logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 940 396
182 online
32 319 VIPy
Reklama

Idealne dla Twojego dziecka
minerały i witaminy Vitek TiB

blog 44/ pepsieliot.com

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Dziecko ( w tym małe) kaszle, co ma robić skołowana matka?

child-with-bubbles-mask

Czyli zanim popędzisz do dochtore po antybiotyk …

Syropki, inhalacje wodą utlenioną, witamina C, witamina D, MSM, and oczywiście magnez, w tym przezskórnie

Co lepsze, co lepiej zadziała, i czy aby nie zaszkodzi?

Bardzo często zadawane pytania o tej porze roku, a potem w sumie aż do końca wiosny coraz częstsze:

Córka 8 miesięcy też (wcześniej syn w wieku przedszkolnym) dostała katar i kaszle. Ma chrypkę i jej też psikam do noska wodę utlenioną o stężeniu 0,5%. Zaczęłam robić inhalacje tylko nie wiem czy takim samym stężeniem co synowi, czy może mniejszym i jak często?

Co mogę jej jeszcze podać? Syropu jej nie dam bo tam jest miód.


„Katar nie jest czymś szczególnym, dziecko stopniowo nabiera odporności”

Reklama

Tu znajdziesz naturalne źródło witaminy C idealne dla dzieci, czyli 100% organiczną ACEROLĘ This is BIO


Syropki

Najlepsze syropy dla dzieci starszych i młodszych (dorośli też się załapują)

Trzeba cierpliwości, syrop z cebuli (często świetnie działa, ale bywa, że dzieci go nienawidzą, no i małe dzieci (poniżej 12 miesięcy) nie powinny jeść miodu.

Domowy syrop z cebuli likwidujący kaszel w 1 dzień  tu znajdziesz przepis.

onion-syrup

Syrop z marchewki jest znacznie smaczniejszy (chociaż dzieci nie lubią ostrego imbiru).

Marchewka nie na wszystkie dzieci działa tak skutecznie jak cebulowy, chociaż do usuwania flegmy z płuc jest doskonały.

glazed-carrots

Inhalacje

Przy inhalacjach trzeba obserwować reakcję dziecka, jeżeli nie reaguje alergicznie, nie powinno być kłopotów z częstotliwością.

Dla tak małej córki (8 miesięcy) kąpiele są najbardziej wskazane i inhalacje wodą utlenioną może jednak jeszcze o połowę rozcieńczoną, czyli wodą utlenioną 0,25%.

Starsze dzieci i dorośli mogą się inhalować wodą utlenioną 0,5 %, przy czym dorośli mogą sobie psikać do gardła rzecz (i wdychać) kilkanaście razy dziennie. Dzieciom psikamy rozsądną ilość razy.

Psikać należy też do nosa.

Jak to zrobić?

Albo tak:

Przy każdym nasileniu, kupujesz w aptece lekarstwo na katar, w takiej buteleczce z gwintem (Rinothon się chyba nazywa), wylewasz świństwo ze środka, płuczesz i masz wygodną buteleczkę do dozowania do nosa dziecka, czy nawet dorosłego, soli morskiej. Obecnie można już bez problemu kupować czyste buteleczki ze sprayem.

Dobrze też robi płukanie nosa wlewając do „tej” buteleczki, ale może też być zwykła strzykawka (bez igły of course) 5 ml wody utlenionej i 25 ml wody destylowanej, powstaje z tego 0,5% woda utleniona w „wersji mini” Billa Munro z Earth Clinic.

Tym robimy te inhalacje właśnie psikając do gardła, czy nosa

Takiej małej (ośmiomiesięcznej) córeczce należy jeszcze o połowę rozwodnić wodę utlenioną, aby miała stężenie 0,25 %.

Do uszek ( w tym dziecka) też można ową wodę 0,5% psikać, bo to świetnie odkaża i likwiduje zarazki. Gdy dziecko, czy dorosły już się przyzwyczai, to po 1 kropelce 3% wody utlenionej można podawać do uszu 3 razy dziennie, a następnie delikatnie masować, naciskać tę wypustkę koło ucha.

bbd6758d019bb255c2677cd3075a5b45

Albo tak:

Można spróbować inhalacji nebulizatorem (łatwy do kupienia) za pomocą takich samych roztworów wody utlenionej. Obie metody są świetne, bo obie omijają układ trawienny.

Należy zacząć od wody utlenionej 0,25% na początek, nebulizator pozwala na stałą regularną inhalację

Dodatkowo pozwala na stosowanie też innych substancji zdrowotnych.

Można robić częściej inhalacje naprzemiennie z sodą 2%. Niektórzy niestety po sodzie kaszlą, bo nie lubią tego typu inhalacji, więc wszystko robimy delikatnie i sprawdzamy reakcje.

Witamina C

Z protokołu witaminowego dr. Cathcarta, kalibracja witaminą C

Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu pewnie już wkrótce będą bio (bo idzie sezon na cytrusy). Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok.

Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego (dorosły), lub 1 -2 gram (dziecko starsze), lub czubek noża (0,5 g małe dzidzi), czyli witaminy C.

Podajesz ten specyfik osobie ( w tym malutkiej) z katarem, kaszlem, zainfekowanymi migdałkami, ale też zadziała na chory/bolesny bark i inne dolegliwości, co pół godziny aż do wystąpienia biegunki (tak zwanego progu jelitowego)

Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, bo tyle wynosi okres pół-rozpadu.

Reklama

Tu znajdziesz  WITAMINĘ D3 + K2 TiB (cholekalcyferol+ mK7 z natto, z renomowanego laboratorium w Gnosis) do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych!


Witamina D

Według Riordan Clinic , dzieci mogą bezpiecznie przyjmować 1000 IU na każde 25 funtów, czyli 11,34 kilograma, powiedzmy na każde 10-12 kilogramów masy ciała.

Wprawdzie witamina K2 jest niezbędna w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.

Szczególnie jest ważne w trzecim trymestrze, gdyż u większości kobiet poziom witaminy K2 ma tendencję do opadania w tym czasie, co wskazuje, że po zakończeniu ciąży może być już bardzo krucho z tą witaminą w ciele mamy. Ponieważ z witaminą K2 i toksycznością nie ma problemów, może być mądrym posunięciem, aby podwoić, lub potroić dawkę spożywania K2 w czasie ciąży (ta wiedza sprawiła, że dr Rhéaume-Bleue podczas swojej niedawnej ciąży właśnie przyjmowała potrójne dawki witaminy K2, o czym czytamy u dr. Mercoli )

Natomiast mało się pisze o tym czy dzieci muszą przyjmować wraz z D3 również K2. Noemi Demi dostała za zadanie porządne rozkminienie tego tematu.

Póki co dzieci dostają K2 w postaci Mk4 w diecie.

Dzieci wegańskie mają zdecydowanie gorzej, bo Mk4 (postać K2) znajdziemy w gęsich wątróbkach, serach certam, żółtkach jaj (kury karmione trawą), maśle (melko od krów/kóz karmionych trawą) i generalnie w gęsinie z gęsi wcześniej karmionych trawą.

Mali Japończycy (nawet weganie) nie mają problemów z K2, bo dość kontrowersyjna w smaku potrawa natto jest dostępna w każdym domu.

Reklama

Tu znajdziesz witaminy i minerały dla dzieci VITEK TiB, oraz też dla dzieci Omega 3 Kids TiB


MSM

Do picia dla kaszlącego i zakatarzonego dziecka dodatkowo można podawać silnie przeciwzapalną parę w postaci witaminy C, czyli kwasu askorbinowego TiB , oraz MSM TiB (siarka organiczna) oczywiście miksturę robimy z jakimś słodkim soczkiem.

Przy czym należy zacząć od niewielkiej ilości suplementów, ludzie, w tym mali są alergikami!

Przepis na miksturę wg Lasta: 

Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem

Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę.
Przypominam, że jest to niezwykle dobra, gdyż silnie przeciwzapalna oranżada dla każdego dorosłego, (w tym przy zapaleniu stawów), czyli alternatywne źródła tlenu.

Magnez i kąpiele

Siarczan magnezu, czyli Sól Epsom (do kupienia tutaj)  najlepiej nadaje się do kąpieli dziecka i dorosłego (o ile nie ma żadnych reakcji alergicznych na siarkę, czy magnez).

Raczej odradzam ją jako suplement do picia (po rozcieńczeniu z wodą oczywiście), gdyż jest silnie przeczyszczająca. Dlatego decydujemy się na taką suplementację raczej w przypadku zaparć.

Natomiast Chlorek Magnezu sześciowodny (Mg Cl2 6H2O) (do kupienia tutaj) można stosować zarówno do suplementacji, jak i do kąpieli i do moczenia stóp, oraz do robienia oliwy magnezowej.

Niestety chlorek magnezu jest gorzki, więc koniecznie trzeba rozrobić go z jakimś soczkiem. Walter Last radzi, że roztwór chlorku magnezu przetrzymywany na noc w lodówce jest mniej gorzki.

Niestety również chlorek magnezu, tak jak witamina C, i MSM (wszystko można połączyć razem) rozluźniają stolec, dlatego wskazane jest podawanie oranżadki częściej, ale w mniejszych ilościach.


dzieci 2222

Zalecenie dawkowania 2,5% roztworu chlorku magnezu sześciowodnego tzn. 25 g substancji w oczyszczonej formie (nadającej się do spożycia) na 1 litr wody:

DOROŚLI i dzieci powyżej piętego roku życia- 125 ml

Czterolatki – 100 ml

Trzylatki – 80 ml

Roczne i dwulatki – 60 ml

Dzieci ponad półroczne – 30 ml

Dzieci do pół roku – 15 ml

Tu znajdziesz też wytyczne co do magnezowych kąpieli

Na koniec z kolei rady „dziadka Ivana” (czyli Nieumywakina )

I jeszcze może być bardzo pomocne jeżeli w domu jest zwierzak, choć nie jest ostatecznie konieczne zrobienie dziecku dobry biorezonans w renomowanych gabinetach z „lekarzem w środku”- dziwne rzeczy czasami wychodzą i wiadomo już, że dziecko musiało kaszleć i mieć katar.

owocek

Źródła: 1, 2, 3, 4 

 

(Visited 47 069 times, 4 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Marta 27 września 2017 o 21:43

  Chciałam zapytać, co sądzą Państwo o wykorzystaniu jodyny w leczeniu kataru. Słyszałam o takim sposobie, że należy na spodek wylać jodynę i postawić ją w pomieszczeniu, w którym się śpi. Czy ten sposób może być skuteczny i bezpieczny dla małych dzieci?

  1. grzegorzadam 28 września 2017 o 21:27

   Są doniesienia o takim zastosowaniu.

   Albo stary sposób:
   ””Dziś sobie przypomniałam,że pare lat temu, gdy synuś był malutki, coś koło roczku,
   znajoma Ormianka zaleciła mi, aby na przeziębienie u dziecka zastosować:

   masło,jodynę i gazete „krakowską”.

   Nasmarować klatkę piersiową i plecki masłem, na to wetrzeć jodynę i zawinąć dzidzię w gazetę
   i potem piżamka i do spania.”

   Jod był powszechnie stosowany, zanim nie nastapiła anty-wścieklizna jodowa.
   Tu jest wiecej:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   1. Marta 29 września 2017 o 08:16

    Czyli wdychanie jodyny nie jest jakieś toksyczne. Bo już od jakiegoś czasu stosuje taki sposób przy katarze u dzieci ale naszły mnie wątpliwości czy to jest bezpieczne. Mama natomiast jest zwolenniczką smarowania stóp dziecka jodyną w czasie choroby.

    1. grzegorzadam 30 września 2017 o 08:59

     Mama jest mądrą kobietą.
     toksyczne są abx i sterydy.

 2. Aga 28 września 2017 o 15:46

  Czy te proporcje „oranżadki” MSM + kwas askorbinowy dotyczą też dzieci? dzieciom też rozpuszczać 10g MSM i wit C w 1 litrze wody czy jakoś inaczej to dawkować? jak?

  1. Pepsi Eliot 28 września 2017 o 16:33

   z pewnością nie, podstawowy powód, że dziecko ma znacznie mniejszą masę ciała

  2. grzegorzadam 28 września 2017 o 21:41

   Dziecko nie wypije litra wody, za królestwo.

   Stosuj kąpiele i inhalacje.

   1. Aga 29 września 2017 o 13:37

    A czy MSM + kwas askorbinowy można dawać dziecku profilaktycznie codziennie?

    1. grzegorzadam 30 września 2017 o 09:13

     w rozsądnych dawkach zawsze 1g/1g.

 3. migotka 28 września 2017 o 17:10

  leczylam sama 4 dni ale infekcja wciaz jest.widze ze maly mimo ze ma temperature lepiej sie czuje ale roczne dziecko mi nie powie ze uszko juz nie boli.inhalatora i tak nie mam a lekarz nie chcial mi przepisac na wypozyczenie.
  jesli podam antybiotyk to wciaz bede stosowac moje metody i moze skroci mi to czas podania antybiotyku.
  nie mam pozadnej witaminy c.tylko z apteki nie lewoskretna w kroplach. lepsza taka niz nic?
  jak ewentualnie wzmocnic organizm ?probiotyki .witamina c i spurulina lub chlorella np?
  wasza Pani pediatra powiedziaka ze antybiotyk to nie konic swiata a ja czuje sie jakbym krzywde dziecku robila

  1. grzegorzadam 28 września 2017 o 21:36

   leczylam sama 4 dni ale infekcja wciaz jest.”

   4 dni to za mało.
   Inhalator kosztuje kilkadziesiąt złotych.

   ”ze antybiotyk to nie konic swiata”
   http://www.health-science-spirit.com/candida.html
   Ciekawe co się musi wydarzyć, żeby lekarze zaskoczyli, ze coś z tymi abx jest nie tak.

 4. migotka 28 września 2017 o 23:46

  nie dam antybiotyku. dzis juz nie ma temperatury.
  kupie inhalator dopiero za 2 tyg. teraz nie mam kasy.
  grzegorzu Twoje dziecko mialo zapalenie ucha?i sam sie tego pozbyles?
  co jeszcze oprocz inhalacji. wu do ucha i kapieli?
  wkladam tez do uszu wacik z sokiem z czosnku i cebuli. oraz krople mojego mleka.
  podaje do picia herbatke z kwiatow bzu z sokiem z owocow bzu czarnego.
  wit d 1000 jednostek.
  czapka na uszy.
  co jeszcze?

  1. grzegorzadam 30 września 2017 o 08:38

   nie dam antybiotyku. dzis juz nie ma temperatury.”

   trzeba czasu, to nie tabsy.

   ”Twoje dziecko mialo zapalenie ucha?i sam sie tego pozbyles?”
   Tak, 4-letnie dziecko piło mieszankę soku z pomarańcza z wit .c, mądre małe dziecko,
   teraz byłby problem, chyba 2 dni.
   http://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/
   poczytaj

   ”podaje do picia herbatke z kwiatow bzu z sokiem z owocow bzu czarnego.
   wit d 1000 jednostek.
   czapka na uszy.”
   jaki maluch ma poziom wit.D??
   skąd dawka 1000?

   Herbatka dobra, specyfiki z sosny wskazANE.

   1. Ela 16 lutego 2018 o 09:42

    Witam.
    Właśnie jestem w takiej sytuacji, że mam antybiotyk w domu, w lodówce, czeka na podanie od dwóch dni, a ja wcale nie mam ochoty go podawać. Dziecko 16 mcy, zapalenie ucha. Antybiotyk dostaliśmy dwa dni temu, ale cały czas próbujemy działać innymi sposobami. Mam olejek zrobiony przeze mnie (linku nie podaję, bo nie można), ale to macerat na oliwie z: czosnku, dziurawca, babki lancelowatej (w oryginalnym przepisie dziewanna, niestety tu gdzie mieszkam nie jestem w stanie dostać żadnych ziół w szybkim trybie, więc dodałam babkę w zamian), olejku lawendowego, olejku geraniowego i eukaliptusowego (to receptura wg Ewy Kozioł), podawaliśmy go przez pół dnia jak do tej pory, wcześniej woda utleniona i cały czas wit C. Niestety za późno zaczęliśmy działać w kierunku zapalenia ucha i dziś doszło do perforacji. Mówisz, że nie podałbyś dziecku antybiotyku, a w takim przypadku?

    Wszystkie artykuły mówią: podaj, bo jak nie, to będzie źle.
    I niestety nie znalazłam do tej pory żadnej informacji, która mówiłaby, coś innego.
    Jedynie moja teściowa opowiadała, że jak jej syn (mój mąż) miał zapalenia ucha właśnie w podobnym wieku co mój syn teraz, to lekarz stwierdził, że jeżeli już ropa poszła, to antybiotyk nie jest potrzebny. A teraz jest potrzebny i to koniecznie.

    Czy coś w tej kwestii możesz poradzić? Doświadczenie, artykuł, cokolwiek?

   2. Ela 16 lutego 2018 o 10:28

    No to jeszcze raz, bo poprzedni komentarz zaginął.

    grzegorzadam piszesz, że nie podałbyś antybiotyku dziecku – i ja nie chcę. Ale jestem teraz w takiej sytuacji, gdy syn (16 mcy) ma zapalenie ucha z wysiękiem. W nocy poszła mu ropa. Do tej pory stosowałam WU do ucha i macerat na oliwie z ziół i olejków eterycznych, ale zbyt późno okazało się, że to infekcja ucha. Także wit C, ale biegunka nie pojawiła się.

    I teraz w lodówce leży antybiotyk, którego podać nie chcę, ale który oczywiście został przepisany. Szukam informacji, artykułów, doświadczeń innych osób, które wysiękowe zapalenie ucha leczyli – bez antybiotyków. Moja teściowa swojego syna (moje męża) leczyła bez antybiotyków – oczywiście tak nią te parędziesiąt lat temu pokierował lekarz, stwierdził, że skoro ropa już poszła, to nie ma potrzeby dawać antybiotyku.

    Czy masz doświadczenie, jakąkolwiek wiedzę w tym temacie? Co Ty byś zrobił?

 5. migotka 29 września 2017 o 08:45

  tperatura byla 4 dni.wczoraj w nocy chyba go uszy bolaly bo mocno plakal.odkad dowiedzialam sie ze ma to zapalenie to tylko 2 razy plakal z bolu.nie chce eksperymentowac bo tj male dziecko.
  a do lekarza codziennie na konntrole nie befe chodzic bo oni nic nie kumaja.antybiotyk i koniec dyskusji

  1. grzegorzadam 30 września 2017 o 08:54

   bo oni nic nie kumaja.antybiotyk i koniec dyskusji”

   nie pozwól sobie wciskać kitu, masz artykuł Lasta u góry.

 6. Viola 29 września 2017 o 14:21

  migotka a dzwoniłaś do doktor Agnieszki?

 7. migotka 29 września 2017 o 23:16

  tak . dzwonilam
  ale tak na odleglosc ciezko doradzic. juz jest lepiej. dobre mysli i przekonanie ze moje metody sa skuteczne tez pomagaja. troche tez poszperalam w totalnej biologii i sie poniekad sprawdza

  1. grzegorzadam 30 września 2017 o 08:57

   tatalna nie zawsze działa.
   nie ogarnia zatruć.

 8. Karolina 30 września 2017 o 13:10

  Witam. Czy w czasie inhalacji z WU mogą szczypać oczy? Mój synek bardzo narzeka na to, ma czerwone i załzawione oczy. Na 5ml soli fizjologicznej dodaje 20 kropli WU aptecznej. Przez to szczypanie niestety nie chce się inhalować.

  1. grzegorzadam 30 września 2017 o 14:31

   Twój maluszek może mieć reakcje, nie panikowałbym, zawsze proponuję zrobienie kuracji na sobie,
   niczym nie ryzykujesz, a rodzice mają kod genetyczny z matką, albo z ojcem, sprawdzajcie na sobie
   najpierw. (!!)
   Jak nie szkodzi rodzicom, dziecku nie może zaszkodzić. Nie ma takiej możliwości !!!!
   To moje przemyślenia, nie jestem lekarzem, na szczęście, wykonuję zawód inżynieryjny,
   jak Pepsi i Zięba, których obdarzam wielkim szacunkiem.

   pozdrawiam

 9. grzegorzadam 30 września 2017 o 14:16

  Wlej 10, moja teZ przy 20-tu ma szczypanie.
  Im mniejsze (0.25%) szczypanie a sukcesywne tym lepiej.
  Dobieramy DAWKI po objawach, pisałem om tym 200 razy, napiszę 201-wszy.
  Nie ma identycznych reakcji, ”lekarze” też zapisują abx na czuja, ale mają z tego kasę!

  1. Karolina 30 września 2017 o 14:25

   Dziękuję za poradę. Zmienię proporcję.

 10. migotka 4 października 2017 o 11:15

  na zapalenue pecherza u 3 latka kalibracja wit c?plus d 3 i kapiele? zastanawiam sie fzy problem tez to nie nerki bo bywa ze maly po wstaniu rano robi siku np godzine pozniej.
  czy jogurty bio sa ok czy nie?mleka nie pije dziecko ale jogurty lubi.teraz starâm sie kupowac kozie.

  1. Pepsi Eliot 4 października 2017 o 16:30

   konieczne badanie moczu!

  2. grzegorzadam 4 października 2017 o 20:31

   problem tez to nie nerki”

   Może tak być też.

   ”u 3 latka kalibracja wit c?plus d 3 i kapiele? ”
   Próbujcie, tu jest też sporo o zapaleniach pęcherza:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

 11. Jaga 9 października 2017 o 08:37

  Witam, pepsi a co poradzisz na bardzo bolesne ząbkowanie dla 2-latki bo idą jej na raz 4 piątki i co na bostonke, bo panuje w żłobku. Doradź mi jeszcze który z twoich produktów zakupić na podniesienie odporności u dzieci?

  1. Emanuela Urtica 9 października 2017 o 08:57

   Poczytaj bloga noemidemi.com, która z nami współpracowała i jest super wellnessmamą. 🙂
   Na podniesienie odporności Greens&Fruits, tabletkę rozgnieć w moździerzu i mieszaj z piciem. W tym artykule doktor Agnieszka Wlazłowska bardzo poleca ten suplement dla najmłodszych: http://www.pepsieliot.com/pediatra-radzi-przygotowac-sie-urlop-dzieckiem/,
   Do tego omega-3 kids G&G. A jeśli chcesz komplet witamin – Kids Multi G&G.

  2. grzegorzadam 9 października 2017 o 22:11

   i co na bostonke, bo panuje w żłobku”

   Nie ma cudownej recepty na bostonkę, to wirus, nieprzyjemny i niebezpieczny
   jak każdy inny, może pozaz mózgowymi, najniebezpieczniejszymi.

   Emanuela podała na wzmocnienie, przy kąpielach dodaj tu wymienione+ inhalacje:
   http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

 12. jaga 10 października 2017 o 13:31

  Pepsi moja
  2 latka okropnie kaszle i chce przeprowadzic jej kalibracje i mam pytanie czy wtedy do witaminy cnie dodaje juz msm? To kiedy to dolozyc?

  1. Pepsi Eliot 10 października 2017 o 13:52

   kalibrację wykonaj samym kwasem askorbinowym TiB, potem zastosuj delikatne inhalacje wodą utlenioną,nóżki dziecka wymocz w kąpieli z dodatkiem chlorku magnezu, podaj dziecku syrop http://www.pepsieliot.com/domowy-syrop-szybko-leczacy-kaszel-oraz-usuwajacy-flegme-z-pluc-doroslych-i-dzieci/ jak nie jest uczulone na te składniki

 13. jaga 10 października 2017 o 17:28

  Dziekuje za szybka odpowiedz

 14. grzegorzadam 15 października 2017 o 07:08

  Inhalacje- lecznicza mgiełka:

  ”Zabiegi są proste. Wystarczy dołączyć maskę do wyjścia nebulizatora. Następnie dodać 3CC mieszaniny nadtlenku wodoru do rozpylacza, umieścić maskę na usta i nos, i oddychać. To takie proste.
  Można dosłownie zrobić to tak często, jak czujesz, że trzeba, ale w większości przypadków polecam pacjentom zrobić to co godzinę w pierwszym dniu, a następnie
  4-6 razy dziennie aż zakażenie jest całkowicie zatrzymane.

  W większości przypadków, jeśli rozpocząć leczenie wystarczająco wcześnie, zanim się mocno rozwinie, wystarczą 2-4 dni.
  Zabieg ten może być również stosowany u dzieci i niemowląt w każdym wieku.

  Szczerze wierzę, że posiadanie nebulizatora i leczenie nadtlenkiem wodoru w domu zakończyłby absencje w pracy i szkole z powodu choroby wirusowej.

  Frank Shallenberger, MD ” (…)
  http://weeksmd.com/2009/11/anti-viral-h2o2-nebulizer-kit/

  Wdychajmy mgiełkę leczniczą 😉

 15. Aneta D Falkiewicz 18 października 2017 o 02:38

  Ratujcie proszę :(( miesiąc intensywnego urlopu w tym ekstremum pod namiotami w sztormowej Szkocji. Niby ok. Tydzień później zaczęło się osłabienie (tj w tę sobotę, już czułam, że zacznie brać) i od niedzieli gorączka 38.5 popołudniu. Objawy – zero kaszlu, zatkany nos, ale nie cieknący, gardło ok, masakra rozbicie, ale bez łamania kości, czasem kłucia w środku uszu. Zmasowany atak ostatnie 3 dni – woda utleniona do uszu i płukania jamy ustnej, oraz z solą do inhalacji 2xdziennie, płukanie nosa, mega dawki wit C w różnych postaciach (well, kapusta kiszona posypana kwasem L od pepsi wymiata :))), wit D3 też 1000mg ale to profilaktycznie biorę i tak, mnóstwo wody. No, ale te 37.5’C się trzyma dalej, nawet teraz o 1.30 w nocy. Doszedł wczoraj ból całej lewej boczno-tylnej strony głowy, począwszy od podczaszkowego karku, poprzez środkowe ucho (no, ale ucho mnie nie boli, czasem przy wydmuchiwaniu) nosa i skronie, żuchwa, itd. Stoję ok, ale leżeć – nie idzie leżeć, pulsuje. Nie wiem co to jest, nie przypominam bym sobie kiedyś na takie cudo chorowała. Dziś do dochtore, spojrzy, bo i zwolnienie musi mi dać, i pewnie sypnie też antybiotyk. No, ale zapytam wpierw tutaj. Dziękuję !

  1. grzegorzadam 18 października 2017 o 16:59

   Jest gorączka- jest stan zapalny…

   ”oraz z solą do inhalacji 2xdziennie,”
   Nebulizatorem?
   Wyżej Shallenberger poleca na początku nawet co godzinę.

   ”mega dawki wit C w różnych postaciach”
   Doprowadź do biegunki, potem askorbinian z MSM.

  2. grzegorzadam 18 października 2017 o 17:06

   ”wit D3 też 1000mg ale to profilaktycznie biorę i tak,”

   1000 mg? na pewno?

   Wziąłbym 3-4 dni po 100 tys. I.U.

   1. Aneta D Falkiewicz 18 października 2017 o 17:17

    Tak, mam od małego własny nebulizator. Skąd ja wezmę MSM teraz w tym stanie 🙁 jak się w ogóle nie choruje a na bloga tutaj trafiło się zaledwie niedawno… Wit D3, tak 1000ui. będę brała 100tyś. I lekarz stwierdził zapalenie ucha, przewianie po Szkocji. Antybiotyk Clarytromycyna, wzięłam pierwszy, bo gorączka trzyma dalej ponad 38’C. Kropić dalej do tego zapalnego ucha? Dziękuję Grzegorzadam <3

    1. Pepsi Eliot 18 października 2017 o 17:55

     mamy MSM TiB

     1. Aneta D Falkiewicz 18 października 2017 o 18:56

      Wiem, że macie 🙂 ale nie przyjdzie toto do mnie na jutro czy pojutrze 🙂 za miesiąc będę w Polsce to się znów u Ciebie obkupię, będę już wiedziała mniej więcej co brać.

    2. grzegorzadam 18 października 2017 o 18:03

     Kropiłbym.
     Jak masz wannę, zrób sobie kąpiele lecznicze z soda, magnezem i sodą, po szklance i poleż
     do godzinki, czytając 😉
     lizyna i prolina dobra, olejek z mięty, Ted poleca fajne sposoby:
     https://ted.earthclinic.com/cures/virus.html

     ”lekarz stwierdził zapalenie ucha,”
     ty też 🙂

     1. Aneta D Falkiewicz 19 października 2017 o 08:36

      Tjaaaa 🙂 sięgając po antybiotyk powiedziałam ciału ‚No trudno, zagrzybimy się trochę, ale potem się odtrujemy, wiedzę mamy, zresztą – znasz mnie.” Odtruwać się, odtruwam się cały czas- zielone szejki z chlorella+spiruliną+trawą+jarmużem+pietruszką+kiwi+jabłko codziennie piję od sporego czasu, Kiszonki jem praktycznie cały czas, teraz kapustę posypuję kwasem LA (taka faza), dokupię na dniach sprawdzony probiotyk, kąpiel zrobię sobie w weekend jak będę miała pewność, że nie zemdleję i nie chodzi tu o saunę, ale efekt po. Na noc kropię zawsze poduszki olejkami, teraz eukaliptus leci, stąd naprawdę dobrze mi się śpi mimo gorączki w ostatnich dniach. Chyba czuję, że coś się przełamało <3 ten zmasowany atak pomógł chyba szybciej niż antybiotyk (bo dopiero dwa wzięłam?) będę teraz wiedziała, żeby na podobne Szkocji klimaty wkładać watę do ucha, na którym nie noszę aparat słuchowy (bo dziwnie się składa, że zwyczaj ma cierpieć ta strona bez aparatu sł) Grzegorzadam dziękuję <3 <3 <3 co do gorączki, pamiętam jak 4 lata temu przechodziłam mononukleozę – ponad 40stC non stop przez tydzień + dwa antybiotyki albo trzy, bo angielscy lekarze w różnych szpitalach podejrzewali o dziwne anginy, a gorączka nie chciała jeszcze ustąpić przez kolejny tydzień po tych 40'C. Dwa miesiące dochodziłam do siebie i dopiero prywatny laryngolog w Polsce po 5minutach wywiadu stwierdził mono, co też wyszło na badaniu mikrobiologicznym. Ale tej gorączki nie zapomnę i trauma przedłużającej się temp pozostała mi do dziś.

     2. grzegorzadam 19 października 2017 o 09:31

      że nie zemdleję i nie chodzi tu o saunę, ale efekt po. ”

      Słusznie, nie lej dużo wody, różne są reakcje, a jesteś sama jak mówiłaś.
      Ma być przyjemnie ciepła lub bardzo ciepła, nie żałuj soli, sody, magnezu, po szklance, soli nawet więcej.

      ”Ale tej gorączki nie zapomnę i trauma przedłużającej się temp pozostała mi do dziś.”
      To tkwi pod kapelutkiem, fakt, ale trzeba wiedzieć co robić wówczas, to wirus, wredny, ale wirus.

      ”4 lata temu przechodziłam mononukleozę’

      ”Mononukleoza
      –> wywołuje ją wirus Epsteina-Barra ( EBV). Początek infekcji daje kontakt ze śliną chorego. U większości osób dorosłych (96-99 proc.) stwierdza się przeciwciała świadczące o kontakcie z EBV. Wirus EBV jest sprawcą jednego z nowotworów układu krwionośnego – chłoniaka Burkitta.
      —> Nie ma specjalnych leków przeciwko mononukleozie.
      ale:

      Jerzy Zięba, w książce „Ukryte Terapie” twierdzi, że mononukleozę można wyleczyć w ciągu kilku dni podając choremu: 150 do 200 gram askorbinianu sodu na dobę, w podzielonych 12 – 25 dawkach.)
      *
      Objawy:
      –>wysoka gorączka, do 40°C, utrzymująca się – nawet dwa tygodnie;
      –>powiększone węzły chłonne w pachwinach, pod pachami, na szyi i pod żuchwą, – twarde, wrażliwe na dotyk, mogą mieć wielkość fasoli, a nawet włoskiego orzecha;
      –> silny ból gardła, migdałki są powiększone i widać na nich szary nalot, nieprzyjemny, mdły zapachu z ust;
      –> pobolewania brzucha spowodowane powiększeniem śledziony, ten objaw występuje u 50 proc. chorych;
      –> obfity katar
      –> czasem pojawia się opuchlizna na powiekach, nasadzie nosa albo łukach brwiowych.
      –> Jeśli wirus zaatakuje wątrobę, występują jeszcze objawy żółtaczki.
      –>A gdy lekarz wcześniej błędnie stwierdził bakteryjną infekcję gardła i przepisał ampicylinę (lub jej pochodną), reakcją na antybiotyk jest pojawienie się wysypki.”

      EBV , po prostu wirus, a likwidacja wit.C i nie tylko… 😉
      Abx nie mają z tym za wiele wspólnego.
      Czytałaś A. Williama? 🙂

     3. Aneta D Falkiewicz 19 października 2017 o 10:15

      No, mono już raczej drugi raz przechodzić nie będę, ale informacja w komentarzach tutaj zostanie, tym bardziej, że mono można pomylić z anginą i węzłami, itd – niech inni wiedzą, bo to ciężkie do przejścia cholerstwo !!!! btw. mając (mając?) tego wirusa, zresztą na zadnym biorezonansie tego nie wykryło, nawet hcv mocno śpi, jestem narażona na tego chłoniaka? Ziębę już mam, ale dopiero teraz na chorobowym zacznę powoli czytać książki przywiezione z Polski w ostatnim miesiącu. Williamsa nie znam – jakieś konkretne pozycje? Co do askorbinianów – yy jest jakiś limit dzienny? nie mam supli z napisem wit C, bo to wieje podejrzanie, mam tylko kwasy LA w proszku no i żarcie.

     4. grzegorzadam 19 października 2017 o 09:34

      Przy takich dawkach zdecydowanie askorbiniany!

     5. Aneta D Falkiewicz 19 października 2017 o 09:51

      I teraz zaczynam żałować, że wzięłam tę Clary… 🙁 Efekt placebo dla mojego ciała & ego (w końcu się wychowało na takich rzeczach aż do 14rż non stop) czy odstawić po 2 dawkach i programujemy? czy kontynuować kurację wraz z moim arsenałem mając nadzieję, że tenże arsenał odciąży i będzie odtruwał na bieżąco? póki co racjonalnie jestem za drugą opcją. następnym razem będę wiedziała więcej i będę miała potężniejszy arsenał (DZIĘKI WAM <3 <3), bo jeszcze ego przestawię na cielesne tory! P.S. prawie dzięki Wam, bo teraz czytając komentarze u góry jestem w lekkim szoku jak moje ciało wiedziało samo już od dawna o wielu rzeczach lub brało inne, np drink: pyłek pszczeli + kwas LA + 2-3pomarańcze; banany odstawiłam, w Szkocji jadłam je codziennie, definitywnie mnie zaflegmiają, zwiększyłam dawkę enterosgelu (moje ciało bardzo go łaknie), itd. Kochani pytanie jeszcze jedno – da się coś zrobić by mieć taki zapach solankowy z inhalacji jak mają lecznicze kurorty w tych polskich zdrojach? jeny… tęsknię za tym zapachem…

     6. grzegorzadam 19 października 2017 o 10:21

      czy odstawić po 2 dawkach i programujemy? ”

      Nie biorę tych protez od ćwierć wieku… 😉
      Naturalne są silniejsze i lepsze…

      ”da się coś zrobić by mieć taki zapach solankowy z inhalacji jak mają lecznicze kurorty w tych polskich zdrojach?”
      Można by pokombinować z nawilżaczami, jonizatorami, są lampy solne polskie (kłodawa)
      Daj maila Pepsi, coś ci wyślę 😉

    3. grzegorzadam 18 października 2017 o 18:06

     Antybiotyk Clarytromycyna”

     Pamiętaj o kiszonkach albo dobrych bakteriach.
     Poczytałbym na Twoim miejscu o EDTA:
     http://www.pepsieliot.com/eliminacja-metali-ciezkich-i-dlaczego-akurat-weganie-powinni-sie-odtruwac/

     Przyczyny bólu:
     http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

     1. Aneta D Falkiewicz 20 października 2017 o 09:49

      ”da się coś zrobić by mieć taki zapach solankowy z inhalacji jak mają lecznicze kurorty w tych polskich zdrojach?”
      Można by pokombinować z nawilżaczami, jonizatorami, są lampy solne polskie (kłodawa)
      Daj maila Pepsi, coś ci wyślę 
      erm, znaczy, że ja mam dać maila Pepsi? wydaje mi się z technicznego punktu widzenia, że ona mojego maila widzi, zresztą, wchodząc na mój blog i gravatar – mail jest 🙂
      P.S. Antybiotyk odstawiłam po 2 dawce. Czuję się już mega zdrowo <3 ale kontynuuję to wszystko jeszcze, stopniowo zmniejszając dawki, no i wyjdę dziś w końcu z domu pozbierać kasztany, więc organizm zaboostuje 🙂 bardzo dziękuję za Twoje porady Grzegorzadam, bardzo 🙂

     2. Pepsi Eliot 20 października 2017 o 09:58

      przecież mój mejl jest jawny, pisz na kontakt

     3. grzegorzadam 20 października 2017 o 10:05

      ”z technicznego punktu widzenia, że ona mojego maila widzi, zresztą,”

      W sensie, przekaż przez Pepsi dla mnie, jak chcesz 😉
      Pewnych informacji na blogu zamieścić nie sposób, z przyczyn technicznych
      i nie tylko.

      ”wchodząc na mój blog i gravatar – mail jest ?”
      Zajrzę, przeglądałem wcześniej, ale było info, że zawieszasz pisanie, maila nie szukałem.
      Nie każdy życzy sobie kontakt. 😉
      Też ograniczam, bo życia by nie starczyło.

     4. grzegorzadam 20 października 2017 o 10:06

      no i wyjdę dziś w końcu z domu pozbierać kasztany, więc organizm zaboostuje ?”

      Słuszny kierunek 🙂

    4. grzegorzadam 18 października 2017 o 18:09

     Inhalacje częściej, jak dr poleca.
     Mgiełka leczy.

    5. grzegorzadam 18 października 2017 o 18:12

     ”Stan zapalny jest w całości aktem samoleczenia, który następuje w ciele.
     To dlatego mamy gorączkę, gdy walczymy z infekcją – gorąco i obrzęk pompują krew przez całe ciało, aby pozbyć się niechcianej bakterii.
     To odpowiedź zdrowego systemu immunologicznego wywołanego do akcji.

     Dopiero, gdy stan zapalany nie wycisza się we właściwym momencie, nie jest to dłużej objaw procesów leczniczych.
     W długim okresie potrafi być zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. ”

    6. grzegorzadam 19 października 2017 o 08:09

     bez problemu kupisz na amazon, czy w sklepie u siebie.
     potem uzupełnisz w kraju.

    7. grzegorzadam 19 października 2017 o 10:27

     zresztą na zadnym biorezonansie tego nie wykryło,”

     Bicom wykrywa EBV dokładnie, może nie potrafili go znaleźć?

     ”No, mono już raczej drugi raz przechodzić nie będę,”
     Nie miałbym pewności, to wirus, potrafi mutować, ale nie ma strachu.

     ”jestem narażona na tego chłoniaka?”
     Dlaczego?

     1. Aneta D Falkiewicz 19 października 2017 o 10:44

      Może wykryło, ale nie mówili, ona mówiła tylko to co hipernadakatywne czyli pałeczka ropy błękitnej i rzęsistkowiec, zresztą wydupczone po 4h brt bo to wirus i potrafi mutować? 😀 no, ale Wasza wiedza i mój arsenał wystarczy by się nawet nie wybudził. Wiesz grzegorzadam, jeden antybiotyk rocznie to i tak wielki sukces w moim przypadku zważywszy na to, że kiedyś brałam kilkadziesiąt rocznie (no 2015 żadnego nie wzięłam). powoli odstawiamy powoli, ja też kiedyś dojdę i do 0 na dekadę :))

     2. grzegorzadam 19 października 2017 o 11:07

      ”zresztą wydupczone po 4h brt bo to wirus i potrafi mutować?’

      🙂 u mnie po 6h chyba Herpes 7… zdechł na śmierć, choć gdzieś się resztówki się schowały i czekają,
      jak streptococcus w wątrobie, skurczybyk, tylko czeka, zaiwania i powoduje ból przy stanie zapalnym.

      Mam dowód, ostatnio w dziąśle (latami się męczyłem, co miesiąc kilogramy abx..)
      zabolało mnie jak za starych czasów.. 24 h się męczyłem, szczena boli..
      EDTA, WU doustnie i płukanki, lugola też dopaszczowo i obciąłem różki, przestało.
      Potem wieczorem sesja z askorbinianem sodu, do ”skutku” 😉
      Jeszcze parzyłem echiinaceę.

      ” ja też kiedyś dojdę i do 0 na dekadę :)) ”
      dojdziesz 😉

     3. Aneta D Falkiewicz 19 października 2017 o 12:10

      Ta, Lugol też zagościł u mnie na stałe, codzienne płukanie jamy ustnej na noc z WU. może zęby przestaną się kruszyć w końcu.
      Dobrze, że znalazłam dobry gabinet u siebie, za każdym razem jak będę w Polsce będę łazić na doładowania brt <3
      Candida to masakra, w maju miałam jej przerost, zioła + eliminacyjna dieta pomogły sporo, we wrześniu już spało sobie. Sprawdzę teraz po antybiotyku. Fakt, dochtore musi mieć na Seszele.
      Grzegorzadam dziękuję 🙂 i czekam na solankę czy coś. Lampy solne i jonizatory to nie to, brakuje im wilgotnej rześkości…

     4. grzegorzadam 19 października 2017 o 12:40

      może zęby przestaną się kruszyć w końcu.”
      Nie powinny, nie mogą.
      Krzem, bor?

      Bor i jego antygrzybicze, antypleśniowe (mykoplasma też) właściwości:
      http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

      Nalewka z glistnika, stewia +spirulina, eliminacja rtęci, selen i inne, grzyby kochają
      rtęć:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
      http://www.pepsieliot.com/eliminacja-metali-ciezkich-i-dlaczego-akurat-weganie-powinni-sie-odtruwac/

     5. Aneta D Falkiewicz 19 października 2017 o 13:08

      mam niedobór krzemu też 🙁 stąd enterosgel i kupno nast razem diatomitu. za dużo supli teraz biorę (b6, b1, cynk, ashwaganda, d3), plus zielenina, muszę stonować, powoli się uzupełniać. z metali ciężkich to tylko ołów u mnie wyszedł, zagrożenia rtęcią nie było, pytałam.

     6. grzegorzadam 19 października 2017 o 18:53

      Do usuwania ołowiu bardzo dobre EDTA sodowe, potem wapniowe (Dr Gary Gordon)
      I trochę MSM jednak 😉
      Nie trzeba wlewów, doustnie skuteczne.

     7. Aneta D Falkiewicz 19 października 2017 o 20:38

      Dopisane do następnych zakupów u Pepsi <3

     8. grzegorzadam 19 października 2017 o 11:14

      to co hipernadakatywne czyli pałeczka ropy błękitnej i rzęsistkowiec”

      Tak, rzęsistek z chlamydią równie groźne jak borelioza, może gorsze.
      Swiszczowa udowadniała, ze wszelkie raki i choroby serca to rzęsistek.
      Nikt jej nie słucha, po co?
      Jeszcze ktoś się wyleczy na dobre ? 🙂
      A ”leki”? Operacje, stenty? Pigfarma musi z czegoś żyć.. 😉

      Ale to wirusy trzymają układ w ryzach, dopiero potem inne schodzą.
      Ten rumień od borelii to wirus, nie bakteria, takie mam zdanie za MD.
      Owalnie zawsze okazuje się nam wirus.. 😉

     9. grzegorzadam 19 października 2017 o 11:09

      latami się męczyłem, co miesiąc kilogramy abx..)”

      Sorry, nie abx a NLPZ 🙂
      Ibumy i podobne protezki, dopiero H2o2 strzeliło dziady dawką i wit.C.

 16. grzegorzadam 19 października 2017 o 11:26

  Walter Last:

  ”Historia pewnego przypadku.
  Oto typowy przykład tego, jak rozwijają się drożdżaki Candida. Pewien chłopiec rozwijał się normalnie do oko-ło 18 miesiąca życia i poznał do tego czasu około 200 słów.

  Opis tego przypadku pochodzi ze strony internetowej zamieszczo-nej pod adresem
  http://www.greatplainslaboratory.com/home/eng/candida.asp

  Z powodu infekcji ucha podano mu kilka serii antybiotyków. W rezultacie pojawiła się u niego pleśniawka – zakażenie jamy ustnej i języka Candidą.
  Od tej pory jego zachowanie zaczęło się drastycznie zmieniać, całkowicie utracił zdolność mowy, stał się niezwykle nadpobudliwy, budził się przez całą noc, stracił kontakt wzrokowy ze swoimi rodzicami i w końcu zdiagnozowano u niego autyzm (!!) .
  Schemat polegający na początkowym normalnym rozwoju i późniejszym zatrzymaniu go po kuracji antybiotykowej jest powszechny w przypadku autyzmu, szczególnie u chłop-ców.

  Poziom kwasów organicznych związanych z obecnością drożdżaków w moczu chłopca, zwłaszcza kwasu winowego, był bardzo podwyższony.
  Po tym jak zaczął dostawać prze-ciwgrzybiczą nystatynę, odzyskał kontakt wzrokowy ze swoimi rodzicami, poziom kwasu winowego w jego moczu zaczął opadać i po blisko 60 dniach wrócił do normy.

  Wysoka nadpobudliwość chłopca zaczęła słabnąć i zaczął lepiej spać.
  Opisując ten przypadek, dr William Shaw, stwierdził:

  „Odkryłem później to samo zjawisko u setek innych osób. Nawet po sześciu miesiącach od wstrzymania terapii przeciwgrzybiczej dochodzi często do «odbicia» na poziomie bio-chemicznym i pogorszenia się stanu chorego”.

 17. Jaga 27 października 2017 o 16:29

  Pepsi , grzegorzadam pomóżcie, mój 5letni syn miał ostatnio ostre zapalenie krtani z dusznością, kolejny jego atak (miał juz atak w styczniu ale wtedy niestety skończył się intubacją i respiratorem) i wylądowaliśmy w szpitalu tam dostał masę sterydów i antybiotyk bo rozwijało się zapalenie płuc. I w związku z tym pytasnie czy przy antybiotyku (Augumentin es) mogę podawać wit c i msm? i jak mogę oczyścić jego organizm po tym szpitalnym leczeniu i odbudować jego odporność? i ile po zakończeniu antybiotyku mogę odczekać zeby wykonać badanie żywej kropli krwi? Zależy mi żeby sprawdzić moje dzieci a niestety nie mogę znaleźć w okolicy gabinetu z biorezonansem:/ Iczy są może jakieś pasożyty, które mogą wywoływać nawracające zapalenia krtani-ostre- i przewlekły kaszel? Jestem prawie pewna , że moje dzieci mają pasożyty bo oprócz syna córka ma również przewlekły kaszel, taki momentami ostry i głęboki, bez innych objawów i jest zaflegmiona z czym nie możemy sobie poradzić. Staramy się inhalować sodą lub wodą utlenioną, ale mała większość dnia jest w żłobku. Stąd więc pytanie czy inhalacja podczas snu ma jakiś sens? Bardzo proszę o pomoc bo ta sytuacja juz nas bardzo męczy a do tego ciągły strach czy pojawi się kolejny atak krtani i na ile będzie on mocny..

  1. Pepsi Eliot 27 października 2017 o 16:48

   żywa kropla krwi jest badaniem bez sensu, jak mówią doświadczeni ludzie, raz za razem wychodzą inne wyniki. Postaw na dobry biorezonans i usuńcie pasożyty, wirusy i grzyby. Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D ? należy wejść w drugą połowę normy, nawet 80-90. Kalibracja witaminą C oczywiscie, a następnie podawanie witaminy C najlepiej w formie liposomalu C TiB. Wcześniej kalibracja kwasem askorbinowym.

  2. grzegorzadam 27 października 2017 o 16:52

   dostał masę sterydów i antybiotyk bo rozwijało się zapalenie płuc. ;”
   Takie mają procedury…

   ”czy przy antybiotyku (Augumentin es) mogę podawać wit c i msm?”
   Nie ma związku.

   ”czy są może jakieś pasożyty, które mogą wywoływać nawracające zapalenia krtani-ostre- i przewlekły kaszel?”
   To jest przyczyna, poczytaj:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   ”ale mała większość dnia jest w żłobku. ”
   Jest dużo czasu po przecież.
   Ile razy dziennie?

   ”nie mogę znaleźć w okolicy gabinetu z biorezonansem:/”
   Na pewno jest coś w zasięgu.
   Kroplę krwi sobie odpuść.

 18. Jaga 27 października 2017 o 16:57

  Wracamy po 16 a o 19 mała już spi inhalujemy ją rano i popołudniem 2 razy i zazwyczaj jeszcze raz na śnie. A czym oczyścić organizm z leków? Dziękuje za tak ekspresową odpowiedź

  1. grzegorzadam 28 października 2017 o 08:58

   Nie ma za dużo czasu, faktycznie, ale kontynuujcie.
   Czym oczyszczać?
   Kąpiele z sodą, solą, magnezem, świeże soki, za dużo z dzieckiem nie poszalejesz,
   trzeba czasu.

 19. Migotka 30 października 2017 o 21:47

  Na angine to samo plus płukanie gardła?

  1. grzegorzadam 31 października 2017 o 08:43

   Tak, to zakażenie bakteryjne.

   ”Bardzo częstym schorzeniem jest angina.
   Jest to inaczej zapalenie migdałków podniebiennych i otaczających je tkanek gardła. Anginę najczęściej wywołują bakterie (przede wszystkim paciorkowce), rzadziej wirusy, a sporadycznie – grzyby. Jest chorobą zakaźną. Zarażamy się nią zwykle, gdy ktoś chory kaszle albo kicha w naszym towarzystwie, ponieważ chorobotwórcze drobnoustroje przenoszą się łatwo drogą kropelkową. ”

  2. grzegorzadam 31 października 2017 o 08:52

   Kaszel, zapalenie oskrzeli

   – Przy bolącym kaszlu ulgę przyniesie okład na piersi z ugotowanej kaszy jęczmiennej zawiniętej w lnianą ściereczkę lub okład z zaparzonego w gorącej wodzie liścia kapusty posmarowanego miodem na plecach lub piersiach.
   – W przypadku zapalenia oskrzeli lub choroby gardła ugotować kilka ziemniaków bez soli, obrać ze skórki, utłuc, jeszcze cieple nałożyć na plecy i przykryć ściereczką a przy anginie owinąć kompres wokół szyi i zawinąć szalikiem. Zmyć kiedy ziemniaki wystygną.

   Ból gardła, angina

   Płukać gardło rozcieńczonym roztworem soli, wody utlenionej, sody oczyszczonej, naparem z szałwii, rumianku kilka razy dziennie”

   ”Angina = Kilka razy dziennie płukać gardło sokiem świeżej kapusty z dodatkiem miodu. Płukanie gardła sokiem kapusty działa czyszcząco, gojąco, zabliźniająco.”

   Wyżej masz okłady na szyję z oleju rycynowego.
   Coś poskutkuje.
   Organizm się czegoś pozbywa, to dobry objaw wbrew pozorom.

   Zbadaj pasożyty biorezonansem, mogą być lamblie, inne pasożyty.

 20. Migotka 22 listopada 2017 o 00:35

  U mojego rocznego synka lekarz stwierdził wirusa na Płucach,przepisał pulmicort do inhalacji i betametazon.robie trochę inhalacji ,trochę bo mały długo nie chce. Jutřo zrobię kalibracja witamina ć. Oby to nie było zapalenie oskrzeli.w gardle czysto i jest gorączka i kaszel.

  1. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 08:55

   podajesz dziecku sterydy….

   ”Jutřo zrobię kalibracja witamina ć.”
   za małe, rób kąpiele, masz w temacie, inhalacje innymi środkami delikatnie.

   ”i jest gorączka i kaszel.”
   Dobrze , ze jest gorączka

   .

   1. Migotka 22 listopada 2017 o 09:16

    Nie, nie podaje .lekarz przepisał ale ja nawet tego nie kupiłam.tylko wu i sól fizjologiczna

    1. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 09:43

     Systematyczne inhalacje i wirus zniknie, masz jeszcze glutation i inne środki:
     http://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

 21. Migotka 22 listopada 2017 o 16:02

  A jak mu pomoc przy bolu gardła,biedny spać nie moze

  1. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 16:57

   Syropy sosnowe, z cebuli z miodem, przejdzie w ciągu 48 h + inhalacje.

 22. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 16:36

  ”TRANSDERMAL MAGNESIUM THERAPY. A NEW MODALITY FOR THE MAINTENANCE OF HEALTH

  -”W niektórych krajach nebulizatory sprzedawane sa tylko na receptę, a to z tego względu, że inhalowana mgiełka dociera bezpośrednio do układu krwionośnego, wiec jest to przestroga, z jak poważną strategią mamy do czynienia.
  Przy pomocy nebulizatora osiągamy prawie taki sam rezultat co w przypadku INIEKCJI, gdyż substancje lecznicze przenikają bezpośrednio do układu krwionośnego.
  Zatem urządzenie, które pozwala zmienić lek w aerozolową mgiełkę, ma w sobie potencjał, by ratować ludzkie życie.. (…) ”

  http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

  Magnez
  ======:
  7.5 g chlorku Mg na 100 ml wody.

  Soda
  ====
  Roztwór do 2% max (są zwolennicy większych stężeń, ale to wystarczy)

  Jod
  ===
  Nie wolno użyć SSKI i innych nasyconych roztworów jodku potasu!
  Sircus zaleca tylko Nascent iodine (jod atomowy), choć są zwolennicy stosowania Lugola (linki poniżej)
  Zaczynamy od 3-5 kropli na 100 ml, obserwujemy reakcję, zwiększając do 10 i więcej kropli.
  Inhalacje jodem przynoszą lepsze rezultaty niż inhalacje nadtlenkiem wodoru.

  Woda utleniona (nadtlenek wodoru)
  ===========================
  Jest nawet lepsza od podawania dożylnego.
  Stężenie 0.25-0.5%, czyli 10 ml H202 3% w 100 ml wody (0.25%)

  Glutation
  ===========
  Na mukowiscydozę.
  Doskonały sposób na usuwanie z organizmu (wątroby) toksyn, pozostałości chemikaliów farmaceutycznych.

  W tym linku w zakładkach sa opisy nebulizacji różnymi środkami:
  https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://healyourselfathome.com/HOW/THERAPIES/H2O2/nebulizing_H2O2.aspx&usg=ALkJrhguv_dYuyOp3xJ2ztMKVrv6R-ibGQ

 23. Migotka 24 listopada 2017 o 22:47

  Ciężko mi jest to inhalowac, mały się wybija itp, czy jak robię x solą fizjologiczna Plus WY to to tak samo działa jak wy z wodą destylowana? Kalibracji też nie zrobiłam, dostał często Wit c ale biegunki nie było, mały ma chrapkę i czuje że męczący kaszel. Do tego dostaje pieprz od ojca że to nie leczą itp.
  Gdzieś wyczytałam że czasem kaszel to koklusz. Wszystkie choroby te na które są szczepionki tez leczy się naturalnie?

  1. grzegorzadam 25 listopada 2017 o 12:07

   olą fizjologiczna Plus WY to to tak samo działa jak wy z wodą destylowana? ”

   Fizjologiczna lepsza, zrób z destylowanej roztwór solny 1%, będzie fizjologiczna.

   ”dostał często Wit c ale biegunki nie było,”
   Za mało.

   ”Wszystkie choroby te na które są szczepionki tez leczy się naturalnie?”
   Wszystkie, poczytaj Klennera.

 24. Migotka 24 listopada 2017 o 22:52

  Boję się że mały ma ten kaszel duszacy. Wszędzie gadają że ten pulmicort pomaga
  Ale co z tego jak mały nie chce inhalacji.glutationu niestety nie mam.

  1. grzegorzadam 25 listopada 2017 o 12:04

   Steryd przytłumi objawy, spróbuj jak się niecierpliwisz.

   1. Karolina 25 listopada 2017 o 19:31

    Mój syn ma drugi raz w tym roku glistę ludzką, podaję mu krople ziołowe para farm. Boję się robić inhalacje z WU. Jak to lekarz powiedział ma nadreaktywne oskrzela. Tydzień temu we wtorek dostał rano kaszlu, w środę robiłam inhalacje z WU, chyba podrażniła te glisty i wylądowaliśmy w szpitalu z dusznością, zapaleniem oskrzeli, szybki, płytki oddech. W szpitalu dożylnie steryd dostał i wszystko ucichło. Ale teraz ma kaszel nocny l, duszący. Na biorezonansie wyszły glisty, rok temu było to samo przy glisdzie, tak samo po inhalacjach z wu zareagował, wtedy dostał zastrzyk na pogotowiu i ustąpiła duszność. Niestety tym razem lekarz w przychodni zadzwonił po karetkę, i znaleźliśmy się w szpitalu, pod presją rodziny, zgodziłam się żeby zostać.lekarze oczywiście mówili że to alergiczne, powinnam leczyć go u alergologa, astma i te sprawy. Ale ja wiem że to nie to, ale jak temu zapobiec, tym zapaleniom oskrzeli, męczyliśmy się 9 miesięcy z mykoplazmą, prawie co miesiąc zapalenie oskrzeli przy tym było, teraz glista i znowu taka reakcja oskrzeli. Dużo dzieci jest zarobaczonych a czemu moje dziecko tak reaguje. Młodszy syn też miał mykoplazmę a nigdy nie miał zapalenia oskrzeli. Co grzegorzuadamie myślisz o tej nadreaktywności oskrzeli?

    1. grzegorzadam 26 listopada 2017 o 08:05

     Mój syn ma drugi raz w tym roku glistę ludzką, podaję mu krople ziołowe para farm. Boję się robić inhalacje z WU. Jak to lekarz powiedział ma nadreaktywne oskrzela. ”
     Przez glisty

     ”W szpitalu dożylnie steryd dostał i wszystko ucichło. ”
     Ucichło… :
     ”Ale teraz ma kaszel nocny l, duszący.

     Czyli problem jest nierozwiązany, na glisty i nie tylko metody:
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     Trzeba się pozbyć pasożytów bo inaczej nadreaktywne oskrzela mogą nękać notorycznie.

     1. Karolina 26 listopada 2017 o 11:06

      Tak wiem że trzeba się pozbyć i to robimy. Ale co z tymi oskrzelami, z tą dusznością, wiem że to jest reakcja organizmu, że coś jest nie tak. Lekarz sugeruje że to ma związek z układem nerwowym dziecka, oczywiście przepisał hydroksyzyne, nie podałam jej. On jest bardzo nerwowy, pobudzony, zawsze nawet gdy nie ma żadnych pasożytów.

     2. grzegorzadam 26 listopada 2017 o 11:43

      co z tymi oskrzelami, z tą dusznością,”

      Pozbądź się SKUTECZNIE tych pasożytów, problem zniknie !

     3. grzegorzadam 26 listopada 2017 o 11:44

      On jest bardzo nerwowy, pobudzony, zawsze nawet gdy nie ma żadnych pasożytów.”

      Ma je cały czas, w różnych stadiach rozwoju.

     4. Karolina 26 listopada 2017 o 12:29

      Dwa miesiące temu nie miał, tak pokazywał Biorezonans. Na koniec września był czysty nic nie było. Ostatnio glistę miał na wiosnę. Często jeździliśmy na biorezonans, walczyliśmy z mykoplazmą. Od wiosny nie miał kaszlu w nocy. Zapalenia oskrzeli były przez mykoplazmę i mokry kaszel, a ten kaszel jest inny.

     5. grzegorzadam 26 listopada 2017 o 20:27

      Coś się dzieje i nie jest to raczej związane z układem nerwowym.

      ”Mój syn ma drugi raz w tym roku glistę ludzką”
      ?

     6. Karolina 26 listopada 2017 o 21:47

      Tak drugi raz, pierwszy był na wiosnę. A dokładnie rok temu był pierwszy raz na biorezonansie, była ludzka i psia. Krople ziołowe wtedy wykurzały tych gości. Teraz też krople zadziałają ale nie pokoją mnie te oskrzela. Syn chodzi do przedszkola jest w śród dzieci więc pewnie za jakiś czas znowu coś złapie, i boję się tego że znowu będzie zapalenie oskrzeli, duszność itd. oby już bez szpitala. Chcę jakoś temu zapobiec.

     7. grzegorzadam 26 listopada 2017 o 23:41

      próbowaliście z leczeniem BRT?

      ” Syn chodzi do przedszkola”

      Jest to pewien problem, z czasem nabierze odporności.
      Chyba, że inne dziecko zaraża:
      http://www.pepsieliot.com/naturalne-sposoby-rzesistkowice-chorobe-ktora-bywa/

     8. Karolina 27 listopada 2017 o 09:53

      Był podłączany pod biorezonans na mykoplazmę. Przy glistach pani od biorezonansu nie proponowała podłączenia, tylko krople.

     9. grzegorzadam 27 listopada 2017 o 10:30
 25. Migotka 27 listopada 2017 o 19:39

  Pisałam wyżej że u mojego syna mimo że troszkę kaszle ,dziś pojawiła się gorączka?wirus może tak sobie powrócić? Czy to raczej ż
  Zęby?

  1. grzegorzadam 28 listopada 2017 o 08:18

   dziś pojawiła się gorączka?wirus może tak sobie powrócić?”

   Raczej nie został skutecznie zlikwidowany.
   Gorączka to dobry objaw, oby nie przekraczała wysokich odczytów.

   1. Migotka 28 listopada 2017 o 11:45

    Inhalacje nie trwają dłużej niż 10 sekund no mały się złości i nie chce tego.lekarz zaproponował antybiotyk ale mówi że jest ok ze nie jest gorzej niż było,więc mam wrócić jutro np żeby zdecydować ostatecznie

   2. Migotka 28 listopada 2017 o 11:49

    Nie mam już magnezu do kąpieli sklep jest daleko a w aptece oczywiście że nie maja

    1. grzegorzadam 28 listopada 2017 o 13:00

     magnez zamów choćby dzisiaj, najlepiej w większym opakowaniu.
     Do tego do wanienki sodę, sól kamienną, kieliszek wody utlenionej.
     Wszystko pięknie przejdzie przez skórę.

     Antybiotyk nic tu nie pomoże, ale decyduj.

     1. Ania 8 grudnia 2017 o 22:34

      jak mają się inhalacje z WU na zapalenie oskrzeli? Dr przepisał córce oczywiście steryd wziewny nebbud, ja zaczęłam robić inhalacje z WU. Robiłam kalibrację wit c, córka przyjęła 22g wit c i nie przekroczyła progu jelitowego, za to rano na następny dzień skarżyła się na bóle nóg(zawsze tak ma jak więcej wit c przyjmie.

     2. grzegorzadam 9 grudnia 2017 o 09:47

      córka przyjęła 22g wit c i nie przekroczyła progu jelitowego,”
      Za mało jak widać, do skutku, do biegunki.

      ”za to rano na następny dzień skarżyła się na bóle nóg( ”
      Moczy stoppy w magnezie, sodzie, soli?
      Może tu jest problem.

      ”jak mają się inhalacje z WU na zapalenie oskrzeli? ”
      Dobrze, są elementem leczniczym, nie tylko z WU, jest soda , glutation jeszcze i inne:
      http://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

      jak są pasożyty, będą reakcje, poczytaj dr Wartołowską i całość, zrób biorezonans:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 26. Migotka 28 listopada 2017 o 08:05

  Zęby raczej nie bokaszel wciąż jest .kalibracja zrobić strzykawka np? Mały nie chce pić non stop..dowystapieniabiegunki tzn że ma robić ciągle kupę czy aż zrobi kupę?witaminę c zmieszać z soda Bo on ma tylko rok

  1. grzegorzadam 28 listopada 2017 o 08:17

   Jest infekcja, z kalibracją u takiego malucha nie szarżowałbym.
   Kąpiele? inhalacje?

   1. Martama2 26 marca 2018 o 12:18

    Hej tym razem pisze do Ciebie w sprawie syna 7,5 roku. Ogolnie nie je glutenu od dziecka, nabialu z wyjatkiem Grzechow slodyczwych, babcie itp. Odrobaczany w styczniu decarisem tydzien po tyg 50 mg na jego 20 kg, potem oczyszczany enterosgelem. Na stale rano bierze b conplex dr. Jarrow wit c 1000 spiruline i desloratydyne (igg stale 500) W sobote rano i w niedziele wiecsorem Biegunka z resztkami lekko czerwone gardlo i kaszel, a dzisiaj BÓL brzucha ostry lewa strona od pepka jelita, kupa w koncu trzykolorowa do nocnika poddana analizie, wpirw zielona niestrawiona tabl spiruliny calosci jakies pestki ogorka marchew, na koncu kwasna biegunka. Ja juz nie mam sily do jego brzucha, rabo wypil 700 ml soku tloczonego z jablek o tp chyba pptegowalo. Gazy po bananie tak cuchnace ze ma. Zakaz, nie wiem czy isx z nim do gastroenterolog (raz bylam mial 3 lata wiecej nie poszlam bo kazala wprow gluten czy odrazu oddac kupe do istytutu mikroekologii w poznanii Na Kyber Kompakt badanie,?

    Po tej wielkiej kupie przestało go bolec dalam mu wielki kubek wody z 2 gramy askorbiniabu szczypta kwasu laskorvibowego, szczypta soli, gram moze pół Magnezu chlorku, i wypil wszystko. Kupil mu orsalit? On nie trawi chyba. On kocha sól ssac2 takie bryłki każe przed i po jedzeniu ale fakt ostatni tydzien zapominalisnmy. Co bys zrobil z takim dzieckiem? Gazy ma wynika z tego po fruktozie. Nie wjem jak winogrona musze sie przyjrzeć.

    1. grzegorzadam 26 marca 2018 o 13:36

     Desloratadyna- przeciwhistaminowe i inhibitory niczego nie leczą, piszemy o tym w kółko.

     Sól kamienna ma lepsze działanie.

     zastosuj metody z tematu systematycznie z inhalacjami.
     Mogą być pasożyty jelitowe, woda z solą i zioła:
     https://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     1. Pepsi Eliot 26 marca 2018 o 13:38

      Grzegorzu powinieneś odświeżyć linki do moich wpisów, bo te co masz nie przekierowują, tylko pokazują nowy link. W tym wpisie już podmieniłam na właściwy.

     2. grzegorzadam 26 marca 2018 o 17:44

      Cały czas odświeżam strony.
      Coś robię nie tak.

     3. Pepsi Eliot 26 marca 2018 o 18:43

      no nie wiem, otwieram i kopiuję adres i jest normalnie

     4. Martama2 7 kwietnia 2018 o 16:29

      Dzięki, odstawilam Desloratydyne 7 latkowi, i robil 2,3 razy dziennie inhalacje z WU, do tego on je brylki himalajskiej przed ibpo jedzeniu bo lubi, i wyobraz sobie Desloratydyny brak a wysypka z twarzy zeszla…

     5. grzegorzadam 10 kwietnia 2018 o 06:53

      wyobraz sobie Desloratydyny brak a wysypka z twarzy zeszla…”

      To dowód , że przyczyną nie jest brak ”leku” 😀

 27. Artur 19 grudnia 2017 o 22:15

  czy nebulizatorem można podawać witaminę C ?

 28. Natalia 25 stycznia 2018 o 15:58

  Czy jeśli osoba dorosła będzie robić inhalacje WU odpowiednio rozcienczona do 0,5 % to ma to wpływ na cały organizm czy tylko na drogi oddechowe czyli płuca, gardło, nos?? Czy efekt będzie taki sam jak przy zażywaniu doustnie? I czy można robic inhalacje o każdej porze dnia?

 29. Natalia 26 stycznia 2018 o 07:21

  Aha czyli działanie takie same jak przyjęcie doustnie. I trzeba się trzymać tego by rozcienczyc WU 3% do 0,50%?

  1. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 09:34

   Na początek może być nawet 0.1% + sól fizjologiczna, można kupić lub zrobić w domu
   z destylowanej (dr Fischer)

 30. Natalia 26 stycznia 2018 o 10:01

  a jakie to musza być proporcje? Czyli ile WU i soli fizjologicznej aby wyszło to 0,1 %…I ile razy dziennie i przez jaki okres można robić inhalacje. Ja ogólnie zazywam msm z wit c, i posiadam G&F, d3 i k2, omega, cynk….oraz pije Mace…..czy to wszystko można stosować 1 dnia? Czy jeszcze należy cos dołozyc aby wszystko współgrało?

  1. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 10:44

   a jakie to musza być proporcje?”
   Jest w temacie.
   ”Potem z 3% robisz 0.25% do 0.5%
   Jak to robić jest w tym linkach źródłowych: 1,2,3,4 lub tutaj:
   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

   Ile razy:
   http://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

 31. Monika 14 lutego 2018 o 21:31

  grzegorzadam – dzięki, że w pewnym momencie podsunąłeś mi linka o opaskach solnych. Obiecałam, że napiszę jak działają. Rewelacja! Podziękowanie wpisuję tutaj, ponieważ najczęściej wykorzystuję je przy kaszlących dzieciach. 4,5 i 7,5 lat. Działa natychmiast, koniec leczenia po 4-5 nocach z opaskami na piersiach. U nas syropki nie przeszły, WU w inhalacjach działa, ale bardzo powolnie, dla mnie świetna, ale na katar. Zresztą od momentu wprowadzenia opasek solnych u dzieci jak tylko zaczynają kasłać – gile w ogóle się nie pojawiają. Rewelacja do tego stopnia, że proponuję wpisać to jako jeden z punktów na powyższą listę. Nie wiem, czy inne matki stosowały te opaski w ten sposób – ale na kaszel u dzieci działa naprawdę doskonale. Zresztą nie tylko na dzieci – na sobie też testowałam i to samo. Z jednym tylko zastrzeżeniem – mam wrażenie, że opaski solne leczą tylko świeże zmiany.

  1. grzegorzadam 14 lutego 2018 o 22:34

   Najważniejsze są takie praktyczne uwagi 🙂

  2. Kats 13 kwietnia 2018 o 09:50

   Monika- bardzo bym prosiła czy mogłabyś opisać jak zrobiłaś taka opaskę dla malucha? Z bawełnianych ręczników? Kurcze myślałam, że tetra byłaby może ok, bo już widzę jak moje dziecko daje się czymś w ogóle przewiazywac już nie mówiąc o jakichś grubych warstwach;p

 32. monika 16 kwietnia 2018 o 13:16

  najpierw odciśnięta tetra – 3 łyzki soli na 1 litr bardzo ciepłej wody. Na to owijam flanelką i jeszcze ręcznikiem. Obwiązuję i na to dopiero pizamka 🙂 Kompres ma być ciepły

 33. Ania 26 czerwca 2018 o 16:03

  czy jest jakaś granica w przyjmowaniu msm u 4 latków? 10g MSM dziennie czy to nie będzie za dużo?

  1. Pepsi Eliot 26 czerwca 2018 o 21:53

   oczywiście że za dużo, należy odwzorować ilość mniej więcej do wago dziecka, i generalnie porozmawiać z pediatrą.

   1. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 07:31

    nie znam pediatry mającego wiedzę w zakresie MSM…
    Ale może nie znam wszystkich 🙂

  2. Migotka 21 listopada 2018 o 15:11

   Monika jaka sol ?klodawska. Obwija sie klatke i gardlo ?na cala noc?

 34. Alicja 19 listopada 2018 o 00:27

  Witam. Ja mam od dwóch miesięcy problem z kaszlem u dziecka 2,5 letniego. Najpierw kupiłam mu syropy ktorezawsze mi przepisuje lekarz ale nie zadziałały. Potem poszłam do lekarza dostaliśmy antybiotyk brał go 10 dni nie pomogło. Poszliśmy znów , mocniejszy antybiotyk na 5dni. Dziecko Niny zdrowe poszlo do żłobka. Po 3dniach wróciło z kaszlem i katarem. Pomyślałam że ma salaba odporność towitamina C w kroplach, i jakieś witaminy wzmacniające sanbucol czy coś takiego plus inhalacje taka wodą z czymś. Nie wiem teraz bolerzymy wszpitalu i nie mam jak sprawdzić. Tydzień minął i dziecko coraz gorzej się czuło. Kaszel nie dawał mu spać. Wzięłam wolne poszłam do lekarza znów. Kolejny tydzień na inhalacjach z lekarstwem tym razem plus kolejne syropy. 10 dni i 4 butelki syropów poszły. Maly zaczal goraczkowac. Zrobiłam syrop z czosnku: wyciągnęłam całą główkę czosnku i z 10 łyżek miodu, dwie szklanki wody i cutryna cała. Trzy dni po jednej łyżeczce rano mu dawałam. Płakał że go to pali. I dla mnie też było mega palace bo sobie duża lyzke brałam. Po tym trzecim dniu mały nadal kaszlał , dostał gorączki i przestał jeść. Nie wiem czy tood tego czosnku?? Coś mu porobiło się w brzuszku?? W żłobku nie jadł nic ,w domu tylko serek Danii i kaszkę. Następnego dnia nic w zlobku nie jadł znów, dostał po żłobku obiad makaron z sosem z mięsem ok 15:30. O 18 zaczął wymiotować tym makaronem i płakać ze go boli brzuszek i tak jeszcze 5 razy, ostatnie dwa sama wodą. Pojechałam wiec o 22 do falck i dali mi coś nawadniającego i skierowanie do szpitala jeśli nadal będzie wymiotował. Mały był tak wykończony że wypil i zasna. Rano do żłobka o 6:15 poszedł a o 8 mnie ściągali z pracy ze 6 razy zrobił kupkę. Biegunka. I że nic nie je i nie pije. Dziwne bo jak mnie zobaczył to powiedział że chce pić i chlebka. Dostał , napił się . Jeść nie chciał. O 13:40 mieliśmy lekarza. Kolejne leki na biegunkę i nowe elektrolity (kolejne 50zl, łącznie już ok 400zl ). Dziecko dostało następnego dnia gorączki i kaszle coraz gorzej. Biegunki już nie ma. Od dziś rana jesteśmy w szpitalu. Ciągle proszę sie od dwich miesiecy o skierowanie na prześwietlenie płuc i lekarze nie widzą potrzeby idioci. Badania krwi super, a dziecko w gorączce i kaszle, nie je ,tylko pije. Proszę o pomoc jakie badania mu zrobić i gdzie o nie poprosić prywatnie albo gdzie pojsc? Chce poznać przyczynę a nie tylko syropkami zalewać objawy lub dawać mu antybiotyki nie wiadomo nawet czy na to co mu jest.
  Proszę o pomoc!
  Alicja

  1. grzegorzadam 4 grudnia 2018 o 00:03

   kąpiele i inhalacje, masz w temacie.

  2. grzegorzadam 4 grudnia 2018 o 00:04

   w domu tylko serek Danii ”

   mas wyżej artykuł Lasta.
   Czytajcie ludzie całość !

 35. Weronika 20 listopada 2018 o 13:52

  Pepsi,
  Jak mogę pomóc 11-miesięcznemu dziecku; od tygodnia mokry kaszel i zielony katar, który występuje gdy nie robię inhalacji WU. Oskrzela czyste, dochtore przepisał antybiotyk którego nie podałam..

  1. Pepsi Eliot 20 listopada 2018 o 16:35

   czym wzmacniasz jego odporność, bierze D3 zK2? robiłaś tę kalibrację z sokiem?

  2. grzegorzadam 4 grudnia 2018 o 00:05

   od tygodnia mokry kaszel i zielony katar, który występuje gdy nie robię inhalacji WU.”

   konsekwentnie to stosuj + kąpiele.

 36. Weronika 20 listopada 2018 o 21:00

  Podawałam 500 mikrogram D3, od dwóch dni zwiekszylam dawkę do 1000. Jeśli chodzi o kalibracje to boję się jej ponieważ kiedy sobie podam za dużą dawke wit.C -(jesteśmy KP) boli go brzuch i potrafi płakać nawet godzinę.
  Katar i kaszel zaczął się wraz z sezonem grzewczym, trwał 3 tygodnie. Następnie było 2 tygodnie spokoju a teraz znowu…

 37. zieloOna 31 grudnia 2018 o 22:46

  Kochani,
  u dziecka 11 mies. kaszel ok miesiąca, syropki z cebuli, zakwas buraczany, syrop prospan, inhalacja z soli… nagłe pogorszenie i diagnoza zapalenie płuc.

  Osłuchowo – szmery na płucach i oskrzelach, podniesione CRP, na zdjęciu RTG zawalone obustronnie płuca.

  Brak gorączki, zaczynały się duszności – czy to mozliwe że zapalenie płuc bez gorączki????

  Jakie macie stanowisko ws inhalacji z pulmicortu i atroventu?

 38. Edyta 5 stycznia 2019 o 13:01

  Dlaczego nie podawać k2mk7 z suplementu? Córka 18m. Od pół roku przyjmuje 2000j d3 i 50 K2. Zalecenie dr Jaskowskiego. Ja biorę 6000j D3 i 100k2. Miał.niski -42 poziom.
  Dodam, że córka jadła mięsa i jak sporo teraz odrzuciliśmy mięso…

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2019 o 13:09

   możesz podawać, nie wiem jakie dziecko ma poziom 25(OH)D, gdy matka karmi, wystarczy dobry pokarm i oczywiście bardzo ważne jest słońce. Dla zdrowego dziecka poziom 50 jest wystarczający, Ty trzymaj 60-70

 39. Edyta 5 stycznia 2019 o 13:10

  Córka nie była jeszcze badana w ogóle. Wiec jakie badania polecasz?

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2019 o 13:16

   jak się nic nie dzieje podstawowe, mocz, morfologia, B12, żelazo, ferrytyna i 25(OH)D, elektrolity czyli sód i potas

 40. Ivyt 29 stycznia 2019 o 22:02

  Czy zamiast wody destylowanej można używać wody demineralizowanej ? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Podobno się jakoś różnią. Mąż kupił 5 l baniak.

 41. Beata 2 lutego 2019 o 15:04

  Czy można inhalować się wodą utlenioną z solą fizjologiczną zamiast wody destylowanej?

 42. Olak 4 marca 2019 o 15:05

  Droga Pepsi, biorezonans Volla czy Vegatest?? jaka metoda jest lepsza?

  1. Pepsi Eliot 4 marca 2019 o 15:33

   biorezonans na urządzeniu minimum Bicom 2000 i bardziej nowoczesne

   1. Olak 4 marca 2019 o 15:45

    w klinikach podają metodę niekoniecznie urządzenie. Jest coś poleconego w trójmieście?? proszę
    Dzwoniłam o Volla – u dzieci poniżej 3 lat nie robią. Chcemy sobie zrobić i małemu (11 mieś.)

    1. Pepsi Eliot 4 marca 2019 o 16:30

     nie róbcie, to za wcześnie, zróbcie mu po prostu kurację z pestek dyni, mogę podać rozpiskę

 43. Olak 4 marca 2019 o 16:35

  Poproszę

  1. Pepsi Eliot 4 marca 2019 o 16:42

   Zalecenia dla dziecka rocznego:
   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1 gram Chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie) dzieci lubią chrupać
   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?
   Możesz podawać dziecku do ssania 1/2 tabletki D3+K2 TiB (1000 jednostek D3 na każde 11 kg dziecka),

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj do kąpieli dziecka mniej niż kieliszek ok. 75 mililitrów chlorku magnezu TiB, lub soli Epsom TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.
   Najpierw podaję przepis dla dorosłych:

   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   I oczywiście wszystko to co we wpisie w sytuacjach zapalnych, awaryjnych, czyli kalibracja C

   1. Olak 4 marca 2019 o 17:35

    Dziękuję Pepsi, tego oczekiwałam:) kierunkowa instrukcja

 44. iwoblo 6 kwietnia 2019 o 19:27

  Czy do zrobienia roztworu tego z wodą utlenioną mogę użyć soli fizjologicznej 0,9% zamiast wody destylowanej? bo teraz tylko to mam pod ręką… pomocy…

 45. ivyt 7 kwietnia 2019 o 20:48

  Pepsi, dziecko 1,5 roku. Stosuje caly czas 0,25% roztwor od paru miesiecy. Kiedy zwiekszyc do 0,5%?

 46. gosia 19 maja 2019 o 00:26

  poradźcie cos na rope pałeczki błekitnej ,plis!!!!!!!!!!!!!11

  1. Pepsi Eliot 19 maja 2019 o 06:01

   kurkumina, miód manuka, czosnek, żeńszeń This is BIO, jednoczesne wzmocnienie odporności, bo to zakażenie krwi ma tylko wtedy miejsce, gdy spada odpornośc

 47. gosia 19 maja 2019 o 08:15

  jak dochodzi do zakażenia pałeczka ropy błekitnej prosze bardzo o odpowiedź

  1. Pepsi Eliot 19 maja 2019 o 11:39

   wszyscy się z tym stykamy, jest w ziemi, w szpitalach bywa, ale wysoka odporność chroni przed zakażeniem, przy mukowiscydozie jest szczególnie groźna

 48. gosia 19 maja 2019 o 08:20

  ile podawac tej kurkuminy, miodu manuka, żeńszenia 15 letniej dziewczynie.Czy 1/2 tabl green &fruits tez mozna , daje jej 1/2 tabl chlorelli,1/4 spiruliny , 1 tabl d3+k2 do ssania,1 tabl omega 3 .Pepsi kochana czekam na odpowiedz gdyż bede mogła sobie to zamówić

  1. Pepsi Eliot 19 maja 2019 o 11:37

   Ile waży, ona by już mogła wzmocnić się kuracją 1 całą tabletką do śniadania

 49. gosia 19 maja 2019 o 08:28

  peps kiedy bedzie żeńszeń tis bio

  1. Pepsi Eliot 19 maja 2019 o 11:36

   wszystko już jest, tylko rozpakowujemy ogromną dostawę, sukcesywnie wejdą na stan w tym tygodniu wszystkie braki This is BIO

 50. gosia 19 maja 2019 o 14:04

  Pepsi corka wazy 51 kg ile podawać jej tej kurkuminy,miodu manuka i żeńszenia

  1. Pepsi Eliot 19 maja 2019 o 15:16

   1 G&F TiB do śniadania, masz kurkuminę, czy kurkumę? Miód manuka to jedzenie, może jeść ile chce, żeńszeń łyżeczkę,podawaj jej takiego mikas, coś jak 4 szklankkę, woda z cytryną baza, do tego miód manuka, żeńszeń, kurkuma, niech popije algi. To rano na czczo, przed śniadaniem. Do śniadania G&F 1 oraz po śniadaniu D3+K2 TiB (jaki ma poziom 25(OH)D?) i Omega 3 TiB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *