Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 952 190
84 online
38 842 VIPy

Duet doskonały choć nieoczywisty, czyli reishi i chlorella na STRES OKSYDACYJNY

Stres oksydacyjny objawy.

Każdego dnia Twoje ciało narażone jest na NEGATYWNE DZIAŁANIE WOLNYCH RODNIKÓW, które mogą istotnie przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Wszystko dlatego, że stres oksydacyjny i stan zapalny to dwa powiązane czynniki w patogenezie wielu ludzkich chorób.

Z pewnością nie jest to informacja miła ani przyjemna, ale czym byłby ten tekst, gdybym nie miała niczego na osłodę!

Tym czymś jest identyfikacja skutecznego leczenia wykorzystująca synergię. Znamy substancje, które owszem, skutecznie działają, ale dopiero w połączeniu nabierają synergicznej kosmicznej mocy.

Badanie opublikowane w magazynie BMC Complementary and Alternative Medicine (1) dowodzi, że POŁĄCZENIE GRZYBÓW REISHI Z CHLORELLĄ jest WYJĄTKOWO SKUTECZNĄ bronią przeciwko wolnym rodnikom i szkodliwym skutkom ich działania. Właściwie dowiedziono, że połączenie właściwości przeciwzapalnych mieszanki chlorelli i reishi okazało się bardziej skuteczne niż działanie syntetycznych leków takich jak popularny deksametazon.

O co chodzi z wolnymi rodnikami?

W chemii termin „rodnik” odnosi się do cząsteczki, atomu lub jonu z niesparowanym elektronem. To sprawia, że ​​rodnik jest wyjątkowo niestabilny.

Z natury atomy wymagają określonej liczby elektronów na swojej „powłoce”. Brak elektronu oznacza, że ​​powłoka jest niekompletna i w takim przypadku atom lub cząsteczka będzie musiała połączyć się z innym, aby otrzymać brakujący elektron.

Wolne rodniki powstają w organizmie w wyniku różnych procesów, w szczególności własnego metabolizmu. Po prostu życie powoduje ich powstawanie. Tak naprawdę są niezbędne dla zachowania równowagi i zdrowia, ALE BEZ PRZESADY.

 • Gdy słabo się regenerujesz, a Twoje środowisko życia jest zanieczyszczone.
 • Gdy Twoje jedzenie zakwasza ciało, do tego jesteś notorycznie odwodniona i niedożywiona, chociaż tak naprawdę nie pamiętasz kiedy byłaś głodna.
 • A więc wtedy osobniki składające się najczęściej z pojedynczego atomu tlenu z niesparowanym elektronem zaczynają przesadnie gromadzić się w organizmie, objawia się to STRESEM OKSYDACYJNYM.

Stres oksydacyjny – objawy

Stres oksydacyjny z czasem zakłóca i niszczy komórki

Nic dziwnego, że skutkuje to różnymi problemami zdrowotnymi.

 • Szczególnie wrażliwy jest mózg, będący organem zużywającym większość tlenu dostarczanego przez organizm.
 • Stres oksydacyjny jest powiązany ze schorzeniami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera.

Co gorsza, wraz z wiekiem organizm traci naturalną zdolność radzenia sobie ze stresem oksydacyjnym.

W tym badaniu (1) naukowcy przyjrzeli się właściwościom przeciwutleniającym zarówno grzybów reishi, jak i chlorelli (C. vulgaris), a także ich właściwościom synergistycznym.

Polecam do tego przepisu:
100% Organiczne, sproszkowane grzyby Reishi This is BIO,
oraz 100% Organiczną Chlorellę This is BIO


Stres oksydacyjny – przeciwutleniacze

PRZECIWUTLENIACZE wspierają zdrowie, „oddając” elektrony potrzebne do stabilizacji wolnych rodników i przekształcania ich w nieszkodliwe substancje chemiczne. Organizm może się następnie bez trudu ich pozbyć.

Już sama ich obecność zaburza stres oksydacyjny i przywraca równowagę w organizmie.

Stres oksydacyjny jak zwalczyć?

Z pomocą żywności bogatej w przeciwutleniacze!

A jeśli o tego typu żywności mowa, wróćmy do badania przedstawionego na początku tekstu. Naukowcy analizowali pod kątem zdolności antyoksydacyjnych grzyby reishi i chlorellę.

Odkryto, że jeśli chodzi o te konkretne właściwości, połączenie substancji jest wyjątkowo skuteczne.

Mieszanka ekstraktów z chlorelli i reishi nie tylko ZWALCZYŁA STRES OKSYDACYJNY, ALE TAKŻE ZMNIEJSZYŁA STANY ZAPALNE W CIELE.

W tym stany zapalne wywołane przez wprowadzenie lipopolisacharydów (LPS), czyli endotoksyn wytwarzanych przez bakterie takie jak E. coli i Salmonella.

Odnotowano również, że ta mieszanka OBNIŻA EKSPRESJĘ MEDIATORÓW STANU ZAPALNEGO.

Organizm uwalnia je w obecności potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i patogenów.

Co więcej, połączenie właściwości przeciwzapalnych chlorelli i reishi okazało się BARDZIEJ SKUTECZNE niż działanie syntetycznych leków takich jak popularny deksametazon.

Swoje odkrycie naukowcy podsumowali stwierdzeniem, że te dwa przeciwutleniacze SYNERGICZNIE działają jako potężny środek przeciwzapalny i zapobiegający stresowi oksydacyjnemu.

Co może pomóc nie tylko zapobiegać, ale także pomagać leczyć choroby wywołane przez te stany.


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Co jeszcze robią grzyby reishi i chlorella vulgaris?

Reishi

Istnieje wiele rodzajów reishi, a najbardziej powszechne z nich mają miękką, przypominającą korek strukturę i kapelusz o kształcie podobnym do ucha w kolorach pomiędzy czerwono-pomarańczowym a brązowo-czarnym.

Grzyby te mają w swoim składzie cenne minerały takie jak mangan, magnez, miedź, cynk i german, witaminy (głównie witaminy z grupy B), a także 17 różnych rodzajów aminokwasów i polisacharydy, fitosterole oraz triterpeny.

Mają kwaśny, nieco drzewny posmak i zapach, dlatego tradycyjnie podaje się je w formie naparu lub ekstraktu.

W związku ze swoim statusem panaceum, obecnie grzyby reishi są szeroko dostępne na całym świecie i dostępne w przeróżnych formach, od suszonych grzybków po sproszkowaną formę i kapsułki.

Reishi, jako grzyby lecznicze mają, co oczywiste, wiele zalet prozdrowotnych. O niektórych zaletach nie można nawet pisać, bo grzyb to przecież nie może być na poważnie lek. Właściwie w ogóle nie może być lek.

Dlatego napiszę tylko jedno, a wiadomo jak wiele może się pod tym zawierać:

Grzyby reishi wydłużają życie.

I masz tam wszystko, czyli działanie antyoksydacyjne, i działanie antyzapalne (1), i nic więcej nie potrzeba wiedzieć. Nawet otyłość i rak, to stany zapalne.

Reishi wydłużają życie i wszystko w temacie

Możliwości polisacharydów zawartych w grzybach reishi i innych składników jest nieocenione. Te wyjątkowe molekuły wydłużają życie i zapobiegają powstawaniu nieprawidłowych formacji naczyń krwionośnych, które mogą prowadzić do zagrażających życiu guzów nowotworowych. I tak dalej i tak dalej, jak w opracowaniu opublikowanym w lipcu 2023 (co ciekawe na Uniwersytecie Lubelskim) (2)

Co jeszcze potrafią reishi?

 • POMAGAJĄ regenerować wątrobę (wprawdzie badanie dotyczy myszy, ale przecież nie dręczono by zwierząt, narażając się różnym organizacjom, gdyby badania nie miały odniesienia do ludzi) (3).

Jednak UWAGA!! NIE WOLNO łączyć Reishi z alkoholem (tutaj historia nieprzyjemnego przypadku (4))

 • Chronią układ nerwowy (5)
 • Mogą podnieść odporność (6)
 • Poprawiają nastrój i pomagają w leczeniu depresji, oraz bólów mięśniowo – szkieletowych przy fibromialgii (5)

Przeciwwskazania

 • Nie wolno łączyć grzybów z alkoholem (4)
 • Ani samowolnie z lekami, w tym przede wszystkim NIE z lekami przeciwzakrzepowymi lub immunosupresyjnymi
 • Nie są dla matek karmiących i ciężarnych, bo nie ma badań
 • Nie są dla dzieci, bo nie ma badań
 • Nie można sproszkowanych grzybów reishi traktować, jak pokarm, (w tym nie jak chlorellę, która jest pokarmem), to są bardziej zioła, czyli naturalne leki.
 • Czyli nie należy przekraczać zaleconej ilości, oraz nie powinno się przyjmować ich dłużej, niż przez 1 miesiąc.
 • Jak wszystko co zdrowe i antyzapalne, reishi rozrzedzają krew i obniżają ciśnienie krwi, dlatego NIE można ich brać przed operacjami i nie przy niskim ciśnieniu.

Chlorella

Mikro alga chlorella jest jednokomórkowym zielonym glonem, rosnącym w najbardziej nasłonecznionych częściach zbiorników słodkowodnych. Jest jednym z najstarszych organizmów żywych na Ziemi i stanowiła źródło pożywienia przez tysiące lat. W chlorelli są białka, witamina C, witaminy z grupy B, beta-karoten, żelazo, magnez, kwasy tłuszczowe omega-3, chlorofil i kwas nukleinowy. Chlorella nie tylko uzupełnia masę dobrego, ale także usuwa to co złe, ma bowiem zdolność oczyszczania organizmu z toksyn.

 • Chlorella jest pokarmem, dlatego może być jedzona codziennie.
 • Chlorella jest super pokarmem, dlatego wystarczy jeść 3 gramy chlorelli dziennie. Dlatego, że super pokarm charakteryzuje się wielką gęstością odżywczą, czyli super właściwościami w super małych ilościach.
 • Osoby nadwrażliwe, czy uczulone na chlorellę nie powinny jej jeść.

O chlorelli tak wiele powiedziano już na tym blogu, że po prostu przytoczę chociażby ostatni artykuł:

Chlorella, czyli rzecz o wielkiej mocy niewielkiej algi

Polecam moją rewolucyjną książkę „Leczenie dobrą dietą” (nowe wydanie) z autografem:-)


Podsumowując:

Synergia grzybów reishi i chlorelli vulgaris to SYNERGIA DOSKONAŁA w usuwaniu stresu oksydacyjnego i łagodzeniu stanów zapalnych!

Źródła/Badania

 • (1) bmccomplementmedtherapies.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12906-018-2218-5
 • (2) mdpi.com/1420-3049/28/14/5393
 • (3) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23796220/
 • (4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10599861/
 • (5) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7712001/
 • (6) healthline.com/nutrition/reishi-mushroom-benefits

(Visited 30 206 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar K 13 lutego 2019 o 17:05

  W jakich dawkach zarówno reishi jak i chlorella ma działanie antynowotworowe?

 2. avatar J 14 lutego 2019 o 06:47

  „lewa stroną do lusterka” – prosze o interpretację

  1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 17:22

   lekko, łatwo, prosto, bez nacisku, bez przymusu, jednym słowem lewą nogą do lusterka

 3. avatar Paulina 14 lutego 2019 o 15:37

  I znowu te twierdzenie, że chlorella ma witaminę B12…

  1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 16:29

   oczywiście, że ma, ale jest to analog B12, uznaje się, że nieprzydatny dla człowieka, chociaż nie do końca wszyscy się z tym zgadzają, natomiast inne witaminy z grupy B jak najbardziej tak, w tym kwas foliowy, czyli B9

   1. avatar Paulina 14 lutego 2019 o 17:27

    A no tak, analog. Dzięki za odpowiedź 😉

 4. avatar agatka 15 lutego 2019 o 10:07

  czyli jak wcinam codziennie chlorelke z łyżeczki i zapijam wodą (2-3 szklanki) to jakbym wrzuciła łyżeczkę reishi do którejś z tych szklanek to właśnie będzie synergia?

  1. avatar Jarmush 15 lutego 2019 o 11:30

   tak

 5. avatar sylwia 26 kwietnia 2019 o 16:54

  chllorelle i spiriuline nie wolno łączyć z wit c?? więc w takim razie proszę mi podpowiedzieć w jakim odstępie jedna z drugą nie koliduje?czy po spożyciu chlorelli i spiruliny za kilka h mogę brać c? i jeszcze z jakimi witaminami nie można ich mieszac?
  Pozdrawiam :*

  1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2019 o 20:18

   można łączyć, ba, algi zawierają witaminę C, tylko przy chelatacjach z metali ciężkich, gdy bierze się bardzo dużo alg lepiej nie brać antyoksydantów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała NAJWIĘCEJ WITAMINY C! Dodaj więc Camu Camu This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Camu Camu This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum