Dzieki Lov ju 2

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2020 o 07:27

   kurkuma to przyprawa, nie rozrzedzi aż tak krwi, aspiryna w ciąży jest niebezpieczna, używaj pół łyżeczki kurkumy np do pokarmu, tu masz przepis na antyzapalnego kalafiora z kurkumą https://www.pepsieliot.com/diety/4483/pieczony-kalafioren-z-kurkuma-to-nie-zwykly-posilek-to-bron.html, albo do curry, możesz też popijać pół łyżeczki kurkumy z wodą z cytryną, ale bierz Omega 3 TiB, kwasy tłuszczowe antyzapalne rozrzedzają krew. Kiedy zdecydujesz sią na aspirynę, to tylko tę w powłoczce małą, która niby chroni żołądek. Love 2 <3

 122. avatar Agnieszka 12 września 2020 o 20:49

  Hej Pepsi,
  Choruję na stwardnienie rozsiane i postanowiłam włączyć kurkumę do swojej suplementacji. Jestem na diecie roślinnej.
  Biorę na ten moment:
  – D3 5000 iu
  – Czosnek 6000mg
  – Kompleks witamin
  Vitamin A 800µg 100%
  Vitamin D3 5µg 100%
  Vitamin E 12mg 100%
  Vitamin K 75µg 100%
  Vitamin C 80mg 100%
  Vitamin B1 (Thiamin) 1.1mg 100%
  Vitamin B2 (Riboflavin) 1.4mg 100%
  Vitamin B3 (Niacin) 16mg NE 100%
  Vitamin B6 1.4mg 100%
  Vitamin B9 (Folic Acid) 200mcg 100%
  Vitamin B12 (Cobalamin) 2.5µg 100%
  Vitamin B7 (Biotin) 50µg 100%
  Vitamin B5 (Pantothenic Acid) 6mg 100%
  Potassium 50mg 3%
  Chloride 45mg 6%
  Calcium 130mg 16.25%
  Phosphorus 60mg 8.57%
  Magnesium 100mg 27%
  Iron 14mg 100%
  Zinc 10mg 100%
  Copper 1mg 100%
  Manganese 2mg 100%
  Selenium 55µg 100%
  Chromium 40µg 100%
  Molybdenum 50µg 100%
  Iodine 150µg 100%

  Nie przyjmuję w tym momencie żadnej terapii na stwardnienie rozsiane.

  Kurkuma, którą zakupiłam ma skład:
  Organic Turmeric 600mg
  Organic Black Pepper 5mg

  Czy plan suplementacji wygląda dobrze? Kiedy najlepiej przyjmować kurkumę? Czy odstawić czosnek?

  Dzięki!

  1. avatar Jarmush 13 września 2020 o 06:40

   Kochana doradzam tylko w kwestii naszych suplementów, nie wiem co bierzesz, natomiast już widzę, że masz niewłaściwy kwas foliowy, chociaż to zmień na ten 1 kapsułka Folianów TiB dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html, przeczytaj też darmowy e-book na stronie, ale trzeba się zapisać do strefy VIP. Moim zdaniem za mało bierzesz D3 oczywiście w protokole z K2. Jaki masz poziom 25(OH)D?
   Jeśli kurkumę, to w postaci Liposomalu Kurkuminy TiB https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib–5905344040369.html
   Kurkuma rozrzedza krew, czosnek też, jaką masz krzepliwość krwi, jakl poziom Fibrynogenu? Jaki poziom masz żelaza? Kto rozpisał branie go? Masz anemię?
   Nie jestem lekarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum