Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 008 511
62 online
35 461 VIPy

O co chodzi z tym estrogenem i testosteronem? Możesz się bardzo zdziwić

Kobieta, estrogen i testosteron

To wszystko mega ważne szczególnie dla tej ślicznej uśpionej, identyfikującej się ze swoim ego i ciałem

Jednak wbrew temu, co się sądzi w pierwszej kolejności spada poziom yyy… zgadnij.

Szalenie ważne żeńskie hormony, podpalam knota świecy z mieszanką estradiolu, estronu, estriolu, progesteronu, oraz yyy… testosteronu

Posłaniec nigdy nie miał dobrej prasy, bo zawsze znalazł się ktoś, kto za złą, czy też fałszywą wiadomość, obwinił listonosza. Na tym polegała inkwizycja. Niekiedy nie udaje się oddzielić ziarna od plew, ale na naszym etapie poznawczym lepsze to, niż ewentualne wylanie dziecka z kąpielą.

Hormony napełniają nasze życie muzyką, a gdy w Twoim ciele panuje równowaga hormonalna, możesz naprawdę poczuć się wspaniale. Gdy obok równowagi panuje również obfitość hormonów, Matka Natura wręcz wielbi te kobiety, bowiem w tym momencie prawdopodobnie są w szczytowej formie rozrodczej.

Hormony spadając, odbierają zdolność reprodukcyjną kobiecie i można sądzić, że stają się w końcu nieprzydatne.

Z punktu widzenia rozmnażania jest tu jakaś logika, ale CZY CENTRALNIE?

Dr Tomas Campbell (ten od wielkiego badania China Study, nie od kwantowej teorii wszystkiego) uważa, że w pewnym wieku estrogeny kobiecie nie są jakby potrzebne, trochę upraszczam, a przynajmniej, że przeważają korzyści, z ich nikłej ilości, w postaci zmniejszenia prawdopodobieństwa raka.

Skoro wiec na diecie wegańskiej następowała szybsza menopauza, dr Campbell widział w tym dobrodziejstwo prozdrowotne dla kobiet.

Porównując częstotliwość występowania raka piersi u kobiet z dużą ilością estrogenów w wyniku diety pełnej białka zwierzęcego (przebiałkowanej) w krajach wysoko rozwiniętych.

Estrogeny zakwaszają organizm, podobnie jak białko zwierzęce (100 % izolat serwatki CFM jest tutaj chlubnym wyjątkiem).

Zdania w temacie żeńskich hormonów są podzielone i w zależności od złotoustych, a to straszy się kobiety hormonami, a to każdej pannie z trądzikiem, czy uprawia seks, czy nie, podaje się środek antykoncepcyjny.

Oczywiście spadki hormonalne zaczynają się na długo przed menopauzą, pomimo myślenia co poniektórych, że poziom hormonu reprodukcyjnego jest w porządku, dopóki nie dobrnie się do menopauzy w wieku około 52 – 55 lat.

W rzeczywistości, poziom hormonów u kobiet zaczyna spadać już w wieku 30 lat. Po czym następuje ruch jednostajnie przyspieszony.

Kobieta, estrogen i testosteron

Z  jakichś powodów nie jesz białka zwierzęcego? Jesteś wege, albo potrzebujesz więcej alkalizacji?
Polecam Ci wybitnej jakości organiczne białko z brązowego ryżu Rice Piotein This is BIO


Estrogen

Estrogen jest szeroką kategorią składającą się z trzech elementów: estradiolu, estronu i estriolu

Fakt, estrogen jest hormonem, który produkuje istotę kobiecości awatara, kształtuje osobowość kobiety, jej umysł, emocje, oraz oprogramowanie ego. Szczególnie tej głęboko uśpionej, identyfikującej się ze swoim ego i ciałem. Właśnie wtedy estrogen sprawia, że kobiety czują się zmysłowe, piękniejsze, inteligentniejsze i z wilgotnymi na zawołanie pochwami.

Estrogen stanowi niejako podstawę dumy uśpionej kobiety, jej witalności i zmysłowości. Intelekt ceniony na naszej matrycy również wymaga większej gimnastyki, gdy spadają estrogeny. Estrogen ma istotny wpływ na ponad 300 systemów działania awatara, w tym na wiele tkanek i narządów, takich jak mózg, wątroba, kości, skóra, drogi moczowe i układ krążenia.

Niedobór estrogenów jest często przyczyną tych okropnych migren u kobiet, które cierpią na nie już od późnych dwudziestek, czyli dwadzieścia osiem, dziewięć i tak dalej. Estrogen bezpośrednio zmniejsza stan zapalny, blokując cząsteczkę zwaną NFkB (czynnik jądrowy kappa beta). NFkB jest w dużym stopniu odpowiedzialny za stan zapalny w organizmie, a gdy poziom estrogenów jest niski, nie ma tego czegoś, aby zablokować ową cząsteczkę i kobiety stają się podatne na migreny.

Estrogen pomaga zapobiegać chorobie Alzheimera i demencji, co również dowodzi, że estrogen przydaje się kobietom tu i ówdzie.

Estriadol

Estradiol jest wytwarzany w jajnikach przez proces aromatyzacji, w którym hormon androgenowy androstendionu jest przekształcany do estronu, który jest następnie przekształcany do estradiolu.

Mniejsze ilości estradiolu wytwarza się przez korę nadnerczy, mózg i ściany naczyń krwionośnych.

Testosteron w ciele może być również przekształcony do estradiolu.

Estradiol jest hormonem wzrostu odpowiedzialnym za powiększenie piersi, a także za zmiany kształtu ciała, kości, stawów i odkładania tłuszczu.

Modyfikuje strukturę i skład tłuszczu w skórze i odgrywa znaczącą rolę w kobiecym zdrowiu psychicznym.

Dlatego nagłe spadki estradiolu, jego niskie poziomy korelują z depresją i lękami.

Wielokrotnie wykazano w badaniach, że estradiol jest odpowiedzialny za ochronę tkanek piersi, gdy zrównoważony zostaje progesteronem i testosteronem.

Taka akcja dodatkowo hamuje utratę masy kostnej, poprawia pamięć i sen. Estradiol daje kobiecie miękką i jędrną skórę, głowę pełną lśniących włosów, a także blask związany z pojęciem piękna.

Estriol

Estriol jest metabolitem estradiolu i estronu

Osobny rozdział, który dzisiaj tylko dotknę, jest estriol i ciąża, w tym łożysko.

Już w 1987 roku w wyniku badań jednoznacznie stwierdzono, że estriol chroni kobietę przed rakiem piersi i macicy w badaniu klinicznym trwającym 5 lat.

Ciąża podnosi poziom estriolu spektakularnie.

Według naukowców z UCLA Medical School u kobiet w ciąży ze stwardnieniem rozsianym (SM), estriol zauważalnie zmniejsza objawy choroby. MS jest chorobą, która uderza w kobiety, u których wystąpiły spadki hormonalne.

No właśnie, jakby co, weź Maca This is BIO


Estron

Estron jest wydzielany przez jajniki i korę nadnerczy.

Jest to jedyna forma estrogenu, która jest naturalnie obecna w dowolnej ilości u kobiet po menopauzie, stąd jego przydomek „staruszka estrogenów”.

Estron powinien występować w idealnym stosunku 1 do 2 z estradiolem.

Kiedy u kobiety z powodu wieku, następuje spadek produkcji estradiolu wskaźnik ten staje się nieadekwatny do wzorcowego, co jest związane z rozwojem raka piersi.

To jest główny powód, dla którego rak piersi zwykle nie rozwija się, aż do menopauzy kobiety.

W pre-menopauzalnym okresie testosteron może być także przekształcony do nadmiernego wzrostu estronu, stanu, któremu można łatwo zapobiec przez wyciąg z brokułów.

Kobieta, estrogen i testosteron

Testosteron

W pierwszej kolejności spada poziom testosteronu (sic!)

Okresy stają się mniej regularne, przez co bardziej nieprzewidywalne, pojawiają się coraz częściej zmiany nastroju, rozwijają się na całego objawy PMS, włosy są teraz cieńsze, a tycie zaczyna być problemem.

Jedną z najpewniejszych oznak, że poziom testosteronu jest niższy, jest spadek libido.

Aktywność seksualna, która bywała piękna, poetycka, wręcz transcendentna w dzieleniu się z drugim człowiekiem może stać się wręcz uciążliwa. Zamienić się w odwalanie pańszczyzny, czyli obowiązkiem

Ze spadkiem poziomu testosteronu niejako żywotność kobiety skupionej na swoim ciele zaczyna zanikać. Ożesz.

W końcu porche 911 nierównowagi hormonalnej zamienia się w skodę octavia z nocnymi potami, niepokojem, głębokim smutkiem, depresją, zmęczeniem, dalszą utratą energii, bólami głowy, utratą koncentracji i uwagi, słabym napięciem mięśni, zmniejszeniem tolerancji na wysiłek, no i osteoporozą.

Wzrasta też poziom cholesterolu, występują zaburzenia czynności serca, niezdolność, albo tylko obniżona zdolność tolerowania stresu, pogarsza się pamięć i występują zaburzenia funkcji poznawczych. No pięknie.

Szczególnie, gdy od zawsze spodziewałaś się, że coś takiego nastąpi, byłaś czujna, jak Indiana Johnes wypatrywałaś oznak menopauzy, czytałaś magazyn Twój Styl i Zwierciadło, śledziłaś Google. I faktycznie, w tej nowej sobie pełnej usterek, z satysfakcją dowodzisz, że menopauza istnieje i jest ohydnym faktem. Idziesz więc na HTZ, bo rezonujesz z nią, jak stopa Kopciuszka ze szklanym pantofelkiem rozmiar 34 (dzisiaj byłby to duży problem aby uznać ją za zgrabną:)

Rozumiem, ściskam, akceptuję, z tym, że teraz się nie zajmuję.

Z kolei jakby to, to też weź Maca This is BIO


Dobry wpis poszerzający wiedzę w temacie:

Historia i polityka bioidentycznych hormonów 

Kobieta, estrogen i testosteron

Bioidentyczna HTZ? Serio?

Biodentyczne hormony podane kobiecie po menopauzie, wg opublikowanych badań na pawianach, działają jako inhibitor aromatazy, czyli wyłącza wzmożoną produkcję estrogenów w piersiach przez kobiety w okresie menopauzy. Kobiety z grupy wysokiego ryzyka, już po wycięciu guzów, które przyjmowały bioidentyczny estrogen wraz z progesteronem i testosteronem czuły się znacznie lepiej i zmniejszały ryzyko zachorowania.

Niektóre kobiety zostały uświadomione, że HTZ niesie ze sobą również wiele niepożądanych skutków ubocznych, w tym w postaci nieprzyjemnych/poważnych chorób, jednak każdy lekarz bardzo chętnie proponuje kurację hormonalną, a kobiety grzecznie starają się nie odmawiać lekarzowi.

Tak czy siak poszła fama z inicjatywy Zdrowej Kobiety, że hormony farmaceutyczne to niekoniecznie dobry wybór. Jednak w marketingu nie może być mowy o pustce, dlatego na to miejsce musiał pojawić się jakiś substytut. Najpierw Europa, a następnie Stany, zaczęły promować podobno bardzo bezpieczne, gdyż bioidentyczne hormony.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wspierające dotlenianie, oczyszczanie,

NAWADNIANIE i odżywianie komórek!


Dwa pytanka:

Czy istnieją powody, aby pogodzić się i w razie ewidentnej potrzeby zdecydować na terapię hormonalną?

Odpowiedź brzmi: – Tak

Czy bioidentyczne hormony możemy przyjmować bez ryzyka?

Odpowiedź brzmi: – Nie

Łaj not?

Owszem bioidentyczne hormony syntetyzowane są z naturalnego materiału wyjściowego, takiego jak meksykański yam, czyli słodkie ziemniaki bataty, albo z soi.

Związki wyjściowe faktycznie są sterolami roślinnymi zwanymi diosgenina i stigmasterol

Ale w tym momencie właśnie kończy się pojęcie naturalne, czy też bio

Bowiem od tego teraz związki te zostają poddawane reakcjom chemicznym w laboratoriach prowadzących do syntezy hormonów takich jak progesteron, estrogeny i testosteron.

Niestety końcowe produkty tych procesów są już hormonami syntetycznymi, które nie są chemicznie identyczne z hormonami, które produkują nasze ciała.

NIE SĄ więc bioidentycznymi hormonami, chociaż się tak ładnie nazywają.

Mają inne proporcje węgla, niż w ludzkich hormonach, a także zawierają mieszaninę stereoizomerów, których działanie w naszym organizmie jest tak naprawdę trudne do przewidzenia.

Gdy lekarz zaczyna przemawiać od czapki, że bioidentyczne hormony są pozbawione skutków ubocznych, naturalnie całkowicie pozbawione ryzyka, owszem możesz rozważyć ich przyjęcie, niekiedy jest mus.

Ale i tak dla zasady, dochtore należy uszczypnąć w genitalia.
Niech się opamięta:-)

Kobieta, estrogen i testosteron

Dobra, to mamy, nie zapominaj tylko, że bioidentyczne hormony NIE SĄ bioidentyczne

Progesteron

Progesteron ma uspokajający wpływ na organizm

Buduje kości i jest naturalnym diuretykiem i spalaczem tłuszczu. Przywraca właściwy poziom tlenu komórkowego, poprawia napięcie naczyń, normalizuje krzepliwość krwi i zapobiega cyklicznym migrenom i płytkom tętniczym.

Progesteron pomaga zrównoważyć działania estrogenu i działa wraz z estrogenem i testosteronem zapobiegawczo przeciwko rakowi, lub innym chorobom degeneracyjnym. Niski poziom progesteronu podczas badania krwi, jednocześnie objawia się drażliwością, lękami, zachowaniami obsesyjnymi, przyrostem masy ciała, wzdęciami, świądem, poceniem się, zaburzeniami trawienia, wzdęciami i utratą pamięci.

Progesteron naturalnie występuje w organizmie tylko podczas drugiej połowy cyklu miesięcznego

Kiedy poziom progesteronu spada, piersi pęcznieją i stają się bolesne w tym czasie. Naturalny hormon progesteronu podaje się kobietom w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Podobno działa też zapobiegawczo na nowotwory powiązane z gospodarką hormonów rozrodczych. Ponieważ progesteron występuje naturalnie w organizmie przez 15 dni w miesiącu, jak już, podawanie bioidentycznego progesteronu powinno przebiegać zgodnie z tym schematem.

Dopiero podczas ciąży progesteron jest stale obecny w ciele przez dłuższy okres czasu.

Polecam mój pomocny e-book Zmęczone nadnercza


Polecam pomocny wpis:

5-dniowe wyzwanie stresowe, czyli REKODOWANIE NADNERCZY

Zmęczone nadnerczaaaaaa

Zmęczone nadnercza mogą znacznie obniżyć produkcję progesteronu, dlatego uważa się niezmęczone nadnercza za ważny ośrodek zapobiegania rakom hormonozależnym.

Wiele kobiet doświadcza dominacji estrogenu, ale termin ten nie znaczy, że występuje nadmiar estrogenów, ale że nie ma wystarczająco dużo progesteronu!

Stan ten charakteryzuje się silnymi krwawieniami, które mogą zawierać skrzepy, niewyjaśnionymi wzrostami masy ciała, wzdęciami, oraz ciężkim przewodem pokarmowym, gdyż czują się jakby były wypełnione akurat betonem.

Kobiety przed menopauzą, które nadal produkują odpowiednią ilość estrogenów często mogą odzyskać równowagę hormonalną po prostu kupując tubkę progesteronu w kremie w sklepie ze zdrową żywnością. I stosowania go zgodnie z zaleceniami (wmasowanie w wewnętrzną stronę ud) w drugiej części 15 dni cyklu miesięcznego.

Niedobór progesteronu następujący w ciąży jest winowajcą depresji poporodowej. Zamiast brać syntetyczne antydepresyjne specyfiki, zapewniające wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, najlepiej właśnie użyć krem z progesteronem, który może być bezpiecznie stosowany po porodzie dopóki nie wróci przyjemne uczucie normalności.

Jednak jest to zabawa z hormonami, zawsze niewskazana szczególnie przy mięśniakach. W pierwszej kolejności stawiałabym na odstresowanie, zniwelowanie niedoczynności tarczycy i uleczenie swoich zmęczonych nadnerczy. Czyli dieta antyzapalna, 4 szklanki, bieganie i zwykłe suple.

Kobieta, estrogen i testosteron

Jeszcze trochę o testosteronie

Testosteron jest HORMONEM OSOBOWOŚCI KOBIETY we władaniu, lub rzadziej władającej silnym ego?

Dostarcza motywacji, asertywności, poczucia władzy i kontroli. Wpływa na ogólne samopoczucie. Z odpowiednim poziomem testosteronu kobiety są w stanie podejmować ryzyko, działać stanowczo i przeżywać swoje życie z zapałem. Kobiety bez odpowiedniego poziomu testosteronu działają, jakby tylko w szarościach. Testosteron sprawia, że ich życie nabiera żywych kolorów.

Testosteron przekazuje potężne efekty odmładzające kobietom, więc jak Ci na tym zależy to

Współpracuje z estrogenami, aby utrzymać skórę elastyczną, zwiększa gęstość mineralną kości, polepsza nastrój i zwiększa zdolność do odporności na stres. Kobiety, które mają większy poziom testosteronu łatwiej budują tkankę mięśniową, zaś niskie poziomy testosteronu są związane z zawałami serca, chorobą Alzheimera, osteoporozą i depresją. Testosteron poprawia wygląd ciała, rysunek mięśni, energię, chęć do korzystania z życia, seksapil i seksualne spełnienie.

adaptogen Maca

Oczywiście co za dużo, to nie zdrowo

Kobiety produkują zwiększone ilości testosteronu w okresie dojrzewania, szczytowe poziomy osiągają w okresie 20-25 lat. Wtedy też mają największy popęd płciowy. W okresie menopauzy kobieta ma zwykle połowę poziomu testosteronu ze swojego testosteronowego boomu.

Kobiety mające wysoki stosunek estrogenu do testosteronu, przy czym oba hormony są wysokie, bardzo dobrze wyglądają i mają dobre samopoczucie.

Testosteron jest wytwarzany w jajnikach i poprawia wrażliwość sutek i łechtaczki, wzmaga libido i łatwość w osiąganiu i jakości orgazmu. Spadek testosteronu powoduje zmęczenie, utratę pamięci, przyrost masy ciała w postaci tłuszczu, a nie mięśni, ataki paniki i brak motywacji.

To właśnie testosteron wraz z progesteronem działają na korzyść kobietom, które mogą w pełni korzystać z estrogenów bez ryzyka raka piersi, zmniejsza zapalenia, chroni serce, obniża poziom utlenionego cholesterolu i normalizuje poziom glukozy we krwi.

Podobnie jak w przypadku innych hormonów, równowaga jest kluczem do tego, aby móc docenić ich korzyści

Objawami zbyt dużej ilości testosteronu są zarost, ciało porośnięte włosami, trądzik i agresja. Testosteron może być przekształcany do DHT (aktywna forma testosteronu) i w jej wyniku może nastąpić utrata włosów na głowie. Rozwiązaniem tego problemu może być korzeń Macy, naturalnie wyrównujący hormony.

Testosteron promuje rozwój mięśni, wiadomo, że bez niego kobieta może cały dzień siedzieć na paczce i machać ciężarkami i żaden mięsień jej nie przyrośnie. Ta funkcja umożliwia testosteronowi wspieranie lepszego funkcjonowania dwóch narządów krytycznych, takich jak mózg i serce. Bez testosteronu mózg traci zdolność do dobrego funkcjonowania, a serce traci swoją siłę

Równowaga

Równowaga jest bardzo ważna, jak się okazuje również hormonalna. Przy objawach nierównowagi masz kilka opcji, bardziej, lub mniej świadomych. Możesz, też nic nie robić nowego, robić po prostu swoje, zacząć się budzić. Luzik.

Hormony? Proszę bardzo:)

Na podstawie:

  • Dr. Med Uzzi Reiss, Saldo Naturalnych Hormonów
  • Dr. Med Kathy Maupin, Założycielki BioBalance dla kobiet
  • Dr. Med. John Lee, Co lekarz może nie powiedzieć o raku piersi?
  • Dr. Med. Chalid Mahmud, Wywiad z Suzanne Summers, rozdział 22, Przełom (na margi, Suzanne aktorka, autorka i bizneswomen, była niejednokrotnie karcona przez wyznawców American Cancer, za promowanie alternatywnych metod leczenia raka).
  • „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko

(Visited 17 569 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Nata86 16 maja 2020 o 16:51

    Witam serdecznie,
    Mam 34 lata, wtorny zanik miesiaczki od ponad 2 lat (przysadka i jajniki nie chca wspolpracowac) Czy istnieje szansa ze przy stosowaniu HTZ okres powroci juz po zakonczeniu terapii?

    1. avatar Jarmush 16 maja 2020 o 18:29

      Próbowałaś już czegoś? Co radzi ginekolog?

      1. avatar Ewe77 29 maja 2021 o 14:56

        Dokładnie to samo mam co Nata86 przysadka i jajniki nie pracują ok progesteron na dnie próbuje naturalnie coś Pepsi podpowiesz

        1. avatar Pepsi Eliot 29 maja 2021 o 15:15

          Jest dużo artykułów na blogu, a możesz zacząć od e-booka o zmęczonych nadnerczach https://thisisbio.pl/e-book/4115-e-book-zmeczone-nadnercza-autorstwa-pepsi-eliot.html

          1. avatar Ewe77 29 maja 2021 o 15:22

            Dzięki kochana już działam?

  2. avatar sanex 16 maja 2020 o 17:39

    co myslisz o swiecach rytualnych ? pozbywaniu sie karm i klatw?

    1. avatar Jarmush 16 maja 2020 o 18:27

      to nie moje klimaty, sens jest w świadomości gracza i tylko tam trzeba sięgnąć

  3. avatar Aga 33 16 maja 2020 o 17:42

    Hej Pepsi
    Świetny artykuł zresztą jak wszystkie inne.Mam nadzieje że i tym razem pomożesz mi kochana?Od roku nie mam okresu ( 43 lata ) i dostałam właśnie miesiąc temu trwał dokładnie 2 tygodnie a to co wypływało to szok … skrzepy galaretowate o dużej powierzchni …. skończyło się okresu brak …. pogodziłam się z tym , zaakceptowałam ale to co od roku przeżywam jest nie do zaakceptowania … Poddenerwowanie z byle powodu ale okropna bezsenność … nie daje mi żyć … żadne leki nie wchodzą w rachubę ale ja już nie wytrzymuje z tą bezsennością. Pomóż błagam … badania z Twojej listy Ok , poziom wit D3 – 60 ale hormonów nie robiłam… przyznaje … Co mam zrobić …. jakie badania … co z bezsennością … Ps.Błagam ja chce spać ?? Aż tylko ???Napisz …Ps.Jak by co to 4 szklanki pije i biegam pare razy w tygodniu … Błagam o pomoc ???Kochana … ❤️

    1. avatar Jarmush 16 maja 2020 o 18:26

      To prawdopodobnie wcześniejsza menopauza. Jeśli w ciągu roku nie pojawi się okres, oznacza zatrzymanie miesiączkowania z powodu menopauzy. Masz trochę opcji. Przeczytaj podlinkowany test w artykule o zmęczonych nadnerczach i zrób test ciśnieniowy. Jakie TSH?

      1. avatar Aga 33 17 maja 2020 o 15:25

        Hej Pepsi … Super że odpisałaś … tsh wyniku teraz nie mam przy sobie i nie pamietam ale było idealne ?ale przypomniało mi się że co jakiś czas przynajmniej raz w miesiącu mam pare dni straszne zawroty głowy i bardzo niskie ciśnienie 85/ 50 …( lekarze twierdzą że taka moja uroda ?) kawy nie pije nie lubię mam odruch wymiotny , koniak nie wchodzi w rachubę nie pije alko … buziaki ?Pomóż chce tyko spać ????

        1. avatar Jarmush 17 maja 2020 o 20:37

          jeśli robisz 4 szklanki, do czwartej łyżka Maca This is BIO, jak nie robisz, po prostu dołóż do szejka. https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html
          nie tylko reguluje hormony rozrodcze, ale także działa energetyzująco, może podnieść ciśnienie jak filiżanka kawy, może ją zastąpić.

          1. avatar Aga33 18 maja 2020 o 07:59

            Dziękuje … Pepsi już działam … pomału kończą mi się Twoje suple i muszę na dniach zamówić ?może planujesz jakąś promocje niedługo … wiesz przy 3 -ce dzieci …to zawsze większy wydatek.Ps.Moją największą wygraną jest ze od czasu pandemii moje dzieci 6 letnie bliźniaki piją 4 szklanki …. starsze pije już rok ??❤️Widok cudny jak ustawiają się rano po 4 szklanki koleżanki moje nie mogą się nadziwić ?

  4. avatar Marcya 16 maja 2020 o 22:09

    Pepsi,czym myjesz włosy?kupnym produktem czy własną mieszanką?czytam o myciu soda oczyszczona i octem jabłkowym 8 zastanawiam sie cz6 może stosowałaś ta metodę

    1. avatar Jarmush 17 maja 2020 o 06:34

      Tylko organicznymi 100% BIO szamponami, i farby i rozjaśniacze też 100% Organic. Mam bardzo ładne włosy.

  5. avatar ChaiMate 17 maja 2020 o 05:08

    Droga Pepsi, w którym dniu cyklu badać wyżej wymienione hormony!

    1. avatar Jarmush 17 maja 2020 o 06:31

      Poziom hormonów płciowych u kobiet jest różny w zależności od dnia cyklu miesiączkowego. W związku z tym badania należałoby wykonać w każdej fazie cyklu. Tak wykonane oznaczenia dają pełny obraz zmian hormonalnym w cyklu miesiączkowym, ale tak naprawdę wystarczy zrobić to tak, jak piszę później.

      Pierwsze badania, czyli te w fazie folikularnej, najlepiej wykonać między 3 a 5 dniem cyklu, a kolejne, które wypadają w trakcie owulacji, między 12-14 dnia cyklu (przy 28-dniowym cyklu) lub na 12-14 dni przed spodziewaną miesiączką (w pozostałych przypadkach).

      Oznaczenia w fazie lutealnej przeprowadza się zazwyczaj ok. 21. dnia cyklu.

      TESTOSTERON

      Jeśli chodzi o testosteron, czyli oznaczanie androgenów, właściwie dzień cyklu nie ma szczególnego znaczenia, bo androgeny zmieniają się minimalnie.

      PROLAKTYNA

      Jeśli chodzi o prolaktynę, to najlepiej robić w 2 połowie cyklu owulacyjnego, najcześciej w 21 dniu cyklu.

      PROGESTERON

      Progesteron też tego dnia, czyli 21 dzień cyklu.

      ESTRADIOL

      Badania między 3 a 5 dniem cyklu, też dla kobiet przed menopauzą.

      Dodatkowo u kobiet, które monitorują owulację przy wspomaganiu zajścia w ciążę wykonuje się też między 12 a 14 dniem cyklu.

      <3

      1. avatar Mała Mi 29 maja 2021 o 19:27

        Droga Pepsi, za dwa miesiace skończę 48 lat. w tym miesiącu nie dostałam okresu i zastanawiam sie czy to już na mnie czas 🙂 Miałam objawy jak przed okresem jednak nie dostałam go. Od jakichś dwóch lat przed miesiączką parę dni miewałam nocne poty, dopadały mnie lęki zwłaszcza przed starością, stany depresyjne itp. Ale do rzeczy, skoro nie mogę wyliczyć w jakiej fazie jestem ( jeśli w ogóle jeszcze jestem:) ) to jak sprawdzić poziom hormonów tzn. chodzi o czas badania co dokładnie zbadać ? Pomóż proszę bo tylko Tobie ufam. Buziaki przesyłam

        1. avatar Pepsi Eliot 30 maja 2021 o 10:10

          Cykl dzieli się na dwie fazy: folikularną i lutealną, pomiędzy którymi (mniej więcej w połowie cyklu) występuje owulacja – uwolnienie komórki jajowej z pęcherzyka Graffa.

          Początek fazy folikularnej to pierwszy dzień cyklu, czyli pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego.

          W fazie lutealnej zwiększa się stężenie wytwarzanego w jajnikach progesteronu, który przygotowuje macicę do zagnieżdżenia się komórki jajowej, a następnie odpowiada za utrzymanie ciąży.
          Stężenie folikulotropiny i lutropiny spada, natomiast estrogeny utrzymują się na dość wysokim poziomie, a poziom prolaktyny obniża się. Jeżeli nie dojdzie do zapłodnienia, pod koniec cyklu ilość hormonów płciowych znacząco się obniża. Następnie pojawia się miesiączka i cały cykl się powtarza.

          Poziom hormonów płciowych u kobiet jest różny w zależności od dnia cyklu miesiączkowego. W związku z tym badania należałoby wykonać w każdej fazie cyklu. Tak wykonane oznaczenia dają pełny obraz zmian hormonalnym w cyklu miesiączkowym, ale tak naprawdę wystarczy zrobić to tak, jak piszę później.

          Pierwsze badania, czyli te w fazie folikularnej, najlepiej wykonać między 3 a 5 dniem cyklu, a kolejne, które wypadają w trakcie owulacji, między 12-14 dnia cyklu (przy 28-dniowym cyklu) lub na 12-14 dni przed spodziewaną miesiączką (w pozostałych przypadkach).

          Oznaczenia w fazie lutealnej przeprowadza się zazwyczaj ok. 21. dnia cyklu.

          TESTOSTERON

          Jeśli chodzi o testosteron, czyli oznaczanie androgenów, właściwie dzień cyklu nie ma szczególnego znaczenia, bo androgeny zmieniają się minimalnie.

          PROLAKTYNA

          Jeśli chodzi o prolaktynę, to najlepiej robić w 2 połowie cyklu owulacyjnego, najcześciej w 21 dniu cyklu.

          PROGESTERON

          Progesteron też tego dnia, czyli 21 dzień cyklu.

          ESTRADIOL

          Badania między 3 a 5 dniem cyklu, też dla kobiet przed menopauzą.

          Dodatkowo u kobiet, które monitorują owulację przy wspomaganiu zajścia w ciążę wykonuje się też między 12 a 14 dniem cyklu.

          <3

  6. avatar Joanna 20 maja 2020 o 15:53

    Pepsi, juz raz pisalam od dwoch lat mam bole lewej piersi, robilam USG i mamografie-lekarz nic nie stwierdzil, prolaktyna w porzadku. Teraz zrobilam taki test na metabolizm estrogenow i dostalam odpowiedz, ze mam zwyzszone ryzyko raka piersi, bo 4-Hydroxy-estron za wysoki i cos tam jeszcze nie taki kwotient. Ja juz pracuje na watroba i jem jak najwiecej warzyw i dodatkowo blonnik. Mialam wrazenie, ze maca nie zabardzo pomaga. Czekam na twoj ebook. Moj problem ist taki, ze ja na wysokie ilosci weglowodanow nie funkcjonuje, nie moge sie najesc, cukier leci w gore, potem bardzo szybko spada i mam bol glowy. Chyba jestem tym typem bialkowym, bo po bialku najlepiej sie czuje i jestem syta. Jestem szczupla i oslabiona, juz wspominalam lece na hormonach, bo moja tarczyca juz wysiadla. Co zrobic, zeby ten estrogen byl OK? Wiek 48lat.

    1. avatar Jarmush 20 maja 2020 o 17:29

      Nie ma nic lepszego dla stabilizacji estrogenów niż zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej, ponieważ właśnie tkanka tłuszczowa zwiększa poziom aromatazy, czyli enzymu, który zamienia testosteron w estrogen, ale Ty jesteś szczupła.
      Codzienne oczyszczanie ciała kuracją 4 szklanek , ma również ogromny wpływ na gospodarkę tłuszczową, podobnie jak trzymanie odpowiednio wysokiego poziomu 25(OH)D.
      Mamy też dwa silnie działające adaptogeny spożywcze, które stymulują mechanizmy adaptacyjne w organizmie. Są nimi Maca i Ashwagandha This is BIO, jeśli obawiasz się Macy, bierz Ashwę.

      Niektóre składniki odżywcze szczególnie przyczyniają się do pomocy w metabolizmie estrogenów. Najlepszymi z tych składników są magnez i witamina B6 (odgrywające niesłychanie ważną rolę w klirensie estrogenów w wątrobie), kwasy tłuszczowe omega-3 TiB , melatonina , selen i cynk.
      Silnym antyoksydantem jest naturalna witamina E znana również ze swoich właściwości wspomagania usuwania estrogenu, potrafiąca hamować wzrost komórek raka prostaty i raka sutka.

      4 szklanki, albo jeszcze mocniej https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/9161/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach.html

      Minimalizacja ekspozycji naszych awatarów na naśladowców estrogenów jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku stabilizacji poziomu estrogenów, ale jest to również krok najtrudniejszy, ponieważ naśladowcy estrogenów są praktycznie wszędzie. Być może najbardziej znanym z tych naśladowców jest bisfenol A (BPA), którego w europejskich butelkach z wodą akurat z pewnością nie ma, ale inne związki syntetyczne stosowane w elementach z którymi kontaktujemy nasze ciała jak dietyloheksyl (DEHP) często stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów, dioksyny, polichlorowane bifenyle (PCB) też z grupy dioksyn mogą być stosowane w puszkach konserwowych, i polibromowane bifenyle (PBB), to tylko niektóre z wielu innych sztucznych naśladowców estrogenów czyhających w naszym środowisku. Lata świetlne temu, ale w tym wcieleniu, napisałam artykuł o zmianie płci u ryb (nawet nie wiem, gdzie on siedzi), w związku z ekspozycją na xenoestrogeny zawarte w zanieczyszczonych wodach. Wszystkie zamieniały się w płeć żeńską, co nie byłoby takie złe, ale ostatecznie jest fatalnym zjawiskiem, gdyż wytrącającym z równowagi. Oczywiście będąc w tej grze, staraj się unikać opakowań plastikowych, picia kawy w styropianowych kubkach, nawet w tych z najbardziej szpanerskim logo, centralnie unikaj puszek, ale i tak prawdopodobnie nie unikniesz wszystkich kontaktów z tego rodzaju syntetykami. Bądź więc w trakcie ograniczania.

      pozdrawiam, nie jestem lekarzem

      1. avatar Gosik 21 września 2020 o 23:47

        Czesc Pepsi, czy ta Twoja wit B6 jest odpowiednia do „kuracji estrogenowej” kiedy go za duzo?
        https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2525-vitamin-b6-100mg-120kaps-gg-5060040820230.html
        wchodzi tez wszystko inne o czym piszesz oczywiscie. Dzieki

        1. avatar Jarmush 22 września 2020 o 06:17
          1. avatar Gosik 22 września 2020 o 06:59

            ok, od ktorego roku zycia u nastolatka podawac omega tabletke dla doroslych zamiast dwoch dla dzieci Vitek? I jeszcze jakie witaminy dla nastolatkow kiedy zle reaguje jeden na fruits & greens a drugi ma troche za duzo zelaza wiec te greensy tez odpadaja raczej.

          2. avatar Jarmush 22 września 2020 o 13:22

            dziecko, które ma wysokie żelazo, niech je kurkumę This is BIO, to chelator żelaza. 15 lat i już można całą. Nie jestem lekarzem, wszystko należy konsultować <3

          3. avatar Gosik 22 września 2020 o 07:48

            Pepsi, czy ta witamine B6 sie ierze tylko na czas kuracji czy na stale? I czy nastolatkom tez podawac?

          4. avatar Jarmush 22 września 2020 o 13:20

            W złożonym kompleksie bierze się jako kurację, kończysz opakowanie i robisz pewną przerwę. Wyizolowaną B6, czy B12, czy kwas foliowy, albo w malutkich zestawach bierze się zwykle w bardzo określonym celu i wtedy dobrze jest zbadać, czy kontynuować suplementację,. Jak już człowiek zna własne ciało, to może sam podejmować taka decyzję, cyklicznie, a badać np tylko homocysteinę. NIe jestem lekarzem

          5. avatar Gosik 22 września 2020 o 15:04

            Pepsi, czemu na niektore komentarze sie nie da odpowiedziec?

          6. avatar Jarmush 22 września 2020 o 19:43

            `Nie wiem, zgłoszę problem, na które?

          7. avatar Gosik 23 września 2020 o 08:14

            ponizej pisalysmy i chcialam jeszcze zadac pytanie ale nie moge skomentowac bezposrednio Twojej odpowiedzi, tu gdzie mi dzisiaj odpisalas tez nie moge. Zamiast guzika skomentuj pokazuje mi sie guzik zglos naruszenie regulaminu.

          8. avatar Gosik 23 września 2020 o 08:18

            Poznizej jest komentarz, w ktorym piszesz, ze kuracja kompleksem wit B jest tylko do stosowania przez okreslony czas. Piniewaz nie mam tam guzika skomentuj, wiec komentuje tutaj. Czy mozesz Pepsi wytlumaczyc czemu? Skoro ta witamina sie nie utrzymuje w naszych cialach i po kilku godzinach jej nie ma to czemu nie mozna jej brac tak jak magnezu, wit C czy omega czyli kazdego dnia?

          9. avatar Jarmush 23 września 2020 o 09:23

            Trudno przedawkować witaminy z grupy B, więc nie ma potrzeby robić przerw, gdy bierze się dawki podtrzymujące, ale w tych complehxach G&G są duże dawki, a ja zawsze robię tydzień, 10 dni, po Green & Fruits TiB, bo witaminy z grupy B wcale nie tracimy tak szybko jak magnez, czy `C. Najlepiej od czasu do czasu badać B12, kwas foliowy, B6 czyli strategiczne witaminy B

          10. avatar Gosik 23 września 2020 o 09:27

            Pepsi, sorki ale juz kompletnie nie rozumiem. Czy w takim razie witaminy z grupy B complex brac caly czas z malymi przerwami czy tylko na jakas specyficzna kuracje przez okreslony czas? Znowu pisze tu, bo w Twojej ponizszej odpowiedzi nie mam guzika „komentuj”.

          11. avatar Jarmush 23 września 2020 o 17:58

            Jeśli to te 50 G&G, to kuracja 2 miesiące i badanie ewentualne, albo przerwa na trochę. Wszystko zależy też od diety.

  7. avatar Mayaa 21 maja 2020 o 11:28

    Pepsi, napisałaś:
    Progesteron naturalnie występuje w organizmie tylko podczas drugiej połowy cyklu miesięcznego.
    Kiedy poziom progesteronu spada, piersi pęcznieją i stają się bolesne w tym czasie. Naturalny hormon progesteronu podaje się kobietom w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. ….. Ponieważ progesteron występuje naturalnie w organizmie przez 15 dni w miesiącu, jak już, podawanie bioidentycznego progesteronu powinno przebiegać zgodnie z tym schematem.

    Skoro naturalnie występuje w drugiej połowie cyklu, to jak jego spadek w drugiej połowie cyklu ,a powodować np. bóle i obrzmienia piersi? Czy nie wkradł się tu błąd? Jak starałam się o dziecko ponad 10 lat temu to brałam progesteron i prolaktynę w drugiej połowie cyklu właśnie żeby utrzymać ewentualna ciążę….Pozdrawiam, buziaki

  8. avatar ja ewa 2 maja 2021 o 13:11

    witam, mimo swoich 36lat wyglądam b.młodo, mam smukłe umięsnione ciało, brak zmarszczek – o co dbam. ale moj poziom testosteronu jest identyczny jak górna granica normy – czy to już zbyt wysoki wynik? (mam lekko zwiększone owłosienie – ale to cale zycie tak). z opisu o hormonie wiele by się zgadzało – faktycznie utrzymuje mlodość u kobiety, ale jaki jego poziom jest juz niewskazany?

    1. avatar Pepsi Eliot 2 maja 2021 o 14:57

      gdy pojawiają się problemy zdrowotne, jak PCOS, czy hiperandrogenizm

      1. avatar madzia 4 maja 2021 o 11:01

        hej ,mma wysoki wolny testosteron i hiperandrogenizm (uda z tylu,broda w dwoch małych punktach duzy zarost robione laserem,okolice sutek, oraz woecznie narzekalam na tlusta cere i zakola.jakie leczenie mogę podjac w zwiazku z tym? pcos nie mam mam cukrzyce ciazowa wczesniej moglam miec insulinoopornosc tak podejrzewam tera

        1. avatar Pepsi Eliot 4 maja 2021 o 19:16

          Zacznij od tego artykułu, wiem że nią masz PCOS ale podobne problemy https://www.pepsieliot.com/top-10-chorob/16805/historia-przypadku-pozbycia-sie-wasikow-za-pomoca-macy.html

  9. avatar berbla 7 czerwca 2021 o 09:59

    Pepsi, mam 56 lat, od 7-8 lat nie mam miesiączki /ostatni okres i jak nożem odciął nie powrócił ;)/, ale uderzenia gorąca, szczególnie w nocy. Czy w takim razie też mogę zrobić badania progesteron, estradiol i testosteron jak nie jestem jakby w żadnej fazie cyklu?

    1. avatar Pepsi Eliot 7 czerwca 2021 o 19:28

      Możesz po prostu zrobić te badania w dowolnym czasie

  10. avatar Elżbieta 6 stycznia 2022 o 19:57

    Pepsi, jeżeli pojawiają się pierwsze oznaki menopauzy (przed 50) , hormony spadają na łeb, ma szyję (w tym testosteron), to oprócz macy polecisz coś jeszcze z naturalnych środków? Aby nie pakować się w Hzs a czuć się dobrze ? Żeby zminimalizować te wszystkie objawy, o których piszesz w artykule.
    Z miłością Ela

    1. avatar Pepsi Eliot 6 stycznia 2022 o 20:34

      Nie myśleć o tym dieta, post przerywany, 4 szklanki, uzupełnienie braków odżywczych np kuracja Greens& Fruits TiB, D3+K2 TiB, Omega 3 TiB no i kolagen TiB z C <3 <3

    2. avatar Pepsi Eliot 7 stycznia 2022 o 09:15

      Tribulus terestis This is BIO na testosteron. Mój E-book na zmęczenie nadnerczy, poprawić progesteron. Jakie TSH?

  11. avatar Asiula 6 stycznia 2022 o 22:41

    Pepsi, endomotrioza, nadczynność tarczycy, niski progesteron, wysoka prolaktyna niski progesteron , jak żyć, od czego zacząć? A , jeszcze zwapnienie w piersiach , strasznie się boję,,..

    1. avatar Pepsi Eliot 7 stycznia 2022 o 06:05

      Od zmiany diety!
      Zwapnienie w piersiach, jak najszybciej zmienić dietę, na niskotłuszczową, ODSTAW Mięso i nabiał. To raz, oraz alergeny to dwa. Magnez (wypłukuje wapń) i witamina K2 (zarządza wapniem). Zwapnienie w piersiach być może trzeba usunąć zabiegiem, gdy nie zacznie się zmniejszać.

      Ale z drugiej strony:
      Nadczynność tarczycy powoduje osłabienie proksymalnych części mięśni. Hormony tarczycy powodują utratę wapnia przez nerki i zwiększają resorpcję mineralną kości. Nadczynność tarczycy zwiększa także możliwości złamań kości i osteoporozy. Dieta bogata w wapń może pomóc pozbyć się ryzyka związanego z nadczynnością tarczycy.
      Jedz więc brokuły i jarmuż bogate w wapń. Mamy organiczne wygodne zielonki do 4 szklanki Brokuły i Kale This is BIO

      https://www.pepsieliot.com/kobieta/13280/4-etapy-endometriozy-i-zmiany-w-diecie-ktore-zmniejsza-jej-objawy.html
      Niedobór witaminy D może być jednym z powodów nadczynności tarczycy. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, proapoptotycznym i antyproliferacyjnym witamina D odgrywa istotną rolę w łagodzeniu chorób tarczycy.
      Zbadaj poziom 25(OH)D i dostosuj odpowiednią suplementację, koniecznie w protokole z niezbędną witaminą K2
      https://www.pepsieliot.com/zdrowie/13700/naturalne-sposoby-wspomagajace-leczenie-nadczynnosci-tarczycy.html
      Wysoka prolaktyna
      https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/13032/jak-naturalnie-obnizyc-prolaktyne-dobra-dieta-oraz-witaminami.html
      Niski progesteron, przede wszystkim należy wzmocnić nadnercza. Może krem na uda na drugą fazę cyklu. Kup też mój e-book na zmęczone nadnercza, nie jest drogi: https://thisisbio.pl/e-book/4115-e-book-zmeczone-nadnercza-autorstwa-pepsi-eliot.html

      Nie jestem lekarzem. Trzeba przeczytać te artykuły, wypisać porady i zacząć nową drogę.
      Ile masz lat?

      1. avatar Asiula 7 stycznia 2022 o 07:43

        Dzięki, Pepsi, poczytam wszystko. Mam 42 lata, mięsa nie jem, ale odżywiam się bez sensu, jem w biegu, najczęściej kanapki. Witamina D zbadana, czekam na wynik

        1. avatar Pepsi Eliot 7 stycznia 2022 o 11:40

          zwapnienia w piersi muszą być bardziej brane pod uwagę niż włókniaki i torbiele

          1. avatar Asiula 7 stycznia 2022 o 14:15

            Wiem niestety. Będę miała dalsze badania, nie wygląda to podobno źle, więc zamiast panikować może w końcu zajmę się swoim zdrowiem na poważnie

          2. avatar Pepsi Eliot 8 stycznia 2022 o 05:56

            no właśnie, więcej działania, mniej rozkminiania <3

  12. avatar Sylwia 3 sierpnia 2022 o 18:49

    Peps, mam 2 pytanka:

    1. Jaki powinien być max poziom D3? Znalazłam na Twoim blogu, że grzegorzadam podaje 150-200.

    2. Dwa dni temu robiłam badania:
    LH 6,25
    FSH 3,90

    Lekarz mówi, że jest zły stosunek LH:FSH
    Badanie było robione w 4.dniu cyklu

    Pozostałe badania są ok. Czy jest naprawdę źle?

    1. avatar Pepsi Eliot 3 sierpnia 2022 o 22:34

      absolutnie nie sugeruj się tymi podpowiedziami, skup się na normach dopuszczalnych. Należy mieć świadomość czym jest toksyczność witaminy D, i co należy robić https://www.pepsieliot.com/jak-rozpoznac-symptomy-toksycznosci-witaminy-d/
      W tej kwestii endokrynolog/ginekolog będzie najlepszą wyrocznią

  13. avatar aleanulka 4 sierpnia 2022 o 02:06

    Pepsi mądra kobieto, poradź!! Wege lat 53 i chyba menopauza? Okres ostatni ponad pół roku temu – jakoś wcześniej niż u mojej mamy, ale czyżby wegetarianizm miał tu znaczenie? Chudnę na potęgę (niby rodzinne u nas, menopauza i spadek wagi), męczy bezsenność, wróciła depresja (może raczej nasiliła się), stany lękowe, zawroty głowy, ciśnienie mega niskie i serducho dolega… . I ta chudość wstrętna plus spadek masy mięśniowej, żyły na wierzchu – a fe! Co łykać, co pić? Bo żołądek słaby, wrzody od dawna… Aktywności fizycznej mam sporo – tancerka i pilateska, a nogi jak patyki się zrobiły. Co byś radziła, kochana??

    1. avatar Pepsi Eliot 4 sierpnia 2022 o 06:57

      Tak, to meno, i co z tego? To nie choroba, jak wmawia laskom główny nurt. 52-55 to zwykle czas n meno, niektóre wcześniej, niektóre trochę później, i tak, jeśli kilka lat wcześniej od matki i babki, może się to wiązać z wegetarianizmem. I bardzo dobrze, bo to ow wiele zdrowsze.
      Twoje wyżyłowanie i spadek masy mięśniowej pomimo stymulacji mięśni wiąże się oczywiście z intensywnym uprawianiem sportu, ale również z hormonami. Teraz będziesz potrzebowała trochę więcej, a raczej bardziej przemyślanego białka w połączeniu z energią wbudowującą białko w mięśnie, czyli najlepszymi węglowodanami. Proponuję 10 dniowy detoks hormonalny, tam są tygodniowe przepisy na wszystkie pory roku, listy zakupów etc. Świetna alkalizacja ciała to podstawa zdrowa.
      Robisz 4 szklanki? Kurkuma w pierwszej, doskonała dla wrzodów: https://www.pepsieliot.com/wrzody-zoladka-badanie-czy-kurkuma-podraznia-zoladek/ Do 4 szklanki porcja Maca This is BIO https://www.pepsieliot.com/5-sposobow-na-menopauze-yyy-co-to-jest-menopauza-bez-uzycia-alopacji/

      Przede wszystkim nie mów o swoim ciele, że jest wstrętne. Co zasiejesz to zbierzesz. Szczupłe, wypracowane ciało, sprawne,to jest wielka wartość. Mam chude nogi i bardzo ciężko na to pracuję, więc takie gadki nie do mię 😀

      Poza 4 szklankami i odpowiednią dietą dostarczenie odpowiedniej ilości minerałów i witamin, zrób 3 miesięczną kurację Greens & Fruits TiB po 1 do śniadania, po śniadaniu D3+K2 TiB i przeciwzapalna Omega 3 TiB. Witamina C niezbędna idzie do szklanek.

      Ale najbardziej potrzebujesz zrozumienia, że wszystko jest takie jakie ma być. Leki, smutek, zamartwianie się wywoła depresję, a to oznacza uśpienie. Oglądasz moje live?

      1. avatar aleanulka 5 sierpnia 2022 o 03:17

        Dzięki Pepsi droga. Kurkumę od dawna zażywam – jakoś nie widzę poprawy, helicobacter pylori ma się dobrze, wrzody, koszmarne wzdęcia też 🙁 . Zaraz zagłębię się w detoks hormonalny 🙂 . Greens & Fruits TiB – zakupię, a D3+K2 TiB i przeciwzapalna Omega 3 TiB już biorę 🙂 . A macę można łączyć Ashwagandhą? Bardzo lubię tą ostatnią i zajadam z tym i owym 😉 . Moje ciało, cóż, to moje ciało – nie będę ściemniać – nie lubię go, nigdy nie lubiłam. To ciągła walka z nim – wiem, że nie tędy droga, że tak i owak. Doskonale wiem, ale już nie mam siły na oszukiwanie się… 🙁 . Twoje live uwielbiam, tylko czasu ciągle brak i rzadko oglądam 😉 . Buziaczek!

        1. avatar Pepsi Eliot 5 sierpnia 2022 o 06:15

          nie można macy łączyć z Ashwagandhą, ale może Macę rano do 4 szklanki, a Ashwę wieczorem przed snem na wyciszenie <3 live możesz sobie odsłuchać w dowolnym momencie dnia, np krzątając się w kuchni, nie usuwam ich, są wszystkie w jednym miejscu na FB <3

  14. avatar Natalia 4 sierpnia 2022 o 08:21

    A ja mam 32 lata i nie mam dzieci. Straszne pryszcze na twarzy, trochę tez na plecach. No ale twarz to koszmar. Od zaskórników otwartych i zamkniętych po krosty ropne i gule. Mocno przetłuszcza się w ciągu dnia skóra. Mam również torbiele w piersiach. Bolą mnie te piersi po bokach szczególnie kilka dni przed okresem i na początku. Co mogę stosować.? By wyregulować wszystko. Maca zachęciła mnie tym ze włosy po niej sa piękne ale gdzieś tu czytałam ze jak sa torbiele to nie można. Zależy mi tez na jędrnej skórze. Zastanawiam się co na regulacje hormonów mogę suplementowac.

    1. avatar Pepsi Eliot 4 sierpnia 2022 o 10:06

      jakie TSH, jak tam z jajnikami? Nie ma PCOS? na jakiej jesteś diecie, w sensie co jesz?

  15. avatar Kita 4 sierpnia 2022 o 08:47

    Pytanie brzmi: dlaczego organizm obniża poziom progesteronu w drugiej połowie cyklu? Lekarze (farmaceuci) uwielbiają poprawiać naturę, czyli jak czegoś masz za mało według tzw. norm, to przepiszą prochy na podniesienie (np. hormonów), a jak czegoś za dużo (np. cholesterolu, ciśnienia), to od razu podadzą prochy na zmniejszenie. Nie dociekają dlaczego organizm tak robi, co jest przyczyną stanu nierównowagi. A może ta nierównowaga (przejściowa) jest właśnie potrzebna organizmowi i powinna być uznana za normalną?
    Przykładowo: mój brzuch przed okresem wygląda jak bębenek – jest wzdęty, czuję pełność w brzuchu, organizm wtedy lubi trzymać wodę. Takie objawy są niekomfortowe dla mnie, ale może są po coś moim wnętrznościom?

    1. avatar Pepsi Eliot 4 sierpnia 2022 o 10:21

      lekarze mają sprzedawać leki, nawet gdy sobie z tego nie zdają sprawy, bo są wkręceni. Wzdęcia nie są potrzebne organizmowi. Nierównowaga nie jest potrzebna organizmowi, ale jest wpisana w nasze cykle życia, dzięki niej ewoluujemy. Nierównowaga jest wskazówką, że trzeba coś z tym zrobić. Nierównowaga nie oznacza z kolei że ma być wszystkiego po równo, równowaga oznacza, że są dobre proporcje gdy ciało czuje się dobrze. Jeśli chodzi o wzdęcia przed okresem, są oznaką nierównowagi. Można się więc zastanowić, czy są to wzdęcia typu estrogenowego. Estrogen przyczynia się do zatrzymania soli i wody w tkankach. Wiele kobiet ma nadmiar estrogenu przy niedoborze progesteronu. To Twój typ wzdęcia jeśli występują u Ciebie zaburzenia równowagi hormonalnej, takie jak włókniaki, endometrioza, PCOS, torbiele jajników, PMS lub uciążliwa perimenopauza.

      Cierpisz więc na „dominację estrogenu” i podczas fazy lutealnej wyjątkowo wysoki poziom estrogenu powoduje wzdęcie. Jak sobie z tym poradzić? Pomóż swojemu ciału metabolizować więcej estrogenu. Przygotuj sobie na przykład wypłukujący nadmair estrogenu sok z marchwi, buraka, selera i cytryny. Jedz zielone liście, koniecznie 4 szklanki na rozpoczęcie dnia, wyeliminuj nabiał oi mięso, i dodatkowo szczególnie, gdy nie robisz 4 szklanek, wspieraj wątrobę przeciwutleniaczami takimi jak witaminy E i C. Polecam też moją herbatę 60/imbir This is BIO

      Wzdęcia mogą też być kortyzolowe.Kortyzolowe, czyli obrzęk ze stresu. Kilka stresujących dni i nieprzespanych nocy i nagle zdaje Ci się, że ważysz 5 kilogramów więcej niż poprzedniego dnia. Taki jest efekt działania hormonu stresu, czyli kortyzolu: przyczynia się on do powstania obrzęku z powodu zatrzymania sodu. Wtedy polecam Ci bieganie i Ashwagandha This is BIO. Przy większym krwawieniu nie biegaj. Plamienie na początku i ostatnie dni, można biegać. Jednak nie jestem lekarzem, więc wszystko trzeba konsultować z lekarzem, bo takie jest prawo. Natomiast jeśli chodzi o bóle menstruacyjne bieganie rozgrzewając ciało je zmniejsza, lub wręcz likwiduje.

  16. avatar gk 4 sierpnia 2022 o 10:35

    Pepsi, mam strasznie niski testosteron i DHEA. Objawy to:
    – depresja
    słabe mięśnie
    -sucha i pomarszczona skóra jak u staruszki a mam 45 lat
    -nic mi się nie chce
    -migreny-
    libido na poziomie 0.
    co robić

    1. avatar Pepsi Eliot 4 sierpnia 2022 o 10:40

      Zrób kurację Tribullusem terdrestis This is bio https://thisisbio.pl/tribulus-terrestris/3290-tribulus-terrestris-buzdyganek-naziemny-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040482.html, do tego Kolagen TiB, MSM TiB ,witamina C This is BIO, lub TiB , 4 szklanki, Ashwagandha This is BIO, gdy kupisz na mesendżera pepsi eliot na FB zrobię Ci rozpiskę, nie jestem lekarzem <3

  17. avatar Natalia 5 sierpnia 2022 o 07:00

    Weszłam tutaj z fb ale nie widzę mojego komentarza wiec napisze jeszcze raz. Mam 32 lata i nie mam dzieci. Cera jest gorsza niż kiedykolwiek. Przetluszcza sie mocno cera w strefie T, mam zaskórniki otwarte i zamknięte, krosty i gule. Wychodzi z nich coś białego. Nie mogę doprowadzić skory do ładu. Wystarczy ze minie noc i pojawiają sie nowe białe krosty. Na plecach tez sie coś pojawi i na dekolcie. Chce jakoś wyregulować to wszystko ale mam torbiele w piersiach. Miejsca te bolą szczególnie kilka dni przed miesiączka. I pod pachami. Gdzieś tu czytałam ze raczej Macy w takiej sytuacji nie można. Miesiączkę mam zazwyczaj regularnie. Czasem mi się trochę przyspieszy. Co oprócz Macy mogę brać. Zależało mi na cerze i gęstych włosach a w tej sytuacji nie wiem.

    1. avatar Pepsi Eliot 5 sierpnia 2022 o 07:11

      Macy teraz nie bierz. Masz może jakieś badania z tej listy? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

      1. avatar Natalia 5 sierpnia 2022 o 13:06

        Narazie mam takie badania. Ginekolog w zeszłym roku i niby ok. W tym roku czeka mnie jeszcze wizyta. Niestety nie mam żadnej diety i jem wszystko, nie lubię jedynie tłustego. Jestem szczupła i ważę ok 50 kg.

        Krwinki białe (WBC)  4,06 ×103/µl 4,16 — 11,48
        Krwinki czerwone (RBC) 4,57 ×106/µl 3,65 — 5,07
        Hemoglobina 13,5 g/dl 10,8 — 15,0
        Hematokryt 39,4 % 32,4 — 44,0
        MCV 86,2 fl 79,9 — 95,4
        MCH 29,5 pg 26,2 — 32,7
        MCHC 34,3 g/dl 32,0 — 35,6
        Płytki krwi 222 ×103/µl 162 — 379
        RDW-SD 39,0 fl 37,8 — 51,4
        RDW-CV 12,4 % 11,8 — 15,9
        PDW 14,2 fl 9,8 — 17,0
        MPV 11,9 fl 9,5 — 12,6
        P-LCR 41,2 % 19,6 — 45,6
        PCT 0,26 % 0,18 — 0,40
        % neutrocytów 54,5 % 40,0 — 74,0
        % limfocytów 33,7 % 16,0 — 47,0
        % monocytów 7,9 % 6,0 — 12,0
        % eozynocytów 3,4 % 1,0 — 6,0
        % bazocytów 0,5 % 0,0 — 1,0
        % IG 0,2 % 0,1 — 1,0
        NRBC% 0,0 % 0,0 — 0,1
        Liczba neutrocytów 2,21 ×103/µl 1,90 — 8,00
        Liczba limfocytów 1,37 ×103/µl 1,20 — 3,30
        Liczba monocytów  0,32 ×103/µl 0,34 — 0,94
        Liczba eozynocytów 0,14 ×103/µl 0,04 — 0,41
        Liczba bazocytów 0,02 ×103/µl 0,01 — 0,08
        IG 0,01 ×103/µl 0,01 — 0,10
        NRBC 0,00 ×103/µl 0,00 — 0,01
        [O35] Sód 137 mmol/l 136 — 145
        [N45] Potas 4,26 mmol/l 3,50 — 5,10
        [N13] Mocznik 19,8 mg/dl 16,6 — 48,5
        M37] Kreatynina 0,71 mg/dl 0,50 — 1,20
        GFR wg MDRD >60 ml/min/1,73 m2 > 60
        Cholesterol całkowity  203,7 mg/dl 140,0 — 190,0
        [K01] Cholesterol HDL 65,8 mg/dl > 45,0
        Nie-HDL 137,9 mg/dl
        [K03] Cholesterol LDL (wyliczany) 122,7 mg/dl
        [O49] Triglicerydy 76 mg/dl < 150
        [I89] Bilirubina całkowita 0,56 mg/dl < 1,00
        [I17] ALT 20 U/l < 33
        I19] AST 18 U/l < 31
        [I81] CRP < 0,60 mg/l < 5,00
        [L43] Glukoza 5,14 mmol/l 3,89 – 5,49
        [L69] TSH 1,9 mlU/l 0,27-4,20
        Mocz
        [A01] Barwa jasnożółta
        Przejrzystość przejrzysty przejrzysty
        Ciężar właściwy 1,014 g/ml 1,005 — 1,030
        pH 6,0 5,0 — 7,5
        Leukocyty nie wykryto nie wykryto
        Azotyny nie wykryto nie wykryto
        Białko nie wykryto nie wykryto
        Glukoza nie wykryto nie wykryto
        Ciała ketonowe nie wykryto nie wykryto
        Urobilinogen prawidłowy prawidłowy
        Bilirubina nie wykryto nie wykryto
        Erytrocyty nie wykryto nie wykryto

        P-ciała p/Helicobacter pylori – test jakościowy ujemny ujemny

        1. avatar Pepsi Eliot 5 sierpnia 2022 o 17:54

          Brakuje badania B12, kwas foliowy, homocysteina, sód, potas, magnez, wapń, 25(OH)D,żelazo i ferrytyna

          1. avatar Natalia 6 sierpnia 2022 o 06:59

            Za 2 tyg zaczynam urlop to zrobię brakujące badania
            Sód 137 mmol/l 136 — 145
            Potas 4,26 mmol/l 3,50 — 5,10

          2. avatar Pepsi Eliot 6 sierpnia 2022 o 07:14

            weź sobie coś posól dobrą szarą solą, albo zamiast kwasu askorbinowego TiB stosuj askorbinian sodu TiB (obie to witamina C)

  18. avatar Ania 5 sierpnia 2022 o 14:12

    Pepsi, od pół roku wprowadzam zmiany: 4 szklanki, zdrowsze jedzenie, nie jest idealnie, ale bez cukru i glutenu , pozbyłam się pasozytow i uwaga: torbieli z piersi. Nie robiłam badań, ale z obserwacji cyklu udało mi się wyregulować hormony. Wielkie dzięki:)

    1. avatar Pepsi Eliot 5 sierpnia 2022 o 17:52

      dzielna <3

    2. avatar Natalia 6 sierpnia 2022 o 07:03

      Super. Z suplementacji oprócz 4 szklanek stosowała Pani coś jeszcze ? A jaka dieta ? Dużo warzyw i owoców ? Tez zależy mi na pozbyciu się torbieli w piersiach.

  19. avatar Ania 6 sierpnia 2022 o 09:42

    Witaminę D miałam bardzo niski poziom. Z mięsa jem tylko ryby od czasu do czasu. Starałam się jesc jak najwięcej warzyw i owoców, zaczęłam pić zieloną herbatę. No i wyrzuciłam wszystkie niewygodne staniki z fiszbinami i kupiłam sobie wygodną bieliznę

    1. avatar Pepsi Eliot 6 sierpnia 2022 o 11:34

      podnieś poziom metabolitu D, bierz 2 kapsułki D3+K2 TIB po śniadaniu wraz z 1 Omega 3 TiB. Przez pierwsze 2 tygodnie bierz jeszcze dodatkowo 2 D3 TiB solo i 1 cytrynian magnezu TiB do śniadania, a drugi wieczorem, Pij świeży sok z marchwi. Nie jestem lekarzem

  20. avatar Ewa 8 września 2022 o 14:55

    Zawsze przed okresem bolały mnie piersi.
    W lipcu okres minął a ból piersi pozostał na dwa tygodnie .
    Nie pojawił się przed kolejnym okresem ale okres też się nie pojawił
    Mam wzmożony apet odkąd nie ma okresu.
    Pilnuje postu przerywanego od stycznia .
    Mam 52 lata Nie jem mięsa mleka mąki, a jeśli to śladowe ilości
    Mam przy tym ochotę na słodkie
    Jak sobie pomóc

    1. avatar Pepsi Eliot 8 września 2022 o 15:02

      rozważ opcję, że to przedmenopauzalne rozregulowanie. Okres jeszcze się pojawi. Jedz owoce w oknie jedzeniowym, ale jak owoce to baaardzo mało tłuszczu, pół awokado maks, i ciesz się <3

  21. avatar Natalia 13 lutego 2024 o 09:40

    Pepsi na gastroskopii wyszło że mam refluks żółciowy oraz niewydolność wpustu (wiotki, ziejący). Zmian w żołądku i przełyku nie wykazano natomiast ja czuję że mam stan zapalny w gardle i na podniebieniu. Co z tym zrobić. Nie chce się truć IPP bo już dosyć tego zjadłam. Co zrobić by wpust zaczął działać prawidłowo. Problemy ze zgaga mam już z około 10 lat. A mam 33 lata. Stosowałam wiele różnych rzeczy ale nadal się cofa. Bo nawet po ipp jest chwilowa poprawa bo pewnie kwasy są zneutralizowane a później znowu to samo. Nie mam helikobaktera. Nie wiem czy problem wynika z napięć i krzywego kręgosłupa, problem z przepona? Bo już tak zaczynam myśleć. Mam nadzieję że to nie przepuchlina ale nikt tego narazie nie stwierdził i gastroskopia kilka razy robiona w przeciągu kilku lat i też nie stwierdzono tego.

    1. avatar Pepsi Eliot 13 lutego 2024 o 10:52

      Śpisz na pół siedząco? Tak powinnaś spać dopóki się nie wyleczysz. Moim zdaniem powinnaś wejść na dietę roślinną, w przewadze surową, niskotłuszczową, normalnie białkową, NISkO SoDOWĄ i WYSOKO POTASOWĄ https://www.pepsieliot.com/refluks-trzustkowy-czyli-jak-opuscic-zakwaszony-organizm/
      Tu masz przykładowe tygodniowe przepisy na wszystkie 4 pory roku wraz z listami zakupów, żeby wejść w temat. https://thisisbio.pl/e-book-surowy-detoks-hormonalny-pepsi-eliot/

      1. avatar Natalia 13 lutego 2024 o 11:10

        Mam taką poduszkę antyrefleksowa ale narazie nie jestem w stanie zasnąć tak wysoko

  22. avatar Kolendra 13 lutego 2024 o 18:30

    Hej Pepsi,
    Mam 46 lat za parę chwil, rezonans wykrył u mnie torbiel endometrialna 3,7cm na prawym jajniku plus kilka małych torbieli w macicy i guzek 1cm.Podejrzenie – adenomioza (więc jakaś forma endometriozy. Mam regularne miesiączki i od zawsze lajtowe, zupełnie bezbolesne i bez problemów. Natomiast od tego wszystkiego mam bóle lędźwiowe i w miednicy. Jestem szczupła, 52 kg przy 170cm, ma poziom Wit D około 100 (jak zmierzyłam po lecie). Biorę Omega 3, selen, jod, serrapeptaze, magnez, wit E… Piję krwawnik i mace. I ostatnio gemmoterapia-wyciag z pączków malin, czarnej porzeczki…
    Co robić na to cholerstwo? Od blisko roku objawy narastaly w zeszłym roku duuuzo stresu, mało spania… Jestem zmęczona, bez energii. Mama miała endometrioze ale ona cierpiała od powitania na ciężkie miesiączki a ja nie. Jak to odwrócić, że się tak przed perimenopauza przyplątało dopiero??

    1. avatar Pepsi Eliot 14 lutego 2024 o 04:48

      Przede wszystkim nie nazywaj „tego cholerstwem”, zaakceptuj i podziękuj ciału, że pokazuje Ci że czegoś mu potrzeba z Twojej strony. To jesteś cały czas Ty. Najpierw sobie przeczytaj ten artykuł, nie jest nowy, ale coś podpowie: https://www.pepsieliot.com/czy-mozna-pozbyc-sie-naturalnie-torbieli-jajnikow-czyli-bez-operacji/

  23. avatar Kolendra 14 lutego 2024 o 08:51

    Dziękuję za komentarz, Pepsi. Tak, artykuł już czytałam. Sporo rzeczy wdrażam – okłady z oleju rycynowego a także z glinki. Boję się jednak, że mi się zrobią zrosty albo że się to rozprzestrzeni w dziwnych miejscach…. Torbiel endometrialna to nie to samo co funkcjonalna… Funkcjonalne miałam parę lat temu i sobie poszły po wdrożenie tego wszystkiego. Co radzisz na endometrioze?

    1. avatar Przemko :-) 14 lutego 2024 o 10:48

      Na górze strony jest tzw. szukałka (lupka). Wpisz po prostu hasło endometrioza i pojawią Ci się artykuły na blogasie. Temat mnie nie dotyczy. Ale gdy sam poszukiwałem tu pomocy, to pamiętam, że Pepsi dość sporo poświęcała temu uwagi. Pamiętam również, że kilka lat temu był dość długi film na YT Pepsi gdzie tłumaczyła ten temat bardzo przystępnie.
      Zacząłbym od tego i ewentualnie później doprecyzował jakieś pytania.

    2. avatar Pepsi Eliot 14 lutego 2024 o 13:57

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama
 

Najbadziej upiększa dobrze nawodniona i odżywiona skóra!

Dodaj łyżeczkę doskonałego Kolagenu TiB do 4 szklanki!

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum