logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 577 080
269 online
32 394 VIPy
Reklama

PETARDA ODŻYWCZA
GREENS & FRUIT TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dysbioza jelitowa jest korzeniem wszelkiej choroby, w tym psychicznej

Oczywiście bilans bakterii jelitowych łączy się, jak się domyślasz, z przerostem drożdżaków Candida albicans.

 Powszechna komputeryzacja była nieuchronna, bowiem skoro żyjemy w świecie wirtualnym, musieliśmy wreszcie dobić do tego momentu, żeby móc pojąć na czym ta iluzja rzeczywistości polega. Budda nazwał rzeczywistość iluzją blisko 3000 lat temu, bo przecież nie mógł wtedy powiedzieć, że jest wirtualna, czyli zapisana za pomocą jedynek i zer.
Obecnie jesteśmy w fazie dłuższego przełomu, gdy nasze ciała, czyli awatary w dawnym stylu coraz gorzej działają we współczesnych realiach, a zmiany przystosowawcze jeszcze się nie pojawiły.
Skoro świadomość mogłaby zalogować się do komputera, to dlaczego nasze awatary nie mogłyby być obecnie mniej zależne od dysbiozy jelitowej, będącej tak naprawdę przyczyną wszelkich chorób? Kiedyś zapewne do tego dojdzie, ale jeszcze nie dzisiaj.
Skoro możliwe i dość popularne stało się cesarskie cięcie, to dlaczego jelita dziecka, które przyszło na świat przez cesarkę dopiero po roku są w stanie dogonić składem flory bakteryjnej inne dzieci, gdy włącza się „przełącznik” na jedzenie pokarmów stałych i na bakterie jelitowe sekwencjami podobne do tych u ludzi dorosłych?
Jednak u dzieci urodzonych siłami natury równie wcześnie pojawiają się problemy immunologiczne, a bywa, że przez całe życie.
Nawet najmniejsza zmiana składu i gatunku bakterii jelitowych może doprowadzić do upośledzenia funkcji układu immunologicznego w postaci alergii lub innych problemów autoimmunologicznych.

Co rozwala system równowagi bakterii jelitowych?

 Bilans bakterii jelitowych stał się prawie całkowicie zależny od Twojego stylu życia, diety i środowiska, w którym żyjesz. Rzeczy takie jak antybiotyki, jedzenie złomu ze złomowiska, stres psyche i toksyny środowiskowe powodują zmiany Twojego makijażu bakterii.
Jest też „hipoteza higieny”, która mówi, że nadmierna czystość naszego środowiska wewnętrznego (pasteryzacja, schładzanie, przetwarzanie żywności, denaturalizacja, oczyszczanie wody, oraz wszechobecny antybiotyk), jak i zewnętrznego (chlorowanie, środki czystości), a  więc, że to rozwala system. Ginie owszem, zła flora jelitowa, ale też dobra, co ma katastrofalne skutki.
W rzeczywistości, niektóre szczepy bakterii kiedyś wiele lat temu przypisane ludzkiemu awatarowi już nie istnieją z powodu naszej skrajnej czystości.

Oczywiście złe trawienie również będzie prowadzić do dysbiozy jelit, tym bardziej, gdy braki wystarczającej ilości kwasu solnego w żołądku, oraz enzymów trawiennych nie będą mogły sterylizować pokarmów, czyli bronić Cię przed najeźdźcami.

Fermentacja w jelicie cienkim, czy to coś dobrego?

Wreszcie, przerost bakterii w jelicie cienkim też może prowadzić do dysbiozy. Jelito cienkie jest zazwyczaj wolne od kolonii bakterii i tam nie dochodzi do fermentacji. Jednak w przypadku braku równowagi bakteryjnej, różne mikroorganizmy zaczynają migrować nawet tam, gdzie ich ma nie być. Objawy takie jak biegunka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wzdęcia, gazy, a nawet utrata wagi z powodu złego wchłaniania składników odżywczych mogą być powiązane właśnie z taką sytuacją. Przerost bakterii w jelicie cienkim nazywa się zespołem SIBO.

Długotrwały brak równowagi bakterii w jelicie może mieć i zwykle ma poważne konsekwencje. Gdy w jelicie cienkim trwa przez jakiś czas fermentacja, powoli obniża się bariera ochronna śluzu, aż w końcu toksyny, które normalnie pozostają w tej przestrzeni wymykają się do krwiobiegu. Już wkrótce pojawiają się alergie, spadek sił, odpływ energii, stany zapalne, bóle stawów lub mięśni i mgła umysłowa.

Wpływ zatwardzeń i antybiotyków na Twoją psychikę

Przewlekłe zaparcia również mogą prowadzić do dysbiozy jelit, prawdopodobnie dlatego, że odpady metabolizmu, mówże jaśniej, kupa spędza zbyt wiele czasu w zakamarach jelita grubego, co stwarza idealne warunki do rozmnażania się bakterii.

Badania potwierdzają, ale też każda z nas rozeznała sprawę i bez żadnych badań, że stosowanie antybiotyków jest potwornym winowajcą zakłóceń równowagi bakterii jelitowych. Nawet pojedynczy cykl leczenia antybiotykiem znacznie przetrzebia ilość dobrych bakterii pozwalając przykładowo namnażać się do nieprzyjemnych ilości drożdżakowi Candida albicans.

Dysbioza jelitowa działa również na Twoją psyche. Po pierwsze w jelicie cienkim siedzi 100 milionów neuronów, co jest niemal porównywalne z tym co siedzi w Twoim rdzeniu kręgowym! W rezultacie Twój awatar ma dwa układy nerwowe, ośrodkowy w mózgu i rdzeniu kręgowym, oraz jelitowy w przewodzie pokarmowym.

Oba systemy łączy nerw błędny, regulując reakcje w mózgu na stres, trawienie, detoksykację. Jest bardzo wydajny i umożliwia bezpośrednią komunikację z jelit do mózgu. Obecność tego nerwu błędnego tłumaczy, dlaczego byle zatrucie pokarmowe potrafi w momencie zwalić Cię z nóg, dosłownie.

Stres i przerost Candida

A także mówi, dlaczego stres, lęk, smutek, depresja tak bardzo połączone są z trawieniem. Że zjadasz cukier z tłuszczem, żeby ukoić zezłoszczoną wątrobę, w tym samym czasie blokujesz filmem z tłuszczu informacje, że insulina na gwałt jest potrzebna, bo we krwi jest za dużo cukru, no to narasta cukier, no to pojawia się drożdżak Candida, który się nim żywi. A jak cukru jest jeszcze więcej, to drożdżaków również się namnaża.

Gdy Twój żołądek jest podrażniony, ciało zwiększa produkcję hormonów stresu.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ DUŻY PAKIET IDEALNY DO OCZYSZCZAJĄCEJ KURACJI 4 SZKLANEK


Co leczy dysbiozę jelitową?

Niejedna mysz z infekcyjnym zapaleniem jelita grubego została wyleczona z lęku, za pomocą Bifidobacterium longum jako uzupełniającego probiotyku. Okazuje się bowiem, że ten konkretny szczep bakterii reguluje  sygnały z pomocą nerwu błędnego.

Kolejny szczep dobrych bakterii to Lactobacillus rhamnosus, jest to również gwiazda w leczeniu stresu i niepokoju. W szczególności, ma zdolność do zmniejszania poziomu kortykosteronu „hormonu” wywołanego stresem, a także reguluje poziom GABA inaczej kwasu gammaaminomasłowego, ważnego neuroprzekaźnika, hamującego neurotransmisję w mózgu.

Krótko mówiąc:

Odpowiednie zakwaszenie żołądka, prawidłowa ilość żółci, brak bakterii fermentacyjnych w jelicie cienkim, codzienne oczyszczanie wątroby kuracją 4 szklanek (z magenzem), uszczelnianie ścianek jelita, oraz dieta odżywcza i antyzapalna z odpowiednimi w razie potrzeby suplementami (D3 z K2, magnez, Omega 3, Greens & Fruits) i probiotykami sprawi, że Twój system nerwowy odżyje tylko z tego powodu, że zmniejszy się ilość drożdży Candida, a znacznie polepszy trawienie.

owocek (kiszony)

(Visited 8 327 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Paula 25 listopada 2018 o 16:52

  Pepsi co sądzisz o suplementacji szczepami a) Bifidobakterii b) Bakterii kwasu mlekowego przy SIBO?
  I pytanie nr 2: czym może być spowodowana biegunka i prawie każdorazowe pogorszenis tanu zdrowia po suplementacji witaminy D (mimo przyjmowania jej z tłuszczem)? Nie dotyczy to syntezy skórnej, więc naświetlam się aktualnie UVB 311, ale nie chciałabym przesadzić i myślę o suplementacji doustnej jednak nie rozumiem skąd może brać się mój problem..?
  Pomocki 🙁

  1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 17:40

   tłuszcz jest tylko czynnikiem pozwalającym lepiej wchłaniać D3, a nie poprawia jej wpływu na stan suplementującego. Weź beta-caroten G&G i Magnez TiB, lub G&G

  2. grzegorzadam 26 listopada 2018 o 08:28

   czy i jak aplikujesz magnez do d3?

   1. Paula 26 listopada 2018 o 10:39

    W ogole nie aplikowałam. A powinnam? Rozumiem, ze tak, ale jak? A beta caroten tez będzie powodować polepszenie tolerancji na witamine D?

    1. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 15:33

     oczywiście i magnez obowiązkowy, tak jak witamina K2

   2. Monika 26 listopada 2018 o 10:55

    Grzegorzadam ile powinno sie brac magnezu do witaminy d3 z k2.?lepdzy jablczan czy chlorek?

    1. Tako 27 listopada 2018 o 22:17

     Monika, doustnie jabłczan, cytrynian magnezu, chlorek (lub inne formy poza siarczanem magnezu, bo przeczyszcza). Ema pisała, ze dobrze jest mieszać różne formy magnezu, raz jabłczan, raz cytrynian itd. Zobacz, ile twoje jelita przyjmą, jezeli chodzi o doustną aplikację. Może dwa razy dziennie po łyżeczce? Grzegorz kiedyś pisał, że jabłczan mozesz wziąć na łyżeczce do buzi, tak po prostu i zapić wodą. Cytrynian rozpuszcza się ładnie w wodzie, więc mozesz wymieszać z np. pół szklaneczki wody. A jesli chodzi o pozostałe formy aplikacji, to oliwa magnezowa do psikania skóry np. nadgarstków (jesli poszczypie trochę, to olejem kokosowym mozesz sie posmarować). No i magnez do kąpieli – siarczan magnezu lub chlorek magnezu. Naprzemiennie możesz sobie używać.

     1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 23:10

      Albo tak jak do drugiej szklanki w kuracji 4 szklanek, niezawodny chlorek magnezu TiB, chyba, że ktoś ma skłonności do rozwolnień.

     2. Monika 28 listopada 2018 o 09:45

      Oooo dziękuję ślicznie za odpowiedź?

 2. K-a 25 listopada 2018 o 17:12

  Ku ścisłości…. cukier z tłuszczem – czyli nici z połączenia orzechy+owoce (typu daktyle, czy inne suszone)?

  1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 17:36

   jako wyskoki można, w codziennej diecie, padaka

  2. grzegorzadam 26 listopada 2018 o 08:29

   po co łączyć?

   Owoc na pusty żołądek, po 30 minutach orzechy.

   1. K-a 26 listopada 2018 o 11:39

    Po co łączyć? To mój ulubiony zamiennik słodyczy, właśnie razem!, tak jak awokado z bananem i kakao, czy olej kokosowy z miodem i kakao. Takie rarytasy sprawiam sobie co dzień, a nawet kilka razy dziennie. Dotąd myślałam, że zdrowo ale ostatnimi czasy czuję się nie najlepiej psychicznie i fizycznie, więc szukam przyczyn w tym co wszamam, bo powody psychiczne znam, akceptuję, wyciągam wnioski i z cierpliwością czekam aż odpuszczą.
    Pozdrawiam

    1. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 15:30

     awokado z bananem to murowany przerost candidy, insulinooporność, po drodze może wzrost trójglicerydów, i/a potem cukrzyca,

    2. grzegorzadam 1 grudnia 2018 o 06:29

     Po co łączyć? To mój ulubiony zamiennik słodyczy, właśnie razem!,”

     to teraz powinnaś polubić ewentualne skutki tego łączenia.

     1. K-a 1 grudnia 2018 o 14:39

      Dzięki za odpowiedź grzegorzadam, ale nie mam zamiaru 🙂
      Pozdrawiam

 3. Amoureena 25 listopada 2018 o 19:40

  Pepsi, czy można wytłumaczyć fakt, że tak bardzo smakuje mi chlorella? Zajadam się nią na potęgę i nie mogę przestać…

  1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 22:49

   po co to tłumaczyć 🙂 ciesz się

   1. Amoureena 25 listopada 2018 o 23:04

    Zaraz znowu u Ciebie zamówię bo jest przepyszna ?

 4. Vetala 25 listopada 2018 o 21:38

  Pepsi, co sądzisz o drożdżach nieaktywnych? Wszędzie czytam, że drożdże to najbogatsze źródło witamin B, przy okazji mają dobrze wpływać na jelita. Chciałam dodawać je do 4 szklanki z 4 Greens, ale czy to nie będzie przesada?

  1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 22:45

   w 4 szklance masz dużo witamina z grupy B, lepiej dodaj Hemp protein This is BIO

 5. Weronika 25 listopada 2018 o 21:56

  Moja córka urodziła się przez cesarskie cięcie , bo w 9 miesiącu nie chciała się odwrócić glówką do dołu. Siedziała jak Budda ? Jaki to ma wpływ na jej życie i zdrowie? Czy dzieci mają jakąś traumę po takim porodzie?
  A drugie pytanie. … Pepsi , jak mogę pomóc córce z nadmiernym poceniem dłoni ( z dloni jej po prostu kapie) i pach. Dziewczyna boi sie podac rękę, jej testy, sprawdziany w szkole sa mokre. Dodam , ze ja mam ten koszmar takze , ale nie na rekach I w wiekszosi przypadkow w stresie. Pozdrawiam x

  1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 22:41

   Jelita mają traumę, teraz trzeba bardzo dbać o florę bakteryjną, zapewne podajesz jej probiotyki, po roku mniej więcej to się wyrównuje
   może trochę chlorku magnezu TiB, dosłownie odrobinka rozrobione z wodą, i taką oliwką szprejować na ręce mgiełkę i zatrzeć

 6. Karolina 26 listopada 2018 o 12:00

  Witaj Pepsi. Moja prawie 2-letnia córka ma stwierdzona oberonem dysbiozę jelitową. Jest malutka – wazy 9 kg robi co 2-go dzień brzydkie kupy (bez śluzu, ale z resztkami niestrawionymi i śmierdzące – mówiąc bez ogródek). Dostała od homeopaty leki. Nie zawsze udaje się je przemycić w soku, bo czasem odmawia wypicia. Uwielbia kapsułki omega3 oraz chlorellę. Apetyt b. słaby, karmie piersią i to jedyne co może ciagle. Co byś poradziła. Jaki suplementy by ją wspomogły?

  1. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 15:27

   Napiszę coś, za co może wyklęta zostanę na własnym blogu:
   Codziennie kubeczek wywaru z kości i chrząstek i warzyw ze zwierząt hodowanych metodą organiczną, taki bulion.
   Jeśli nie masz takiego bulionu, ugotuj bio karpia po żydowsku wraz z głową i ogonem, i niech zje tę galaretkę.
   Zamiast tego możesz jej podawać kubeczek soku pomarańczowego z pół łyżeczki Kolagenu TiB oraz ok 1/3 kapsułki (wysyp z kaspułki) chondroityny z glukozaminą G&G, oraz dodaj witaminę C, np Baoabab This is BIO dzieci go bardzo lubią.

   Ważne aby codziennie odbudowywać dziecku ścianki jelit, a jest to naprawdę działanie szybkie, bo nawet tydzień picia takiego bulionu już odbuduje błony. Omega 3 (2 kapsułki) jak najbardziej tak i chlorella też.

   1. grzegorzadam 1 grudnia 2018 o 06:27

    za co może wyklęta zostanę na własnym blogu:”

    niekoniecznie 🙂

    Marchew gotowana z masłem dodatkowo.

 7. OlaS 26 listopada 2018 o 12:10

  Pepsi zrobilam tak jak mi mowilas- dieta eliminacyjna, biorezonans, kelp i chlorella, 4 szklanki codziennie itp i odebralam dzis wyniki kontrolne:
  TP przeciwciala 11.9 iu/mL
  ferrytyna 13 ug/L (poprzednio 7)
  b12 456ng/L (323 poprzednio)
  folate 19.9ug?L (poprzednio 6.5)
  wolna T4 11.4pmol/L
  TSH 3.31 mu/L (bez zmian)
  zelazo 20umol/L (bez zmian)
  methy malonic acid 0.55 mol/L (bez zmian)
  czy ide w dobrym kierunku?

  1. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 15:17

   Tak

   1. OlaS 26 listopada 2018 o 15:20

    Pepsi mam za duzo kwasu foliowego i czy nadal mam brac suple w takich dawkach?

    1. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 15:32

     oczywiście odstaw kwas foliowy, tym bardziej, że będziesz miała przekłamany poziom B12 i tak dalej.

     1. OlaS 26 listopada 2018 o 16:10

      biore b complex, wiec zakladam ze kwas foliowy jest tam wlasnie. mam przestac brac?

     2. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 18:06

      nie bierzesz kwasu G&G ? a jaką masz homocysteinę

     3. OlaS 26 listopada 2018 o 18:30

      nie nie biore, homocysteina z kwietnia 10.3, sprawdzalam teraz bo robilam wyniki u lekarza a nie prywatnie

     4. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 19:28

      to nie za niska, jak na ten wynik kwasu foliowego

     5. OlaS 26 listopada 2018 o 19:59

      Pepsi cos mi wcielo jak pisalam- wczesniej wyniki kwasu foliowego byl bardzo slaby i homocysteina wysoka, teraz natomiast jest az za duzo ale homocysteiny nie sprawdzalam od kwietnia wiec nie wiem jak jest, moze spadla?

     6. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 20:59

      może, zbadaj i napisz, bo to ważny marker

 8. Karolina 26 listopada 2018 o 12:26

  Dodam jeszcze. Vega test stwierdził alergie na białka mleka krowiego oraz jajko. Odczulamy ta metodą.

 9. OlaS 26 listopada 2018 o 14:20

  wciaz mam ten sam problem- dodaje komentarz i znika

 10. Karolina 26 listopada 2018 o 15:38

  Pepsi, przepraszam napisałam niepotrzebnie drugi raz. BARDZO Ci dziękuję za odpowiedź! Będę stosować te kurację. Pozdrawiam serdecznie ?

 11. Węgrzyn 27 listopada 2018 o 14:27

  Pepsi poradź coś proszę! Od pary tygodni mam nieustanne bóle brzucha w dolne części czy to na czczo czy po posiłku,nie ma znaczenia.Pojawiaja się nagle i bez prochów przeciwbólowych nie wyrabiam! Robiłam badania Usg jamy brzusznej USG jajników i jest ok! Dostałam skierowanie na kolonoskopie! Dostałam jakieś probiotyki ale żadnej poprawy! Poradź co robic! Boje się tego badania.Pozdrawiam!Beata

  1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 15:27

   ile masz lat? Zrób te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, plus markery na jajnika, drogi żółciowe, piersi, żołądek i zrób cytologię.

 12. Węgrzyn 27 listopada 2018 o 16:03

  Droga Pepsi mam 51 lat,badam się regularnie ginekologicznie,cytologia w tamtym roku ok,badanie piersi też niedawno.Mize jakieś badania na lambliie?inne pasożyty?Widzisz niepokoi mnie że mam bóle nawet w nocy,kiedy cokolwiek zjem i nawet kiedy nic nie jjem.Marwue się że to coś groźnego no i ta kolonoskopia która mnie przeraża! Dzięki serdeczne za opowiedz!?

  1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 16:16

   zrób tak jak napisałam, jakby były jakieś sprawy, że można się poważnie niepokoić wyjdą z tych badań (markery), możesz tez zrobić zwykłe prześwietlenie jelit, wcześniej Ci dadzą takie białe do wypicia, nic takiego.

 13. Ulla29 27 listopada 2018 o 18:18

  Witam Cie Pepsi, mam takie pytanie,czy sa jakies naturalne metody na pozbycie sie wirusowego zapalenia watroby typu B?moj szwagier choruje od ponad dwoch lat,przyjnuje leki i jest prawie ok, prpblem polega na tym ze leki sa jakies silne i nie moga starac sie o dziecko? a jest to mlode małżeństwo. Poradz cos prosze bo moja siostra jest zalamana. Pozdrawiam ciepło.

 14. Luxtc 5 grudnia 2018 o 10:13

  Witaj Pepsi. Doradź proszę który suplement dla dzieciaka – G&G czy Greens&Fruits? Pierwszy wiem, że można wysypać z kapsułek a czy drugi też? Mój 2,5letni bratanek miał ogromne problemy po porodzie, do teraz się ciągną reperkusje… Wczoraj miał mieć usuwany migdał, który być może jest przyczyną prawie całkowicie zaniku słuchu w jednym uchu. Od początku miewał z tego ucha żółto brązowawe, nawet krwawe wydzieliny, dochtore mówili, że to normalne i by stosować spray do ucha… Jednak wczoraj odwołano zabieg wycięcia z powodu złych wyników krwi – zbyt słaba krzepliwość. Przykro mi to pisać, jego rodzice niezbyt dobrze go (i się) odżywiają. Mały także od początku nie robi stałych stolców. Masakra jak się o tym dowiedziałem… Temat odżywiania niełatwy bo niechetnie dyskutowany \ unikany przez rodziców. Staram się nie „wpierdzielać” ale gotuje się we mnie.

  1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2018 o 12:20

   Zaczekaj do jutra to będzie Vitek TiB odpowiednik Multi Kids tylko ulepszony, np z lepiej wchłanialną D3 zamiast D2 i w szkle, oraz Omega 3 dla dzieci TiB. Nie bądź wzburzonabo to odbija się na całej rzeczywistości, nawet trochę na naszej, ale przede wszystkim na tej blisko Ciebie i Twoich bliskich, w tym tego malca.

 15. Luxtc 5 grudnia 2018 o 12:41

  Dzięki, czekam zatem do jutra.
  Czy nowa omega będzie tabletkowa? Bo różnie u dzieci z połykaniem.

  1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2018 o 13:58

   w kapsułce, ale można ją kroić, wyciskać i mieszać z czymś pysznym

   1. Luxtc 7 grudnia 2018 o 10:47

    Sprawdzam w nowościach w sklepie i nie widzę. Są już gdzieś?

    1. Pepsi Eliot 7 grudnia 2018 o 21:48

     już są, tylko czekają na wsadzenie do sklepu, lada moment, sorki

 16. Viola 6 lutego 2019 o 16:41

  Witam miałam robiony u lekarza biorezonans salvia z powodu migreny. Wyszła dysbioza, borelia z kooinfekcja, toksokaroza, motylica watrobowa, glista, przeciążenie antybiotykami, rtęcią itp jeszcze dużo tego ale to te najważnieksze.
  Dostałam krople joalis, leki zentel i tinidazolum, candida support, zioła z kminkiem, activ col, proszek zasadowy base plus i ozovit nad tlenek magnezu. Biorę jeszcze wasza wit c i fruit & greens tib oraz kompleks wit b. Do tego dieta roslinna oczywiście.
  Czy powinnam odstawić na razie witaminy czy brać je nadal, homocysteina u mnie 16.
  Czy powinnam jeszcze cos brać jakiś kolagen omega3 lub cokolwiek innego.
  Będę wdzięczna za info

  1. Pepsi Eliot 6 lutego 2019 o 17:21

   G&F i tak bierz naprzemiennie z B complex. Na czas kuracji odstaw witaminy.

 17. Viola 6 lutego 2019 o 17:42

  Dzięki wielkie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *