logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 378 342
480 online
32 897 VIPy
Reklama

Idealne dla Twojego dziecka
minerały i witaminy Vitek TiB

blog 44/ pepsieliot.com

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dziecko ( w tym małe) kaszle, co ma robić skołowana matka?

child-with-bubbles-mask

Czyli zanim popędzisz do dochtore po antybiotyk …

Syropki, inhalacje wodą utlenioną, witamina C, witamina D, MSM, and oczywiście magnez, w tym przezskórnie

Co lepsze, co lepiej zadziała, i czy aby nie zaszkodzi?

Bardzo często zadawane pytania o tej porze roku, a potem w sumie aż do końca wiosny coraz częstsze:

Córka 8 miesięcy też (wcześniej syn w wieku przedszkolnym) dostała katar i kaszle. Ma chrypkę i jej też psikam do noska wodę utlenioną o stężeniu 0,5%. Zaczęłam robić inhalacje tylko nie wiem czy takim samym stężeniem co synowi, czy może mniejszym i jak często?

Co mogę jej jeszcze podać? Syropu jej nie dam bo tam jest miód.


„Katar nie jest czymś szczególnym, dziecko stopniowo nabiera odporności”

Reklama

Tu znajdziesz naturalne źródło witaminy C idealne dla dzieci, czyli 100% organiczną ACEROLĘ This is BIO


Syropki

Najlepsze syropy dla dzieci starszych i młodszych (dorośli też się załapują)

Trzeba cierpliwości, syrop z cebuli (często świetnie działa, ale bywa, że dzieci go nienawidzą, no i małe dzieci (poniżej 12 miesięcy) nie powinny jeść miodu.

Domowy syrop z cebuli likwidujący kaszel w 1 dzień  tu znajdziesz przepis.

onion-syrup

Syrop z marchewki jest znacznie smaczniejszy (chociaż dzieci nie lubią ostrego imbiru).

Marchewka nie na wszystkie dzieci działa tak skutecznie jak cebulowy, chociaż do usuwania flegmy z płuc jest doskonały.

glazed-carrots

Inhalacje

Przy inhalacjach trzeba obserwować reakcję dziecka, jeżeli nie reaguje alergicznie, nie powinno być kłopotów z częstotliwością.

Dla tak małej córki (8 miesięcy) kąpiele są najbardziej wskazane i inhalacje wodą utlenioną może jednak jeszcze o połowę rozcieńczoną, czyli wodą utlenioną 0,25%.

Starsze dzieci i dorośli mogą się inhalować wodą utlenioną 0,5 %, przy czym dorośli mogą sobie psikać do gardła rzecz (i wdychać) kilkanaście razy dziennie. Dzieciom psikamy rozsądną ilość razy.

Psikać należy też do nosa.

Jak to zrobić?

Albo tak:

Przy każdym nasileniu, kupujesz w aptece lekarstwo na katar, w takiej buteleczce z gwintem (Rinothon się chyba nazywa), wylewasz świństwo ze środka, płuczesz i masz wygodną buteleczkę do dozowania do nosa dziecka, czy nawet dorosłego, soli morskiej. Obecnie można już bez problemu kupować czyste buteleczki ze sprayem.

Dobrze też robi płukanie nosa wlewając do „tej” buteleczki, ale może też być zwykła strzykawka (bez igły of course) 5 ml wody utlenionej i 25 ml wody destylowanej, powstaje z tego 0,5% woda utleniona w „wersji mini” Billa Munro z Earth Clinic.

Tym robimy te inhalacje właśnie psikając do gardła, czy nosa

Takiej małej (ośmiomiesięcznej) córeczce należy jeszcze o połowę rozwodnić wodę utlenioną, aby miała stężenie 0,25 %.

Do uszek ( w tym dziecka) też można ową wodę 0,5% psikać, bo to świetnie odkaża i likwiduje zarazki. Gdy dziecko, czy dorosły już się przyzwyczai, to po 1 kropelce 3% wody utlenionej można podawać do uszu 3 razy dziennie, a następnie delikatnie masować, naciskać tę wypustkę koło ucha.

bbd6758d019bb255c2677cd3075a5b45

Albo tak:

Można spróbować inhalacji nebulizatorem (łatwy do kupienia) za pomocą takich samych roztworów wody utlenionej. Obie metody są świetne, bo obie omijają układ trawienny.

Należy zacząć od wody utlenionej 0,25% na początek, nebulizator pozwala na stałą regularną inhalację

Dodatkowo pozwala na stosowanie też innych substancji zdrowotnych.

Można robić częściej inhalacje naprzemiennie z sodą 2%. Niektórzy niestety po sodzie kaszlą, bo nie lubią tego typu inhalacji, więc wszystko robimy delikatnie i sprawdzamy reakcje.

Witamina C

Z protokołu witaminowego dr. Cathcarta, kalibracja witaminą C

Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu pewnie już wkrótce będą bio (bo idzie sezon na cytrusy). Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok.

Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego (dorosły), lub 1 -2 gram (dziecko starsze), lub czubek noża (0,5 g małe dzidzi), czyli witaminy C.

Podajesz ten specyfik osobie ( w tym malutkiej) z katarem, kaszlem, zainfekowanymi migdałkami, ale też zadziała na chory/bolesny bark i inne dolegliwości, co pół godziny aż do wystąpienia biegunki (tak zwanego progu jelitowego)

Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, bo tyle wynosi okres pół-rozpadu.

Reklama

Tu znajdziesz  WITAMINĘ D3 + K2 TiB (cholekalcyferol+ mK7 z natto, z renomowanego laboratorium w Gnosis) do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych!


Witamina D

Według Riordan Clinic , dzieci mogą bezpiecznie przyjmować 1000 IU na każde 25 funtów, czyli 11,34 kilograma, powiedzmy na każde 10-12 kilogramów masy ciała.

Wprawdzie witamina K2 jest niezbędna w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.

Szczególnie jest ważne w trzecim trymestrze, gdyż u większości kobiet poziom witaminy K2 ma tendencję do opadania w tym czasie, co wskazuje, że po zakończeniu ciąży może być już bardzo krucho z tą witaminą w ciele mamy. Ponieważ z witaminą K2 i toksycznością nie ma problemów, może być mądrym posunięciem, aby podwoić, lub potroić dawkę spożywania K2 w czasie ciąży (ta wiedza sprawiła, że dr Rhéaume-Bleue podczas swojej niedawnej ciąży właśnie przyjmowała potrójne dawki witaminy K2, o czym czytamy u dr. Mercoli )

Natomiast mało się pisze o tym czy dzieci muszą przyjmować wraz z D3 również K2. Noemi Demi dostała za zadanie porządne rozkminienie tego tematu.

Póki co dzieci dostają K2 w postaci Mk4 w diecie.

Dzieci wegańskie mają zdecydowanie gorzej, bo Mk4 (postać K2) znajdziemy w gęsich wątróbkach, serach certam, żółtkach jaj (kury karmione trawą), maśle (melko od krów/kóz karmionych trawą) i generalnie w gęsinie z gęsi wcześniej karmionych trawą.

Mali Japończycy (nawet weganie) nie mają problemów z K2, bo dość kontrowersyjna w smaku potrawa natto jest dostępna w każdym domu.

Reklama

Tu znajdziesz witaminy i minerały dla dzieci VITEK TiB, oraz też dla dzieci Omega 3 Kids TiB


MSM

Do picia dla kaszlącego i zakatarzonego dziecka dodatkowo można podawać silnie przeciwzapalną parę w postaci witaminy C, czyli kwasu askorbinowego TiB , oraz MSM TiB (siarka organiczna) oczywiście miksturę robimy z jakimś słodkim soczkiem.

Przy czym należy zacząć od niewielkiej ilości suplementów, ludzie, w tym mali są alergikami!

Przepis na miksturę wg Lasta: 

Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem

Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę.
Przypominam, że jest to niezwykle dobra, gdyż silnie przeciwzapalna oranżada dla każdego dorosłego, (w tym przy zapaleniu stawów), czyli alternatywne źródła tlenu.

Magnez i kąpiele

Siarczan magnezu, czyli Sól Epsom (do kupienia tutaj)  najlepiej nadaje się do kąpieli dziecka i dorosłego (o ile nie ma żadnych reakcji alergicznych na siarkę, czy magnez).

Raczej odradzam ją jako suplement do picia (po rozcieńczeniu z wodą oczywiście), gdyż jest silnie przeczyszczająca. Dlatego decydujemy się na taką suplementację raczej w przypadku zaparć.

Natomiast Chlorek Magnezu sześciowodny (Mg Cl2 6H2O) (do kupienia tutaj) można stosować zarówno do suplementacji, jak i do kąpieli i do moczenia stóp, oraz do robienia oliwy magnezowej.

Niestety chlorek magnezu jest gorzki, więc koniecznie trzeba rozrobić go z jakimś soczkiem. Walter Last radzi, że roztwór chlorku magnezu przetrzymywany na noc w lodówce jest mniej gorzki.

Niestety również chlorek magnezu, tak jak witamina C, i MSM (wszystko można połączyć razem) rozluźniają stolec, dlatego wskazane jest podawanie oranżadki częściej, ale w mniejszych ilościach.


dzieci 2222

Zalecenie dawkowania 2,5% roztworu chlorku magnezu sześciowodnego tzn. 25 g substancji w oczyszczonej formie (nadającej się do spożycia) na 1 litr wody:

DOROŚLI i dzieci powyżej piętego roku życia- 125 ml

Czterolatki – 100 ml

Trzylatki – 80 ml

Roczne i dwulatki – 60 ml

Dzieci ponad półroczne – 30 ml

Dzieci do pół roku – 15 ml

Tu znajdziesz też wytyczne co do magnezowych kąpieli

Na koniec z kolei rady „dziadka Ivana” (czyli Nieumywakina )

I jeszcze może być bardzo pomocne jeżeli w domu jest zwierzak, choć nie jest ostatecznie konieczne zrobienie dziecku dobry biorezonans w renomowanych gabinetach z „lekarzem w środku”- dziwne rzeczy czasami wychodzą i wiadomo już, że dziecko musiało kaszleć i mieć katar.

owocek

Źródła: 1, 2, 3, 4 

 

(Visited 50 317 times, 30 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. gosia 19 maja 2019 o 16:09

  pepsi co lepsze kurkuma czy kurkumina bo chce u ciebie zakupić?

  1. Pepsi Eliot 19 maja 2019 o 16:55

   nie mamy teraz kurkuminy, niech dodaje pół łyżeczki kurkumy This is BIO, będzie w ciągu najbliższych dni na stanie, może nawet w poniedziałek, bo już fizycznie przyleciała paleta z superfoodsami, i szczyptę czarnego pieprzu bio, dla lepszego wchłaniania

 2. gosia 21 maja 2019 o 11:48

  JAKI POWINIEN BYC ODSTEP OD 4 SZKLANKI W KTÓREJ ZNAJDUJE 4 GREENS ABY ZJEŚC ŚNIADANIE I WZIĄC PODCZAS ŚNIADANIA 1 TABL.GREENS& FRUITS I CYNK CZY CHLORELLA NIE KOLIDUJE Z TYM?

  1. Pepsi Eliot 21 maja 2019 o 12:28

   15 minut, jak zwykle przy algach

 3. Anett 16 września 2019 o 14:05

  Moje 4 letnie dziecko ma bardzo nieprzyjemny oddech, nie pomaga mycie zębów, wszystkie ząbki ma zdrowe. Co może być przyczyną?

  1. Pepsi Eliot 16 września 2019 o 15:43

   przerost Candidy, przyślij mi zdjęcie jego języka rano, na mejla, albo na mesendżera

 4. Ola 23 września 2019 o 16:38

  Czy woda zdemineralizowana może być do zrobienia steżenia0,5%?czy to jest to samo co destylowana?

  1. Pepsi Eliot 23 września 2019 o 19:53

   tak, to samo

 5. Ola 23 września 2019 o 19:27

  Czy woda zdemineralizowana może być?

 6. Kasia kp 15 października 2019 o 14:44

  Pepsi,
  Córa 13miesiecy wymiotuje. Co zje, to po jakimś czasie zwraca. Zaczelo się jakieś 1,5h temu. Pogodna, szalejąca, oorocz tych chwil gdy wymiotuje. Je glownie pierś, bo jest podziebiona i nowe zęby sa grane. Miała ostatnio kontakt z dzieckiem, ktore dzien później bylo hospitalizowane z okazji jakiegos wirusa. Nie fiksuje się, wiem, że matki jadą na sor, bo się boją. Też się martwie, ale takie imprezy mnie nie interesują.
  Co robić, zeby sie nie odwodnila, skoro ciągle zwraca ? Jak ją jeszcze wspomóc ?
  Póki co leżymy i się karmimy, ale za chwilę znow bedzie pewnie powtórka z rozrywki.

  1. Pepsi Eliot 15 października 2019 o 15:39

   Takie wymioty mogą odwodnić dziecko, ile razy się to już powtórzyło? a co to za wirus? Nie czuję się kompetentna, żeby stwierdzić z całą pewnością, że nie należy udać się szybko do lekarza. Najwyżej potem podejmiesz decyzję co do formy leczenia. Doerosłemu zaaplikowałabym herbatę z imbirem, ale małego dziecka, to może nie będzie opcja,bo ostrość, chociaż jak ma rok, możnaby podać wodę z miodem i imbirem, generalnie podawaj wodę. Woda z listkami mięty. Nasiona kopru, woda z octem jabłkowym troszeczkę. https://parenting.firstcry.com/articles/easy-home-remedies-for-vomiting-in-children/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *